stasieczek5 19.03.11, 16:19 Jakże smutno wyglądają budynki bez reklam kababów, sklepów z używaną odzieżą a słupy oświetleniowe bez oblepiających je ulotek o poszukiwaniu mieszkań i organizacji kursu na prawo jazdy... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: beata Re: Kraków na starych widokówkach. Plac Szczepańs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.11, 16:39 Tak, brak szyldu sieci Roban potwornie niszczy wizerunek kamienicy! Jest okropna bez szynek i serów plastikowych powiewających na wietrze nad wejściem do restauracji pana Kościuszko!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rynecq Re: Kraków na starych widokówkach. Plac Szczepańs IP: *.180.132.134.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.03.11, 17:47 Ze zdumieniem zauważam, że nie ma też ludzi rozdających ulotki. Jak mieszkańcy Krakowa trafiali do night clubów i szkół językowych? Dobrze, że się skończyło to średniowiecze... prawdziwy koszmar przedsiębiorców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiki Kraków na starych widokówkach. Plac Szczepański IP: *.aster.pl 19.03.11, 17:52 Autor artykułu coś zapomniał nadmienic o kościółku św. Mateusza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Upps Drogi Autorze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.11, 20:14 Artyści Towarzystwa Polska Sztuka Stosowana programowo dystansowali się od secesji. Odwoływali się do polskich źródeł ludowych podczas gdy secesja była bez wątpienia kosmopolityczna. Główny okres ich twórczości przypada na czasy, kiedy (po 1905) secesja raczej zeszła. Sale Towarzystwa Muzycznego wraz z meblami i sale redutowe teatru zaprojektowali Czajkowski, Dąbrowa, Trojanowski i Wojtyczko. Którego z nich uznamy za artystę secesji? (c: To nie secesja - inne źródła, inny cele, inne przesłania. Najlepiej to widać po sukcesie wystawy w Paryżu w 1925. Trudno to będzie nazwać secesją. Zatem fasady - zgoda. Ale nie wnętrza. www.etnodizajn.pl/krakowska-sztuka-zastosowana.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bumpingclouds Samuel Łaszcz IP: *.ghnet.pl 19.03.11, 17:59 Warto tu dodać, że w połowie XVII wieku w kościele św. Szczepana pochowano Samuela Łaszcza. Znanego w Rzeczpospolitej jak długa i szeroka warchoła, pijanicę, zagończyka, wojownika, słowem Sarmatę pełną gębą. Niestety legenda została prawie zapomniana, na jego prochach powstał przepiękny parking, który jeszcze niedawno mogliśmy podziwiać z ogromnym zachwytem, a dziś mogiłę jego przykryła kolejna perełka, ekhem, architektoniczna w postaci placu szczepańskiego, ukoronowana cudowną fontanną. Ciekaw jestem co by z tymi upośledzonymi architektami pan brat zrobił, gdyby się dowiedział jaki mu zgotowali pomnik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? dziwna trwałość :-) IP: 77.236.16.* 19.03.11, 18:45 bruk wytrzymał 100 lat... aj waj teraz wytrzymuje 2 lata ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Taaa Re: Kraków na starych widokówkach. Plac Szczepańs IP: *.net-partner.pl 19.03.11, 19:58 ale reklama lodów była. Tu można zobaczyć więcej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iona Kraków na starych widokówkach. Plac Szczepański IP: *.ibd.gtsenergis.pl 19.03.11, 22:32 Jest tu mowa o nazwie placu - Gwardii Narodowej. W czytanym obecnie zbiorze wspomnień, wydanych w 1959 roku, czyli mocno propagandowych, zobaczyłam wzmiankę o krakowskich socjalistach - w 2o-leciu, którzy odskrobywali napis z dawną nazwą placu... Odpowiedz Link Zgłoś