Dodaj do ulubionych

Expander . . .

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.05, 14:09
Czy ktos korzystał z usług Expandera przy braniu kredytu mieszakniowego?
Proszę o info jak ta wspołpraca wygląda? Dzięki z góry! Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: jan Re: Expander . . . IP: *.ghnet.pl 12.12.05, 19:56
      Ja u nich byłem ale tak naprawdę niczym się nie popisali. Czasem mają jakieś
      upusty w niektórych bankach ale to wszystko. Tak czy inaczej za ich
      pośrednictwo i tak trzeba zapłacić chociaż koszty te są ukryte najczęściej w
      prowizji od przyznanego kredytu, a samemu też można z bankiem wynegocjować
      takie same warunki. Ja bym polecał rozęjrzeć się samemu. Nie jest to nic
      szczególnie trudnego. Tak naprawdę to godne polecenia jest tylko kilka banków.
      W jakiej walucie chcesz wziąć kredyt PLN czy CHF?
      • Gość: K. Re: Expander . . . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.05, 10:49
        Z tego, co piszesz to nie jest ciekawa ich oferta. Rozumiem, ze oprocz tego, ze
        byłes u nich rozmawiac, to nie korzystałes z pomocy Expandera? Chce wziac
        kredyt w CHF. W przyszłym roku potrzebny mi bedzie, ale chcialam sie rozeznac
        wczesniej. Jesli masz jakies sugestie odnosie bankow, w których warto zapytac o
        kredyt, to jesli mozesz napisz mi. Do Expandera ide w przyszłym tygodniu tak
        popytac, ale oczywiscie tez sama chce zrobic rozeznanie kredytowe. Za wszelkie
        informacje bede wdzieczna. Pozdrawiam.
    • Gość: dorka Re: Expander . . . IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.05, 15:11
      Ja skorzystałam z usług Expandera i jestem bardzo zadwolona. Oczywiście wśród
      moich znajomych są rózne opinie bo to w dużej mierze zależy to również od osoby
      która zajmuje się klientem. Mi się udało i naprawdę miałam dużo szczęscie. Dla
      mnie skorzystanie z usług Expandera było czymś w rodzaju miejsca gdzie mogę
      wszystko załatwić a nie tułac się od banku do banku. Niestety mam strasznie
      mało czasu w tygodniu a zwłaszcza w godzinach pracy banków a Expander jest
      czynny do godz. 20 więc dla mnie to było idealne wyjście. Mój Doradca okazał
      się skrupulatnym, dokładnym i szybko działającym człowiekiem. Codziennie do
      mnie dzwonił bądż pisał e-maile informując jaka jest sytaucja i ewentualny
      postęp w naszych działaniach. Teraz juz mam przyznany krydy a on nadal się
      marwti dlaczego jeszcze nie mam harmonogramu i to on dzwoni do banku w tej
      sprawie i pyta. Ja osobiście polecam, ale jak nie podona sie komuś dany doradca
      to naprawdę warto zmienić a nie użerac sie pozniej cały czas.
      Pozdrawiam
      • Gość: patryk kiwaczek Re: Expander . . . do Dorki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.05, 10:42
        Jeżeli chodzi o doradców to zawsze warto się wybrać do Expandera, open office
        itp, chocby tylko po wiedze. Bo niestety niewiedza w tym przypadku przelicza
        się na konkretne pieniądze. Jeżeli chcesz sprawdzić konkretne banki to polecam
        wybrać się na targi np: w hali Sokoła (ok. 6 razy w roku), w Bunkrze Sztuki (1-
        2 razy w roku) i chyba na Wiśle ( 1 w roku)ale tam jest słaba oferta banków. Na
        targach u doradców można się wiele dowiedzieć i sprawdzić oferty. Aha oferty
        banków się zminiają bardzo szybko tak więc jeżeli planujesz wziąć kredyt na
        wiosnę to obcne oferty nie będą już aktualne - przynajmniej tak mi się wydaje.
        Z tego co się orientuje to Fortis Bank ma teraz chyba najlepszą ofertę na
        kredyt w CHF.
        Oprócz oprocentowania, wcześniejszej spłaty, prowizji itp. rzeczy zwróć uwagę
        na rozpiętość kursu kupna i sprzedaży danej waluty do średniego kursu NBP - to
        także wg. mnie ważna informacja a każdy bank ma inaczej.
        Sorry że tak chaotycznie ale nie mam czasu.
        Pozdrawiam i życze jak najszybszego zamieszkania w swoim mieszkanku. Ja się nie
        mogę doczekać na odbiór swojego :-)
          • Gość: patryk kiwaczek Re: Expander . . . IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.05, 12:59
            pamiętaj że nie ma niezależnych doradców!!!!!!!!
            Proponuje także zacząć śledzić rynek walutowy np: onet-waluty, parkiet.com oraz
            kursy walut w poszczególnych bankach komercyjnych, żeby zdawać sobie sprawę z
            ryzyka kursowego.
            tu jest forum kredytowe forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=49 zawsze
            warto poczytać :-)
            Pozdrawiam
              • Gość: jan Re: Expander . . . IP: *.ghnet.pl 15.12.05, 21:44
                Cześć,
                Ja również wziąłem kredyt w CHF w BPH i byłem zadowolony bo to była wtedy
                najbardziej korzystna oferta. Z załatwianiem kredytu nie ma aż tak dużo zachodu.
                Problem stanowi brak prawdziwej i dokładnej informacji.
                O pewnych "trikach" stosowanych przez banki człowiek dowiaduje się już po
                fakcie. A jak zdążyłem się przekonać jest tych chwytów dość sporo.
                Pisałem już kiedyś o tym a forum więc jak wyszukasz kredyt to pewnie znajdzieś
                te informacje więc nie będę powtarzał.
                Powiem tylko że szczególnie przy kredytach w walucie ważne jest jak
                zdefiniowane jest oprocentoawnie. Jeżeli jest to według tabeli opłat i prowiżji
                to zdecydowanie odradzam bo oznacza to kupowanie kota w worku.
                Większość banków stosuje LIBOR (3M lub 6M) + marża banku.
                Najlepsza oferta jaka do tej pory była na rynku to marża 1% ale niesttety była
                to oferta FORTIS BANKU tylko do 9 grudnia. Pozostałe warunki były również
                bardzo korzyste , że aż wydało mi się to podejżane. Podobną ofetę miał kiedyś
                BOŚ.
                Tak z ciekowości obserwuję rynek kredytów i trudno polecić jakiś bank bo
                konkurencja jest bardzo duża i banki bardzo często zmieniają zasady i
                oprocentowanie.
                Jeżeli miałbym jednak coś polecać to BPH ma dość dobre warunki.
                Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka