mamaanieli 13.04.06, 16:20 Jedziemy z dziećmi w sierpniu - pierwsze dwa tygodnie. Może ktoś jeszcze? Czy ktoś zna miejsowość? Szczególnie chodzi mi oi "zareklamowanie" przyzwoitej stołówki - tam gdzie będziemy mieszkać nie ma wyżywienia. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
leli1 Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 13.04.06, 16:53 hej, ja bylam w ub.roku-akurat trafilismy na jedyne 2 tyg pieknej pogody wiec wczasy tam wspominam baaaardzo dobrze. W pierwszy dzien szukalam stołówki, ale musiałam zrezygnowac gdyz wszedzie byly scisle godziny wydawania posiłkow, a ja nie chciałam byc w zaden sposob ograniczona czasowo, co z malym dzieckiem jest raczej normalne . W efekcie stołowalismy sie w lokalach, ktore tam są i całkiem smacznie jesc dają (szczegolnie knajpka z kaszubska zwana "cichy kącik" chyba....drewniane lawy na zewnatrz i pyszne gofry). Plaza piekna (tyle ze dosc daleko, mysmy jezdzili autem), blisko na wyskoki do jastrzebiej, na Hel czy do Pucka. W sumie urocze miejsce jesli ktos nie jest amatorem dyskotek i wiecznego tłoku jaki jest na deptaku np. w jastrzebiej g. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaanieli Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 13.04.06, 22:17 DZięki za odzew! --" W efekcie stołowalismy sie w lokalach, ktore tam są i całkiem smacznie jesc dają " - a ja się właśnie boję takich "lokalów". Niestety zatrułam się kiedyś właśnie w takim - niby dobrym i sprawdzonym i mam uraz Wolałabym więc jakąś jadłodajnie z domowym jedzeniem, nawet kosztem "uwiązania" czasowego. I jeszcze parę pytań: są jakies toalety przy plaży? Czy tylko toitioki? Jak ze sklepami? Czy w tej rzeczce, któa wpada do morza można brodzić (bo o kąpieli raczej mowy nie ma)? Pozdrawiam. AGATA Największa stajenna ranga nie zmieni osła w mustanga... Odpowiedz Link Zgłoś
leli1 Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 19.04.06, 21:25 no niestety przy plazy tylko toitoie i generalnie jest ich malo. Rzeczka raczej sie nie nadaje nawet na brodzenie (choc moze sie myle, ale zadnych amatorow nie widzialam). Jesli sie upierasz przy jadlodajniach to jak pospacerujesz po "centrum" to natrafisz na kilka, niestety nie pamietam ulicy przy ktorej miesci sie polecana nam jadlodajnia (wiem ze skreca sie przy takim malym osrodku jezdzieckim w prawo). Sklepow jest niewiele, stad rano np. kolejki w spozywczaku, ale i to idzie przezyc. Az Ci zazdroszcze, baaardzo fajnie wspominam wakacje w Ostrowie. Milej zabawy. Odpowiedz Link Zgłoś
mamaanieli Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 20.04.06, 12:34 Dzięki Odpowiedz Link Zgłoś
misia_75 Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 24.04.06, 16:48 tLeli1 napisała >Rzeczka raczej sie nie nadaje nawet na brodzenie (choc moze sie myle, ale >zadnych amatorow nie widzialam). W Ostrowie byłam już 5 razy od 2000 roku i co roku widze tłumy dzieciaków w tej rzece,jest to najbardziej oblężona częćś plaży. Ostrowo się zmienia,z roku na rok coraz większe tłumy(ale na szczęście wciąż mniejsze niż w Karwi)Ta jadłodajnia o której pisze Leli1 to na ulicy Dożynkowej (ja tam nigdy nie jadłam).Myśmy stołowali się w smażalni ryb albo w takiej stołówce na ulicy Nowa(normalne obiady o dowolnej porze).Do plaży od centrum jakieś 15 minut.W zeszłym roku byliśmy z córką 14 miesięczną,odległość od pląży nie była problemem(dziecko w wózku).W tym roku też jedziemy w lipcu i mam nadzieje że na plażę będzie jeździła w wózku a nie szła na piechote w innym kierunku niż my Myśle jednak że to już ostatni rok,mam nadzieje że w następnych latach poszukamy noclegu bliżej morza. A tak w ogóle to bardzo fajna miejscowość ,tylko ta odległość od morza z dzieckiem to troche uciążliwa(jak nagle zacznie padać deszcz to klapa). A w jakie miejsce jedziecie? Odpowiedz Link Zgłoś
monika_wroclaw Re: Ostrowo koło k Karwi. Kto zna? Kto jedzie? 21.06.06, 10:02 Ja jeżdżę do Ostrowa już od 10 lat, na plażę chodzimy na pieszo, nie mamy z tym większego problemu. Też polecam jedzonko w "Cichym kąciku" na ul. Zabytkowej, pyszne ryby i gofry. My mieszkamy w pobliżu jadłodajni na Dożynkowej, ja co prawda nigdy tam nie jadłam, ale dużo osób chwali, ponoć bardzo dobrze tam gotują. Jeżeli chodzi o sklepy to na Dożynkowej wybudowali w tym roku nowy, także może będzie lepiej tzn. kolejki mniejsze. My wyjeżdżamy do Ostrowa za tydzień i będziemy tam około 6 tygodni, także chętnie się spotkamy z innymi forumowiczami Odpowiedz Link Zgłoś
monika_wroclaw do leli 1 21.06.06, 10:03 pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za fotki Odpowiedz Link Zgłoś
mamaanieli Re: do leli 1 21.06.06, 13:31 my jedziemy 31 lipca, na dwa tygodnie. będziemy mieszkać przy tym dużym, publicznym placu zabaw. Odpowiedz Link Zgłoś
kindzior99 Re: do leli 1 21.06.06, 14:28 A my mamy zamiar 1 lipca na około 10 dni....Całą ekipą - 2 sztuki młodzieży + 2 letni rotek. Odpowiedz Link Zgłoś
leli1 Re: do leli 1 21.06.06, 18:10 nie ma za co. Pozdrawiam takze i zycze udanego urlopowania....az Wam zazdroszcze, zwlaszcza goferków. Widziałam gdzies na zdjeciach Twoja Ninke, ale wyrosła niesamowice Odpowiedz Link Zgłoś
renata3 Re: do leli 1 21.06.06, 19:05 My tez jedziemy: tylko na tydzien od 30.07. Odpowiedz Link Zgłoś