pia_ 12.05.07, 14:15 Cena porażająca, ale jeśli wygląda tak w realu, to może warto he, he. www.allegro.pl/item190510534_niemowle_bluebelle_przecudny_reborn_3_kompleci.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pia_ Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:18 www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=601214 Co to u licha za lalki????? Odpowiedz Link Zgłoś
loganmylove Re: Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:32 Juz kiedy byla tu dluga dyskusja o tych lalkach. Bez watpienia to artystyczna robota i zmudna ale z tego co pamietam to w wiekszosci dziewczyny twierdzily ze jest zbyt realistyczna. Ja tez sie z ta opinia zgadzam-takie lalki mnie przerazaja Odpowiedz Link Zgłoś
hratli Re: Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:46 o rety jakie niewiadomoco ..... brrr Odpowiedz Link Zgłoś
iwek33 Re: jak dla mnie przerażające 12.05.07, 16:34 Dla mnie też przerażające są. Mam podobne skojarzenia, moze dlatego, ze mają ciągle zamknięte oczy.. Odpowiedz Link Zgłoś
lis888 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 14:53 Chyba po to sa te lale: >dziękuję za transakcję! wreszcie doczekałam się cudnej córeczki! POLECAM tego Allegrowicza!< Odpowiedz Link Zgłoś
lis888 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 14:54 Za szybko enter... To powyższe to komentarz z jednej aukcji... To jest dopiero przerażające... czy żalosne?... Odpowiedz Link Zgłoś
romanticca Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:44 e, nie przesadzajcie. Przejrzałam inne aukcje tej osoby (bo też mnie to zaintrygowało) - sporo kupiła rzeźb i figurek (ptaków), jakieś ramy do obrazów itp., a ten komentarz to pewnie był żart. Odpowiedz Link Zgłoś
betty1234 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:40 A na ebayach tego cała masa. Dużo też części lalek i aksesoriów do samodzielnego ich dekorowania. Jak ktoś lubi i ma takie hobby to czemu nie Ale ceny naprawdę kosmiczne. dolls.search.ebay.com/reborn_Artist-Offerings-OOAK-Reborn_W0QQcatrefZC12QQfromZR34QQsacatZ2404 Odpowiedz Link Zgłoś
pia_ Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 16:05 Mnie tam się nietóre bardzo podobają np Chineczka, czy mała czarnulka z piegami. Ale tu mam jakiś dziwne skojarzenie z kalekim dzieckiem - może dlatego, że wyglada jak większe dziecko, a pozycję ma jak niemowlę? cgi.ebay.com/Hanging-with-Hanna-Doll-MUST-SEE-reborn-no-res_W0QQitemZ220110274307QQihZ012QQcategoryZ327QQrdZ1QQcmdZViewItem Odpowiedz Link Zgłoś
iwonabw Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 16:55 Przerażająca, nigdy nie kupiłabym takiej lalki. Odpowiedz Link Zgłoś
monika_wroclaw Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 18:19 A mi tam się niektóre z tych lalek podobają i to nawet bardzo Np. ta cgi.ebay.com/Reborn-NEW-RELEASE-Elly-Knoops-JETTE-STUNNING- BABY_W0QQitemZ330112311709QQihZ014QQcategoryZ48921QQrdZ1QQcmdZViewItem Przed chwilą pokazałam kilka zdjęć dla mojej Mai i była zachwycona. Nie widzę nic złego w zakupie takiej lalki dla córki, tylko cena niestety niezachęcająca. Odpowiedz Link Zgłoś
