Gość: dzwoneczek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.05, 22:11 Kto jest wg Was polskim bahaterem narodowym? Kto zasluzyl sobie na ten tytul? Nie musi to byc postac zwiazana z Krakowem, tudziez zyjaca w jakims konkretnym okresie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
trudny2002 Pytasz serio...??? 27.04.05, 09:12 Wydawać sie moze , ze potrzeba istnienia bohaterów, a już narodowych...jakos niknie... Dewaluacja. Pojawiają sie idole czasowi i to właściwie wystarcza. Lichy ale popularny wokalista, efektowna przez trzy sezony aktoreczka... idole są w cenie i nie jest ważne jak długo. Ważne ze dziś , teraz... ... A tak całkiem serio, jest powodem do dumy nawet w najwyzszym i uzasadnionym wymiarze być jedną z cząstek tego Narodu, którego przedstawiciel - reprezentant jest obdarzany szczególnym szacunkiem społecznosci ludzkiej. I takich mamy. Szczęśliwie mamy... Różne opcje ideowo wymienią różne postaci. Niektóre przepadają jak te idolowate lalki, ale inni trwaja, są. W ostatnich latach zdarzenia dziejowe przyniosły i bohaterów. Trzeba o NICH amiętać i warto mieć czas na refleksję... trudny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzwoneczek Tak, pytam serio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.05, 20:57 i naprawde prosze o pomoc. Potzrebni mi bohaterowie. Prawdziwi. Nieprzemijajacy, co do ktorych nie ma zadnych watpliwosci, ze zasluguja na nasz podziw i szacunek. Odpowiedz Link Zgłoś
trudny2002 Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 09:14 ze to kontrowersyjna postać... ale powiedzmy: Ojciec Kordecki Marszałek Piłsudski ... Stoczniowiec Wałęsa Pułkownik Kukliński ... Moim zdaniem ponad tego typu postaci wyrasta osoba Karola Wojtyły... ... A Janek Kos...? Wiesz możliwe ze dla niektórychtak jest, ale konsultowałbym to z Gajosem a nie Przymanowskim... trudny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrowy_lasek Re: Zawsze ktoś uzna IP: *.usr.onet.pl / *.usr.onet.pl 28.04.05, 12:54 dzwoneczek napisał(a): Potrzebni mi bohaterowie. Prawdziwi. Nieprzemijajacy, co do których nie ma zadnych watpliwosci, że zasługują na nasz podziw i szacunek. W tym kontekście takoż konsultacji wymagałoby wyróżnienie Piłsudzkiego, a tym bardziej Kuklińskiego Odpowiedz Link Zgłoś
kamilar Re: Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 13:29 Kiliński, Dekert, Sobieski, Czarnecki, Czrtoryski Adam, Kmicic Endriu, Traugut Romek, Kościuszko Tadzik:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrowy_lasek Re: Zawsze ktoś uzna IP: *.usr.onet.pl / *.usr.onet.pl 28.04.05, 13:49 Sobieski, Czartoryski, Kościuszko - kolejne wątpliwości Odpowiedz Link Zgłoś
kamilar Re: Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 15:12 Gdzie widzisz wątpliwości, no może z Czrtem jakieś będą, ale do Jasia i Tadzie to nie można mieć zastrzeżeń. Jak oni Ci się nie podobają to może Kazimierz Wielki, bohater budowniczy i gospodarz, tacy bohaterowie są więcej warci niż królowie wojownicy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lavinka z nielogu Co wy z tymi bohaterami? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.05, 16:09 Wodza wam jakiegoś trzeba, bo sobie sami nie radzicie ludziska? Wzorca moralnego ,bo z domu nic nie wynieśliście poza pudełkiem zapałek? Do tatusia i mamusi, co by znowu za rączkę prowadzali.. ;-PPP lav Odpowiedz Link Zgłoś
seven Re: Co wy z tymi bohaterami? 28.04.05, 16:29 fajny masz nick.. ale to tak poza tematem :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzwoneczek Dobry bahater nie jest zly:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 19:44 Cos troszke malo tych przykladow. Zwlaszcza jak odrzucimy wpisy zartobliwe i glupawe (ktorymi zreszta wcale nie jestem zdziwiona). Odpowiedz Link Zgłoś
czesiekkk Re: Dobry bahater 29.04.05, 23:35 Hm jeżeli "narodowy" rozumiemy jak naród, to dla mnie będą to mężowie stanu którzy potrafili temu narodowi zapewnić byt państwowy, czyli Mieszko (962-992), wiadomo dlaczego, dalej Władysław Łokietek (1314-1333)-bo przezywciężył rozdrobnienie dzielnicowe, dalej Józef Piłsudzki (1867-1935). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: półberet Re: Bohaterowie narodowi IP: *.kompania.net 29.04.05, 23:42 Feliks Dzierżyński i Hanna Suchocka - (końkordat). Odpowiedz Link Zgłoś