sabba 30.04.03, 09:58 ..ze smakiem. Moge miec jeszcze mieszanke krakowska lub krakowskie precelki. Co jest jeszcze iscie krakowskiego nie tylko ze samku, rodzaju ale i z nazwy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sabba Re: a skąd? 30.04.03, 10:04 no zebys wiedzial. Kolezanka z Krotoszyna kupila ja w Poznaniu jak byla na Swieta w domu. Przywiozla tez mazurki ale niestety nie krakowski? sa wogole krakowskie mazurki??? Odpowiedz Link Zgłoś
gph z Poznania to jakieś inne specyały mogła przywieźć 30.04.03, 10:11 szczerze mówiąc nie znam ich, bo wieśniak ze mnie i z Poznaniu nigdy nie byłem... Odpowiedz Link Zgłoś
trudny2002 Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:12 Mazurki są z Mazur, Kujawiaki z Kujaw, a Moskaliki z Rusi... Te mazurki to wogóle jakiś wymysł .... dziwny. Krakowskie są oscypki, przekupki i Kleparz. Reszta nie wiem skąd. Doadm że ja też jestem fizyczny i muszę tłusto jadać. Pozdrawiam trudny Odpowiedz Link Zgłoś
gph Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:17 trudny2002 napisał: > Mazurki są z Mazur, Kujawiaki z Kujaw, a Moskaliki z Rusi... > Te mazurki to wogóle jakiś wymysł .... dziwny. > Krakowskie są oscypki, przekupki i Kleparz. Reszta nie wiem skąd. no i ciupagi. przywiozła Ci koleżanka krakowską ciupagę z Poznania? Odpowiedz Link Zgłoś
sabba Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:20 NIeee. Ciupagi mi jeszcze nie trzeba, wiec nie przywiozla. Ale raczy mnie od wczorak slodkosciami, teraz jajami w czekoladzie (krakowskie?), 10 min temu petitkami...zyc nie umierac... Odpowiedz Link Zgłoś
sabba Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:19 Tluste jest dobre, wiec jak przyjde do domu to sobie ukroje pajde, posamruje malsem grubo i na to centymetrowy plaster kielbasy krakowskiej choc samej w sobie nietlustej I do tego cebula. Odpowiedz Link Zgłoś
jottka patrząc 30.04.03, 11:23 na to menu, to ty może jeszcze zaopatrz się w śliwowicę łącką, niby nie z krakowa, ale niedaleko Odpowiedz Link Zgłoś
gph o politurze słów kilka 30.04.03, 11:26 jottka napisała: > na to menu, to ty może jeszcze zaopatrz się w śliwowicę łącką, niby nie z > krakowa, ale niedaleko hm. z reguły "przyjezdnym" sprzedają straszny zajzajer. nie polecam :) Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: o politurze słów kilka 30.04.03, 11:28 ja jej nie każę kupować specyfiku w poznaniu, tylko zaopatrzyć się - kupować legalnie i tak nie wolno możemy ponegocjować :) Odpowiedz Link Zgłoś
gph Świat stanął na głowie.. 30.04.03, 11:41 jottka napisała: > ja jej nie każę kupować specyfiku w poznaniu, tylko zaopatrzyć się - kupować > legalnie i tak nie wolno > > możemy ponegocjować :) nadmorzanka handluje łącką śliwowicą.. Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: Świat stanął na głowie.. 30.04.03, 11:58 no przecież to logiczne poznań - krakowska podsuszana szczecin - śliwowica łącka kraków - galaretki 'pomorzanki' (ze szczecina) pożądana cyrkulacja towarów niezbędnych obywatel(k)om do życia Odpowiedz Link Zgłoś
gph alokacja miejscowych przysmaków 30.04.03, 12:09 jottka napisała: > no przecież to logiczne > > poznań - krakowska podsuszana > szczecin - śliwowica łącka > kraków - galaretki 'pomorzanki' (ze szczecina) tak tak. ani się nie obejrzymy a stocznię nam do Krakowa przeniosą.. Odpowiedz Link Zgłoś
trudny2002 A laski... 30.04.03, 11:29 A laski są z Alaski, portierzy ubierają sie w Liberii, natomiast Luz-on ma takie filipińskie pochodzenie.. trudny Dziś mam duże plany, ale jakoś mało mi się chce... Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: patrząc 30.04.03, 11:32 kupioną w krakowie? chciałaś przysmaki regionalnego chowu Odpowiedz Link Zgłoś
emka_1 Re: patrząc 30.04.03, 11:35 żubrówka na pamiątkę Puszczy Niepołomickiej , podkrakowska, wiec pod krakowska kiełbase ja znalazł. Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: patrząc 30.04.03, 11:36 w puszczy niepołomickiej nie ma żubrów, tylko komary i od czasu do czasu haski przelecą ręce precz od hasków! Odpowiedz Link Zgłoś
emka_1 Re: patrząc 30.04.03, 11:43 Toż napisałam, ze na pamiatkę. Kiedyś były zubry a puszcza była puszczą. Zubrówka konserwuje w sobie wspomnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
sabba Re: patrząc 30.04.03, 11:46 jottka napisała: > kupioną w krakowie? > > chciałaś przysmaki regionalnego chowu Kurcze pieczone, nie, zubrowke w prezencie od kolezanki ze Slubic dostalam, a niech to Wyglada na to ze krakowska powiesze pod sufitem, niech schnie i czeka na wodke owinieta w Krakowska....czy ta gazeta jeszcze wychodzi= A Echa tez juz nie ma? Odpowiedz Link Zgłoś
wodnik74 Re: patrząc 30.04.03, 13:12 sabba napisała: > Wyglada na to ze krakowska powiesze pod sufitem, niech > schnie i czeka na wodke owinieta w Krakowska.... Ja bym na Twoim miejscu nie wytzrymalą tak patrząc codziennie na krakowską u sufitu ... a an marginsie chciałam zauważyć, że krakowska z Katowic, to jest dopiero krakowska! mmmm > > Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: patrząc 30.04.03, 13:13 wodnik74 napisała: > Ja bym na Twoim miejscu nie wytzrymalą tak patrząc codziennie na krakowską u > sufitu ... zawisłabyś zębami na wędlince? Odpowiedz Link Zgłoś
jottka Re: patrząc 30.04.03, 13:20 lepiej ją zestrzelić tak to jakbyś co ujadła, to byś spadła :( Odpowiedz Link Zgłoś
peteen Re: Mam krakowska kielbase i ja zjem.. 30.04.03, 13:20 targ jest krakowski gazeta też, ale popularna poza krakowem a była kiedyś zacności wielkiej starka krakowska, której wspomnienie trzyma mnie przy życiu do dziś... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: Tort Kruchy Krakowski, co to pisza o nim IP: *.dialup.mindspring.com 30.04.03, 14:27 ze tak kruchy jak szczescie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobita1 Re: Mam krakowska kielbase i ja zjem.. IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 30.04.03, 14:35 Nie znacie sie wscale na wyrobach wedliniarskich!!! Wstyd!!! Najlepsza - no cymes po prostu! - Krakowska Sucha pochodzi z Zakladow Wedliniarskich "Morliny" z siedziba w Ostrolece oczywiscie!!! Odpowiedz Link Zgłoś