Dodaj do ulubionych

Bohaterowie narodowi

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.05, 22:11
Kto jest wg Was polskim bahaterem narodowym? Kto zasluzyl sobie na ten tytul? Nie musi to byc postac zwiazana z Krakowem, tudziez zyjaca w jakims konkretnym okresie.
Obserwuj wątek
    • trudny2002 Pytasz serio...??? 27.04.05, 09:12
      Wydawać sie moze , ze potrzeba istnienia bohaterów, a już narodowych...jakos
      niknie...
      Dewaluacja. Pojawiają sie idole czasowi i to właściwie wystarcza.
      Lichy ale popularny wokalista, efektowna przez trzy sezony aktoreczka...
      idole są w cenie i nie jest ważne jak długo. Ważne ze dziś , teraz...
      ...
      A tak całkiem serio, jest powodem do dumy nawet w najwyzszym i uzasadnionym
      wymiarze być jedną z cząstek tego Narodu, którego przedstawiciel - reprezentant
      jest obdarzany szczególnym szacunkiem społecznosci ludzkiej.
      I takich mamy. Szczęśliwie mamy...
      Różne opcje ideowo wymienią różne postaci. Niektóre przepadają jak te idolowate
      lalki, ale inni trwaja, są.
      W ostatnich latach zdarzenia dziejowe przyniosły i bohaterów. Trzeba o NICH
      amiętać i warto mieć czas na refleksję...
      trudny
      • Gość: dzwoneczek Tak, pytam serio IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.05, 20:57
        i naprawde prosze o pomoc. Potzrebni mi bohaterowie. Prawdziwi. Nieprzemijajacy, co do ktorych nie ma zadnych watpliwosci, ze zasluguja na nasz podziw i szacunek.
        • hauabaua Re: Tak, pytam serio 27.04.05, 21:06
          Janek Kos.
          .
          • trudny2002 Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 09:14
            ze to kontrowersyjna postać...
            ale powiedzmy:
            Ojciec Kordecki
            Marszałek Piłsudski
            ...
            Stoczniowiec Wałęsa
            Pułkownik Kukliński
            ...
            Moim zdaniem ponad tego typu postaci wyrasta osoba Karola Wojtyły...
            ...
            A Janek Kos...? Wiesz możliwe ze dla niektórychtak jest, ale konsultowałbym to
            z Gajosem a nie Przymanowskim...
            trudny
            • Gość: bobrowy_lasek Re: Zawsze ktoś uzna IP: *.usr.onet.pl / *.usr.onet.pl 28.04.05, 12:54
              dzwoneczek napisał(a): Potrzebni mi bohaterowie. Prawdziwi. Nieprzemijajacy, co
              do których nie ma zadnych watpliwosci, że zasługują na nasz podziw i szacunek.

              W tym kontekście takoż konsultacji wymagałoby wyróżnienie Piłsudzkiego, a tym
              bardziej Kuklińskiego
              • kamilar Re: Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 13:24
                Winkelried i Wilchelm Tell.
                • kamilar Re: Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 13:29
                  Kiliński, Dekert, Sobieski, Czarnecki, Czrtoryski Adam, Kmicic Endriu, Traugut
                  Romek, Kościuszko Tadzik:)
                  • Gość: bobrowy_lasek Re: Zawsze ktoś uzna IP: *.usr.onet.pl / *.usr.onet.pl 28.04.05, 13:49
                    Sobieski, Czartoryski, Kościuszko - kolejne wątpliwości
                    • kamilar Re: Zawsze ktoś uzna 28.04.05, 15:12
                      Gdzie widzisz wątpliwości, no może z Czrtem jakieś będą, ale do Jasia i Tadzie
                      to nie można mieć zastrzeżeń. Jak oni Ci się nie podobają to może Kazimierz
                      Wielki, bohater budowniczy i gospodarz, tacy bohaterowie są więcej warci niż
                      królowie wojownicy:)
            • jazcur a jak dopisze 28.04.05, 13:54
              ekonomiste Balcerowicza, poważnie
    • Gość: lavinka z nielogu Co wy z tymi bohaterami? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.04.05, 16:09
      Wodza wam jakiegoś trzeba, bo sobie sami nie radzicie ludziska? Wzorca
      moralnego ,bo z domu nic nie wynieśliście poza pudełkiem zapałek? Do tatusia i
      mamusi, co by znowu za rączkę prowadzali.. ;-PPP

      lav
      • seven Re: Co wy z tymi bohaterami? 28.04.05, 16:29
        fajny masz nick.. ale to tak poza tematem :P
        • Gość: dzwoneczek Dobry bahater nie jest zly:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 19:44
          Cos troszke malo tych przykladow. Zwlaszcza jak odrzucimy wpisy zartobliwe i glupawe (ktorymi zreszta wcale nie jestem zdziwiona).
          • czesiekkk Re: Dobry bahater 29.04.05, 23:35
            Hm jeżeli "narodowy" rozumiemy jak naród, to dla mnie będą to mężowie stanu
            którzy potrafili temu narodowi zapewnić byt państwowy, czyli Mieszko (962-992),
            wiadomo dlaczego, dalej Władysław Łokietek (1314-1333)-bo przezywciężył
            rozdrobnienie dzielnicowe, dalej Józef Piłsudzki (1867-1935).
    • Gość: półberet Re: Bohaterowie narodowi IP: *.kompania.net 29.04.05, 23:42
      Feliks Dzierżyński i Hanna Suchocka - (końkordat).

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka