Dodaj do ulubionych

To mi się nie spodobało

26.04.10, 08:20
Tak to mi nie podoba:
Rząd przyznał rodzinom ofiar smoleńskiej katastrofy jednorazowe zapomogi - po
20 ooozł.
Rozumiem, katastrofa, nieszczęście - z trudem ale akceptuję.

Ale!!
Ale przyznał też każdemu dziecku specjalną rentę w wysokości2000
zł/miesiąc
do ukończenia 25 roku życia - oczywiście w przypadku pobierania
nauki.

I mam takie pytanie - stwierdzenie:

Rodzice, którzy zginęli tragicznie /tragicznie nie bohatersko/ nie byli ludźmi
biednymi, nie byli bezrobotnymi. Wszyscy zarabiali znacznie powyżej średniej
krajowej - na polskie standardy byli ludźmi bogatymi....

Czy koniecznym jest wyróżnianie tych dzieci?
Przecież i tak dostali by znacznie wyższe niż inne zusowskie renty
rodzinne
.
Czy takie postępowanie nie budzi ... zakłopotania?
Czy jest sprawiedliwe?
Górnicy, gołębiarze...do dziś nie dostali odszkodowań, dzieci dostały renty
rodzinne po 400-800zł na "twarz".

Czy znowu - Ci przy żłobie mają inne żołądki?

Obserwuj wątek
    • zgr-edo Re: To mi się nie spodobało 26.04.10, 08:34
      to, nie tylko Tobie się nie podoba. Nie można dzielić dzieci na
      lepsze i gorsze. Taka decyzja rządu, powinna być oprotestowana przez
      opiekunów dzieci, których rodzice zgineli w wypadkach, i skierowana
      do Trybunału Konstytucyjnego.
      • brebankowe Re: To mi się nie spodobało 26.04.10, 11:53
        Eee, za wysoko - tak myślę. Od razu Trybunały??

        A nie lepiej "im" pokazać, że głupota nie boli.
        Że Ktoś podzielił Wawelem, że inny Ktoś dzieli niesprawiedliwością.

        A Polacy jak barany....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka