Dodaj do ulubionych

Mokra główka...cd

23.09.03, 10:00
Jestem mamą prawie 4 miesięcznej Marlenki. Ostatnio zauważyłam, że podczas
ssania piersi bardzo poci się jej główka. A najbardziej za uszkami. Włoski
małej (a trochę ich masmile)) wyglądają jak po kąpieli. Niestety nie uzyskałam
odpowiedzi od mojej lekarki i tak się zastanawiam, że może wy podzielicie
się jakąś radą. Albo chociaż napiszecie o waszych doświadczeniach.
Dodam jeszcze, że mała jest wyłącznie karmiona piersią.
Podobne objawy zauważyłam też podczas snu - poduszka jest cała mokra.

Agunia - mama Marlenki
Obserwuj wątek
    • marina2 Re: Mokra główka...cd 23.09.03, 10:14
      Może się pocić z przegrzania trudno ocenić przez sieć.Może to być również
      objaw krzywicy niezależnie czy dajesz D3 czy nie.Niektóre dzieci potrzebują
      jej więcej.Ale dawkę zawsze ustala lekarz.Nie wiem tez czy potrafisz ocenić
      czy czaszka Małej jest w tyłu jakby bardziej miękka?Ja nie zauważyłam.Zatem
      przyprzeć pediatre do muru lub pójść do innego.M
    • natalia46 Re: Mokra główka...cd 23.09.03, 11:31
      Witam,
      Fakt, niedobór witaminy D3 powoduje krzywicę, której jednym z objawów może być
      pocenie się główki dziecka.
      Ale również przedawkowanie tej witaminy objawia się poceniem. Moja córeczka
      pociła się bardzo, żadnych objawów krzywicy lekarz nie zauważył.
      Ponieważ było lato i mała dużo przebywała na dworzu w związku z czym ,,łapała"
      dodatkowe dawki witaminy D3 na okres letni witaminę odstawiliśmy a teraz
      podajemy mniejszą dawkę. Pomogło. Dodam jeszcze, że moja córeczka ma 10
      miesięcy.
      Tak naprawdę to chyba tylko lekarz może ocenić co jest przyczyną takiego stanu.
      pozdrawiam
      natalia
    • b113 Re: Mokra główka...cd 24.09.03, 22:33
      Niektore dzieci tak maja i niekoniecznie jest to niedobor D3. Mojemu synkowi
      zawsze poci sie glowka podczas ssania piersi, wtedy bowiem wzrasta temperatura
      ciala i w ogole jakiz to wysilek...W nocy tez staram sie ubierac go lekko,
      wole opatulic go dodatkowo kolderka niz wiezic w spiochach. Spi zatem w
      spodenkach i skarpetki ma zakladane jak jest naprawde zimno.

      Pozdrawiam
      Basia
      • sowa_hu_hu Re: Mokra główka...cd 25.09.03, 16:17
        ja udałabym sie bezzwłocznie do innego lekarza - dzieci mojej koleżanki miały
        krzywice i żaden pediatra tego nie wykrył - dopiero gdy poszła do pediatry -
        homeopaty ten wykrył chorobe i przepisał lek - nie była to D3.mój mojemu
        małemu pociły sie stópki i łapki przy jedzeniu i spłaszczyła mu sie główka -
        więc poszłam do swojej lekarki i powiedziałam ze podejrzewam krzywice - zbadał
        go dokładnie i zwiększyła ilośc D3 na jakiś czas...
    • knabi-ann Re: Mokra główka...cd 25.09.03, 16:39
      Obie moje córeczki pociły sie przy jedzeniu i w nocy, żadna z nich nie miała
      krzywicy. Może to poprostu taka uroda, w rodzinie mojego męża taka potliwość
      głowy jest częsta
    • dorora Re: Mokra główka...cd 26.09.03, 13:17
      Ssanie piersi kosztuje dziecko masę energii, męczy się przy tym bardzo. I
      dlatego tak się poci. A jeśli w nocy też się poci tak, że ma mokrą poduszeczkę
      czy pieluszkę pod głową to znaczy, że jest mu za goraco.Ubierz dziecko trochę
      lżej lub przykryj cieńszą kołderką.
      • maja252 Re: Mokra główka...cd 28.09.03, 19:45
        hej...

        wczoraj na polsacie ogladałam program o dzieciach i jeden z lekaży wymienił
        nadmierne pocenie sie główki przy karmieniu piersia jak objaw ew.wady
        serduszka ..pomyślałam że o tym napisze choc mam nadzieje że w twoim przypadku
        tak nie jest...może warto to wykluczyć ...lepiej dmuchac na zimne...

        Pozdrawiam Maja
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka