Gość: xmen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.11, 08:01 problem ten dotyczy również tramwaji bo non stop cos sie dzieje jakies awarie trakcji zaniki pradu porazka. Ztm jest do przeswietlenia..... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Frajer bez auta 116 IP: *.cable.pruszcz.turmak.pl 21.11.11, 08:13 Mój autobus NIGDY nie jeździł prawidłowo (w godzinach 7-19). Nie ma jak przyjemność stania godzinę w mrozie, na przystanku, nie wiedząc czy przyjedzie. A potem się wszyscy dziwią, że takie duże korki. Pretensje, że po 1 osobie w samochodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Budyń Adamowicz przy okazji kupuje sobie nowe samochody IP: *.dynamic.chello.pl 24.11.11, 21:34 Przeciez Pan Prezydent nie będzie jeździł z bydłem tramwajami, a dwa trzyletnie Volvo to za stare trupy dla Pana Prezydenta ! www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowe-limuzyny-dla-gdanskich-urzednikow-n53236.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ona a Wiszące Ogrody? IP: *.play-internet.pl 21.11.11, 08:30 O 168/ 367 też zapomniano wspomnieć. Nie dość, że to jedyny autobus dojeżdżający na Wiszące Ogrody, kursujący teoretycznie co 30 min (w godz. szczytu co 20), to coraz częściej autobusy "wypadają" z rozkładu, nawet kilka pod rząd. Tragedia... Odpowiedz Link Zgłoś
hollowcat Re: a Wiszące Ogrody? 21.11.11, 10:14 fakt, kiedyś był jeszcze 167, ale nie wiadomo czemu on nie jeździ koło nas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażer Re: a Wiszące Ogrody? IP: *.ip.netia.com.pl 21.11.11, 14:40 Jak to - przecież wiadomo! Gdyby również 167 jeździł koło Wiszących Ogrodów i Auchan - czyli tam, gdzie jedzie więcej pasażerów, niż do kilku firm i paru domostw przy Kartuskiej - wówczas autobusy robiłyby więcej kilometrów, za które trzeba by więcej zapłacić! A tak wszyscy mają lepiej - ZTM bo ma taniej, a pasażer, bo może ze spokojem kupić samochód i wyjechać o której godzinie sobie życzy (powiększając korki, ale co tam). Podsumowując - normalny gdański komunikacyjny absurd! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miko Re: Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe sp IP: *.dynamic.mm.pl 21.11.11, 08:57 Tramwaji nie dotyczy, bo tramwaji w Gdańsku nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażer Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: *.ip.netia.com.pl 21.11.11, 10:00 Komunikacja miejska w Gdańsku jest koszmarna!!! Na tyle, że jej funkcjonowanie (a w zasadzie niefunkcjonowanie) zmusiło mnie do kupienia samochodu... Chociaż jestem zwolennikiem komunikacji miejskiej i wolałbym korzystać z autobusów, niż powiększać korki... Polityka miasta w tym zakresie - jeżeli w ogóle taka jest! - jest fatalna i ma na celu chyba zniechęcanie do korzystania z komunikacji miejskiej, niż jej promowanie. Potwierdza to artykuł - władze miasta, a w szczególności ZTM odpowiedzialny za organizowanie transportu publicznego - wiedzą o problemie, ale nie mają zamiaru nic z tym zrobić. To jest skandaliczne traktowanie pasażerów!!! Adamowicz musi odejść!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: btw Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.11, 10:06 227 to autobus widmo ktoś widział ktoś słyszał ale zgodnie z rozkładem nigdy nie pojawił się nieważne czy jestem na Przymorzu czy na Słowaku 227 jeździ jak chce. ZTM jest ślepy ZKM cwaniakuje z wozokilometrami a Adamowicz...chodzi na piechotkę do pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: monopolak A co na to Lisicki? IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.11, 10:28 Przecież to on chce by wszyscy jeździli komunikacją publiczną. I nawet na tą okoliczność miał zapowiedzieć, że nie będą odśnieżane w Gdańsku zatoki parkingowe. Bo jak rozumiem samochód jest wrogiem 1000-letniego miasta. Jak rozumiem, Gdańsk jest też miastem tak bogatym, że stać go na nabycie i utrzymanie taboru, dostosowanego do przewozu __WSZYSTKICH__ pasażerów w godzinach szczytu komunikacyjnego. A może czekają nas dni pieszego pasażera? Odpowiedz Link Zgłoś
adams3872 Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... 21.11.11, 12:04 czemu piszecie głównie o problemach komunikacyjnych we Wrzeszczu? zobaczcie co dzieje się na trasie z centrum do Kiełpinka gn. ,tam to dopiero korki,nie wspominając o rozkładzie jazdy autobusów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: b Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: *.dynamic.mm.pl 21.11.11, 13:26 Jednym z obowiązku samorządu jest organizowanie transportu publicznego. W Gdańsku transport publiczny jest zorganizowany i więcej do szczęścia nie trzeba. Oczywiście organizatorom... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jd Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.11, 13:41 " Efekt jest taki, że już rano autobusy jeżdżą średnio dwa razy rzadziej niż wynika to z rozkładu jazdy." Nie wiem jak autor doszedł do takiego wniosku, dla mnie jak wyjadą co 10 min z pętli to z opóźnienień, ale też co 10min powinny dojeżdżać do przystanku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frajer bez auta Re: Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe sp IP: *.cable.pruszcz.turmak.pl 21.11.11, 15:21 Tak to nie działa. Jednak, gdyby autobusów było więcej na trasie - opóźnienia relatywnie by się zmniejszyły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM zwalaj IP: *.ydp.com.pl 21.11.11, 14:17 nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM zwalają winę na korki etc. banda nierobów i tepakow Odpowiedz Link Zgłoś
ax222 Re: nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM z 22.11.11, 09:19 Podaj lepiej cwaniaku cudowny sposób, aby dostać się do Pruszcza w czasie krótszym od godziny. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM z 22.11.11, 11:53 > Podaj lepiej cwaniaku cudowny sposób, aby dostać się do Pruszcza w czasie króts > zym od godziny. W cywilizowanych krajach służy do tego pociąg... Odpowiedz Link Zgłoś
ax222 Re: nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM z 22.11.11, 15:11 > > Podaj lepiej cwaniaku cudowny sposób, aby dostać się do Pruszcza w czasie > króts > > zym od godziny. > > W cywilizowanych krajach służy do tego pociąg... > A teraz napisz, jakie kompetencje ma ZTM, aby ludzi w ten pociąg przesadzić. Po czym zastanów się, co w tej sprawie zrobił istniejący parę lat MZKZG. Sam gniję w korkach, ale jak widzę ludzką głupotę i roszczeniowość (żeby autobus jeździł po Al. Zwycięstwa, bo babciom z Sopotu nie podoba się przesiadka na tramwaj), a przy tym brak politycznej woli porządnego wzięcia się za komunikację - to takie są efekty, a nie inne. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM z 22.11.11, 16:02 ax222 napisał: > > > Podaj lepiej cwaniaku cudowny sposób, aby dostać się do Pruszcza w > czasie > > króts > > > zym od godziny. > > > > W cywilizowanych krajach służy do tego pociąg... > > > A teraz napisz, jakie kompetencje ma ZTM, aby ludzi w ten pociąg przesadzić. Po > czym zastanów się, co w tej sprawie zrobił istniejący parę lat MZKZG. Toteż napisałem w cywilizowanych krajach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nm Re: nieudolność a nie korki, nieudacznicy z ZTM z IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 14:26 na piechote Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iza Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: 153.19.142.* 21.11.11, 14:42 No i zamknięte koło... Coraz więcej ludzi rezygnuje z komunikacji miejskiej, a na drogach coraz więcej aut i coraz większe korki.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MM skandaliczne zarzadzanie KM w Gdańsku IP: *.play-internet.pl 21.11.11, 16:14 Podczas gdy inne miasta doganiają Zachód, Gdańskowi pod względem transportu (może poza taborem) coraz bliżej do wschodu - na Ukrainie nie ma żadnych rozkładów jazdy, komunikacja jeżdzi jak chce. Największym skandalem w tym wszystkim jest to , że wszyscy sobie zdają sprawę z tego jak jest a nikt z tym nic nie robi. Czy gdziekolwiek w Polsce jest taki paranoiczny układ, że kontrolowany sam siebie kontroluje, a kontrolujący nie ma narzędzi do kontrolowania? Jak tam zapewnienia i obietnice pana Dobaczewskiego sprzed roku, że SIP będzie działał? Chociaż te tablice pomogłyby pasażerom odnaleźć się w tej sytuacji - ale to przecież Gdańsk, po prostu nie da się. W Kielcach, Zielonej Górze, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy itd system działa i jest przydatny, u nas nie bo nie. I nikogo to nie obchodzi. Całe szczęście, że prywatna firma postawiła biletomaty, bo byśmy się ich nie doczekali do XXII wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chyba MP Re: skandaliczne zarzadzanie KM w Gdańsku IP: 81.253.6.* 21.11.11, 21:34 Bez takich reklamowych tekstów prosimy, Pan MM z Avisty czy MP? Biletomaty pracownicy ZTM podłaczyli do tablic informacji pasażerskiej. Więc bez tablic by nie działały. A na jakich zasadach postawiono je bez przetargu to już inna sprawa. A tablice pokazują codziennie godziny odjazdów całkiem ok. Nie sposób zaś nie zgodzić się, że zarządzanie transportem miejskim pozostawia wiele do życzenia, ale cóź .... nie wymagajmy by były kierownik ruchu tramwajów zrobił w Gdańsku wielki transport. Skąd ma się znać. A jego pierwsza praca w ZTM polegała chyba na kontroli wykonania rozkładów. Stąd pewnie plus z wizyt w małym budyneczku przy zajezdni tramwajów na Wita Stwosza pomysł CENTRALI RUCHU którą przecież już ma bez wielkich inwestycji i etatów. cze,mu nie uruchamia kupionej aplikacji internetowej? Chyba żeby dostac trochę kasy od miasta na ową centralę. A co nam funduje na codzień? nieprzemyślane decyzje o liniach i bezsensowny rozkłąd jazdy, który jak sam ZTM i dyrektor D oraz zastępca Z przyznają , nijak ma się do rzeczywistości. PO co więc zarząd miasta ich jeszcze trzyma? Bo trudno za te pieniądze jakie dostają znaleźć innych do tej roboty? A może zamiast dodtakowych etatów dla kolesi wpatrujących się w ekrany centrali ruchu dać więcej kasy DYREKTOROWI Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. Da to więcej niż paru kolesi siedzacych bez sensu dla kontroli czy ZKM wykonuje rozkład jazdy Odpowiedz Link Zgłoś
ax222 Re: skandaliczne zarzadzanie KM w Gdańsku 22.11.11, 09:25 > Jak tam zapewnienia i obietnice pana Dobaczewskiego sprzed roku, że SIP będzie > działał? Chociaż te tablice pomogłyby pasażerom odnaleźć się w tej sytuacji - a > le to przecież Gdańsk, po prostu nie da się. W Kielcach, Zielonej Górze, Krakow > ie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy Pokaż mi SIP w Bydgoszczy, mitomanie. Odpowiedz Link Zgłoś
jarohu Jaki głupi tytuł artykułu ! 22.11.11, 11:32 Tytuł sugeruje Bóg wie jakie nieszczęście. Odpowiedz Link Zgłoś
piot-r socjalizm trwa w najlepsze 23.11.11, 03:28 socjalizm to byl ustroj ktory dzielnie walczyl z problemami nie znanymi w innych ustrojach. Teraz juz nawet nie walczy.... Gdansk inwestuje w tabor, ktory za dwa lata i tak bedzie przypominał swoim stanem słynne stopiatki, za to zupełnie pomija organizację. Ta lezy i kwiczy. Pierwsze błedne zalozenie jest takie ze wszyscy w Gdansku podróżują do i przez Dworzec Głowny, prawie wszystkie tramwaje kierowane są przez ciasne Podwale Grodzkie i w razie awarii cały system jest rozłozony. A wystarczy część linii z Chełmu i Siedlec puscic przez 3 maja, szybciej i luźniej. Kolejny problem - brak uprzywilejowania komuniakcji miejskiej, następny nierealne rozklady jazdy. Jezeli w rozkladzie podana jest godzina , np 16.27 to mozemy byc pewnie ze akurat o tej godzinie autobusu nie bedzie. Czy nie byloby lepiej wiec ograniczyc ilosc linii, zwiekszyc ich częstotliwosc i podac w rozkładzie ze autobus pojawi sie na przystanku w ciagu np 8-12 min, tak jest np w Londynie. Zupełnie brakuje linii autobusowych za obwodnice, źle skomunikowana jest ulica Bitwy pod Plowcami, Piastowska. Kto jeździ linią 149 i czemu nie połaczyc jej ze 139, kto korzysta ze 166, 122 tez mogłaby troche inaczej pojechac przez Gdansk , o kierunku na Pruszcz nawet nie piszę - dramat. Myslę, ze caly gdanski system komunikacyjny wymaga gruntownej reorganizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ax222 Re: socjalizm trwa w najlepsze IP: 213.192.80.* 23.11.11, 09:21 > A wystarczy część linii z Chełmu i Siedlec puscic przez 3 maja, szybciej i luźn > iej. Tyle tylko, że 85% pasażerów jest zainteresowanych, aby te tramwaje jeździły przez Bramę Wyżynną i Dworzec Główny, a nie przez wygwizdowia na PKS. Popatrz na 2 rano - ilu pasażerów ma ona za Urzędem Miasta? Pięciu na skład? > Zupełnie brakuje linii autobusowych za obwodnice, Podziękowania złóż Gminom Kolbudy i Żukowo. > źle skomunikowana jest ulica > Bitwy pod Plowcami, Piastowska. Teraz jest tam remont, więc trudno to komunikować... > Kto jeździ linią 149 i czemu nie połaczyc jej ze 139, Bo ZKM nie ma wystarczającej ilości krótkich autobusów, ktore skręcą w Polanki? Bo dzięki 139 choć jedna linia na Przymorzu jest punktualna? > kto korzysta ze 166, zobacz o 5.30 na Bramie Wyżynnej. 122 > tez mogłaby troche inaczej pojechac przez Gdansk , ...bo już za mało kluczy po Sopocie, a Al. Grunwaldzka ma mnóstwo innych linii, które zapewnią obsługę np. okolic Olivii > o kierunku na Pruszcz nawet > nie piszę - dramat. Dramatem jest tam obecny brak SKM. Kolejne autobusy pchane na Trakt to bezsens. Odpowiedz Link Zgłoś
piot-r Re: socjalizm trwa w najlepsze 23.11.11, 13:10 Tyle tylko, że 85% pasażerów jest zainteresowanych, aby te tramwaje jeździły pr > zez Bramę Wyżynną i Dworzec Główny, a nie przez wygwizdowia na PKS. Popatrz na > 2 rano - ilu pasażerów ma ona za Urzędem Miasta? Pięciu na skład? a ilu ma byc skoro tak naprawde nie wiadomo co i kiedy tam jeździ. Przystanek przy dworcu pęka w szwach, tramwaje stoja w korkach, ludzie marnuja czas, Hucisko jest zablokowane. Jezeli 6 i 12 przeniesiemy na 3 maja to skrocimy dojazd z Chełmu i Siedlec do Wrzeszcza, odciązymy Podwale i Hucisko. Jezeli tramwaje będą mialy normalny rozklad i częstotliwośc to i ludzie tam przyjdą. Trzeba tylko naprawic kolejny gdanski obciach NIEruchome schody. To jakas gdańska paranoja, ze z jednego wąskiego przystanku muszą odjeżdzac tramwaje we wszystkich kierunkach, a 100 m dalej nowe tory rdzewieja nieuzywane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ax222 Re: socjalizm trwa w najlepsze IP: 213.192.80.* 24.11.11, 11:08 > a ilu ma byc skoro tak naprawde nie wiadomo co i kiedy tam jeździ. Wybrane kursy 2 oraz dziewiątka. Spojrzenie w rozkład boli? > Jezeli 6 i 12 przeniesiemy na 3 maja to skrocim > y dojazd z Chełmu i Siedlec do Wrzeszcza Za to wydłużymy drogę dojścia w czasie przesiadki z autobusu z Orunii Górnej i całego południa, Pruszcza, Sobieszewa, starego Chełmu w tramwaj do Wrzeszcza. Być może w d... masz to, ze wsród tych przesiadających są też inwalidzi i kobiety z dziećmi w wózku. Ja naprzesiadałem się już na takich dystansach (ale w dół, z 2 na 151) i dziękuję za takie atrakcje bardzo. Odpowiedz Link Zgłoś
piot-r Re: socjalizm trwa w najlepsze 24.11.11, 13:25 Wybrane kursy 2 oraz dziewiątka. Spojrzenie w rozkład boli? > a mozna grzeczniej? najwyraźniej boli skoro nikt z wybranych kursów niekorzysta. A powaznie, to nikt nie będzie szedł na przystanek z którego odjeżdza kilka tramwajów w ciągu dnia, zwłaszcza,ze rozkład jazdy nie jest w Gdańsku traktowany ze szczególnym nabozenstwem. Za to wydłużymy drogę dojścia w czasie przesiadki z autobusu z Orunii Górnej i > całego południa, Pruszcza, Sobieszewa, starego Chełmu w tramwaj do Wrzeszcza. B > yć może w d... masz to, ze wsród tych przesiadających są też inwalidzi i kobiet > y z dziećmi w wózku. Ja naprzesiadałem się już na takich dystansach (ale w dół, > z 2 na 151) i dziękuję za takie atrakcje bardzo Bełkot poza tym Oruni przez jedno i piszemy ;) No i nie bądź seksistą, są też mężczyźni z wózkami z dziecmi. Jeszcze raz powtórzę, nie wszyscy jada do dworca i nie muszą tamtędy jeździc WSZYSTKIE linie. Tyle z mojej strony Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pls Autobusowy dramat w Gdańsku: coraz większe spóź... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.11, 14:00 dlatego należy zawiesić bilety jednogodzinne, bo nijak nie można sie zmieścić w tym limicie, powinno zwiekszyć się ten bilet na 1,5 h bo to jest rzeczywisty czas dojazdu Odpowiedz Link Zgłoś