Dodaj do ulubionych

Pornografia w podstawówce

05.11.07, 02:26

- Trzeba próbować, ale ważne w takim momencie jest to, by rodzice byli
wiarygodni. Nie możemy popijając wódkę jednocześnie tłumaczyć dziecku, że
alkohol jest niezdrowy. Gdy ojciec, któremu zdarza się upijać na oczach
rodziny, sprawdza czy od 17-letniego syna nie czuć piwem, a potem go karze, to
ma małe szanse na jakikolwiek pedagogiczny sukces.

************************************

A więc ojciec pijący po kryjomu jest bardziej wiarygodny? Nie ma to jak
posłużenie się skrajnościami, z których nic nie wynika. Bo jak wytłumaczyć
dziecku szkodliwość alkoholu, popijając obiad kieliszkiem wina? Ten problem,
zdaje się, przerasta uczestników wywiadu. A przecież można dziecku
wytłumaczyć, że jego organizm jeszcze się kształtuje i alkohol może go
uszkodzić (co jest prawdą). W późniejszym wieku alkohol może mieć właściwości
dobroczynne, o czym dziecko też może przeczytać w internecie. Posługujmy się
więc w wychowaniu dziecka przede wszystkim prawdą, bo nic nie szkodzi
wychowaniu tak, jak złapanie wychowawcy na kłamstwie.

Obserwuj wątek
    • stanley_fish Pornografia w podstawówce 08.11.07, 20:33
      No ale jak reagować w sytuacji wykrycia na telefonie swojej pociechy treści
      pornograficznych? :|
      I co policjanci będą mówili dzieciom?
    • Gość: mam dosyć Co za koszmarna obłuda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 01:06
      Ta histeria polskich mediów w sprawie "Jasia" przekracza wszystkie
      granice. Mam tego kompletnie dosyć. Polscy chorzy na mukowiscydozę
      nie mają praktycznie żadnego wsparcia, ale od rana do wieczora
      tlukli w TVN24 jego sprawę. Za sama forsę z reklam możnaby pewnie
      wyleczyć wszystkich chorych w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      A dlaczego ? Bo to białorusin i trzeba pokazac Łukaszynce jacy
      jesteśmy szlachetni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      A jak by to było dziecko rumuńskiej Romki,żebrzacej w warszawskim
      tramwaju, też byłby taki WRZASK ????????????????????
      Pluję na takie media !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • pies_na_prawizne Prezydencie - obywatelstwo dla JASIA prosze!! 25.02.08, 01:21
        wspanialy, napawajacy nadzieja na przyszlosc, wpis przede mna i to
        jeszcze napisala go kobieta, takie to dzieci nie powinny miec, a o
        chorych na mukowiscydoze w Polsce nie musisz sie martwic, NFZ
        pokrywa ich leczenie jako choroby chroniczne, a Jasio z Rumunii czy
        Ksiezyca o zycie sie nie prosil
        • Gość: wheeee Re: Prezydencie - obywatelstwo dla JASIA prosze!! IP: 87.116.217.* 25.02.08, 11:01
          Ale gość ma rację. Wszyscy usiłujecie sie wybielić jacy to
          szlachetni jesteście i mało kto ma odwagę napisać co o tym cyrku
          naprawdę sądzi. Proporcje przyzwoitości zostały całkowicie
          zachwiane.
          • cesarz_lodow_smietankowych Re: Prezydencie - obywatelstwo dla JASIA prosze!! 25.02.08, 12:13
            Na pewno przyzwoitością nie jest zgoda na zamknięcie dziecka w jakimś obozie na
            Białorusi.
      • pies_na_prawizne Prezydencie - obywatelstwo dla JASIA prosze!! 25.02.08, 01:21
        wspanialy, napawajacy nadzieja na przyszlosc, wpis przede mna i to
        jeszcze napisala go kobieta, takie to dzieci nie powinny miec, a o
        chorych na mukowiscydoze w Polsce nie musisz sie martwic, NFZ
        pokrywa ich leczenie jako choroby chroniczne, a Jasio z Rumunii czy
        Ksiezyca o zycie sie nie prosil
        • jama.314 Re: Prezydencie !! łaski nie robisz !!!!!! 25.02.08, 09:19
          • nie.po.rozumienie.obywatelskie rodzice zapracowani nie mieli czasu wychować 25.02.08, 09:41
        • Gość: erg_samowzbudnik Re: Prezydencie - obywatelstwo dla JASIA prosze!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.08, 20:47
          pies_na_prawizne napisał:

          > wspanialy, napawajacy nadzieja na przyszlosc, wpis przede mna i to
          > jeszcze napisala go kobieta, takie to dzieci nie powinny miec, a o
          > chorych na mukowiscydoze w Polsce nie musisz sie martwic, NFZ
          > pokrywa ich leczenie jako choroby chroniczne, a Jasio z Rumunii czy
          > Ksiezyca o zycie sie nie prosil

          Prawda jest taka , że gdyby rząd Łukaszenki nie upomniał sie o to dziecko to pies z kuawą noga by o nim nie słyszał .Dziwi mnie też obłuda Abp Życimskiego.
      • Gość: genetyk Re: Co za koszmarna obłuda IP: *.brutele.be 25.02.08, 07:12
        Gość portalu: mam dosyć napisał(a):

        >Mam tego kompletnie dosyć. Polscy chorzy na mukowiscydozę
        > nie mają praktycznie żadnego wsparcia, ale od rana do wieczora
        > tlukli w TVN24 jego sprawę. Za sama forsę z reklam możnaby pewnie
        > wyleczyć wszystkich chorych w Polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Pleciesz... Mukowiscydoza jest defektem genetycznym. Nieuleczalnym. Leczenie
        jest objawowe.. Minimalizuje sie efekty choroby. Nie leczy przyczyny. Wiec
        WYLECZYC jak na razie nie da sie nikogo na swiecie.
      • Gość: artur Re: Co za koszmarna obłuda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 07:21
        dokładnie, nie wiem co oni się tak go uczepili ;/ rozumiem że każdy ma prawo do
        życia... na szczęście jestem zdrowy i mam nadzieje że taki pozostanę. Wracając
        do Jasia, Kaczyński nie ma innego wyjścia jak dać mu obywatelstwo, bo jak nie da
        to media okrzykną go okrutnym tyranem, który odebrał dziecku prawo do normalnego
        życia... Paranoja

        JA MÓWIĘ NIE OBYWATELSTWU !!
      • Gość: h3x Re: Co za koszmarna obłuda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.08, 08:06
        Niestety ale "mam dosyć" ma w 100% rację. Kilka faktów: 1) Na 2008
        rok obcięto budżet na leczenie mukowiscydozy o 75%. 2) Czasami
        jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc - a w Polsce po słynnej akcji
        CBA w 2007 roku wykonano 7 (słownie: siedem!) przeszczepów płuc (na
        Białorusi około 80). 3) W Polsce na mukowiscydoze choruje około 1000
        ludzi i oni niestety nie mają szczęścia być Białorusinami i na taką
        pomoc jak "jaś" liczyć od państwa nie mogą. 4) W Polsce choroba jest
        wykrywana u dzieci za późno, i są one przez kilka lat są leczone na
        co innego, często więc mali pacjenci, u których zdiagnozowano w
        końcu prawidłowo chorobę, są już w stanie, w którym jedynym
        ratunkiem jest przeszczep (dzięki Ziobrze na taki się czeka kilka
        lat). To tyle jesli chodzi i milosierne Polskie państwo. Szkoda mi
        Jasia tak jak i wszystkich chorych dzieci ale czyż Polskie dzieci
        nie zasługują na taką samą opiekę i zainteresowanie mediów?
      • Gość: ja Głupiś IP: *.tsi.tychy.pl 25.02.08, 09:50
        To jest choroba nieuleczalna. Jak nie masz pojęcia o temacie to się nie wypowiadaj.
    • norton2 Pornografia w podstawówce 25.02.08, 06:51
      Napewno Kaczyński przyzna to obywatelstwo.Nie może być
      inaczej .Łaski przecież nie robi!!!!!!!!!!!!!
    • adamdark01 Do Prezydenta Polski Rzeczpospolitej,Bardzo Pilne 25.02.08, 07:37
      Ekscelencjo,

      W imieniu wszystkich ludzi dobrej woli,w imieniu własnym,proszę,
      błagam,klękam przed Obrazem Matki Boskiej,mówię do Pana,
      Podpisz temu dziecku wyrok życia i Daj temu dziecku teraz,już,
      Obywatelstwo Polskie,a Naród Polski będzie Tobie wdzięczny.

      adam.
      • Gość: mieczyław Re: Do Prezydenta Polski Rzeczpospolitej,Bardzo P IP: *.zus.pl 25.02.08, 10:19
        a moze by tak ktos (uprawniony) wniosek w tej sprawie złozył -
        zamiast lamentować
    • bartoszcze Pornografia w podstawówce 25.02.08, 07:51
      "Białorusini są urażeni, bo media zarzuciły im, że skierowanie chłopca do
      placówki opiekuńczej przeznaczonej dla upośledzonych to okrucieństwo."
      Ciekawe jakbyśmy się zachowywali, gdyby w analogicznej sytuacji matką była
      Polka, ojcem Niemiec, i niemieckie media sugerowały, że w Polsce dzieciaka czeka
      śmierć na skutek braku fachowej opieki..
    • Gość: pedros Zdrowie jasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 07:53
      Witam!! Panie szanowny prezydencie!!! proszę o pokazanie ze ma Pan
      serce!! Chodziaz raz!!. Dzieki z góry!!
      • Gość: art Re: Zdrowie jasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 08:19
        Zostaw Kaczora w spokoju :) dlatego podpisze ten dokument bo tacy jak Ty go
        zlinczują , nie potrafisz tego zrozumieć że w polsce też są takie dzieciaki i
        jakoś nie dostają takiej opieki od państwa ? niech go odeślą...
    • ciaxp czysta polityka ! 25.02.08, 08:39
      Los Jasie nie ma tu nic do rzeczy. Jesteśmy na etapie takiej
      sytuacji politycznej że wykorzystamy każdą możliwość dokopania
      Łukaszence, nawet z wykorzystaniem dzieci aby tylko pokazać jaki to
      ptwór ten Lukaszenko.Gdyby polskie media tak bardzo kochały dzieci
      to to w tym kraju już dawno obowiązywałaby ustawa o szczególnym
      uprzywilejowaniu dzieci w zakresie dofinansowania szkół na
      dożywianie oraz na pielęgniarki w szkołach.Jest tyle nędzy tyle
      strasznie chorych polskich dzieci którym grozi śmierć bądź kalectwo
      z powodu braku właściwej opieki że przy tej liczbie dramatów
      robienie szopy z powodu choroby u Jasia Białorusina można
      wytłumaczyć tylko jako akcję czysto polityczną.
    • Gość: peter OBŁUDA, jeszcze raz medialna OBŁUDA!!!! IP: 83.136.224.* 25.02.08, 09:00
      Zwykła polityczna farsa nie mająca nic wspólnego z wrażliwością.
      Na tej tyranią rządzonej Białorusi niestety lekarze (generalnie) zarabiają
      więcej niż w tym obłudnym kraju. Z wieloma wypowiedziami na forum zgadzam się
      mimo ostrego charakteru. Czy naprawdę nikt nie widzi, że ten kraj upada? Tu nie
      istnieje żadna polityka prorodzinna taka jak choćby na Słowacji. Tutaj młodzi
      nie mają żadnych perspektyw. Jedynie to co mają jak w banku to płacenie na
      utrzymanie ponad 1/3 emerytów.
      Po prostu zachwiana została równowaga pokoleniowa.
      To jest problem. Takich dzieci jak Jaś w Polsce jest wiele. Ale nikt jakoś nic
      nie mówi. Pewnie dlatego, że te dzieci mają zaszczyt żyć we wspaniałym
      demokratycznym państewku.
      • jama.314 Może Prezydent PIS-u, robi łaskę ? 25.02.08, 09:19
        niech spróbuje postąpić wbrew opinii większości społeczenstwa, zobaczy
        co to znaczy "gniew ludu" !!!
        • Gość: mieczysław Re: Może Prezydent PIS-u, robi łaskę ? IP: *.zus.pl 25.02.08, 10:17
          proponuje przeczytac (ze zrozumieniem) - kto moze wystąpic z
          wnioskiem o obywatelstwo
          • Gość: art Re: Może Prezydent PIS-u, robi łaskę ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 18:17
            wstyd mi za takich jak Ty ... ;/ szkoda że prezydent ustąpi takim jak Ty i da mu
            to obywatelstwo, niech się zajmą krajem a później mogą myśleć żeby pomagać komuś
            innemu ;/ nie jestem za PIS'em ale poparłbym go jeśli by odmówił obywatelstwa :)
    • estr No tak, Krauze się wtrącił 25.02.08, 09:38
      ze swoją propozycją korupcyjną i teraz prezio malutki nie da
      dzieciakowi obywatelstwa.
    • Gość: Pacjent Mordercy w kitlach IP: *.gprs.plus.pl 25.02.08, 09:42
      Mordercy w kitlach atakują.
      mordercy.info
      • Gość: cjent Re: Mordercy w kitlach IP: *.gprs.plus.pl 25.02.08, 09:46
        mordercy.info
        • Gość: buuuahahahaha zidiocenie pseudopacjentow IP: *.dip.t-dialin.net 25.02.08, 10:46
          wychodzi na to, ze caly swiat zrobil mu specjalnie na zlosc
          warto przeczytac dzielo tego polglowka,
          aby docenic trudna prace lekarzy

    • Gość: Aśka Pornografia w podstawówce IP: *.subscribers.sferia.net 25.02.08, 09:58
      Rzygać mi się chce jak was czytam! Odesłać go, bo sprawa ma wymiar
      polityczny? Dokopać Łukaszence? A gdzie tu choć słowo na temat życia
      Jasia?! Czy nie ma prawa żyć? Odmawiacie mu tego? Brawo, patrioci!
      Brawo za wielką dobroduszność, uczucie empatii. Takim ludziom,
      którzy są zdrowi, szczęśliwi, może bogaci.... Zyczę jednego dnia z
      jakąkolwiek chorobą, któa wymaga ograniczeń; nieważne czy to będzie
      mukowiscydoza, nowotwór, cukrzyca/... Nikomu złego nie życzę - tylko
      takiego jednego dnia. Łudziłąbym się, ze wtedy zmienilibyście zdanie
      nie tylko na temat Jasia. I nieważne, czy to Jaś, czy Pawełek - to
      dziecko i ma prawo żyć w miarę normalnie. A jeżeli Kaczyński
      (powołując się na dobrosąsiedzkie stosunki z Białorusią) odmówi
      dania obywatelstwa maluchowi.... proponowałabym chociaż jedną wizytę
      w takim zakłądzie, na który chce skazać malucha. I wam wszystkim
      tego też życzę.
      • Gość: mam dosyć Re: Pornografia w podstawówce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 23:30
        Aśka, tu weź coś np ala ma kota i przeczytaj to ze zrozumieniem, a
        potem zabieraj głos na forum. Z tego własnie forum wynika
        bezapelacyjnie że poziom opieki lekarskiej nad chorymi na
        mukowiscydozę na Białorusi np przeszczepy płuc, jest WYŻSZY niż w
        Polsce, a ty urządzasz tu publiczny atak histerii. Wstydż sie !
    • michalparadowski Litość "panaprezydentowa" 25.02.08, 11:26
      Nad biednym Jasiem, p.prezydent napewno sie zlituje.
      Gdyby tak jeszcze, chciał się zlitować nad Polską, którą podobno
      bardzo kocha i ustąpić przed czasem.
      Oj, chyba tak się nie stanie, bo bardziej kocha braciszka, a dobrze
      wie, co ów kocha najgoręcej!
      Tu, zagadka dla Sz.Czytelników!
      Co najgoręcej kocha braciszek, zwany także Arcywodzusiem?
      • Gość: mama Re: Litość "panaprezydentowa" IP: *.cec.eu.int 25.02.08, 15:54
        Ostatnie info mowia o tym ze badanie DNA potwierdza ojcostwo Polaka.
        Wg Polskiego prawa Jasio ma w zwiazku z tym z urzedu, automatem i
        bez laski ani czyjegos nadawania obywatelstwo Polskie. Chyba ze
        ojciec sie go zrzeknie w imieniu Jasia, w ciagu 3 miesiecy...
        • Gość: wiedzma Re: Litość "panaprezydentowa" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.08, 16:37
          no, niezupełnie, same badania DNA nie wystarczą - potrzebne jest
          albo sądowe ustalenie ojcostwa, albo uznanie dziecka przez
          biologicznego ojca
          to ostatnie jest najszybszą drogą

          a tak na marginesie - ciekawe, co zrobił Rzecznik Praw Dziecka, żeby
          pomóc J?asiowi? Albo parlamentarzyści?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka