Dodaj do ulubionych

Nie chcą modernizacji Placu Nowego

IP: *.fema.krakow.pl 23.02.08, 00:10
Przecież jak raz pozwolicie wejść kioskarzom na Plac Nowy, nie uda
się ich już nigdy wyrzucić! Na placu należy wyremontować
nawierzchnię, wprowadzić ładną małą architekturę, przeprowadzić
kosmetykę i na tym poprzestać! Kioski - to jakaś polska specjalność,
niespotykana w cywilizowanym świecie!
Obserwuj wątek
    • Gość: znajomy znajomych Kurde, jak Pl. Nowy ma wyglądać tak... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.08, 00:25
      ... jak Nowy Kleparz na zdjęciu w tekscie o tunelu:
      miasta.gazeta.pl/aliasy/mod/super_zoom.jsp?xx=4741587
      to Sularzowi i jemy podobnym należy spakować rzeczy osobiste, mydełko,
      szczoteczkę do zębów i wystrzelić w kosmos. The sooner, the better.
    • Gość: 3po3 Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.chello.pl 23.02.08, 06:19
      Panie Sularz i podobnie myślący. Kazimiwerz nigdy nie był salonem, zawsze był brudny i brzydki. I to może brzmi paradoksalnie ale to to właśnie decydowało o jego egzotyce, że nie powiem - uroku.
      Kupcy też, jeżeli w ogóle ich interesem będzie uroda tego miejsca,
      gdyby im pozwolić, pewnie i pobliski cmentarz byliby gotowi zamienić na plac Jeszcze Nowszy.
      Zbyt wiele już zabytków, w imię opatrznie pojętej troski o autentyzm, zamieniliśmy w przybytki przeznaczeniem daleko odbiegające od pierwowzoru.
    • Gość: KAZIK Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.50.jawnet.pl 23.02.08, 07:45
      WAR KOMUCHY I PISUARY OD ŻYDA PLAC ŻYDA TYLKO ODNOWIĆ
      • Gość: pr Re: miliony zarabiane na kazimierzu IP: *.ists.pl 23.02.08, 11:25
        wlasciele knajp na placu nowym zarabiaja miliony i beda sie bronic
        do ostatniej kropli krwi przed konkurencja, dla nich najlepiej zeby
        sie nic nie zmienilo i kasa dalej plynela tylko do nich ... juz maja
        po kilka kamienic w krakowie, ale chca wiecej, konkurencja jest
        zdrowa, wpuscic nowych, zadbac o plac bo teraz to wstyd go komus
        pokazac taki syf na nim
      • Gość: aleluja Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.ksknet.pl 23.02.08, 21:32
        Jakos nie zauwazyłam, aby miasto plaonowało stwiac na placu Nowym
        budy. Nikt z radnych tego nie postulowal. Nie mowil o tym tez nigdy
        Sularz. O co wiec chodzi?
    • Gość: Eddie Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.chello.pl 23.02.08, 09:26
      Sądzę, że podobnie myślą nie tylko okoliczni restauratorzy i
      mieszkańcy, lecz także zdecydowana większość Krakowian, którzy tam
      bywają! Po prostu: nie chcemy zabudowy Placu Nowego klimatyzowanymi,
      choćby najpiękniejszymi budkami i sklepikami! Już dość wypełniania
      kolejnych placów sklepami. Plac to plac. A zwłaszcza TAKI plac
      powinien nim pozostać!
    • Gość: reemigrant Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.kracen.hor.net.pl 23.02.08, 09:27
      Pojawia się pytanie: co jest interesującego dla zagranicznych turystów: Plac
      Nowy w swojej tradycyjnej targowej formie, czy też "rewitalizacja" w stylu
      "Pasaż 13" przy Rynku, coś co można spotkać w każdym powiatowym mieście we
      Francji czy we Włoszech.
      Nie możemy się doczekać, kiedy przedwojenne, oryginalne pokrycie betonowe placu
      wypełnione rzadko spotykanym bazaltowym kruszywem, zostanie zastąpione królującą
      w Polsce betonową, kolorową kosteczką. Niech żyje Wielki Dekorator Miasta
      Krakowa radny Sularz!!!
    • Gość: Agnes Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.autocom.pl 23.02.08, 11:15
      Jasne,zostawić syf,nic nie zmieniać,bo tak jest wygodniej jednej ,bojącej się
      konkurencji właścicielce restauracji.A za nią poszły setki naiwnych,którzy
      dobrodusznie uwierzyli,że chodzi o "specyfikę","niepowtarzalny
      charakter","przyjazny Kazimierz" i inne bzdety.Żałosne...
    • Gość: helanka Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.08, 11:29

      syfiarze i brudasy-kiedy sie wyniesiecie z tego miasta??Najlepiej nic
      nie zmieniac i niech bedzie se super po krakowsku-brudno,ciemno i
      zawistnie!!
      • Gość: pawka Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 00:58
        najlepiej zabudować wszystkie place w Krakowie budkami w stylu Nowego Kleparza,
        albo lepiej zróbmy wszędzie "galerie handlowe" i będzie nowocześnie
    • Gość: norma Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.08, 11:58
      Pan radny Sularz niech nam przestanie Kazimierz urządzać, tylko
      niech się zajmie tym, co konieczne - wyremontowaniem ulic i
      chodników, bo się zabić można.
      • Gość: Agnes Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.autocom.pl 23.02.08, 12:05
        Pozwolisz,że dokonam parafrazy twojej wypowiedzi,która lepiej uwypukli jej
        sens.Niech Sularz nie zajmuje się remontem ulic i placów tylko w końcu zajmie
        się tym czym powinien,remontem ulic i placów.
        Mocno!!Ty to tak od zawsze masz,czy się tego wyuczyłeś?
    • Gość: xxx Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.chello.pl 23.02.08, 14:34
      klimat Kazika jest niepowtarzalny i nie potrzeba tam nic przerabiać!
      można wyrównać chodniki, czy wyremontować kamieniczki, ale nie budować jakieś
      ohydne plastikowe budy! to tak jakby z pustyni wokół piramid usunąć piasek i
      zastąpić go kostką, bo się niewygodnie chodzi; albo wylać betonowe alejki w lesie
    • Gość: crac.87 plac MUSI byc wyremontowany! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.08, 17:08
      bardzo uprzejmie ale stanowczo apeluję o rozsądek! tzw. klimat to
      nie syf i bylejakośc! plac nowy i ulice dookoła muszą zyskac
      wreszcie odpowiednią nawierzchnię. można zrezygnowac np. z
      nowoczesnych iluminacji itp., ale mawierzchnia w ocbecnym kształcie
      jest kompromitująca. niech nadal kupcy sprzedają warzywa, ale
      otoczenie powinno byc bardziej kazimierzowskie a mniej post-
      komunistyczne.
    • Gość: marynia Konkurs! Konkurs! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.08, 18:23
      i niech wygra Lewicki i postawi krzesła....
    • Gość: mick Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.08, 19:09
      Nie wpadło do głowy Francuzom stawiać plastikowo szklanych budek z piwem na Montmarcie, nie wpadli też na to Portugalczycy w dzielnicy Baixa a mimo to tłum turystów ciągnie tam i staje zachwycony kiedy widzi brudne, dziurawe, wąskie uliczki wypełnione są gwarem rozmów, przekleństw i śmieci.

      Światli radni z Krakowa mają jednak inny pomysł na promocję jednej z ostatnich nie przesiąkniętych na wskroś nowoczesną tandetą dzielnic. Za mało nowocześnie jest na Placu. Ehh...

      Panie Sularz jakoś Panu nie wierze jak Pan tak nawołuje za równouprawnieniem kupców wobec "złych" restauratorów... coś tak czuje, ze jakiś Pana kolega założył niedawno firmę budowlaną i brakuje mu zleceń... a może ma firmę gastronomiczną i szuka rynku zbytu? ;-)
      • Gość: max Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.ksknet.pl 23.02.08, 21:25
        A czy Sularz powiedzial, ze maja tam byc budy? Bo jakos nigdy czegos
        takiego z ust p. Sularza nie słyszalem. Jesli dobrze zrozumialem ma
        byc konkurs, ktory dopiero pokaze co moze byc na placu Nowym. Wiec
        dlaczego wszyzscy twierdza ze tam maja byc budy? Nierozgarnieta
        Kursa rozpetala histerie.
        • Gość: behemot Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.08, 01:35
          A od kiedy to konkursy architektoniczne, w szczególności konkursy na place
          pokazują CO ma być budowane? To zwykłe wciskanie kitu. Miasto organizując
          konkurs PRECYZYJNIE określa wymagania odnoście tego CO będzie projektowane.
          Różnice polegają wyłącznie na jakości architektonicznej koncepcji, a nie
          programie użytkowym. Mówiąć wprost: jeśli maistao chce stawiać kioski, ogłasza
          konkurs na kioski, jeśli na plac z małą architekturą typu latarnie etc., ogłasza
          konkurs na plac etc.
          Pojawia się tez kolejne pytanie: dlaczego miasto chce ogłaszać konkurs ma plac o
          ściśle sprezyzowanych i ustalonych tradycją przedwojenną i najnowszą historią
          spontanicznej rewitalizacji funkcję i wyraz architektoniczny? Plac, któremu
          należny się remont pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem istniejącego
          uzytkowania, ewentualnie wprowadzeniem zieleni w formie małych drzewek etc. i
          być może ograniczonej liczby stolików wokół okrąglaka na potrzeby istniejących
          tam barów (a nie eliganckich restauracji jak to się marzy radnemu S.).
          Szczególnie ciekawe, że plac Szczepański, który ani takiej wyrazistej formy nie
          posiada, ani nigdy jej nie miał, a w przestrzeni miasta jest miejscem znacznie
          bardziej reprezentacyjnym, także ze względu na znaczące instytucje kultury jakie
          mają przy nim siedzibę, takiego konkursu się nie doczekał i robiony jest po
          partyzancku. Mimo, iż dla konkursów i awnangardowych realizacji wpisujących się
          w secesyjno-modernistyczną architekturę placu jest przestrzenią wymarzoną.
          • o13y ależ Behemocie 24.02.08, 18:05
            Często ogłaszając konkurs Miasto właśnie posiada program użytkowy danego miejsca
            . Zlecony zresztą za nasze pieniądze. Tak to się porobiło , że nikt nie chce
            podjąć sie tej odpowiedzialności i jasno określić, że Kraków potrzebuje tego i
            owego w tym a tym miejscu (do wypełnienia dowolnie- Plac Nowy, inne miejsca
            konkursowe dostępne w BIP pod hasłem "konkursy"). Więc się zleca i mówi, (a
            nawet pisze, albo przepisuje), że wg opracowanego programu. Można tylko mieć
            nadzieję, że takie miejsca będą konsultowane z Radą Dzielnicy I, która to Rada
            będzie w tym akurat względzie kontynuować tradycje poprzedniej- czyli dialog z
            mieszkańcami. Poprzednia propozycja - będąca źródłem potężnej awantury tutaj
            www.waskoprojekt.pl/projekt.php?dir=cat_04gp&proj=proj_050kazimierz
            Gadanie o aptece i kantorze na Żydzie to bajki. Apteka jest za rogiem, kantor
            takoż (na Miodowej - i wystarcza).

            W każdym razie - jak w warunkach konkursowych sie pojawi zagospodarowanie WRAZ z
            pawilonami lub miejscami do siedzenia/stania (letnie knajpy) to takie będą prace
            konkursowe.
            A jak to Miasto weźmie w swoje ręce, to nikt z tego nie będzie zadowolony. Kupcy
            sie chcą autorytetem Miasta podeprzeć? A swoją drogą, jak sie radny Sularz
            uprze, to jest szansa, że pomysł przeforsuje. Tak więc ostrożnie z tym miejskim
            konkursem, bo ością w gardle stanie.
            Nawierzchnię wymienić, jak na ulicach i resztę zostawić. Mogą dojść latarnie,
            byle nie takie (z przeproszeniem) krowy jak na Małym Rynku.
            • Gość: behemot Re: ależ o13y IP: *.autocom.pl 24.02.08, 23:24
              Przeciez ja to samo napisałem...
    • Gość: loki Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.ksknet.pl 23.02.08, 21:36
      Fajnie ze plac nowy bedzie remontowany. To miejsca ma swoj klimat,
      ale akurat okropny stan placu go nie buduje. Konkurs to świetny
      pomysł.Ale czy 200 tys zl wystarczy na dobry projekt? Jestem za tymi
      działaniami. A protestujacy niech sie glowe pukna. Dziecinada
    • Gość: małgorzata kiedy wreszcie ci bez-radni zrozumieją, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.08, 00:28
      że lepsze jest wrogiem dobrego. Budki ! Chyba już całkiem ogłupieli. Co to jest
      Kleparz czy Kazimierz ? Wyremontować nawierzchnię. Ładne zadaszenia. Te budy,
      budki i kioski to zmora tego kraju !!!!!! Ludzie obudźcie się !!!!
    • Gość: Darius Re: Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.lutn.cable.ntl.com 24.02.08, 13:06
      Mozna tez posadzic kilka ladnych drzew moze troche wiekszych bo te co
      przy rynku posadzili to wstyd kilka galazek a mozna przeciez kupic
      okazle kilkunastoletnie drzewa w calej europie mysli sie o zieleni w
      miescie Krakow o tym zapomina tworzac pustynie z betonu
    • Gość: mmm Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: 149.156.121.* 24.02.08, 17:46
      Szanowana Redakcjo,
      placu Nowego, a nie Placu Nowego. Z małej ma być!!!
    • Gość: K. nie dla BUD, tak dla restauracji i kawiarni! IP: *.wlan-114-137.betanet.pl 24.02.08, 18:52
      tylko nie żadne BUDY!!
      owszem, kawiarnie, restayracje, puby ale nie kolejny kleparz!!
    • Gość: ania Nie chcą modernizacji Placu Nowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.08, 13:47
      A może radny Sularz zacznie od pracy od podstaw i wynajmie od
      zarządcy placu szalet, ten jedyny przy placu- ogłoszenie ciągle wisi
      w okrąglaku. Ciekawe co na to sanepid? Byłby dobry interes jak już
      Radny Odnowiciel osobiście doprowadzi do modernizacji, której
      jedynym przecież celem jest umożliwienie sprzedaży alkoholu w
      okrąglaku. To jest lobby piwne /sponsorowało kampanię wyborczą?/,
      nie ma nic wspólnego z konkurencją. Takowa byłaby, gdyby ci wszyscy
      handlujący na placu pietruszką, serem, chlebem itp mieli takie same
      warunki jak zrzeszeni w spółce Kazimierz. Niestety oni płacą wielkie
      kwoty spółce za mozliwość stania na placu bez dostępu do wody i
      wc.... Pani Prezes sama ma idealne i tanie warunki do rozwoju swej
      inicjatywy- a mając takiego zwolennika, jak radny Sularz należy
      tylko czekać na efekty. Małymi krokami zmierzają do udowodnienia
      nam, że handel pietruszką się nie opłaca, ale piwem tak. Tego nie
      trzeba udowadniać. A jeszcze Miasto dołoży na koncepcę modernizacji
      piwnej. Super! A szkoda, że nikt z władców i decydentów nie kieruje
      się rozsądkiem. Mieszkańcom i turystom potrzebny jest plac o
      charakterze handlowym, niech będzie w środku hala targowa, a dokoła
      stragany, ale czynne, a nie zamknięte - spółka Kazimierz nie ma
      ochoty otwierać ich w zimie, bo marznie.... Żyją więc z tych
      handlujących niezrzeszonych w spółce -a mają z czego, bo cena jest
      za metr powierzchni handlowej dwanaście razy wyższa niż dla tych ze
      spółki. Tylko pozazdrościć takiego interesu! Nie dziwota, że spółka
      chce zarobić, ale by tak otumanić Radę Miasta? To spółka dążyła do
      zmiany regulaminu - by handlowac pod gołym niebem do 2 w nocy i to
      alkoholem, nikt tego wcześniej nie omawiał z mieszkańcami. Niech
      spółka kupi sobie kamienicę i tam otworzy bar piwny.
      Postuluję więc: Niech będzie jak dotąd, ale czyściej i bez
      zastępowania dobrego lepszym i brzydszym. Charakter placu odpowiada
      zapotrzebowaniu i nie ma sensu nic zmieniać. A okrąglak to zabytek!
      Taka hala targowa powinna być dumą i wizytówką dzielnicy. Codziennie
      powinno byc tak jak w sobotę - kupujących jest w okolicy b. duzo,
      muszą chodzić do hali Grzegórzeckiej na zakupy, albo do Almy. A po
      co? Byłoby bliżej i wygodniej.
    • Gość: pawka Święte słowa :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 14:12
      ja też nie chcę budek, kiosków itp. Całorocznie, to można sobie wynająć miejsce
      w galeriach handlowych itp. albo po prostu mały sklepik.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka