Gość: ww IP: *.elektron.pk.edu.pl 10.03.05, 11:14 Jeżeli straciliście na wartości mieszkania z powodu planowania lub wybudowania komunalek wystąpcie na drogę cywilną o odszkodowanie, ale nie od prezydenta ale od pana Jacka Majchrowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ruczaj.x Re: Pozwy cywilne przeciwko Majchrowskiemu 10.03.05, 11:47 nikt nie mówił, że mieszkania już straciły na wartości... Na pewno, gdyby prezydent zrealizował wszystkie swoje zamierzania (kilka tysięcy najbiedniejszych praktycznie w jednym miejscu) istniałoby takie ryzyko. Co do procesów cywilnych i odszkodowania. Niestety nie istnieje plan zagospodarowania, więc nie moglibyśmy liczyć na rente planistyczną (zapisaną w ustawie). Prezydent w lokowaniu tych osiedli opiera się na studium kierunków rozwoju. Druga droga to proces cywilny, tyle, że wtedy musielibyśmy udowodnić faktyczny spadek wartości danej nieruchomości, jak również związek spadku wartości z działaniami prezydenta. Od mojej prawniczki słyszałem, że teoretycznie jest to możliwe... nie wiadomo jak wyglądałaby praktyka. Nie ulega wątpliwości, że miasto narażałoby się na gigantyczne odszkodowania. (powierzchnia mieszkań w okolicy to około 300 000 m2, przy spadku 500zł na m2 to 150 mln zł! ) Na obecną chwilę możemy mówić o jednym osiedlu na 300 mieszkań, przy zachowaniu zasady max 20% mieszkań komunalnych w bloku... przy czym problemy z decyzją WZiZT dla tej działki, każą sądzić, że tak naprawdę nic takiego tam nie powstanie. pytanie czy prezydent chce przestrzegać prawa? pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: architekt Re: Pozwy cywilne przeciwko Majchrowskiemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.05, 13:01 Jeżeli nie będzie prawomocnej WZtki nie ma fizycznej możliwości aby cokolwiek wybudować. Z drugiej strony samo odwołanie się nie oznacza że WZtka będzie anulowana - argumenty za odwołaniem muszą być solidnie umotywowane przy zachowaniu wymogów formalnych, terminów itd. Odpowiedz Link Zgłoś
mogw Odwolanie od Wztki protestujacych po terminie 10.03.05, 13:10 Wszytko okey tylko w wypadku odwolania protestujacy. WZtka nie bedzie anulowana !!! Powod to co napisales ponizej solidne umotywowanie i TERMINY !!! niestety protestujacy tego nie dotrzymali Odpowiedz Link Zgłoś
ruczaj.x myslisz się mój drogi Mogwie.. 10.03.05, 13:28 sprawa jest właśnie rozpatrywana :D Pamiętasz, numery działeczek nie takie.. i jeszcze kilkanaście innych uchybień, z tego co wiem jeśli sprawa będzie prowadzona zgodnie z prawem, bardzo kiepsko to dla was wygląda. Widzę, że dalej sprawa leży Ci na sercu... mam nadzieje, że Prezydent zamierza wykonać uchwałe RM... może mu przypomnij: www.cyfronet.krakow.pl/mk/rmk/uchwaly/show_pdf.php?id=20684 "...W celu realizacji powyższych kierunków Prezydent Miasta Krakowa wykona następujące działania: a/ podejmie wszelkie możliwe i prawnie dopuszczalne działania mające na celu wstrzymanie realizacji inwestycji w zakresie budownictwa komunalnego: Prezydent przedstawi w terminie do 15 marca 2005 r. plan zagospodarowania terenów, na których takie budownictwo miało być realizowane; b/ przygotuje i przedstawi Radzie Miasta Krakowa w terminie do dnia 31 marca 2005 roku projekt uchwały, zmieniającej uchwałę o polityce mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków i wdrażającej kierunki ustalone w niniejszej uchwale oraz harmonogram realizacji ustalonych kierunków;..." Czasu coraz mniej, a później... już tylko media ogólnopolskie... nie ma jak Prezydent Miasta ignorujący uchwały RM, działając przeciwko mieszkańcom. Będziesz bronił swojego szefa w TVNowej Uwadze? pozdrawiam serdecznie RX Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jermal I znowu Ty madralo teraz za protestem IP: *.crowley.pl 10.03.05, 16:48 Jestes jak wiatr raz w lewo raz w prawo, czlowieku ile ty masz lat?? Odpowiedz Link Zgłoś
tomeyk Re: I znowu Ty madralo teraz za protestem 11.03.05, 23:09 Akurat wiatry w Krakowie wieją w ponad 80% z zachodu, mogą więc być przykładem stałości ;-) Poza tym tylko silny wiatr potrafi oczyścić zatęchłą atmosferę w tym mieście. Więc uważaj na porównania, urzędniku... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola to może połączymy w programie TVN Uwaga IP: 195.116.22.* 10.03.05, 17:13 slumsy na Ruczaju ze skandalicznym projektem zabudowy bulwarów Inflandzkich przy Skawińskiej, też zebrali bardzo dużo podpisów! Ekipa Majchrowskiego jakoś nie bardzo liczy się z mieszkańcami!! To może ich zainteresować. Ciekawe jak można ich ściągnąć do Krakowa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek_Ruczaj B. dobry pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 13:05 Tak mi się wydaje Odpowiedz Link Zgłoś
o13y Re: to może połączymy w programie TVN Uwaga 12.03.05, 22:20 No niby tak, mogłoby. Ale od realizacji do emisji jest taaaaka długa droga. I nigdy nie wiadomo co z tego programu wyjdzie.Może być żenujący. Odpowiedz Link Zgłoś
o13y noi 12.03.05, 22:21 maja stronę netową-szukać w wyszukiwarce. Tam mozna meila wysłać Odpowiedz Link Zgłoś