Dodaj do ulubionych

parę pytań do mam małych candidowców

11.10.07, 10:30
Wybaczcie mi te głupie pytania ale jakoś nie bardzo ufam mojej
lekarce po jej wypowiedziach o candidzie w stylu, że to bardzo
rzadko się zdarza (ona miała tylko jeden przypadek grzybicy pochwy
kilka lat temu). Miałam też wrażenie, że o diecie przeciwgrzybiczej
dowiedziała się ode mnie.

1. Czytałam, że przy candidzie można pić tylko mleko matki,
nutramigen i jakieś mleko sojowe. A moja córka pije Bebilon Pepti,
który zawiera pewną ilość laktozy. Czy powinna przejść na
nutramigen? Wydawało mi się, że córka nie znosiła go zbyt dobrze
(bardziej ulewała, skóra nigdy nie była idealna, na BP była idealna
przez kilka dni).

2. Czytałam że nie należy łączyć pewnych pokarmów. A ja je właśnie
łączę. Chodzi mi o kaszę jaglana i indyka. Czy powinnam dawać na
obiad samo mięsko z fasolką szparagową? Do tej pory córka jadła
najczęściej mięsko z kaszą i marchewką. Próbowałam też dawać brokuły
i kalafiora ale chyba ma nie uczulenie. Jakoś bardziej się drapała
jak dostała więcej kalafiora. A może to przypadek? Efekty candidy?

3. Co z gotowaną marchewką? Córka tylko taką uzaje. A ponoć nie
powinno się jej jeść przy candidzie. Na razie staram się ją
ograniczać ale poza fasolką szparagową która jest w fazie testowania
i podejrzanymi brokułami i kalafiorem córka nie jada innych warzyw.
Próbowała kiedyś ziemniaka i buraka ale ma na nie uczulenie.

4. Czy pieczywo żytnie razowe na zakwasie można podawać 13
miesięcznemu dziecku? Chodzi przede wszystkim o naukę gryzienia.
Słyszałam, że gluten nie jest zbyt dobrze tolerowany przy candidzie.
Może powinnam się jeszcze wstrzymać?

5. Czy mogę dawać córce czosnek? W jakiej formie? Ugotowany, surowy?

6. Lekarka nie przepisała probiotyków bo córka już miała
trzymiesięczną kurację Dicoflorem. Może powinnam jednak dawać jej
coś na własną rękę?

7. Córka od 6 dni dostaje nystatynę. Czy nie powinna już ładnie
wyglądać? Zaczęła ją dostawać jak wyglądała w miarę ładnie, przez
parę dni była poprawa, teraz od dwóch dni jest gorzej. Znowu zaczęła
się drapać w nocy do krwi. Może to było po kalafiorze (wczoraj już
jej go nie dawałam i spokojniej spała).

8. Co mogę jej podawać zamiast kaszy jaglanej? Czy amarantus to
dobry pomysł? Kasza kukurydziana i ryż odpadają. Macie może jakieś
sugestie co do dalszego rozszerzania diety? Ja myślałam o cukinii,
ciecierzycy, soczewicy, bobie i groszku zielonym.
Obserwuj wątek
    • atopik Re: parę pytań do mam małych candidowców 11.10.07, 16:35
      ad 1 z tego co piszesz to nie masz za bardzo wyboru jesli chodzi o mleko. nie podasz przecież nutramigenu, który szkodzi a wrowadzanie soji, kiedy dziecko ma tak ograniczona diete z powodow alergi jest bardzo ryzykowne
      ad 2 dla ułatwienia trawienia lepiej nie łączyć, choć nie jest to warunek konieczny aby sie candidy pozbyć
      ad 3 gotowana marchewka ma wysoki indeks glikemiczny. Mozna go obniżyc podając ją z produktami o niskim indeksie. Dlaczego dziecko nie je innych warzyw ? Nie testowałas nic innego oprócz kalafiora, brokuła, buraka, ziemniaka i fasolki ????
      ad 4 Zasada jest taka, że lepiej gluten wyeliminować ale sa wyjątki od tej zasady w zalezności od sytuacji. Nie znam waszej sytuacji trudno wiec radzić
      ad 5 Czosnek ma sporo cennych właściwości (zwłaszcza surowy) ale jest cięzkostrawny, wątpię czy dla dziecka które je tylko marchew jest to najlepsze rozwiązanie
      ad 6 probiotyki jak najbardziej tak, ale bezmleczne: probacti 4, acidolac, lactiv up, probiolac plus
      ad 7 Jakiego rodzaju poprawy oczekujesz ?
      ad 8 amarantus - tak, a próbowałas grykę białą niepaloną ? a quinoa ? cukinia - ok, groszek zielony też, a co z kalarepką, ogórkiem zielonym, rzodkiewką (można ugotować ), pietruszką, porem, cebulą, brukselką ? Soczewica i ciecierzyca sa w gruncie rzeczy dość ciężkostrawne...
      • neptunka Re: parę pytań do mam małych candidowców 11.10.07, 18:25
        "nie podasz przecież nutramigenu, który szkodzi"

        jak to???
        • atopik Re: do neptunka 11.10.07, 19:08
          avanitta napisała:
          Czy powinna przejść na nutramigen? Wydawało mi się, że córka nie znosiła go zbyt dobrze (bardziej ulewała, skóra nigdy nie była idealna (...)

          neptunko moja odpowiedź odnosiła sie bezpośrednio do tego co autorka watku napisała o objawach po podaniu Nutramigenu
      • avanitta Re: parę pytań do mam małych candidowców 11.10.07, 18:28
        ad 3. Nie udało się zbyt wielu rzeczy wprowadzić do diety ze względu
        na wygląd. Dziecko wyglądało tak brzydko że nie byłoby widać czy
        jest uczulone na nowy produkt czy nie. Ja już nawet w tą marchewkę
        zaczynałam wątpić. Jeszcze nie było tak, żeby przez dwa tygodnie nie
        było jakiegoś pogorszenia stanu skóry. Próbowałam też kiedys dynię
        ale była albo z jabłkiem albo z ziemniakami a tych dwóch rzeczy moje
        dziecko nie może jeść.
        ad 4. Jakie wyjątki? O co chodzi?
        ad 6. Właśnie mąż kupił probacti 4. Czy te kapsułki trzeba pół
        godziny wcześniej rozpuścić w wodzie? Tak wyczytałam na forum ale
        chodziło o jakieś inne probiotyki.
        ad 7. Chciałabym żeby przestała się drapać, ładnie spała i miała
        ładną skórę...
        ad 8. Wielkie dzięki za wskazówki.
        • atopik Re: parę pytań do mam małych candidowców 11.10.07, 19:04
          > ad 3. Nie udało się zbyt wielu rzeczy wprowadzić do diety ze względu
          > na wygląd. Dziecko wyglądało tak brzydko że nie byłoby widać czy
          > jest uczulone na nowy produkt czy nie. Ja już nawet w tą marchewkę
          > zaczynałam wątpić. Jeszcze nie było tak, żeby przez dwa tygodnie nie
          > było jakiegoś pogorszenia stanu skóry. Próbowałam też kiedys dynię
          > ale była albo z jabłkiem albo z ziemniakami a tych dwóch rzeczy moje
          > dziecko nie może jeść.
          > ad 4. Jakie wyjątki? O co chodzi?

          Tak przypuszczałam. W takiej sytuacji odpuściłabym sobie gluten jeszcze na długo. Zacznij rozszerzac dietę o inne mniej obciążające układ pokarmowy produkty. Przede wszystkim warzywa, mięsko: królik, jagnięcina, kasze i płatki ze zbóż o których pisałam w poprzednim poście.

          > ad 6. Właśnie mąż kupił probacti 4. Czy te kapsułki trzeba pół
          > godziny wcześniej rozpuścić w wodzie? Tak wyczytałam na forum ale
          > chodziło o jakieś inne probiotyki.

          Są takie probiotyki, które zaleca sie połykac w kapsułce i sa takie, ktorych spozycie w kapsułce nie jest wymagane (z reguły jest info na opakowaniu czy ulotce). te drugie najlepiej własnie rozpuscic w niewielkiej ilości wody, będa działały wówczas w calym przewodzie pokarmowym
          > ad 7. Chciałabym żeby przestała się drapać, ładnie spała i miała
          > ładną skórę...

          Ja wiem, że serce pęka jak sie patrzy na rozdrapujacego sie do krwi maluszka, ale musisz sie pogodzic z faktem, że masz dziecko alergiczne i wyeliminowanie candidy nie spowoduje ustapienia wszystkich waszych bolączek. Część moze ustąpic ale te powodowane alergia pozostaną.
    • brises73 Re: parę pytań do mam małych candidowców 11.10.07, 20:12
      Napisałam do Ciebie na priv smile
    • kerstink Re: parę pytań do mam małych candidowców 12.10.07, 07:58
      Po przeczytaniu mam wrazenie, ze przewod pokarmowy musi byc strasznie
      nieszczelny, skoro kazda nowosc daje jakas reakcje.

      Przypomnij mi, czy byla jakas walka u was z robakami lub lamblia ? Bo dopoki one
      sa to bedzie ciezko.

      Napewno wykluczylabym na razie gluten. Ja marchewke gotowana dalam, trzymalam
      sie diety, do ktorej czesto sie odwoluje - ona nie jest taka ostra jak np.
      poleca sie na forum Candida.
      • avanitta Re: parę pytań do mam małych candidowców 12.10.07, 20:52
        kerstink napisała:
        > Przypomnij mi, czy byla jakas walka u was z robakami lub lamblia ?
        Bo dopoki one
        > sa to bedzie ciezko.

        Żadnej walki nie było. Robiliśmy badania kału dwa razy. Raz w
        szpitalu tylko na lamblie i robaki - nic nie wyszło. Na grzyby nie
        chcieli robić bo powiedzieli że wyjdą i tak tylko takie jakie są
        normalnie w kale. Drugi raz wysyłałam kupska do dr Kamirskiej i
        wyszła tylko candida.
        Czy my też powinniśmy się zbadać? Ja myślę, że candidę mam od
        kilkunastu lat. Tak sądzę po objawach. A może powtórzyć badanie?
        Tylko kiedy? Po kuracji nystatyną? A może odczekać trochę?

        • druuna Re: parę pytań do mam małych candidowców 15.10.07, 11:59
          Gdy pediatra zaleciła kurcję antybiotykową to kazała odczekać 2
          tygodnie po zakończeniu kuracji i powtórzyć wtedy badanie!
          • avanitta :((((((((((( 19.10.07, 17:52
            Asia znowu wygląda gorzej. Pięć dni temu wprowadziłam jej pora.
            Przez dwa dni wyglądała w miarę przyzwoicie (zmiany były
            niewielkie). Była nawet wyraźna poprawa. Buzia była prawie idealna.
            A wczoraj znowu zaczęło się pogarszać. Dziś jest już wyraźnie
            zaczerwieniona broda i jeden policzek.
            Czy to takie śmieszne uczulenie na pora? Dlaczego najpierw była
            poprawa a teraz jest gorzej? Ja zgłupieję przez tą alergię.
            A może to coś innego spowodowało pogorszenie? Dziś kończymy kurację
            Nystatyną więc to chyba nie może być spowodowane grzybem, prawda?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka