Dodaj do ulubionych

Ojej, ale niesamowita lalka :-)))

12.05.07, 14:15
Cena porażająca, ale jeśli wygląda tak w realu, to może warto he, he.
www.allegro.pl/item190510534_niemowle_bluebelle_przecudny_reborn_3_kompleci.html
Obserwuj wątek
    • pia_ Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:18
      www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=601214
      Co to u licha za lalki?????
      • loganmylove Re: Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:32
        Juz kiedy byla tu dluga dyskusja o tych lalkach. Bez watpienia to artystyczna
        robota i zmudna ale z tego co pamietam to w wiekszosci dziewczyny twierdzily ze
        jest zbyt realistyczna. Ja tez sie z ta opinia zgadzam-takie lalki mnie
        przerazajasmile
        • hratli Re: Tu jest tego więcej 12.05.07, 14:46
          o rety jakie niewiadomoco ..... brrr
      • mika1332 Re: jak dla mnie przerażające 12.05.07, 14:52

        • iwek33 Re: jak dla mnie przerażające 12.05.07, 16:34
          Dla mnie też przerażające są. Mam podobne skojarzenia, moze dlatego, ze mają
          ciągle zamknięte oczy..
    • lis888 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 14:53
      Chyba po to sa te lale:
      >dziękuję za transakcję! wreszcie doczekałam się cudnej córeczki! POLECAM tego
      Allegrowicza!<
      • hratli Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:24
        o matko.
    • lis888 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 14:54
      Za szybko enter... To powyższe to komentarz z jednej aukcji... To jest dopiero
      przerażające... czy żalosne?...
      • romanticca Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:44
        e, nie przesadzajcie. Przejrzałam inne aukcje tej osoby (bo też mnie to
        zaintrygowało) - sporo kupiła rzeźb i figurek (ptaków), jakieś ramy do obrazów
        itp., a ten komentarz to pewnie był żart.
    • koma.edziecko Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:34
      koszmar
    • betty1234 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 15:40
      A na ebayach tego cała masa. Dużo też części lalek i aksesoriów do
      samodzielnego ich dekorowania. Jak ktoś lubi i ma takie hobby to czemu nie wink
      Ale ceny naprawdę kosmiczne.

      dolls.search.ebay.com/reborn_Artist-Offerings-OOAK-Reborn_W0QQcatrefZC12QQfromZR34QQsacatZ2404
      • pia_ Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 16:05
        Mnie tam się nietóre bardzo podobają np Chineczka, czy mała czarnulka z
        piegami. Ale tu mam jakiś dziwne skojarzenie z kalekim dzieckiem - może
        dlatego, że wyglada jak większe dziecko, a pozycję ma jak niemowlę?
        cgi.ebay.com/Hanging-with-Hanna-Doll-MUST-SEE-reborn-no-res_W0QQitemZ220110274307QQihZ012QQcategoryZ327QQrdZ1QQcmdZViewItem
    • iwonabw Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 16:55
      Przerażająca, nigdy nie kupiłabym takiej lalki.
      • monika_wroclaw Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 18:19
        A mi tam się niektóre z tych lalek podobają i to nawet bardzo smile
        Np. ta cgi.ebay.com/Reborn-NEW-RELEASE-Elly-Knoops-JETTE-STUNNING-
        BABY_W0QQitemZ330112311709QQihZ014QQcategoryZ48921QQrdZ1QQcmdZViewItem

        Przed chwilą pokazałam kilka zdjęć dla mojej Mai i była zachwycona.
        Nie widzę nic złego w zakupie takiej lalki dla córki, tylko cena niestety
        niezachęcająca.
    • pia_ A te laleczki jak Wam się podobają? 12.05.07, 21:21
      Ja chętnie bym taką kupiła dla siebie smile
      cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110123986947&ssPageName=MERC_VI_RSCC_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem
      =110125346022&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=StoreCatToStor
      eCat&refwidgettype=cross_promot_widget

      • pia_ Re: A te laleczki jak Wam się podobają? 12.05.07, 21:29
        Fajny sklep z lalkami smile
        stores.ebay.de/Puppen-Traumland_W0QQcolZ4QQdirZQ2d1QQfsubZ0QQftidZ2QQtZkm
    • agni71 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 12.05.07, 22:20
      Te lalki są straszne, wyglądają jak martwe dzieci.... brrrr

      aga
    • weronka77 mnie przeraza... 12.05.07, 23:03

    • lilithh Re: przerażające i chore 12.05.07, 23:06
      jestem w szoku. (a niełatwo mnie zszokować...)

      Dla kogo TO???

      Dla kobiet które nie mogą mieć prawdziwych dzieci? jako erzac? Aby wpędzić je w
      obłęd? (czy może raczej pogłębić obłęd, bo tylko niezrównoważona psychicznie
      kobieta kupi sobie takie COś)

      Dla dzieci? Doskonała (w sensie wizualnym) imitacja noworodka - która nie czuje
      bólu, nie można jej skrzywdzić podnosząc za nóżkę albo główkę. Czy kilkuletnia
      posiadaczka takiej lalki NA PEWNO dostrzeże różnicę między tym CZYMś a
      prawdziwym noworodkiem, jesli już sie z nim zetknie?

      naprawdę nie rozumiem. wytłumaczcie mi.

      • pia_ Re: przerażające i chore 12.05.07, 23:54
        E tam, wydaje mi się, że te lalki są tak realistyczne, że to właśnie wywołuje
        przerażenie.
        Dla mnie np ta lalka
        www.allegro.pl/item172553061_172553061.html
        wygląda jak woskowy odlew, a nie jak prawdziwy dzidziuś.

        Jak popatrzyłam na komentarze tego sprzedawcy, to kupujących jest bardzo wielu
        i są to raczej rodziny z dziećmi, wszyscy zachwyceni. Ja patrzę na te lalki jak
        na małe dzieła sztuki, które chętnie podziwiałabym, ale niekoniecznie dawałabym
        dziecku do zabawy.
        • weronka77 Re: przerażające i chore 13.05.07, 00:25
          jejku kto to kupuje...
      • monika_wroclaw Re: przerażające i chore 13.05.07, 00:33
        lilithh napisała:

        >
        > Dla kobiet które nie mogą mieć prawdziwych dzieci? jako erzac? Aby wpędzić je
        w
        > obłęd? (czy może raczej pogłębić obłęd, bo tylko niezrównoważona psychicznie
        > kobieta kupi sobie takie COś)
        >
        > Dla dzieci? Doskonała (w sensie wizualnym) imitacja noworodka - która nie
        czuje
        > bólu, nie można jej skrzywdzić podnosząc za nóżkę albo główkę. Czy kilkuletnia
        > posiadaczka takiej lalki NA PEWNO dostrzeże różnicę między tym CZYMś a
        > prawdziwym noworodkiem, jesli już sie z nim zetknie?
        >
        > naprawdę nie rozumiem. wytłumaczcie mi.
        >

        No to widocznie jestem chora i niezrównoważona psychicznie big_grinbig_grinbig_grin

        Chciałabym mieć w domu taką lalkę... dzieci własne mam i to w ilości niemałej,
        więc wcale nie dlatego, że nie mogę mieć dziecka, a wyłacznie dlatego, że
        niektóre z tych lalek mi się podobają, podobnie jak Pia uważam, że jest to w
        pewnym sensie dzieło sztuki.

        Jeżeli chodzi o dawanie takiej lalki dla dziecka to nie widzę żadnego problemu,
        nie uważam aby moja córka miała problem z rozróznieniem lalki i prawdziwego
        noworodka, zwłaszcza, że z noworodkiem już miała do czynienia, jako że posiada
        młodszą siostrę, a lalka to lalka, chocby nie wiem jak z wyglądu przypominała
        prawdziwe dziecko to nadal pozostaje tylko lalką.
        Mamy lalkę, która wygląda jak niemowlak, tworzywo na twarzy przypomina skórę,
        lalka rusza buzią, ma realistyczne powieki, które się zamykają, ponadto rusza
        jej się brzuszek, płacze, śmieje się, ssie, więc tak na prawdę dla małej
        dziewczynki bardziej przypomina niemowlę niż te artystyczne lalki, które mają
        tylko wygląd noworodka...

        Więc skoro kupujey dzieciom lalki funkcyjne imitujące prawdziwe dziecko, to co
        złego jest w zakupie takiej lalki????

        Wytłumaczcie mi, bo teraz ja nie rozumiem....


        pozdrawiam
        • eva123 okropnosc 13.05.07, 01:18
          ale co kto lubi
          mnie sie kojarza z trupami sad(((
        • lilithh Re: przerażające i chore 13.05.07, 01:51
          jako rzekłam na początku: w szoku jestem, więc być może i reakcja zanadto
          histeryczna smile

          Naprawdę z dużą doza dobrej woli staram sie zrozumieć po co ktoś chce w domu
          trzymać doskonałą imitację niemowlęcia. jakie potrzeby tym zaspakaja?
          Estetyczne, emocjonalne? Sorry - ale dla mnie to nie do pojęcia. Podobnie jak
          nie do pojęcia jest dla mnie że ktoś chciałby w domu trzymać zabite i wypchane
          zwierzę ze szklanymi oczkami. A przecież jest mnóstwo takich ludzi i takich domów.
          Cóż - inna wrażliwość.
          Mnie osobiście przeraża taki "byt-niebyt" udający istotę żywą ale pozbawiony
          życia i duszy.

          Z pewnością dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje lalek i pluszowych
          zwierzątek. Ale - moim zdaniem - jeśli te zabawki wizualnie i dotykowo są
          identyczne z prawdziwymi, ale nie mają takich jak prawdziwe istoty odczuć i
          potrzeb, to dość łatwo może to zaburzyć dziecięce postrzeganie świata. Jak
          wytłumaczyć dwulatkowi że ten kotek jest sztuczny i można na nim przeprowadzać
          wszystkie dziecięce eksperymenty (typu: wrzucenie do wanny aby sprawdzić czy
          pływa) ale tamtego kotka nie wolno bo jest żywy i będzie go bolało - skoro oba
          są identyczne?
          Być może przesadzam i wyolbrzymiam, ale tak sie składa że widziałam już w życiu
          kilkoro dzieci (i wielu dorosłych) którzy zdawali się nie dostrzegać żadnej
          różnicy pomiędzy lalką/pluszakiem a istotą żywą ...

          No i co do wartości artystycznych takich lal: majstersztyk rękodzielnictwa -
          chętnie sie zgodzę. I szczerze podziwiam biegłość wykonania. Ale dzieło sztuki
          to to - moim skromnym zdaniem - nie jest.
    • hop_angel Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 13.05.07, 09:45
      Hej,

      jak dla mnie, pomijając rzeczywiście artyzm wykonania, najgorsze jest to, że
      osoba wykonująca te lalki musiała wzorować się na żyjących dzieciach, myślę, że
      kopiować ich zdjęcia, czy pracować na zasadzie odlewu jak w przypadku figur
      woskowych, jak dla mnie niedopuszczalne, ktoś słusznie zauważył, że odbiorca
      takich lalek może być różny. Zakładam, że mogą to być kobiety nie mające lub
      nie mogące mieć dzieci, takie, które dzieci utraciły, lub w najgorszym
      przypadku pedofile, osoby chore psychicznie. Może demonizuję ale świadomość, że
      ktoś zrobiłby naturalistyczny odlew mojego dziecka i potem sprzedawał go w
      necie czy gdziekolwiek indziej byłaby nie do zniesienia. Moim zdaniem sprawa na
      wokandę, pozdr Hop.
    • mruu1 Re: Ojej, ale niesamowita lalka :-))) 13.05.07, 10:03
      Lalki mnie przerażają, ale za to te pieski całkiem, całkiem wink)
      www.allegro.pl/item193807068_chihuahua_szczeniak_jak_zywy.html
      www.allegro.pl/item194344626_haski_szczeniak_jak_zywy.html
      www.allegro.pl/item194346714_owczarek_podhalanski_szczeniak_jak_zywy.html
      • agni71 Re: pieski 13.05.07, 21:24
        A czy te pieski nie są przypadkiem prawdziwe, wypchane? Bo cos za bardzo
        realistyczne na sztuczne.

        aga
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka