Dodaj do ulubionych

leki na sen i uspakające

21.11.06, 15:19
BARTEK DOSTAJE OD KILKU MIESIĘCY DIPHERGAN I SEDALIE NA SEN ,
LEPSZE ZASYPIANIE MIMO TO OD KĄ SIE URODZIŁ BUDZI SIE TAK CZĘSTO JAK
NIEMOWLAK,ALBO JEST GŁODNY ALBO ROZPŁAKUJE SIE BEZ POWODU.
WSTAJE DO 10 DO20 RAZY PRZEZ NOC
nieprzespałam nocy od prawie 11 MIESIĘCY, CZY WY TEŻ DAJECIE
DZIĘCIOM PODOBNE LEKI JEŚLI TAK TO JAK DZIAŁAJĄ NA WASZE DZIECI
I JAK SIE NAZYWAJĄ TO ZA ZGODĄ LEKARZA SPRUBUJE CHĘTNIE CZEGOŚ NOWEGO,
MOŻĘ INNY LEK ZADZIAŁA LEPIEJ

CELINA- MAMA BARTUSIA
Obserwuj wątek
    • mamamaksia1 Re: leki na sen i uspakające 21.11.06, 20:58
      Witam, mam taką teorię na temat przesypianych nocy, że dziecko trzeba tego
      nauczyć. Polecam jak wyżej dwie pozycje do wyboru : "Każde dziecko może nauczyć
      się spać" ( z tej korzystałam, polecam inne tytuły tych autorów" Każde dziecko
      może jeść właściwie", "Każde dziecko może nauczyć się reguł", itp) lub "Uśnij
      wreszcie". Efektem będzie przespana noc, trzeba jednak uzbroić się w
      cierpliwość i konsekwencję, ścisle przestrzegając poleceń. Rozpowszechniłam tę
      metodę wśród koleżanek i najczęściej "szkoła" trwała ok. trzech,czterech dnismile
      Leki nasenne dla dziecka to nie najlepszy sposób, a diphergan to przecież silny
      lek. Pozdrawiam i chętnie podzielę się doświadczeniem, służę też radą i
      wsparciem.
    • aska762 Re: leki na sen i uspakające 21.11.06, 21:23
      Nie wiem czy to właściwy trop w przypadku Barka, ale opowiem Ci jak to wyglądało z Marysią:
      przez pierwsze 2 lata życia Marysia porafiła się budzić po 10 - 15 razy na noc, żadne leki typu melisan, diphergan nie pomagały ... Mądra Pani Doktor zleciła badanie eeg i wyszło, że Marysia ciepi na bóle głowy bez podłoża neurologicznego (wykluczony uraz, padaczka) - ponieważ jest to częsty objaw celiakii u dzieci (musi oczywiście współwystępować z innymi) to kazała jej przejść na dietę bezglutenową (bez mąki pszennej, żytniej i jeszcze paru innych smile) - bóle głowy minęły, my w końcu mogliśmy spokojnie spać ... Rok temu miała Marysia prowokację glutenem - jak tylko wróciły bóle głowy, to wiedzieliśmy, że to nie ma sensu.
      Warto poszukać przyczyny - zastanów się dlaczego Bartek nie śpi, pownien być zdiagnozowany przez neurologa, może dobrego alergologa... trudno coś doradzić na odległość, ale rozumiem, że nie chodzi Ci o same problemy z zaspypianiem , tylko o ciągłe wybudzanie - wydaje mi się, że leki i tak są nieskuteczne, to może lepiej je odstaw, poszukaj przyczyny!
      Trzymam kciuki,
      daj zanć jak "wpadniesz na" to co jest przyczyną,
      Pozdrawiam,
    • kopacz_tej Re: leki na sen i uspakające 21.11.06, 21:25
      Witaj!
      Doświadczenie z Dipherganem mamy.Muszę Ci napisać, że moja Julka po nim była bardzo niespokojna i rozdrażniona.Tak się zastanawiam... Jak te środki nie dają efektu to może je odstawić...Po II operacji Julka miała wtedy 13 miesięcy była niespokojna to przepajałam ją herbatką z melisy i działało.A może przez te 11 miesięcy Bartek się już trochę przyzwyczaił, że ma mamę na każde "zawołanie",może coś zmienić w metodach jak zasugerowała poprzedniczka.A może zęby mu idą(u nas nocki wtedy były ciężkie), a wcześniej kolki go nękały...Tych "a może" to wiele można wyprodukować...Wierzę,że musisz być psychicznie i fizycznie zmęczona.
      Pozdrawiam cieplutko.
      Ewa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka