Dodaj do ulubionych

to płaci za waszą sukienkę slubną?

23.02.06, 07:37
Mam takie pytanie czy same płacicie za sukienkę ślubną czy może robią to Wasi
rodzice.
Obserwuj wątek
    • anulka80 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:51
      ja chcialabym sama sobie kupic sukienke-zaplacic za nia ale moj tato powiedzial
      ze absolutnie sie nie zgadza ale mysle ze da sie przekonac
      smile
      • kulac Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 10:21
        ja sama będę płacić za sukienkę (ze względów finansowych naszych rodzin sami
        płacimy za całe wesele) Czeka nas jeszcze dużo oszczędzania ale myślę, że sobie
        poradzimysmile
    • lena_lodz Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:53
      ja płacę za swoją suknie, moi rodzice dokładają do wesela więc koszty ubioru od
      stóp do głowy pokrywam ja smile
    • bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:54
      Wesele sponsoruja mi rodzice, ale wydatki typu zaproszenia, dekoracja koscioła,
      ubiór to moja głowa. Niewyobrażam sobie bym ja pracujaca osoba wyciagała do
      mamy reke i prosiła -Mamo daj mi na sukienkę.
      I szczerze mówiąc takie sytaucaje, kiedy dorosłe i pracujace osoby
      wyciagaja ręke po pieniadze o rodziców uważam hmm, za dziwne..
      • anulka80 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:09
        bacha popieram tez tak robimy bo oboje pracujemy wiec tez zaproszenia dekoracje
        obraczki(to moj przyszly maz sam kupuje) kwiaty i fotografa (moze tez damy rade
        za kamerzyste) chcemy zaplacic sami no i n a sukienke tez juz mam kase ale moj
        tato jak sie uprze to koniec swiata mam jeszcze troche czasu wiec go namowi
        mysle taksmile
        • bacha1979 anulka80 23.02.06, 08:13
          No przeciez rozumiem. Czasem mnie smieszy jka ktos wypisuje jaki to dorosły
          jest i dojrzały a potem sie okazuje, że mimo, że pracuje to go na za
          przeproszeniem włąsne majtki nie stać.
          Ale to nie moja sprawa.
          Rzozumiem, ze tez jesteś córunia Tatusia?? wink Mój Tato jak zastanawiałam sie
          kogo prosic, to mi powiedział, ze mam mu powiedzieć ile bedzie gości i nie
          martwic sie ile to bedzie kosztować. smile
          • anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:18
            wiesz co bacha nic nie rozumiesz moj tato zostal sam po tm jak moja mam 3 lata
            temu zmarla wiec nie chce go naciagac na koszty ale wiesz co i tak czego nie
            napisze bedzie zle
            pozdrosmile
            • bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:19
              No ale czy ja napisałam cos nie tak??
              • anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:22
                ok sory ruszylo mnie ze jestem coreczka tausia on tez chce dobrze a ja nie chce
                go naciagac na koszty
                pewnie ze tez mi powiedzial zebym sie nie martwila o kosztysmile
                pozdrawiam Cie bacha
                • bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:24
                  No to wyjasnione. smile
                  • anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:25
                    ok a kiedy masz bacha slub czy juz wybralas kieckesmile
                    • bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:32
                      15 lipca, kiecki brak, wizji kiecki brak. smile Ale kasa jest juz odłozona. A Ty
                      Aniu??? Bo chyba ania jesteś???
                      • anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:34
                        tak ania jestem wiesz co slub 5 sierpnia i kiecki tez nie mam ale juz mniej
                        wiecej wiem czego chce na pewno chce biala i chyba z gorsetem zobaczymy 4 marca
                        umowilam sie na mierzenie zobaczymy bo nie naleze do szczuplusienkich
                        pozdrosmile
                        • bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:36
                          Aniu jmi też sie marzy biała i też do najsczuplejszych to ja nie należe.
                          Rozmair 40 ;/
                          • anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:39
                            hehehe ja mam 42 ale slyszalam ze rozmiary tych kiecek roznie raz zawyzone raz
                            zanizone wiec glowa do gory a jeszcze po dzisiejszym paczkowaniu wink to pewnie
                            trza bedzie przez miesiac cwiczyc hehehe
          • jgrudzia Re: anulka80 23.02.06, 10:09
            bacha1979 napisała:

            > No przeciez rozumiem. Czasem mnie smieszy jka ktos wypisuje jaki to dorosły
            > jest i dojrzały a potem sie okazuje, że mimo, że pracuje to go na za
            > przeproszeniem włąsne majtki nie stać.
            > Ale to nie moja sprawa.
            >
          • jgrudzia Re: anulka80 23.02.06, 12:07
            jak ludzie uwielbiaja krytykowacsad((
            Jestem dorosla,sama zarabiam, moj narzeczony tez, mieszkamy juz razem i za
            wiele rzeczy zwiazanych z naszym weselem zaplacimy sami,
            ale za sukienke zaplaca rodzice, bo mnie nie stac, mimo ze niezle zarabiamy.
            Niestety splacamy kredyt za mieszknie, oboje robimy studia podyplomowe, a
            sukienka i przyjecie weselne to spory wydatek.
            Nie powinno sie pisac, ze ktos komu z roznych wzgledow pomagaja rodzice jest
            niedorzalysad
      • inez_22 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 12:50
        Calkowicie sie z Toba zgadzamsmile
        Mam taka sama sytuacje, i takie same poglady jak Ty
      • pkownacki Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 09:40
        ale mowisz, ze

        > I szczerze mówiąc takie sytaucaje, kiedy dorosłe i pracujace osoby
        > wyciagaja ręke po pieniadze o rodziców uważam hmm, za dziwne..

        a wczesniej napisalas

        > Wesele sponsoruja mi rodzice,

        I troche sama sobie przeczysz a mysle, ze rodzice, chca pomoc to nie ma w tym
        nic zlego. Czesto pracujace osoby chocby jak sie sprezaly nie beda mogly ot tak
        znalezc pelnej kwoty.
        Nasze wesel bylo glownie zaplacone przez nas, a przy niektorych wydatkach
        wspomogli nas rodzice.
        • bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 27.02.06, 07:44
          Spieszę z wyjaśnieniami. I chyba nawet napisałm to, że gdyby to ode mnie
          zależało, gdybym ja miała wydac kaśe na wesele takie, jak robią mi Rodzice, to
          poprostu bym zrezygnowała z tej przyjemności. Ba, to powiedziałałm Mamie i
          Tacie. Uniesli sie honorem, że ich stac, ze przeciez maja córkę tylko jedną,
          wieć to jest ich prezent dla mnie...Napewno gdyby sie mieli zapożyczyć namoje
          wesele, to bym im na to nie pozwoliła. Uścislam, że dziwne wydaja mi sie
          sytacje, gdy dla dorosłych pracujących osób, Rodzice sponsoruja wszytkie
          wydatki- od a do z. W maire swoich możliwości odciązam ich z wydatków (chocby
          prze kupno kiecki), choć jest to i tak mały element całego wesela.
    • paolka25 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:11
      U mnie tez rodzice dokładaja sie do kosztow wesela ale jak damy rade to
      wiekszosc wydatkow poniesiemy sami, w tym takze sama zaplace za swoja sukienke
      i wszystkie dodatkismile
      • berdronka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:24
        za wszystko płacimy sami.
        • mloda_79 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 10:06
          my też za wszystko płacimy sami. Oboje pracujemy juz po kilka lat, mieszkamy we
          włanym mieszkanku (dodam, że nikt nie dołozył nam złotówki do niego) i
          uznaliśmy, że wyciąganie w takiej sytuacji pieniędzy od rodziców to lekka
          przesada
          • m.dmowska Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 27.02.06, 00:14
            A u nas za wszystko płacą rodzice. I co? To znaczy, że jesteśmy niedojrzali???
            Ja kończę studia, szukam pracy, mój narzeczony dopiero co wrócił z usa, więc
            trochę grosza jest, ale wydamy je pewnie na remont mieszkania - tez szuka pracy.
            Niektórzy piszą, że za wszystko płacą sami, ale ile z Was dostało pieniadze na
            mieszkanie czy naj jego remont, czy też na samochód??? Jak brać na wesele to
            wstyd, ale brać na inne cele - to już nie??? Trochę to dla mnie nielogiczne...
    • adzik27 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:23
      Moja mama trochę mi dołożyła do wesela ale większość kosztów pokrywami sami.
      Stroje też. Pracuję i nie wyobrażam sobie żeby mama płaciła mi za suknię.
    • paulucha3333 paulucha 23.02.06, 08:39
      ja nie mam tego dylemantu za wszystko placimy sami,wlasnie jestesmy na
      wygnaniusmile))i wciagu trzech miesiecy zarobimy sami na wesele na okolo 100 osobsmile
      i bardzo sie ciesze z tego powodu,mojej mamy nie było by poprostu stac na
      zorganizowanie wesela wiec szybko sie usamodzielnilam i to ja chcialabym ja w
      cos ładnego wystroic...pozdrawiam was dziewczyny z zielonej wyspysmile
    • agnrek Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:00
      Oj, zeby tak ktoś mi zafundował smile
      • emib3 Re: Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:24
        A u mnie nietypowo - płaci babcia. Uciułała te pieniążki dla mnie (jedynej
        wnuczki) już jakiś czas temu i byłoby jej pewnie przykro, gdybym ich nie przyjęła.
      • aleks2539 Re: Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:32
        ja płacę sama. Niby zarabiam, pracę mam stałą. Ale jak co miesiąc
        muszę odłożyć na szkołę to jakoś nic mi na koncie nie zostaje.
        Jednak znalazłam na to sposób. Facet kupił mi z okazji zbierania na
        kieckę świnkę skarbonkę... I systematycznie coś tam się wrzuca. Na oko
        około 6-7 stówek tam już jest. Nie wiem ile bo trzeba by było świnkę
        rozbić, (brak możliwości wyjęcia). Więc proszę trzymać kciuki (unicestwienia
        zwierzaka przy wpłacie zaliczki)!!!
    • birdka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 11:31
      u mnie wesele finansuja rodzice-chociaż takie sparwy jak obraczki i to, na co
      nas stać, bedziemy opłacali sami.Z reszta staramy sie jak najwiecej
      oszczedzić.a sukienka..babcia powiedziała, że da pieniadze i koniec-pół roku
      sie z nia targowałam , żeby tego nie robiła i nic!uparła się!ale przynajmniej
      dała sie przekoanć by ta sukienka była jej prezentem ślubnym dla mnie..tylko co
      z tego ma mój przyszły mażwinkna szczescie on nie protestuje-przecież też chce
      mięc piękna panne młodąsmilepozdrawiam
      ps.babcia oczywiście jest super kochana od zawsze!!!!
    • agnrek Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 11:54
      A mój narzeczony poszedł do kancelarii po świadectwo chrztu i bierzmowania.
      Młody ksiądz mówi tak : "No wie pan co? Przed panem przyszedł dziadek w
      wnuczkiem i dziadek za ślub wnuczka zapłacił".
    • ladybird4 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:04
      za wszystko placimy sami - jestesmy dorosli!!
      • marlena.k1 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:08
        jak najbardziej samasmile
        • birdka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 14:34
          z chęcią byśmy tez zapłacili,ale ja sie jeszcze uczę, i tylko mój luby
          zarabiauncertain a wszystkie nasze oszczedności włożyliśmy w kupno mieszkania!z reszta
          w związku z tym nie planowalismy wesela tylko ślub, no ale nasi rodzice
          postanowili zrobilc nam ślubny prezent czyli przyjęcie!jesetsmy wdzięćzni,ale w
          maiarę mozliwości i z biegiem czasu chcemy im te wspanialomyslność
          wynagrodzic...może wycieczka w przyszłości...zoabzcay sie...
          pozdrawiam
          • marlena.k1 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 16:39
            pochwalamsmile
    • veevaa Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:25
      Nie pracuje, wiec za sukienke placa rodzice. Za wesele i slub i orkiestre - pol
      na pol jedni i drudzy rodzice. Obraczki, zaproszenia - ja z narzeczonym (on
      pracuje).
    • viinga Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:53
      Wesel opłacali rodzice, ale ubiór miałazakupić w własnym zakresie.
      A suknie kupił mi....brat (tzn sfinansował 2/3 kosztów sukienki)
      • wiosna9 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:55
        Rodzice z mojej str płacili za mój ubiór, gości i reszta na pół, a jego rodzice
        za jego ubiór itd
    • ciemnanocka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:52
      A ja mam to szczescie, ze moj tata powiedzial, ze mi wyprawi weselesmile
      Na szczescie nie spowoduje to u niego kredytow, ani niejedzenia przez pol rokusmile
      Wiec u nas podzial tradycyjny. Wesele - moj tata, alkohol, obraczki, bukiet i
      samochod moj narzeczony.smile
      Pewnie gdybym sama musiala za wszystko zaplacic nie byloby takiego wesele o
      jakim sobie zamarzylam... Chyba musze sie rodzicom wnukami szybko odwdzieczycwink
      • martyna1985 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:56
        Chcialam sama uzbierac, ale moi rodzice chcą załacić.smile
      • bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:57
        Ja gdybym miała ze swoich oszczędności wyprawiać wesele takie jak wyprawiaja mi
        rodzice, to najzwyczajniej bym z niego zrezygnowała. Wcale tego nie ukrywam.
        • muszka1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 10:49
          U mnie tez sponsorami są rodzice - moi i narzeczonego. Sami tak zdecydowali,
          bez żadnego "wyciągania rączki". Po prostu oni tak chcieli, a nas samych nie
          byłoby stać na takie wesele. Ale na pewno trochę się dołożymy.
    • zara.m Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 14:14
      U nas jest trochę tradycyjnie, trochę nie wink
      Ze względu na tradycje i możliwości finasowe moi rodzice płacą za wesele, a
      rodzice MOJEGO za alkohol, orkiestrę, samochód. My sami - pracujemy, ale
      niestety o zarobkach to szkoda pisać - chcemy zapłacić za nasze ubranka i
      wszystko co z tym związane; za zaproszenia, dekorację sali.
      Myśląc realistycznie, chcieliśmy zorganizować coś mniejszego po ślubie, ale
      rodzice obydwojga powiedzieli NIE. Mój tata nawet przyznał sie, że zawsze
      wyobrażał sobie, że bedzie pewnego dnia "wydać jedyną córkę za mąż". Wolałabym
      oczywiście, żeby to wszystko nie było aż tak strasznie dorgie, ale na to nic
      nie poradzę.
    • 17m82 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 17:00
      tato- sam chciał
    • niemamloginu2 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 17:06
      mój narzeczony smile wg rodzinnej tradycji
    • evka_e Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 21:31
      rodzice
      • usa83 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 22:38
        Ja sama.
        • drumsticky Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 07:51
          Ja sama, ale rodzice pomagali wybierac. Tyle tylko, ze mieszkaja daleko, wiec
          siostra pstrykala mi zdjecia aparatem w telefonie i natychmiast wysylala z
          telefonu na ich e-mail. Kolezanka w miedzyczasie z drugiego telefonu rozmawiala
          z moja mama i mowila czy sie podobaja.
          • monias11 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 09:00
            w 100% sama.
            • kasiulek25 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 11:51
              sama zapłaciłam za suknie i dodatki
    • djkoval Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 12:06
      Mi Chrzestna dała pieniążki na suknięsmile
    • aldialdi Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 00:39
      My wesele zrobiliśmy sami,pół roku walczyłam z tatą że kasy nie chcę, uparła się
      w końcu że ok ale suknię mi kupi bo inaczej mama mu nie wybaczy (a mamcia moja
      nie żyje niestety) no i z tym argumentem już nie walczyłam, za suknię zapłacił
      tatko. Wkurzył mnie poptem bo oczywiście masę kasy włożył w telegram ale i tak
      wpakowaliśmy to w dom w którym meszkamy razem smile
      • krewetka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 09:59
        sukienke kupują moi rodzice, dodatki ( buty, itp) sama
        • wegierka111 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 15:37
          Sama. A czemu mają sluzyc takie watki? Badaniu kondycji finansowej par mlodych? smile)
    • sokol7 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 19:42
      za moją sukienkę zapłacił tato powiedział że to taki mały prezent na nowe życie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka