Gość: topolówkowicz A jak jest naprawdę? [Przeczytajcie!!!] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 20:11 Czytając opinię na temat tego artykułu odnoszę wrażenie, że wszyscy stają w obronie nauczyciela, jednakże ja - jako uczeń III LO stanowczo stwierdzam, iż decyzja dyrekcji jest w pełni uzasadniona. Od wielu lat na ręce dyrekcji pod adresem p. Szumachera są składane liczne skargi. Jak ma się bowiem czuć uczeń, który po lekcji biologii wie wszystko o Espero (dla niewtajemniczonych - klub założony przez p. Szumachera), organizowanych rajdach i kolejnych publikacjach na temat tegoż nauczyciela w GAZECIE (tak w ogóle to uważam, że ten artykuł jest mało obiektywny - od dawna wszyscy w naszej szkole wiedzą, że kofany p. profesor ma całkiem silne plecy w GAZECIE WYBORCZEJ), a tak właściwie nie mają pojęcia, o czym była "lekcja". Popieram w 100% decyzję derekcji. Brawo p. Bogusz! Dla zainteresowanych polecam forum na www . topolowka . pl (tutaj przeczytacie jak jest naprawdę). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłe Re: A jak jest naprawdę? [Przeczytajcie!!!] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 20:29 To forum zostało zdjęte bo ponoć łamało prawo. Ktoś tam wkroczył. Chłe... chłe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cicha wielbicielka Re: A jak jest naprawdę? [Przeczytajcie!!!] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 16:01 forum zostało zablokowane jak co roku na okres wakacji. nie znasz sprawy to sie nie wypowiadaj. i nikt tam nie wkroczył, bo nikt oprócz moderatorów i p. dyrektor sie tym nie zajmuje. a co do łamania prawa to robisz to ty, bo zaniżasz polską średnią głupoty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośćz Re: A jak jest naprawdę? [Przeczytajcie!!!] IP: *.ast.ima.pl 25.06.06, 06:57 Jak jest naprawdę? Tam łapę nad tym wszystkim trzyma boguszowa. Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: Dyrektor i biolog przed sądem 22.06.06, 20:55 Mnie M. S. również uczył. Nie będę go bronił ani kopał po jajach. Powiem jak widzę szkołę z Schumacherem i jak widzę szkołę pod władzami Boguszowej. Otóż Schumacher to zabawny nauczyciel, który wykazuje całkiem sporo zamiłowania do biologii. Potrafił mówić o niej z pasją. Prawdą jest, że robił także różne dziwne rzeczy i nie wszystkie lekcje były w pełni wykorzystane. Na jego lekcjach prawie nigdy się jednak nie stresowałem. Wystarczyło nie być głupim. Wprawdzie aktualnie jestem programistą, ale po ogólniaku poszedłem na Biotechnologię (MWB). Zawsze lubiłem ten przedmiot, Schumacher nigdy mi go nie obrzydził. A teraz o pani dyrektor. Jak przyszedłem do Topolówki, było tam fajnie. Szkoła miała klimat, dobrych nauczycieli (np. wspaniała chemiczka, pani Szymandera, wysłana przez panią dyrektor na emeryturę, ale to całkiem inna historia). Teraz szkoła nie ma nic z tamtego klimatu. Byłem tam pewien czas temu i wiem co mówię. Moim zdaniem jeśli mieliby go za coś karać, to dawno temu a nie teraz, w taki głupi sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maćko Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 220.73.65.* 22.06.06, 21:42 Solidaryzuje się z Panem Szumacherem i sercem jestem z nim. Może nie wszyscy wiedzą, ale to znany podróżnik, który sam (no prawie sam, żaden Joel go nie wciągał jak to niektórzy zawistnicy głoszą i wcale nie płacil 3000 euro) zdobył Mont Blanc i wcale sie tym nie obnosił i wcale się tym nie chwalił i nie rozdował w nagrode w konursach zdjęć Marek i Joel zdobywają świat. To skromny, pełęn dystansu do samego siebie człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: absolwentka IIILO najwyzszy czas utrzec nosa carycy! IP: *.nsm.pl 22.06.06, 22:14 przez nia Topolówka regularnie traci najlepszych pedagogów, a najwiecej na tym tracą uczniowie!!!! precz!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maćko Re: najwyzszy czas utrzec nosa carycy! IP: 220.73.65.* 22.06.06, 22:38 Najlepszych? Doprecyzuj, bo Pan Marek Sz. był co najwyżej najbardziej kontrowersyjny.. A p. Walczyk (wg. najlepszy pedagog, myśle że sporo osób sie ze mną zgodzi), p. Lehman (kto zna ten zna:), p. Walczak i inni trzymają sie całkiem dobrze. Więc których to jeszcze 'luminarzy' kazała ściąć sroga Katarzyna:P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Absolw. Kolejny 47 Re: najwyzszy czas utrzec nosa carycy! IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.06, 00:13 Słyszałem, że szkoła dąży w 'kierunku lingwistycznym'... Może więc niech odrazu wywalą wszystkich matematyków i fizyków, którzy stanowią bardzo dużą część tego co w tej szkole jest dobre. Jest tam wiele świetnych nauczycieli, ale są też niestety kilku do bani. Na przykład ci od informatyki... zamiast zwalniać Szumiego, pozbyli by się tych u których nauczyłem się świetnie grać w Quaka i tym podobne. Co do dyrektorki... może lepiej niech nie odchodzi, bo z tego co wiem, to ma jej miejsce zająć jeszcze [szukam ospowiedniego słowa, ale jakoś mi nie wychodzi] gorsza (?) osoba. Pewna pani. Natomiast Szumi uczył mnie tylko przedsiębiorczości i nie mnie sądzić czy słusznie go wywalają (ale dziwakiem był, to trzeba przyznać: bo kto normalny rozdaje swoje zdięcia za dobrze napisaną kartkówkę? :| ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: regan Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 00:08 Marek. Jesteśmy z tobą. Wierzymy że wygrasz tą sprawę. Ludzie!!!! choć boimy się naszej dyrektorki na codzień i siedzimy cicho bo lękamy się o swoją pracę to chociaż teraz, nawet anonimowo, wesprzyjmy naszego kolegę. Jego wiara i siła w tej nierównej walce musi skądś pochodzić. Dajmy mu ją naszymi głosami. Niech dodadzą mu otuchy a w nas wzbudzą poczucie solidarności z CZŁOWIEKIEM a nie z instytucją, która często jest wobec nas bezwzględna. Zachęcam by nie pozostawać biernym w tej sprawie. Jutro może NAS spotkać to co dziś jest udziałem Marka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XXX Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 23.06.06, 01:43 Anonimowo? Cos mi sie zdaje, iz dzisiaj ktos wykazal sie duza wyobraznia tworzac kilkanascie roznych "nickow" - bo jakos nie chce mi sie wierzyc, iz wszyscy piszacy posiadaja Neostrade [*.neoplus.adsl.tpnet.pl] :P A IP pewnie ten sam :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Magda M Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 00:28 przed biologia miałam stresa jak przed zadnym innym przedmiotem, zawsze musiałam sie liczyc z tym, ze moge byc nazwana wołkiem zbożowym :) ale pan Szumacher to na prawde swietny nauczyciel - taki z prawdziwego zdarzenia .. a pani Bogusz nigdy nie lubiłam - przypominała mi bezwzgledna caryce Grażyne Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomuh Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.pro-internet.pl 23.06.06, 00:43 czasem trzeba byc bezwglednym ... jestem tegorocznym absolwentem. p.Szumacher to jakas pomylka i juz dawno powinien zostać wyrzucony ... moja klasa dwukrotnie pisala petycje o zmiane nauczyciela biologii i cale szczescie po 2 miesiacach wrocilismy do normalnego nauczyciela :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oburzony warto by się też zająć łapówkami IP: *.pro-internet.pl 23.06.06, 00:59 ... bo o tym to nikt nie pisze, że wystarczy gruba koperta żeby się dostać do szkoły. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: heniek sushi - młoda(y) Bogusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 12:40 ??? taki zapał, tyle emocji? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sushi Re: sushi - młoda(y) Bogusz IP: 211.219.228.* 23.06.06, 14:24 Jestem corka Pana i Pani Rydzyk... z gramatycznego punktu widzenia Bogusz i Rydzyk roznia sie koncowkami. To chyba znaczace :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: sushi - młoda(y) Bogusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 15:53 nei uciekaj w ironie, normalny czlowiek nie angazowalby sie tak w atakowanie jednego czlowieka w tak namietny sposób; a moze miala(e)s po prostu problemy z biologii, a masz msciwy charakter..??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sushi Re: sushi - młoda(y) Bogusz IP: 218.238.103.* 23.06.06, 17:57 Nie - tak po prawdzie to jestem politycznie zwiazany z Ukladem. PS. Na niepowazne pytania odpowiadam rownie niepowaznie. Z mojej strony - koniec. Odpowiedz Link Zgłoś
nataliak24 Ehh, dopiero teraz... 23.06.06, 14:14 Spoko, ze musialam sie trzy miesiace z tym kolesiem przemeczyc, a Grazyna zwolnila Go dopiero po moim odejsciu ze szkoly... :/ Kolejnym pokoleniom Topolowki zycze juz swietego spokoju w kwestii biologii i przedsiebiorczosci... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czakra Gołopepkowe gó..ary IP: 195.95.170.* 23.06.06, 15:55 Jak czytam niektórte posty to od ich poziomu mdło się robi. Te niedocenione, podrośniete z gołymi pępkami gó..ary chciały zaimponować Szumiemu.A gdy ich nie zauważył to piszą o szerokich dekoltach i długości spódnicy. O ile go znam to trudno sprostać jego mniemaniu a i w głowie trzeba coś mieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: soda Re: Gołopepkowe gó..ary IP: 195.95.170.* 23.06.06, 16:18 No tak te podseksualne teksty na pana M.SZ. w spotach na forum topolówki są inspirowane przez leciwą już Grażynę B. A tak apropo gdzie się podziały na forum topolówki spoty Waldemara.Przekonywująco w nich wyrażał o odpowiedzialności karnej za pomówienia a poza tym zdemaskował Simona - jako Szymona Mosia mieniacego się za moderatora na stronoe topolowka.pl.Razem z trójką innych przy bacznej uwadze Carycy modelowali sobie topolówkowe forum. Ostatnie wpisy były około 3 nad ranem. I to tłumaczy jak mało strawialnie wyglądała na dzisiejszym zakończeniu roku !!!!!! Tak babuniu trzeba się wysypiać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksena Re: Gołopepkowe gó..ary IP: 195.95.170.* 23.06.06, 16:26 no tak i żadem puder tego nie zakryje. Była tam informacja że Szumi i Caryca brali jakąś kasę ? A teraz apeluje z jakimiś Mosiami aby nie zamieszczać nie sprawdzone informacje na nauczyciela i nie odbiegać od tematu. Hipo...............kryzjaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pani X forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 16:56 widzieliście, że forum topolówki zamknięto? :D pozwolę sobie na brak komentarza w tej sprawie. ach, poza jednym słowem. żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 17:15 i tak nas nie powstrzymają przed głoszeniem własnego zdania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z 3 lo Re: forum zamknięte:D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 18:05 a czy przypadkiem forum nie jest zamykane co roku na okres wakacji?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pani X Re: forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 18:09 no widzisz chyba, co jest napisane - zamknięte w związku ze sprawą Pana Sz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 22:41 Forum jest zamykane co roku na okres wakacji - a informacja o calym zajsciu jest tylko kolejnym argumentem. Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: forum zamknięte:D 23.06.06, 18:13 To w tej chwili bez znaczenia, bowiem jest tam komentarz uzasadniający to zamknięcie: > Administratorów forum zostaje zamkniete na okres wakacyjny. > Wplyw na ta decyzje mialy ostatnie ruchy na forum. W okresie > wakacyjnym nikt z nas nie jest w stanie kontrolowac forum 24h/dobe > i usuwac podobnych postów. Przy okazji: bardzo porządny komunikat. Polskie litery na miejscu, "tą decyzję"... Poziom rzeczywiście godny Topolówki. Tylko nie tamtej, której absolwentem jestem. Ta jest jakaś inna. (Nowa lepsza Topolówka w nowej lepszej Polsce.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pani X Re: forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 18:19 szczerze mówiąc pójście do Topolówki było jedną z najgorszych podjętych decyzji w mym zyciu. Bardzo się rozczarowałam. Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: forum zamknięte:D 23.06.06, 18:22 Ja tego nie żałuję. Zawdzięczam tej szkole poziom, którego nie osiągnąłbym w każdej szkole. Ale oczywiście to było już dobre kilka lat temu, na pewno wiele rzeczy się zmieniło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pani X Re: forum zamknięte:D IP: *.chello.pl 23.06.06, 18:26 tak, to nie ta Topolówka o której słyszałam od znajomych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do pani X Re: forum zamknięte:D IP: *.sm-rozstaje.pl 23.06.06, 21:24 szkola jest taka jacy jej uczniowie. wniosek wyciagnij sama pani X Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: forum zamknięte:D 23.06.06, 21:37 Bez przesady, szkoła to uczniowie, nauczyciele i o wiele więcej. Nie to, żebym bronił Topolówki takiej, jaka jest teraz, ale za całość odpowiada znacznie więcej osób niż tylko uczniowie, choć oczywiście mają bardzo duży wpływ na wizerunek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłe Re: forum zamknięte:D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 22:14 Uczniowie, to niestety stado baranów, którym można łatwo manipulować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldemar Skuteczna interwencja w Topolowka.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 17:40 Szanowni obserwatorzy i uczestnicy dyskusji Strona internetowa Topolówki, a dokładniej forum dyskusyjne kontrolowane przez moderatora zależnego od dyrekcji szkoły, niewybaczalnie naruszyło dobra osobiste nauczyciela tam nadal pracującego – Marka Szumachera. Pomimo, że forum było cały czas moderowane (moderator wręcz uczestniczył w niepochlebnej dla nauczyciela dyskusji), to i tak nie zważając na obowiązujące prawo dopuszczał do pomawiania nauczyciela przez swoich kolegów. Pomówienia, a wręcz oszczerstwa były niezwykle krzywdzące dla Pana Marka Szumachera. Stosując znaną z tzw. „brudnej polityki” metodę „pytań” jeden z rozmówców, Sebastian Moś (występujący jako Simon), na oficjalnej stronie szkoły publicznej wpierw zainicjował temat pt. „Marek Szumacher vs. Topolówka”, a następnie zamieścił następującą kalumnie, cytuję: „A czy to prawda, bo tak slyszalem, ze podobno pobieral tez na lekcjach jakies oplaty pieniezne za mozliwosc poprawy sprawdzianu, itd.?”. Później oświadczył, że nie miał zajęć z tym nauczycielem, a pytanie wynika ze zasłyszanej plotki. Czyli Pan Szymon nie dysponował dowodami na publikowany zarzut. Zresztą prawie wszystkie wypowiedzi w tym wątku były krzywdzące dla nauczyciela. Jak to możliwe, że tego typu wypowiedzi uczniów i świeżych absolwentów są publikowane i dopuszczane przez moderatora zależnego od dyrekcji szkoły na publicznym forum firmowanym przez III LO w Gdańsku? Nie mogąc pozwolić na takie nadużycia włączyłem się do dyskusji wskazując autorom tych wypowiedzi oraz obecnemu cały czas moderatorawi (nick Andi), że wygłaszanie tego typu oszczerstw, jeśli się nie ma dowodów, jest przestępstwem. Także zezwalanie na ich wygłaszanie na stronie internetowej placówki publicznej narusza prawo. To nie jest strona prywatna, czy forum jakiejś gazety. Ta strona firmuje placówkę, na którą są płacone podatki przez nas wszystkich. W odpowiedzi na moje merytoryczne zarzuty otrzymałem pouczenie od moderatora, że wypowiedzi te są zgodne z regulaminem forum, a moje uwagi są pogwałceniem tego regulaminu. Dziwne, że uważa tak uczeń III LO, który powinien stać na straży dobrego imienia szkoły i nie dopuszczać do szkalowania nauczycieli tej szkoły. To zaniechanie jest z pewnością naruszeniem regulaminu szkoły – nadrzędnego wobec regulaminu forum dyskusyjnego. Z kolei pomówienia są naruszeniem prawa RP – też nadrzędnego wobec regulaminu forum dyskusyjnego. Redaktor strony internetowej, mający wpływ na treść, jest odpowiedzialny za publikowane na tej stronie słowa. Była ku temu możliwość, a wręcz domagałem się tego i moderator nie dopełnił swojego obowiązku. Dopiero po mojej e-mailowej interwencji u dyrekcji część postów została usunięta. Niestety dotyczyło to w większości przypadków moich protestów oraz tzw. „pytania” od Pana Sebastiana Moś. Dyrekcja jednak pozostawiła wiele wypowiedzi krzywdzących Pana Marka Szumachera. Zamieściła tylko klauzulę, że nie są one oficjalnym stanowiskiem szkoły. Widząc, że nadal dzieje się niesprawiedliwość, skierowałem żądania do moderatora aby natychmiast usunął wszelkie posty szkalujące Pana Marka Szumachera, gdyż to on, moderator jest odpowiedzialny za ich publikowanie. W rezultacie forum zostało zamknięte. Na szczęście wcześniej zagrałem wszystkie wypowiedzi z forum i w razie potrzeby dysponuję odpowiednim materiałem dowodowym. Pozdrawiam wszystkich obserwatorów Waldemar Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sushi Re: Skuteczna interwencja w Topolowka.pl IP: 218.238.103.* 23.06.06, 17:53 O mnie Pan nie raczyl wspomniec, a szkoda. Zapewniam rowniez, iz "material dowodowy" nie zniknal i z pewnoscia nie bedzie wykorzystany tyle przez jedna strone - oczywiscie, gdy zajdzie taka potrzeba. Prosze rowniez pamietac o tym, iz szkolne forum to nie jedyne zrodlo wiedzy. Jak juz Panu wspomniano - istnieje jeszcze jedna sprawa o ktorej warto wspomniec [pamieta Pan? wspominalem o duzej liczbie swiadkow]. Dyrekcja postanowila to, co postanowila z tego wzgledu, iz dyskusje, ktore toczyly sie na forum szkolnym uderzaly glownie w szkole [nawet jezeli mowa byla tylko o osobie Pana Szumachera]. Dziekuje za uwage i moze Pan liczyc, iz w tej sprawie juz sie nie wypowiem. Dalsza czesc mnie nie interesuje. PS. Niemniej jednak cala sprawa przyczynila sie do poszerzenia mojej wiedzy na pewne tematy, a doswiadczenie z pewnoscia przyda sie w przyszlosci. Wazne, aby ksztalcic sie w kazdym kierunku. A musze przyznac, iz wiele wyciagnalem nie tylko z zachowania uczniow, Dyrekcji, czy tez postawy Pana Szumachera, ale rowniez i Panskiej. Dziekuje - z pewnoscia przyda sie w sytuacji, ktorej to ja bym stanal na miejscu Pana Szumachera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pani X Re: Skuteczna interwencja w Topolowka.pl IP: *.chello.pl 23.06.06, 17:58 naprawdę pasjonujące. Proponuję zbierać wypowiedzi wszystkich, trzymać je w specjalnej teczce aż do momentu, kiedy będą mogły być użyte przeciwko nam :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon kolesie z SMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 18:36 widzisz przeciez, ze stamtaf sie wywodzi ten najbarzdiej agresywny forumowicz swoja droga ,jak oni barzdo psuja image tej szkoly... co to SMD? mlodziezówka platfusó, ot , tacy kolesie: www.smd.org.pl/img/galeria/025.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrona Re: kolesie z SMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 20:06 I to ma związek z PO? Ale obciach dla Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłe Re: kolesie z SMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 20:31 Kolesie z czasem dojdą do stanowisk i ktoś im jak zająca z kapelusza wyjmie kwity o pomawianie nauczyciela i będą jak ten Farfał beczeć, że byli głupimi szczeniakami. Chłe...chłe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fanfara Re: kolesie z SMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 20:35 Albo, że to nie oni, że to dyrektorka a oni dali jej tylko nazwiska :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłe Re: kolesie z SMD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 20:37 To się nazywa farfa-pomroczność. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xenon Re: Skuteczna interwencja w Topolowka.pl IP: *.chello.pl 23.06.06, 22:46 Calego tego zajscia by nie bylo, gdyby nie szum w mediach. Wygralby zapewne Pan Szumacher - ew. Dyrekcja w co watpie. W kazdym badz razie - w jedym i drugim wypadku staloby sie dobrze, a imie szkoly w ogole by nie ucierpialo. A w ten sposob... cokolwiek by sie nie stalo to i tak przegra dobre imie szkoly, bo media zobowiazuja. A sprawie to raczej nie pomoze... Szkoda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nauczyciel Re: Skuteczna interwencja w Topolowka.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 00:03 Oto siła argumentu pokonała warcholstwo. Brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: absolwent III LO Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.infinity.net.pl 23.06.06, 23:22 Każdy absolwent poświadczy, że Pan Szumacher to jeden z najlepszych nauczycieli w Topolówce! A pani Boguszowa niech nie robi z naszej szkoły prywatnego folwarku, bo wstyd tylko jej przynosi :-( Panie Marku, jesteśmy z Panem i za Panem!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nauczyciel Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.06, 23:50 Częste nagrody kuratora o czymś świadczą. Ale też w oczy kłują zazdrosną dyrektorkę. Nic nie może przyćmić imprezek organizowanych przez Panią Bogusz. Niezwykle wyraźnie przyczyniał się do kreowania dobrego imienia szkoły. Częste publikacje promujące szkołę dowodzą, że jest wartościowym nauczycielem. Marek np. organizuje co roku popularny w Trójmieście bieg nauczycieli ale żaden WF- ista z Topolówki w nim nie uczestniczy. Ten strach przed dyrektorką jest żałosny. No cóż. Marek padł ofiarą klasycznego mobbingu. Potwierdza to ewidentnie sterowane przez dyrekcję forum na topolowka.pl, które całe szczęście zostało zamknięte. A co jest przyczyną tego mobbingu? Myślę, że obawa przed następnymi wyborami na dyrektora. Jest poważnym kandydatem i z pewnością ma duże szanse wygrać. Sprawę sądową raczej wygra i za 2 lata będziemy mówili dyrektor Topolówki Marek Szumacher. Szczerze tego Tobie Marku życzę. Wbrew pozorom masz w szkole więcej zwolenników niż myślisz. A dyr Bogusz ma więcej przeciwników niż myśli. Niestety jest strach przed utratą pracy. Wystarczy jednak tylko jedno decydujące głosowanie. Wytrzymaj jeszcze te 2 lata. Nie przejmuj się też tymi docinkami co wypisują uczniaki. Ja już czytałem o sobie takie rzeczy na forach, włącznie z groźbami, że nadawały się z miejsca do prokuratury. Powodzenia Marek i do rychłego dyrektorstwa w tej szkole! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do nauczyciela Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.sm-rozstaje.pl 24.06.06, 00:03 trzy lata nie dwa! a o nagroddy kuratora zawsze wystepuje dyrektor. więc co wystepuje o coś co go potem w oczy kłuje? jak na nuczyciela malo masz wiedzy!!! a swoją drogą zyczę ci pracy pod dyrektorem szumacherem!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiesiek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 17:16 Zgadza sie, że Marek nie potrafi się dostosować. Dam tylko kilka przykładów: 1. Nie stosuje GZŁ (Gestu Zwisającej Łapki), gdy rozmawia z Panią Dyrektor. 2. Notorycznie zapomina o mizdrżacym uśmiechu nawet jeśli znajdzie się bliżej niż 10m od Pani Dyrektor (ja stosuję ostatni hicior, mianowicie tzw. Grymas Prezydenta). 3. Ignoruje beszczelnie lekkie przykucnięcie w rozmowie na stojąco z Panią Dyrektor! Próbowałem mu pomóc. Nawet zdradziłem własny patent gwarantujący przychylność Pani Dyrektor. Chodziło o stosowanie Grymasu Prezydenta w połączeniu z cieknącą śliną. Oczywiście w niewielkiej ilości. Tak aby nie zmoczyć Pani Dyrektor, bo to byłby skandal. Zginorował to i ani razu się nie ślinił. Jestem świadkiem. Dosłownie recydywa. Wszyscy się dostosowali. Znane są już sobotnie zjazdy w celu trenowania GZŁ. Są nawet stopnie sprawnościowe - na lewą łapkę i na prawą łapkę. Wyczynowcy potrafią na dwie łapki naraz. Ale to jest tylko najbliższe grono uprzywilejowanej świty Pani Dyrektor. No szkoda Marek, że nie potrafisz się dostosować do nowej wizji szkoły naszej Pani Dyrektor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stefan Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 24.06.06, 17:53 Czego to ludzie nie wymysla. Aczkolwiek musze przyznac - calkiem blyskotliwa wypowiedz. Szkoda tylko, iz pozbawiona znamion prawdy. Wszak tylko jedno stwierdzenie okazuje sie ocierac o prawde: "... Marek nie potrafi się dostosować ...". PS. Czy kazdy "przeciwnik" Pani Bogusz korzysta z Neostrady? xD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anka Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 18:03 To daltego go zwolniła? A myślałam, że chodziło o brak godzin. Przepraszam, że też mam neostradę. A Pan Stefan to akwizytor UPC? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiesiek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 01:22 Co to Stefan nie wymyśli. Wpierw "za" potem "przeciw". Znalazłem, wygląda na to, że Twój wpis - mam dowód, bo też z chello.pl ale nick zmieniony. Oj be-be, po łapkach! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=769&w=43978865&a=44149651 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kot Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.uje.nat.hnet.pl 25.06.06, 12:42 nie, ja nie mam neostrady ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Argh! Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 24.06.06, 00:04 Czyli chodzilo tylko i wylacznie o jedno - zarowno Dyrektorce, jak i Szumacherowi - pierwsza chciala utrzymac sie na pozycji, a drugi chce koniecznie ta pozycje osiagnac. W Polsce to wszystko musi byc przeprowadzane w atmosferze "spisku, ukladu oraz afery". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bigo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.ast.ima.pl 24.06.06, 04:17 Ktoś napisał (człowiek z grupy Boguszowej), że dyrektor ma prawo przyjmować uczniów z odwołania dlatego tłumaczy to fakt, że w lipcu jest na liście 29 uczniów a we wrześniu 34. Przy 6-8 kjlasach pierwszych jest to spora armia . Niejasne są kryteria wtórne a osobą decydujacą jest boguszowa. Czy o przyjęciu jak naoisał ktoś w spocie decyduje grubość koperty? O tym się wiele słyszało. Propuję aby rodzice, których dzieci nie dostały się do III LO dobrze porównali listy uczniów z lipca i września. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uczennica 3lo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 15:29 P.Szumacher niezaleznie co organizuje, swoja osoba, irytujacymi tekstami, seksistowskimi uwagami sprawia, ze poziom wiedzy uczniow jest ŻADEN. Tak naprawde, nikt nigdy nie bedzie wiedzial jak "sie sprawy maja" w szkole i kto tam i jak rządzi - nigdy nie popieralam szczegolnie Boguszowej. Szumi niech sie stawia jej, bądź nie - UCZNIOM to naprawde obojętne, bo nie maja wejscia w te sprawy. Interesuja ich natomiast lekcje, ktore sa be zna dziej ne. Niech sobie Szumi w swej własnej szkole językowej zarządza. Ale od naszej wara. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sogo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 195.95.170.* 24.06.06, 20:57 uczennico3lo nie poraz pierwszy powtarzasz się z "seksistowymi żartami". To może przytocz jakiś z nich i kiedy miał miejsce - to może się uwiarygodnisz. Pewnie sięgniesz do swojej skrzywionej wyobraźni. Życzę powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uczennica 3lo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 01:04 Bardzo proszę! Np. "wołki zbożowe". Każdy wie, że zboże kojarzy się z uprawianiem seksu w zbożu. To jest właśnie przykład żartu seksistowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sogo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.ast.ima.pl 25.06.06, 06:23 Zaiste, poziom godny owada Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Clam Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.attu.pl 25.06.06, 11:29 Trochę naciągane moim zdaniem - mężczyźni raczej nie czytają między wierszami, tylko wprost mówią ;) ;) ;) Oczywiście mogłaś poczuć się urażona, ale nie wydaje mi się, żeby to było jego celem... Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: Dyrektor i biolog przed sądem 25.06.06, 13:07 Raczysz sobie żartować... To z Tobą, drogie dziewczę, jest coś nie do końca w porządku. Nie wiem komu poza Tobą się wołki mogą kojarzyć się z seksem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sister Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 25.11.06, 18:45 co za wyobraznia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sister Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 25.11.06, 18:49 a tak w ogole. moze ty to robisz i lubisz w zbozu--jak tak to nie powinno byc to dla ciebie obrazliwe---nazywa cie po imieniu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sister Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 25.11.06, 18:41 dziecko drogie--wasza szkola.... ile lat ty do nie chodzisz a ile Szumi w niej pracuje--troche szacunku. poza tym powtarzam po raz kolejny--jak ci sie nie podoba sposob prowadzenie lekcji to zmien szkole, albo cierp w ciszy. nie moge patrzec co sie dzieje z dzisiejsza mlodzieza--tylko marudzicie i narzekacie. chcialabym was widziec na studiach i w pracy.... moze tacy tepi jestescie juz ze trzeba wam wsyztsko dyktowac bo czytac nie potrafiecie i nie wiecie co to podrecznik. no nie badzcie zalosni... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cicha wielbicielka Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 16:21 weź ty sie człowieku dobrze zastanów o czym ty wogole piszesz! naprawde jestes taki głupi czy tylko takiego udajesz? osobiscie boguszowej strasznie nie lubie ale nie musze ci sie wcale z tego tlumaczyc. tak, prosze wez te listy i je porównaj! i kto bedzie miał racje? napewno nie ty. sama w zeszłym roku przechodzilam przez rekrutacje. mam wszystkie listy i jakos niczego dziwnego nie zauważyłam. ale nie no oczywiscie tylko ty mozesz miec racje. a koperte to zanies do proboszcza, zeby pomodlił sie o troche rozumu dla ciebie. i wogole czemu wypowiadają sie osoby, które nie maja zielonego pojęcia o tej szkole?! radze dobrze najpierw sprawdzic jak NAPRAWDE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cicha wielbicielka Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.06, 16:24 wyglądają lekcje z panem sz. bo to co OBECNI uczniowie piszą odzwierciedla rzeczywistosc. a to co było kiedys.. świat sie zmienia i ludzie tez.. radze to wziasc pod uwage. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZSPWWT Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 24.06.06, 21:01 Najgorsze w tej sprawie jest to, ze Boguszowa od szesciu lat robie z tej szkoly swoj prywatny folwark, który ksztalci coraz mniej rzeczywiscie zdolnych mlodych ludzi, a coraz bardziej jest kuźnią bezideowych młokosów, dla którch liczy się tylko picie i robienie kasy. Matura międzynarodowa, to co miało wypchnąc topolówkę do czołówki szkół w Polsce, w obliczu "skucesów" Bogusz vel "carycy" jest jej przeklenstwem. W miejce idei, chociazby Ruchu Młodej Polski, pojawiła się tłusta modliszka w czerwonym kokonie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 15:56 W miejce idei, chociazby Ruchu Młodej Polski, pojawiła > się tłusta modliszka w czerwonym kokonie... ----- czyli SMD / PO www.smd.org.pl/img/galeria/026.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adieu Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.sm-rozstaje.pl 02.07.06, 11:59 O przepraszam, ja się dostałam z odwołania i ANI GROSZA nie dałam w łapę. Nie mówię, że kocham panią B., ale nie przesadzajmy z oskarżeniami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grażyna G. Bardzo przykra sprawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 03:33 Przeczytałam większość komentarzy i zrobiło mi się strasznie przykro z powodu krzywdzących wypowiedzi uczniów o zwalnianym z pracy nauczycielu. Trudno mi zrozumieć, że można być tak moralnie upośledzonym aby nieprzychylnymi słowami dokładać bólu osobie, którą spotyka tak duże nieszczęście. Traci pracę po 19 latach zaangażowania, którego dowodzą liczne publikacje dostępne choćby w samym portalu gazeta.pl. Utrata pracy, która jest pasją to jest nieszczęście życiowe. Trudno mi zrozumieć aby w takich okolicznościach sprawiać człowiekowi jeszcze dodatkową przykrość. To musi być bardzo przykre dla tego nauczyciela. Najgorsze, że czynią to jego uczniowie. Absolwenci widać są inni. To potwierdza, że jeszcze kilka lat temu młodzież była zupełnie inna. W artykule czytam, że nauczyciel odwołuje się od decyzji nawet do sądu. Walczy o swoją pracę. Widać, że bardzo mu na tej pracy zależy. Próbuję sobie wyobrazić, że któryś z moich nauczycieli sprzed kilku lat nagle ma zostać zwolnionym z pracy, która była dla niego wszystkim. Nawet jeśli uczyłby przedmiotu, którego nie lubiłam, to nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek z mojej klasy coś przykrego powiedział. Jak można być tak podłym i tak upaść moralnie, żeby w tych okolicznościach dalej krzywdzić człowieka w tak nieszczęśliwym położeniu? Przygnębiające jest to co się dzieje z młodzieżą. Nie ma już w niej odrobiny moralności nawet w szkołach zdawałoby się dbających o jakieś zasady. Te przykre wypowiedzi rozczarowują i sprawiają, że zaczynam się obawiać o przyszłość. Jeśli z takiego materiału mamy mieć prawników, lekarzy, polityków to obawiam się, że czekają nas ciężkie czasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krystian Re: Bardzo przykra sprawa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 13:46 zgadzam się. to dowiodzi jak moralnie skanalizowała się mołodzież. i że takie dno społeczne przyjmują do tej ponoć elitarnej topolówki? Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: Bardzo przykra sprawa 25.06.06, 14:39 To jeszcze nie jest dno społeczne. To jest dopiero zepsucie młodzieży, która mogłaby być o wiele lepsza. Ale nie przesadzajmy, do dna jeszcze daleko (mają pole do popisu...). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xmen Re: Bardzo przykra sprawa IP: *.sm-rozstaje.pl 02.07.06, 12:04 to w takim razie nie można nikogo z żadnej pracy już zwolnić. Skoro w Topolówce wystarczy dwóch biologów, to trzeciego trzeba zwolnić. Chyba że Pani będzie wypłacać mu pensje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elza di Fargo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.06.06, 09:14 Tak sobie to czytam i chciałam zaznaczyć kilka rzeczy. Pan Szumachr naprawdę nie uczy ale nie ma to właściwie znaczenia ponieważ jest osobowością, która dawała tej szkole klimat. Jest dziwakiem, momentami żenuje, krępuje, denerwuje, czasem jak siedziałam w szkole myślałam "rany co ja tutaj robie jakiś wszechobecny absurd" ale obiektywnie rzecz biorąc to jest to jednak postać fascynująca. Ma swoich ulubiencow w kazdej klasie, nie mozna powiedziec zeby jego mocna strona był obiektywizm, ale przeciez to dobrze po co sie meczyc i udawac ze sie lubi jak sie nie lubi. A...i jeszcze chociaz nigdy z Panem Szumacherem nie zylam dobrze i chociaz uwazam ze nie powinien uczyc biologii, to zwalnianie go jest wykazaniem sie brakiem wyobrazni. Bo to naprawde niezwykly czlowiek jest... ps. pani Grazyno G. nie wiem czy wyrazenie wlasnej opinii jest objawem braku moralnosci...Jesli uwaza pani, ze lepiej nie mowic nic no to coz, Pani prawo. Poza tym odnosze wrażenie ze nie zna Pani problemu z autopsjii. pozdrawiam trzymam kciuki za Szumachera (chociaz co to bedzie za przyjemnosc tam wrocic) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdzislaw Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 218.238.103.* 25.06.06, 11:51 Heh... Jedno stronnictwo uderza w drugie stronnictwo. Jedi i drudzy maja poglady wyssane z palca. Jakosc jeszcze nikt nie zauwazyl, ze i p. Szumacher, jak i p. Bogusz maja swoja ciemna strone. A publiczny osad, kto "ma ciemniejsza" tylko szkole szkodzi. Chcialbym tym argumentem uciszyc zwolennikow p. Bogusz oraz p. Szumachera. A jezeli ktos z Was ma prawdziwe zarzuty to prosze wytoczyc im sprawe tudziez "dolaczyc sie" do tej obecnej. I wiem, co mowie, gdyz A] taka jest rzeczywistosc [nikt idealem nie jest] B] mialem okazje skonczyc Topolowke dwa lata temu i obserwowac przedsiebiorczasc w wykonaniu p. Szumachera oraz poczynania p. Bogusz. PS. A jak ktos ma zamiar powolywac sie na to, czy z Neostrada, czy tez z Chello mam cos wspolnego... to prosze - oto koreanski serwer :D Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: Dyrektor i biolog przed sądem 25.06.06, 13:24 Chyba ciemną stronę mocy,,. O czym Ty piszesz? Przeczytaj całą dyskusję od początku zanim zaczniesz stawiać tezy dotyczące "wszysktich" albo "nikogo". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdzislaw Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 218.238.103.* 25.06.06, 15:55 Czyli mam rozumiec, iz cala ta sprawa zostala zapoczatkowana przez zla p. Bogusz oraz uczniow jej przychylnych [pomowienia, klamstwa, seks - to dla nich codziennosc] przeciw niewinnemu i wzorowemu p. Szumacherowi? O nie - w czarno-biale postacie chyba juz nikt nie wierzy ;] Bez przesady - ja rozumiem, iz niektorzy moge miec moralnie wypaczona motywacje, ale nie wierze, aby p. Szumacher, czy tez p. Bogusz wykazali sie glupota. Inteligencji i wiedzy to im nie odmowie. Dlatego uwazam, iz zarowno Dyrekcja, jak i Nauczyciel maja argumenty, ktore moga ugodzic "przeciwnika". Przeciez Dyrekcja doskonale wiedziala, iz proba zwolnienia p. Szumachera nie obejdzie sie bez szumu - a i sam p. Szumacher doskonale wie, jakie ma mozliwosci. Uczniowie zas to kolejna grupa - i tak wlasciwie wiekszego wplywu na to co sie dzieje nie maja. Nie wspominajac o tym, iz forum to kiepskie miejsce na udowodnienie swojej racji. Jezeli chcieliby pomoc ktorejs ze stron musieliby zabrac glos w sadzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ladyluck69 Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 16:23 Niech ktoś z kuratorium przyjdzie na jego lekcje i zobaczy co to za jeden ten nasz Szummejker. Od kiedy zaadoptowano w Topolówce zaplecze biologiczne przy jego sali, niepocieszony Szumi musiał zacząć prowadzić lekcje bo nie miał już gdzie przesiadywać... Dzięki Bogu dyrektorka wreszcie go zwalnia, szkoda tylko że nie załapałam się na to i musiałam 3 lata marnować czas na jego lekcje. Poza tym o karę bym się nie martwiła. Ta szkoła nie narzeka na brak sponsorów :) ach te marmury i natryski w łazienkach.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grażyna G. Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 16:47 Po tym, że tak wyrażasz się o nauczycielu, który właśnie ma stracić pracę sądzę, że jesteś z marginesu społecznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdzislaw Komentarz IP: 218.238.103.* 25.06.06, 17:33 Argumentum ad personam... Tak - to rzeczywiscie zmiena postac wypowiedzi na ktora Pani Grazyna odpowiedziala. Prosze mi wybaczyc ta ironie, ale czlowiek wyksztalcony, znajdujacy sie na spolecznych wyzynach - w przeciwienstwie do wszechobecnego motlochu i marginesu - tego typu argumentacja nie powinien sie poslugiwac. Chociazby z tego powodu, aby sie nie znizac do tak niskiego poziomu. Pozwole sobie na jeszcze troche humoru - aby rozmawiac z motlochem musialaby Pani znizyc sie do jego poziomu, a pozniej przegralaby Pani ze wzgledu na roznice doswiadczenia. I prosze miec swiadomosc, iz obecnie krytykuje Pani postawe nie ze wzgledu na Pani doswiadczenia, czy tez pozycje spoleczna, lecz ze wzgledu na opinie, ktorym moge sie przyjrzec przegladajac tutejsze forum. Zatem prosze uwazac na ich poziom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grażyna G. Re: Komentarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 20:04 Ataki "ad personam", z imienia i nazwiska są skierowane do p. Szumachera. Ja odniosłam się też do jednej osoby, która kilkanaście razy pod różnymi pseudonimami paszkwilowała przeciwko swojemu nauczycielowi, żeby mu zaszkodzić. Nie polemizuję z tą sobą, tylko wyrażam swoje oburzenie. Jakoś wtedy Pan nie zaprotestował. Można wiedzieć, dlaczego epitety personalne skierowane do nauczyciela Pan akceptuje, a mój wyraz oburzenia tak instrumentalnie stara się rozbroić? Czyżby zapowiada się szansa na zwolnione godziny po Panu Marku? A ja posądzałam uczniów Topolówki o upośledzenie moralne... Skąd mają brać przykład? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zdzislaw Re: Komentarz IP: 218.238.103.* 26.06.06, 10:15 Problem zas polega na tym, iz osoba, ktora w ten sposob postepuje [uczen] nie jest wiarygodna i w ten sposob nic nie osiagnie. Jej wypowiedzi spodobaja sie co najwyzej osobom rownym jej poziomem. A na tych nam przeciez nie zalezy, prawda? Dlatego prosze zrozumiec, iz moja wypowiedz ma na celu uspokojenie Pani. Ale najwyrazniej nie chce sie Pani dostosowac i dalej zachowuje, jak ww. banda uczniow bez autorytetu. Wszak nie mozna kazdej osobie zarzucac, iz ma ochote zajac miejsce P. Szumachera - i to z dwoch powodow - bedac studentem mam inne plany na przyszlosc. Powracajac zas do samych uczniow - jak Pani zauwazyla - Topolowka moralnosci ich nie nauczy, tego musza nauczyc rodzice/sami, ale z pewnoscia nauczy ich przedsiebiorczosci. Chcialbym jeszcze zauwazyc - latwo wybaczyc bledy czlowieka mlode, trudniej zas bledy osoby ustatkowanej i w pelni niezaleznej. To wlasnie osoba starsza powinna stanowic przyklad. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdemoralizowana:P Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 14.08.06, 13:40 Miałam zajęcia przez cały ubiegły rok na tym właśnie zapleczu i doskonale widziałam, jak w czasie lekcji szumi wchodził do nas i krzątał się jak gdyby nigdy nic;)kawka, papierki, gazetka... a za ścianą uczniowie oddający się wyjątkowo głośnym rozmowom:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Darayavahu Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.multicon.pl 25.06.06, 23:48 Taki do końca biedny to on nie jest. To bardzo specyficzny nauczyciel. Mówić o nim, ze uczył to lekkie nadużycie. Większość czasu na lekcjach zajmował klub espero, wycieczki w alpy i inne sprawy mało związane z tematem zajęć. Znając Mareczka to on na pewno nie zginie bo jakby nie było - przedsiębiorczy jest i sobie jakieś zajęcie znajdzie. Byle nie uczenie, bo do tego predyspozycji zbyt wiele nie ma. A o konfliktach z dyrekcją i rodzicami to cała szkoła wie i jak dla mnie to jest podstawowy powód zwolnienia. Wiem bo skończyłem tą szkołę 2 lata temu i "Szumim" miałem (nie)przyjemność obcować przez 3 lata edukacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blog1 Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.ast.ima.pl 26.06.06, 01:53 A czy ktos zauważył, że p Szumacher miał także w ostatnim roku kilku olimpijczyków. Przygotowywał do olimpiady uczniów i to nie ze swojej klasy (IIIF)w tym uczennicę z najwyższą średnią w szkole Monikę B. Wszyscy doszli do etapu okręgowego. Trochę uczciwości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon taaaaaaa, no proszę : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 08:00 miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,3441408.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Renoma Re: taaaaaaa, no proszę : IP: *.chello.pl 26.06.06, 10:28 Teraz tylko pytanie - co z tego wynika? Jak narazie okazuje sie, ze "szef wszystkich szefow", jak go okreslal P. Szumacher [oskarzony jest rowniez jego kolega] spedzi za kratkami kilka lat. Sam bylem swiadkiem tego, jak oskarzony bral udzial w zawodach organizowanych przez P. Szumachera. I co z tego wynika? Tak, jak i z Twojego odnosnika - kompletnie nic. Nie mozesz ta znajomoscia oskarzac p. Szumachera o cokolowiek! To byloby pomowienie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: taaaaaaa, no proszę : IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 14:12 Szumachera oskarżam??? dziwne......... Odpowiedz Link Zgłoś
ruthorn Re: taaaaaaa, no proszę : 26.06.06, 18:55 Co to za psiakrew państwo, gdzie nawet w edukacji tacy ludzie są? Wszędzie kurde, nie można w ogóle liczyć na to, że gdzieś są uczciwi ludzie. Nawet w Kościele taki Rydzyk i Król się znajdą. Toż to idzie zwariować! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: absolwentka Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 26.06.06, 10:00 Szumacher biedny? Odkąd pamiętam na lekcjach u niego nic się nie działo, poza odpytatywaniem na początku i rzucaniem kredą w trakcie lekcji. Jeżeli ktoś chciał się czegoś nauczyć, chodził na inne zajęcia i uczył się we własnym zakresie. Miałam tego pecha, że na fakultety też trafiłam do Szumachera. Miałam okazję zajmować się przez rok patyczakami i podzielić się w grupie zagadnieniami z 4lat nauki do opracowania. A pan Szumacher tradycyjnie siedział na zapleczu, pijąc kawkę i odbierając telefony. O wiele lepiej wspominam pierwszą i drugą klasę, kiedy to biologię prowadziły nauczycielki, z których lekcji przynajmniej wyniosłam jakąś wiedzę z zakresu biologii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sogo Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 195.95.170.* 26.06.06, 13:29 Straszne ilości kawy musiał wypić! I, że to serce wytrzymało? A czy trafił kogoś cz w coś tą kredą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spoko Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 80.50.205.* 26.06.06, 18:53 Do jasnej cholery!! Jak to wszystko czytam to mnie szlak trafia nad tym jełobowym i jałowym ględzeniu. Widzę tę wybiórczość w komentarzach, przesyconą gó..arskim, anonimowym szczekaniem, ulżenia swoim niskim instynktom, zadowolenia ze zrzuconego kamienia bo nikt nie zauważy i dotyczy to zarówno profesora vel patyczaka Szumiego jak również tej leciwej, retuszem wypudrowanej dyrektorki boguszowej. Szkołę skończyłem 2 lata temu, kończył ją o 3lata starszy brat a teraz chodzi do klasy drugiej młodszy kuzyn. Starszy z Szumim nie miał nic do czynienia ale wiele o nim słyszał. Ja miałem a kuzyn ma kontakt z profesorkiem (ta znajomość trwa już 9 lat - a już wtedy słyszało się wiele o boguszowej-wtedy jawnie nawijała z A. Nowakowskim. Chłop wreszcie przejrzał kilka lat temu a babę szlak wziął. Zawsze ponoć była mściwa ale terz ze zdwojoną siłą gdy ktoś nie tak ustawi się). Czasem wkurza mnie, czasem czujesz się opleciony siecią jego komentarza i dziwnych metafor o dyspersji cefaloanalograficznej (....????) i wtedy masz ochotę rzucić go jakim jajem. To trzeba mu przyznać że jego akcje i to espero można lubić lub nie ale coś się dzieje. Ale luuuuuudzieeee!!!!!!!! Czy trzeba piepszyć o jakiś kochankach, dużych biustach, rzucaniu kredy i przepudrowanych gębach. Aby wynieść z tego jakiś pożytek proponuję tworzenie zbioru kawałów i anegdot gdzie oczywiście głównymi bohaterami będą patyczako- i wołkolubny profesor (np Marlon Szewc) i wypasiona, wypudrowana modliszka (Genowefa Bogacz). Na prawdę wszystkim wyjdzie to na zdrowie, a i pożytek dla ogółu będzie większy. Moje propozycje na wstępie 1. Czy słyszeliście, że Marlon Szewc przez ostatnich 17-ście lat zasuszał martwe patyczaki w celu zrobienia z nich nietypowych zakładek do książek dla uczniów. Ponoć przygotował ich już 8000. Pierwotnie zaplanowana sprzedaż po 1 zł. Ale, że Marlon ma łeb przesiębiorczy to wraz z jego odejściem ich cena podskoczy do 5 zł. W sumie to 40 tys !!!!! 2. Od roku padła u Marlona w gabinecie 17-nasto letnia hodowla wołków zbożowych. Od czasu jak posłanka Renata Begier ogłosiła, że lubi seks jak koń owies - to skoro owies to i inne zboża zaczęly kojarzyć się z namietnościa do seksu. W tym przypadku to wołek zbożowy to już degenerat seksu a a mówienie o nim rzuca podejrzenie o niecnych zamiarach. W tym przypadku Genowefa Bogacz (słynna dyrektorka słynnej brzozówki)dbajaca od kilku lat oswój retusz moralny i fizjonomiczny - kazała ostatecznie wytruć wołki zadając cierń w serce Marlonowi. Zaaapraszaaamyyyyyyyyyy do następnych ( pley off) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spoko2 Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: 80.50.205.* 26.06.06, 19:06 Bergerita Bordak (zastępczyni słynnej dyrektorki pudro-Bogaczowej) wzywa skromnego nauczyciela do siebie i mówi ".. tak przypuszczałam, że nie było pana na zakończeniu roku szkolnego, a jako dowod pokazuje zdjecie z zakończenia roku. Przecież pan wie , że jest to obowiazek wszystkich nauczycieli. Ależ byłem, byłem pani Bergerito-z śmiertelnym strachem w oczach krzyczy biedny nauczyciel-o tu stałem obok pani dyro Genowefy Bogacz. No tak to tłumaczy dlaczego nie widać Pana na tym zdjęciu. W promieniu 2 metrów wszyscy nikną w blasku takiej gwiazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiesiek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 20:43 Nikt o tym nie pisał ale wiem, że p.Szumi kręci w szkole lewy interes na białych robakach dla wędkarzy... Ktoś tu zdradził, że w szufladzie trzyma 7- letnią kiełbasę. Właśnie. W szufladzie ma centrum hodowlane tych robaków. Jak wyliczyłem, to na kiełbasie przez 7 lat może wychować się 168 generacji białych robaków po 50 gr każda. Daje to 8,4 kg robaków. Będzie więc 84 pudełek po 100 gram. Płacąc za jedno pudełko 10 zł zarobiłby na lewo 840 zł! Świadkiem na proceder jest jeden z forumowiczów, który pisał, że widział u p.Szumi w szufladzie właśnie tą 7-letnią kiełbasę. Dowód prowadzonej nielegalnie hodowli białych robaków! Proszę nie gratulować mi spostrzegawczości. Zdradzę tylko, że Kurski brał u mnie korepetycje. Po prostu mam taki talent do demaskowania afer. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasność Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 21:41 Słabym punktem tej teorii jest waga kiełbasy. Musi znacznie przekraczać 8,4 kg ale może właśnie taką wielką p.Szumi ma w szufladzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasność Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.06, 20:50 A ja nie widziałem nigdy pana nauczyciela chociaż mam z nim biologię od 2 lat. Okazało się, że przez cały czas leży w kantorku podpięty wężykiem do cysterny z kawą i pije tą kawę i pije i nigdy nie wychodzi z kantorka. Bez przerwy pompuje się kawą. Raz na dobę uczniowie z Espero wymieniają mu tylko cysternę. No bo to Espero ty jest przykrywka na prawdziwą grupę MWBK - Młodzieżówka Wymieniaczy Butli z Kawą. I tak wychodzą ciemne strony pana Sz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasność REBUS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 00:57 XY = inicjały pani dyrektor (imię i nazwisko) YX = inicjały pani dyrektor (nazwisko i imię) I teraz rebus: Oto idole pani dyrektor: XY-ls i YX-rd Kto rozwinie te rebusy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Topolówek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.multicon.pl 26.06.06, 18:59 Pan Marek uczył mnie biologii - jest nauczycielem fascynatem i potrafi dobrze nauczaś. Nie da się zaś tego samego powiedzieć o p. Bogusz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: absolwentka Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 26.06.06, 22:19 coz, pan Szumacher ne byl moim ulubionym nauczycielem,a sposob prowadzenia zajec pozostawial wiele do zyczenia. Jednak z tego co wiem to uczniowie uczeszczajacy do niego na fakultet dobrze pozdawali mature, angazowal sie bardzo w dzialanosc szkoly i byl postacia jednoznacznie z nia kojarzona i to pozytywnie. Na miejscu pani Bogusz przede wszystkim zastanowilabym sie nad zwolnieniem Elzbiety Czartoryskiej,ktorej zajecia byly beznadziejne-zero tworczego myslenia,jak sie mialo inne zdanie niz ona to lepiej sie bylo wogole nei odzywac i stawiala oceny za nazwisko. Zreszta duzo by wymieniac. A dyrekcja rzeczywiscie zrobila ze szkoly targowisko proznosci. To juz nie jest ta sama szkola z charakterem,gdzie uczniowie mogli spokojnie manifestowac swoje pogladu i rozwijac sie pod okiem swietnych pedagogow. Teraz dobrzy peadgogowie sa, manifestowac poglady tez mozna, tylko ze nowy "narybek" ich za bardzo nie ma... Szkola stala sie symbolem snobizmu. Szkoda Topolowki,szkoda... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 26.06.06, 22:42 Z Czartoryska to bez przesady - napisalem, iz Wielka Rewolucja Francuska byla zjawiskiem pozytywnym przyczyniajac sie do liberalnego rozwoju Europy, a te kilkanascie tysiecy ofiar bylo cena konieczna dla osiagniecia celu. Odpowiednio uargumentowalem i dostalem zaledwie 5 z komentarzem "a moze by ciebie tak na szafot poslac". Mi sie komentarz spodobal :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.06, 11:34 tak napisałes? i tak myslisz, biedna otumaniona Gazem sieroto??? wspólczuje, i tej nauczycielce, któr amusiała to czytać, www.wandea.org.pl/vendee.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rysiek Re: Dyrektor i biolog przed sądem IP: *.chello.pl 27.06.06, 12:47 Nie jest wazne, co ludzie mysla - wazne jest, co czynia i jak te czyny argumentuja xD A to, iz mam odmienne zdanie na temat Rewolucji od tego przedstawionego na sprawdzianie to inna sprawa. Wszak to nie jest istotne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inkaG Kto podpisał lojalkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 00:53 Trochę nie czuję się najlepiej po tym jak dzisiaj podpisałam lojalkę dla dyrektorki G.B. podstawianą pod nos wszystkim nauczycielom III LO (prócz M. Sz. oczywiście). Nie było wyboru. Albo poprę decyzję G.B. w tym, że M.Sz. nie ma mieć godzin i będzie zwolniony i że szkalował szkołę w publikacji w Wyborczej albo idę na odstrzał... Zastanawiam się tylko, jakie znaczenie ma poparcie decyzji zwolnienia M.Sz. z powodu braku godzin jeśli okazuje się, że godziny chce mu skasować G.B.? A druga sprawa jest taka, że G.B. musi teraz przyznać, że pozostałe trzy osoby wypowiadające się w tej publikacji tak samo szkalują szkołę. Nie widzę w wypowiedzi M.Sz. nic bardziej szkalującego od słów np. pani Białosów, dyrektorki wydziału edukacji. Ale nie wątpię, że na przyszłej radzie B.B. wygarnie pani Hall jakich to ma ludzi szkalujących naszą szkołę. Ale będzie dym! Kto jeszcze podpisał lojalkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inkaG Re: Kto podpisał lojalkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 01:10 Jeszcze się zastanawiam, czy jak G.B. przegra sprawę w sądzie, to czy nie będę współwinna. Niejako ja też teraz "uczestniczyłam" w tej decyzji. Jak w sądzie G.B. pokaże nasze podpisy to będzie kiszka. Wszyscy pójdziemy na dno...? Cel chyba był cwańszy niż podejrzewałam. Wyprze się, że to jej decyzja i wskaże na nas! W co dałam się wciągnąć... Zastanawiam się, czy to nie był błąd? Poprzeć decyzję potencjalnie niezgodną z prawem – na piśmie! Jaka może być kara po podzieleniu na 20? A może kara się nie dzieli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: argo Re: Kto podpisał lojalkę? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.06, 00:10 Piękny wybór!!!!!!!! Albo podpiszesz tę listę abo znajdziesz się na czarnej liście G.B.!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
maaax Lojalkę??? 28.06.06, 06:26 Jesli naprawde jest tak, jak piszesz, to olbrzymi skandal! Powinnas napisas o tym nie tylko, anonimowo, na forum, ale poinformowac o fakcie media i jednoczesnie wladze miasta! Naiwnie sadzilem, iz takie metody, zdarzały sie tylko w PRL, a wspolczesnie- tylko w malych miejscowosciach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inkaG Re: Lojalkę??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 17:52 Tak było. Tekst był tak napisany, że to niby spontanicznie nauczyciele od siebie manifestują poparcie dla dyrekcji i potępiają drugą stronę konfliktu. Każdy miał podstawione pismo pod nos i wyjścia nie było. Zostaliśmy wciągnięci w sprawę choć większość z nas wolała w tym nie uczestniczyć. Powszechnie wiadomo, że władze miasta mogą G.B. skoczyć... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leon oooooo, a dlaczego to IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 23:46 władze miasta mogą jej skoczyć........? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldek Re: Kto podpisał lojalkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 09:31 Te "lojalki" to rzeczywiście skandal. Jeśli chodzi o ewentualną współwinę Inko G, to chyba nie masz co się obawiać. Jeśli podpis został złożony po decyzji o zwolnieniu, to nie będzie to poparcie miało znaczenia w sprawie. Możliwe jednak, że pani dyrektor wciągnie was do sprawy sądząc, że w ten sposób rozmydli odpowiedzialność. Ponieważ nie bardzo zrozumiałe jest poparcie przez nauczycieli decyzji zwolnienia innego nauczyciela z powodu braku godzin nieprawnie odebranych (nieprawnie wg trzech opinii w artykule), to sądzę, że przed sądem będzie trzeba powiedzieć prawdę o przyczynie podpisania tych "lojalek". Czyli to co napisałaś: "albo idę na odstrzał". Wystarczy żeby "lojalki" nosiły znamiona inspiracji przez dyrekcję, np. pokazanie "wzorcowych" lojalek podpisanych wpierw przez dyrekcję albo przekazywanie i zbieranie ich przez kogoś z dyrekcji - to wszystko może sugerować "jedyna właściwe i słuszne" zachowanie. Trzeba się zastanowić, czy nie byłoby dla dyrekcji najlepszym wyjściem teraz zjeść te "lojalki". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Kto podpisał lojalkę? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.06, 10:17 ale jaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inkaG Re: Kto podpisał lojalkę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 10:42 To było jedno pismo z podpisami. Czy może być ono podstawą obowiązku współpłacenia ewentualnego odszkodowania? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiesiek Wszyscy powinni poprzeć! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 10:55 To było niczym nie przymuszony i spontaniczny akt poparcia władz szkoły. Uważamy, że kto podnosi rękę na władze szkoły, temu ta ręka powinna być odrąbana! Przyłączcie się społeczności szkoły do spontanicznej manifestacji uwielbienia władzy! Wszyscy razem! Śpiewamy wzorem ojców naszych! "Wyklęty powstań ludu ziemi..." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arties Re: Wszyscy powinni poprzeć! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.06, 19:07 No tak. Dyr Grażynie B. trzeba będzie założyć konto pomocy. Najlepiej w szwajcarskim niewielkim banku z dopiskiem "biedaboguszowa". Z pewnością po spłaceniu swoich zobowiazań w ewentualnym przegranym procesie resztę kwoty przeznaczy na wsparcie ubogich uczniów III LO. Przecież ona ma takie dobre serce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z innej szkoły Ciekawy wątek IP: *.net.autocom.pl 04.07.06, 12:00 Jestem nauczycielem z innej szkoły spoza 3miasta. Przeczytałem niezwykle interesujący wątek.Mam mieszane uczucia.Jest za duża liczba wpisów negatywnych. Jako nauczyciel wychwytuję od razu takie fakty jak: siedzenie na zapleczu, erotomaństwo, fiksacja na punkcie klubu, z drugiej strony ciekawe zajęcia i pasja nauczyciela. Co do przepisów. Jesli dyrektorka miała zastrzeżenia do pracy nauczyciela, powinna dac mu ocenę negatywną pracy. Jeśli ma ocenę wyrózniającą, dostał nagrody, ma sukcesy, jest członkiem związku a związek sprzeciwia się zwolnieniu musi dostać godziny. Godziny trzeba zabrać innym nauczycielom, któzy nie są członkami związku. Dyrektorka przegra sprawę, sąd przywróci go do pracy, bo godziny są. A skandal medialny zaszkodzi tylko dyrektorce przy następnym konkursie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sogo Re: Ciekawy wątek IP: *.ast.ima.pl 14.07.06, 21:16 Nie trzeba zabierać innemu nauczycielowi bo godziny są. O ile mi wiadomo uzupełnieniem etatu są godziny z przedsiebiorczości do prowadzenia których M.SZ. ma prawo. Zresztą na tym polu uczniowie tego nauczyciela osiagali sukcesy, o których pisały media. Dyrektor Grażyna Bogusz chce się pozbyć nauczyciela z bardzo niskich , prymitywnych pobudek. Odpowiedz Link Zgłoś