pia_ A te laleczki jak Wam się podobają? 12.05.07, 21:21 Ja chętnie bym taką kupiła dla siebie cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110123986947&ssPageName=MERC_VI_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem =110125346022&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=StoreCatToStor eCat&refwidgettype=cross_promot_widget Odpowiedz Link Zgłoś
pia_ Re: A te laleczki jak Wam się podobają? 12.05.07, 21:29 Fajny sklep z lalkami stores.ebay.de/Puppen-Traumland_W0QQcolZ4QQdirZQ2d1QQfsubZ0QQftidZ2QQtZkm Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 22:20 Te lalki są straszne, wyglądają jak martwe dzieci.... brrrr aga Odpowiedz Link Zgłoś
lilithh Re: przerażające i chore 12.05.07, 23:06 jestem w szoku. (a niełatwo mnie zszokować...) Dla kogo TO??? Dla kobiet które nie mogą mieć prawdziwych dzieci? jako erzac? Aby wpędzić je w obłęd? (czy może raczej pogłębić obłęd, bo tylko niezrównoważona psychicznie kobieta kupi sobie takie COś) Dla dzieci? Doskonała (w sensie wizualnym) imitacja noworodka - która nie czuje bólu, nie można jej skrzywdzić podnosząc za nóżkę albo główkę. Czy kilkuletnia posiadaczka takiej lalki NA PEWNO dostrzeże różnicę między tym CZYMś a prawdziwym noworodkiem, jesli już sie z nim zetknie? naprawdę nie rozumiem. wytłumaczcie mi. Odpowiedz Link Zgłoś
pia_ Re: przerażające i chore 12.05.07, 23:54 E tam, wydaje mi się, że te lalki są tak realistyczne, że to właśnie wywołuje przerażenie. Dla mnie np ta lalka www.allegro.pl/item172553061_172553061.html wygląda jak woskowy odlew, a nie jak prawdziwy dzidziuś. Jak popatrzyłam na komentarze tego sprzedawcy, to kupujących jest bardzo wielu i są to raczej rodziny z dziećmi, wszyscy zachwyceni. Ja patrzę na te lalki jak na małe dzieła sztuki, które chętnie podziwiałabym, ale niekoniecznie dawałabym dziecku do zabawy. Odpowiedz Link Zgłoś
monika_wroclaw Re: przerażające i chore 13.05.07, 00:33 lilithh napisała: > > Dla kobiet które nie mogą mieć prawdziwych dzieci? jako erzac? Aby wpędzić je w > obłęd? (czy może raczej pogłębić obłęd, bo tylko niezrównoważona psychicznie > kobieta kupi sobie takie COś) > > Dla dzieci? Doskonała (w sensie wizualnym) imitacja noworodka - która nie czuje > bólu, nie można jej skrzywdzić podnosząc za nóżkę albo główkę. Czy kilkuletnia > posiadaczka takiej lalki NA PEWNO dostrzeże różnicę między tym CZYMś a > prawdziwym noworodkiem, jesli już sie z nim zetknie? > > naprawdę nie rozumiem. wytłumaczcie mi. > No to widocznie jestem chora i niezrównoważona psychicznie Chciałabym mieć w domu taką lalkę... dzieci własne mam i to w ilości niemałej, więc wcale nie dlatego, że nie mogę mieć dziecka, a wyłacznie dlatego, że niektóre z tych lalek mi się podobają, podobnie jak Pia uważam, że jest to w pewnym sensie dzieło sztuki. Jeżeli chodzi o dawanie takiej lalki dla dziecka to nie widzę żadnego problemu, nie uważam aby moja córka miała problem z rozróznieniem lalki i prawdziwego noworodka, zwłaszcza, że z noworodkiem już miała do czynienia, jako że posiada młodszą siostrę, a lalka to lalka, chocby nie wiem jak z wyglądu przypominała prawdziwe dziecko to nadal pozostaje tylko lalką. Mamy lalkę, która wygląda jak niemowlak, tworzywo na twarzy przypomina skórę, lalka rusza buzią, ma realistyczne powieki, które się zamykają, ponadto rusza jej się brzuszek, płacze, śmieje się, ssie, więc tak na prawdę dla małej dziewczynki bardziej przypomina niemowlę niż te artystyczne lalki, które mają tylko wygląd noworodka... Więc skoro kupujey dzieciom lalki funkcyjne imitujące prawdziwe dziecko, to co złego jest w zakupie takiej lalki???? Wytłumaczcie mi, bo teraz ja nie rozumiem.... pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
lilithh Re: przerażające i chore 13.05.07, 01:51 jako rzekłam na początku: w szoku jestem, więc być może i reakcja zanadto histeryczna Naprawdę z dużą doza dobrej woli staram sie zrozumieć po co ktoś chce w domu trzymać doskonałą imitację niemowlęcia. jakie potrzeby tym zaspakaja? Estetyczne, emocjonalne? Sorry - ale dla mnie to nie do pojęcia. Podobnie jak nie do pojęcia jest dla mnie że ktoś chciałby w domu trzymać zabite i wypchane zwierzę ze szklanymi oczkami. A przecież jest mnóstwo takich ludzi i takich domów. Cóż - inna wrażliwość. Mnie osobiście przeraża taki "byt-niebyt" udający istotę żywą ale pozbawiony życia i duszy. Z pewnością dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje lalek i pluszowych zwierzątek. Ale - moim zdaniem - jeśli te zabawki wizualnie i dotykowo są identyczne z prawdziwymi, ale nie mają takich jak prawdziwe istoty odczuć i potrzeb, to dość łatwo może to zaburzyć dziecięce postrzeganie świata. Jak wytłumaczyć dwulatkowi że ten kotek jest sztuczny i można na nim przeprowadzać wszystkie dziecięce eksperymenty (typu: wrzucenie do wanny aby sprawdzić czy pływa) ale tamtego kotka nie wolno bo jest żywy i będzie go bolało - skoro oba są identyczne? Być może przesadzam i wyolbrzymiam, ale tak sie składa że widziałam już w życiu kilkoro dzieci (i wielu dorosłych) którzy zdawali się nie dostrzegać żadnej różnicy pomiędzy lalką/pluszakiem a istotą żywą ... No i co do wartości artystycznych takich lal: majstersztyk rękodzielnictwa - chętnie sie zgodzę. I szczerze podziwiam biegłość wykonania. Ale dzieło sztuki to to - moim skromnym zdaniem - nie jest. Odpowiedz Link Zgłoś
hop_angel Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 13.05.07, 09:45 Hej, jak dla mnie, pomijając rzeczywiście artyzm wykonania, najgorsze jest to, że osoba wykonująca te lalki musiała wzorować się na żyjących dzieciach, myślę, że kopiować ich zdjęcia, czy pracować na zasadzie odlewu jak w przypadku figur woskowych, jak dla mnie niedopuszczalne, ktoś słusznie zauważył, że odbiorca takich lalek może być różny. Zakładam, że mogą to być kobiety nie mające lub nie mogące mieć dzieci, takie, które dzieci utraciły, lub w najgorszym przypadku pedofile, osoby chore psychicznie. Może demonizuję ale świadomość, że ktoś zrobiłby naturalistyczny odlew mojego dziecka i potem sprzedawał go w necie czy gdziekolwiek indziej byłaby nie do zniesienia. Moim zdaniem sprawa na wokandę, pozdr Hop. Odpowiedz Link Zgłoś
mruu1 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 13.05.07, 10:03 Lalki mnie przerażają, ale za to te pieski całkiem, całkiem ) www.allegro.pl/item193807068_chihuahua_szczeniak_jak_zywy.html www.allegro.pl/item194344626_haski_szczeniak_jak_zywy.html www.allegro.pl/item194346714_owczarek_podhalanski_szczeniak_jak_zywy.html Odpowiedz Link Zgłoś
agni71 Re: pieski 13.05.07, 21:24 A czy te pieski nie są przypadkiem prawdziwe, wypchane? Bo cos za bardzo realistyczne na sztuczne. aga Odpowiedz Link Zgłoś