Dodaj do ulubionych

Mam krakowska kielbase i ja zjem..

30.04.03, 09:58
..ze smakiem. Moge miec jeszcze mieszanke krakowska lub
krakowskie precelki. Co jest jeszcze iscie krakowskiego
nie tylko ze samku, rodzaju ale i z nazwy?
Obserwuj wątek
    • gph a skąd? 30.04.03, 10:02
      Ci się trafił krakowski wurst??
      • sabba Re: a skąd? 30.04.03, 10:04
        no zebys wiedzial. Kolezanka z Krotoszyna kupila ja w
        Poznaniu jak byla na Swieta w domu. Przywiozla tez
        mazurki ale niestety nie krakowski? sa wogole krakowskie
        mazurki???
        • gph z Poznania to jakieś inne specyały mogła przywieźć 30.04.03, 10:11

          szczerze mówiąc nie znam ich, bo wieśniak ze mnie i z Poznaniu nigdy nie
          byłem...
        • trudny2002 Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:12
          Mazurki są z Mazur, Kujawiaki z Kujaw, a Moskaliki z Rusi...
          Te mazurki to wogóle jakiś wymysł .... dziwny.
          Krakowskie są oscypki, przekupki i Kleparz. Reszta nie wiem skąd.
          Doadm że ja też jestem fizyczny i muszę tłusto jadać.
          Pozdrawiam
          trudny
          • gph Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:17
            trudny2002 napisał:

            > Mazurki są z Mazur, Kujawiaki z Kujaw, a Moskaliki z Rusi...
            > Te mazurki to wogóle jakiś wymysł .... dziwny.
            > Krakowskie są oscypki, przekupki i Kleparz. Reszta nie wiem skąd.

            no i ciupagi. przywiozła Ci koleżanka krakowską ciupagę z Poznania?
            • sabba Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:20
              NIeee. Ciupagi mi jeszcze nie trzeba, wiec nie
              przywiozla. Ale raczy mnie od wczorak slodkosciami, teraz
              jajami w czekoladzie (krakowskie?), 10 min temu
              petitkami...zyc nie umierac...
          • sabba Re: Mazurki? Ależ skądże znowu... 30.04.03, 10:19
            Tluste jest dobre, wiec jak przyjde do domu to sobie
            ukroje pajde, posamruje malsem grubo i na to centymetrowy
            plaster kielbasy krakowskiej choc samej w sobie
            nietlustej I do tego cebula.
            • jottka patrząc 30.04.03, 11:23
              na to menu, to ty może jeszcze zaopatrz się w śliwowicę łącką, niby nie z
              krakowa, ale niedaleko
              • gph o politurze słów kilka 30.04.03, 11:26
                jottka napisała:

                > na to menu, to ty może jeszcze zaopatrz się w śliwowicę łącką, niby nie z
                > krakowa, ale niedaleko

                hm. z reguły "przyjezdnym" sprzedają straszny zajzajer. nie polecam :)
                • jottka Re: o politurze słów kilka 30.04.03, 11:28
                  ja jej nie każę kupować specyfiku w poznaniu, tylko zaopatrzyć się - kupować
                  legalnie i tak nie wolno

                  możemy ponegocjować :)
                  • gph Świat stanął na głowie.. 30.04.03, 11:41
                    jottka napisała:

                    > ja jej nie każę kupować specyfiku w poznaniu, tylko zaopatrzyć się - kupować
                    > legalnie i tak nie wolno
                    >
                    > możemy ponegocjować :)

                    nadmorzanka handluje łącką śliwowicą..
                    • jottka Re: Świat stanął na głowie.. 30.04.03, 11:58
                      no przecież to logiczne

                      poznań - krakowska podsuszana
                      szczecin - śliwowica łącka
                      kraków - galaretki 'pomorzanki' (ze szczecina)


                      pożądana cyrkulacja towarów niezbędnych obywatel(k)om do życia
                      • gph alokacja miejscowych przysmaków 30.04.03, 12:09
                        jottka napisała:

                        > no przecież to logiczne
                        >
                        > poznań - krakowska podsuszana
                        > szczecin - śliwowica łącka
                        > kraków - galaretki 'pomorzanki' (ze szczecina)

                        tak tak. ani się nie obejrzymy a stocznię nam do Krakowa przeniosą..
              • trudny2002 A laski... 30.04.03, 11:29
                A laski są z Alaski, portierzy ubierają sie w Liberii, natomiast Luz-on ma
                takie filipińskie pochodzenie..
                trudny
                Dziś mam duże plany, ale jakoś mało mi się chce...
              • sabba Re: patrząc 30.04.03, 11:30
                mam zubrowke, moze byc?:)))
                • jottka Re: patrząc 30.04.03, 11:32
                  kupioną w krakowie?

                  chciałaś przysmaki regionalnego chowu
                  • emka_1 Re: patrząc 30.04.03, 11:35
                    żubrówka na pamiątkę Puszczy Niepołomickiej , podkrakowska, wiec pod krakowska
                    kiełbase ja znalazł.
                    • jottka Re: patrząc 30.04.03, 11:36
                      w puszczy niepołomickiej nie ma żubrów, tylko komary i od czasu do czasu haski
                      przelecą

                      ręce precz od hasków!
                      • emka_1 Re: patrząc 30.04.03, 11:43
                        Toż napisałam, ze na pamiatkę. Kiedyś były zubry a puszcza była puszczą.
                        Zubrówka konserwuje w sobie wspomnienie.
                  • sabba Re: patrząc 30.04.03, 11:46
                    jottka napisała:

                    > kupioną w krakowie?
                    >
                    > chciałaś przysmaki regionalnego chowu

                    Kurcze pieczone, nie, zubrowke w prezencie od kolezanki
                    ze Slubic dostalam, a niech to
                    Wyglada na to ze krakowska powiesze pod sufitem, niech
                    schnie i czeka na wodke owinieta w Krakowska....czy ta
                    gazeta jeszcze wychodzi= A Echa tez juz nie ma?
                    • wodnik74 Re: patrząc 30.04.03, 13:12
                      sabba napisała:
                      > Wyglada na to ze krakowska powiesze pod sufitem, niech
                      > schnie i czeka na wodke owinieta w Krakowska....

                      Ja bym na Twoim miejscu nie wytzrymalą tak patrząc codziennie na krakowską u
                      sufitu ...

                      a an marginsie chciałam zauważyć, że krakowska z Katowic, to jest dopiero
                      krakowska! mmmm
                      >
                      >
                      • jottka Re: patrząc 30.04.03, 13:13
                        wodnik74 napisała:

                        > Ja bym na Twoim miejscu nie wytzrymalą tak patrząc codziennie na krakowską u
                        > sufitu ...


                        zawisłabyś zębami na wędlince?
                        • wodnik74 Re: patrząc 30.04.03, 13:17
                          no właśnie chyba tak :))
                          • jottka Re: patrząc 30.04.03, 13:20
                            lepiej ją zestrzelić

                            tak to jakbyś co ujadła, to byś spadła :(
    • peteen Re: Mam krakowska kielbase i ja zjem.. 30.04.03, 13:20
      targ jest krakowski
      gazeta też, ale popularna poza krakowem
      a była kiedyś zacności wielkiej starka krakowska, której wspomnienie trzyma
      mnie przy życiu do dziś...
      • Gość: kasia Re: Tort Kruchy Krakowski, co to pisza o nim IP: *.dialup.mindspring.com 30.04.03, 14:27
        ze tak kruchy jak szczescie...
    • Gość: kobita1 Re: Mam krakowska kielbase i ja zjem.. IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 30.04.03, 14:35
      Nie znacie sie wscale na wyrobach wedliniarskich!!! Wstyd!!!

      Najlepsza - no cymes po prostu! - Krakowska Sucha pochodzi z Zakladow
      Wedliniarskich "Morliny" z siedziba w Ostrolece oczywiscie!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka