cherry.lady 13.11.07, 00:31 czy ktos moze ma taki, ale z mozliwoscia montowania tylem i przodem? Wiem ze sa 0-18 ale jest maly wybor na rynku. Dzieki z gory! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
monikaa13 Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 08:24 w Polsce nie ma fotelika 9-18 montowanego tylem do kierunku jazdy a szkoda, ale za granica sa dostepne takie foteliki Odpowiedz Link Zgłoś
lidjjja Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 09:25 mój synek tez waży ponad 9 kg i nie mieści się juz w pierwszym foteliku/a ma 8 miesięcy/,więc musieliśmy kupi nowy-większy. w po namowie znajomych wybraliśmy fotelik firmy CONECo od 9 do 25 kg za 329 zł i jest oczywiście montowany przodem do kierunku jazdy,ale fotelik jest z regulacją i dziecko nie musi jeżdzic na całkiem siedząco tylko można zrobic na pól leżąco.bardzooo polecam.są na allegro. Odpowiedz Link Zgłoś
krechu Re: fotelik powyzej 9kg 13.11.07, 10:54 Witam Właśnie jestem po zakupie fotelika 0-18 kg. Mój Junior waży ponad 7kg i ma 70 cm dł (3 miesiące i tydzień) więc nosidełko na dłużesze trasy odpada. Po rozpoznaniu walką w sklepach fotelików 0-18 (klasa Tobi i wyżej w moim przypadku nie wchodzi w grę bo mnie na to po prostu nie stać) wybór padł na Renolux omega: 1. jest to fotelik, który ma najbardziej "leżącą" pozycję - w przypadku dziecka w wieku 3 miesięcy jest to istotne. 2. fotelik wydaje mi się "najpełniejszy - wizualnie najlepiej otacza niemowle". 3. konstrukcja i elementy montażowe naprawdę wyglądają najsolidniej. Porównywałem go m.in. z coneco vector i Inglesina marco Polo. Pewnie zaraz pójdą na nie gromy, że kupiłem fotelik jeden z tańszych (faktycznie wychodził mniej niż coneco i Inglesina), ale porozmawiałem sobie trochę ze znajomymi, którzy m.in. handlują takimi rzeczami, i oni w pełni potwierdzili, że w coneco itp sporo dopłaca się za znaczek. Przy czym należy nadmienić, że nie bardzo wierzę w to, że będę używał tego fotelika do 18 kg. Bo jak młody zacznie kontaktować w czasie jazdy to trzeba będzie pewnie pokombinować za jakąś wersją z gadżetami. P.S fotelików od 9-25 nie da się montować tyłem do kierunku jazdy. Jedynie 0-18kg i o dziwo też nie wszystkie pomimo że jest chyba nawet taki wymóg prawny. Pzodrawiam Krechu Odpowiedz Link Zgłoś
ados.ka do lidjja 13.11.07, 13:38 tez zakupilam ten fotelik, sam w sobie jest super, pozycja pollezaca jest ok. ale jak go zamontowalam w samochodzie to jakos wysoko bardzo dziecko siedzi. wszystko fajnie ale moment wkladania dziecka do fotelika to koszmar, bo musze wysoko corke podnosic ze prawie haczy prog gorny drzwi, teraz jest to uciazliwe to mala jezdzi w zimowym kombinezonie. no i zastanawia mnie jak podrosnie to czy glowy pod sufitem nie bedzie miala... a jak twoje wrazenia z wlkadania dziecka do fotelika?? dodam ze corcia ma 10 miesiecy i wazy 10 kilo Odpowiedz Link Zgłoś
krechu Re: do lidjja 13.11.07, 14:53 Wszystko zależy prawdopodobnie od samochodu. Ja mam akurat auto 3- drzwiowe ale z wysokim tyłem więc dziecko wkłada się do tyłu od środka i raczej nie miałem problemu wczoraj jak testowałem sprzęt. Poza tym mam wrażenie, że ten fotelik wcale nie był najwyżej z tych co oglądałem - było ich kilka ułożonych koło siebie na podłodze w sklepie. Głowę będzie miała tam gdzie sięga zagłówek. Pamiętaj, że fotelik będzie trochę wyżej jeżeli jest montowany tyłem do kierunku jazdy bo kanapa w aucie jest nachylona do tyłu. Jak go odwrócisz to będzie niżej. Pozdrawiam Krechu Odpowiedz Link Zgłoś
krechu Re: do lidjja 13.11.07, 14:54 No to sobie nie doczytałem do kogo była ta wiadomość pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
cherry.lady Chicco Vector? 13.11.07, 12:14 czy tzn. ze jezeli dziecko nie siedzi jeszcze sztywno, a ma juz ponad 9kg to mozna go wozic przodem ale w pozycji lezacej? Moj maly ma 5 m- cy i wazy 9kg, podciaga sie do siadania i troche juz siedzi podparty... niestety powoli nie miesci sie juz w nosidelku (mam bebe confort, jest bardzo glebokie i przez co waskie)... Wiem ze najbezbieczniej jest tylem, ale nie chcialabym kupowac co chwila nowego fotelika... CZy ktos mam moze Chicco Vector? jakies opinie? to jeden z nielicznych 0-18 Odpowiedz Link Zgłoś
krechu Re: Chicco Vector? 13.11.07, 12:41 Sposób mocowania fotelika tył/przód jest faktycznie wynika z pozycji leżącej/siedzącej (kwestia bezwładności w momencie uderzenia) i oczywście limit 10 kg jest pewnego rodzaju kompromisem. Jednak ja na Twoim miejscu nie próbowałbym oszczędzić i kupować fotelika montowanego tylko przodem do kieunku jazdy jeżeli ten fotelik ma nie tylko służyć uniknięciu mandatu. Jak wspomniałem wcześniej dokładnie sobie ten fotelik obejrzałem i to co mi w nim najbardziej nie pasowało to właśnie słaba "leżącość" pozycji pół-leżącej - dość istotne jeżeli jazda trwa dłużej. Jeżeli teraz kupisz fotelik 0-18 to nie będziesz kupowała fotelika "co chwila" tylko czeka cię jeszcze jeden zakup i wymiana na 15-36 lub 9-36 kg. Pozdrwiam Krechu Odpowiedz Link Zgłoś