Dodaj do ulubionych

fotelik powyzej 9kg

13.11.07, 00:31
czy ktos moze ma taki, ale z mozliwoscia montowania tylem i przodem?
Wiem ze sa 0-18 ale jest maly wybor na rynku. Dzieki z gory!
Obserwuj wątek
    • monikaa13 Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 08:24
      w Polsce nie ma fotelika 9-18 montowanego tylem do kierunku jazdy a
      szkoda, ale za granica sa dostepne takie foteliki
      • lidjjja Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 09:25
        mój synek tez waży ponad 9 kg i nie mieści się juz w pierwszym foteliku/a ma 8
        miesięcy/,więc musieliśmy kupi nowy-większy. w po namowie znajomych wybraliśmy
        fotelik firmy CONECo od 9 do 25 kg za 329 zł i jest oczywiście montowany przodem
        do kierunku jazdy,ale fotelik jest z regulacją i dziecko nie musi jeżdzic na
        całkiem siedząco tylko można zrobic na pól leżąco.bardzooo polecam.są na allegro.
        • krechu Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 10:54
          Witam

          Właśnie jestem po zakupie fotelika 0-18 kg. Mój Junior waży ponad
          7kg i ma 70 cm dł (3 miesiące i tydzień) więc nosidełko na dłużesze
          trasy odpada. Po rozpoznaniu walką w sklepach fotelików 0-18 (klasa
          Tobi i wyżej w moim przypadku nie wchodzi w grę bo mnie na to po
          prostu nie stać) wybór padł na Renolux omega:

          1. jest to fotelik, który ma najbardziej "leżącą" pozycję - w
          przypadku dziecka w wieku 3 miesięcy jest to istotne.
          2. fotelik wydaje mi się "najpełniejszy - wizualnie najlepiej otacza
          niemowle".
          3. konstrukcja i elementy montażowe naprawdę wyglądają najsolidniej.

          Porównywałem go m.in. z coneco vector i Inglesina marco Polo.

          Pewnie zaraz pójdą na nie gromy, że kupiłem fotelik jeden z tańszych
          (faktycznie wychodził mniej niż coneco i Inglesina), ale
          porozmawiałem sobie trochę ze znajomymi, którzy m.in. handlują
          takimi rzeczami, i oni w pełni potwierdzili, że w coneco itp sporo
          dopłaca się za znaczek.

          Przy czym należy nadmienić, że nie bardzo wierzę w to, że będę
          używał tego fotelika do 18 kg. Bo jak młody zacznie kontaktować w
          czasie jazdy to trzeba będzie pewnie pokombinować za jakąś wersją z
          gadżetami.

          P.S fotelików od 9-25 nie da się montować tyłem do kierunku jazdy.
          Jedynie 0-18kg i o dziwo też nie wszystkie pomimo że jest chyba
          nawet taki wymóg prawny.

          Pzodrawiam
          Krechu
        • ados.ka do lidjja 13.11.07, 13:38
          tez zakupilam ten fotelik, sam w sobie jest super, pozycja pollezaca
          jest ok. ale jak go zamontowalam w samochodzie to jakos wysoko
          bardzo dziecko siedzi. wszystko fajnie ale moment wkladania dziecka
          do fotelika to koszmar, bo musze wysoko corke podnosic ze prawie
          haczy prog gorny drzwi, teraz jest to uciazliwe to mala jezdzi w
          zimowym kombinezonie.
          no i zastanawia mnie jak podrosnie to czy glowy pod sufitem nie
          bedzie miala...
          a jak twoje wrazenia z wlkadania dziecka do fotelika??

          dodam ze corcia ma 10 miesiecy i wazy 10 kilo
          • krechu Re: do lidjja 13.11.07, 14:53
            Wszystko zależy prawdopodobnie od samochodu. Ja mam akurat auto 3-
            drzwiowe ale z wysokim tyłem więc dziecko wkłada się do tyłu od
            środka i raczej nie miałem problemu wczoraj jak testowałem sprzęt.
            Poza tym mam wrażenie, że ten fotelik wcale nie był najwyżej z tych
            co oglądałem - było ich kilka ułożonych koło siebie na podłodze w
            sklepie.
            Głowę będzie miała tam gdzie sięga zagłówek. Pamiętaj, że fotelik
            będzie trochę wyżej jeżeli jest montowany tyłem do kierunku jazdy bo
            kanapa w aucie jest nachylona do tyłu. Jak go odwrócisz to będzie
            niżej.

            Pozdrawiam
            Krechu
            • krechu Re: do lidjja 13.11.07, 14:54
              No to sobie nie doczytałem do kogo była ta wiadomość pzdr.
    • cherry.lady Chicco Vector? 13.11.07, 12:14
      czy tzn. ze jezeli dziecko nie siedzi jeszcze sztywno, a ma juz ponad
      9kg to mozna go wozic przodem ale w pozycji lezacej? Moj maly ma 5 m-
      cy i wazy 9kg, podciaga sie do siadania i troche juz siedzi
      podparty... niestety powoli nie miesci sie juz w nosidelku (mam bebe
      confort, jest bardzo glebokie i przez co waskie)... Wiem ze
      najbezbieczniej jest tylem, ale nie chcialabym kupowac co chwila
      nowego fotelika... CZy ktos mam moze Chicco Vector? jakies opinie? to
      jeden z nielicznych 0-18
      • krechu Re: Chicco Vector? 13.11.07, 12:41
        Sposób mocowania fotelika tył/przód jest faktycznie wynika z pozycji
        leżącej/siedzącej (kwestia bezwładności w momencie uderzenia) i
        oczywście limit 10 kg jest pewnego rodzaju kompromisem. Jednak ja na
        Twoim miejscu nie próbowałbym oszczędzić i kupować fotelika
        montowanego tylko przodem do kieunku jazdy jeżeli ten fotelik ma nie
        tylko służyć uniknięciu mandatu. Jak wspomniałem wcześniej dokładnie
        sobie ten fotelik obejrzałem i to co mi w nim najbardziej nie
        pasowało to właśnie słaba "leżącość" pozycji pół-leżącej - dość
        istotne jeżeli jazda trwa dłużej.

        Jeżeli teraz kupisz fotelik 0-18 to nie będziesz kupowała
        fotelika "co chwila" tylko czeka cię jeszcze jeden zakup i wymiana
        na 15-36 lub 9-36 kg.

        Pozdrwiam
        Krechu
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka