z_meetropolii 12.08.10, 10:29 zdecydowalismy ,że na naszym weselu dla gości będą winietki. Zastanawiamy się czy zrobić winietkę dla każdego gościa ,czy ''zbiorczą '' na cały stół. Stoły są na 12 osób. Proszę o wasze opiniei doświadczenia w tej kwestii Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
e-kdp Re: winietki 12.08.10, 21:54 Hej! wydaje mi się że lepiej zrobić dla każdego z osobna, niż zbiorczą.Wtedy wygląda to elegancko.Robiłam takie Winietki znajomej, na każdym talerzyku był "taki bilecik z imieniem i nazwiskiem".Ładnie też wygląda "winietka wbita w cukierek"-takie podziękowanie dla gości 2 w 1 Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: winietki 13.08.10, 18:12 U Nas było cos w rodzaju zbiorczej. Winietka dla kazdego powoduje ze ludzie biegaja w koło stołu i wczytuja się w małe karteluszki a potem pytaja czy Ci z lewej zamienia się z nimi miejscami bo oni chcieli siedziec blizej Kowalskich. Jak jest jedna zbiorcza to znaczy ze maja usiasc przy stole nr 5, a czy beda blizej Kowalskich czy Nowaków to ich sprawa a nie narzucone przez młodych polecenie. Odpowiedz Link Zgłoś
decembersnowdrop Re: winietki 13.08.10, 18:19 Zgadzam się z Mariną - polecam plan stołów. O ile w miarę łatwo ustalić, które rodziny będą chciały usiąść razem przy jednym stole, o tyle ciężko posadzić konkretne osoby obok siebie, tak aby wszyscy byli zadowoleni. Słyszałam nie raz o sytuacjach, gdzie winietki zostały zignorowane, bo goście chcieli usiąść inaczej, bądź część gości ich nie zauważyła. Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: winietki 13.08.10, 20:41 My dzielilismy stoły na: dla rodziny starszej (wujkowie i ciocie) dla rodziny młodej (bracia i siostry cioteczne) dla znajomych Najwazniejsze zeby ktos ze znajomych nie trafiła do stołu gdzie siedzą tylko stare ciotki i się męczył tam cała noc bo wszyskie miejsca w miedzy czasie zostały zajete. Co do ignorowania winietek to sama to widziałam na weselach wiele razy ze ludzie dopadaja do stołu i kto pierwszy to zaczyna przestawiać te winietki bo mu wypadło ze znajomi beda po drugiej stronie stołu. Rozwiazanie z winietka zbiorcza podpatrzyłam u kuzynki na weselu bo sie sprawdziło, to samo zastosowałam u siebie i tez super zdało egzamin (a zwracałam baczna uwage na to czy ludzie bładza przy stołach czy nie) Odpowiedz Link Zgłoś
szampanna Re: winietki 13.08.10, 19:09 Przy okrągłych stołach jestem za zbiorowymi winietkami - goście sami usiądą w odpowiedniej konfiguracji Wszyscy się tak samo widzą, nie ma gorszych i lepszych miejsc, więc jest ok Przy prostokątnych uważam pojedyncze za lepsze. Odpowiedz Link Zgłoś
e-kdp Re: winietki 13.08.10, 23:34 Zgadzam się z Szampanną.A co do biegania ludzi,to czy są winietki zbiorcze czy nie, to co nie którzy i tak będą biegać.Każdy robi jak uważa ale"winietka"to "winietka" a nie jakaś jedna zbiorcza kartka.Moim zdaniem albo już robić takie coś z głową albo nie robić ich wcale Odpowiedz Link Zgłoś