Dodaj do ulubionych

JuzNiewiemCoZtymKaszlemMamyPoradź cie!

17.04.07, 14:43
W sobote wielkanocna w nocy dostala temp. 37,7 ,w niedziele wydawalo sie ze
jest dobrze od wtorku zaczela pokaslywac,w czwartek dołaczył katar,w piatek
był lekarz,osłuchowow oki,dostala robiony syrop na bazie pyralginy,pini,jakby
bardziej kaslala to flawamed,z piatku na sobote zaczela pokasływac w nocy,w
sobote w dzien jak spala,a katar gdzies po drodze zginąl,dalam
flawamed,podczas snu jeszcze gorzej z kaszlem,w ciagu dnia kaslala
mniej.Odstawiłam flawamed zaczelam dawac malie homeopatyczny syrop,a na noc
clemastin.Katar jakby sie odblokowal bo zaczely wyskaikiwac wielkie
gluty,Lekarz kazał dawac flawamed jak do niego dzwonilam,ale mi sie wydawalo
ze ja ten flawamed meczy za bardzo.I teraz tak daje ta malie,clemastin na noc
i to robione lekarstwo i czasem kaszle takim odrywajacym sie kaszlem,ale
słychac ze jej cos tam chrypi czasem,jakby była ochrypnieta i cos tam jej
zalegało,nie wiem czy ta malia jets za słaba,wrócic do flawamedu????Mam
nadzieje ze to nigdzie dalej sie nie przesunelo,np. na oskrzela.Jak jutro nie
bedzie lepiej to wzywam lekarza,ale jak do niego dzwonilam to mowił ze do 10
dni moze kasłac i ze jak sie odrywa to dobrze,ale matwie sie jej tam cos
zalega.Poradzcie,to jej pierwsza taka choroba nie wie co robic,mala ma 1,5 roku.
Obserwuj wątek
    • erka235 Re: JuzNiewiemCoZtymKaszlemMamyPoradź cie! 17.04.07, 16:31
      a podawałaś syrop prawoślazowy?
      flawamedu nie daje się dla takiego małego dziecka
      • anettaa1 Re: JuzNiewiemCoZtymKaszlemMamyPoradź cie! 17.04.07, 20:03
        flavamed jest właśnie dla dzieci,mucosolvan jest silniejszy,a syrop prawoślazowy
        chyba nie jest wykrztuśny,a ona musi chyba to wykrztusić???
    • asik37 Re: JuzNiewiemCoZtymKaszlemMamyPoradź cie! 17.04.07, 16:46
      Nigdy nie podawałam Flewametu..podaję mucosolvan (do nebulizacji) ale działanie
      mają chba podobne...rozrzedzaja wydzielinę i działaja wykrztusnie. Uwazam, ze
      Twoj lekarz ma rację, dopuki kaszle podawałabym syrop wyksztuszny...tylko nie
      pozniej niz do 16.00 a juz absolutnie nie przed snem. To, ze kaszle tak
      odrywająco to bardzo dobrze. Oklepuj ja jak najczesciej, zeby wydzielina
      odrywała sie i spływała. Oj kasłac moze faktycznie jeszcze ładnych klia dni
    • olima17 Re: JuzNiewiemCoZtymKaszlemMamyPoradź cie! 17.04.07, 22:50
      Jak tak mocno kaszle to rzeczywiscie przydatny jest syrop wykrztuśny- tez
      dajemy mucosolvan do inhalatora, a jak nie masz to spróbuj syropu z cebuli-
      pokrój, zasyp cukrem i jak puści sok to dawaj po łyżeczce-pomaga!myslę jednak
      że warto by ja ktoś"posłuchał"-przeciagajacy sie kaszel może być niepokojący
      (oskrzela!)
    • wiktoriaa Re: do anetta1 18.04.07, 08:39
      kochana u nas to samo!!
      moj synek mial katarekl , zaczął pokasyławac
      W ten sam dzien udałam sie do naszej pani doktor
      byłam pewna ze to zap. oskrzeli ktore juz przechodził, bo cos mu zalegało i sie
      odrywało...
      ale nie, osłuchowo OK , "w gardle siedzi wirus"
      Przepisała mi Deflegmin +Eurespal+ Otrivin na katarek
      antybiotyk jakby było gorzej,ale widze ze juz sie poprawia tak wiec obyło sie
      bez antybiotyku.
      ogólnie oprócz tych ojawów szła mu czasem krew z noska ale wiadomo-osłabione
      naczynka.. juz jest lepiej

      Jest to wirus
      mnie tez dopadł i ma to samo!

      kochana kaszelek moze jeszcze byc takze spokojnie wybierz to co Ci zalecił i
      jak cos udaj sie na kontrole
      wazne zeby sie nie pogorszyło smilesmile
      bedzie dobrze

      pozdrawiam
      • bettti5 Re: przeciwzapalny lek pomoze 18.04.07, 20:09
        eurespal lub nurofen w stalym zleceniu zawsze pomoze jesli infekcja nie wymaga
        faktycznie antybiotyku,wit c 3x 10 kropli tez wazne.i jesli to nie pomoze to
        dopiero antybiotyk, kaszel odrywający zawsze nalezy oklepywać,moze męczyc kilka
        dni to prawda.katar splywajac czesto powoduje kaszel........minie niebawemsmile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka