Dodaj do ulubionych

"Prężenie się" u dziecka

23.09.05, 10:59
Witam. mam problem z 7 miesieczna córką. Otóż od miesiąca, podczas
przebierania, w innych przypadkach gdy leży na plecach, a także czasami
podczas siedzenia często zaczyna się prężyć. Objawia sie to tym, że splata
obie rączki w piąstke, biorąc je do buzi, a jednocześnie krzyżuje nóżki i
jakby cała sztywnieje i steka pzry tym, a po chwili lub w trakscie tego
zaczyna płakać. nie wiem, czy to jest reakcja psychiczna, neurologiczna czy
może pokarmowa (np zaparcia) -bo początek tych zachowań wiazemy z okresem,
gdy zaczęliśmy jej wprowadzać potrawy ze słoiczków. Wybieramy się w
najblizszym czasie co prawda z mała do neurologa, ale mam pytanie, czy ktos
nie spotkał sie juz z takimi reakcjami u dziecka. Będę wdzieczny za wszystkie
odpowiedzi. Pozdrawiam /Sławek
Obserwuj wątek
    • julamimi Re: "Prężenie się" u dziecka 23.09.05, 11:07
      wez jeszcze pod uwage watek pasozytniczy (dziecko nigdy nie jest za male na
      pasozyty: robaki, lamblie, grzyby). Dzieci czesto sie tak wyprezają np przy
      owsicy, bo je po prostu swedzi odbyt i na miare swoich mozliwosci probuja sie
      podrapac. Podobne objawy byly u dziecka sigvaris (forum alergie). Tamtej
      dziecwczynce (wtedy bodaj 7mcy) zdiagnozowano padaczke, onanizm dzieciecy i
      porazenie mozgowe. A przyczyna byly lamblie, a nie zadna choroba neurologiczna.
      Neurolog to jedno, ale warto wykluczyc pasozyty. To nieinwazyjne badania, a byc
      moze zaoszczedzisz dziecku ciagania po nie wiadomo ilu lekarzach.
      pozdr
      pozdr
      • slma Re: "Prężenie się" u dziecka 23.09.05, 14:12
        Dzięki za radę, na pewno takie badania tez zrobimy...A co do diagnozowania
        porażenia mózgowego, to niestety słyszeliśmy o takich neurologach dzieciecych z
        bożej łaski..Szkoda tylko, że tacy jeszcze pracują..Na szczęście ta pani
        neurolog, do której sie z małą wybieramy ma bardzo dobre notowania i wyleczyła
        juz niejedno dziecko, w którym jej koledzy po fachu widzieli niestworzone
        choroby. POzdrawiam
    • olina1979 Re: "Prężenie się" u dziecka 16.12.05, 17:23
      Witam.Mam 11 mies.córke ktora ma podobne objawy.Bylismy u neurologa ale nic nie
      stwierdzil.Pediatra zapisal witaminy ale to nic nnie pomaga.jestesmy w trakcie
      robienia badan<mocz, kał>. jak moglibyscie mi powiedziec czy u Waszego dziecka
      wyjasnila sie przyczyna prężenia to bylabym wdzieczna.
    • anan864 Re: "Prężenie się" u dziecka 16.01.14, 16:39
      Witam,
      wiem że dla Państwa to pewnie już odległy temat, ale teraz my i nasza 3 letnia córka się z tym borykamy, od lekarza do lekarza i nic, tylko dziecko cierpi. W miarę możliwości prosimy o info na ten temat, nasz maił to annahrankowska@gmail.com
    • pati1984 Re: "Prężenie się" u dziecka 15.12.18, 01:12
      Witam,
      Mam podobny problem z małą. Pediatra dał skierowanie do neurologa, a ten określił problem jako onanizm dziecięcy. Pani w żłobku stwierdziła, że to ze stresu i poleca terapię w kierunku integracji sensorycznej. A na forach piszą, że to z powodu pasożytów lamblii. Problem jest i się nasila, bo mała zaczyna się prężyć we śnie. Składa nóżki w formie krzesełka, unosi spięte do góry, rączki układa jak do modlitwy i wygina plecki na kształt litery "c". Strasznie się przy tym poci. Dziecko ma 2 latka. Proszę o kontakt rodziców, którzy mają lub mieli podobny problem z dzieckiem. p.ostasz(at)interia.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka