Gość: y IP: *.gemini.net.pl 11.07.10, 23:48 Ze mnie mają zysk. Do tej pory na krótkich trasach jeździłam na gapę. Teraz kasuję 15 minutowy. Ale uważam, że 5-6 przystankowy byłby lepszy. Tak, wiem, trzeba by było zmieniać wydruki w kasownikach. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: minia Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 00:03 eh, co to za artykuł? aby był rzetelny, przydałaby się informacja o cenie takiego biletu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miś dla mnie jest super, może to kwestia IP: *.bph.pl 12.07.10, 09:08 psychologiczna, ale przez to, że płace poniżej 2zł porzucam auto na Kozłówku i dojeżdżam do Podgórza tramwajem. O jedno auto mniejszy korek na Wielickiej ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kar_ma Re: dla mnie jest super, może to kwestia IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 11:24 Brawo miś - tak trzymać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Student Mało zachęcający bilet kwadransowy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 00:04 Dziwna logika autora tekstu. Skąd wie szanowny Autor, że ludzie nie są do nich przekonani? Może po prostu nie słyszeli o nich (były słabo rozpromowane)? Albo nie mogą kupić tych biletów (bo w kioskach się ich nie dostanie - mniejszy zysk dla kioskarzy)? Zamysł jest dobry - celują w tych, którzy jeżdżą na krótki dystans na gapę. Cała reszta i tak będzie kupować bilety na jeden przejazd. Jeśli chodzi o wykonanie tego pomysłu - już faktycznie nieco gorzej. Ale jest za wcześnie, żeby sobie ten pomysł tak objeżdżać. Brzmi to trochę jakby Autor nie miał pomysłu na tekst i znalazł w końcu coś, co da się zgnoić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.home.aster.pl 12.07.10, 00:10 To właśnie podoba mi się w naszym kraju... Straty, straty, straty... Nie kupią biletu - straty, kupią bilet - straty. Kupią za dużo, będzie kilka milionów strat. Paranoja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus reklama dźwignią handlu IP: 217.147.104.* 12.07.10, 12:21 miasto działa jak PRL. Jakby Tesco wprowadziło nowy produkt bez żadnej reklamy (widział kto reklamy w/na tramwajach, autobusach, przystankach???) i możliwości kupienia go (biletów 15-min. nie dostałem jeszcze w żadnym kiosku), to faktycznie poszło by z torbami. Chyba, że płacilibyśmy na nie podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażer Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.10, 00:36 Ja korzystam z komunikacji miejskiej kilka razy w tygodniu i bilet kwadransowy to dla mnie idealne rozwiązanie, bo jeżdżę tylko na krótkich trasach. Dzięki niemu mogę zaoszczędzić tę parę groszy w miesiącu. Pismaki jak zawsze potrafią tylko krytykować :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dokładnie Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.10, 01:03 Dokładnie, moim zdaniem taki bilet zachęci pasażerów którzy normalnie jeździliby na gapę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MD Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.chello.pl 12.07.10, 00:52 Mnie też bilet kwadransowy bardzo przypadł do gustu - akurat jeżdżę z Krowodrzy do centrum miasta 2-3 razy w tygodniu - acz ja jestem stratą, bo wcześniej kasowałem jednorazowe :) Z drugiej strony częściej też brałem samochód i korkowałem ulicę - mniej niż 2 PLN wydaje mi się bardzo atrakcyjną ofertą :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Milena korzystam, jeżdżę tak do rynku, na piwo, kawę czy IP: *.chello.pl 12.07.10, 01:36 tak jak dziś, do dominikanów. miesięczny mam na jedną linię, ktorą do rynku się nie dostanę więc kupuję 15nastkę. Dla mnie to świetny pomysł! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PT Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.10, 02:07 guzik prawda. bilet bardzo dobry niech GW tyle nie zrzędzi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eeeee Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.med.nyu.edu 12.07.10, 03:22 300 tysiecy biletow sprzedanych w ciagu miesiaca czyli praktycznie polowa liczby mieszkancow krakowa a w ci chrzania o tym ze sa niepopularne dalej juz nie chcialo mi sie czytac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakus Klapa IP: *.ip.netia.com.pl 12.07.10, 15:36 > 300 tysiecy biletow sprzedanych w ciagu miesiaca czyli praktycznie > polowa liczby mieszkancow krakowa a w ci chrzania o tym ze sa > niepopularne Połowa mieszkańców Krakowa. Podzielić to przez liczbę dni roboczych (i nie tylko, w wolne też jeździmy), pomnożyć razy dwa, bo jeździmy w dwie strony. Wyjdą promile. Klapa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krk_man Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.07.10, 06:54 Witam, Jesli celem jest zachecenie ludzi do porzucenia samochodow to system biletowy powinien byc po prostu 'sprawiedliwy'. Np jesli jedna osoba chce dojechac na ul. Armii Krajowej: 1) z Prokocimia/Biezanowa - zakup biletu okresowego na 1 linie (173) 2) z Ruczaji/ul. Szuwarowa - zakup biletu na 2 linie System linii jest wygodny dla MPK ale niestety niekoniecznie dla pasazera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rh Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 08:09 Ot co. Nawet nie chodzi o cenę biletu ale o to ze nie ma bezpośredniego połączenia. W ZIKIT bezpośrednia linia Ruczaj (duża sypialnia) - Bronowice (dużo biur po drodze) nie jest potrzebna. Podobno istniejące 194 idealnie spełnia swoją rolę - policzyli - (co z tego że na przystanku Czarnowiejska autobus pustoszeje i ludzie czekają na przesiadkę na coś w stronę Armii Krajowej). Ale przecież, cytując ZIKIT, "przesiadka jest naturalną częścią podróży" :). Dzięki tej czasem 20 minutowej naturalnej części podróży - jeżdżę wciąż samochodem. A kiedyś pracując również przy Armii Krajowej jeździłem 194 (kiedyś 194 jeździło do Armii Krajowej ale "ulepszyli") bo jechało się tylko nieco dłużej niż autem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LPG LPG IP: *.ip.netia.com.pl 12.07.10, 15:34 Jazda autem na LPG to w krakowskich korkach 10 litrów na 100 km w cenie 2,10 zł za litr. Koszt 100 km to 21 zł. Wygoda i brak przesiadek - gratis. Póki wypchany ludźmi jak puszka sardynkami autobus będzie kosztował mnie tyle, co wygodna jazda średniej klasy autem na LPG n tym samym odcinku, to nie mam zamiaru się przesiadać. Na przystankach przesiadkowych w lecie pot zalewa oczy i plecy, w jesieni leje deszcz a w zimie śnieg sypie za kołnierz. W aucie włączam klimę lub grzanie, puszczam muzykę i wygodnie się toczę do domu. Nawet gdybym nie doliczał czasu straconego na przesiadki, to i tak własnym samochodem jestem szybciej w domu. Parkuję na zamkniętym parkingu pd domem i nie muszę taszczyć reklamówek za zakupami kawał drogi od przystanku. Autem z LPG taniej, wygodniej i przyjemnej. Dlaczego miałbym się przesiadać na komunikację publiczną? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kay bo opłacalność biletu jest żadna IP: *.com 12.07.10, 07:33 trudno żeby ktokolwiek normalny kupował bilet 15minutowy w Krakowie - cenowo opłacalność = 0, czasowo? przy tych korkach które są wszędzie w Krakowie? można przejechać pewnie góra 2-3 przystanki - żenada Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abcdef Re: bo opłacalność biletu jest żadna IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 07:56 Tutaj jest cenna tego biletu rzeczywiście 15 min to za mało proponuje zwiększyc do 20 min, i troche popromować ten bilet. Gapowicze na pewno sie skusza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: bo opłacalność biletu jest żadna IP: *.home.aster.pl 12.07.10, 20:07 Sugerujesz, że jestem nienormalny, bo kupuję ten bilet? Jeśli mam właśnie podjechać 2-3 przystanki, to wolę skasować bilet 15 minutowy niż jednorazowy. Chyba, że jeśli ty chcesz przejechać kilka przystanków, to jedziesz na gapę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mikka Re: bo opłacalność biletu jest żadna IP: *.chello.pl 14.07.10, 10:22 Sprawdziłeś czy też ględzisz dla samego ględzenia? Na niektórych trasach jest to rozwiązanie idealne. Jednakże dla komunikacji jako całości to rewolucji nie będzie. Jest to bilet dla niszowych klientów, do których się zaliczam. Jeżdżę rzadko, bo pracuję w domu, i nieregularnie. Bilet wybieram w zależności od trasy, która mam do pokonania. Jednakże mam jedną w miarę stałą trasę, na którą bilet 15 minutowy pasuje idealnie: to trasa tramwajowa Wieczysta - Hala Targowa. Wg rozkładu to 10 - 13 minut z przesiadką. Na pewno taki bilet nie nadaje się na przemieszczanie autobusem bo te częściej grzęzną w korkach oraz na tramwaje jadące np. taka ulicą Kalwaryjską. Reasumując: Bilet ok - ale to tylko uzupełnienie oferty biletowej. Zapowiadanej przed niektórych radnych rewolucji nie będzie. Ględzi też autor artykułu, że nie wiadomo jakie to straty przyniesie wprowadzenie biletów 15 minutowych. Przecież sam napisał, że sprzedaje się ich mało więc Ci co korzystali z dotychczasowych biletów dalej z nich korzystają, czyli nie spowodowały one odpływu pasażerów do nowych biletów. Straty to jedynie koszty wprowadzenia tych biletów (zmiany oprogramowania w automatach, druk, koszty zmiany regulaminów, itp). Odpowiedz Link Zgłoś
urbanizm Mało zachęcający bilet kwadransowy 12.07.10, 08:00 Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie biletów 15min. Teraz trzeba tylko jest rozprowadzić wśród sprzedawców i rozreklamować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: justmadzia Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: 195.250.37.* 12.07.10, 08:07 Ludzie nie mają pojęcia o tych biletach! Czasem wracam z pracy autobusem 178 z Nowohuckiej na Mistrzejowice. W piątek byłam świadkiem, jak chłopak wsiadając pod M1 kupił bilet za 2,50 i wysiadł na Wiślickiej. A na ekranie biletomatu ewidentnie widać nowy bilet. Ja z tych biletów się bardzo cieszę, bo mój tygodniowy wydatek na powroty z pracy zmalał z 12,50 zł do 9 zł. Ktoś powie, że to nic, a ja twierdzę, że to dużo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Necro Potrzebny sensowny rozkład IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.10, 09:49 A nie dziwny bilet. Jak mam zrezygnować z samochodu, chcę jechać, a nie stać na przystanku 15 minut, żeby przyjechały 3 pojazdy jadące w tym samym kierunku naraz. W dodatku jak przechodzę przez przejście na kleparzu chcę przejść za jednym razem, a nie na raty. Tak długo, jak długo miasto ustawia priorytet komunikacji samochodowej, tak długo nic się nie zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś
urbanizm Re: Potrzebny sensowny rozkład 12.07.10, 12:09 Niestety masz rację. Jeśli miasto nie przestanie podporządkowywać wszystkich systemów komunikacji samochodom, jeśli nie przestanie inwestować setek milionów złotych w infrastrukturę która służy prawie tylko samochodom, to na krakowskich drogach jedyną zmianą będzie dalsze zwiększenie korków. Odpowiedz Link Zgłoś
marra1 Superbilet! 12.07.10, 12:58 Często z nich korzystam - mam karte na 1 linię, a jak chce gdzieś dorywczo podjechać, kwadransowy za 1,8 zł jest jak znalazł. No, ale zaraz go, zdaje się, utrącą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 09:55 A dlaczego nie skorzystamy z doświadczenia innych? W Rzymie każdy bilet jest ważny 90 minut i można go używać na metro, tramwaj, autobus i pociąg nad morze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kar_ma Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 11:29 Hmm - a u nas można korzystać z jednego biletu 60 min (normalny za 3,60 zł) z dowolną liczbą przesiadek na autobus i tramwaj (pragnę przypomnieć, że w Krakowie nie posiadamy metra, ani pociągu nad morze :). Są też bilety ważne 90 min (normalny kosztuje 5 zł) i dodatkowo obejmują linie aglomeracyjne. Wniosek jest taki, że mamy tak samo jak w Rzymie - trzeba się tylko orientować (można by dyskutować o cenach, nie wiem jakie są w Rzymie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krakus Metro!!! IP: *.ip.netia.com.pl 12.07.10, 15:26 > A dlaczego nie skorzystamy z doświadczenia innych? > W Rzymie każdy bilet jest ważny 90 minut i można go używać na metro, > tramwaj, autobus i pociąg nad morze. W Krakowie też rozszerzymy funkcjonalność biletu kwadransowego o metro i pociąg nad morze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eu Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: 136.173.62.* 12.07.10, 10:25 oczywiscie ze bilety sa ok. Jeszcze niedawno wolalem taksowke niz tramwaj - okazyjnie, bo okazyjnie ale jednak MPK dostaje ode mnie troche grosza, a nie radio taxi. A w ogole kto stwierdzil ze MPK ma przynosic zyski. Ma byc dla wygody mieszkancow, a nie dla zyskow. Straty moga byc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: student Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.10, 10:59 to chyba bede pierwszym niezadowolonym :/ bilet jest za drogi! za drogi w porownaniu do jednorazowego! za 30gr nie oplaca sie kontrolowac czasu i zastanawiac sie czy nie trzeba wysiasc przystanek wczesniej :/ przyklad: wg rozkladu "130" powininem dojechac 16 minut z Dworzec Głowny Zachod na Azory, a ostatnio na 15minutowym udalo mi sie dojechac ledwo za Nowy Kleparz... sensowna cena tego biletu to 60-70gr albo korzystanie z niego tylko w tramwajach lub wieczorem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasażer Świetny bilet IP: *.ip.netia.com.pl 12.07.10, 11:03 Dla mnie to świetny bilet. Mniej niż 2.50 za dojazd do centrum miasta a na dodatek możliwość przesiadki!!!! Do pracy dojeżdżam na miesięcznym (karcie) na 1 linię. Ale co jakiś czas potrzebuję podjechać do miasta. Mogę wtedy do pracy jechać autem, a potem nim do centrum. Ale skoro za 1,80 mogę z pracy z PRZESIADKĄ podjechać 3 przystanki w stronę plant, to zostawię samochód w domu. Wcześniej za te 3 przystanki płaciłem 3.10zł (przesiadka) i wybierałem samochód. Odkąd pojawiły się nowe bilety są przeze mnie najczęściej kupowanym typem biletu. Niestety nie ma ich w kioskach, mogę kupić tylko w automacie. Nie rozumiem tylko wyliczeń, że przy częstym jeżdżeniu na miesięcznym bilet wychodzi 0.20zł. Bilet miesięczny na JEDNĄ linię kosztuje ok 42zł. Jeżeli podzielimy to przez 0.20 to wychodzi 210 przejazdów w miesiącu. Zawsze tą samą linią. A to daje 10 dziennie przy jeżdżeniu tylko w dni robocze. Kto jeździ do miasta i z powrotem 5x w ciągu dnia Panie Redaktorze?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kar_ma Mało zachęcający bilet kwadransowy, a budżet traci IP: *.ghnet.pl 12.07.10, 11:24 Dla mnie bilet kwadransowy jest super! Zawsze żałowałam 2,50 zł na przejazd spod Dworca pod Bagatelę (nie chciało mi się iść pieszo, więc zdarzało się na gapę) a teraz kasuję tylko bilet za 1,80 zł! Poza tym na bilet kwadransowy jestem w stanie dojechać z Bronowic Małych pod Biprostal - a to jest 6 przystanków! Więc ja widzę same korzyści. Odpowiedz Link Zgłoś
pbe64 Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy, a budżet 12.07.10, 16:02 Bilet 15-minutowy niestety słabo sprawdza się tam, gdzie tworzą się korki. Ostatnio z przystanku Opolska Estakada do przystanku Plac Inwalidów jechałem 24 minuty. Wg rozkładu powinienem dojechać w 10 minut. Na szczęście kupiłem zwykły, a nie 15-minutowy. Ale podejrzewam, że z 15-minutowym w razie kontroli nie pomogłyby tłumaczenia, że były korki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kljh Właśnie bardzo dobry jest ten bilet 15 minutowy!!! IP: *.zax.pl 12.07.10, 12:00 To jedyna dobra decyzja w ostatnich latach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartek Mało zachęcający bilet kwadransowy, a budżet traci IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.10, 12:21 Oto link do strony mpk mówiącej o biletach: www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=1927 Nie ma w niej oferty biletów 15 minutowych. Prawda jest taka, że ja dowiedziałem się o nic po 20 dniach i to zupełnym przypadkiem, właśnie z artykułu gazety. Nikt ich nie reklamuje. Mówiąc krótko, MPK było ich przeciwnikiem więc ich nie reklamuje i siedzi cicho i nic o nich nie mówi bo chce pokazać że radni nie mieli racji. Po za tym kioski w których są one dostępne można policzyć na palcach jednej ręki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Be Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy, a budżet IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 22:07 Akurat MPK to wsierawno, czy ktoś kupi bilet 15-minutowy czy jednorazowy. MPk otrzymuje kasę od miasta za wykonane na trasach kilometry. Kasęz biletów zgarnia ZIKiT, czyli miasto, zresztą zobacz sobie na bilet. Ja tam nie widzę nigdzie napisu MPK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hh Mało zachęcający bilet kwadransowy, a budżet traci IP: *.centertel.pl 12.07.10, 12:38 czy komentarze pisza tu jakies wynajete przez MPK agencje PR? wszystko fajne, tanie, oplacalne... sielanka, jak nie to miasto ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polka czy WY liczyć nie potraficie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.10, 13:24 Godzinny normaly 3.10 15-minutowy - 1,80??? jak 3.10 dziele na 4 to mi wychodzi ok. 80 gr - to powiedzmy za 1 zł mogłabym z niego skorzystać a nie dwa razy drożej! znowu sobie MPK chce zarobić na premie dla dyrektorków!!! 15 min to czasami jedzie tramwaj (nie wliczając okresu wakacji, bo faktycznie jest luźniej) z przystanku Urzednicza do Pl. Inwalidów - za 1,80 kupie sobie loda i przejde ten kawałek na piechotę - będzie i przyjemniej i słodziej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arkimedes jednak zachęcający IP: 81.219.93.* 12.07.10, 13:49 Dla mnie bilet 15 minutowy jest bardzo przydatny i korzystam z niego gdy muszę podjechać kilka przystanków. miesięcznego nie potrzebuję, bo jeżdżę na co dzień rowerem. Odpowiedz Link Zgłoś
gzesiolek Re: Mało zachęcający bilet kwadransowy 12.07.10, 14:04 Najbardziej smieszy mnie sugestia jakoby niska cena miala skusic ludzi do przesiadki z auta do MPK... Przeciez przy jezdzie nawet z normalnymi biletami wiecej niz 150zl miesiecznie na dojazd do pracy ciezko wydac... a auto spokojnie tyle wypije... albo i nawet wiecej... Problemem nie jest cena... skoro za mniej niz 100zl masz bilet okresowy na wszystkie linie... problemem jest jakosc uslug... problemem sa autobusy jezdzace w tych samych korkach co auta... problemem sa autobusy do ktorych w godzinach szczytu ciezko wejsc, nie mowiac o jakimkolwiek komforcie... problemem sa czasy oczekiwania i zupelnie abstrakcyjne rozklady jazdy, ktore sie maja nijak do rzeczywistosci... walczylem... jezdzilem MPK przez 2 lata, zostawiajac auto pod blokiem... niestety poddalem sie... mialem dosc 1,5h podrozy, gdzie zdarzylem sie spocic i zmarznac, byc przyciety drzwiami, czekac na przystanku 0,5h i byc ochlapany breja spod kol przejezdzajacego autobusu... jak czlowiek zmeczony ma wracac z roboty w takich warunkach to ja juz wole nie byc eko... wsiadam wygodnie w ciepelku w zimie, w chlodzie w lecie... slucham radyjka i w 0,5h po pracy jestem w domciu... bez stresu, bez kaszlacych, spoconych, czasem agresywnych, wspoltowarzyszy podrozy... Poki podroz MPK bedzie dluzsza, bardziej meczaca, bardziej absorbujaca i mniej wygodna od podrozy autem, bede wybierac to drugie... Marzy mi sie MPK, gdzie wsiadam na przystanku maks 5min spaceru od miejsca zamieszkania, pozniej jade chocby z przesiadkami, ale takimi ze nie czekam dluzej niz 3min na kolejny srodek transportu i w takich warunkach, ze wsiadam, siadam, wyciagam ksiazke badz gazete i zrelaksowany jade do pracy lub z niej wracam, a droga zajmuje mi te 0,5h... za takie MPK, zaplace chocby 150zl/mies. za droge do pracy i z powrotem... i nie bede trul miasta spalinami (choc kupujac auto wybieralem silnik oszczedny i o mniejszej emisji tlenkow, wlasnie z powodu jazdy po miescie)... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość dobry bilet! IP: 93.159.162.* 12.07.10, 14:05 autor wyciąga wnioski zbyt szybko. nierozreklamowany bilet rozreklamuje się sam z czasem. na razie jest w użyciu dopiero od miesiąca. od kiedy skończył mi się miesięczny i rok akademicki bilet 15 minutowy to mój ulubiony bilet. choć mógłby być nieco tańszy i opiewać na 20 min:) autor mógłby sobie też darować te wyliczenia, że miesięczny to niby 20 gr za przejazd. WTF, przy jakiej liczbie przejazdow, przy bilecie całym czy ulgowym?! przecież każdy jeździ inaczej... Odpowiedz Link Zgłoś