Gość: ADAŚ IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 11.07.03, 20:11 Zastanawiałem się i stwierdzam, że "103" winna w obydwu kierunkach kursować przez Kozłówek z wjazdem i wyjazdem ul. Nowosądecką. Przystanek "Bieżanowska" wspólnie ze "174". Co o tym myślicie ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: misiek Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.zim.citynet.pl 11.07.03, 20:18 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > Zastanawiałem się i stwierdzam, że "103" winna w obydwu kierunkach kursować > przez Kozłówek z wjazdem i wyjazdem ul. Nowosądecką. Przystanek "Bieżanowska" > wspólnie ze "174". > Co o tym myślicie ? może być jeszcze proponuję żeby wszystkie kursy wykonywała do Wydz. Farmacjii UJ + przystanek na Piłsudskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 11.07.03, 20:19 Gość portalu: misiek napisał(a): > przystanek na Piłsudskiego. NIGDY!! Precz z tworzeniem dodatkowych przystanków gdzie popadnie :)) Prędzej przy Cracovii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.zim.citynet.pl 11.07.03, 20:23 kuba203 napisał: > Gość portalu: misiek napisał(a): > > > przystanek na Piłsudskiego. > > NIGDY!! Precz z tworzeniem dodatkowych przystanków gdzie popadnie :)) Prędzej > przy Cracovii... jak to "gdzie popadnie"?!.... przystanek przecież istnieje ( dla 124,152 i 192 ) tylko 103 niezatrzymuje się tam! ( nazywa się Uniwersytet Jaggieloński ) :D Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 11.07.03, 20:31 Gość portalu: misiek napisał(a): > 103 niezatrzymuje się tam! O to mi właśnie chodzi, że tak powinno pozostać, zatrzymuje się 200m dalej przy filharmonii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 11.07.03, 20:35 Linia "103" kategorycznie winna zatrzymywać się przy Cracovii w stronę Prokocimia oraz przy UJ. Tym razem z Kubą się absolutnie nie zgadzam. A fakt, że zatrzymuje się pod Filharmonią nic nie zmienia, ponieważ niby te 200 metrów dla kogoś starszego może być prawdziwą udręką. W końcu to nie linia przyspieszona. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 11.07.03, 20:45 Znaczy zacznijmy od tego, że w ogóle za niecelowy uważam objazd przez Stradom, bo odkąd go wprowadzono, linii wyraźnie ubyło pasażerów. Ale skoro już jest, to nie mnóżmy dodatkowych przystanków. Jak pod Cracovią przystanek powinien być, to pod UJem już nie, bo 200m to za mała odległość, w wielu innych miejscach też trzeba tyle iść (choćby spod mojego bloku) :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 11.07.03, 20:47 kuba203 napisał: > Znaczy zacznijmy od tego, że w ogóle za niecelowy uważam objazd przez Stradom, bo odkąd go wprowadzono, linii wyraźnie ubyło pasażerów. A tu się zgadzam z Panem !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 11.07.03, 20:58 Już prędzej gdyby pojechał od Stradomia, Krakowską (tak jak "502") Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 11.07.03, 21:22 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > Już prędzej gdyby pojechał od Stradomia, Krakowską (tak jak "502") Tak kiedyś jechał, i faktycznie nawet było sporo ludzi, ale jednak tam jest dużo tramwajów, miejsce tej linii jest na Alejach :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Locutus Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 12.07.03, 23:13 I w ten sposób obcięłoby się dojazd do ścisłego centrum sporej liczbie ludności... A co do przystanków - moim zdaniem tylko linie przyspieszone powinny omijać jakiekolwiek przystanki. #103 pod Cracovią i UJotem obowiązkowo! Skoro przystanki już tam są... ta gigantyczna przerwa między AGH a Filharmonią IMHO jest powalona... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Korekta trasy linii '103' IP: *.zim.citynet.pl 11.07.03, 22:23 kuba203 napisał: > Znaczy zacznijmy od tego, że w ogóle za niecelowy uważam objazd przez Stradom, > bo odkąd go wprowadzono, linii wyraźnie ubyło pasażerów. Z tym się zgadzam! Ale skoro już jest, > to nie mnóżmy dodatkowych przystanków. Otóż NIE!! Jak pod Cracovią przystanek powinien Niby gdzie??,,, > być, to pod UJem już nie, bo 200m to za mała odległość, w wielu innych > miejscach też trzeba tyle iść (choćby spod mojego bloku) :)) skoro u Ciebie wszystkie odległości między przystankami to 200m to ile ma trasa 103 0,5 km ;D Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 12.07.03, 09:33 Gość portalu: misiek napisał(a): > Niby gdzie??,,, A co to, nie ma miejsca? Oczywiście, że jest, wystarczy wybudować zatokę. > skoro u Ciebie wszystkie odległości między przystankami to 200m to ile ma trasa > > 103 0,5 km ;D Hę? A gdzie ja coś takiego napisałem? Odpowiedz Link Zgłoś
_hektor Re: Korekta trasy linii '103' 11.07.03, 23:24 Moim zdaniem wyprostowywanie linii 103 powinno się zacząć od likwidacji przystanku Os.Na Kozłówce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: Korekta trasy linii '103' IP: 62.233.183.* 12.07.03, 08:49 103 p Stradom jest po to żeby Prokocim dojechał do tej części miasta, a to że nie korzysta to jego sprawsa, korzysta za to Prądnik B, Łobzów i Azory, ale domagają sie przystanku na Piłsudskiego!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: Korekta trasy linii '103' IP: 62.233.183.* 12.07.03, 09:38 No więc widzisz, skoro jest stop pod Wawelem w jedną stronę, to może byc też na Piłsudskiego Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: Korekta trasy linii '103' 12.07.03, 09:47 Gość portalu: mouset napisał(a): > No więc widzisz, skoro jest stop pod Wawelem w jedną stronę, to może byc też na > > Piłsudskiego Ale za to nie ma na Stradomiu, więc to akurat na jedno wychodzi :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: Korekta trasy linii '103' IP: 62.233.183.* 12.07.03, 10:13 Ubolewam nad tym , przydałby się Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skafi 103 pod UJ IP: *.tpn.pl 15.07.03, 12:37 kuba203 napisał: Jak pod Cracovią przystanek powinien > być, to pod UJem już nie, bo 200m to za mała odległość, w wielu innych > miejscach też trzeba tyle iść (choćby spod mojego bloku) :)) Absolutnie się nie zgadzam. 1) Przecież skręcając w Piłsudskiego nie przejeżdża koło przystanku Cracovia. Trzeba by zrobić nowy, ale gdzie? Pod Muzeum Nar., 300 m za Rolniczą? Nonsens. Za to na Piłsudskiego przystanek już jest. 2) Kolejny tzn. Filharmonia jest znacznie dalej niż 200 m. Od skrzyżowania z Zwierzyniecką jest jakieś 70, a potem Straszewskiego i pół Piłsudskiego 3) Ta linia jest doskonała dla studentów UJ, a raczej byłaby, gdyby nie brak przystanku na Piłsudkiego. Studenci CM UJ mogą mieć różne powody by wybrać się do Collegium Novum, np. do siedziby NZS-u, czy samorządu. 4) brak przystanku na Piłsudskiego czyni nieopłacalną całą serię przesiadek na te linie, które tam przystanek mają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset G.......! IP: 62.233.183.* 12.07.03, 08:47 Żądam przystanku na Piłsudskiego! To jest bezsens, bo to jest 103 a nie 503 Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 12.07.03, 09:37 Gość portalu: mouset napisał(a): > Żądam przystanku na Piłsudskiego! To jest bezsens, bo to jest 103 a nie 503 To ja w takim razie żądam przystanku na Wileńskiej i przy Cmentarzu dla 257 i 277, bo to są 257 i 277 a nie 557 i 577 :)) To podobny argument. ;)) Ale serio, przecież od przejścia 200m nikogo nogi nie rozbolą, a dzięki temu jedzie się szybciej! Nie jest sztuką kazać się autobusowi zatrzymywać co kilka metrów, tylko potem sztuką będzie utrzymać ilość pasażerów takiej linii :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: G.......! IP: 62.233.183.* 12.07.03, 10:13 To nie jest Kuba 200m, a poza tym od Uj jest najszybciej do Rynku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: G.......! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 12.07.03, 14:02 Patrząc Kuba Twoimi kategoriami wypadałoby zlikwidować przystanek dla linii "10" pod Wandą w kierunku Łagiewnik. Do Poczty Głównej też mogą sobie dojść. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 12.07.03, 14:06 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > Patrząc Kuba Twoimi kategoriami wypadałoby zlikwidować przystanek dla > linii "10" pod Wandą w kierunku Łagiewnik. Do Poczty Głównej też mogą sobie > dojść. Zgadzam się w całej rozciągłości :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: G.......! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 12.07.03, 14:13 kuba203 napisał: > Zgadzam się w całej rozciągłości :)) Tjaaa - polikwidujmy co drugi przystanek i będzie spoko. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 12.07.03, 14:33 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > Tjaaa - polikwidujmy co drugi przystanek i będzie spoko. Wymieniłem (jeśli chodzi o tramwaje) kiedyś na forum listę przystanków, które moim zdaniem należy wyciąć albo przekwalifikować na n/ż :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: G.......! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 12.07.03, 14:34 kuba203 napisał: > Wymieniłem (jeśli chodzi o tramwaje) kiedyś na forum listę przystanków, które > moim zdaniem należy wyciąć albo przekwalifikować na n/ż :)) A możesz przypomnieć (naprawdę nie kojarzę) które ? Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 13.07.03, 20:42 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > A możesz przypomnieć (naprawdę nie kojarzę) które ? Posłać do piachu: Prokocim, Brożka, Borek Fałęcki I, Orzeszkowej, Kamienna (jedyny zrealizowany :DD ), Rakowicka, Fabryczna, Rondo Kocmyrzowskie (w kierunku Ronda Czyżyńskiego), Darwina. N/ż: cała Igołomska, cała Mrozowa, Zajezdnia Nowa Huta, Cmentarz Podgórski, KS Hutnik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: G.......! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 13.07.03, 20:51 kuba203 napisał: > Posłać do piachu: Rondo Kocmyrzowskie (w kierunku Ronda Czyżyńskiego) Chyba Ci Kuba łepetynę w tej ence dziś wytrzepało. Przystanki tego typu (za skrzyżowaniami) są najbardziej racjonalne pod słońcem. Takie powinny powstać pod CAHTS w kierunku pl. Centralnego (wówczas dopełniłaby się "21"), na Rondzie Kocmyrzowskim w kierunku Bieńczyc (do piachu z kolei przystanek na Andersa i Bieńczyckiej), na skrzyżowaniu Dietla - Starowiślna dla linii jadących w kierunku Bieżanowa i Borku, podobnie przy Stradomiu w kierunku Kapelanki, oraz przy pl. Centralnym - wspólny dla "4" i "15" oraz "22" i Rondzie Grzegórzeckim dla "1" i "14" itd. Co do reszty gotów jestem się zgodzić z wyjątkiem Fabryczej (widziałeś ile bloków tam teraz się wybudowało) oraz Orzeszkowej. I tak tam tramwaj musi stawać ze względu na światła. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 13.07.03, 21:11 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > Chyba Ci Kuba łepetynę w tej ence dziś wytrzepało. Nie przeczę :DD > Przystanki tego typu (za skrzyżowaniami) są najbardziej racjonalne pod słońcem. Ależ chodzi o przystanki PRZED skrzyżowaniem, za skrzyżowaniem jest Rondo Kocmyrzowskie I :)) > Co do reszty gotów jestem się zgodzić z wyjątkiem Fabryczej (widziałeś ile > bloków tam teraz się wybudowało) Mogą podejść te 200m, tam jest już za gęsto od przystanków :)) > oraz Orzeszkowej. I tak tam tramwaj musi > stawać ze względu na światła. To trzeba przeprogramować światła :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ADAŚ Re: G.......! IP: *.wielkopole.sdi.tpnet.pl 13.07.03, 21:16 kuba203 napisał: > Ależ chodzi o przystanki PRZED skrzyżowaniem, za skrzyżowaniem jest Rondo > Kocmyrzowskie I :)) No to się nie dogadaliśmy - zwracam honor. Zmyliło mnie to określenie w kierunku Ronda Czyżyńskiego. > Mogą podejść te 200m, tam jest już za gęsto od przystanków :)) Sorry, ale ja bym się wkurwił podchodząc aż pod Francesco Nullo. Dzięki !!! > To trzeba przeprogramować światła :)) Wierzysz w cuda. Już mamy inteligentne światła na skrzyżowaniu Dietla - Starowiślna. Ja w każdym razie wolę blondynki. Przynajmniej pośmiać się z nich można, a na tych światłach ćwiczyć łacinę kuchenną pozostaje. Odpowiedz Link Zgłoś
kuba203 Re: G.......! 14.07.03, 09:04 Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > No to się nie dogadaliśmy - zwracam honor. Zmyliło mnie to określenie w > kierunku Ronda Czyżyńskiego. No bo jeżeli tramwaj w kierunku Placu Centralnego lub Bieńczyc, to się musi tam zatrzymać :)) > Sorry, ale ja bym się wkurwił podchodząc aż pod Francesco Nullo. Dzięki !!! Sorry, ale ja chodzę mniej więcej tyle do tramwaju i nie narzekam. > Wierzysz w cuda. Wierzę, bo to są realne cuda, tylko trzeba chcieć :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: G.......! IP: *.cm-uj.krakow.pl 14.07.03, 14:32 Zgadzam się oprócz Borku Fał. I Odpowiedz Link Zgłoś
_hektor Re: G.......! 12.07.03, 18:04 kuba203 napisał: > Gość portalu: ADAŚ napisał(a): > > > Patrząc Kuba Twoimi kategoriami wypadałoby zlikwidować przystanek dla > > linii "10" pod Wandą w kierunku Łagiewnik. Do Poczty Głównej też mogą sobi > e > > dojść. > > Zgadzam się w całej rozciągłości :)) Tutaj nie chodzi o to, że mogą sobie ludzie przejść te 100m, ale o to, żeby mieć w jednym miejscu przysatnek wszystkich linii jadących w stronę Wawelu. Szczególnie biorąc pod uwagę, że na skrzyżowaniu są barierki i do przejścia dla pieszych jest kolejne 30m, to raczej nie ma szans, żeby zdążyć na "10", która właśnie podjeżdża pod Pocztę. Natomiast w odwrotnym kierunku jest już tak jak powinno być - "10" nie staje pod Kinem Wanda i ludzie rzeczywiście sobie spokojnie mogą przejść. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Locutus Re: G.......! IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 12.07.03, 23:18 A to Kino Wanda jeszcze w ogóle istnieje??? Odpowiedz Link Zgłoś
balsen Korekta w czasie kursowania 103 14.07.03, 02:48 Bardzo często bywa tak że 103 jedzie tuż za 144 lub przed i to w obie strony (przynajmniej od Krowodrzy do Trzech Wieszczy). Najgorzej jest w Weekend, gdy różnica odjazdu np. z Czarnowiejskiej między 103 a 144 wynosi 3-5 minut, a póżniej nie jedzie nic w kierunq Krowodrzy przez 20 minut! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiek Re: Korekta w czasie kursowania 103 IP: *.zim.citynet.pl 14.07.03, 08:01 balsen napisał: > Bardzo często bywa tak że 103 jedzie tuż za 144 lub przed i to w obie strony > (przynajmniej od Krowodrzy do Trzech Wieszczy). Najgorzej jest w Weekend, gdy > różnica odjazdu np. z Czarnowiejskiej między 103 a 144 wynosi 3-5 minut, a > póżniej nie jedzie nic w kierunq Krowodrzy przez 20 minut! no więc właśnie , a później mpk mówi że 103 to nierentowna linia...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: Korekta w czasie kursowania 103 IP: *.cm-uj.krakow.pl 14.07.03, 14:33 Ale tak jest tylko w wakacje, wcześniej dbano o koordynację 103 z444 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Locutus Re: Korekta w czasie kursowania 103 IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 14.07.03, 23:18 Hihihi... no to się skończyło dbanie... i dbania już nie będzie - skoordynowane rozkłady jakoś nie pasują do wizerunku MPKurwy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skafi Re: Korekta w czasie kursowania 103 IP: *.tpn.pl 15.07.03, 13:03 Wystarczy wspomnieć 172 i 138, które, świątek piątek, zawsze razem. "Forever beloved" psia krew! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Locutus Autobus to zwierzę stadne. n/t IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 15.07.03, 23:00 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: Autobus to zwierzę stadne. n/t IP: 62.233.183.* 15.07.03, 23:01 Oj tak zwłaszcza na Opolskiej, Mackiewicza itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skafi Re: G.......! IP: *.tpn.pl 15.07.03, 12:53 kuba203 napisał: > Gość portalu: mouset napisał(a): > > > Żądam przystanku na Piłsudskiego! To jest bezsens, bo to jest 103 a nie 50 > 3 TAK!TAK!TAK! > Ale serio, przecież od przejścia 200m nikogo nogi nie rozbolą, a dzięki temu > jedzie się szybciej! Minimalnie! Bywa, nie rzadko, że 103 i tak stoi, bo ma przed sobą autobus, czy tramwaj, któr nie omija tego przystanku. Regularnie jeżdżę 103 z pętli na Jabłonowskich. Mam dymać 500 m spod Rolniczej, czy tyle samo ze Straszewskiego? A z Piłsudkiego, przez Czapskich maiłbym 50 m. Może mój przykład nie jest może typowy,ale ten przystanek, aż się prosi. Był kiedyś założony przezez mnie wątek na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mouset Re: G.......! IP: 62.233.183.* 15.07.03, 22:42 Oczywiście, ale papierki się muszą zgadzać, że 103 nie stoi, qrwy!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Locutus Re: G.......! IP: *.lama.net.pl / 192.168.11.* 15.07.03, 23:02 Kurwa, przecia to człowiek może ochujać z taką poltyką... albo niech przemianują na 503, albo dawać przystanek pod UJotem i Cracovią! Odpowiedz Link Zgłoś