Dodaj do ulubionych

Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lustracji

IP: *.tkdami.net 25.04.07, 22:30
podobno ze strachu zlustrowano tam nawet portierów
Obserwuj wątek
    • Gość: Barnaba Re: Niejaki Błaszczyk był portierem na Wydziale IP: *.MAN.atcom.net.pl 25.04.07, 22:57
      Humanistycznym.
      Nic dziwnego, ze lustruja i portierów...
      • Gość: bziczek Re: Niejaki Błaszczyk był portierem na Wydziale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.07, 23:56
        Sorki, ale naprawdę mnie to nie interesuje, co się działo 50 lat temu.
        Przeszłość jest przeszłością. I jej nie zmienimy. Interesuje mnie natomiast to,
        co się dzieje teraz. A teraz zabijają o 6 rano w domach. I to jest prawdziwy
        problem nas wszystkich.
        • Gość: analizator.textów trzeba być naprawdę popierd.onym, zeby IP: *.echostar.pl 25.04.07, 23:59
          pisać text, że zabijają o 6ej rano...
          po pierwsze dupku - wg prawa rewizje mogą odbywać się w godzinach 6-22a.
          A po drugie - Blida musiała miec na sumieniu naprawdę wiele, że wolała ze soba
          skończyć od razu niż zgnić w pierdlu.
          Ale dla POstkomuchów to nie ma znaczenia, że się przestępca zastrzelił, liczy
          się tylko mierna okazja (ale okazja) żeby dowalić kaczorom. żałosne
          • Gość: bziczek Re: trzeba być naprawdę popierd.onym, zeby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 00:01
            Mam nadzieję, że kiedyś zanalizujesz tekst poprawnie.
            • Gość: bziczek Re: trzeba być naprawdę popierd.onym, zeby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 00:02
              I że nie będziesz wtedy żałosny.
            • dobiczek zabijaja SIE 26.04.07, 12:29
              zabijaja sie bo sami wiedza co ich czeka.
              najlepiej baranie oglos zalobe narodowa po niepokalanej blidzie
          • Gość: IPN Re: trzeba być naprawdę popierd.onym, zeby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.07, 20:03
            Wstyd PP Docenci i Profesorowie. Czego się boicie? Prawda was wyzwoli !
        • Gość: Barnim Re: Altzheimer? IP: *.MAN.atcom.net.pl 26.04.07, 00:06
          Napisałeś: "ale naprawdę mnie to nie interesuje, co się działo 50 lat temu".
          To sie jednak leczy!!!
          • Gość: bziczek Re: obsesja? Kompleksy? Mały penis? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 00:07
            To też się leczy.
            • mijuli1 Re: obsesja? Kompleksy? Mały penis? 26.04.07, 10:23
              Albo zwyczajnie posłuchaj trochę historii. Spróbuj to zrozumieć, wyobrazić
              sobie, że żyjesz w tamtej rzeczywistości. Wyobraź sobie, że jesteś matką
              studenta, który walczy o to, żeby wyrać kraj spod sowieckiej łapy i nagle
              znika.... potem dowiadujesz się, że był bity i maltretowany prze tydzień, że
              wyrywano mu paznokcie i kopano po brzuchu. I nawet nie wiesz co stało sie z
              jego ciałem - no chyba, że podrzucono je gdzieś na jakąś klatkę schodową, albo
              do pobliskiego śmietnika.

              Bo ktoś na niego doniósł....
              • Gość: xp Re: obsesja? Kompleksy? Mały penis? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 10:33
                Gdybys nie wiedzial - to mlodych ludzi to teraz nie interesuje, co sie dzialo w poprzednim ustroju. Widza za to syf, jaki och otacza - wizje bezrobocia, lub pracy za 600-800zl, mieszkan na ktore nigdy nie bedzie ich stac, biurokracji itp. - dlugo by wymieniac. Oni juz mowia glosne NIE takiemu stanowi rzeczy - wyjezdzajac masowo za granice. Za kilka/nascie lat jak juz wszystkich zlustrujecie, wylapiecie wszystkich niepoprawnych takze politycznie obudzicie sie w nowym panstwie w poczuciu dobrze spelnionego obowiazku - niestety sami, bo mlodzi beda pracowac od dawna za granica. I ci co przyjda po was beda was rozliczac za wygnanie setek tysiecy, a niedlugo milionow osob z kraju - z przyczyn ekonomicznych. Juz istnial taki system, ktory probowal karmic wylacznie ideami - niestety ludziom kiepsko taka dieta wychodzila na zdrowie. A to co sie dzieje teraz - historia zatacza kolo, wystarczy zobaczyc poczatki pewnej innej partii wywodzacej sie ze zwiazkow (w pewnym jezyku obcym fasci - znaczy zwiazki).
                • Gość: mnika Re: obsesja? Kompleksy? Mały penis? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.07, 12:28
                  Wtedy też była bieda, bogaty był ten, kto współpracował i wolał szyneczke
                  zamiast wolności.
                  Teraz nie masz pracy dlatego, że w 1989 nie zlustrowano ludzi decydujacych i
                  udało im sie za bezcen sprzedać/wykupić Polskie zakłady pracy. Polska została
                  ogolocona z własnych dóbr przez post komunistów, którzy teraz sobie dobrze żyją.
                  Mjuli i ja jestesmy młodymi ludźmi- ale starszymi od ciebie- n atyle, by
                  pamuietać biedę i zniewolenie tamtego systemu, a jednocześnie klepac biedę w
                  tym. Tylko ze my doceniamy WOLNOŚĆ.
                  Zapewniam cie, że kasa to nie wszystko- kiedy półki swieca pustkami, mozesz
                  czytac jedna dozwolona gazete i masz dwa programy w telewizji i musisz pytac o
                  pozwolenie wyjazdu.
                  hcę wiedzieć, kto współpracował wtedy- mam prawo.

                  A to, co dziś wyprawiają ci, którzy nas wyzwalali od komuny, to juz inny folwark
                  zwierzęcy.
            • dobiczek nie dla walki z korupcja na AŚ 26.04.07, 12:32
              napisz tez nie dla walki z korupcja w AS , to tez nie powinno nikogo interesowac
            • Gość: andron Re: obsesja? Kompleksy? Mały penis? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.07, 21:45
              lustracji boją się pętaki i sprzedawczyki.
        • Gość: Paweł Re: Niejaki Błaszczyk był portierem na Wydziale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 13:10
          " teraz zabijają o 6 rano w domach. I to jest prawdziwy
          problem nas wszystkich." Bziczek - Twój nick najlepiej oddaje stan Twojego
          umysłu.
          • Gość: bziczek Re: Niejaki Błaszczyk był portierem na Wydziale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 23:27
            Nie zgadzam się z Tobą. Ten nick oddaje stan tego, co się ostatnio dzieje w
            Polsce. Tak to jest, gdy bziczek jednego człowieka urasta do rangi ideologii. A
            ludzie znowu zaczynają się bać tego, co mówią. I tego, czego nie mówią, też się
            ostatnio boją, bo przecież w Polsce zawsze znajdzie się życzliwy,
            który "odpowiednio" doniesie. Wystarczy użycie zestawu "mały Michnik";) lub
            przeprowadzenie akcji "życzliwy Gudzowaty". Powiem szczerze, obecna Polska mnie
            przeraża. Bo tracę nadzieję, że u nas kiedyś będzie normalnie. Ja chcę
            spokojnie żyć i pracować. Nie chcę się martwić, że intelygentni z Samoobrony
            zagarną moje składki emerytalne. Nie chcę mieć świadomości, że z moich podatków
            utrzymuję ludzi pokroju Łyżwińskich, Filipka. Do pasji doprowadza mnie myśl, że
            utrzymuję nie tylko rodziny i znajomych królika, ale także kochanki
            Łyżwińskiego, Filipka i Maksymiuka. Nie chcę żyć w głupim kraju, w którym
            panienka topless za swoje usługi zostaje posłanką, a minister edukacji nie
            zgadza się z teorią ewolucji. Nie chcę żyć w kraju, w którym panuje wieczny
            chaos i niepewność, nie ma autorytetów, nie ma niczego - jak słusznie zauważył
            Kononowicz. Co to, Q..., jest za państwo?
    • mijuli1 Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust 26.04.07, 10:28
      Żeby nikt się nie bulwersował moim poprzednim wpisem, wyjaśniam - nie chodzi tu
      o lustrację AŚ, nie mam ani żadnej wiedzy ani proszę nie doszukiwać sie w mojej
      wypowiedzi żadnych podtekstów. Napisałm akurat taki przykład - drastyczny -
      żeby wyrazić moje oburzenie na stwierdzenie, że kogoś nie obchodzi, co działo
      sie 50 lat temu.
      50 lat temu też żyli ludzie. Mieli swoje uczucia i dramaty. Często niepotrzebne
      dramaty, których mogło się uniknąć.
      • dobiczek lustracja dotyczy tylko wszawicy 26.04.07, 12:34
        lustracja dotyczy tylko wszawicy , i to jej najbardziej przeszkadza ze tylko jej
        dlatego szuka sojuszników tam gdzie tylko moze najczesciej wsród glupków
    • Gość: jwc Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.07, 14:37
      Czerwoa AŚ przeciw lustracji. Nie dziwi mnie to, ze ludzie z takim rodowodem są
      przeciw lustracji. Wg mnie z urzedu powinien być zlustrowany każdy członek
      PZPR, ponieważ była to organizacja przestępcza, w której każdy miał obowiązek
      kapować i donosić. Czy to nikogo nie zastanawia? Jeśli jestem czysty nie boję
      się lustracji, nie boję się o zranienie mojej godności, zawsze i wszędzie mogę
      chodzić z podniesioną glową. Chyba..., że mam coś na sumieniu, wtedy jestem
      przeciw, ponieważ nikt nie chce, aby jego świństwa wychodziły na wierzch i
      zostały upublicznione. Ale trzeba bylo o tym myśleć wtedy, kiedy czlowiek
      godził się donosić na znajomych, kolegów, przyjaciół. Rozdzieranie szat po
      szkodzie i dorabianie ideologii do lustracji jest po prostu śmieszne.
      • mijuli1 Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust 26.04.07, 14:58
        Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny. To jest sprawiedliwosć. Tylko na ile
        lustracja nie jest obciążona błedami tego typu, że ktoś kiedyś miał kolegę, z
        którym gadał o różnych rzeczach przy kielichu. A w wyniku tej sympatycznej
        wymiany poglądów mógł dorobić się jakiejś teczki. Że niby takie informacje
        pochodziły od niego.... Tylko, że w oświadczeniu lustracyjnym przyznajemy się
        bądź też nie do świadomej współpracy. Można to udowodnić, że wspólpraca była
        świadoma czy też nie? Pewnie można. Mnie ten problem juz nie dotyczy - nie
        mieszcze się w przedziale wiekowym ludzi objętych lustracją - aczkolwiek tamte
        czasy pamiętam.
    • Gość: misiu Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: 81.219.132.* 26.04.07, 21:45
      Do Sz.P.Prof. Kika.

      Powiedział Pan w Wywiadzie tak: "Przecież jesteśmy elitą, która powinna dać
      jakiś przykład".
      A jaki przykład Pan dawał w tamtych czasach? Zapisując się do zbrodniczej
      organizacji i ślepo wykonując jej nakazy? Wtedy Pan nie był elitą? Wtedy Pana
      nie raziły donosy na kolegów, relegowanie inaczej myślących z uczelni,
      zmuszanie do podpisywania kłamstw i jeszcze inne świństwa? Gdzie Pan był wtedy?
      Nie był Pan świadomy tego? Przecież o tym wszystkim się mówiło na zebraniach
      partyjnych, w których Pan brał udział. Niech do Pana dotrze jaką krzywdę
      wyrządził komunizm, w którego podtrzymywaniu brał Pan aktywny udział(zważywszy
      na Pański temperament), Panie Profesorze! "Fortuna kołem się toczy"- takie
      stare, proste przysłowie, a tak trudno je zrozumieć, skądinąd, profesorowi.
      Jesli się czerpało frofity w tamtym ustroju, to teraz trzeba pocierpieć.
      • Gość: Kielczanin Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 17:11
        Czy ktoś , kto ma czyste sumienie boi się lustracji?
        • Gość: szklarz Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.05.07, 18:15
          Gość portalu: Kielczanin napisał(a):

          > Czy ktoś , kto ma czyste sumienie boi się lustracji?

          Ano boi się, bo nie wiadomo co komuchy, albo kaczyści podrzucili do teczek
          • Gość: IPN Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 16:51
            Moim zdaniem, ma rację Kielczanin, ktory pisze, że nikt uczciwy nie obawia się
            lustracji. Czy pamiętacie Państwo, kto w latach 70-siątych mógł awansować
            naukowo (robić naukową 'karierę'), kto mógł wyjechać na stypendium zagraniczne?
            Czy stypendyści po powrocie do kraju nie spotykali się ze smutnymi panami w
            czarnych płaszczach i nie pisali wspomnień z wyjazdu? Kto był w centralnej
            komisji ds stopni naukowych? Ile niepoprawnych habilitacji zostało wyrzuconych
            do kosza?
    • Gość: # Re: Nie, a dla czego? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.05.07, 20:09
      Czyżby w Akademi Świetokrzyskiej wykładali też tylko końkordatowi???

    • Gość: ja Re: Akademii Świętokrzyskiej późne "nie" dla lust IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 21:17
      Hańba dla czerwonej AŚ, spadkobierczyni czerwoenj WP, kuźni czerwonych. Czy
      zawodzi was pamięć? Czego może się wstydzić człowiek uczciwy ze szlachetną
      przeszłością? Na pewno nie lustracji. Jeśli ktoś ma nieczyste sumienie, wtedy
      zaiste boi się prawdy o sobie, boi się lustracji. Taka jest prawda o wrogach
      lustracji. Wstyd PP prof. i doc. z nadania partyjnego.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka