Dodaj do ulubionych

Miasto wyrzuca Hydrobudowę 6

IP: *.mtvk.pl 10.01.07, 22:06
lepiej pozno niz wcale

Hydrobudowa olala sprawe bo ma teraz lepsze i bardziej dochodowe kontrakty
wiec ten po prostu odpuscila nawet placac kare kiedys tam wyjda na swoje
a miasto bedzie sie teraz bujalo z nastepnymi wykonawcami po nowych cenach i
na nowych terminach
po zawaleniu pierwszego terminu bylo sie juz ustawiac do pionu teraz to
hydrobudowie nie zalezy a miasto zostaje z syfem


jak bylo rozkopane tak bedzie
i nawet Kocurek niczego nie zakozaczy
Obserwuj wątek
    • Gość: Zibi Miasto wyrzuca Hydrobudowę 6 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.07, 08:09
      Z tego co wiem, 9 stycznia o godz 12,45 Hydrobudowa wypowiedziała miastu
      umowę, więc to nie Hydrobudowa została wyrzucona - ktoś tu kręci. Problem
      ciągnie się od wielu miesięcy (to widać na ulicy) i nie potrafiono wyjaśnić
      sprawy jednej faktury? Czyzby decydowaly jakieś inne czynniki?
      • jimmyjazz Katowice mają pecha do budowlańców? 11.01.07, 08:53
        Dziwna sprawa - ale patrzcie - na wykonawców prac w Katowicach:
        - rondo - bankrut,
        - połączenie grundmana z sądową - bankrut
        - hydrobudowa 6 - robią sobie jaja.

        A to przecież najważniejsze inwestycje w katowicach od lat.

        Kto wybiera takie firmy????
        • Gość: yoTony Nei za dużo tych przypadków? IP: *.hb6.pl 11.01.07, 10:37
          A może to wina przygotowujących kontrakty Urzędników i podpisującego je
          Prezydenta?? Nie za dużo tych przypadków??
          Miasto niedoszacowuje kosztów, a potem najprostszym sposobem obsrywa firmy
          budowlane i zwala na nich winę... tak też chyba może być...
          • jimmyjazz Re: Nei za dużo tych przypadków? 11.01.07, 11:14
            Gość portalu: yoTony napisał(a):

            > Miasto niedoszacowuje kosztów, a potem najprostszym sposobem obsrywa firmy
            > budowlane i zwala na nich winę... tak też chyba może być...

            Akurat to że miasto niedoszacowuje kosztów to nie może być powodem bankructw
            bowiem firmy składają oferty w przetargach i wygrywa najtańsza.
            Problemem jest to że wygrywają firmy kiepskie, które sobie nie radzą z takimi
            inwestycjami - są źle zarządzane czy też tak zdesperowane że biorą każde
            zlecenie nawet poniżej kosztów - to powoduje że później roboty są wykonane
            kiepsko (bo muszą troszke pooszukiwac aby wyjść na 0) i kończy się bankructwem.

            Generalnie jak widać wybierani są słabiutcy wykonawcy - a efekty widzimy na rynku.
            • Gość: yotony Re: Nei za dużo tych przypadków? IP: *.hb6.pl 11.01.07, 11:28
              ... ale oczywiście wiesz też jakiej jakości był projekt i oczywiście wiesz że to
              miasto ten projekt przygotowało, a oferenci musieli przyjąć, chcąc startować w
              przetargu, i oczywiście znasz się na rynku budowlanym i wiesz jakie firmy są
              kiepskie a jakie nie... i oczywiście wiesz że nadzór i zatwierdzenie każdego
              elementu budowy jest wykonywany przez inspektorów nadzoru z urzędu miasta.. i
              oczywiście wiesz jak wygląda finansowanie projektów z Unii Europejskiej i to że
              Unia nie zapłaci za to co jest poza projektem... i wiesz również że za prace
              dodatkowe miasto musiałoby zapłacić z własnej kasy... albo skasować firmę
              budowlaną... prawda??
              • Gość: misiek Re: Nei za dużo tych przypadków? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.07, 20:26
                Po pierwsze nie ty jeden wiesz że to miasto przygotowało projekt. No i co z
                tego. Jak również pewnie wiesz, że każdy z oferentów widział, jak projekt
                wygląda i mógł się przygotować na to co dany projekt zawierał. Więc H-6
                dokładnie wiedziała na co się decyduje - "widziały gały co brały". (Co do
                Twojego wcześniejszego postu - w tym przypadku problemy są zwiazane z faktem,
                że to Generalny Wykonawca - H-6 niedoszacował kosztów... Do tego dochodzi fakt,
                że budżet Miasta jest jawny - polecam sprawdzic jego wysokość, więc zapłata, za
                prace "poza projektem" z tego budżetu nie powinna stanowić problemu.

                Dziwne jest jedak, że zupełnie pomiąłeś w swojej wypowiedzi oczyszczalnię -
                gdzie projekt nie przygotowało miasto, a hydrobudowa 6..........

                I jeszcze jedno "yotony".... Twój IP wydaje się dziwnie "interesujący"....

              • jimmyjazz Pracowikowi HB-6 dziękujemy 12.01.07, 09:17
                Gość portalu: yotony napisał(a):

                > ... ale oczywiście wiesz też jakiej jakości był projekt i oczywiście wiesz że t
                > o
                > miasto ten projekt przygotowało, a oferenci musieli przyjąć, chcąc startować w
                > przetargu, i oczywiście znasz się na rynku budowlanym i wiesz jakie firmy są
                > kiepskie a jakie nie... i oczywiście wiesz że nadzór i zatwierdzenie każdego

                Kolego - nie wiem czy wiesza ale widać skąd piszesz, więc zajmij się lepiej
                pracą bo to jak spiepszyliście centrum Katowic wszyscy widzimy.

                Rozumiem że Hydrobudowa 6 została zmuszona do podpisania umowy z UM Katowice i
                nie macie własnego działu kosztorysów i nie wiedzieliście co macie zrobić a wasi
                pracownicy nie potrafią policzyć czy wam się to opłaca czy nie. Brawo.
      • Gość: katowiczanka Re: Miasto wyrzuca Hydrobudowę 6 IP: *.orange.pl 11.01.07, 23:51
        To kto tu w końcu komu wypowiedział umowę. Coś pan Bojarun kręci
    • Gość: joł mam nadzieję, że ten hydrobajzel IP: 213.227.87.* 11.01.07, 08:17
      nigdy już nie dostanie ani grosza z kasy miasta
    • Gość: Prawnik Racja - Hydrobajzel IP: *.icpnet.pl 11.01.07, 18:07
      W Polsce hydrobajzel jest powszechny.W 2003r prezydent Wrocławia z pompą
      podpisywał z wykonawcą - Jerzym Ciechanowskim prezesem Maxer, dawniej Energopol-
      7 i Hydrobudowa-7 Poznań,kontrakt na rekultywację wysypiska odpadów Wrocław -
      Maślice. Po roku Maxer utracił płynność finansową a następnie zbankrutował,
      zostawiając inwestora, podobnie jak kilkudziesięciu innych inwestorów w
      kraju "na lodzie".
      Patrz FORBES 12/06: Z zawiadomienia Zbigniewa Jakubasa, poznańska prokuratura
      prowadzi siedem postępowań, w których głównym podejrzanym jest Jerzy
      Ciechanowski, obecny prezes Hydrobudowy Śląsk, należącej do grupy PBG. Do
      2004 r. szefował on należącej krótko do Jakubasa firmie Maxer, która dziś
      znajduje się w stanie upadłości. Biznesmen oskarża swojego menedżera o
      wyprowadzenie z niej kilkunastu milionów złotych.
      Podobna historia miała miejsce w Energopolu Południe, który chciał łączyć
      się z J.W. Construction. Tutaj były prezes Janusz Górzny na odchodnym miał
      wystawić samemu sobie weksel na 22 mln złotych. Nadmienić należy, że
      wcześniej Górzny jako prezes Energopolu W-wa nabył Energopol-7 P-ń. Chciał
      zostać właścicielem poznaniaków, ale po przekręcie z akcjami, został
      odsunięty. Wraz z Ciechanowskim, uciekając przed wierzycielami, zmienili więc
      nazwę spółki na Maxer. Po odejściu z Maxera, Ciechanowski trafił do PBG
      Wysogotowo, skąd do HB Śląsk Katowice.
      Jak to możliwe, że 5 stycznia 2007r władze Wrocławia powierzyły dokończenia
      rekultywacji Maślice Ciechanowskiemu ? To wielki skandal ! To wbrew ustawie o
      zamówieniach publicznych !

      • Gość: Zibi Re: Racja - Hydrobajzel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.07, 20:47
        Ale my tu mówimy o Katowicach i Hydrobudowie 6
    • Gość: lex Miasto wyrzuca Hydrobudowę 6 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.07, 19:44
      Od rozstrzygania sporów w I etapie jest prokuratura, potem niezawisły sąd.
      Należy wyjaśnić sprawy odwlekania ukończenia w/w inwestycji bo to się przekłada
      na wzrost kosztów inwestycji opłacanej przez polskiego i zachodniego podatnika.
      I to tyle.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka