Dodaj do ulubionych

Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06

    • fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:12
      Lepiej się już nie odzywaj jak nie wiesz co powiedzieć...Tak na przyszłość.
      Miłego dniawink)))))))))))
    • ewelita Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:18
      ewik67 napisała:

      > >i nikogo nie prosze o ocene pod kontem
      > > profesjonalizmu.
      > No dobrze, o ja nie będę oceniać po kON(?!!)tem profesjonalizmu:
      > 1. Zdjęcie 25 = zawsze się tak garbisz czy ciężar szczęścia cię wykrzywił?
      > 2. Zdjęcia 30, 36, 58, 65,66 - popracuj może nad mięśniami brzucha, zwłaszcza
      > skośnymi, bo na zdjęciach wszystko cię się "uroczo" wylewa.
      > 3. Zdjęcia 48, 63, 64,67 - miało być z domieszką erotyki? A wyszła
      niesmaczna,
      > tania pornografia.

      Oj, nieładnie. Wcale się nie garbi, ot fotograf uchwycił momencik...

      rzepraszam, ale nie zauważyłam aby jej się coś wylewało!!
      Owszem, jest lekka fałdka, może zagięcie sukni. To co, grubsze dziewczyny już
      nie mogą wychodzic za mąż? Nie każdy może być super szczupły, wazne zby był
      szczęśliwy.

      Co do zdjęc z domieszką erotyki... albo mi się żle otwiera album, albo tobie
      numeracja się pomyliła, bo np jest tylko 66 zdjęć smile)
      Co do zdjęć erotycznych, hmm, tutaj pominę tę kwestię milczeniem - o gustach
      sie nie dyskutuje.
      Ładna dziewczyna, ma figurkę, to sobie takie a nie inne zdjęcia wykonała.
      Ogólnie jestem na plus, choć mnie nie zachwyciły.
      Wszystkiego naj Młodej Parze!!
    • yoolia7 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:19
      ale na sesji zdjęciowej wcale nie widać jak spędzali ten dzień, tylko na
      zdjęciach z kościoła. Pozostałe były robione jak dobrze pamiętam kilka dni po.
      Co innego jakby natina pokazala zdjęcia jak dobrze bawiła sie z goścmi na
      weselu.
      • monica233 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:21
        o boshe boshe co jest z wami ludziska?Lepiej przestańcie pisac na tym forum.Tak
        beje lepiej dla was.
    • fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:27
      Ja w przeciwieństwie do Szanownego Pana jak nie mam nic do powiedzenia to siedze
      z gębą zamkniętą. Naprawdę zastanawiam się jak Ty ze sobą wytrzymujesz skoro tak
      tępisz głupotę na forum-zacznij od swojego podwórka i odwal się od innych.
    • ewelita Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:28
      ewik67 napisała:

      > >i nikogo nie prosze o ocene pod kontem
      > > profesjonalizmu.
      > No dobrze, o ja nie będę oceniać po kON(?!!)tem profesjonalizmu:
      > 1. Zdjęcie 25 = zawsze się tak garbisz czy ciężar szczęścia cię wykrzywił?
      > 2. Zdjęcia 30, 36, 58, 65,66 - popracuj może nad mięśniami brzucha, zwłaszcza
      > skośnymi, bo na zdjęciach wszystko cię się "uroczo" wylewa.
      > 3. Zdjęcia 48, 63, 64,67 - miało być z domieszką erotyki? A wyszła
      niesmaczna,
      > tania pornografia.

      Oj, nieładnie. Wcale się nie garbi, ot fotograf uchwycił momencik...

      Przepraszam, ale nie zauważyłam aby jej się coś wylewało!!
      Owszem, jest lekka fałdka, może zagięcie sukni. To co, grubsze dziewczyny już
      nie mogą wychodzic za mąż? Nie każdy może być super szczupły, wazne zby był
      szczęśliwy.

      Co do zdjęc z domieszką erotyki... albo mi się żle otwiera album, albo tobie
      numeracja się pomyliła, bo np jest tylko 66 zdjęć smile)
      Co do zdjęć erotycznych, hmm, tutaj pominę tę kwestię milczeniem - o gustach
      sie nie dyskutuje.
      Ładna dziewczyna, ma figurkę, to sobie takie a nie inne zdjęcia wykonała.
      Ogólnie jestem na plus, choć mnie nie zachwyciły.
      Wszystkiego naj Młodej Parze!!
      • monica233 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:31
        ewik 67
        wiesz ehehe ja tak poprostu zawsze pisze zamiast bedzie tylko beje:]
        • indra3 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:59
          zdjęcia podobają mi się, wyglądacie tak jakbyście się przy nich świetnie bawili
          i o to chyba miało chodzić... a psisko przepiękne =D
    • fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:38
      Twoja głupota jest wielka-tutaj czujesz się ważna/y!!I tak Cię każdy zlewa
      tutaj!!Życzę przyjemnego dniawink))
    • fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:44
      Cóż za przemyślana wypowiedź-gratuluję intelektu i po prostu NIE CHCE MI SIĘ Z
      TOBĄ GADAĆ
    • fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:53
      Ty jako osoba mnie kompletnie nie interesujesz. Wkurza mnie tylko to, że
      bluzgasz na innych a sama nie zastanowisz się nad swoją durnotą. To Ty masz się
      nad czym zastanawiać - ja nie musze. Miłego dnia życzę
      • aska90 Re: do ewik 20.10.06, 13:55
        Fragles, sledzę twoją dyskusję z ewik. Wniosek nasuwa mi się jeden - czas
        dorosnąć.
      • yoolia7 Re: do ewik 20.10.06, 13:58
        sledzę posty ewik67 i nie zauważyłam, żeby bluzgała, czego nie moge powiedzieć
        o innych uzytkownikach tego forum.
        • ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 14:09
          Ludzie, co zescie sie tak czepili tej Ewik...??? Pisze dziewczyna co mysli, i
          tyle!!! Nie kazdy bedzie tu słodził i pisał, ze jest Ok, jak nie jest!!! Wolny
          kraj , wolnosc słowa obowiazuje...
    • marta_s6 pytanie do natalina0 20.10.06, 14:09
      Domyslam sie,z ete zdjecia robil Daniel Pach...przynajmniej na takie
      wygladajawink)Nie czytalam calej debaty o tych zdjeciach bo troche tego
      duzosmile))ale zdjecia mi sie podobaja...i tez myslimy o Pachu:0ale czy mozesz mi
      zdradzic tajemniec ile zaplaciliscie???Bedze bardzo wdzieczna...
      • marta_s6 mialo byc natina0:))sorki:)) 20.10.06, 14:11
        jakos tak mi sie wiecej napisalosmile)))
        • 1maja1 Re: mialo byc natina0:))sorki:)) 20.10.06, 15:20
          Gratuluje, piekne zdjecia, naprawde wyjatkowe smile Od razu widac, ze macie duze
          poczucie humoru i o to przeciez w zyciu chodzi. Od siebie tez dodam, abys sie
          nie przejmowala uwagami starych i tych mlodych prudernic, mam nadzieje, ze tym
          jadem sie kiedys zadlawia surprised
          Ps. Ja swoj wyjatkowy dzien bede swietowac juz w czerwcu, zdjecia mam nadzieje
          wyslac.
    • joanna_25 EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpliwośc 20.10.06, 15:09
      jakoś na wszystkieposty masz tyledopowiedzenia a na pytanie z mojego
      sięwykręciłaś.... Jeszczeraz przesyłam:

      Ewik ta Ty idealna jesteś?? chętnie po tych wszystkich komentarzach
      zobaczylabym jakies Twoje zdjęcie, ale pewnie nie doczekanie....Zreszta po tym
      w jaki sposób się wyrażasz o innych nie spodziewasz sie chyba, że ktokolwiek
      jeszcze sie Tobą zachwyci??? Nawet jeśli miałabyś ładne zdjęcia znana będziesz
      jako ziejąca jadem, zakompleksiona babka...
      Ty już po ślubie czy przed???
      Bo jak przed to radzę nastawić się bardziej pozytywnie do świata i ludzi bo nic
      Ci nie wyjdzie TEGO dnia z takim podejściem do ludzi, a jak po to sie dziwie...
      Powinnaś wiedzieć, że dzień ślubu to wyjątkowa chwila i niesamowite przeżycie i
      taki komentarz dla osoby z której bije radość i wspomnienia tego dnia to jak...
      sama nie wiem bo mi nikt nie popsuł niczym mojego dnia, ale podejrzewam, że
      moze byc co najmniej pzrykro...
      pzdr
      • kamila22-1985 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 16:13
        joanna_25 napisała:

        > jakoś na wszystkieposty masz tyledopowiedzenia a na pytanie z mojego
        > sięwykręciłaś.... Jeszczeraz przesyłam:
        >
        > Ewik ta Ty idealna jesteś?? chętnie po tych wszystkich komentarzach
        > zobaczylabym jakies Twoje zdjęcie, ale pewnie nie doczekanie....Zreszta po
        tym
        > w jaki sposób się wyrażasz o innych nie spodziewasz sie chyba, że ktokolwiek
        > jeszcze sie Tobą zachwyci??? Nawet jeśli miałabyś ładne zdjęcia znana
        będziesz
        > jako ziejąca jadem, zakompleksiona babka...
        > Ty już po ślubie czy przed???
        > Bo jak przed to radzę nastawić się bardziej pozytywnie do świata i ludzi bo
        nic
        >
        > Ci nie wyjdzie TEGO dnia z takim podejściem do ludzi, a jak po to sie
        dziwie...
        >
        > Powinnaś wiedzieć, że dzień ślubu to wyjątkowa chwila i niesamowite przeżycie
        i
        >
        > taki komentarz dla osoby z której bije radość i wspomnienia tego dnia to
        jak...
        >
        > sama nie wiem bo mi nikt nie popsuł niczym mojego dnia, ale podejrzewam, że
        > moze byc co najmniej pzrykro...
        > pzdr
        >

        zgadzam sie ale wiesz co ja juz tez duzo razy "prosilam"o pokazanie tego piekna
        ale bez skutku.Nie ma sensu zaraz nas blotem obrzuci,wysmieje,obrazi i
        tyle...ale jakbys dala rade wyprosic od niej to jestem chetna zeby zobaczyc smile
    • a1ma Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 15:18
      Gratuluję! big_grin

      Zastanawiam się tylko - po co ta dyskusja? Przecież nie wszystkim nam musi
      podobać się to samo, zdjęcia akurat nie są w moim stylu ale co z tego? Odkąd to
      istnieje tylko jeden słuszny gust? uncertain
      • fiona83 a1ma ;) 20.10.06, 15:23
        Wiesz, to jest tak jak w "Dniu świra". Nie ma gustu "jednorodnego", ale "moja
        racja jest bardziej mojsza niż twoja racja twojsza". Czasem czuję się jak Adaś
        Miauczyński wink

        Natina - gratulacje smile
        • a1ma Re: a1ma ;) 20.10.06, 15:29
          A moja i tak najmojsiejsza wink
    • joanna_25 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 15:25
      ale Ty ograniczona dziewczyna jesteś... myślałam, ze odpowiesz jakoś normalnie
      ale widzę, że albo gó..ara jeszcze z Ciebie albo dojrzała ale strasznie przez
      życie pokrzywdzona babka.... i tyle na ten temat...szkoda wysiłku na
      konwersację z kimś tak mało inteligentnym....
    • juliett26 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 15:26
      Bardzo ładne zdjęcia.
      Życze wszystkiego dobrego.

      pozdrawiam.
    • joanna_25 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 15:33
      ewik67 napisała:

      > big_grinDDDDDDDDD
      > Nie ma to jak wypowiedź inteligentki. Cudo!!!

      przynajmniej "inteligentka" a nie ograniczony hipokryta... trudne słowo,co?smile)
      żegnam...
      pisz sobie tu dalej, przynajmnije jest ubaw po pachy.. i tak dziewczyny Cie
      zaczęły już olewać zauważyłam. to jedyna rada na takie osoby tutaj.
    • monalisa.pl super foty! wszystkiego NAJ! gratuluje! 20.10.06, 15:37

    • magdulka52 Do natina0 20.10.06, 15:49
      natina0 ale wywołałaś burze!!! nie przejmuj się co tutaj wypisują. Zauwarz, że
      część osób potępiając inne osoby za ich " nieżyczliwe" zachowanie robią
      dokładnie to samo. Najpierw Cię obsmarują a potem życzą wszystkiego
      najlepszego. Niech sobie w dupe wsadzą te życzenia. A poza tym nikt nie odważył
      się pokazać swoich zdjęć, a już napewno nie pokaże ich po ślubie...
      Głowa do góry! Najważniejsze że Ty jesteś szczęśliwa i jaka dzielna....
      pozdrawiam, Magda
      • kroplla Re: Do natina0 20.10.06, 16:47
        Będzie nie na temat, ale...
        Proszę, nie komentujcie wciąż błedów, przejęzyczeń, literówek! Każdemu się może
        przytrafićsmileTak wiele postów zaśmiecanych jest wytykaniem ortograficznych wpadek
        - a przecież nie o to chodzi...
    • kamila22-1985 Re: do ewik 20.10.06, 16:22
      ewik67 napisała:

      > Czasem
      > > się zastanawiam czy Ty nie jesteś jakimś sfrustrowanym panem po 50 roku
      > życia??
      > Do tego starą panną, bez szans na zamążpójscie i, jak mnie uswiadimiła, wg
      > kamili ileś tam, tłustym wieprzem. Resztę pozostawiam twojej wyobraźni.
      > Miłego dnia.
      Droga Ewik ten "wieprz" to tylko cytat z Twojej wypowiedzi wiesz ja nie mam
      tak ograniczonego słownictwa smile
      • ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 16:50
        Same nakrecacie ta "atmosfere", ktora tu panuje, a potem powstaja watki typu:
        usunac ewik z forum...!

        Zastanowcie sie nad swoim postepowaniem!
        • yoolia7 Re: do ewik 20.10.06, 16:52
          dokładnie, wystarczy że ewik67 napisze choć jedno zdanie - od razu panienki się
          rzucają ze swoimi często ostrzejszymi jezorami tongue_out
          • ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 17:03
            Ot prawda! Nie zebym broniła ewik67... czasami tez uwazam, ze lekko przegina,
            ale wy tez jestescie niezłe...
    • kamila22-1985 Re: do ewik 20.10.06, 18:01
      Oj ewik czy ty sie uparłas zeby wszystkim docinac?Kazda wypowiedz
      przeksztalcisz tak zeby mozna bylo sie ponabijac.A wiesz co nasmiewaj sie ile
      chcesz jak masz z tego jakas satysfakcje mnie to juz nie bawi wiec wybacz ale
      nie bede prowadzila z Toba juz dyskusji,chyba ze chcialabys normalnie
      porozmawiac,bez docinek to z checia.
    • kiri781 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 20:15
      wydaje mi się że czesto komentujecie czyjes zdjęcia tak troszke "dyplomatycznie" bo nie wszystkie są śliczne i cudne jak to piszecie...ale te tutaj są naprawdę ładne.bardzo ładne.
      • kamila22-1985 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 20:21
        Mi akurat podobaja sie wszystkie zdjecia ze slubow bo kazde sa wyjatkowe,z tego
        wyjatkowego dnia ale sa gorsze i lepsze a te sa najlepsze smile hehe
        • mercedes222 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 21:36
          według mnie te zdjęcia sa super!!! no moze oprocz jednego, ale to diabel tkwi w
          szczegółach. Pozdrawiam Ciebie, a ludzi ktorzy zazdroszca lub naleza do
          umoralniającej armii mocherowej miej tam gdzie diabel mowi dobranoc tongue_out
    • motylek1981 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 22:03
      strasznie brzydka ta suknia!
      najgorszy ten sraczkowaty kolor.
      aha, i widze ze kolejna panna mloda sporo starsza od meza.
      • ozi29 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 22:11
        motylek1981 napisała:

        aha, i widze ze kolejna panna mloda sporo starsza od meza.

        A co to grzech???
      • nombrilek ????? 20.10.06, 22:23
        a Ty co, tez zazdrosna zakompleksiona stara panna, żeby takie rzeczy pisać?
        poprostu doznałam lekkiego szoku czytając komentarze, tylko strasznie ciekawa
        jestem dlaczego do niej akurat sie doczepiliście?jakoś nieraz były panny młode,
        o których nie mozna powiedzieć ze do miss należą, ani rewelacyjnych kiecek nie
        miały a nigdy takie chamskie komentarze na tym forum sie nie zdarzały. A jeśli
        sie komus cos nie podoba, to myśle ze troche więcej kultury by sie przydało, a
        nie chamstwo a zazdrość aż bije z monitora
        • ozi29 Re: ????? 20.10.06, 22:25
          Przepraszam do mnie to bylo???
          • nombrilek Re: ????? 20.10.06, 22:27
            Niesmile do motylka
            • ozi29 Re: ????? 20.10.06, 22:32
              No, myslalamwink bo stara panna nie jestemsmile 25 lat, to chyba sie niekwalifikuje
              jeszczewink
              • nombrilek Re: ????? 20.10.06, 22:35
                smile)) no ale coż komentarze niektórych osób na to wskazują uncertain
      • nombrilek Do natina ! 20.10.06, 22:25
        Wyglądaliście pięknie, zdjęcia super, a tymi komentarzami sie nie przejmuj,
        zwykła zazdrość, pewnie chciałyby wyglądać tak jak Ty. smile
      • natina0 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 23:05
        to bardzo żle widzisz!okulary na poczcie mozna kupic za 2,50zl
        • litorija Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 23:24
          Ładna para na zdjęciach, uśmiechy rozbrajające i trudno miec komus cos za złe..
          Dla mnie najbardziej wymownym zdjeciem jest to w kosciele gdy mlodzi sie caluja
          a ksiadz trzyma mloda za ramie probujac ja oderwac od mlodego..Wszystiego
          dobrego Nowożeńcy!
        • mam6lat Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 21.10.06, 20:00
          na poczcie sprzedajką okulary???? - pytam poważnie
          • natina0 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 21.10.06, 20:20
            powazniesmile
      • kiitek Re: do Motylek1981 21.10.06, 10:33
        Po co ten komentarz??????????
    • xvqqvx Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:01
      Rzadko teraz bywam na forum GW, ale przeglądając ostatnio je wpadłem na ten
      wątek i postanowiłem się podzielić się wrażeniami z lektury.
      Pozwolę sobie jeszcze dodać, że z fotografią nie mam nic wspólnego, ale trochę
      zdjęć obrabiałem i korygowałem technicznie, więc...

      Ale po kolei.

      Po pierwsze widzę, że to, że kobiety są subtelniejsze etc. od mężczyzn, raczej
      prawdą nie jest - ten jad i chęć "dokopania".smile A przecież możnaby wytknąć
      wady zdjęć Natiny (a trochę ich jest - nie okłamujmy się) delikatnie i
      dyplomatycznie.

      Po drugie to śmieszne ideologizowanie - "wyzwolenie", "mohery" etc.
      Rzeczywiście wielkie "bohaterstwo" to jest - śmieszy mnie to. smile Czy naprawdę
      do zdjęć ślubnych trzeba mieszać politykę?

      Po trzecie postawa Natiny - trochę śmieszna jest, bo ją odczytałem, jako
      żądanie wyłącznie wychwalania owych zdjęć. Proponuję wszystkim lekturę jednej
      bajki Andersena o nowych szatach. Przecież, jeśli Natina "zakrzyczy" krytykę,
      to gorsze zdjęcia nie poprawią się ani odrobinę.

      Po czwarte - "pornografia" i "wyzwolenie". Nie uważam tych zdjęć "odważnych"
      za pornografię (vide cytowane tu posty o zdjęciach Grabka), ale też uważam je
      za najgorsze z tego powodu, że tak naprawdę erotyzmu w nich nie ma, ale jest
      kicz i śmieszność. Erotyzm i zmysłowość trzeba umieć pokazać i sfotografować,
      a tu mamy "szwedzki film porno" z lat 1970, który np. na kobiety działa
      antyseksualnie (ci faceci w skarpetkach) - tak przynajmniej mawiają. smile
      Po prostu ściskanie biustu, siadanie okrakiem na facecie, demonstrowanie
      "kabaretówki" etc. przedstawione tak, jak na tych zdjęciach tych jest dla mnie
      tylko śmieszne - ani nie kuszące ani nie gorszące. smile Myślę, że to pomysły
      kiepskiego fotografa. smile

      A na koniec reszta zdjęć - większość jest w dobrej średniej, kilka jest ciut
      lepszych, a kilka jest kiepskich. Wydaje mi się, że fotograf się niezbyt
      przyłożył do części zdjęć. Po prostu profesjonalizm polega na tym, żeby zrobić
      zdjęcia, tak, aby modelka (Natina):
      - nie została "pogrubiona" (na kilku jest, bo tak się ułożyła suknia, że
      wygląda, jakby Natina była grubsza niż jest),
      - nie wyglądała, jakby się garbiła (szczególnie jedno zdjęcie, gdy się przy
      gratulacjach pochyla),
      - suknia nie miała "sraczkowatego" odcienia - to ja amator mnóstwo czasu
      potrafię korygować zdjęcia tonalnie, a fotograf, dla którego jest to "psi
      obowiązek", nie chce (a wystarczyło tylko odrobinę poprawić krzywe składowych
      RGB lub nałożyć filtry i byłoby OK).
      Zresztą jedno zdjęcie z kościoła niezbyt świadczy o profesjonalizmie fotografa
      - to gdy żyrandol i światła na nim dominują a reszta jest niedoświetlona. Do
      robienia takich zdjęć (oświetlonych kościołów, kiedy w kadrze jest taki
      żyrandol) trzeba mieć wyposażenie i umiejętności, a jak się ich nie ma, to się
      takich zdjęć nie robi.
      • mayagaramond Re: Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:31
        >Erotyzm i zmysłowość trzeba umieć pokazać i sfotografować,
        > a tu mamy "szwedzki film porno" z lat 1970, który np. na kobiety działa
        > antyseksualnie (ci faceci w skarpetkach) - tak przynajmniej mawiają. smile
        > Po prostu ściskanie biustu, siadanie okrakiem na facecie, demonstrowanie
        > "kabaretówki" etc. przedstawione tak, jak na tych zdjęciach tych jest dla mnie
        > tylko śmieszne - ani nie kuszące ani nie gorszące. smile Myślę, że to pomysły
        > kiepskiego fotografa. smile

        zgadzam sie w 100%. Rozumiem, ze dla smiechu mozna by zrobic jedno takie
        zdjecie, ale nie wszystkie w tej samej (miernej) konwencji.
        • 1maja1 Re: Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:51
          Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad.
          • mayagaramond 1maja1 21.10.06, 11:59
            to do mnie???
            • xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 12:58
              > to do mnie?
              Obawiam się, że tak - po prostu twoja przedpiścczyni sądzi, że powtarzaniem
              ideologicznych "komunałów" (casus "dewocji") zakrzyczy fakty i zamaskuje fakt,
              że nie ma w danej kwestii nic kompetentnego do powiedzenia. smile
              • mayagaramond Re: 1maja1 21.10.06, 13:14
                jestem dewotka, bo nie podobaja mi sie te mierne (mowie tu o tych "odwaznych")
                zdjecia??? Tylko pogratulowac umiejetnosci wyciagania wnioskow.
                • xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 13:21
                  To do mnie, czy 1mai1. smile

                  Jeśli chodzi o mnie, to znaczek "smile" wyjaśnia moje intencje (po prostu
                  wyśmiewałem prawdopodobne rozumowanie 1mai1), a że 1maja1 dochodzi do takich
                  wniosków, to już jej problem i awarii zmieniacza płyt z komunałami, które
                  powtarza. smile
                  • mayagaramond Re: 1maja1 21.10.06, 13:28
                    odpowiadalam 1maja1. Wyglada na to, ze ci ktorym "odwazne" (uparcie uzywam tu
                    cudzyslowu) zdjecia Natiny, naleza do Ukladu Dewotekwink
                    • xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 13:30
                      > odpowiadalam 1maja1. Wyglada na to, ze ci ktorym "odwazne" (uparcie uzywam tu
                      > cudzyslowu) zdjecia Natiny, naleza do Ukladu Dewotekwink
                      Chyba brakło orzeczenia - "nie podobają się" miało być? smile
                      • mayagaramond Re: 1maja1 21.10.06, 13:34
                        tak, z akcentem na niesmile
          • xvqqvx Pytanie. 21.10.06, 12:53
            > Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad.
            A co z dewocją ma wspólnego to, że KIEPSKIE zdjęcia komuś się nie podobają?
            Przy czym określenie "kiepskie" dotyczy tych zdjęć, które miały być "odważne"
            i "zmysłowe" a wyszły tylko śmieszne i kiczowate. smile
            • 1maja1 Re: Pytanie. 21.10.06, 13:13
              xvqqvx napisał:

              > > Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad.
              > A co z dewocją ma wspólnego to, że KIEPSKIE zdjęcia komuś się nie podobają?
              > Przy czym określenie "kiepskie" dotyczy tych zdjęć, które miały być "odważne"
              > i "zmysłowe" a wyszły tylko śmieszne i kiczowate. smile

              Odpowiedzial znawca szwedzkich filmow porno.
              • xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 13:18
                > Odpowiedzial znawca szwedzkich filmow porno.
                Przynajmniej nie powtarzam jak papuga komunałów o "dewotkach". smile
                Może pora zmienić płytę na nową, bo ta staje się nudna. smile
                • monica233 Re: Pytanie. 21.10.06, 14:39
                  motylek 1981 juz zaczynać???ludziska przestancie juz pisac skoro wam sie
                  niepododba to po cholere piszecie ze wam sie niepododba to suknia to fotki wiec
                  pocałujcie se w d**e!!!! Po co pierd***licie skoro ona wam nic nieodposuje wiec
                  pzrestancie pisać głupot!!!!!
                  • xvqqvx Mamy coś takiego jak wolność słowa. :-) 21.10.06, 14:52
                    I wolno wszystkim pisać, że się coś (np. kiczowate zdjęcia) nie podoba.
                    A żadna Monica233 tego nie zabroni, choćby wydzierała się, jak może -
                    proponuję wypić odrobinę Nerwosanu, bo zaraz apopleksji dostaniesz,
                    Monisiu. smile

                    PS. Co prawda stare łacińskie przysłowie mówi "De gustibus non disputandum
                    est.", ale skoro podobają się Ci takie zdjęcia, to proponuję pójść na całość i
                    zamówić kapelę discopolo oraz skorzystać z usług fotografa Grabka (dotarłem do
                    linku) - ten dopiero zrobi ci zdjęcia seksi. Tyle tylko, że stawiam 10:1, że
                    wzbudzą one tylko pośmiewisko. smile
                • 1maja1 Re: Pytanie. 21.10.06, 14:49
                  Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny.
                  • xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 14:54
                    > Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny.
                    Proponuję droga Pani "Katarynko" wcześniej poczytać wątek, gdzie sformułowania
                    o "pornografii" (w różnym kontekście) padły nie raz, a potem się
                    wypowiadać. smile
                    I cieszę się, że zmieniacz płyt w końcu działa. smile
                    • 1maja1 Re: Pytanie. 22.10.06, 19:41
                      xvqqvx napisał:

                      > > Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny.
                      > Proponuję droga Pani "Katarynko" wcześniej poczytać wątek, gdzie
                      sformułowania
                      > o "pornografii" (w różnym kontekście) padły nie raz, a potem się
                      > wypowiadać. smile
                      > I cieszę się, że zmieniacz płyt w końcu działa. smile

                      Kurcze facet, myslalam ze jestes bardziej rozgarniety, a tu prosze, prostej
                      ironii nie potrafi dostrzec. To tak przy okazji Twojej 'oryginalnej' plyty z
                      melodia pornograficzna.
                      • xvqqvx Re: Pytanie. 21.11.06, 11:34
                        Przynajmniej nie powtarzam komunałów o "dewotkach". smile
            • kiitek Re: Pytanie. 21.10.06, 19:14
              To, że wg ciebie są kiepskie i kiczowate i śmieszne, to nie znaczy, że takie
              są. A kimże Ty jesteś, żeby określać je jako kiczowate?ekspertem?ciekawe, jakie
              ty masz zdjęcia..?
              • xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 20:24
                > To, że wg ciebie są kiepskie i kiczowate i śmieszne, to nie znaczy, że takie
                > są.
                Być może, tyle tylko, że fakt, że komuś nie podobają się jakieś zdjęcia nie
                jest równoznaczny z "dewocją".
                I to zarzucam 1mai1, że wyskoczyła, jak filip z konopii ze słówkiem wytrychem,
                zamiast rzeczowo dyskutować z mayągaramond.
                Ale łatwiej jest powtarzać jak katarynka komunały niż rzeczowo dyskutować,
                tyle tylko że mnie to śmieszy.

                >A kimże Ty jesteś, żeby określać je jako kiczowate?
                Odbiorcą, takim samym jak Ty.
                I wyjaśnij mi, dlaczego akurat twoje zdanie, że zdjęcia te są suuperrrrr... ma
                być wyrocznią i jedynie słuszną opinią. Bo kiitek tak chce - tyle tylko, że mi
                (i innym forumowiczkom i forumowiczom) nie możesz rozkazywać, że przyjęli
                twoją opinię.

                >ekspertem?
                Takim samym jak Ty, tyle tylko że ja nie narzucam innym swego punktu widzenia,
                jak np. Natika.

                >ciekawe, jakie
                > ty masz zdjęcia..?
                Żadnych i uprzedzając dalszą twoją argumentację - Ty nie projektujesz i nie
                produkujesz np. samochodów, ale wypowiadasz się, czy Ci dany model odpowiada
                czy nie.smile
                • mileczkahmmm Re: Pytanie. 21.10.06, 22:11
                  to może dorzucisz jeszcze zdjęcia z nocy poślubnej? Zdjęcia w stylu Dody
                  Elektrody, bardzo kiepskie
                  • xvqqvx Hmm... To do mnie? 21.10.06, 22:13
                    Czy raczej do autorki wątku? smile
                    • mileczkahmmm Re: Hmm... To do mnie? 21.10.06, 22:36
                      oczywiscie, ze do autorkismile zebysmy osiagneli taka pelnie szczescia i zebysmy
                      sie mogli solidaryzowac w tej radosci...
    • maga801 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 21.10.06, 23:34
      ojoj... czytam Wasze posty i nie chce mię wierzyć, że to prawda. Toczycie walkę
      na śmierć i życie o zdjęcia???!!!
      Obejrzałam dokładnie zdjęcia, które są przedmiotem dyskusji. To nie jest moja
      estetyka. To nie mój gust. To nie mój ulubiony typ urody kobiecej. Lubię styl
      subtelny, delikatny. Lubię i cenię skromność. Nie lubię pozowanych zdjęć;
      uważam, że najciekwsze robi się "przez przypadek".
      I CO Z TEGO????
      To jest forum. Jeśli dobrze się orientuję, służy wymianie poglądów na dany
      temat. Natina chciała podzielić się pamiątką ze swojego ślubu. Jeśli nadal
      dobrze rozumiem, należałoby podzielić się spostrzeżeniami na temat naszego
      odbioru tych zdjęć, ewentualnie pogratulować, że Natina jest już mężatką.
      Tymczasem z większości postów wylewa się tona jadu: że Natina gruba (czego nie
      pojmuję, ludzie są różni), że ma urodę lalki, że zalatuje pornografią, że
      powinna się wstydzić, że pewnie spłonie w piekle razem z mężem i fotografem. Czy
      to są spostrzeżenia na temat odbioru zdjęć, czy może nieudolna próba oceny
      innego człowieka?
      Po prostu mnie zadziwiacie......
      • xvqqvx Starannie przejrzałem cały wątek i... 21.10.06, 23:52
        doszedłem do wniosku, że to akurat Natina powinna najbardziej pluć sobie w
        brodę za to, że ten wątek się rozrósł i doszło do tego, do czego doszło. smile

        Początkowo krytyka była łagodna raczej i dotyczyła słusznych IMHO rzeczy,
        czyli tego, że fotograf kiepsko dobrał motywy niektórych zdjęć (ja wiem, że
        jest teraz moda na "odważne" zdjęcia ślubne; tyle tylko, że akurat erotyzm i
        zmysłowość są najtrudniejsze do pokazania i sfotografowania, a jak ktoś tego
        nie umie, to prowadzi to do kiczu i śmieszności, jak tutaj się stało).

        A co Natina zrobiła? Zareagowała, jak urażona "gwiazda", która nie potrafi
        zaakceptować tego, że jej zdjęcia mogą się komuś nie podobać i zaczęła
        agresywne ataki na krytyków.

        I wtedy ruszyła lawina... Ewik67, Monica233, 1maja1 etc.
        • maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 00:02
          OK, ale ja akurat ją rozumiem.
          Chciała się pochwalić zdjęciami, o jakich zawsze marzyła. Nie mnie ją oceniać -
          kwestia gustu. A tu została zmieszana z błotem. I to mnie szczerze boli.

          Nawet w swoim poście ją oceniasz - że fotograf kiepski, jest to kiczowate i
          tandetne. Po prostu napisz, że Ci się nie podoba i tyle. Po co kogoś obrażać?
          • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 08:54
            > OK, ale ja akurat ją rozumiem.
            Podobnież można rozumieć np. grafomana. smile
            Taka osoba też może zechcieć pochwalić się swoją twórczością literacką i...

            > Chciała się pochwalić zdjęciami, o jakich zawsze marzyła.
            Grafoman tylko chciał pochwalić się swymi opowiadaniami, powieściami,
            wierszami na forum literackim...smile

            > Nie mnie ją oceniać -
            > kwestia gustu.
            Nikomu z forum literackiego grafomana oceniać - kwestia gustu.smile

            > A tu została zmieszana z błotem. I to mnie szczerze boli.
            Zmieszana z błotem została dopiero potem, jak sama zaczęła histeryzować i
            napadać (i to bardzo agresywnie) na tych, którzy ją krytykowali.
            Exemplum.
            Post foto-zbyszka:
            ----------------------------------------------------------------------------
            Fotki z kościoła bardzo dobre.Piekna z Was para. Fotki plenerowe i studyjne
            troche niedopracowane(sztuczne gesty i miny) a niektóre ujęcia niesmaczne -
            jak
            z taniego pornosa( te w lesie jak kieckie zdzierasz do góry i widac podwiazki
            i
            majtki)No,ale o gustach sie podobno nie dyskutuje.Moze akurat
            taka "pornograficzna" konwencja wam odpowiadasmile
            ----------------------------------------------------------------------
            Bie widzę jakiegoś specjalnego "mieszania z błotem" (nawet określenie
            "pornograficzna" było w cudzysłowie).
            A to post bachy-1979:
            -----------------------------------------------------------------------
            Wszsytkiego najlepszego!!!
            Jesteś ładną dziewczyną natina Zastanawaim się skąd pomysł na takie stuczne
            fotki.
            -----------------------------------------------------------------------
            Też łagodna krytyka.
            A tu odpowiedź natiny0:
            -----------------------------------------------------------------------
            wypraszam sobie takie komentarze panie"profesjonalisto".A moze głodnemu chleb
            na
            mysli????slabe oko jak na fotografa bo ani podwiązki ani majtek na zadnym
            zdjeciu nie widac(wcale nie mialam podwiazki).Nie jestesmy modelami stąd moze
            sztuczne miny i usmiech,a jak sie nie podoba to nie oglądaj,aha i znajdz w
            slowniku definicję slowa "pornografia"bo jestes żałosny.
            -----------------------------------------------------------------------
            Agresywna, nieprawdaż?smile
            Po prostu reakcja urażonej "gwiazdy", która zarzuca krytykom, że ośmielają się
            mieć JAKIEKOLWIEK zastrzeżenia zamiast wyłącznie pisać pochwalne hymny na jej
            cześć.

            > Nawet w swoim poście ją oceniasz - że fotograf kiepski, jest to kiczowate i
            > tandetne. Po prostu napisz, że Ci się nie podoba i tyle. Po co kogoś obrażać?
            Ja wychodzę z założenia, że trzeba zawsze wyjaśnić, dlaczego coś się nie
            podoba (Vide np. mój post, gdzie napisałem, dlaczego zdjęcie z kościoła - to z
            żyrandolem - jest kiepskie technicznie) i nie widzę w tym nic obraźliwego dla
            natiny0 (najwyżej fotografa, bo w końcu fotograf to on wymyślał pozy czy robił
            zdjęcia, a że trochę poknocił, to...).

            A że natina0 ma mentalność obrażalskiej "gwiazdy" to już jej problem, a nie
            mój czy kogoś innego.smile
            • zdzicha.tramwajara Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:00
              jesli ktos by mi napisal, ze moje zdjecia slubne zalatuja tania pornografia,
              podczas gdy widac mi kawalek nogi i podwiazke (to jest STANDARD te zdjecia z
              podwiazkami sa bardzo popularne!!!) to na pewno bym sie wkurzyla i nie
              polecalabym sobie tak lekko jak Natinka. Kazda opinie mozna wyrazic w spokojny,
              nieobrazliwy sposob. Zbyszek-fotograf uzyl slow 'tania pornografia' - co nie
              jest profesjonalna uwaga, tylko ma zabarwienie osobiste. Zarzucenie kobiecie, ze
              jej zdjecia zalatuja tania pornografia jest tak samo obrazliwe, jak nazwanie jej
              gwiazda porno czy tez prostytutka - w mniej wybredny sposob. Niech kazda z
              bioracych tu udzial w dyskusji kobiet zastanowi sie, jak by sie czula na miejscu
              natinki, czytajac takie uwagi skierowane wobec siebie.
              I co, jej gniew nie jest uzasadniony? A zostal zinterpretowany jak kaprysy gwiazdy.

              Poza tym zgadzam sie z przedmowca, ze zdjecia wrzucone na forum jak najbardziej
              nalezy komentowac i to nie tylko wg formuly 'och i ach'. Niemiej jednak nalezy
              starannie dobierac slowa, zwlaszcza w kwestiach dotyczacych najwazniejszych dla
              czlowieka wydarzen: slubow, dzieci, smutnych przejsc itp. Juz widze pana zbyszka
              na fotogalerii o dzieciach, jak pisze, ze jakies nowourodzone dziecko wyglada
              jak pomarszczony troll z taniego horroru. Kobitki wydrapalyby mu oczy. I
              slusznie. Bo czasem brak taktu jedynie na to zasluguje.
              • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:39
                > jesli ktos by mi napisal, ze moje zdjecia slubne zalatuja tania pornografia,
                > podczas gdy widac mi kawalek nogi i podwiazke (to jest STANDARD te zdjecia z
                > podwiazkami sa bardzo popularne!!!)
                Czy STANDARDEM są także zdjęcia ślubne z:
                - ręką w kroczu,
                - kobietą siedzącą okrakiem na facecie,
                - facetem obściskującym piersi kobiety.
                A poważniej - dla mnie one nie są żadną "pornografią" etc. Mnie one tylko
                śmieszą, ponieważ zmysłowość i elementy erotyzmu TRZEBA UMIEĆ pokazać i
                sfotografować. I tu leży szkopuł, że ani modele, ani fotograf tego nie
                potrafili w tym przypadku.

                > to na pewno bym sie wkurzyla i nie
                > polecalabym sobie tak lekko jak Natinka.
                Czy o innych postach Natiny masz podobną opinię?
                Szczególnie o tym o zakonach etc.

                > Kazda opinie mozna wyrazic w spokojny,
                > nieobrazliwy sposob.
                Dotyczy to także Natiny. smile

                Rozumiem, że określenie "tania pornografia" etc. jest obraźliwe, ale reakcja
                Natiny to przesada i to zdecydowana.

                > I co, jej gniew nie jest uzasadniony? A zostal zinterpretowany jak kaprysy
                gwia
                > zdy.
                Byłbym się z Tobą zgodził, gdyby Natina nie napisała była - cyt.:
                - a jak sie nie podoba to nie oglądaj,
                - nie życze sobie twoich komentarzy na tym wątku bo nie jest on skierowany do
                ciebie.
                Akurat tak się zachowuje urażona "gwiazda".
                Niestety dla niej a stety dla reszty nie może ona nikomu zabronić krytyki. smile

                > Poza tym zgadzam sie z przedmowca, ze zdjecia wrzucone na forum jak
                najbardziej
                > nalezy komentowac i to nie tylko wg formuly 'och i ach'.
                Niestety IMHO (vide cytaty) Natina uważa inaczej. smile

                > Niemiej jednak nalezy
                > starannie dobierac slowa, zwlaszcza w kwestiach dotyczacych najwazniejszych
                dla
                > czlowieka wydarzen: slubow, dzieci, smutnych przejsc itp.
                Zgadzam się w 100%.
                Tyle tylko, że nie należy oczekiwać wyłącznie:
                - wychwalania kiepsko zaaranżowanych i wykonanych fotografii;
                - koncertu "Jaka ja biedna... Buuuuuuu... Jaka ona biedna... Buuu...".
                A gdy ktoś uważa inaczej to rzucać się na nią/niego z obraźliwymi tekstami.
                • maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:51
                  czy nie sądzisz, że gdyby Natina oczekiwała krytyki jakości zdjęć, wybrałaby
                  inne forum?
                  To jest po to, żeby innym pokazać, jak wyglądał dzień ślubu i panna młoda.
                  Może czas zmienić forum?
                  • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:54
                    > czy nie sądzisz, że gdyby Natina oczekiwała krytyki jakości zdjęć, wybrałaby
                    > inne forum?
                    Być może. smile

                    > To jest po to, żeby innym pokazać, jak wyglądał dzień ślubu i panna młoda.
                    Aha i ma to być kółko wzajemnej adoracji, jak w "Nowych szatach cesarza". smile

                    > Może czas zmienić forum?
                    Może, ale nie Ty o tym decydujesz.smile
                    • maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:00
                      oczywiście, że nie ja o tym decyduję i wcale nie mam takiego zamiaru.
                      Wcale nie chodzi mi o kółko wzajemnej adoracji, nie wyolbrzymiaj, dobrze?
                      Przecież wiesz, że nie o to chodzi.
                      Dziewczyny podczas przygotowań do ślubu zadają tu mnóstwo pytań, uzyskują wiele
                      odpowiedzi. Naturalne jest, że w końcu chcą się pochwalić zdjęciami z
                      uroczystości i z sesji. Naprawdę nie rozumiem, bo co psuć im tę radość. Jeśli mi
                      te zdjęcia się nie podobają, zachowuję te uwagi dla siebie. I cieszę się, że
                      kolejnej dziewczynie udała się uroczystość zaślubin.
                      Naprawdę ciekawsze pod tym kątem jest forum poświęcone fotografii. Tam można się
                      znęcać bez końca i nawet jest lepiej, bo znęcasz się nad samym autorem!
                      • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:23
                        Nie chodzi o psucie radości, ale o realizm.
                        To, że nikt nie powie tutaj, że zdjęcie jest kiepskie, nie oznacza, że stanie
                        się ono lepsze. smile
                        A ponadto sądzę, że gdy ktoś jest naprawdę radosny etc., to żadna krytyka
                        zdjęć go nie rozzłości.
                        Ale gdy ktoś widzi, że coś jest nie tak, to czasami zachowuje się jak Natina.

                        Być może wyglądało tak, że Natina sama zdaje sobie sprawę z tego, że fotograf
                        niemało zdjęć sknocił i spora część z tych 1400 PLN poszła w błoto.
                        W takiej sytuacji nierzadkim rozwiązaniem jest szukanie rozwiania wątpliwości
                        poprzez oczekiwanie, że jakaś grupa będzie wychwalała te zdjęcia.
                        A agresja Natiny na forumowych krytków i krytyczki wynika z wściekłości na
                        samą siebie, że kiepskiego fotografa wybrała, co potwierdza np. jej rodzina,
                        środowisko, a teraz i forum.

                        Jeśli istotnie tak jest, to tak czy siak faktów nie "zakrzyczy", ale im
                        szybciej to przyjmie, to może da się uratować część zdjęć. smile

                        • maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:31
                          Upieram się przy swoim.
                          Jeśli Natinie zależałoby na opinii na temat jakości zdjęć, nie pokazałaby ich tu.

                          Nie wydaje Ci się, że agresja wynika jednak z tego, jak potraktowano Natinę? A
                          może to ze mną jest coś nie tak, bo doszukuję się przyczyny tej agresji? Jakoś
                          nikt inny o tym nie pisze
                          • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:42
                            > Upieram się przy swoim.
                            > Jeśli Natinie zależałoby na opinii na temat jakości zdjęć, nie pokazałaby
                            ich t
                            > u.
                            Zgoda, ale nie powinna była zakładać, że usłyszy same "Achy" i "Ochy".

                            > Nie wydaje Ci się, że agresja wynika jednak z tego, jak potraktowano Natinę?
                            Tego nie przeczę - niestety zarówno Natina i jej zwolennicy, jak i jej
                            przeciwnicy są siebie warci w wielu aspektach negatywnych.sad
                            Z jednej strony "lody" foto-zbyszka i "wylewający się tłuszcz" ewik67. Z
                            drugiej "dewotki" 1mai1 (dobrze, że zmieniła płytę), "pocałujcie se w d**e"
                            Monici233 i posty Natiny.

                            > A
                            > może to ze mną jest coś nie tak, bo doszukuję się przyczyny tej agresji?
                            Jakoś
                            > nikt inny o tym nie pisze
                            Vide mój post "Okiem obserwatora".
        • anka786 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:05
          xvqqvx napisał:

          > doszedłem do wniosku, że to akurat Natina powinna najbardziej pluć sobie w
          > brodę za to, że ten wątek się rozrósł i doszło do tego, do czego doszło. smile
          >
          > Początkowo krytyka była łagodna raczej i dotyczyła słusznych IMHO rzeczy,
          > czyli tego, że fotograf kiepsko dobrał motywy niektórych zdjęć (ja wiem, że
          > jest teraz moda na "odważne" zdjęcia ślubne; tyle tylko, że akurat erotyzm i
          > zmysłowość są najtrudniejsze do pokazania i sfotografowania, a jak ktoś tego
          > nie umie, to prowadzi to do kiczu i śmieszności, jak tutaj się stało).
          >
          > A co Natina zrobiła? Zareagowała, jak urażona "gwiazda", która nie potrafi
          > zaakceptować tego, że jej zdjęcia mogą się komuś nie podobać i zaczęła
          > agresywne ataki na krytyków.
          >
          > I wtedy ruszyła lawina... Ewik67, Monica233, 1maja1 etc.


          tez nie masz co robic tylko czytac babskie forum i dyskutowac,ja sobie nie
          wyobrazam mojego meza odpisujacego na posty i dyskutujacego o bzdurach!
          • xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:14
            > tez nie masz co robic tylko czytac babskie forum i dyskutowac
            Bo dostarcza mi to rozrywki. smile
      • maga801 do xvqqvx 22.10.06, 11:47
        No i znów sie nie mogę zgodzić.
        Porównanie zdjęć Natiny i produkcji jakiegoś grafomana ma się jak piernik do
        wiatraka. Natina wybrała fotografa i konwencję zdjęć według gustu. Miała takie
        prawo. Zdjęcia wykonał natomiast ktoś trzeci, w tym przypadku fotograf. Jeśli
        chcemy bawić się w ocenę, należy wypowiedzieć się na temat tylko i wyłącznie
        naszego odbioru, oczywiście zachowując pewien poziom wypowiedzi. To, że zdjęcia
        są "kiczowate, tandetne i zalatują tanią pornografią" nie zależało od Natiny, a
        od fotografa, który te zdjęcia wykonał właśnie w taki sposób. Inna sprawa, że
        one Natinie odpowiedały, ale to naprawdę tylko jej sprawa.
        Grafoman wystawiający coś na forum znajduje się w zupełnie innej sytuacji, bo to
        on jest autorem tekstu i to jemu należy się krytyka (ale w pojęciu oceny
        krytycznej, a nie mieszaniu z błotem; to osobne pojęcia). Idąc tym tropem,
        wszystkie uwagi (np. te o tuszy bohaterki zdjęć) należałoby kierować do ich autora.
        Sprawa odbioru jest bardzo trudna do skonkretyzowania. Posiłkuję się tu teorią
        odbioru dzieła literackiego, bo tą dziedziną się zajmuję, ale myślę, że można ją
        odnieść do sytuacji Natiny.
        Przemyśl to.

        Pozdrawiam
        • xvqqvx Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:11
          Po kolei. smile

          1. Być może moje porównanie jest nieco nietrafne, ale w jednym aspekcie się
          zgadza w 100%. Mianowicie w sposobie reakcji na krytykę. Zarówno Natina, jak i
          grafoman reagują agresją na wszystkie opinie odbiegające od zachwytu.

          2. Oczywiście, że Natina miało pełne prawo do wyboru i zaaranżowania takich
          zdjęć, jakich chciała. Tyle tylko, że nie ma prawa żądać, żeby WYŁĄCZNIE się
          nimi zachwycano. A niestety jej sformułowania świadczą o tym, że tak myśli
          ("Jak się nie podoba, to nie oglądaj!").
          I to mnie drażni (i uważam, że Natina słusznie "obrywa"), że reaguje jak
          rozkapryszona "gwiazda" na JAKĄKOLWIEK krytykę.
          Skoro to jej gust, to niech z nim żyje, ale niech nie narzuca go innym.

          3. Zgadzam się z Tobą, że należy mówić o naszym odbiorze i naszej
          indywidualnej ocenie (dla mnie to truizm), ale uważam, że należy starać się ją
          uzasadnić, a nie poprzestać na stwierdzeniu "Nie podoba mi się.", bo ono nic
          nie mówi tak naprawdę.

          4. Ja się wypowiadam za siebie i ja osobiście nie uważam, że Natina jest np.:
          - gruba,
          - garbata,
          - "stara" (starsza niż jest w rzeczywistości).
          Ale niestety na niektórych zdjęciach została przedstawiona w sposób sugerujący
          to, co powyżej (wg mnie i nie tylko) - nie należy wtedy udawać, że jest
          inaczej.

          • maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:25
            No dobrze, ale ja znów sądzę inaczej.
            Natina nie byłaby oburzona i być może niegrzeczna, gdyby jej nie sprowokowano.
            Dziwię się, że wiele osób dostrzega jej urażony ton, a nikt nie widzi, jak
            wypowiadają się osoby krytykujące. Krytyka dotyczy naszego odbioru, nie powinna
            być skierowana do osoby. Jeśli ja piszę pracę krytyczną na temat dzieła, to
            odnoszę się tylko do dzieła, a nie do autora.
            Jeśli zakładasz, że Natina zachowuje się jak "urażona gwiazda", to powinienieś
            też zauważyć, że wiele osób wyraża się w sposób wulgarny (jeśli mamy
            wyolbrzymiać). Może zaczniemy się czepiać osób, które są niegrzeczne, a dopiero
            potem zastanowimy się, dlaczego Natina tak reaguje?
            Ad 3
            "Nie podoba mi się" jest neutralne. "Nie podoba mi się, bo to nie moja estetyka"
            też. "Nie podoba mi się, bo to tandetna pornografia" już obraża. Uzasadnienie
            jak najbardziej, ale przemyślane, żeby nikogo nie obrażać. To jest forum, a nie
            miejsce kaźni.
            Ad4
            To akurat było uogólnieniem i nie odnosiło się do Ciebiesmile
            • xvqqvx Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:36
              Przeczytaj mój pierwszy post ("Okiem obserwatora"), gdzie wyraziłem się
              negatywnie o niegrzecznych krytykach Natiny, więc...
              Niestety reakcja Natiny była zbyt ostra i pewne sformułowania wskazują, że
              jednak oczekiwała TYLKO pochwał.
              Zgadzam się, że krytyka winna być kulturalna.

              > "Nie podoba mi się" jest neutralne.
              Ale i nic nie mówi tak naprawdę.

              > "Nie podoba mi się, bo to nie moja estetyka" też.
              Zgoda, ale ja np. chciałbym wiedzieć, co oznacza "moja estetyka".

              > "Nie podoba mi się, bo to tandetna pornografia" już obraża.
              Zgadzam się.
              Ale "Nie podoba mi się, bo na tych kilku zdjęciach wyglądasz na dużo starszą
              niż na innych." nie stanowi obrazy. smile
              • maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:51
                Moja estetyka to skrót myślowy. Oznacza moje poczucie estetyki. Natina ma takie,
                jakie widać na zdjęciach. Ja mam odmienne; lubię rzeczy delikatne, skromne,
                subtelne, zwiewne, niezbyt przesadnie rzucające się w oczy. Podaoba mi się inny
                typ urody. To własnie miałam na myśli, pisząc o poczuciu estetyki.

                Oczywiście, że pewne sformułowania nic nie wnoszą. Jest jednak taka złota
                zasada, że czasem lepiej nie powiedzieć nic niż powiedzieć za dużo. To "za dużo"
                zawiera w sobie wiele treści:
                1. odnosi się do osoby, o której mówimy
                2. wiele mówi o nas samych. Jakie ja mogę mieć zdanie na temat człowieka, który
                w wiadomy sposób wypowiada się o zdjęciach osoby, której nie zna? I zamiast
                przemilczeć, bluzga niemiłosiernie i pławi się w tej złości? No sam pomyśl...

                Wolę nie napisać nic niż byc nieprzyjemną. Tego samego oczekiwałabym od innych,
                gdybym była na miejscu Natiny. Kto wie, może wtedy komentarzy nie byłoby wcale?
                Ale to też byłoby wymowne, a jednak kulturalniejsze.

                Co do tego, że Natina "wygląda na starszą i nie stanowi to obrazy" - zgoda. W
                sumie jednak śmieszny argument. Ale masz prawosmile
                • natina0 Re: do xvqqvx 22.10.06, 14:06
                  ciekawa dyskusja,ciekawa.
                  a więc Panie xvqqvx
                  kłania się czytanie ze zrozumieniem,napisałam juz wczesniej:krytyka-prosze
                  bardzo,ale nie obrazanie,ublizanie,obelgi!co wiekszośc was w swojej zjadliwej
                  złosci czyni.ja nkogo nie obrzucam epitetami tym bardziej nie oceniam!
                  jak sie nie podoba nie ogladaj-tyczy sie tego że nie mam zamiaru nikogo
                  uprzedzac ze sa to zdjęcia pornograficzne(bo nie są)więc po co ogladac wszsytkie
                  skoro wiekszosc wieje tania pornografią(przy pierwszym skoncz ogladanie).
                  zdjęcie nie miały byc wcale erotyczne,tylko smieszne(sesja sprawiła nam dobra
                  zabawe i smiech nie mając z romantyzmem i erotyzmem nic wspólnego)
                  skąd Twoje stwierdzenie że zdjęcia nie podobają sie nam,czy rodzinie,wrecz
                  przeciwnie .
                  a moj post który przytoczyłes był odpowiedzia na zupełnie inny niz skopiowany
                  przez ciebie(więc nie zmieniaj faktów proszę).
                  • xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:41
                    Piszę dopiero teraz Pani Natino. smile
                    Po kolei:
                    - nie obchodzi mnie większość, ja piszę to, jak odbieram te zdjęcia;
                    - skoro zdjęcia miały być w zamierzeniu śmieszne i dowcipne, to po co się tak
                    żołądkować;
                    - zacytowałem post foto-zbyszka, na który była odpowiedź, jaka była.
                • zdzicha.tramwajara Re: do xvqqvx 22.10.06, 16:00
                  Tak gwoli scislosci nie widzialam, zeby Natina gdziekolwiek podawala swoj wiek.
                  Tak wiex wyglada na starsza niz... niz co? kmoze na tym wlasnie zdjeciu wyglada
                  na swoj wiek, a na innych za to super mlodo? wink)
                  Swoja droga naprawde zal mi Kobiety, ktora ma takiego pierdusnickiego mezczyzne,
                  ktory nie umie spasowac i ustapic kobiecie. Siedzi na forum dla kobiet,
                  komentuje faldki i zmarszczki, jak taka przekupa stara sie miec ostatnie slowo.
                  Mezzczyznie gentelmanowi to nie przystoi. Powinien powiedziec: przepraszam,
                  drogie panie, zapedzilem sie. Nie chcialem zadnej z was urazic, zmykam na forum
                  auto-moto.
                  No takie cos to bym sie bardzej spodziewala smile))
                  • xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:45
                    A gdzie ja skomentowałem, że Natina ma zmarszczki etc., a to że na jednym
                    zdjęciu wygląda na starszą niż na innych, to co? Tak wyszło, ale grzeczność nie
                    polega na udawaniu, że jest inaczej i kadzeniu. smile
                • xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:37
                  Można oczywiście przyjąć twoją zasadę, czyli "kulturalnie" nie mówić, ale czy
                  przez to zdjęcia będą lepsze?smile
        • ozi29 No wkoncu zablokowane!!! 23.10.06, 16:08
          Nalezało to zrobic predzej, bo wiekszosc po prostu przegieła pałe, ze tak
          powiem...
    • exit.ka Re: Ładne... 22.10.06, 12:14
      Nie czytałam innych postów, żeby się nie sugerować
      wypowiedziami.
      Uważam zdjęcia plenerowe i w studio za ciekawe...
      ...i najfajniejsze wg mnie - widać na nich, że się przy tym
      świetnie bawiliście.
      Pozdrawiam smile
      • samiss Re: Ładne... 22.10.06, 14:43
        jestem pod wrazeniem,ale raczej negatywnym!tyle ze nie natiny a waszym.Jestem
        nową osoba na tym forum,ale czytajac wasze wypowiedzi odechciewa mi sie byc jego
        członkiem.Jesli tak reagujecie na wszystkie posty,pytania,zdjęcia to az starch
        się odzywać.wyglada na to ze nie mozna miec odmiennego gustu,a jak wam sie cos
        nie podoba to wielkie larum.Pewnie mnie zaraz tez stad wygnacie.
        ale zanim to napisze swoje:
        Dziewczyna bardzo ładna,slicznie wyglądała i chyba to was boli.Jesli nawet
        zdjecia sa do niczego(moim zdaniem nie są)to dlaczego równa się to z tym żeby
        dziewczynie nawrzucać?ublizać ze ma cyt"niedowage mózgu",tłuszcz się wylewa jest
        stara itp.
        oglądałam wiele zdjęc zamieszczonych na forum i do nikogo nie czyniliscie takich
        uwag,choc nie wszystkie panny młode wygladały pięknie,szczupło i młodo.
        a tu nawet czepiacie sie tego ze ojciec szedł krok przed nia, a nie za,ze mąż
        prowadził zone na spacer a nie psa.ludzie!!!to nie ona jest fotografem czy
        według was powinna spalic zdjecia bo sa do niczego co jej dosadnie
        uzmysławiacie?chyba nie o to was prosiła,tylko chciała podzielic sie swoim
        szczęściem,wiec opanujcie się w swoich złosciach!
    • maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 14:14
      a Ty dalej swoje, to naprawdę żenujące. Szkoda, że nie brałaś udziału w dyskusji
      godzinę temu, mogłabyś błysnąć erudycją. A tak... nie skomentuję
    • natina0 Re: do xvqqvx 22.10.06, 14:14
      no i ok,nam to nie przeszkadza
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka