Dodaj do ulubionych

Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj nie...

16.10.10, 17:06
Kto powiedział, że nie ma dobrych rozwiązań? Nie ma dobrych rozwiązań dla betonu z GDDKiA, w przeciwnym razie pozostawiliby dawno Miedzianą Górę w spokoju i nie wymyślaliby nowych koncepcji w tempie 2-3 na rok. Widocznie taka zabawa w kotka i myszkę komuś się opłaca. Podatnik za wszystko i tak zapłaci. Pójdzie za dużo forsy na S74 to nie powstaną inne drogi w regionie, proste nie? A panowie z GDDKiA będą mieć zajęcie do końca świata. Czy ktoś się zastanowił, że można całkiem nowym śladem? Po drodze 748 przez las, później na prawo na północ od Oblęgorka polami (na Cierchy i Węgrzynów) gdzie ziemia 3-4 kategorii i nie rośnie ani jedno drzewo??? Ciekaw jestem opinii na ten temat
Obserwuj wątek
    • Gość: kierowca obywatel ratrujcie przed takiami specami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 23:46
      Panie wykładowco - od siedmiu bolesci ! U*bzdurał pan sobhie przyriode, a pytam - czy ochrona potrzeb człowieka nie juest wazniejsza niż zw. przyroda ?
      Czy nie wie pan,ze trasa obok M.Góra zaplanowana była przede 30.laty ? A pseudo ochroniarze przyrody, bez uzgodnienia wpisali sobie kilka lat temu na liste Natura 2000 tereny pseudo przyrodnicze.
      Tzw. pseudom ochoniarze za nic nie odpowiadaqją, torpeduja rozwój regionu i kraju, uniemozliwiają podniesienie standardu zycia ludzi, a takim jest lepsza i bezpieczniejsza komunikacja.
      To co pan gada, to bełkot, frazesy i nic wiecej.
      • marek-ms Ratujcie przed takimi kierowcami obywatelami! 17.10.10, 01:49
        .
      • Gość: Lilpop Re: ratrujcie przed takiami specami IP: *.chello.pl 17.10.10, 11:53
        Źle się chłopcze podpisałeś. Powinieneś napisać: kierowca imbecyl.
        • Gość: subsky Re: ratrujcie przed takiami specami IP: *.146.235.134.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.10.10, 11:56
          przykuj się do drzewa...albo zacznij żreć torf
          • Gość: zdrowie Re: ratrujcie przed takiami specami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 15:45
            A ty już zacznij ćwiczyć oddychanie spalinami, bo jak zabraknie drzew, to ci tylko to pozostanie, cwaniaczku. Dupsko w samochodzie nie jest najważniejsze, o komforcie życia świadczy jakość powietrza, którym się oddycha. Ale, żeby to wiedzieć trzeba było skończyć przynajmniej podstawówkę i nie spać na lekcjach.
          • Gość: Duru Re: ratrujcie przed takiami specami IP: 81.26.13.* 18.10.10, 08:45
            Kolejny, nic nie kumający kretyn...
    • emeryt21 Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj nie... 16.10.10, 23:47
      Kolejne ptaszki i zabki sa wazniejsze niz ludzie.......
      • Gość: leśnik Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n IP: *.chello.pl 17.10.10, 11:56
        Facet nawet nie potrafił odpowiedzieć na proste pytanie, jakież to zwierzęta i rośliny tam występują. Zaczął coś mącić o organizmach zoologicznych (??). Doliny rzek to nie są jakieś zagrożone siedliska, jest tego pełno w calej Polsce, bo nikt takich zalewanych zarośli nie zagospodarowuje. Większy problem jest z buczynami, dąbrowami, bo te lasy rosną na najżyźniejszych glebach, to co dało się zaorać zostało zaorane, zostały strzępki w górach i wąwozach, gdzie traktor nie wjedzie. Ale ci ignoranci tego nie rozumieją, bo znają tylko listę gatunków chronionych na pamięć
      • Gość: :))) Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n IP: *.uznam.net.pl 17.10.10, 14:54
        emeryt21 napisał:

        > Kolejne ptaszki i zabki sa wazniejsze niz ludzie.......

        Bo czymże są przenosiny paru "gospodarstw" w inne miejsce w stosunku do zniszczenia siedlisk gatunku? Ludzie sobie dadzą radę, żabki - nie. One zginą. Ja wiem, że chłop chciałby mieć wszystko wybetonowane, żadnych drzew i szkodników, strumyki łączyć mają szambo z szambem i odporowadzać ścieki do rzeki. Taka "ekologiczna" wieś po polsku. Ale może skończmy z tym wariactwem? Po 1989 roku pozwoliliśmy chłopstwu zniszczyć kraj i efekty są przerażające - już nie mówię o krajobrazie, bo człowieka szlag trafia, jak jedzie przez Polskę - smród brud i bałagan.
        • butcher.vita Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n 17.10.10, 15:36
          Wieś polska, ciągle po 20 latach smutnej transformacji przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Ład przestrzenny, piękno krajobrazu, okoliczna przyroda, pola, łąki i gminne błonia -czego nie zdołała w wielu przypadkach zniszczyć siermiężna komuna, dokonał się już na naszych oczach w ciągu ostatnich paru lat. Buduje się w 90% tam, gdzie nigdy pozwolenia na budowy nie powinny być wydane! Nie wspomnę o terenach zalewowych, bo ten temat akurat Miedzianej Góry nie dotyczy. Panuje totalny bałagan w gruntach, więc nie ma się co dziwić, ze jak przyjdzie do budowania takiej ekspresówki, to nie wiadomo od czego zacząć. Państwo, samorząd nie ma koncepcji ani clue co robić. NIKT nie ma pojęcia ani ochoty o dyskusji nawet na temat OCHRONY KRAJOBRAZU. Powszechna korupcja, postPRLowska mentalność GDDKiA i innych instytucji, brak adekwatnej wizji, prywata i własny interes wszystkich zainteresowanych dopełniają tego apokaliptycznego niemalże obrazu
          • simonh Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n 17.10.10, 15:52
            co ty baranie pierniczysz ? Zobacz jak wygląda wieś obecnie a jak 20 lat temu ! Tylko taki oszolom jak ty nie dostrzega zmian.
            Obraz nędzy i rozpaczy to twój pusty łeb !
            • butcher.vita Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n 17.10.10, 18:09
              Jesteś simonie zbyt inteligentny albo raczej inteligentny 'inaczej' żeby z Tobą dyskutować. Gdybyś zrozumiał o czym piszę, w co wątpię i co widać, starałbyś się coś merytorycznego wnieść do dyskusji, prócz inwektyw i epitetów. Masz mierne pojęcie o tym jak wieś polska wygląda. To, że prawie za każdą bramą, parkuje już nie jeden dwudziestoletni Golf a kilka a może i znajdzie się nawet tuningowane BMW, a wiara paraduje w 'markowych' dresach i białych Adidasach, nie znaczy że wieś zmieniła swoje oblicze. Masz racje, dużo zmieniło się na dodatni plus. Kiedyś piło się z gwinta byle co i byle jak -Teraz wypada drinkować, mieszając markową whiskey z coca-colą
    • Gość: Gość Re: Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj n IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 09:29
      W 100% się z Tobą zgadzam. I opinia wielu mieszkańców jest taka sama. Najlepiej byłoby poprowadzić tę nieszczęsną drogę właśnie tamtędy. Mam nadzieje, że te głąbie ( drogowcy ) na to wkońcu wpadną.
    • panbramkarz Ekspresowa S-74 przez Miedzianą Górę. Tutaj nie... 17.10.10, 10:29
      Projekt "Natura2000" powinien zmienic nazwe na "Terror2000".
    • Gość: Karałczan W Niemczech jest tak i chyba gdzie indziej też, IP: *.adsl.inetia.pl 17.10.10, 11:58
      że od góry ustala się tylko miasta, które przyszła droga ma połączyć. Potem przeprowadza się badania (archeolodzy, biolodzy, ekonomiści, architekci krajobrazu, inżynierowie) ustalają optymalne warianty przebiegu w konsultacjach społecznych. Dopiero potem zmienia się plany zagospodarowania przestrzennego i robi dokumentacje inwestycji.

      U nas najpierw ktoś robi kreskę na mapie, potem uwzględnia tę kreskę w całej serii dokumentów planistycznych (od wojewódzkich, przez powiatowe, gminne po miejscowe) i załatwia pieniądze na inwestycję. Gdy pieniądze są rusza się z gromadzeniem dokumentacji w tym raportem oddziaływania. Oczywiście wychodzą różne problemy, ale trasa jest z grubsza ustalona więc albo jedzie się po głowach ludziom, albo żabom. Zmienić trasy nie można, bo trzeba by zmieniać wszystkie plany co trwałoby latami i pieniądze szlag by trafił.

      U nas drogę projektuje się 2-3 lata, w Niemczech nierzadko 8-10. Trzeba tylko wcześniej myśleć.
      • Gość: mistrz drogowy Trasa 74 znana jest od 30 lat !! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 18:48
        Po co ja zmieniali, po co te dupska urzędnicze drogowe tak mącą ?
        Przeciez o inwestycjach drogowych nie decyduje ekonomia, technika, nowe techmologie, tylko ... urzędnicy i pseudo ekolodzy !!
        Dlatego u nas tak drogo sie buduje drogi, bo 35 proc (dane NJIK ) pochlaniaja niepotrzebne inwestycje pseudo ekologiczne !! Idiotyzm !
    • tojakierowca_bombowca Natura2000? 17.10.10, 12:17
      A trzeba było wszędzie wydzielać pod nią obszary?
      • Gość: :/ Re: Natura2000? IP: *.chello.pl 17.10.10, 18:23
        17 % powierzchni kraju to Natura 2000. Najpierw wpakowali tam każdy nieużytek bo UE chciała wykaz, a teraz się kapnęli że nic tam nie można zrobić. I drogi buduje się wysiedlając ludzi..
        • Gość: gosc Re: Natura2000? IP: *.range217-44.btcentralplus.com 17.10.10, 19:24
          chyba cos bilżej 25%! zeby dobrze w statystykach wyglądało, urzednicy mieli pracę, a ludzi pozbyc majątków...
    • 31337b Wysiedlać przymusowo. 17.10.10, 13:11
      Ale nie mieszkańców tylko ekoterrorystów. Wysiedlać do obozów w Bieszczady, bez prądu, bieżącej wody i z jednym ubraniem. Na 2 lata. To powinno zmienić ich podejście do obrony żab na cudzy koszt.
      • butcher.vita Re: Wysiedlać przymusowo. 17.10.10, 13:41
        Coście się tak wszyscy uparli na ekoterrorystów a nie widzicie przyczyn prawdziwych tam gdzie one rzeczywiście istnieją -Plany i drogowe wizje GDDKiA nie tylko tutaj, ale i w samych Kielcach, są po prostu ZŁE. Jesteśmy w UE z której dostajemy duże wsparcie, więc musimy się dostosować do ichniejszych dyrektyw i przepisów. Warianty proponowane przez beton z GDDKiA były może i dobre ale 30 lat temu. Trzeba było wówczas je wszystkie uwzględnić w planach przestrzennych, dbać o grunta i ziemię, promować sensowną zabudowę, przede wszystkim chronić ginący krajobraz świętokrzyski, który jest największym skarbem. Do pierwszego postu, dodam jedynie tyle, ze dobre rozwiązania są, tylko trzeba innym okiem spojrzeć na problem -innowacyjnym -Uczciwie i profesjonalnie rozważyć wszelkie aspekty budowy nowej drogi: ludzi, środowisko, przyszłość, efekty ekonomiczne i możliwości rozwoju jakie dana inwestycja drogowa przyniesie

        Może przy okazji wykupowania ziemi pod S74, w wariancie przeze mnie zaproponowanym, kochana władza by opracowała plan komasacji tych rozdrobnionych gruntów, ponieważ na takich działeczkach (kilka metrów szerokości) jak widać ze zdjęciu satelitarnym, efektywność gospodarowania jest żadna. Przy okazji budowy drogi w tym miejscu, można by było upiec 2 pieczenie na jednym ogniu i popchnąć ludzi tam mieszkających w XXI wiek. W przyszłość. Może nawet opłacałoby się zbudować nową wieś od podstaw, gdzie nowa architektura nawiązująca do stylistyki świętokrzyskiej plus kilkuset hektarowe latyfundia po obu stronach drogi i wśród wzgórz, pięknie wkomponowałyby się we wstążkę wijącej się ekspresówki a intensywnie uprawiana ziemia stałaby się żródłem poważnego dochodu dla mieszkańców???
      • lord.wiader Re: Wysiedlać przymusowo. 17.10.10, 13:50
        Stosunek do przyrody jest miernikiem rozwoju cywilizacyjnego spoleczenstw tak jak w XIX wieku byl nim stosunek do zabytkow. Wtedy wyburzano w Polsce zamki, palace i sredniowieczne mury obronne w imie postepu, dzisiaj to samo chce sie zrobic z przyroda.
        • butcher.vita Re: Wysiedlać przymusowo. 17.10.10, 14:29
          Zgadzam się, chociaż uważam, że przyroda da sobie "sama radę", jeżeli człowiek nie będzie ingerował i zostawi ją w spokoju. Ład przestrzenny to jest to co bieda niszczy w pierwszym rzędzie. Kilometrowe wsie gdzie działki uprawne są po 3 metry szerokości i każdy dom czy zabudowanie w inna stronę i z innej rzeczywistości. Później krajobraz-przyroda-człowiek nie ma żadnych szans. Jeździmy wszyscy ostatnio dużo po świecie i widzimy jak wygląda wioska w Austrii czy Bawarii w podobnym krajobrazie i dziwimy się że trafiliśmy do bajki...
    • simonh Wszystkim pomstującym tu na ochronę srodowiska : 17.10.10, 15:50
      Tez czesto uważam, ze nastepuja przegięcia w tej dziedzinie, np. sprawa poprowadzenia s2 czyli płd. obwodnicy W-wy prawobrzeznej wałkuje sie juz ze 3 lata.
      Niestety, Unia, jesli tylko ktoś z tzw. ekologów podkabluje, ze zostały naruszone interesy ochrony srodowiska, to nie chce dac ani 1 EUR na taka drogę, dlatego drogowcy toczą nieustanne boje. Gdyby nie to, to drogi budowano by znacznie szybciej.
      Ciekawe, że tzw.zachód, gdy budował u siebie drogi to tak ostrych wymagań środowiskowych nie było.
    • Gość: esteta Postawcie krzyż, to drogi nie będzie ! IP: *.krakow.dialup.inetia.pl 17.10.10, 17:06
      A najlepiej wiele. Drogi być muszą, ale wszystko można ze sobą pogodzić. I drogi, i ludzi, i żaby.
    • Gość: miś Terrror 2000 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 08:43
      Bardzio fajna nazwa, oddaje w pełni charakter przedsięwzięcia.
      Ludzi mozna obudowac ekranami, wyburzyć innym dmy, byle tylko dwie żabki miały spokój ... Idiotyzm i kabaret.
    • yacop I bardzodobrze. Bydło z kasą wybudowałoby swoje 18.10.10, 10:08
      rezydencje nawet w środku Puszczy Białowieskiej, bo jest tam ładny widok.
      Ochrona Przyrody to ochrona RÓWNIEŻ człowieka.
      • Gość: bary Re: I bardzodobrze. Bydło z kasą wybudowałoby swo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 15:46
        Gó...no prawda.To nie jest ochrona, to szantaż !!
        • Gość: Realista. Jakie sa odszkodowania za wywlaszczenia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 16:18
          Jakie terminy,wysokosci odszkodowan,co mozna zabrac? Kto ma wiedze? Mysle ze drogi sa potrzebne,niezbedne.Wole budowe drog od...pomnikow "swietosci"KK.
          • Gość: Tutejszy Re: Jakie sa odszkodowania za wywlaszczenia? IP: 87.205.149.* 18.10.10, 22:57
            Jaka tam jest Natura ?, bzdura tam nic nie ma tylko mokra łąnka a wczoraj umoczył tam noge w wodzie bo miałem dziurawy but. Droga ma iść po ścianie lasu a łanką.
    • Gość: Skodziarz Czy to o czym piszesz, to czasem nie właśnie... IP: *.dynamic.chello.pl 15.07.11, 16:41
      ...wspomniana w artykule trasa przy kamieniołomie?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka