25.05.12, 22:07
Witam, czy ktoś stosował tę maść u dziecka? Alergolog przepisała mojemu 2 - letniemu synkowi na AZs . Miałam smarować dwa razy dziennie przez 4 dni , potem dwa razy dziennie co drugi dzień cztery razy , następnie raz dzienie itp az do odstawienia. Objawy miały ustąpić . NAbiału miałam nie odstawiać , więc wprowadziłam z powrotem . Tymczasem jak początkowo twarz zrobiła się śliczna , gładka bez zaczerwienień , tak po odstawieniu jest gorzej niż przed leczeniem maścią. A pani alergolog (polecana przez znajomą, wizyta prywatna) zapewniała, że AZS zniknie po maści. Co sądzicie? Bo ja jestem złą , że wydałam 60 zl na maść i 80 zł na lekarza a mały wygląda jak nieszczęście...
Obserwuj wątek
    • kruffa Re: protopic 26.05.12, 09:20
      Ta pani doktor nie ma zupełnie pojęcia o AZS i alergii. Maść maskuje tylko objawy a nie zwalcza przyczyny. Objawy owszem ustąpiły w czasie stosowania maści, ale powracają bo przyczyna nie została usunięta. Protopic działa tak jak sterydy - gdy przestanie się go stosować objawy wracają.
      Zacznij od diety u dziecka i poszukaj ewentualnych alergenów kontaktowych.
      I przede wszystkim poszukaj dobrego lekarza - często wystarczy dobry pediatra, który ma pojęcie o alergii.

Protopic to nie krem nawilżający i trzeba go stosować w sposób przemyślany. To jest maść oparta na cytostatykach, które używane są również w chemioterapiach.

Kruffa
      • ania_irlandia Re: protopic 26.05.12, 10:14
        Kruffa ma niestety racje. Ja coprawda walcze z AZS swojej corki dlugo i na razie efektow spektakularnych brak, ale tak czy siak sie wypowiem wink
        Po pierwsze to trzeba sobie uswiadomic, ze NIE MA takich masci czy lekow, ktore usuna przyczyne, wszystkie one (sterydy i protopic/elidel) usuwaja objawy, wiec tylko na chwilke jest spokoj - wydaje mi sie, ze po te masci warto siegac gdy stan jest mocno infekcyjny, w "normalnym" przypadku moze sprobujcie domowych sposobow, u nas sa to:
        * 5 dni kapania malej w wannie z woda normalna + woda utleniona ( 1/3 butelki ) - ma to na celu lagodne odkazenie z bakterii, np. z gronkowca, ktory wystepuje u ok. 90% ludzi z AZS
        * oklady z wody z soda oczyszczona lagodzace swiad
        * kisiel z sienienia lnianego lagodzi swiad
        * duzo nawilzania, u nas jest to masc cholesterolowa z witaminami oraz olej arganowy, kokosowy - pare razy dziennie
        * tabletki z olejami omega-3 i omega=6 - to od srodka (oraz tluszcz w diecie)
        * nam jeszcze pomaga masc z dodatkiem cynku i jakiegos oleju rybnego (na odparzenie pieluszkowe orginalnie) - CALDEASE - to na swiad, troszke lagodzi

No niestety trzeba pielegnowac ostro, nasza taktyka to niesieganie po sterydy i protopic, bo w dlugofalowej walce to sie nam po prostu nie kalkuluje (duzo skutkow ubocznych - zero skutkow trwalych), choc czasami jest tak zle, ze trzeba.
        Powodzenia w leczenu - szkoda, ze to nie grypa, ktora po paru dniach leczenia mija sad
    • alabama8 Re: protopic 01.06.12, 15:40
      Tak, popieram Kruffę smile
      Mój młody około roku 2005-6 leżał w szpitalu dermatologicznym na ul. Leszno w Wawie i akurat dostali tam Protopic do testowania za darmo. Mówili że to świetny, nowy lek. Smarowali młodego od góry do dołu przez tydzień. Suuuper pomogło. Wypisali młodego do domu w stanie "dobrym". W 12 godzin po odstawieniu Protopicu na skórze młodego po prostu wybuchł gronkowiec. Krosta krostę krostą poganiała. Ropa, rany, świąd. Protopic tylko zamaskował infekcję gronkowcową. Koszmar. Atopiki mają tendencję do infekcji gronkowcowych, dlatego tak ważna u nich jest higiena i odkażanie skóry.
      A Protopic - jasne że AZS zniknie po maści, ale tylko na tak długo jak będziesz ją stosować. To nie lek a zasłona dymna.
      --
      Alabama8
      • nikita77770 Re: protopic 04.12.12, 13:05
        masc działa super u mojego synka-miał 1,5 roku, wszystko ładnie sie zagoiło-a miała stwierdzone AZS. Zostało nam 1 opakowanie-może ktos chce kupic? data waznosci to kwiecień 2013 r. , masc nowa, ze sreberkiem w srodku, kupiona na recepte-sprzedam za połowe ceny bo mi juz niepotrzebna wink 30 zł w razie pytan prosze o kontakt nikita7770@poczta.onet.pl
    • deszczu_kropelka ostrzeżenie 01.06.12, 16:55
      Moje dziecko miało zmiany na rękach leczone Protopikiem. Kilka dni temu nasza alergolog - bardzo dobry lekarz - kazała odstawić Protopic: powiedziała, że dostała od samego producenta informacje o poważnych działaniach niepożądanych i nikomu już tego leku nie zapisze. Przekazuję Wam tę wiadomość.
      • marika78 Re: ostrzeżenie 01.06.12, 18:13
        ja tez wlasnie taka informacje dostalam od kolezanki, kierowniczki apteki, ze Protopic jest bardzo szkodliwy i przy dlugi stososwaniu moze powodowac raka skory wiec odstawilam albo stosuje baaaaaardzo sporadycznie a na codzien masci robione- cholesterolowa i masc - euceryna, vaselina, woda. Witaminowa jakas taka oslizgla jest i zle sie rozprowadza, ponadto czasami dodajemy nadmanganianu potasu do kapieli, kilka krysztalkow zeby odkazic skore i do ciala stosujemy balsam Lipikar Baume AP, ktory jest jednak drogi
        --
        https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn2n0ac0lannpq.png
        • 1malutka78 Re: ostrzeżenie 07.01.13, 23:12
          Witam
          Chciałam sie podzielic moim doswiadczeniem na temat AZS. mam syna, który ma juz 13 lat, od małego cierpni na AZS( przynajmniej tak zawsze sądzilismy). jemu głownie umiejścowilo sie wszystko na stopach, dłoniach i na piszczelach. leczylismy róznie, z róznym skutkiem. Raz lepiej, raz gorzej. Rok temu w wakacje syn nagle dostał ropnych wykwitów na sopach i powiekszyły mu sie węzły okoliczne. ja chcac mu ulzyc moczyłam stopy w siemieniu, i to był bład. Bo okazało sie, ze tylko mu to rozpazkudziłam, bo to był wyprysk skórny. Dostał masci od lekarza i pomogło. natomiast w tym roku w wakacje sytuacja sie powtórzyła, ale objawy były tak nasilone, ze syn nie mógł chodzic, tak go bolało. Alergolog dała gencjane i steryd i kazała szybko do dermatologa. udałam sie do Centrum Zdrowia Dziecka do dr.dziekan i okazało sie, ze syn ma łuszczyce krostkowa. A cały czas był leczony na AZS. po lekach jest spokój i nic sie nie dzieje. takze czasem diagnoza moze nas zaskoczyc. Napisałam tak ku przestrodze, ze czasem warto udac sie do dobrego dermatologa. gdyby syn miał to rozpoznane wczesniej to nie musiałby sie tak męczyc.
    • jozefpolak4 Re: protopic 16.03.20, 13:01
      Witam,
      Przez pomyłkę lekarza od 2 dni mam maść Protopic 0,1 - 30mg której nie potrzebuje (miała być 0,03). Płaciłem około 150 zł, sprzedam za 120 zł.
      Zainteresowanych zakupem proszę o kontakt pod numerem telefonu 507941212
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka