brokerka 23.02.06, 07:37 Mam takie pytanie czy same płacicie za sukienkę ślubną czy może robią to Wasi rodzice. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anulka80 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:51 ja chcialabym sama sobie kupic sukienke-zaplacic za nia ale moj tato powiedzial ze absolutnie sie nie zgadza ale mysle ze da sie przekonac Odpowiedz Link Zgłoś
kulac Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 10:21 ja sama będę płacić za sukienkę (ze względów finansowych naszych rodzin sami płacimy za całe wesele) Czeka nas jeszcze dużo oszczędzania ale myślę, że sobie poradzimy Odpowiedz Link Zgłoś
lena_lodz Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:53 ja płacę za swoją suknie, moi rodzice dokładają do wesela więc koszty ubioru od stóp do głowy pokrywam ja Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 07:54 Wesele sponsoruja mi rodzice, ale wydatki typu zaproszenia, dekoracja koscioła, ubiór to moja głowa. Niewyobrażam sobie bym ja pracujaca osoba wyciagała do mamy reke i prosiła -Mamo daj mi na sukienkę. I szczerze mówiąc takie sytaucaje, kiedy dorosłe i pracujace osoby wyciagaja ręke po pieniadze o rodziców uważam hmm, za dziwne.. Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:09 bacha popieram tez tak robimy bo oboje pracujemy wiec tez zaproszenia dekoracje obraczki(to moj przyszly maz sam kupuje) kwiaty i fotografa (moze tez damy rade za kamerzyste) chcemy zaplacic sami no i n a sukienke tez juz mam kase ale moj tato jak sie uprze to koniec swiata mam jeszcze troche czasu wiec go namowi mysle tak Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 anulka80 23.02.06, 08:13 No przeciez rozumiem. Czasem mnie smieszy jka ktos wypisuje jaki to dorosły jest i dojrzały a potem sie okazuje, że mimo, że pracuje to go na za przeproszeniem włąsne majtki nie stać. Ale to nie moja sprawa. Rzozumiem, ze tez jesteś córunia Tatusia?? Mój Tato jak zastanawiałam sie kogo prosic, to mi powiedział, ze mam mu powiedzieć ile bedzie gości i nie martwic sie ile to bedzie kosztować. Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:18 wiesz co bacha nic nie rozumiesz moj tato zostal sam po tm jak moja mam 3 lata temu zmarla wiec nie chce go naciagac na koszty ale wiesz co i tak czego nie napisze bedzie zle pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:22 ok sory ruszylo mnie ze jestem coreczka tausia on tez chce dobrze a ja nie chce go naciagac na koszty pewnie ze tez mi powiedzial zebym sie nie martwila o koszty pozdrawiam Cie bacha Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:25 ok a kiedy masz bacha slub czy juz wybralas kiecke Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:32 15 lipca, kiecki brak, wizji kiecki brak. Ale kasa jest juz odłozona. A Ty Aniu??? Bo chyba ania jesteś??? Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:34 tak ania jestem wiesz co slub 5 sierpnia i kiecki tez nie mam ale juz mniej wiecej wiem czego chce na pewno chce biala i chyba z gorsetem zobaczymy 4 marca umowilam sie na mierzenie zobaczymy bo nie naleze do szczuplusienkich pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: anulka80 23.02.06, 08:36 Aniu jmi też sie marzy biała i też do najsczuplejszych to ja nie należe. Rozmair 40 ;/ Odpowiedz Link Zgłoś
anulka80 Re: anulka80 23.02.06, 08:39 hehehe ja mam 42 ale slyszalam ze rozmiary tych kiecek roznie raz zawyzone raz zanizone wiec glowa do gory a jeszcze po dzisiejszym paczkowaniu to pewnie trza bedzie przez miesiac cwiczyc hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
jgrudzia Re: anulka80 23.02.06, 10:09 bacha1979 napisała: > No przeciez rozumiem. Czasem mnie smieszy jka ktos wypisuje jaki to dorosły > jest i dojrzały a potem sie okazuje, że mimo, że pracuje to go na za > przeproszeniem włąsne majtki nie stać. > Ale to nie moja sprawa. > Odpowiedz Link Zgłoś
jgrudzia Re: anulka80 23.02.06, 12:07 jak ludzie uwielbiaja krytykowac(( Jestem dorosla,sama zarabiam, moj narzeczony tez, mieszkamy juz razem i za wiele rzeczy zwiazanych z naszym weselem zaplacimy sami, ale za sukienke zaplaca rodzice, bo mnie nie stac, mimo ze niezle zarabiamy. Niestety splacamy kredyt za mieszknie, oboje robimy studia podyplomowe, a sukienka i przyjecie weselne to spory wydatek. Nie powinno sie pisac, ze ktos komu z roznych wzgledow pomagaja rodzice jest niedorzaly Odpowiedz Link Zgłoś
inez_22 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 12:50 Calkowicie sie z Toba zgadzam Mam taka sama sytuacje, i takie same poglady jak Ty Odpowiedz Link Zgłoś
pkownacki Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 09:40 ale mowisz, ze > I szczerze mówiąc takie sytaucaje, kiedy dorosłe i pracujace osoby > wyciagaja ręke po pieniadze o rodziców uważam hmm, za dziwne.. a wczesniej napisalas > Wesele sponsoruja mi rodzice, I troche sama sobie przeczysz a mysle, ze rodzice, chca pomoc to nie ma w tym nic zlego. Czesto pracujace osoby chocby jak sie sprezaly nie beda mogly ot tak znalezc pelnej kwoty. Nasze wesel bylo glownie zaplacone przez nas, a przy niektorych wydatkach wspomogli nas rodzice. Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 27.02.06, 07:44 Spieszę z wyjaśnieniami. I chyba nawet napisałm to, że gdyby to ode mnie zależało, gdybym ja miała wydac kaśe na wesele takie, jak robią mi Rodzice, to poprostu bym zrezygnowała z tej przyjemności. Ba, to powiedziałałm Mamie i Tacie. Uniesli sie honorem, że ich stac, ze przeciez maja córkę tylko jedną, wieć to jest ich prezent dla mnie...Napewno gdyby sie mieli zapożyczyć namoje wesele, to bym im na to nie pozwoliła. Uścislam, że dziwne wydaja mi sie sytacje, gdy dla dorosłych pracujących osób, Rodzice sponsoruja wszytkie wydatki- od a do z. W maire swoich możliwości odciązam ich z wydatków (chocby prze kupno kiecki), choć jest to i tak mały element całego wesela. Odpowiedz Link Zgłoś
paolka25 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:11 U mnie tez rodzice dokładaja sie do kosztow wesela ale jak damy rade to wiekszosc wydatkow poniesiemy sami, w tym takze sama zaplace za swoja sukienke i wszystkie dodatki Odpowiedz Link Zgłoś
berdronka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:24 za wszystko płacimy sami. Odpowiedz Link Zgłoś
mloda_79 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 10:06 my też za wszystko płacimy sami. Oboje pracujemy juz po kilka lat, mieszkamy we włanym mieszkanku (dodam, że nikt nie dołozył nam złotówki do niego) i uznaliśmy, że wyciąganie w takiej sytuacji pieniędzy od rodziców to lekka przesada Odpowiedz Link Zgłoś
m.dmowska Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 27.02.06, 00:14 A u nas za wszystko płacą rodzice. I co? To znaczy, że jesteśmy niedojrzali??? Ja kończę studia, szukam pracy, mój narzeczony dopiero co wrócił z usa, więc trochę grosza jest, ale wydamy je pewnie na remont mieszkania - tez szuka pracy. Niektórzy piszą, że za wszystko płacą sami, ale ile z Was dostało pieniadze na mieszkanie czy naj jego remont, czy też na samochód??? Jak brać na wesele to wstyd, ale brać na inne cele - to już nie??? Trochę to dla mnie nielogiczne... Odpowiedz Link Zgłoś
adzik27 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 08:23 Moja mama trochę mi dołożyła do wesela ale większość kosztów pokrywami sami. Stroje też. Pracuję i nie wyobrażam sobie żeby mama płaciła mi za suknię. Odpowiedz Link Zgłoś
paulucha3333 paulucha 23.02.06, 08:39 ja nie mam tego dylemantu za wszystko placimy sami,wlasnie jestesmy na wygnaniu))i wciagu trzech miesiecy zarobimy sami na wesele na okolo 100 osob i bardzo sie ciesze z tego powodu,mojej mamy nie było by poprostu stac na zorganizowanie wesela wiec szybko sie usamodzielnilam i to ja chcialabym ja w cos ładnego wystroic...pozdrawiam was dziewczyny z zielonej wyspy Odpowiedz Link Zgłoś
agnrek Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:00 Oj, zeby tak ktoś mi zafundował Odpowiedz Link Zgłoś
emib3 Re: Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:24 A u mnie nietypowo - płaci babcia. Uciułała te pieniążki dla mnie (jedynej wnuczki) już jakiś czas temu i byłoby jej pewnie przykro, gdybym ich nie przyjęła. Odpowiedz Link Zgłoś
aleks2539 Re: Płaci karta wyjęta z mojego portfela :) 23.02.06, 10:32 ja płacę sama. Niby zarabiam, pracę mam stałą. Ale jak co miesiąc muszę odłożyć na szkołę to jakoś nic mi na koncie nie zostaje. Jednak znalazłam na to sposób. Facet kupił mi z okazji zbierania na kieckę świnkę skarbonkę... I systematycznie coś tam się wrzuca. Na oko około 6-7 stówek tam już jest. Nie wiem ile bo trzeba by było świnkę rozbić, (brak możliwości wyjęcia). Więc proszę trzymać kciuki (unicestwienia zwierzaka przy wpłacie zaliczki)!!! Odpowiedz Link Zgłoś
birdka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 11:31 u mnie wesele finansuja rodzice-chociaż takie sparwy jak obraczki i to, na co nas stać, bedziemy opłacali sami.Z reszta staramy sie jak najwiecej oszczedzić.a sukienka..babcia powiedziała, że da pieniadze i koniec-pół roku sie z nia targowałam , żeby tego nie robiła i nic!uparła się!ale przynajmniej dała sie przekoanć by ta sukienka była jej prezentem ślubnym dla mnie..tylko co z tego ma mój przyszły mażna szczescie on nie protestuje-przecież też chce mięc piękna panne młodąpozdrawiam ps.babcia oczywiście jest super kochana od zawsze!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
agnrek Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 11:54 A mój narzeczony poszedł do kancelarii po świadectwo chrztu i bierzmowania. Młody ksiądz mówi tak : "No wie pan co? Przed panem przyszedł dziadek w wnuczkiem i dziadek za ślub wnuczka zapłacił". Odpowiedz Link Zgłoś
ladybird4 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:04 za wszystko placimy sami - jestesmy dorosli!! Odpowiedz Link Zgłoś
marlena.k1 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:08 jak najbardziej sama Odpowiedz Link Zgłoś
birdka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 14:34 z chęcią byśmy tez zapłacili,ale ja sie jeszcze uczę, i tylko mój luby zarabia a wszystkie nasze oszczedności włożyliśmy w kupno mieszkania!z reszta w związku z tym nie planowalismy wesela tylko ślub, no ale nasi rodzice postanowili zrobilc nam ślubny prezent czyli przyjęcie!jesetsmy wdzięćzni,ale w maiarę mozliwości i z biegiem czasu chcemy im te wspanialomyslność wynagrodzic...może wycieczka w przyszłości...zoabzcay sie... pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
veevaa Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:25 Nie pracuje, wiec za sukienke placa rodzice. Za wesele i slub i orkiestre - pol na pol jedni i drudzy rodzice. Obraczki, zaproszenia - ja z narzeczonym (on pracuje). Odpowiedz Link Zgłoś
viinga Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:53 Wesel opłacali rodzice, ale ubiór miałazakupić w własnym zakresie. A suknie kupił mi....brat (tzn sfinansował 2/3 kosztów sukienki) Odpowiedz Link Zgłoś
wiosna9 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 12:55 Rodzice z mojej str płacili za mój ubiór, gości i reszta na pół, a jego rodzice za jego ubiór itd Odpowiedz Link Zgłoś
ciemnanocka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:52 A ja mam to szczescie, ze moj tata powiedzial, ze mi wyprawi wesele Na szczescie nie spowoduje to u niego kredytow, ani niejedzenia przez pol roku Wiec u nas podzial tradycyjny. Wesele - moj tata, alkohol, obraczki, bukiet i samochod moj narzeczony. Pewnie gdybym sama musiala za wszystko zaplacic nie byloby takiego wesele o jakim sobie zamarzylam... Chyba musze sie rodzicom wnukami szybko odwdzieczyc Odpowiedz Link Zgłoś
martyna1985 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:56 Chcialam sama uzbierac, ale moi rodzice chcą załacić. Odpowiedz Link Zgłoś
bacha1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 13:57 Ja gdybym miała ze swoich oszczędności wyprawiać wesele takie jak wyprawiaja mi rodzice, to najzwyczajniej bym z niego zrezygnowała. Wcale tego nie ukrywam. Odpowiedz Link Zgłoś
muszka1979 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 10:49 U mnie tez sponsorami są rodzice - moi i narzeczonego. Sami tak zdecydowali, bez żadnego "wyciągania rączki". Po prostu oni tak chcieli, a nas samych nie byłoby stać na takie wesele. Ale na pewno trochę się dołożymy. Odpowiedz Link Zgłoś
zara.m Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 14:14 U nas jest trochę tradycyjnie, trochę nie Ze względu na tradycje i możliwości finasowe moi rodzice płacą za wesele, a rodzice MOJEGO za alkohol, orkiestrę, samochód. My sami - pracujemy, ale niestety o zarobkach to szkoda pisać - chcemy zapłacić za nasze ubranka i wszystko co z tym związane; za zaproszenia, dekorację sali. Myśląc realistycznie, chcieliśmy zorganizować coś mniejszego po ślubie, ale rodzice obydwojga powiedzieli NIE. Mój tata nawet przyznał sie, że zawsze wyobrażał sobie, że bedzie pewnego dnia "wydać jedyną córkę za mąż". Wolałabym oczywiście, żeby to wszystko nie było aż tak strasznie dorgie, ale na to nic nie poradzę. Odpowiedz Link Zgłoś
niemamloginu2 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 23.02.06, 17:06 mój narzeczony wg rodzinnej tradycji Odpowiedz Link Zgłoś
drumsticky Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 07:51 Ja sama, ale rodzice pomagali wybierac. Tyle tylko, ze mieszkaja daleko, wiec siostra pstrykala mi zdjecia aparatem w telefonie i natychmiast wysylala z telefonu na ich e-mail. Kolezanka w miedzyczasie z drugiego telefonu rozmawiala z moja mama i mowila czy sie podobaja. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiulek25 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 11:51 sama zapłaciłam za suknie i dodatki Odpowiedz Link Zgłoś
djkoval Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 24.02.06, 12:06 Mi Chrzestna dała pieniążki na suknię Odpowiedz Link Zgłoś
aldialdi Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 00:39 My wesele zrobiliśmy sami,pół roku walczyłam z tatą że kasy nie chcę, uparła się w końcu że ok ale suknię mi kupi bo inaczej mama mu nie wybaczy (a mamcia moja nie żyje niestety) no i z tym argumentem już nie walczyłam, za suknię zapłacił tatko. Wkurzył mnie poptem bo oczywiście masę kasy włożył w telegram ale i tak wpakowaliśmy to w dom w którym meszkamy razem Odpowiedz Link Zgłoś
krewetka Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 09:59 sukienke kupują moi rodzice, dodatki ( buty, itp) sama Odpowiedz Link Zgłoś
wegierka111 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 15:37 Sama. A czemu mają sluzyc takie watki? Badaniu kondycji finansowej par mlodych? ) Odpowiedz Link Zgłoś
sokol7 Re: to płaci za waszą sukienkę slubną? 26.02.06, 19:42 za moją sukienkę zapłacił tato powiedział że to taki mały prezent na nowe życie Odpowiedz Link Zgłoś