Dodaj do ulubionych

Pozwy cywilne przeciwko Majchrowskiemu

IP: *.elektron.pk.edu.pl 10.03.05, 11:14
Jeżeli straciliście na wartości mieszkania z powodu planowania lub
wybudowania komunalek wystąpcie na drogę cywilną o odszkodowanie, ale nie od
prezydenta ale od pana Jacka Majchrowskiego.
Obserwuj wątek
    • ruczaj.x Re: Pozwy cywilne przeciwko Majchrowskiemu 10.03.05, 11:47
      nikt nie mówił, że mieszkania już straciły na wartości...

      Na pewno, gdyby prezydent zrealizował wszystkie swoje zamierzania (kilka tysięcy najbiedniejszych praktycznie w jednym miejscu) istniałoby takie ryzyko.

      Co do procesów cywilnych i odszkodowania.
      Niestety nie istnieje plan zagospodarowania, więc nie moglibyśmy liczyć na rente planistyczną (zapisaną w ustawie). Prezydent w lokowaniu tych osiedli opiera się na studium kierunków rozwoju.
      Druga droga to proces cywilny, tyle, że wtedy musielibyśmy udowodnić faktyczny spadek wartości danej nieruchomości, jak również związek spadku wartości z działaniami prezydenta. Od mojej prawniczki słyszałem, że teoretycznie jest to możliwe... nie wiadomo jak wyglądałaby praktyka.
      Nie ulega wątpliwości, że miasto narażałoby się na gigantyczne odszkodowania.
      (powierzchnia mieszkań w okolicy to około 300 000 m2, przy spadku 500zł na m2 to 150 mln zł! )

      Na obecną chwilę możemy mówić o jednym osiedlu na 300 mieszkań, przy zachowaniu zasady max 20% mieszkań komunalnych w bloku...
      przy czym problemy z decyzją WZiZT dla tej działki, każą sądzić, że tak naprawdę nic takiego tam nie powstanie.

      pytanie czy prezydent chce przestrzegać prawa?

      pozdrawiam serdecznie
      • Gość: architekt Re: Pozwy cywilne przeciwko Majchrowskiemu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.05, 13:01
        Jeżeli nie będzie prawomocnej WZtki nie ma fizycznej możliwości aby cokolwiek
        wybudować. Z drugiej strony samo odwołanie się nie oznacza że WZtka będzie
        anulowana - argumenty za odwołaniem muszą być solidnie umotywowane przy
        zachowaniu wymogów formalnych, terminów itd.
        • mogw Odwolanie od Wztki protestujacych po terminie 10.03.05, 13:10
          Wszytko okey tylko w wypadku odwolania protestujacy.
          WZtka nie bedzie anulowana !!!
          Powod to co napisales ponizej solidne umotywowanie i TERMINY !!! niestety
          protestujacy tego nie dotrzymali

          • ruczaj.x myslisz się mój drogi Mogwie.. 10.03.05, 13:28
            sprawa jest właśnie rozpatrywana :D

            Pamiętasz, numery działeczek nie takie.. i jeszcze kilkanaście innych uchybień, z tego co wiem jeśli sprawa będzie prowadzona zgodnie z prawem, bardzo kiepsko to dla was wygląda.

            Widzę, że dalej sprawa leży Ci na sercu... mam nadzieje, że Prezydent zamierza wykonać uchwałe RM... może mu przypomnij:
            www.cyfronet.krakow.pl/mk/rmk/uchwaly/show_pdf.php?id=20684
            "...W celu realizacji powyższych kierunków Prezydent Miasta Krakowa wykona następujące działania:
            a/ podejmie wszelkie możliwe i prawnie dopuszczalne działania mające na celu wstrzymanie realizacji inwestycji w zakresie budownictwa komunalnego:
            Prezydent przedstawi w terminie do 15 marca 2005 r. plan zagospodarowania terenów, na których takie budownictwo miało być realizowane;
            b/ przygotuje i przedstawi Radzie Miasta Krakowa w terminie do dnia 31 marca 2005 roku projekt uchwały, zmieniającej uchwałę o polityce mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków i wdrażającej kierunki ustalone w niniejszej uchwale oraz harmonogram realizacji ustalonych kierunków;..."

            Czasu coraz mniej, a później... już tylko media ogólnopolskie... nie ma jak Prezydent Miasta ignorujący uchwały RM, działając przeciwko mieszkańcom.
            Będziesz bronił swojego szefa w TVNowej Uwadze?

            pozdrawiam serdecznie
            RX
            • Gość: jermal I znowu Ty madralo teraz za protestem IP: *.crowley.pl 10.03.05, 16:48
              Jestes jak wiatr raz w lewo raz w prawo, czlowieku ile ty masz lat??
              • ruczaj.x 3 i 1/2 10.03.05, 17:01
              • tomeyk Re: I znowu Ty madralo teraz za protestem 11.03.05, 23:09
                Akurat wiatry w Krakowie wieją w ponad 80% z zachodu, mogą więc być przykładem
                stałości ;-) Poza tym tylko silny wiatr potrafi oczyścić zatęchłą atmosferę w
                tym mieście. Więc uważaj na porównania, urzędniku...
            • Gość: Ola to może połączymy w programie TVN Uwaga IP: 195.116.22.* 10.03.05, 17:13
              slumsy na Ruczaju ze skandalicznym projektem zabudowy bulwarów Inflandzkich przy Skawińskiej, też zebrali bardzo dużo podpisów! Ekipa Majchrowskiego jakoś nie bardzo liczy się z mieszkańcami!! To może ich zainteresować.
              Ciekawe jak można ich ściągnąć do Krakowa?
              • Gość: Jacek_Ruczaj B. dobry pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.05, 13:05
                Tak mi się wydaje
              • o13y Re: to może połączymy w programie TVN Uwaga 12.03.05, 22:20
                No niby tak, mogłoby.
                Ale od realizacji do emisji jest taaaaka długa droga. I nigdy nie wiadomo co z
                tego programu wyjdzie.Może być żenujący.
                • o13y noi 12.03.05, 22:21
                  maja stronę netową-szukać w wyszukiwarce. Tam mozna meila wysłać

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka