Dodaj do ulubionych

Geoxy..pożegnanie z butami

30.06.11, 11:25
Mieliśmy kilka par, ale od 3 lat każda para Geoxów lądowała "do kosza"
szczególnie że od rozmiaru 37/38 buty kosztują o wiele więcej a jakość sami zobaczcie:
model GEOX SAVAGE używane zaledwie 5 miesięcy
( kosztowały ponad 300 zł kupiłam za 200)
rozdarcia materiału, rozdarcia szwów, popękania skóry
https://pasik.brb.pl/albums/geox/0074_G.jpg

rozwalone GEOXY
po złożeniu niedawno reklamacji, która została przyjęta w Maraga Kids Factory Luboń sklep wycofuje się z Geoxów.
Przedostatnie wysokie zimówki pękła skóra na pięcie + złe zszycie szwów.
Na szczęście są fajne przeceny Ecco w Maraga takie trekkingowo- półbutowe, a syn zaraz wyjeżdża na obóz y to jestem uratowana.
Obserwuj wątek
    • magda79pn Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 11:32
      jestem często w luboniu, i jeszcze nigdy nie trafiłam na fajną cenę na ecco...
      kiedyś na geoxy letnie tak, ale jak syn załozył na noge to nie podobały mi się, jakos dziwnie leżały
    • iwek33 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 11:42
      Mój starszy syn bardzo lubi geoxy, na jego szerokich stopach z wysokim podbiciem dobrze leżą. Też szukam w promocjach i na przecenach, bo cena regularna od rozmiaru 37 wzwyż jest zabójcza. Niestety większość modeli Ecco jest po prostu za wąska i płytka. Już dużo głębsze są Primigi.
      Jedna para geoxów ( 3 lata temu) totalnie się rozwaliła ( syn wtedy namiętnie kopał piłkę całymi dniami i po 3 miesiącach takich tortur buty nie wytrzymały smile ) też wtedy zraziłam się i powiedziałam KONIEC. Ale się złamałam w kolejnym sezonie i z kolejnymi parami nic się nie dzieje. Więc kupuję jak jest okazja. Wczoraj upolowałam adidasy Geox w rozmiarze 40 za 159 zł. ( na allegro) i cieszę się z tego zakupu smile
      • pasik Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 12:24
        Dlatego Geoxy pasowały bo szerokie i też ma wysokie podbicie.
        W Primigi nogi nie mógł wbić , klasyczne na wiosnę półbuty Ecco jakieś płytkie mi się wydają.
        Dlatego szansą dla nas sa trekingi.Chyba że wrócimy do Bartków ale oni obecnie toporne wzory wprowadzają jak dla mnie.
        Muszę jedynie dziecko do przymierzania butów nastroić....znacie nastolatków chętnie buszujących po sklepachtongue_out
        Bo jak widzę minę cierpiętnika...to mniesmile
        pech chciał wczoraj zaliczyliśmy Ikeę z mega tłumowymi właścicielami kuponów.
    • pasik Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 13:17
      całkiem ładne pokaże pierworodnemu
      a gdzie kupiłaś?
      pozdr.Anka
      • iwek33 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 13:29
        na allegro ( wiosną, ale chyba nadal są, były w różnych kolorach, te niebieskie, granatowo-szare, beżowe)
    • malgosiek2 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 14:23
      No i dlatego min.nie kupuję drogich butów ani sobie ani dzieciom, bo nie zawsze wiadomo na jakie modele się trafi i 300 zł idzie się "bujać"
      • iwek33 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 14:40
        A ja nigdy nie kupuję tanich butów, bo wtedy mam PEWNOŚĆ, że każda wydana kwota idzie się "bujać", bo ani to zdrowe, ani wygodne. Nie oszczędzam na obuwiu, kupuję buty z gwarancją, w razie problemów wymieniam.
        • mmala6 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 15:20
          a ja mam pytanie 'techniczne'- co to znaczy 'tanie buty'? od jakiej kwoty zaczynają się drogie a kończą tanie? jeżeli pod 'tanie' rozumiemy buty z CCC czy Deichmana, to tam też jest gwarancja i nie ma problemów. Ba! ja kupiłam 'tanie buty' młodemu, sandałki ze spidermanem w H&M (29zl).Rozwaliły się po 3 tyg, kasę oddali bez gadaniawink Za to, no trochę dołożyłamwink kupiłam mu crocsy ale syn je tak intensywnie eksploatuje że nawet jeżeli miałam nadzieję, że pochodzi w przyszłym roku (noga już mu tak nie rośnie) to odpuściłam, trzeba będzie kupić nowe.
          Gwarancja jest w każdym sklepie obuwniczym. Żadna łaska. Chyba że pod hasłem 'tanie buty' rozumiemy buty z bazaru, gdzie nawet paragonu nie dają.
          Ja też optuję za tym aby kupić PORZĄDNE buty, co nie zawsze znaczy te najdroższe.
          Geoxy miałam adidasy dla małego i starszego i to były nasze ulubione. Ale to zupełnie inny model niż te pokazane wyżej.
          • iwek33 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 15:44
            mmala6 napisała:

            > Ja też optuję za tym aby kupić PORZĄDNE buty, co nie zawsze znaczy te najdroższ
            > e.
            > Geoxy miałam adidasy dla małego i starszego i to były nasze ulubione. Ale to zu
            > pełnie inny model niż te pokazane wyżej.

            Dokładnie to miałam na myśli: ( tanie, drogie to faktycznie pojęcie względne) szukam butów porządnych ( skórzane na zewnątrz i wśrodku, lekkie, elastycze, dobre wkładki itp) Jednak najczęściej trzeba za takie buty zapłacić więcej niż za jakieś bazarkowe. Dobrze, że są wyprzedaże, promocje- warto szukać.
            • woda.lekko.gazowana Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 15:52
              hem, ja kupiłam córce tanie balerinki na zakończenie roku z premedytacją - założyła je raz, może założy na rozpoczęcie we wrześniu, jak juz nie będą za małe sad
              bazarek, 30 pln.

              ale sandały i buty sportowe na całe lato dostała z adidasa/reeboka.
              • magda79pn Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 16:27
                ja kupuję markowe, nieważne za ile, czasem reeboki za 69zł, adidasy za 80zł czy pumy za 89zł i jeszcze nigdy żadne się nie rozwaliły, dla porównania kupiłam rok temu w deichmannie takie powycinane "adidaski" za chyba 59zł i po tygodniu się całe porozklejały, oczywiście paragon zgubiłam, chciałam czy nie musiałam kupić nowe buty, kupiłam reeboki za 79zł i gdyby nie to że w tym roku na wiosnę zaczął w nich grać w piłkę to pewnie nadal byłyby jak nowe, z tymi z deichmanna nie pozostało mi nic innego jak je posklejać żeby chociaż na działce jeszcze posłużyły, po dwóch tygodniach rozkleiły się w innych miejscach...

                sandałki na lato kupuje w marcu/kwietniu, w tym roku roz 33 nike za 69zł i roz. 39 reebok za 99zł, połowę tańsze od bartka (a i umyć można gdy jest taka potrzeba), niewiele droższe od deichmanna (do którego mam uraz) a jakość super, co roku w kwietniu/maju sprzedaję ze zeszłoroczne, w bardzo dobrym stanie i odzyskuje co najmniej połowę wydanych pieniędzy.

                Nie wiem jeszcze co kupić im na zimę, zaczęłam się juz rozglądać (sobie kupiłam sorele z wyprzedaży), fajny model dla młodszego ma firma campus (na allegro) cena około 115zł, starszemu kupiłam rok temu wysokie wodoodporne adidasy (przez przypadek trochę za duże - więc ma na ten rok) + wysokie chłopięce buty z decathlona, ale syn mówił że mu w nich zimno, w tym roku chciałabym te większe ecco, widziałyście gdzieś wyprzedaż? potrzebuję chyba 40.
                • kropkacom Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 17:13
                  Deichmann ma różne marki. Elefanten, Baren-Schuhe, Bobbi-Schuse itd. Z Baren-Schuhe byłam ZAWSZE zadowolona.

                  Nie kupuje bardzo drogich butów ponieważ uważam, że w przedziale 100-170 złotych można kupić porządne buty, które wytrzymają sezon. Bo jeśli chodzi o dzieci to właśnie buty młode użytkują sezon. Ostatnio jesteśmy zadowoleni z Baty.
                  • malgosiek2 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 17:24
                    kropkacom napisała:

                    >
                    > Nie kupuje bardzo drogich butów ponieważ uważam, że w przedziale 100-170 złotych można kupić porządne buty, które wytrzymają sezon.

                    O,o właśnie o to mnie chodzi.
                    Miałam na myśli taki przedział za "tani", bo danie 300 zł za buty na kilka m-cy to dla mnie lekka przesada.
                    Pewnie, że kupione obuwie za 30-50 zł nie spełnia wszystkich norm zdrowotnych dla stóp.
                    • iwek33 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 17:59
                      No to wszystkie myślimy podobnie.
                      Tylko w końcu nie wiem, jakie buty kupiłam synowi, drogie, czy tanie.
                      W sklepie internetowym sprawdzałam model, który wczoraj kupiłam ( geox r.40 ) i kosztuje w nim prawie 300zł. Ja zapłaciłam 159 zł ( te sam egeox, ten sam rozmiar). To jakie buty ma mój syn?? ( mam nadzieję, że wygodne i solidne smile )
                      • magda79pn Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 18:54
                        ma buty w normalnej cenie smile w tym rozmiarze nie kupisz niczego dobrego taniej

                        ja mam taki przedział, wiosna-lato około 80-120zł, jesienią u mnie zazwyczaj noszą adidasy więc też po około 100zł, a na zimę kupuję jedne droższe czyli za około 200zł (rok temu starszemu adidasa, młodszemu bartki), a drugie tanie za około 80zł ( starszemu decathlon, młodszemu mcarthury lub jakieś śniegowce)- to tak w razie czego aby były na zmianę

                        w tym roku dla starszego będzie ciężko, na rozmiar 40 to chyba z 300zł muszę przeznaczyć, myślałam o the noth face chialkats ale one ciężkie są, może znajdę coś z ecco, sorela, kamik, karrimor, columbia... bo jakoś te "górskie" firmy najlepiej do mnie przemawiają, zobaczymy.
                        • monna16 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 21:05
                          A mnie nie stać żeby płacić za buty więcej niż 50-100zł. Na lato kupiłam dzieciakom po 1 parze sandałów za 30zł i po 1 parze trampek też za 30zł. Na jesień dostaną 1 parę butów (do 50zł) a na zimę też 1 parę (max. do 100zł). Nie stać mnie żeby wydać więcej i nie potnę się przecież z tego powodu.
                          • kropkacom Re: Geoxy..pożegnanie z butami 30.06.11, 22:30
                            Nie przejmuj się. Tak naprawdę myślę, że wmawianie ludziom czynienia nie wiadomo jakiego dobra dla nóg swoich pociech poprzez kupno drogich, czy droższych butów to przesada. Prawda jest taka, że jak ktoś kupuje buty za kilka stów (czy nawet sandały za ponad sto złotych) to go na to po prostu stać. Jakby nie było stać to na bank by nie kupił.
                            • mmala6 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 01.07.11, 09:39
                              temat drogich-tanich butów odwieczny jak to forumwink

                              W styczniu kupiłam moim chłopakom ecco na zimę (6 lat i 15m), za 149zł/para. Póki co idzie dobrze i wszystko wskazuje na to, że moje obliczenia co do rozmiaru okazały się trafionewink jeżeli tak będzie, to będę z siebie bardzo dumnatongue_out

                              Do wszystkich zainteresowanych, w Smyku są ogromne przeceny na buty. Małemu kupiłam 'adidaski' za 35zl (z 69), były też inne za 50zł...i były też inne w większych rozmiariach. Ale to nie Coolclub tylko jakaś seria Disneya. Skórzane, skórzana wkładka. Nigdy nie miałam butów ze Smyka ale szukałam czegoś fajnego (elastyczne, skórzane, lekkie..) i TANIEGO dla malucha na 2, góra 3 miesiące chodzenia.
                            • monna16 Re: Geoxy..pożegnanie z butami 01.07.11, 17:36
                              kropkacom napisała:

                              > Nie przejmuj się. Tak naprawdę myślę, że wmawianie ludziom czynienia nie wiadom
                              > o jakiego dobra dla nóg swoich pociech poprzez kupno drogich, czy droższych but
                              > ów to przesada.

                              Całkowicie się z Tobą zgadzam. Co więcej, jakiś czas temu na wizycie kontrolnej u ortopedy pytałam jakie buty dzieciom kupować. Odpowiedź była krótka: Przymierzyć kilka par i kupić takie które sami sobie wybiorą.
    • janka39 Pasik 30.06.11, 21:37
      ... no to trafiliscie na jakis felerny egzemplarz. Moj syn ma identyczne, kupione jesienia zeszlego roku w Bartku, na jakiejs wyprzedazy. Dalismy za nie ok 180- 200 zl. Noszone jesienia i wczesna wiosna tego roku wygladaja jak nowe smile
      My glownie ecco kupujemy, ale jak sie trafia fajne geoxy czy primigi w dobrej cenie, to nie wzgardzimy. Raz jeden chcielismy zaoszczedzic i kupilismy wiosenne buty cool club. Porazka! Niby skora, ale laczona ze skora eko i po 5 min dziecko mialo mokre nogi! Trzeba bylo kupic druga pare: tym razem cos z Deichmana (niestety, nie elefanteny). W tych bardzo szybko odpadl.. język (a paragon zaginął oczywiście...). Dlatego juz nie eksperymentuje smile
      • pasik Re: padło na mnie:-) 30.06.11, 21:48
        hehe mogło na kogoś innego paść
        aż mnie zmroziło jak zobaczyłam co sie dzieje z butami i widziałam oczyma wyobraźni odrzuconą reklamację.
        Cóż znowu czeka mnie wyprawa do sklepów obuwniczych..myślę że przymierzymy Primigi (tylko granat mu się nie podoba bo kojarzy z apelami) te trekingi Ecco lub Bartki.

        Ach w zeszłym roku wiedziona forum kupiłam poraz pierwszy w Decathlonie buty z membraną ( zimowe)i wiecie co nic się z nimi nie dzieje a pochodziliśmy sporo po górach do tego halówki- wyglądają jak nowe. Cena każdej pary w okolicach 100 zł więc przyzwoicie.

        Ach jeśli chodzi o sandały to gustujemy w Ricosta oraz Merrele
        • gosjana Re: padło na mnie:-) 01.07.11, 18:15
          Mój mały ma też wysokie podbicie i w związku z tym problem z doborem odpowiednich butów, geoxy brzydkie i ciężkie, ecco nie zawsze pasują, fajne są superfity oraz pierwszy raz kupione jesienią buty mrugała z membraną, sprawdziły się super, synek je bardzo lubi, chodził w nich jesienią i wiosną i nadal są w dobrym stanie
          Sama lubię dobrej jakości wygodne buty i dzieciom też szukam takich samych i nigdy nie kupuję w regularnych cenach, zawsze w promocji, wiosną kupiłam córce na ebay buty superfit z goretexem za 109zł, gdzie identyczne kosztowały w sklepie 229 tongue_out
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka