Dodaj do ulubionych

Analiza. Platforma Obywatelska się waha

18.08.06, 22:31
kto? Szczypiński?? Nie znam!

Chyba nikt go nie zna, poza kilkoma partyjniakami z PO.
Obserwuj wątek
    • fortibus Re: Czy PO ma wrodzoną skłonność 18.08.06, 22:34
      do autodestrukcji?

---
      Mają genialny i doświadczony duet Sepioł-Kracik, ale przecież można postawić na parkę Majchrowski-Szczypiński... mam tylko nadzieje, że Majcher zapronuje Szczypińskiemu jakieś stanowisko za pewne zwycięstwo w nadchodzących wyborach, naprawdę zasługuje.
      • dodasz Szczypiński się wycofa lub zatraci ... 18.08.06, 22:54
        Szczypiński się pewnie wycofa . Bo postawi się przeciwko Rokicie i warszawskiej
        wierchuszce i jak przegra - nie ma go w polityce ,PO w Krakowie się rozleci , i
        zostanie mu tylko układ z Majchrowskim , a to nie prowadzi do niczego . Czy
        może wygrać ? Biorąc pod uwagę wyniki parlamentarne ( tylko nie wiele ponad 6
        tys głosów ) , wyniki wewnątrz PO ( a tam przegrał bardzo znacząco z
        Czerwińskim ) ani wewnątrz ani zewnątrz realnego poparcia nie ma . Ma poparcie
        tymczasowe , bo odpowiada grupie trzymającej władzę w PO w Krakowie . ALe ta
        grupa nie wygra mu wyborów . A jak przegra - totalnie padnie . Szczypiński nie
        jest nawiedzony i pewnie ma świadomość postawienia sprawy na ostrzu bardzo
        ostrego bagnetu . A jeżeli się nie wycofa ? Nie wygra bo nie da rady , jest w
        porównaniu z Majchrowskim za słaby , w porównaniu z Boroniem ma za słabe
        poparcie . Idzie na zatracenie ....
          • Gość: adam Szczypiński- ciekawy pomysł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 13:41
            Czytam opinie na tym forum i tak sobie mnyślę- jak piszecie że Szczypińskiego
            nikt nie zna poza partyjnymi działaczami, to skąd tyle o nim wiecie?Chyba że
            jesteście partyjnymi działaczami...:)
            Po przeczytaniu artykułu myślę sobie, że to ciekawy wybór. Wykształcony,
            marytorycznie bardzo dobry, doświadczony samorządowiec. To czego jeszcze mu
            brakuje?!
            • Gość: Brad Pitt Poparcia w elektoracie mu braknie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:05
              Ciekawy wybór ? No może ,ale rozstrzygnie to nie grupa działaczy tylko ludzie
              głosujący . A tam Szczypińskiego słabo znają . I nie wystarczy ,że dobry , że
              doświadczony , wykształcony . Brakuje mu tego , co powoduje ,że zwykły
              nowrmalny , nie związany politycznie człowiek za nim pójdzie , da głos , będzie
              wspierał . I tego Szczypińskiemu może zabraknąć . A wtedy klapa !!!
            • fortibus Re: Szczypiński? Nie znam! 19.08.06, 16:10
              Osiągnięć i popularności krakowskiej i tej ogólnopolskiej, na pewno wspaniały, doświadczony człowiek, profesor matematyki, idealnie nadawał by się na stanowisko... wiceprezydenta. Mówię poważnie.

Pewnie poradziłby sobie nawet jako prezydent, jednak nigdy się o tym nie przkonamy, bo on poprostu NIE MA SZANS NA WYGRANIE Z MAJCHROWSKIM.
      • Gość: radek Gratulacje dla PO-dobry wybór! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:19
        Patrząc na wybory ze strategicznego punktu widzenia uważam, że Szczypiński jest
        trafnym posunięciem. Pomijam przygotowanie merytoryczne, bo takowe jest u obu
        kandydatów. Ale Sepioł jest zbyt podobny do Boronia i Majchrowskiego (mam na
        myśli wizerunek, charakter i temperament) i miałby najgorszy winik. Przepadłby
        w pierwszej turze. Patrząc obiektywnie Szczypiński, przy dobrej kampanii, może
        wygrać!POWODZENIA!
        • fortibus Re: PiS gratuluje PO - to dobry wybór dla... PiS! 19.08.06, 15:58
          > Patrząc na wybory ze strategicznego punktu widzenia uważam, że Szczypiński
          > jest trafnym posunięciem. Pomijam przygotowanie merytoryczne, bo takowe jest > obu kandydatów.
          ??? powiedz, że żartujesz i zakończymy ten wątek
          Poważnie nie zauważasz różnicy w merytorycznym przygotowaniu Sepioła&Kracika i jak mu tam Szczypińskiego?

> Ale Sepioł jest zbyt podobny do Boronia i Majchrowskiego (mam na > myśli
          > wizerunek, charakter i temperament)
          no istotnie Szczypiński bardzo się od nich odróżnia, brakiem wizerunku, charyzmy i temperamentu, praktycznie zerową popularnością

a ja wam naprawdę dobrze życzę, mnie nie interesuje czy wygra ten czy inny, zróbcie coś, żeby nie wygrał Majchrowski i Tajster, to miasto nie zasłużyło sobie na drugą kadencje tych panów
    • tinah Re: PO bawi się jak dzieci w piasku 18.08.06, 23:08
      OPAMIĘTAJCIE SIĘ, jest jedna jedyna szansa na zwycięstwo z populistą Majchrowskim wystawienie Sepioła i Kracika, to są ludzie z nazwiskami i konkretnymi GIGANTYCZNYMI osiągnięciami. Szczególnie Kracik, który w swoich 9 tysięcznych Niepołomicach w kwestii ściągania inwestycji osiągnał to o czym Kraków może tylko przez następne kilka lat pomarzyć.

Jeszcze raz - OPAMIĘTAJCIE SIĘ PANOWIE, nie warto. Możecie karać sobie Rokitę, ale bez karania całego Krakowa! Głos na Szczypińskiego to tak naprawdę głos na Majchrowskiego i Tajstera.
      • Gość: Kolargol Re: PO bawi się jak dzieci w piasku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 23:20
        Święta racja , zawsze głosowałem na PO ale co teraz ? Szczypińśki przepadnie ,
        zostanie głosować na Boronia lub Majchrowskiego i do Wąchocka zesłać tych co to
        w PO zrobili . Jak ćmy do ognia , rany boskie , może w takim wypadku wystartuje
        Kracik ? O , to jest myśl !!! Wtedy wrócić z Kracikiem , zgłosić jako
        niezależnego i dopiero będzie galimatias . Pewnie wtedy wystartuje Lassota i
        też swoje parę procent weźmie . Ale sobie Platforma narobi problemów ! Tylko
        czy tam są wariaci ? Szczypiński może jest mocny w Krakowie w PO ale nie wśród
        mieszkańców . Chłopcy , koniec wakacji , powrót z piaskownicy !!!
        • Gość: marcin Szczypiński będzie w drugiej turze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:03
          Drogi Kolargolu, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że Szczypiński nie
          jest mocny u mieszkańców.Może wiesz coś, czego nie wie nikt inny? Może
          przeprowadzałeś badania opinii publicznej?Może jesteś jednoosobowym barometrem
          nastrojów społeczeństwa?
          A może po prostu jesteś w grupie klakierów Kracika, o której już od dwóch
          miesięcy mówi się, że zalewają wszelkie fora swoimi wpisami?
          (Niepotrzebne skreślić)
          A dlaczego Szczypiński będzie w 2 turze? Ponieważ zdobędzie głosy:
          a) zwolenników PO
          b) przeciwników PiS
          c) części elektoratu Majchrowskiego.
          Dlatego uważam, że choc to duże zaskoczenie, Szczypiński jest dobrym
          rozwiązaniem.
          • papp Szczypiński będzie miał 18-22 % w I turze 19.08.06, 14:17
            Nie wiem jak kolargol ale ja widziałem badania robione przez konkurencję. I
            wynika z nich ,że PO może wziąść w Kraku nawet ponad 30 % , a kandydat
            podobnie , ale kandydat szeroko znany . Na Szczypińskiego nie zagłosuje cały
            elektorat PO , bo już widać potężne pęknięcie ,wręcz rozłam , część nie
            pójdzie , część zagłosuje na innych , choćby na Kracika . Szczypiński nie
            weźmie znaczącej części elektoratu Majchroskiego bo to elektorat spokoju i
            kontynuacji a także oczekiwań socjalnych , a Szczypiński raczej się z tym nie
            kojarzy . Przeciwnicy Pis rozłożą się na różne opcje więc trudno tutaj liczyć
            na wyraźne wsparcie . Nie wygląda to wesoło ! A skąd pan , panie marcinie ma
            takie dane , czyżby ten sam sondaż ? No to interpretujemy jego wyniki
            zdecydowanie odmiennie . Liczby są nieubłagane , polityczne procesy też .
            • Gość: marcin Re: Szczypiński będzie miał ok 30-35% w I turze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:35
              Twoja analiza Pappie nie jest dokładna. Nie ma żadnego pęknięcia w kwestii
              poparcia Szczypińskiego. Nie wiem dlaczego tak uważasz, ale jeśli wnioskujesz
              po wpisach na tym forum to jest to kiepski wskaźnik, nie uważasz?:)
              Szczypiński może zdobyć sporą część elektoratu Majchrowskiego, bo elektorat
              środka i lekko lewicowy nie ma swojego kandydata a Majchrowki nie spełnił ich
              oczekiwań- jest zbyt bierny. Z kolei elektorat PO zagłosuje na Szczypińskiego,
              gdyż nigdy nie poprze kandydata PiSu a Majchrowki tez nie jest im bliski.
              Co do elektoratu PiSu, to jego część bardziej centrowa, która w Krakowie
              liczyła na koalicję POPiS po wyborach parlamentarnych, jest zniechęcona
              postępowaniem PiSu jako partii.
              I dlatego uważam, że Szczypiński ma duże szanse wygać. Pappie, masz więc rację:
              liczby, procesy socjologiczne i polityczne są nieubłagane:)
              • Gość: marcin Re: Szczypiński będzie miał ok 30-35% w I turze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:40
                P.S. Widzę Pappie, że pęknięcie i podział, o którym pisałeś, robisz TY:)
                Po co pisać jakieś bzdury o Majchrowskim, dilach, układach, itd. Napisz kogo
                popierasz i już, a nie mieszaj pod przykrywką obywatelskiej akcji protestu:)
                To śmieszne:)

Mam na myśli twój dalszy wpis (cytuję):

"A może jeszcze jeden dil , dil częśći ( bo jak widać nie całości ) Platformy z
                SLD i Majchrowskim , dogadali się a my mamy to poprzeć ? W życiu ! Panie i
                Panowie wyborcy PO , proponuję akcję protestu , trzeba się jakoś zorganizować .
                Ja nie chcę dilu z Majchrowskim , nie chcę dilu z SLD !"- papp.

• fortibus Re: Szczypiński? Nie znam! 19.08.06, 16:26
                Platforma unosi się w oparach absurdu. Czy wy nie czytacie żadnych badań sondażowych? Mógłbym się założyć, że Majcher skosi was w pierwszej turze. Sularz musi być bardzo, bardzo odważny, jeśli chce wszystko co dotychczas osiągnął postawić na tak niepewną kartę.

Majchrowski bierny? Rozczarował?? Chyba żartujesz. Na wstępnie dzięki Twarogowi i temu co zrobił dla tej dzielnicy ma spokojną większość w całej Nowej Hucie (a to ponad 30% elektoratu), podobnie zagłosuje Stare Miasto. Już z Sepiołem wasze szanse na zwycięstwo były minimalne, a po niedzieli zabawa w prawdziwą politykę będzie dla wielu z was skończona. Może i dobrze, przyjdą inni, lepsi, rozsądniejsi.

>>>>>>>>>>>
                Majchrowskiemu gratulujemy drugiej kadencji.
    • domaniewski Re: Analiza. Platforma Obywatelska się waha 18.08.06, 23:19
      Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej, jeśli wygra Szczypiński wycofuje się z PO, podobnie myśli kilka osób z mojego koła, co więcej jestem prawie pewien, że dojdzie do rozłamu w krakowskim PO. To po prostu nie ma sensu, mamy silnych sprawdzonych, znanych nawet w Polsce kandydatów, a większość chce głosować za pewną przegraną (6 tys. głosów w ostatnich wyborach :).
      Szkoda tego wszystkiego, a mogliśmy zmienić Kraków.
        • papp A może Majchrowski dogadał się ze Szczypińskim 18.08.06, 23:40
          A może Majchrowski dogadał się ze Szczypińskim , Szzczypiński wystartuje z PO ,
          pomoże paru młodym z PO dostać się do rady miejskiej, przegra i potem dogadają
          się z Majchrowskim , inni dostaną stanowiska i będzie dobrze . Ci sami młodzi
          podobno zczyścili Szczypińskiego na szefa regionu krakowskiego a teraz
          popierają ? . Tu jest jakiś wielopoziomowy dil, i z młodymi poparcie za
          wciśnięcie do rady i z Majchrowskim start i przegrana za wciągnięcie paru ludzi
          do władzy .Proste jak drut tylko co na to lud ? I tu będzie niespodzianka !
      • retma Niezła katastrofa się szykuje w Krakowie 18.08.06, 23:53
        Dawno mnie tu nie było i taki ambaras . I Szczypiński dobry i Sepioł . Ale nie
        wystarczy być dobrym trzeba jeszcze wygrać . I tutaj Szczypiński nie ma szans ,
        jak widać nie zagłosuje na niego cała Platforma , i pewnie pęknie , nie
        zagłosuje cały elektorat PO , bo już widać zdecydowany sprzeciw , jeżeli w
        takiej sytuacji wystartuje Kracik to odbierze sporo głosów , jeśli Lassota to
        też pewnie odbierze , PO nie dogada się pewnie z resztkami UW w Krakowie a to
        też parę procent. Nie chcę być złym prorokiem ale widzę niezłą katastrofę ,
        wynik Szczypińskiego poniżej 20 % , a PO niewiele powyżej . To będzie
        katastrofa po której parę osób straci polityczne głowy i to będzie jedyny plus
        tej katastrofy ,a jednym z zdekapitowanych będzie Tomasz Szczypiński i teraz to
        on ma zgryza , bo obiecał a pewnie chce zrezygnować . Lepiej się wycofać niż
        zostać bez głowy i politycznej perspektywy .
        • papp A może PO dogaduje się z SLD w Krakowie ? 19.08.06, 00:10
          A może jeszcze jeden dil , dil częśći ( bo jak widać nie całości ) Platformy z
          SLD i Majchrowskim , dogadali się a my mamy to poprzeć ? W życiu ! Panie i
          Panowie wyborcy PO , proponuję akcję protestu , trzeba się jakoś zorganizować .
          Ja nie chcę dilu z Majchrowskim , nie chcę dilu z SLD !
        • Gość: blablabla Re: Niezła katastrofa się szykuje w Krakowie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.06, 12:01
          wszystkim platformersom wypowiadajaym sie na tym forum proponuję się zastanowić
          po której stronie barierki stoją! Jeżeli Sepiol zostałby kandydatem to byłby
          tylko pionkiem którym rządzi Rokita, natomiast Szczypiński to facet z jajami,
          dla którego żaden Janek nie jest groźny :) może własnie taki wybór dałby tej
          partii szanse na odnowe i wzmocnienie swojej pozycji w Krakowie. Ponadto moi
          drodzy forumowicze skoro Kracik jest taki super gościem to dlaczego NIK wykazał
          mu tyle nieprawidlowości???
          • fortibus Re: Graj ślepy cyganie... na tym Titanic'u 19.08.06, 14:57
            Na kogo to postawił Rokita, czy aby nie na Sularza? Jakoś nie bardzo widzę, żeby Sularz był pionkiem.

> Ponadto moi
            > drodzy forumowicze skoro Kracik jest taki super gościem to dlaczego NIK
            > wykazał
            kpisz czy o drogę pytasz?

>>>>>>>>>>>
            Majchrowskiemu gratulujemy drugiej kadencji
      • Gość: grzesiek Szczypiński od miesięcy był kandydatem PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:57
        To nie jest nowa postać! W PO mówiło się o nim od pół roku, bo jest świetnie
        przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta miasta. Co prawda prasa pisała o
        Sepiole, ale było to efektem działania garstki ludzi, którzy puszczali takie
        newsy. Dlatego wcale nie jestem zaskoczony, że być może w niedziele PO wybierze
        właśnie Szczypińskiego na kandydata. I myslę, że słusznie- w końcu pojawi się
        ktoś, kto będzie LIDEREM a nie tylko kandydatem z teczki. Powodzenia!
        • fortibus Re: Szczypiński? Nie znam! 19.08.06, 15:49
          > To nie jest nowa postać! W PO mówiło się o nim od pół roku,
          To jest właśnie wasz podstawowy błąd "w PO się mówiło", to nie jest istotne co się w PO mówiło, nie jest istotne, że w taki czy inny sposób zdobył poparcie kilku liderów, liczą się sondaże i wyniki, które w przypadku tego kandydata nie pozostawiają żadnych złudzeń.
          Lokalna demokracja w wydaniu PO bywa okrutna, szczególnie dla samego PO.

>>>>>
    • fortibus Re: Analiza. Platforma Obywatelska się waha 19.08.06, 00:17
      Czy ta cała Platforma nauczy się wreszcie wygrywać? Przecież nawet dziecko wie, że taki kandydat nie ma szans nawet w pierwszej turze. Po co te całe badania, sondaże, skoro i tak wszystko chcecie teraz podważyć. Szkoda było pieniędzy i wysiłku.
      Już dzisiaj można przewidzieć co będzie dalej, w Warszawie Marcinkiewicz, w Krakowie Majchrowski, Łódź Kropiwnicki, Wrocław Dutkiewicz szykuje totalna klęska PO, a później już tylko podział na proPisowych skuszonych stanowiskami i proLewicowych skompromitowanych na prawicy, taki będzie koniec.
      Ale jak się okazuje to wszystko na własne życzenie, a może przez własną krótkowzrocznośc, bo co z tego że Szczypińskiemu udało się naobiecywać szefom kilku kół jakieś cuda, skoro nie przejdzie nawet do drugiej tury. Te obietnice są absolutnie nic warte, dobrze żebyście mieli tego świadomość już dzisiaj, po niedzieli będzie zwyczajnie za późno.

>>>>>>
      • Gość: Kajus Re: Analiza. Platforma Obywatelska się waha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 00:47
        Człowieku , jakim totumfackim jakie miny , Sepioła znam z tv , Szczypińskiego
        nie znam nawet z tv . A Szczypiński dlatego nie wygra że prawie nikt ( no
        może poza totumfackimi, jaki pisałeś ) nie zna , miał słabe wyniki w
        wyborach , nie staną za nim poważne osoby z Krakowa , przerżnie jak złoto . A
        jakież to mocarze ciągną za Szczypińśkim ? Słyszałem o szefowej 3 dzielnicy -
        Matusik Lipiec na wice i tyle . I na koniec , uderza mnie twoje myślenie ,
        stołki , kasa ! . Tu wychodzi szydło z wora , o to chodzi , i tylko o to ,
        stołki , kasa i tyle . Tylko tak można wygrać jakieś gierki w Platformie , tak
        nie wygra się wyborów , a wtedy ani stołków , ani kaski . I to cię Kasperku
        czeka , ale przemyśl to sobie , boś pewnie nie głupi człek , przemyśl czy
        warto ryzykować głowę w tak ryzykownej sytuacji .
    • Gość: fvk Szczypiński jest niepoważny IP: *.chello.pl 19.08.06, 01:04
      Dawno powinien się zdecydować, gdzie jest jego miejsce w polityce. Ale teraz
      chyba trochę za późno.
      Głosowałem na niego w wyborach parlamentarnych poprzedniej kadencji i gość nigdy
      nie zobaczy więcej mojego głosu.

Został wtedy posłem, ale olał swoich wyborców, bo zapragnął stołka w
      europarlamencie. Udało się.
      Z tego wkrótce też zrezygnował, żeby zostać posłem Sejmu RP obecnej kadencji.
      Znowu się udało, tym razem dzięki ordynacji proporcjonalnej, której podobno jest
      przeciwny - partia miała dobry wynik.
      Teraz znowu słyszę, że posłowanie go znużyło i chce NIE ZOSTAĆ prezydentem
      Krakowa. Bo złudzeń raczej nie ma?

Forumowe "analizy" do tego artykułu trochę mnie śmieszą.
      Majchrowski poprzednio wygrał psim swędem. Ale w tym roku, mając takich
      kontrkandydatów, wygra w pierwszej turze.
      Niech PO nie ciuła procencików i niech nie kombinuje układu z Majchrowskim, bo
      on nie będzie potrzebował tych głosów.

Chyba że PiS wydeleguje do oprawy medialnej wyborów w Krakowie Bielana i
      Kamińskiego. Wtedy wszyscy pozostali mogą mieć problem.
      • tinah Re: Szczypiński jest niepoważny 19.08.06, 01:25
        Sporo masz racji niestety, platforma zupełnie nie pojmuje z jak groźnym i przebiegłym przeciwnikiem ma do czynienia. Należy sobie zadać jedno podstawowe pytanie mianowicie czym Szczypiński miałby wygrać z Majchrowskim, bo na pewno nie nazwiskiem czy osiągnięcami. Piaskownica i maksymalne rozczarowanie, że w ogóle ktokolwiek myśli poważnie o wystawieniu takiego kandydata. (jeszcze ta wice, bez przesady, o czym my tutaj rozmawiam?)
        • Gość: Teodor Platforma jest skończona! IP: *.citynet.pl 19.08.06, 06:07
          Ta partia umiera. Gdy grupka cwaniaczków (Lipce,Pawelec,Sularz, Osmedna,
          Stawowy) ustawiła zjazd powiatowy to stanęła na drodze do samozagłady. I twardo
          po niej stąpa. Rokita stracił znaczenie, odpadł Grad, wycięto Bulanowską,
          zmarginesowano Zamorską, kupiono (?) Węgrzyna. Wygląda na to, ze interesy PO
          zostały podporządkowane interesom rodziny prof. Jozefa Lipca, który poprzez
          swojego syna Grzegorza chce zrobić z synowej gwiazdę na scenie politycznej w
          Krakowie. I - jak dotychczas - ma sukcesy, no... może poza uznaniem wyborców.
            • Gość: Murzasichle Szczypiński ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 08:51
              Zaskoczony jestem strasznie. Szczypiński ? A jak gostkowi coś znajdą a podobno
              może mieć za uszami , jak sprawa mostów ,gdzie wydano pieniądze na
              nieistniejące inwestycje czy sprawa działek, gdzie za spore pieniądze kupiono
              tereny zielone w dziwnym układzie ? . Prawda czy nie , gostek będzie się
              tłumaczył .
              Rzeczywiście , wtedy Boroń ma coraz większe szanse !
              • Gość: wojtek Re: Szczypiński IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 14:47
                Jestem pewien, że będą mu wyciągać! I nie tylko jemu, wszystkim oprócz
                kandydatowi PiSu! Będziemy mieć akcje w stylu Jacka Kurskiego i afery
                billboardowej.Zadyma była, wielkie oskarżenia, i co? Nic.nie ważne że się
                kłamie, ważne że przez jakiś czas będzie głośno a po miesiącach się okaże, że
                nie ma tematu.
                Czy kogoś będzie interesowało, że np. Pan Szczypiński nie miał z tematem nic
                wspólnego? Oczywiście, że nie! To już nie będzie ważne.Pytanie tylko, czy
                pozwolimy, aby tak nami mianipulowano?!
                • fortibus Re: Szczypiński? Nie znam! 19.08.06, 15:09
                  > Czy kogoś będzie interesowało, że np. Pan Szczypiński nie miał z tematem nic
                  > wspólnego? Oczywiście, że nie! To już nie będzie ważne.Pytanie tylko, czy
                  > pozwolimy, aby tak nami mianipulowano?!
                  Ty może sobie nie pozwolisz, ale opinia publiczna w Krakowie, przecież wiecie jak to się skończy. Wojewoda in spe Andrzej Mucha już zaciera ręcę :) Nie mogliście mu sprawić lepszego prezentu na inauguracje.
          • Gość: szary Re: Platforma jest skończona! IP: 195.150.17.* 19.08.06, 13:13
            Pleć pleciugo byle długo!!! Wreszcie coś zaczeło się dziać dzięki Sularzowi w
            tej partii. Jest szansa na odstawienie obecnych radnych - nieporadnych PO.
            Starmach, Jantos, Zorski i kuriozum Rady czyli Bogusław Kośmider bardzo
            serdecznie dziękujemy za czteroletnie nieróbstwo, idzcie robić swoje interesy
            gdzie indziej. Jest szansa na dobrą Radę Miasta z młodymi ludźmi, którym
            naprawdę chce się coś zrobić dla Krakowa. Dosyć "nowych liderów" w postaci Pawła
            W. , który przegrywa wszystko co się da. Zarówno Szczypiński jak i Sepioł to
            porządni ludzie. Dajmy im szanse.
            • Gość: fvk Re: Platforma jest skończona! IP: *.chello.pl 19.08.06, 22:15
              Gość portalu: szary napisał(a):
              > Zarówno Szczypiński jak i Sepioł to
              > porządni ludzie. Dajmy im szanse.

Nie omawiamy opcji Szczypiński/Sepioł, bo chyba takiej nie ma. Szczypiński niech
              pozostanie posłem, może odzyska część szacunku w moich oczach.

Sepiołowi dam szansę. Duet Sepioł/Kracik wygrałby te wybory, ale najwyraźniej
              komuś w PO nie podoba się taki skład.

Nie wiem co robi Sularz - rozgrywki wewnątrzpartyjne mnie nie obchodzą.
              Natomiast jako twarz PO w Krakowie wypada blado, bo nie nadaje się do występów
              medialnych - wiecznie nieogolony, mówi ze zmrużonymi oczyma, ma bardzo
              niewyraźną dykcję i używa niezrozumiałych słów.
              Wyraźnie, choć nieudolnie wzoruje się na Rokicie, mimo że nie warto.

Porównajcie go z Ziobrą. W PO nie Marcinkiewiczów, Ziobrów, Bielanów. Nikt tam
              nie promuje sensownych następców, władzę wyszarpują sobie stare dziady z
              przerostem ambicji i jakimiś dawnymi urazami. Pozostawienie kierownictwa, które
              przegrało wybory uważam za wielką słabość młodych działaczy PO.
              Ale to nie mój problem.
              • Gość: Teodor Re: Platforma jest skończona! IP: *.citynet.pl 20.08.06, 07:11
                O Sularzu faktycznie nie ma co pisać.Nieporozumienie totalne. Ale Sularz nie
                działał sam. Do władzy w partii wyniosła go grupa radnych dzielnicowych. Darujmy
                sobie nazwiska. Same wybory były od początku do końca ustawione; czyli wielu
                wartościowych ludzi, którzy nie znaleźli się w notesie głównej organizatorki tej
                skadalicznej konwencji, przepadło. Ich dziś w tej partii najbardziej brakuje.
                Ale to też -na szczęście i na dziś - nie mój problem.
          • fortibus Re: Szczypiński? Nie znam! 19.08.06, 15:19
            Możesz mi powiedzieć dlaczego czy za jakie osiągnięcia chciałbyś go poprzeć? Tak konkretnie? Za bycie profesórem na KSW? Czy może za 7 tys. głosów, które jakimś cudem uciułał podczas ostatnich wyborów (ledwie 1% mieszkańców Krakowa).
            Jakże marne są jego osiągnięcia w porównaniu z Kracikiem burmistrz nieprzerwanie od 4 kadencji (z kadencji na kadencje lepsze wyniki!) czy może Sepiołem? Przestańcie się oszukiwać, jutro tak naprawdę wybierzecie pomiędzy Sepiołem a Majchrowskim.
    • czarnot Re: Sepioł i Kracika na prezydenta 19.08.06, 11:41
      Krakowskie władze PO chyba oszalały próbując wystawiać takiego kandydata i niestety nie można powiedzieć, żeby w tym szaleństwie była jakakolwiek metoda.
      Szkoda, bo była szansa na odsunięcie od władzy prof. Majchrowskiego. Może dobrze by było, żeby członkowie platformy posprawdzali sobie prowadzących tą rozgrywkę, czy wybór kandydata nie mającego żadnych szans jest tylko dziełem przypadku? Nagle okazuje się, że Boroń który nie miał żadnych szans, może przejść do drugiej tury, a wtedy nadejdzie czas nisko latających haków, któryś może trafić urzędującego prezydenta. Daje do myślenia, nie?
    • Gość: waleczny Analiza. Platforma Obywatelska się waha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.06, 11:44
      Sznowni Państwo, od kilku miesięcy PO w Krakowie trwała debata kto powinien
      zostać kandydatem na Prezydenta Krakowa. Pierwotnie kandydatem był Stanisław
      Kracik dystansując w głosowaniu innych potencjalnych pretendentów do tego
      stanowiska. Notabene wszelkie środowiska były zdolne do jego poparcia. W wyniku
      działań prokuratorskich Stanisław Kracik nie był w stanie podjąć ryzyka startu
      bo mogłoby się to skończyć PISowskim komisarzem. Dlatego procedura wróciła
      wyłaniania kandydata wróciła do punktu wyjścia. Następnie pozostali trzej
      kandydaci do tego stanowiska - Raś, Sepioł i Szczypiński. Po rezygnacji
      Ireneusza Rasia - pozostali obaj panowie przekonywali różne środowiska
      Platformy Obywatelskiej do swojej kandydatury. Dużo skuteczniej zrobił to
      Tomasz szczypiński a nie Janusz Sepioł. Argumentem pana Pelowskiego jest chęć
      zrobienia na złość Rokicie. Wydaje się to chybione choćby z powodu, że równie
      dobrze możnaby to zrobić już przy pierwotnej propozycji Jana Rokity a więc przy
      nominowaniu Kracika. Jest rzeczą oczywistą, że musiano zreorganizować tamten
      polityczny pomysł. Dlatego jest prawdopodobne, że krakowska struktura PO
      wesprze strania Szczypińskiego do fotelu prezydenta, a Sepioła do fotelu
      marszałka. Tradycyjne zarzuty bezimiennych frustratów o krakowskich działaczach
      PO nie wymagają komentarza. Wystawiają świadectwo tylko ich autorom.
      • fortibus Re: Analiza. Platforma Obywatelska się waha 19.08.06, 15:31
        Zrozum, że w wyborach powszechnych nie liczy się poparcie jakiś kółek czy kółeczek, liczy się popularność i osiągnięcia danego kandydata. Pan Tomasz wystarał się o względy kilku lokalnych liderów ("oczywiście szanujemy go"), tylko, że to ni jak się ma do realnych szans poszczególnych kandydatów w starciu z Majchrowskim. Te szanse zostały zbadane przy pomocy sondaży. Pokazuje natomiast, że liderzy poświęcą wszystko, żeby tylko utrzeć nosa Rokicie. Smutne.

---
        W jakiej będziecie frakcji po rozpadzie platformy, liberalnej z Tuskiem i SLD czy konserwatywnej z Rokitą i PiS?
    • corgran PO, PiS i LPR powinny wystawić 100 kandydatów... 19.08.06, 11:58
      a może tylko każda dzielnica po 1 kandydacie z każdej partii. Zapomniałem o
      wielce cnotliwym koalicjancie PiS-u - Samobronie. Uważam, że ma ogromne
      szanse. Bardzo mi się to podoba. Niech prawica zażre się na śmierć. Tak
      trzymać. A jak włączy się na dobre "premier z Krakowa", sukces jest murowany.
      Mam nadzieję, że Majchrowski pomimo moich licznych zastrzeżeń do niego i tak
      wydaje się najlepszym prezydentem tego miasta.
    • domaniewski Re: Co ważniejsze? 19.08.06, 16:45
      Jutro okaże się co jest ważniejsze, staranie się o poparacie wewnątrz partii jak czynił prof. Tomasz Szczypiński czy zabieganie o popularność i konkretne długoterminowe działania jak czynił Janusz Sepioł. Już nie mogę się doczekać wyniku tej konfrontacji.
        • helenka17 Nie robią takich małych kanap. 20.08.06, 20:00
          No to w istocie posprzątane.

Wykładowca Wyzszej Szkoły Gotowania na Gazie (KSW) im Frycza Modrzewskiego,
          zalezny finansowo od obecnego prezydenta Jacka M.
          Wiceprezydent u Gołasia, osobiście odpowiedzialny za wykopanie Tishmana z
          Krakowa (największy skandal inwestycyjny stulecia)
          któremu nie starczyło nawet honoru by wystapić z Unii Wolności
          kiedy wbrew jej wyraźnemu zakazowi został wiceprezydentem u Gołasia
          Kolega Ministra Marka Ungiera z Almaturu
          Poukładany z Czerwonymi
          Który nic jeszcze dla Krakowa nie zrobił
          ale za to wiele zepsuł

nie zostanie prezydentem Krakowa.

Prezydentem Krakowa zostanie nadal Jacek Maria Majchrowski (KO. Patrz IPN)
          którego zalety już poznaliśmy.
          Okazał się być lepszym taktykiem niż cała śmieszna krakowska PO,
          która sama sobie wbiła nóż w plecy
          i na kolejną kadencję stała się zakładnikiem Jacka Marii Majchrowskiego.

Brawo krakowska Platformo Obywatelska.
          Zostałaś zmarginalizowana.
          Zabrakło Ci rozumu, by odróznić wizję polityczną
          od śmiesznych kawiarnianych rozgrywek.

Janusz Sepioł to jest ktoś
          a
          Tomasz Szczypiński to jest nikt.

Na dodatek to jest nikt poukładany z Majchrowskim.
          Czerwoni znów wygrali
          i śmieją się z nas w kułak, bo załatwiliśmy się własnymi rękami.

mnie już możesz skreślić.

Twoja
          dotychczas
          Helenka.
        • Gość: Qrde Re: Wykonało się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 20:02
          Ale potem było zmartwychwstanie . I tego się będę trzymał .Panie Marszałku
          Sepioł , tak czy inaczej Pan jesteś gość . I z Kracikiem mogliście wygrać . Ale
          banda młodych ciuli chciała inaczej , i ona na razie rządzi PO . Ale to
          chwilkę . Za chwilkę my będziemy górą i wygramy , choć sam jestem poza PO .
          Może odrębny komitecik wyborczy , Kracik i Pan zdobędziecie więcej niż
          Szczypiński . I co Rokita , przecież to jego wielka porażka . Tylko kto rządzi
          PO w Krakowie ? Lipiec i jego banda ? Kto ????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka