Dodaj do ulubionych

slub cywilny-pytanie co do przyjecia po??

26.11.09, 17:02
witam wszystkie panny mlode!!
tak wertuje tutaj watki ktore sa pozakladane jednak jakos nie moge znalezc
odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. otoz latem 2011 planujemy z moim M
wziasc slub tylko cywilny. w zwiazku z tym mam pytanie do Pan ktore braly juz
takowy slub jak wygladalo ich przyjecie po zlozonej w urzedzie przysiedze.
chcialam powiedziec ze my planujemy zaprosic okolo 20-25 osob i nie bedzie w
zwiazku z tym orkiestry ale zastanawiam sie jak powinno wygladac takie
przyjecie zeby bylo przyjemne a wszyscy nie siedzieli tylko i nie patrzyli na
siebie nawzajem. jak rozwiazac sprawe muzyki moze dj-a?drugie pytanie to jak
dlugo powinna trwac taka nasiadowka i ile posilkow powinno byc podanych??
dziekuje za wszystkie odpowiedzi!!
Obserwuj wątek
    • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 17:40
      Podpinam się smile Co prawda planuję takie przyjęcie po ślubie kościelnym, nie
      cywilnym, ale to bez znaczenia.

      Kwestia muzyki mnie nurtuje. Myślałam o zamówieniu kilkuosobowego zespołu, żeby
      grali nam do obiadu (bez wokalu), ale kiedy sobie to wyobraziłam, to jakieś
      niezręczne mi się to wydaje: my jemy, oni grają "do kotleta".

      DJ chyba jest lepszym pomysłem, ale czy to nie zbyt kosztowna opcja? Może lepiej
      znaleźć restaurację, w której zgodzą się puścić muzykę, którą im dostarczymy?

      Co do kwestii posiłków i czasu trwania, to wszystko zależy od Waszej decyzji i
      od pory ślubu. My myślimy o obiedzie z deserem, ślub koło południa, później
      obiad (aperitif + przekąski, później "właściwy" posiłek: zupa, drugie danie,
      deser) do ok. 16-17.
      • syropinka26 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 17:47
        misself to co napisals tez mi sie podoba czyli slub kolo dwonastej i zakonczenie
        uroczystosci kolo 16tej 17tej. wyczytalam wlasnie ze dziwczyny zamawialy
        jakoegos np skrzypka ktory gral jednoczesnie wlasnie juz w usc tylko czy to nie
        tak jak piszesz granie do koltleta??jakos trodno mi sobie to wyobrazic no i tak
        samo jak trodno mi sobie to wyobrazic ze np ta uroczystoscw lokalu trwa np kilka
        godzin a ten grajek caly czas gra mysle sobie ze po godzinie czy dwoch byloby to
        juz dla uszu meczace. muzyka z glosnikow niby dobry pomysl ale czy nie za
        skromny? sama juz niewiem nie mmay zaduzo kasy ale jednoczesnie chcialabym zeby
        ten dzien wygladal ladnie. czy ktos doswiadczony moze sie wypowie??zwlaszcza w
        kwesti muzyki byl ktos na slubie gdzie gral jakis pan na instrumencie??
    • 1luna1 Budyniowa i Lili - pomóżcie 26.11.09, 17:41
      Dziewczyny. Macie świetny gust, doświadczenie zdobyte na własnych ślubach.
      Pomóżcie. Myślę, że to lepszy temat niż przeciągające się dyskusje na temat
      szkodliwości palenia. Nie mówię tego złośliwie, bynajmniej. Macie potencjał. W
      takiej roli doradcy lepiej się zrealizujecie i pomożecie. Wasze stylizacje
      ślubne były z klasą.
      Pozdrawiam.
      • budyniowa123 Re: Budyniowa i Lili - pomóżcie 26.11.09, 17:47
        dzięki za miłe uwagismile
        • lili-2008 Re: Budyniowa i Lili - pomóżcie 27.11.09, 10:14
          ja również dziękujęsmile
    • paskud_agg Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 17:44
      Nie ma "powinno"; wszystko możecie urządzić jak chcecie. Porozmawiajcie i sami
      sobie wstępnie odpowiedzcie na pytanie jak byście widzieli taką uroczystość, a
      jak już będziecie mieć zarys, to wtedy możemy Ci doradzać co i jak najlepiej.

      Na pewno przyda się jakaś muzyka. Możecie puścić w tle coś z płyty albo wziąć
      DJa i zrobić małą potańcówkę - wedle upodobań.
    • agatita82 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 17:56
      Dokładnie jak napisała paskud. Nie ma "powinno". Jedne rodziny się
      same zabawią a inne będą siedzieć i czekać niewiadomo na co...
      My mieliśmy normalne wesele, więc nie podpowiem Ci za bardzo. Na czas
      ceremonii oraz obiadu i do tortu mieliśmy kwartet smyczkowy i to było
      poprostu cudowne! Polecam jeśli możecie sobie pozwolić na takowy.
    • budyniowa123 przyjęcie 26.11.09, 18:00
      Po pierwsze powiem jak to było z mojego punktu widzenia:

      też miałam przyjęcie, ale hmmm... większe niecotongue_out
      tak czy siak:
      jak rozwiazac sprawe muzyki moze dj-a?

      Muzyka MZ byc musi. Nawet jeśli nie do tańca, to jako tło.
      u nas było tak, że nagraliśmy płyty- jedną z muzyką do obiadu, drugą z muzyką
      taneczną. Poprosiliśmy świadka i pracowników restauracji i w odpowiednim
      momencie płytkę zmienilismile
      Dj nie był potrzebny, chociaż my nie przewidzieliśmy tego, że muzyka nie będzie
      z winampa tylko z odtwarzacza, więc nie można było wyszukac konkretnych utworów.
      Ale jeśli potrzebujecie bez tańców- to spokojnie płyta z fajną muzyką puszczona
      w restauracji wystarczy.


      jak
      > dlugo powinna trwac taka nasiadowka i ile posilkow powinno byc podanych??


      trzeba się zastanowić, bo
      a) liczba posiłków zależy od czasu trwania
      b) czas trwania zależy od liczby posiłków

      czyli: u mnie było od 18 do 1 w nocy.
      podane było: przystawka, zupa, danie główne i zimna płyta.
      na odchodne był barszczyk- czysty
      i oprócz tego- słodkości na oddzielnym stole.

      myślę, że w przypadku "nasiadówki" więcej dań jest zbędnych. Myślę, że jeśli
      zaczniecie ok 18 to MAX do północy to potrwa. I dłużej nie ma sensu tego przeciągać.

      My barszczyk wzięliśmy, bo u nas jednak tańce były.
      Od razu powiem: jedzenia starczyło, jeszcze zostałosmile

      czas trwania zależy od liczby posiłków, bo nie może byc tak, że impreza się
      rozkręci, będzie się przeciągać, a żadnego jedzenia w zanadrzu nie ma.
      (przynajmniej moim zdaniem)

      Dlatego trzeba się zdecydować: czy zamawiamy taki zestaw jak obiad
      (przyst.+zupa+głowne) i zimną płytę i kończymy o tej 11-12, czy też jest opcja,
      że się goście rozsierdzą lub roztańczą i asekuracyjnie zamawiamy jeszcze jedno
      danie (np barszcz)

      ps. Myślę, że jak na samą nasiadówkę dla 20 osób to 6 godzin to i tak jest
      bardzo dużosmile

      mam nadzieję, że pomogłam ciutsmile
      • misself Re: przyjęcie 26.11.09, 18:13
        Dziękuję, Budyniowa, skrycie miałam nadzieję, że się wypowiesz na ten temat, bo
        cenię sobie Twoje zdanie jako osoby doświadczonej w tym względzie smile

        My nie planujemy tańców - ze względu na to, że ani my byśmy nie tańczyli, ani
        nasze rodziny nie są tańczące (ja jestem tańcząca, ale to jest taniec
        zdecydowanie solowy smile) - więc myślę, że kwestia muzyki z płyty będzie bardzo
        dobra. Mój Mężczyzna ma doświadczenie w robieniu takich składanek, więc będzie
        miał chłopak zajęcie przed ślubem wink

        Ilość posiłków oczywiście trzeba dostosować do charakteru uroczystości, mało kto
        jest w stanie wysiedzieć parę godzin za stołem. 3-4 godziny takie przyjęcie (bez
        tańców) to jest jak dla mnie maksimum.

        Zastanawiam się tylko, czy nie uraczyć gości czymś ciekawym. Nie chcę tu użyć
        słowa "atrakcja", bo nic z ogólnie rozumianych weselnych atrakcji mi nie pasuje
        do tego typu imprezy. Z drugiej strony obawiam się, że może być trochę drętwo.
        • budyniowa123 Re: przyjęcie 26.11.09, 18:21
          3-4 godziny takie przyjęcie (be
          > z
          > tańców) to jest jak dla mnie maksimum.


          wydaje mi się, że prędzej 4-5 jak już cośsmile
          zanim się zbiorą
          zanim usiądą
          zanim podadzą przystawkę
          zanim zbiorą talerze
          zanim podadzą zupę, zbiorą talerze ponownie, podadzą drugie danie...
          Mijają 2 godziny

          a potem deser, tort i muszą ludzie mieć czas pogadać... więc mija godzina,
          półtorej...

          a potem ludzie zaczynają się zbierać, żegnać, dziękować
          i mija kolejna godzinasmile
          • misself Re: przyjęcie 26.11.09, 18:28
            To jedno danie odpadnie smile JA nie wytrzymam dłużej niż 3-4 godziny po prostu.
            Znam siebie.
    • syropinka26 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 19:02
      hej dziekuje za wszystkie wpisy. ja jednak myslalam zeby to byla impreza w ciagu
      dnia a nie nocy czy wieczoru.czyli cywilny okolo poludnia i potem do restauracji
      z tego wzgledu chcialam zeby to bylo lato czy jakas cieplejsza pora roku zeby
      bylo mozna wyjsc swoodnie na dwor i nie siedziec wciaz za stolem. pytm
      najbardziej o ta muzyke bo tez przeraza mnie wizja znudzonych gosci za stolem bo
      pamietam jak moja siostra robila w restauracji chrzciny swojego dziecka i to
      trwalo iles tam godzin a jak sie tak siedzialo to kazdy tylko gapil sie na
      siebie i tyle. moja rodzinka moze i tanczaca tylko jakos sobie nie wyobrazam
      zabawy w tak malym gronie podoba mi sie jednak pomysl kogos kto by przygrywal
      nam w tym czasie.
      kazde komentarze mile widzianesmile
      • k.l2 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 19:25
        Do obiadu to raczej Dj czy po prostu plyta - nie wyobrazam sobie
        dobrego muzyka,ktory zgodzilby sie grac do kotleta..

        A swoja droga bylam na takim slubnym obiedzie i to chyba bardzo
        zalezy od gosci jak dlugo beda sie bawic. Tam gdzie byla przyjecie
        trwalo jakies piec godzin (nie tylko siedzenie za stolem,
        restauracja byla w pieknym otoczeniu, wiec goscie tez troche
        spacerowali, na papieroska wychodzili itp.). A potem i tak czesc
        przeniosla sie na dalzy ciag pt. domowka smile
    • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 26.11.09, 19:44
      Hej Syropinko!
      Ja właśnie miałam tak, jak piszesz - rok temu smile
      Ślub cywilny o 12:30, a potem przyjęcie na 22 osoby. Polecę
      skrótowo: muzyka była z laptopa, sami przygotowaliśmy 2 playlisty -
      do kotleta i do tańczenia. Co do jedzenia, nie pamiętam już
      dokładnie, jak to szło, ale zaplanowany był obiad, zimna płyta,
      ciasta, deser lodowy i ciepła kolacja jednodaniowa. I tu - porażka,
      bo podanie każdego dania było z nami uzgadniane i deser lodowy oraz
      kolacja po prostu wypadły z harmonogramu! Do dziś nie wiem, jak to
      się stało - dość powiedzieć, że kiedy się ocknęliśmy, połowy gości
      już nie było, a z drugiej połowy 2 osoby tylko reflektowały na lody
      lub kolację sad
      Duża wtopa, ale wniosek jest taki, że jedzenia było jednak sporo, bo
      kilkuodzinne w założeniu przyjęcie skończyło się dobrze po 23
      wieczorem wink
      Sądzę więc, że obiad + deser/ciasta + zimna płyta to dość na 3-4
      godziny. Przy dłuższym siedzeniu drugie ciepłe danie.
      Kwestię uatrakcyjnienia monotonnego z definicji przyjęcia
      rozwiązaliśmy tak, że między obiadem a deserem zaproponowaliśmy
      gościom krótki spacer po parku połączony z robieniem zdjęć
      (amatorskich). Rzuciliśmy hasło tak luźno, sądząc, że pójdzie z nami
      kilka osób rozprostować nogi - a poszli wszyscy smile
      Potem było trochę tańców, tort, te sprawy wink
      Plusem takich małych wesel jest to, że można z każdym chwilę pogadać
      tak od serca, a nie tylko wymienić grzecznościowo dwa zdania. A
      kluczem do udanego przyjęcia jest moim zdaniem przemyślane usadzenie
      gości, żeby zajęli się sobą w małych grupach - wtedy impreza sama
      się toczy. Powodzenia!
      • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 10:04
        Szampanna, w takim razie mam do Ciebie pytanie: jakie usadzenie polecasz? Mnie
        się strasznie podobają okrągłe stoły, ale w restauracji, którą mamy na oku, nie
        ma takiej opcji, poza tym kształt pomieszczenia (coś w rodzaju L) wymusza dość
        specyficzne ustawienie stołów.

        Możemy zawsze zmienić restaurację smile

        Ach, i jak ustalałaś z obsługą kwestię czasu trwania przyjęcia? Bo piszesz, że
        miało trwać kilka godzin, a przeciągnęło się do 23.
        • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:10
          miss, mnie też się podobają okrągłe stoły, ale nawet nie zapytałam,
          czy takimi dysponują, bo jak próbowaliśmy gości podzielić, to
          wychodziło bez sensu (na 3 stoły?), szczególnie nasz stół byłby
          idiotycznie obsadzony. Więc mieliśmy jeden długi stół, my pośrodku.
          Byłam też na małym przyjęciu weselnym (20 parę osób), gdzie stół był
          w kształcie odwróconego L właśnie - przy krótszym boku PM i vip-y wink
          (jednostronnie), przy dłuższym cała reszta (vis-a-vis). Też było
          wygodnie. Ale sala była prostokątna, ustawienie w L było podyktowane
          szczupłością miejsca.

          Kwestia czasu była ustalona dość luźno, ponieważ to był pensjonat z
          restauracją, a my mieliśmy tam wykupione noclegi, oprócz nas prawie
          zero ruchu (restauracja cała nasza), to nie stanowiło to kłopotu.
          • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:21
            A ile miejsc liczą okrągłe stoły?
            Bo u mnie będzie jakieś 35-40 osób. To już chyba ilość, przy której jest sens
            wymyślać okrągłe stoły smile

            Przy tej sali w L, o której mówię, trochę ciężko jest usadzić te 35 osób tak,
            żeby wszyscy się widzieli. Przez ścianę moi goście nie widzą smile A dzięki Tobie
            zaczęłam się zastanawiać, czy nie zmienić decyzji w sprawie wyboru knajpy.
            • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:23
              no, na tyle osób to jest sens, pewnie smile A wrzuć jakieś zdjęcia
              obecnej sali, bo mnie zaciekawiło to L?
              • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:24
                okrągłe stoły są na ogół na 8-12 osób, przy czym 8 wydaje mi się
                sensowne, 12 już niekoniecznie
              • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:34
                Przy czym w tej "mojej" (cudzysłów, bo jeszcze nie jesteśmy do końca
                zdecydowani) sali nie ma stołów okrągłych i nie wiem, czy jest taka opcja, żeby
                były.

                To jest zdjęcie baru i kawałka sali. Fotografujący stoi pod ścianą.

                https://www.klimatypoludnia.pl/winiarnia/images/obr61_b.jpg

                Zdjęcie zrobione spod baru, czyli tej ściany, pod którą stał fotograf przy
                poprzednim zdjęciu. Ten słup kamienny przy lewej krawędzi to jest załamanie
                litery L.

                https://www.klimatypoludnia.pl/winiarnia/images/obr1_b.jpg

                Zdjęcie od słupa wink

                https://www.klimatypoludnia.pl/winiarnia/images/obr65_b.jpg
                • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 11:43
                  Kumam smile Sala nie jest zła, w sensie tego L, bo jest dość szeroka.
                  Ale bardzo wątpię, czy przy tej stylistyce posiadają okrągłe stoły -
                  a nawet jeśli tak, czy to będzie miało ręce i nogi (mz nie pasują tu
                  okrągłe i już).
                  • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 12:50
                    Też mi się tak wydaje, że nie bardzo by pasowały stoły okrągłe, bo to wnętrze
                    jest raczej rustykalne, w klimacie południa Europy.

                    Z drugiej strony jakoś nie podoba mi się pomysł usadzania 35 osób przy jednym
                    wspólnym stole. To generuje problemy logistyczne (leworęczni! co najmniej 10
                    osób) i towarzyskie (łatwiej jakoś integrować się w mniejszych grupach).

                    Pomyślę jeszcze smile Mam dużo czasu smile
                    • szampanna Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 12:55
                      ależ w tej sytuacji powinny być 2 długie stoły lub układ w L lub T
                      (nie mówię o tej konkretnej sali). Jeden długi na tyle osób, yyyyy...
                      • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 13:03
                        Dwa się raczej nie zmieszczą na szerokość smile
      • lili-2008 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 10:28
        Myślę, że gdybym miała po ślubie tylko obiad dla 20-30 osób to zaplanowałabym go
        tak jak Szampanna.
        Co do muzyki to nie brałabym DJ, tylko bym przygotowała kilka fajnych płyt, i z
        muzyką spokojniejszą, i z szybszą, gdyby ktoś chciał potańczyć.
        • freciczka Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 12:49
          Ja też mam opcję obiadu po ślubie, który jest o 13 w USC.
          Knajpa będzie gotowa od 14-14:30 i planujemy żeby trwał max do 18.
          Potem idziemy na imprezę więc jeszcze musimy się odświeżyć, przebrać itp.
          Zobaczymy jaki repertuar płytowy ma restauracja a jeśli nam się nie spodoba to
          weźmiemy swoją muzykę.
          MZ nie ma sensu wydawać kasy na grajka szczególnie że mam niemiłe skojarzenie z
          cyganem który przychodzi w letnie wieczory do knajp z ogródkami żeby wyłudzić
          pieniądze...
          My będziemy mieli: przekąskę, zupę i danie główne. Na wejście aperitif.
          Przystawki będą już gotowe na stołach. Zupa i danie główne będą do wyboru ze
          skróconego menu. Do tego zamawiamy tylko wino (restauracja na którą jesteśmy
          zdecydowani w 99% jest połączona ze sklepem z winami- byłam wczoraj na
          rekonesansie i dzisiaj dogorywamwink )+ oczywiście napoje bezalkoholowe.
          Proponują nam jeszcze ciasto, ale chyba zrezygnujemy na rzecz tortu.
          U nas będzie ok 45 osób i nie planujemy tańców, bo wieczorem (co prawda w innym
          składzie) idziemy do klubu się bawić.

          No i najważniejsze: jak będziesz szukała restauracji na przyjęcie unikaj jak
          długo się da (przynajmniej do momentu przedstawienia oferty) słów: ŚLUB, WESELE,
          bo od razu ceny pójdą 50% w górę!!
          • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 13:05
            freciczka napisała:
            >
            > No i najważniejsze: jak będziesz szukała restauracji na przyjęcie unikaj jak
            > długo się da (przynajmniej do momentu przedstawienia oferty) słów: ŚLUB, WESELE,
            > bo od razu ceny pójdą 50% w górę!!

            Przydatna rada, masz rację. W ogóle tego hasła należy unikać wszędzie smile
    • kasiadoro Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 12:53
      To i ja opowiem o swoim smile
      ślub cywilny o 13.00 w Pałacu Ślubów w W-wie. Potem obiad w
      restauracji również na Starówce, więc odpadł problem tranpsortu
      gości. W czasie, gdy się goście "rozpłaszczali" - bo była to zima -
      my zrobiliśmy parę zdjęć na rynku. Na zaproszeniu napisaliśmy, że po
      ceremonii zapraszamy na uroczysty obiad, więc każdy wiedział, że nie
      będzie długiej imprezy całonocnej. Jedzenie: przystawki, danie główne
      (każdy dostał przygotowane menu z daniami głównymi, do wyboru z 4
      pozycji), tort. Muzyka z płyty - nie pomyślałam o własnej muzyce, ale
      to co puścili w restauracji było klasyczną muzyką tła - spokojną i
      delikatną - podobało mi się. Specjalnych atrakcji nie było - po
      prostu siedzieliśmy sobie, jedliśmy i gadaliśmysmileprzyjęcie skończyło
      się przed 18, czyli trwało ponad 3 godziny.
      • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 13:04
        Jedna podpowiedź dla tych, które są "przed": taka muzyka tła nazywa się
        muzak po angielsku.
    • hrv_77 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 13:02
      Dziewczyny 5 grudnia będę miała taką imprezę. Slub w USC o godz. 14:00, tam
      skrzypce i wiolonczela. Potem impreza w restauracji na 30 osób. Muzyka z płyt,
      którą wcześniej sobie nagraliśmy. Gó...e Sinatra bo go kochamy, ale są też
      ciekawe, szybkie i taneczne kawałki. Imprezę planujemy do 22, a posiłki następująco:
      - 14:30 obiad 2-daniowy
      - słodkie ciasta i deser
      - godz. 16:00 - tort
      - zimna płyta
      - godz. 20 - kolacja
      Impreza zapowiada się ciekawie, mamy wizytówki przy talerzach, aby dobrać
      towarzystwo pod względem temperamentu i zainteresowań. Większość młodych osób, z
      wyjątkiem kilku cioćsmileJa będę ubrana w długą, jasną suknię, przyszły mąż w
      ciemnym garniturze, czyli elegancka, dyskretna klasyka i w takim też stylu
      planujemy naszą uroczystość.

      pozdrawiam przyszłe panny młode

    • syropinka26 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 18:29
      hej dziewczyny!! dziekuje za wszystkie wpisy.zapytam jeszcze z ciekawosci jaka
      stawka wchodzi w gre za jedzenie na osobe w lokalu??
      ja narazie robie wstepne rozeznanie bo jeszcze usc nie mamy umowionego ale
      wszystkie Wasze wpisy sa dla mnie bardzo cennesmilepozdrawiam!!!
      • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 18:36
        Zależy od miasta, restauracji ilości posiłków i czasu trwania przyjęcia oraz
        tego, czy lokal jest w czasie bankietu zamknięty, czy wynajmujesz po prostu
        osobną salę. W Krakowie 80-150 zł/os.
        • freciczka Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 27.11.09, 18:40
          W Warszawie to koszt ok 85-120 PLN/os + alkohol.
    • syropinka26 Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 28.11.09, 09:56
      dziekuje.ja jestem z Poznania mysle wiec ze to bedzie okolo 100zl.
      zobaczymy.powodzenia dla wszystkich przyszlych Malzoneksmile
      • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 28.11.09, 11:02
        Poszukaj i popytaj, tylko pytaj o "przyjęcie na X osób", a nie o "przyjęcie po
        ślubie" smile
        • aneta-skarpeta Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 03.12.09, 23:11
          My właśnie bedziemy mieli w czerwcu slub cywilny w południe, potem
          obiad ( pewnie do 16-18)

          restauracja w typie chata z bali, ale jedzenie nie typowo chłopskie
          ( schabowy z kapustąwink), bedzie lato wiec cos lekkiego- jadłam tam
          pieczona pierś z kurczaka ze szpinakiem i zapiekanym plackiem
          chlebowym ( taki racuszek zamiast ziemniaków) i było to pyszne,
          lekkie i mozna bylo skosztowac jeszcze czegos

          obiad bedzie sie składał z zupy, drugiego, przekąsek i ciast.

          Zadziwiało mnie jak wszyscy wmawiali nam, że musza byc 2! dania
          ciepłe w czasie obiadu weselnego. Tylko z doswiadczenia ( w rodzinie
          chrzciny, komunie itd sa organizowane przez catering, w restauracji
          itd) wychodzi, ze nikt tego nie zjada

          nie bedzie wódki itd. bedzie szampan na powitanie i wino do obiadu (
          duzo nie wypijąwink

          sala jest odizolowana od reszty restauracji i ma oddzielne wyjscie
          na ogród-pole. w ogrodzie jest kucyk, plac zabaw, ławeczki- ważne bo
          u nas duzo małych dzieci

          tanców wygibańców nie bedzie

          stroje- ja na razie mam sukienke z jedwabiu z druga warstwą tiulu w
          kolorze intensywnego turkusu z naszywanymi ciemnofioletowymi
          kwiatami- bez ramiączek, do połowy łydki- musze dobrac jakis szal

          kosztowała całe 200! złsmile i to przepłaciłam bo nie chciałam czekac
          do konca licytacji, zeby mi nikt nie buchnął i kupiłam w opcji kup
          teraz

          sukienka niby uzywana- nie widać znamion noszenia. Kupiłam z myslą o
          weselu znajomych, ale jak przyszła to się wziełam i zakochałamsmile

          ale ze do czerwca daleko to jeszcze moze wszystko sie w tej materii
          zmienić

          narzeczony bedzie mial klasyczny zwykly garnitur, białą koszule- na
          dzien dzisiejszy wersja bez krawatu/a- rozpieta pod szyją, sportowa
          elegancja

          co do garnitury to zastanawiamy sie czy kupimy nowy, bo kupowalismy
          w tym roku na komunie mojej chrzesnicy , bo mu sie stary skurczył w
          szafiewink ale tak bosko w nim wygląda, że moze w tym pójdzie

          obiad bedzie na ok 50 osób

          menu szczegółowo bedziemy omawiac miesiac przed imprezą, bo skąd ja
          mam wiedziec co bede chciała podac gosciom za pół rokuwink


          mielismy 3 podobne restauracje na oku- w sumie wybralismy najtansza
          i najbardziej nam wszystko pasowało

          koszt restauracji to 60-80 zł od talerzyka- w zaleznosci co
          dokładnie wybierzemy.
          • aneta-skarpeta Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 03.12.09, 23:14
            zastanawiam sie tylko czy nie rozszerzyc opcji ciastowej, bo u nas
            wszyscy kochaja ciasta ( typ-domowej roboty, naprawde jak babcinesmile

            jak zaczne tak podwyzszac to pewnie cena skoczy troszke

            • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 04.12.09, 09:57
              I tak bardzo tanio smile A skąd jesteś?

              Bardzo fajny pomysł z tym ogrodem przy restauracji - z doświadczenia wiem, że
              goście bardzo lubią takie miejsca smile Zwłaszcza dzieci.
              • aneta-skarpeta Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 04.12.09, 10:38
                misself napisała:

                > I tak bardzo tanio smile A skąd jesteś?

                jestem z w-wy, ale ukochany z pułtuska i w ramach oszczednosci
                uznalismy ze tam zrobimy, tam jest ta restauracja

                www.wielkalipa.com.pl/
                lubimy wiejskie klimaty- rodziny takze, wiec mysle ze bedzie sie
                podobało

                chcielismy zrobic najpierw w oycowiznie
                www.oycowizna.pl/a/4/restauracja
                ale bez 160zł nie podchodz i nie było idealnej sali- albo z amałe,
                albo za duze

                a jak z narzecznym bylismy na obiedzie w oycowiznie to zapłacilismy
                140, a w lipie 80-i bylismy z dzieckiemsmile- drugie danie, picie, +
                kawa herbata i ciastko na deser


                i ze lipa na zadupiu to mniej ludzi, w oycowiznie w sobote to taki
                młyn ze to koszmar


                • misself Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 06.12.09, 21:49
                  Bardzo klimatyczne miejsce ta Wielka Lipa smile
                  • aneta-skarpeta Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 06.12.09, 22:17
                    misself napisała:

                    > Bardzo klimatyczne miejsce ta Wielka Lipa smile


                    i nazwa fajnawink
    • dorothy_mills Re: slub cywilny-pytanie co do przyjecia po?? 04.12.09, 10:04
      ania_nowelska_111111 jeszcze raz zamieścisz reklame,to wnosze
      o bana dla Ciebie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka