Dodaj do ulubionych

Łóżko czy kanapa? Co kupić?

14.10.07, 18:01
Czy możecie mi doradzić co jest lepsze dla 6-latka do spania:
tradycyjne łózko+dobrej jakości materac czy narożna kanapa.Obecnie
córka śpi na naroznej kanapie.Ponieważ mebel już ma swoje lata,bo
kupiliśmy ją jeszcze sporo przed urodzeniem się dziecka,więc co
nieco się juz powycierało,pourywało,poplamiło na amen itp.Krótko
mówiąc planujemy zmianę spania u córci w pokoju.Mąż upiera się przy
łóżku,twierdząc,że spanie w nim na dobrym materacu,jest lepsze dla
kręgosłupa niż na kanapie gdzie nie mamy wpływu na rodzaj
wypełnienia.Ja jednak uważam że taka kanapa jest
praktyczniejsza.Zajmuje mniej miejsca,po spaniu się ją składa i
koniec ,a łóżka niestety nie można złożyć.Stoi taka klofta przez
cały dzień rozłożona.Ponadto jak córka będzie chciała usiąść na
łóżku to plecami opierać sie będzie o zimną ścianę,w przeciwieństwie
do kanapy,no i te wiecznie rozbabrane bety.
To tyle z naszej strony.A Wy co sądzicie?Co jest lepsze?Jeśli
uważacie że łóżko to jakie i jaki rodzaj materaca wybrać?

Dziękuję z góry za pomoc
Anika
Obserwuj wątek
    • asia.julka Re: Łóżko czy kanapa? Co kupić? 14.10.07, 18:36
      Zgadzam się z Twoim mężem,że to lepsze dla kręgosłupa spać na wygodnym, dorym materacu. A co do rozbabranego łożka, to proste, kupujesz szuflade na posciel wsuwaną po łóżko i sparawa załatwiona. Opieranie o zimną ścianę też możesz załatwić kupnem dodatkowych poduszek, które są zarazem ozdobą.
      chociaz masz rację, że rozkładane łózka sa praktyczniejsze, jednak jak zdecydowanie mniej wygodne.
      pozdrawiam
      • ozania Łóżko... 14.10.07, 23:33
        Zdecydowanie łóżko.
        Naprawde komfort spania nieporownywalny (nasza sypialnie oddalismy malej,a sami
        teraz spimy na kanapie.Ach,kiedy mloda wyjedzie na studia,zebym znow mogla miec
        lozko...wink
        Fajna rzecza jest lozko chowane do szafy-polkotapczan z materacem chowanym
        pionowo wzdluz dlugiego boku,albo szafa gdzie lozko sie chowa pionowo krotkim
        bokiem do dolu (szerokosc materaca 120 cm na 200 cm dlugości)-posciel sie
        przypina do materaca takimi gumami.
        Sama sie nad szafa dla nas zastanawialam,ale cena dosc wysoka,a lozko raczej
        1-osobowe,choc w razie potrzeby 2 osoby sie zmieszcza.
        Do siedzenia mozna dostawic taka mala lekka 2-os kanape z ikei (piankowa za
        299zl) albo taborety.
        Jeszcze jedna rzecz a propos lozka na którym mozna siadac,tak zamiast
        kanapy-materac sie wysiaduje i komfot spania spada.To tez niestety trzeba wziac
        pod uwage,kiedy sie uzytkuje lozko jako kanape.Dziala to tez "w druga strone" i
        dlatego kanapa jako lozko tez jest niewygodna i nawet nie wiem,czy nie bardziejsad
        ozania
    • patatajowa Re: Łóżko czy kanapa? Co kupić? 15.10.07, 07:53
      zdecydowanie łożko do spania !!! chociaż rozumiem twój dylemat co do
      rozgrzebanych betów smile moja córa ma łożko, pod nim 2 duże wiklinowe kosze-jeden
      na pościel , drugi na zabawki.ścielenie rano łożka zajmuje jej jakieś 2 minuty
      max., czyli włożenie pościeli do kosza i rozłożenie narzuty. aha no i ma przy
      ścianie kilka poduszek.
      a materac dla dziecka w tym wieku które nie jest zbyt ciężkie polecam miekki,
      takie bajery typu dzielony na strefy mozna sobie raczej darowac.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka