Dodaj do ulubionych

MPK i "linie strefowe"

07.01.08, 21:49
Mam wątpliwość, która mnie dosyć frapuje, mówiąc delikatnie. Mianowicie, jak
wiadomo, od nowego roku MPK wprowadziło jakieś śmieszne zmiany w swoich
taryfach i sporą część linii oznaczyło wdzięcznym mianem "linii strefowych".
Mieszkam na Klinach i do pętli tramwajowej na Borku Fałęckim mam 3 przystanki,
a spacerek po Zakopiańskiej to ani nic przyjemnego ani specjalnie
interesującego więc preferuję jednak rezygnację z tej "przyjemności" i
skorzystanie z usług MPK, której co miesiąc płacę haracz za bilet okresowy.
Problem w tym, że po wspomnianej już zmianie wszystkie linie łączące mój
przystanek z pętlą borkowską stały się liniami strefowymi, na które ponoć
trzeba już mieć bilet aglomeracyjny [chociaż granica Krakowa jest z
kilkanaście przystanków w przeciwną stronę!]. Pytania: 1. Czy mogę bez obaw
korzystać z tych linii na mojej trasie [która nijak się ma do jakichkolwiek
gmin ościennych]? 2. Jeżeli nie, to co za debil to wymyślił?!

Dzięki za odp.
Obserwuj wątek
    • mk0615 Re: MPK i "linie strefowe" 08.01.08, 06:44
      Nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania, sorry. Natomiast wkurza
      mnie to MPK. bo sprawa autobusów strefowych to temat powracający
      co dwa lata jak bumerang. Mieszkam na trasie autobusu 204, który
      systematycznie zmienia się w 104, aby za chwilę stać się strefowym
      204 i tak w koło. Mieszkam tu 10 lat i przeżyłam już chyba z 8
      takich zmian. Po co to komu? Nie można raz zdecydować?
      • kr_kr MPK tylko jeździ 08.01.08, 08:34
        Zmiany są delikatnie pisząc bezsensowne, ale to nie MPK powinniście za nie
        winić. MPK "tylko" jeździ. Kwestie numeracji i tras leżą w gestii ZDiT, choć
        ostatnia zmiana ma związek z podpisanym "porozumieniem aglomeracyjnym" i jak to
        mówiono wynikającego z niego "ujednolicenia" zasad.
        Co do konkretnego pytania o Zakopiańską i dojazd do Borku - po pierwsze raczysz
        przesadzać, pisząc o "granica Krakowa jest z
        KILKANAŚCIE przystanków w przeciwną stronę". Jeżeli - jak piszesz - mieszkasz na
        Klinach, to zapewne wsiadasz na przystanku Judyma albo Kąpielowa - od nich do
        granicy miasta jest raptem pięć - sześć przystanków (CAŁA obecna linia 205 ma
        ich 17).
        Po drugie - nie zmienia to faktu, że już od bardzo dawna (15 lat?) przejazd
        liniami strefowymi w ramach strefy miejskiej traktowany jest jak przejazd linią
        miejską. Tak więc dla Ciebie - poza zmianą numeru - nic się nie zmienia.
        • lunch Re: MPK tylko jeździ 08.01.08, 09:07
          Otóż to. MPK nic nie ma do biletów, tras i taryf.

          Natomiast ZDiT próbuje posprzątać pewne rzeczy po MPK, ale że tam
          (tj. w ZDiT) pracują niekompetentni ludzie, robi jeszcze większy
          bałagan.

          Bo na przykład linia 415 od początku powinna mieć numer 215, a nie
          415. A ci sobie teraz wymyślili 287. Ludzie w Marszowcu chyba już
          dowcipy opowiadają o numeracji swoich linii. Najpierw cudowało MPK
          215, 185, 287, 287 (ale ze strefą miejską), 415 i 287. Nonsens.

          To samo z tramwajami. Najpierw MPK miało jakąś wizję i zmieniło
          numerację linii, np. 6 na 36, 24 na 38, a nowej linii dało numer 24.
          Potem sprawy przejął ZDiT, przywrócił 6 i 24, a nową 24 przemianował
          na 12. Śmiać się czy płakać?
        • beezqp Re: MPK tylko jeździ 08.01.08, 17:05
          Dzięki za informacje, nie mieszkam tu od dawna więc się zbytnio nie orientuję.
          Pozdr.
          • allbundy Zacznijmy od tego ze nie powinna powstawac linia.. 08.01.08, 22:01
            415 na marszowiec, powinna zostac tam linia 287 obslugiwana przez
            maly autobus.
            • ps966 Re: Zacznijmy od tego ze nie powinna powstawac li 09.01.08, 17:25
              Przeczytalem caly ten watek i dalej nie wiem, czy w linii 204
              powinienem odbijac bilet jak za przejazd autobusem normalnym, czy
              strefowym? Pamietam, ze kiedys, mimo, ze 204 mial numeracje powyzej
              200 to odbijalo sie w nim bilety jak w zwyklym autobusie. Wiec jak
              to jest teraz?
              • ddtt Re: Zacznijmy od tego ze nie powinna powstawac li 09.01.08, 21:42
                To, jaki bilet masz skasować nie zależy od numeru linii, tylko od tego czy masz
                zamiar przejechać granicę strefy. W obrębie miasta niezależnie od linii wyatrczy
                bilet miejski.
                Pozdrawiam
                • ps966 Re: Zacznijmy od tego ze nie powinna powstawac li 10.01.08, 15:55
                  Jasne, ze chodzilo mi o przejazd cala trasa 204. Wiec mam w niej za
                  to kasowac strefowy czy nie?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka