Dodaj do ulubionych

Czy pijecie piwo?

15.06.09, 19:22
Bezalkoholowe, oczywiście smile
Szkoda, że nie ma bezalkoholowego winka. Czasami brakuje mi do kolacji i tylko
tęsknym okiem patrzę jak inni się delektują sad

A teraz pakuję torby na wczasy i właśnie zrobiłam sobie odpoczynek na kanapie
z zimnym Beck'sem Alc Free.

Czego Wam najbardziej brakuje w ciąży?

P.S. Czy to prawda że w ciąży nie można się opalać, bo się jakieś plamy robią,
czy to urban legent?
Obserwuj wątek
    • easyblue Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:26
      Zdarza mi sięsmile Choć to nie to samo, co prawdziwy żywiecsad(( Kilka
      razy pozwoliłam sobie też na "kufelek" /czyli takie większy
      kieliszek od wódki/ prawdziwego piwa. Ale jakoś frajdy z tego nie
      miałamuncertain I chyba dobrzesmile

      W ciązy najbardziej brakuje mi: wina do obiadu, gdy mam ochotę,
      tabletki uspokajajcej, gdy nie daję rady /spokojnie, zadne
      uzależnieniesmile/, a najbardziej to przeszkadza mi brzuszysko i
      niemożnośc normalnego poruszania sięsmile
      • basiadulak Re: Czy pijecie piwo? 16.06.09, 21:59
        Doskonale pamiętam jak byłam w ciąży i nie mogłam pić
        alkoholu.Oczywiście bez przesady nie jestem jakimś nałogowccem, ale
        ciężko się siedzi na imprezie czy jakimś grilu gdzie wszyscy piją a
        ty musisz tylko patrzeć.Dlatego muszę przyznać że zdażyło mi się
        pare razy napić po kilka łyczków piwa.Pytałam wielu ginekologów i
        położnych co sądzą na temat picia alkoholu w czasie ciąży i tak
        naprawdę to mała ilość d czasu do czasu wcale nie jest
        zakazana.Problem polega tylko na tym że nikt tak naprawdę nie jest w
        stanie stwierdzić jaka to może być ilość.Mi w każdym razie ciężko
        jest sobie wyobrazić np sylwestra bez symbolicznej małej lampeczki
        szampana.
    • kocio-kocio Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:29
      Nie chcę psuć Ci humoru, ale poczytaj uważnie etykietkę od tego "Alc Free" piwa.
      A plamy mogą, ale nie muszą się zrobić. Poza tym przegrzanie organizmu może być
      groźne i dla Ciebie i dla dziecka.
      • wilma.flintstone Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:38
        kocio-kocio napisała:

        > Nie chcę psuć Ci humoru, ale poczytaj uważnie etykietkę od
        tego "Alc Free" piwa



        Koniecznie, w koncu moze zawierac 0,1 % alkoholu. STRASZNE!!!!
        Dzizassssss....

      • sueellen Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:42
        No, przeczytałam: Not more than 0.05% ABV. Więcej będziesz miała jak Ci
        owoce w brzuchu sfermentują smile
        • kasahara Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:46
          Jest piwo całkowicie bezalkoholowe. Nazywa się Bavaria. W smaku
          bardzo dobre. Proces produkcji inny niż np. bezalkoholowego Lecha.
          Możecie sprawdzic tu:
          www.bavaria.com/indexpopup.asp?redirect=&website=INT&age=28&.x=19&.y=14
        • wilma.flintstone Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:49
          sueellen napisała:

          > No, przeczytałam: Not more than 0.05% ABV. Więcej będziesz
          >miała jak Ci owoce w brzuchu sfermentują smile

          Lub jak zjesz cukierka z nadzieniem marcepanowo-likworowym big_grin
          Niektore panie to naprawde maja jazdy...
    • wilma.flintstone Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:35

      Nie bardzo rozumiem celowosc pytania. Piwo bezalkoholowe jest bez
      alkoholu, wiec w czym problem? W okolociazowej histerii?
      • pagaa Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:40

        piwem bezalkoholowym nazywa się piwo o zawartości do 2,4% zaw.alkoh. także to
        nie jest całkiem bez alkoholu trunek- i to nie jest mój wymysł tylko wiadomość
        prosto z browaru, na studiach w ramach praktyk musieliśmy poznać ich trochę i
        porobić badania. A plamy mogą wyskoczyć, bo hormony buzują, ale nie u wszystkich
        dziewczyn występują, u mnie na szczęście nie ma, ale zdarza się na twarzy
        najczęściej.
        • figa33 Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:43
          pagaa napisała:
          > A plamy mogą wyskoczyć, bo hormony buzują, ale nie u wszystkic >hdziewczyn występują, u mnie na szczęście nie ma, ale zdarza się na >twarzy najczęściej.

          Ja się praktycznie w ogóle nie opalałam odkąd pojawiły się pierwsze cieplejsze dni, a mimo to w ostatnim miesiącu niestety plamy wylazły, ku mojej wielkiej rozpaczy sad Mam ich trochę na czole, nosie i jego okolicach sad
          • pagaa Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:44
            jest krem do twarzy Perfecta na plamy, mojej koleżance pomagał, możesz
            spróbować, podobno nieco wybiela te plamy i nie robi się tyle nowych. ale to z
            tego co mówiła znajoma, ja osobiście nie używałam.
        • wilma.flintstone Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:47
          pagaa napisała:


          > piwem bezalkoholowym nazywa się piwo o zawartości do 2,4%
          >zaw.alkoh.

          To juz chyba raczej niskoalkoholowe? Poza tym najgorzej to sie dac
          zwariowac.
          • pagaa Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 22:27
            nie, to nadal bezalkoholowe, niskoalkoholowe to od 2,5 do ilustam. ale nikt nie
            zabrania pić jesli taka w końcu wolna wolawink
    • martamdm Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:38
      pewnie koci-koci chodzi o to ze piwo bezalkoholowe ma 0,5 % alkoholu
    • figa33 Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:39
      Nie ma piwa które jest całkowicie bezalkoholowe. Najsłabszy na polskim rynku Lech alc.free ma wg ulotki "poniżej 0,5%" i jest w smaku ohydny. Kiedy miałam ochotę na piwo (przez całą ciążę ze 3 razy może), to piłam łyka-dwa zwykłego. Podobnie z winem, choc oczywiście nie ma nigdzie dowodów, że nawet 1 łyk szkodzi lub nie.
      Ogólnie w ciąży brakowało mi wyłacznie jednej rzeczy, pewnie dlatego że była od początku na cenzurowanym z powodu braku odporności na toxo - tatarka !!
      Ale jeszcze kilka dni, ochhhh , już nie mogę się doczekać... !
    • pagaa Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 19:46

      a tak poza piwem, to najbardziej, ale to najbardziej brakuje mi...spania na
      brzuchu!!!!!!!!!!!!! taaaaaaaaaaaak...już nie mogę się doczekaćbig_grin a piwa jakoś
      mi się nie chce nawet...na raziewink
    • justyna_w24 sueellen 15.06.09, 19:50
      aż z ciekawości sprawdziłam, no i są wina bezalkoholowe (ok 0,3%), tak
      samo jak i piwo 0,0%

      www.alcoholfree.co.uk
      • sueellen Re: sueellen 15.06.09, 19:53
        O cholera! Nie miałam pojęcia! Ale wino bezalkoholowe? To musi dziwnie smakować...
        • wilma.flintstone Re: sueellen 15.06.09, 20:01
          sueellen napisała:

          > O cholera! Nie miałam pojęcia! Ale wino bezalkoholowe? To musi
          dziwnie smakować
          > ...

          Obrzydliwie smakuje, woda z kranu lepsza...Jak czekolada bez cukru.
        • ada0406 Re: sueellen 15.06.09, 20:50
          wino bezalkoholowe jest ohydne, nie polecam nikomu bo mozna po nim haftowac... a piwo 0% rowniez jest (bynajmniej tu gdzie mieszkam)i tez jest nie dobre... Wole czasem lyka normalnego upic od meza
          • bweiher Re: sueellen 15.06.09, 21:05
            ada0406 napisała:

            > Wole czasem lyka normalnego upic od meza

            O ja też odpijałam jak tylko była okazja smile
            Tak w ogóle to piwa niespecjalnie lubię ale jak byłam w ciązy to
            tak mnie ciągnęło że masakra.Potrafiłam kupić w sklepie małego
            Lecha b/alkoh i wypić w samochodzie na miejscu big_grin kryłam się żeby
            mnie ludzie nie widzieli bo co się miałam tłumaczyć że to
            nie "normalne" piwo,a ja to piłam jak wode tongue_out
    • thorgalla Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 22:11
      > Czego Wam najbardziej brakuje w ciąży?
      Jeżeli chodzi o jedzenie to niczego.Jem wszystko na co mam
      ochotę.Jedynie ogranicza mnie asortyment sklepowy bo to jednak nie
      Polska i wielu ulubionych produktów tu nie ma.
      Za alkoholem nie tęsknię bo nie lubię.

      Brakuje mi sprawności fizycznej,czuję się jak kaleka,która butów
      sobie nie może zawiązać smile
      I spania na brzuchu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • wakacyjna_iguana Re: Czy pijecie piwo? 15.06.09, 23:09
      Nie piję bezalkoholowego (w ciąży to żadnego).
      Przed ciażą piłam malinowego Reddsa po to
      1) Bo jest pyszny
      2) Żeby mi właśnie lekko w głowie zaszumiało z wieczorasmile
    • mw144 Re: Czy pijecie piwo? 16.06.09, 09:40
      Piję alkoholowe, podobnie z winem.
      Czego mi brakuje - niczego poza niemożnością wyjechania w tym roku do Indii (nie
      mam niektórych szczepień, a doszczepienie w ciąży jest niemożliwe). No i
      ograniczenie wysokości do 2000 m n.p.m. też jest trochę uciążliwe przy
      wycieczkach górskich, bo co najwyżej na Kasprowy mogłam sobie wejść;P
      Opalanie w ciąży - żadne plamy mi się nie porobiłybig_grin
    • balsamina-niecierpek Re: Czy pijecie piwo? 16.06.09, 20:23
      Piłam Karmi, smakowało mi nawet kawowe, którego nikt poza mną nie
      lubił smile I czasem wypijałam łyk normalnego piwa ze szklanki męża -
      ale rzadko.
    • malpa513 Re: Czy pijecie piwo? 18.06.09, 09:47
      ja też kilka razy wypiłam małe piwko bezalkoholowe ale to jednak nie
      to, nie ten smak...
      • magda1237 Re: Czy pijecie piwo? 18.06.09, 11:17
        Bezalkoholowego piwa spróbowałam po urodzeniu pierwszej córki, Było
        to w czerwcu i były duże upały. Mi smakowało. Był okres grillowania,
        więc często piłam. Tak się przyzwyczaiłam do tego bezalkoholowego,
        że później mi normalne piwo nie smakowało, więc jest to kwestia
        przyzwyczajenia. Słyszałam, że takie piwo dobrze działa na laktację,
        ale nie wiem czy to prawda i szczerze powiedziawszy specjalnie mi na
        tym nie zależało. Teraz jestem w drugiej ciąży i od czasu do czasu
        piję piwo bezalkoholowe. Nie widzę w tym nic złego. Nawet jeżeli
        jest w nim jakieś mały procent alkoholu to pewnie zanim dotrze
        gdziekolwiek (a tym bardziej do dziecka) ulegnie rozkładowi.
        Uwielbiam czerwone wytrawne wina, ale cóż z nich na wszelki wypadek
        zrezygnowałam.
        Zaczęłam 27 tydzień i jeszcze śpię na brzuchu, w zasadzie to
        ostatnio jest to pozycja pośrednia pomiędzy brzuchem a bokiem. Już
        niedługo i pozostanie mi tylko bok. Pamiętam że w poprzedniej ciąży
        początkowo nie umiałam zasypać na boku. Pierwszą noc po porodzie
        spałam już na brzuchu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka