Dodaj do ulubionych

skaza białkowa

22.07.09, 14:14
Witam mój 7,5 tygodniowy stnek ma sakaze bialkową, od $ tygodnia musiałam wprowadzić dokarmianie bo miałam za mało pokarmu. Na początku był to bebilon comfort ale jak tylko dostał wysypki na buzi poszliśmy do pediatry i stwierdził że to skaza białkowa przeszliśmy na bebilon pepti ale wysyka nie znika mimo ego że mały jest na samej butelce. Smaruje go emolium i Cutizaza
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • wiki11110 Re: skaza białkowa 28.07.09, 17:48
      U mojej córki wysypka zaczęła znikać powoli po ok 5ciu dniach a całkowicie po
      dwóch tygodniach. Z tym, ze zaczęły się ulewania po Pepti wiec przeszłyśmy na
      Nutramigen.
      • puellapulchra Re: skaza białkowa 29.07.09, 10:04
        Zmiany skórne przy skazie mogą schodzić kilka tygodni nawet, z tym
        że widać poprawę z dnia na dzień. Jeśli Bebilon pepti nie pomoże,
        znów trzeba do lekarza, żeby przepisał Nutramigen - ja już tu kilka
        razy pisałam o mojej córce, której nawet Nutramigen nie pomógł,
        nawet ta odrobina przetworzonego białka krowiego uczulała. Dopiero
        mleko sojowe uwolniło nas od problemu. Córka ma 14 miesięcy i skaza
        nadal jest, niestety, nawet kozich przetworów nie może jeść sad
        Zwykle skaza przechodzi sama ok. roczku, ale jak widać u nas - nie
        zawsze sad Jeśli nie pomoże Wam Nutra, poproś o skierowanie do
        alergologa dziecięcego. Pediatrzy jak nie wiedzą, co dalej, to tylko
        sterydy przepisują.
    • lidek0 Re: skaza białkowa 31.07.09, 19:16
      Wysypka tak gwałtownie nie znika, poza tym jednemu jeden preparat
      pomaga innemu nie, może to nie wina mleka tylko maści. Moje dzieco
      do tej pory ma skazę /8 lta/ i nie sądzę żeby z niej wyrósł, ale one
      jedzie na mleku kozim. My na skórę stosujemy Triderm, dosłownie dwa
      smarowania wystarczą, ale to steryd.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka