Dodaj do ulubionych

kwiaty na świeta

22.09.06, 14:18
mam mały problem wybrałam sobie na dekoracje do kościoła male kale ale
wczoraj rozmawiałam z ksiedzem i powiedzial że białe do czerwonej dekonacji
bozonarodzeniowej nie będa pasowaly. Teraz mam do was prośbe poszukuje
wiazanek z czerwonych kwiatów, posuneli mi wczoraj pomysł że anturium będzie
pasowało ale sama nie wiem. Nie chce róż. Wstawcie zdjecia wiązanejk z
czerwonymi kwiatami
Obserwuj wątek
    • mam6lat Re: kwiaty na świeta 22.09.06, 15:00
      .....białe to pasuje do wszystkiego (tak przynajmniej z przekonaniem myślę)
      czerwone anturia są OK
      jedne z najbardziej eleganckich kwiatów;
      ksiądz prawdopodobnie "upiec 2 pieczenie na jednym ogniu"...i pewnie planuje
      pozostawienie tych "slubnych" na święta....
      • mia1986 Re: kwiaty na świeta 22.09.06, 17:49
        u as wkościele kwiaty zawsze zostają, a że ksiadz twierdzi ze to bedzie
        najważniejszy slub w tym roku i chce żeby wszysko było zrobione na najwyższym
        poziomie. Jest dobrym znajomym moich rodziców
        • mam6lat Re: kwiaty na świeta 23.09.06, 16:45
          z ciekawości zapytam :
          dlaczego najważniejszy.........?
          bo ksiądz jest znajomym?
          ja mam wójków księży (zaprzyjaznionych, a nie zaznajomionych) i żaden nie powiedziłby takiej głupoty....!
          wiesz, dla ksiedza, czy dla czlowieka wierzacego wazne jest sacrum : takie samo na mszy o 6 rano z 2 babciami jak i na czyimkolwiek ślubie.
          • minerwamcg Re: kwiaty na świeta 24.09.06, 17:26
            > dla ksiedza, czy dla czlowieka wierzacego wazne jest sacrum : takie samo
            > na mszy o 6 rano z 2 babciami jak i na czyimkolwiek ślubie.

To ciekawe, bo dla mnie ważniejszy był mój ślub, niż poranna msza dla siedmiu
            babć smile))) Dla księdza ślub córki przyjaciół ma prawo być czymś wyjątkowym.
            Jest księdzem i zarówno ślub jak i mszę w powszedni dzień ma obowiązek
            odprawiać jednakowo starannie - ale przecież nikt mu nie zabrania cieszyć się
            radością ludzi, których zna i lubi. Ksiądz nie robot smile))
            • mam6lat Re: kwiaty na świeta 24.09.06, 19:27
              oczywiście slub jest dla mlodych dniem wyjątkowym,
              dla ich rodzin i znajomych róznież,
              ja to rozumiem........natomiast śmieszy mnie i co najmniej zaskakuje robienie
              z czyjegoś śluby wyjątkowego dnia w danej parafii w skali roku...
              sorki, ja znam środowisko koscielne i ze zwględu na znajomych i związki rodzinne
              (w mojej rodzinnej, małej parafii bywa ok.65 słubów)
              miasteczko jest małe i naprawdę zawsze któres z mlodych jest albo byłym uczniem
              ksiedza, albo był w ktorejs wspolnocie, ma rodziców, którzy z ksiedzem sie
              znają, bo poprostu tak jest w miasteczkach, ze jak ktos chodzi do koscioła, to
              ksiadz jest znajomycm co i bywa na herbacie i na imieninach;
              moim zdaniem mowienie czegos takiego jak autorka watku to proznosc;
              (ja mam 3 wojkow ksieży - w tym brat mojej matki, kilku bliskich znajomych....a
              nie robiłam z mojego słuby uroczystośći parafialnej, niemiałam ambicji na
              mianowanie mojego słubu najwazniejszym - dlatego nie rozumiem podejscia tej
              dziewczyny, ale tym bardziej owego ksiedza - o ile tak powiedział)
              przy okazji niedawno byłam na ślubie zrobionych z tzw. wielka pompą - pewnie taz
              jakis dzieci znajomych księdza......bo 3 księzy było, ale młodzi nie wiedzieli
              (!) jak w kosciele sie zachowac - tzn, kiedy klęknąc, co mówić śpiewac....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka