tadeusz542 w PRL do Ruskich esktradycji nie było 27.12.12, 12:09 Gowin czyli jankeski liźidupa . Ty facet widze właziśz bez wazeliny w dupę byleby była amerykańska . Sprawa jest jasna , nasz nowy Pan czyli USA robią z nami to czego nawet ruscy nie odważyli się zażądać . Odpowiedz Link Zgłoś
czynnik.rakotworczy Re: w PRL do Ruskich esktradycji nie było 27.12.12, 12:17 ruscy nie musieli, bo mieli tu przecież własnego generała Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista I dobrze się stało! IP: *.xdsl.centertel.pl 27.12.12, 12:14 Miejsce przestępców jest w więzieniu - dzięki USA mamy jednego chwasta mniej Odpowiedz Link Zgłoś
czynnik.rakotworczy Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 12:15 a może by jeszcze wysłać ich obu drimlajnerem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: festus Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.12.12, 12:22 Zapamiętajcie to sobie, GOWIN sprzedał Polaka Jankesom!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stary pijak A nie prościej przyłączyć się do Ameryki? IP: 176.111.229.* 27.12.12, 12:24 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kresowiak Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery IP: *.radom.vectranet.pl 27.12.12, 12:26 Tuskoland każdego wyda bo mają to we krwi. Oni (PO) nie wiedzą co to godność Polaka - obywatela!!! Odpowiedz Link Zgłoś
papigo Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 12:28 Wymiana za pusta obietnice. Ale nie ma w tym zaskujacego? Ubecy zawsze bali sie wielkich panstw a walczyli i gluszyli malych, slabych. Zal mi Polakow pozostalych w tym glupim kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dawny kierownik zk Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom IP: *.tczew.vectranet.pl 27.12.12, 12:28 Tak dla ciekawosci, polski wymiar sprawiedliwosci w czasach PRL po 1956 roku nie poddal ekstradycji zadnego polskiego obywatela do ZSRR czy inego kraju z tzw, bloku socjalistycznego. Kary odbywano w polskich oddzialach penitencjarnych. Odpowiedz Link Zgłoś
imaman.pl Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 12:42 Polscy przestepcy w polskich sadach czekaja latami na sprawy.Panstwo placi kary po wyrokach w Strasburgu.Jest sposob.Obywatele polscy powinni byc sadzeni za przestepstwa przez sady w USA.Zasadzone wyroki beda wykonywane w Polsce.LOT bedzie mial 100% wykorzystane miejsca w dreamlinerach.Przestepcy milionowi w klasie biznes.Dla polskich sedziow zostana nieznani w USA pijani rowerzysci i kibole. Odpowiedz Link Zgłoś
sukces-bdg Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery 27.12.12, 14:02 Do samych rozpraw nie jest konieczna obecność, wystarczy telekonferencja I od razu jak koszty by zmalały Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem_73 Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 12:45 No to tak dla informacji wszystkich oburzonych "wycieraczkowością" polskich sądów. Zanim radośnie zmieniliśmy art. 55 Konstytucji aby można było egzekwować EUROPEJSKI Nakaz Aresztowania brzmiał on: Ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana. Chodzi właśnie o tę kropkę na końcu. Zatem to nie jakakolwiek "wycieraczkowość", tudzież dyspozycyjność polskich sądów, lecz zwykła konsekwencja naszej "europejskości". Mecenas Kliś, dopytując o legalność umowy ekstradycyjnej, najzwyczajniej w świecie rżnął głupa, o czym zresztą wiedział najprawdopodobniej. Za co należy mu się szacunek, bo rolą adwokata jest bronić interesów klienta wszelkimi dostępnymi, legalnymi metodami. Do poczytania: pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_nakaz_aresztowania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Victory Jak to w kolonii ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 12:50 Nikt nie może czuć się bezpieczny w polskiej kolonii. Gangsterzy światowi każą i polskie psiarczyki wykonają. O take Polskie walczylyśmy ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Uczciwie mówiąc Gdyby Polska chciała być uczciwa i wydawać USA IP: *.chi.clearwire-wmx.net 27.12.12, 12:50 wszystkich Polaków-złodziei, którzy w USA narobili długów na kartach kredytowych aby prysnąć do Polski i śmiać się z amerykańskich banków to musiałaby z pół Podhala i Białegostoku Amerykanom posłać. Na czele z pewnym ministrem sprawiedliwości Najjaśniejszej, czyli kraju o moralności lekko zalatującej moralnością drobnego cwaniaczka spod wsiowego płota. Odpowiedz Link Zgłoś
thorgallpl chyba usunieto moj wpis wiec ponawiam pytanie: 27.12.12, 12:54 Czy Konstytucja RP pozwala na taka ekstradycje obywatela polskiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dk Re: chyba usunieto moj wpis wiec ponawiam pytanie IP: *.free.aero2.net.pl 27.12.12, 13:09 Art. 55. Ekstradycja obywatela polskiego jest zakazana, z wyjątkiem przypadków określonych w ust. 2 i 3. Ekstradycja obywatela polskiego może być dokonana na wniosek innego państwa lub sądowego organu międzynarodowego, jeżeli możliwość taka wynika z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowej lub ustawy wykonującej akt prawa stanowionego przez organizację międzynarodową, której Rzeczpospolita Polska jest członkiem, pod warunkiem że czyn objęty wnioskiem o ekstradycję: 1) został popełniony poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, oraz 2) stanowił przestępstwo według prawa Rzeczypospolitej Polskiej lub stanowiłby przestępstwo według prawa Rzeczypospolitej Polskiej w razie popełnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zarówno w czasie jego popełnienia, jak i w chwili złożenia wniosku. Nie wymaga spełnienia warunków określonych w ust. 2 pkt 1 i 2 ekstradycja mająca nastąpić na wniosek sądowego organu międzynarodowego powołanego na podstawie ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy międzynarodowej, w związku z objętą jurysdykcją tego organu zbrodnią ludobójstwa, zbrodnią przeciwko ludzkości, zbrodnią wojenną lub zbrodnią agresji. Ekstradycja jest zakazana, jeżeli dotyczy osoby podejrzanej o popełnienie bez użycia przemocy przestępstwa z przyczyn politycznych lub jej dokonanie będzie naruszać wolności i prawa człowieka i obywatela. W sprawie dopuszczalności ekstradycji orzeka sąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alon Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 13:09 Nie rozumiem, po co to całe złorzeczenie... od dawna wiem, gdzie żyję... jeszcze. Chcieliście - to macie, a że nie tak miało być... hmmm, a kogo to obchodzi? Nobody cares. Money rules. Odpowiedz Link Zgłoś
ergosumek Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 13:10 Uczta się od Żydów, dziamdziaki. Wydali nam Art B? Nie wydali. Bo nie wydaje się własnych obywateli, zwłaszcza na pastwę amerykańskiej paranoi prawnej. Odpowiedz Link Zgłoś
zpkw Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 13:15 Nie chodzi o ochronę przestępców ALE wydawanie własnych obywateli obcemu krajowi powinno być "ukoronowaniem kariery" Pana Gowina jako ministra sprawiedliwości - piszę to specjalnie z małej litery. Jeśli komuś zostanie udowodniona wina nalezy go ukarać zgodnie z polskim prawem w Polsce. Uczmy się od Izraela. Jeśli sami nie będziemy się szanować nie oczekujmy tego od innych. Panu Gowinowi, który jest mocny tylko w gębie już dziękujemy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bolko von karierow Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.12, 13:29 Gowina, jezuitę i członka Opus Dei oraz pajęcxzej diabolicznej Czarnej Kabały powinno się aresztować i zrobic mu pokazowy proces przed całą Polską. W Rosji dostał by bez wahania za swoja dotychczasową radosną twórczość 50 lat ciężkiego łagru na Syberii Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tina Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 13:28 decyzja o wydaniu Polaków USA jest skandaliczna Odpowiedz Link Zgłoś
marysia.3.3 Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amerykanom 27.12.12, 13:35 No to już Polańskiego w Polsce nie zobaczymy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Państwo powinno bronić swojego obywatela! IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.12, 13:48 Państwo powinno bronić swojego obywatela! Nawet jak jest zbrodniarzem. Ewentualnie na koszt innego państwa u nas mógłby być osądzony za czyny, które są karalne i u nas i tam. Ale ekstradycja? Jak można wydać własnego obywatela innemu krajowi? USA nie wydają własnych obywateli. Izrael nie wydaje. A Polska pierwsza. USA swojego obywatela nie wyda Polsce, nawet jak jest on z pochodzenia Polakiem. Ale USA, którzy nawet nam wiz nie chcą znieść są pierwsi by żądać wydania obywatela polskiego i z Polski. I śmieją się z nas, że my te prośby spełniamy. Nawet Francuzi nie wydali polańskiego i to za najbardziej ohydną rzecz, za jaką można być sądzonym czyli za pedofilię. A Polska swojego obywatela wydaje USA. Gdzie my żyjemy? Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: kolejny etap wasalizacji Polski 27.12.12, 14:43 Niewinny (prawie), Polak w USA więzieniu? Nie chciałbym siedzieć w jego brudnej skórze. To ostrzeżenie dla ewt. naśladowców Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gall Anonim Sprawa jest prosta IP: *.ceti.pl 27.12.12, 14:59 Masz rację. Nie wiem, czy góral jest winny, czy nie, ale jeśli miał polskie obywatelstwo to po prostu nie wolno było zgodzić się na ekstradycję. Amerykanie są w tych sprawach maksymalnie konsekwentni. Co innego, gdyby góral miał tylko amerykańskie obywatelstwo. Wtedy nie ma o czym dyskutować. Odpowiedz Link Zgłoś
arnoldos Re: Sprawa jest prosta 27.12.12, 16:22 Gość portalu: Gall Anonim napisał(a): > Masz rację. Nie wiem, czy góral jest winny, czy nie, ale jeśli miał polskie oby > watelstwo to po prostu nie wolno było zgodzić się na ekstradycję. Dlaczego nie wolno było się zgodzić? Konstytucja dopuszcza możliwość ekstradycji obywatela polskiego w wypadku gdy tak stanowi umowa międzynarodowa. A to, że do tej pory nie wydaliśmy żadnego obywatela do USA wynika z prostego faktu iż Konstytucję w tym zakresie zmieniono dopiero w 2006 r. - do tego momentu faktycznie nie można było Polaków ekstradować. > Amerykanie są w tych sprawach maksymalnie konsekwentni. Co innego, gdyby góral miał tylko amerykańskie obywatelstwo. Wtedy nie ma o czym dyskutować. Amerykanie wydają również własnych obywateli - autor artykułu nie ma pojęcia o czym pisze. Gdyby góral miał tylko amerykańskie obywatelstwo to by zapewne wszyscy przyklasnęli na jego ekstradycję :) Jestem ciekaw co napisze mecenas Kliś w skardze do TK. Przepowiadam mu dyscyplinarkę jesli oczywiście nie bełkocze żeby sprawiać wrażenie, że coś robi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mozecie_mi_skoczyc fraszkem napiszem krotkom IP: *.dynamic.mnet-online.de 27.12.12, 19:51 pytala siem wierzba paproci czy wszystko jest zlotem co siem zloci ? jakis tam kazek skoczyl na dziwisza glazek i nie byly to skierniewice a moze spytkowice co pytaja matoly z michnika gazety co to adas znaczy ? czytac nie umiesz,a pisza u ciebie analfabety ? no chyba zrozumieli wszyscy i nie wysilajcie sie modlcie sie za grzeszne dusze waszych przebieglych,zdegenerowanych,prymitywnych starszych braci w wierze w cuda ! zadnych cudow nie bedzie ! te trzy ukradzione urszuli rysunki jej autorstwa bitte ! 1 "karl valentin" po jednej stronie olowek,,studio zeiller 2 akt kobiety ciezarnej olowek olej,,akademie der bildenden künste münchen(czesc tryptyku) 3 akt kobiety kroczacej( idacej) olowek,,akademie der bildenden künste münchen i nie zapomnijcie o tych niezwroconych wykonanych dla sat 1 a bajki to mozecie opowiadac swiniom w chlewie ! no to jak bedzie ? i dobrze bando pasozytow wiecie o czym pisze ? zarty sie skonczyly ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :/ Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery IP: *.free.aero2.net.pl 27.12.12, 17:04 Tylko zdrajca wydaje rodaka! Odpowiedz Link Zgłoś
teczowa-szmata Polski sądownictwo bezprawiem stoi, 27.12.12, 17:58 nawet konstytucję maja głęboko w doopie. Donaldzie jak qrwa żyć w tym POje**nym kraju? Odpowiedz Link Zgłoś
zgr-edo Re: zaraz, zaraz 27.12.12, 18:12 wielki inkwizytor Opus Dei w randze polskiego ministra sprawiedliwości Jarosław Gowin, tylko podpisał ekstradycję, decyzję podjął Sąd. Bardzo możliwe, ze wpuścili oszołoma w maliny , bo jak wiadomo toczą z nim wojenkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mozecie_mi_skoczyc Re: zaraz, zaraz IP: *.dynamic.mnet-online.de 27.12.12, 20:17 ta mogli go zrobic na "sniado" ! nikt nikogo nie puscil w maliny 1 goethe instytut,,i glupia"amerykanska panienka" 2 akademie der bildende künste w münchen,,i nastepna"przyglupia amerykanka" 3 zdjecie do akt osobowych...orginalne ale poprzez zle ustawiony obiektyw w ulicznym automacie fotograficznym w münchen"sniada cera",,i rozbudzilo to emocje ambitnych ale glupich przedstawicieli,,elytenvolku,,, a pozniej,,kromka chleba,, i tak sie zapedzili,ze sami w to uwierzyli ! no to jak bedzie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mozecie_mi_skoczyc i uspokojcie sie IP: *.dynamic.mnet-online.de 27.12.12, 21:14 bo nawet cyryl i metody wam nie pomoze i mysle,ze dziwisz & co zrozumial co napisalem bo braknie wam miejsca na wawelu bando prymitywnych kryminalistow ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lef45 Re: i uspokojcie sie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.12, 00:50 Do autora: gdybyś myślał o jakimś leczeniu, to daj sobie spokój, już za późno. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.12, 00:27 typowe - jak my prosimy USA o cokolwiek i chociaż odpowiedzą (nawet odmownie) to już wielkie halo jakie mamy kontakty, czy kiedyś USA kogoś Polsce przekazały? A Polska co - chętnie, każdą ilość, z każdego powodu, nic to, że obywatel... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: belfer Re: Pierwsza taka ekstradycja: Polak wydany Amery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.12, 00:47 Raczej nic to, że ( prawdopodobnie) kryminalista. Odpowiedz Link Zgłoś