02.05.06, 16:22
Mam pytanie o rozyczke,bylam szczepiona w 88 roku na nia,potem jej niestety
nie przechodzilamcrying
Teraz chce starac sie o dziecko,ale nie wiem czy powinnam sie jeszcze raz
zaszczepic???
Obserwuj wątek
    • lamia1978 Re: Rozyczka 02.05.06, 17:07
      nie musisz, szczepi sie raz na całe życie
      • antyspam5 Re: Rozyczka 02.05.06, 17:31
        Dzieki,ktos zasial u mnie watpilwosci,ze jak nie przechodzilam rozyczki a
        planuje ciaze powinnam sie zaszczepic....
        • plumcio Re: Rozyczka 02.05.06, 17:35
          Najlepiej zrób sobie badanie na obecność przeciwciła p. różyczce i sprawa bedzie
          jasna. Przy okazji warto zrobić toxoplazmozę skoro planujesz dzidziusia.
          Powinnąs mieć odporność- nie martw się!

          Plumcio
          • mariolka55 Re: Rozyczka 02.05.06, 22:14
            plumcio napisała:

            > Najlepiej zrób sobie badanie na obecność przeciwciła p. różyczce i sprawa
            bedzi
            > e
            > jasna. Przy okazji warto zrobić toxoplazmozę skoro planujesz dzidziusia.
            > Powinnąs mieć odporność- nie martw się!
            >
            > Plumcio


            no własnie zrób sobie badanie krwi czy masz przeciwciałasmile)) bedzie jasnesmile
        • lamia1978 do: antyspam5 02.05.06, 17:42
          warto zrobić badanie na toxo a na różyczkę zróba badanie jeśli pracujesz w
          skupisku ludi albo z małymi dziećmi.
          Na kiedy planujesz działania?smile)
          • antyspam5 Re: do: antyspam5 02.05.06, 18:41
            Dzialania zaraz po @ czyli za kilka dnismile!!!
      • mariolka55 Re: Rozyczka 02.05.06, 22:13
        lamia1978 napisała:

        > nie musisz, szczepi sie raz na całe życie


        no nie wiem czy raz,przeciez przy kazdej szczepionce sa dawki
        przypominajace????? lepiej zapytaj lekarza
        • lamia1978 Re: Rozyczka 03.05.06, 11:05
          no właśnie mariolka55 lepiej zapytaj lekarzasmile
          nie wszystki szczepienia mają dawki przypominające
          • lamia1978 Re: Rozyczka 03.05.06, 11:21
            tak naprawdę jeśli masz kasę to zrób sobie badania na przeciwciała różyczki,
            toxo, cytomegalię, Hbs i zaszczep się WZW (żółtaczke) to na pewno ni zaszkodzi:-
            ))ale najlepsze dla dzidzi jest zdrowe odżywianie i życie bez stresu a nie
            zamartwianie się co gdzie i kiedy badać, szczepić itd.
    • llilly Re: Rozyczka 03.05.06, 12:19
      Ta szczepionka daje ochronę na mniej więcej 10 lat.Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka