fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:12 Lepiej się już nie odzywaj jak nie wiesz co powiedzieć...Tak na przyszłość. Miłego dnia))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
ewelita Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:18 ewik67 napisała: > >i nikogo nie prosze o ocene pod kontem > > profesjonalizmu. > No dobrze, o ja nie będę oceniać po kON(?!!)tem profesjonalizmu: > 1. Zdjęcie 25 = zawsze się tak garbisz czy ciężar szczęścia cię wykrzywił? > 2. Zdjęcia 30, 36, 58, 65,66 - popracuj może nad mięśniami brzucha, zwłaszcza > skośnymi, bo na zdjęciach wszystko cię się "uroczo" wylewa. > 3. Zdjęcia 48, 63, 64,67 - miało być z domieszką erotyki? A wyszła niesmaczna, > tania pornografia. Oj, nieładnie. Wcale się nie garbi, ot fotograf uchwycił momencik... rzepraszam, ale nie zauważyłam aby jej się coś wylewało!! Owszem, jest lekka fałdka, może zagięcie sukni. To co, grubsze dziewczyny już nie mogą wychodzic za mąż? Nie każdy może być super szczupły, wazne zby był szczęśliwy. Co do zdjęc z domieszką erotyki... albo mi się żle otwiera album, albo tobie numeracja się pomyliła, bo np jest tylko 66 zdjęć ) Co do zdjęć erotycznych, hmm, tutaj pominę tę kwestię milczeniem - o gustach sie nie dyskutuje. Ładna dziewczyna, ma figurkę, to sobie takie a nie inne zdjęcia wykonała. Ogólnie jestem na plus, choć mnie nie zachwyciły. Wszystkiego naj Młodej Parze!! Odpowiedz Link Zgłoś
yoolia7 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:19 ale na sesji zdjęciowej wcale nie widać jak spędzali ten dzień, tylko na zdjęciach z kościoła. Pozostałe były robione jak dobrze pamiętam kilka dni po. Co innego jakby natina pokazala zdjęcia jak dobrze bawiła sie z goścmi na weselu. Odpowiedz Link Zgłoś
monica233 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:21 o boshe boshe co jest z wami ludziska?Lepiej przestańcie pisac na tym forum.Tak beje lepiej dla was. Odpowiedz Link Zgłoś
fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:27 Ja w przeciwieństwie do Szanownego Pana jak nie mam nic do powiedzenia to siedze z gębą zamkniętą. Naprawdę zastanawiam się jak Ty ze sobą wytrzymujesz skoro tak tępisz głupotę na forum-zacznij od swojego podwórka i odwal się od innych. Odpowiedz Link Zgłoś
ewelita Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:28 ewik67 napisała: > >i nikogo nie prosze o ocene pod kontem > > profesjonalizmu. > No dobrze, o ja nie będę oceniać po kON(?!!)tem profesjonalizmu: > 1. Zdjęcie 25 = zawsze się tak garbisz czy ciężar szczęścia cię wykrzywił? > 2. Zdjęcia 30, 36, 58, 65,66 - popracuj może nad mięśniami brzucha, zwłaszcza > skośnymi, bo na zdjęciach wszystko cię się "uroczo" wylewa. > 3. Zdjęcia 48, 63, 64,67 - miało być z domieszką erotyki? A wyszła niesmaczna, > tania pornografia. Oj, nieładnie. Wcale się nie garbi, ot fotograf uchwycił momencik... Przepraszam, ale nie zauważyłam aby jej się coś wylewało!! Owszem, jest lekka fałdka, może zagięcie sukni. To co, grubsze dziewczyny już nie mogą wychodzic za mąż? Nie każdy może być super szczupły, wazne zby był szczęśliwy. Co do zdjęc z domieszką erotyki... albo mi się żle otwiera album, albo tobie numeracja się pomyliła, bo np jest tylko 66 zdjęć ) Co do zdjęć erotycznych, hmm, tutaj pominę tę kwestię milczeniem - o gustach sie nie dyskutuje. Ładna dziewczyna, ma figurkę, to sobie takie a nie inne zdjęcia wykonała. Ogólnie jestem na plus, choć mnie nie zachwyciły. Wszystkiego naj Młodej Parze!! Odpowiedz Link Zgłoś
monica233 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:31 ewik 67 wiesz ehehe ja tak poprostu zawsze pisze zamiast bedzie tylko beje:] Odpowiedz Link Zgłoś
indra3 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 13:59 zdjęcia podobają mi się, wyglądacie tak jakbyście się przy nich świetnie bawili i o to chyba miało chodzić... a psisko przepiękne =D Odpowiedz Link Zgłoś
fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:38 Twoja głupota jest wielka-tutaj czujesz się ważna/y!!I tak Cię każdy zlewa tutaj!!Życzę przyjemnego dnia)) Odpowiedz Link Zgłoś
fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:44 Cóż za przemyślana wypowiedź-gratuluję intelektu i po prostu NIE CHCE MI SIĘ Z TOBĄ GADAĆ Odpowiedz Link Zgłoś
fragles78 Re: do ewik 20.10.06, 13:53 Ty jako osoba mnie kompletnie nie interesujesz. Wkurza mnie tylko to, że bluzgasz na innych a sama nie zastanowisz się nad swoją durnotą. To Ty masz się nad czym zastanawiać - ja nie musze. Miłego dnia życzę Odpowiedz Link Zgłoś
aska90 Re: do ewik 20.10.06, 13:55 Fragles, sledzę twoją dyskusję z ewik. Wniosek nasuwa mi się jeden - czas dorosnąć. Odpowiedz Link Zgłoś
yoolia7 Re: do ewik 20.10.06, 13:58 sledzę posty ewik67 i nie zauważyłam, żeby bluzgała, czego nie moge powiedzieć o innych uzytkownikach tego forum. Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 14:09 Ludzie, co zescie sie tak czepili tej Ewik...??? Pisze dziewczyna co mysli, i tyle!!! Nie kazdy bedzie tu słodził i pisał, ze jest Ok, jak nie jest!!! Wolny kraj , wolnosc słowa obowiazuje... Odpowiedz Link Zgłoś
marta_s6 pytanie do natalina0 20.10.06, 14:09 Domyslam sie,z ete zdjecia robil Daniel Pach...przynajmniej na takie wygladaja)Nie czytalam calej debaty o tych zdjeciach bo troche tego duzo))ale zdjecia mi sie podobaja...i tez myslimy o Pachu:0ale czy mozesz mi zdradzic tajemniec ile zaplaciliscie???Bedze bardzo wdzieczna... Odpowiedz Link Zgłoś
marta_s6 mialo byc natina0:))sorki:)) 20.10.06, 14:11 jakos tak mi sie wiecej napisalo))) Odpowiedz Link Zgłoś
1maja1 Re: mialo byc natina0:))sorki:)) 20.10.06, 15:20 Gratuluje, piekne zdjecia, naprawde wyjatkowe Od razu widac, ze macie duze poczucie humoru i o to przeciez w zyciu chodzi. Od siebie tez dodam, abys sie nie przejmowala uwagami starych i tych mlodych prudernic, mam nadzieje, ze tym jadem sie kiedys zadlawia Ps. Ja swoj wyjatkowy dzien bede swietowac juz w czerwcu, zdjecia mam nadzieje wyslac. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_25 EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpliwośc 20.10.06, 15:09 jakoś na wszystkieposty masz tyledopowiedzenia a na pytanie z mojego sięwykręciłaś.... Jeszczeraz przesyłam: Ewik ta Ty idealna jesteś?? chętnie po tych wszystkich komentarzach zobaczylabym jakies Twoje zdjęcie, ale pewnie nie doczekanie....Zreszta po tym w jaki sposób się wyrażasz o innych nie spodziewasz sie chyba, że ktokolwiek jeszcze sie Tobą zachwyci??? Nawet jeśli miałabyś ładne zdjęcia znana będziesz jako ziejąca jadem, zakompleksiona babka... Ty już po ślubie czy przed??? Bo jak przed to radzę nastawić się bardziej pozytywnie do świata i ludzi bo nic Ci nie wyjdzie TEGO dnia z takim podejściem do ludzi, a jak po to sie dziwie... Powinnaś wiedzieć, że dzień ślubu to wyjątkowa chwila i niesamowite przeżycie i taki komentarz dla osoby z której bije radość i wspomnienia tego dnia to jak... sama nie wiem bo mi nikt nie popsuł niczym mojego dnia, ale podejrzewam, że moze byc co najmniej pzrykro... pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
kamila22-1985 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 16:13 joanna_25 napisała: > jakoś na wszystkieposty masz tyledopowiedzenia a na pytanie z mojego > sięwykręciłaś.... Jeszczeraz przesyłam: > > Ewik ta Ty idealna jesteś?? chętnie po tych wszystkich komentarzach > zobaczylabym jakies Twoje zdjęcie, ale pewnie nie doczekanie....Zreszta po tym > w jaki sposób się wyrażasz o innych nie spodziewasz sie chyba, że ktokolwiek > jeszcze sie Tobą zachwyci??? Nawet jeśli miałabyś ładne zdjęcia znana będziesz > jako ziejąca jadem, zakompleksiona babka... > Ty już po ślubie czy przed??? > Bo jak przed to radzę nastawić się bardziej pozytywnie do świata i ludzi bo nic > > Ci nie wyjdzie TEGO dnia z takim podejściem do ludzi, a jak po to sie dziwie... > > Powinnaś wiedzieć, że dzień ślubu to wyjątkowa chwila i niesamowite przeżycie i > > taki komentarz dla osoby z której bije radość i wspomnienia tego dnia to jak... > > sama nie wiem bo mi nikt nie popsuł niczym mojego dnia, ale podejrzewam, że > moze byc co najmniej pzrykro... > pzdr > zgadzam sie ale wiesz co ja juz tez duzo razy "prosilam"o pokazanie tego piekna ale bez skutku.Nie ma sensu zaraz nas blotem obrzuci,wysmieje,obrazi i tyle...ale jakbys dala rade wyprosic od niej to jestem chetna zeby zobaczyc Odpowiedz Link Zgłoś
a1ma Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 15:18 Gratuluję! Zastanawiam się tylko - po co ta dyskusja? Przecież nie wszystkim nam musi podobać się to samo, zdjęcia akurat nie są w moim stylu ale co z tego? Odkąd to istnieje tylko jeden słuszny gust? Odpowiedz Link Zgłoś
fiona83 a1ma ;) 20.10.06, 15:23 Wiesz, to jest tak jak w "Dniu świra". Nie ma gustu "jednorodnego", ale "moja racja jest bardziej mojsza niż twoja racja twojsza". Czasem czuję się jak Adaś Miauczyński Natina - gratulacje Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_25 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 15:25 ale Ty ograniczona dziewczyna jesteś... myślałam, ze odpowiesz jakoś normalnie ale widzę, że albo gó..ara jeszcze z Ciebie albo dojrzała ale strasznie przez życie pokrzywdzona babka.... i tyle na ten temat...szkoda wysiłku na konwersację z kimś tak mało inteligentnym.... Odpowiedz Link Zgłoś
juliett26 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 15:26 Bardzo ładne zdjęcia. Życze wszystkiego dobrego. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_25 Re: EWIK odpowiedz na pytanie! czekam z niecierpl 20.10.06, 15:33 ewik67 napisała: > DDDDDDDDD > Nie ma to jak wypowiedź inteligentki. Cudo!!! przynajmniej "inteligentka" a nie ograniczony hipokryta... trudne słowo,co?) żegnam... pisz sobie tu dalej, przynajmnije jest ubaw po pachy.. i tak dziewczyny Cie zaczęły już olewać zauważyłam. to jedyna rada na takie osoby tutaj. Odpowiedz Link Zgłoś
magdulka52 Do natina0 20.10.06, 15:49 natina0 ale wywołałaś burze!!! nie przejmuj się co tutaj wypisują. Zauwarz, że część osób potępiając inne osoby za ich " nieżyczliwe" zachowanie robią dokładnie to samo. Najpierw Cię obsmarują a potem życzą wszystkiego najlepszego. Niech sobie w dupe wsadzą te życzenia. A poza tym nikt nie odważył się pokazać swoich zdjęć, a już napewno nie pokaże ich po ślubie... Głowa do góry! Najważniejsze że Ty jesteś szczęśliwa i jaka dzielna.... pozdrawiam, Magda Odpowiedz Link Zgłoś
kroplla Re: Do natina0 20.10.06, 16:47 Będzie nie na temat, ale... Proszę, nie komentujcie wciąż błedów, przejęzyczeń, literówek! Każdemu się może przytrafićTak wiele postów zaśmiecanych jest wytykaniem ortograficznych wpadek - a przecież nie o to chodzi... Odpowiedz Link Zgłoś
kamila22-1985 Re: do ewik 20.10.06, 16:22 ewik67 napisała: > Czasem > > się zastanawiam czy Ty nie jesteś jakimś sfrustrowanym panem po 50 roku > życia?? > Do tego starą panną, bez szans na zamążpójscie i, jak mnie uswiadimiła, wg > kamili ileś tam, tłustym wieprzem. Resztę pozostawiam twojej wyobraźni. > Miłego dnia. Droga Ewik ten "wieprz" to tylko cytat z Twojej wypowiedzi wiesz ja nie mam tak ograniczonego słownictwa Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 16:50 Same nakrecacie ta "atmosfere", ktora tu panuje, a potem powstaja watki typu: usunac ewik z forum...! Zastanowcie sie nad swoim postepowaniem! Odpowiedz Link Zgłoś
yoolia7 Re: do ewik 20.10.06, 16:52 dokładnie, wystarczy że ewik67 napisze choć jedno zdanie - od razu panienki się rzucają ze swoimi często ostrzejszymi jezorami Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 Re: do ewik 20.10.06, 17:03 Ot prawda! Nie zebym broniła ewik67... czasami tez uwazam, ze lekko przegina, ale wy tez jestescie niezłe... Odpowiedz Link Zgłoś
kamila22-1985 Re: do ewik 20.10.06, 18:01 Oj ewik czy ty sie uparłas zeby wszystkim docinac?Kazda wypowiedz przeksztalcisz tak zeby mozna bylo sie ponabijac.A wiesz co nasmiewaj sie ile chcesz jak masz z tego jakas satysfakcje mnie to juz nie bawi wiec wybacz ale nie bede prowadzila z Toba juz dyskusji,chyba ze chcialabys normalnie porozmawiac,bez docinek to z checia. Odpowiedz Link Zgłoś
kiri781 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 20:15 wydaje mi się że czesto komentujecie czyjes zdjęcia tak troszke "dyplomatycznie" bo nie wszystkie są śliczne i cudne jak to piszecie...ale te tutaj są naprawdę ładne.bardzo ładne. Odpowiedz Link Zgłoś
kamila22-1985 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 20:21 Mi akurat podobaja sie wszystkie zdjecia ze slubow bo kazde sa wyjatkowe,z tego wyjatkowego dnia ale sa gorsze i lepsze a te sa najlepsze hehe Odpowiedz Link Zgłoś
mercedes222 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 21:36 według mnie te zdjęcia sa super!!! no moze oprocz jednego, ale to diabel tkwi w szczegółach. Pozdrawiam Ciebie, a ludzi ktorzy zazdroszca lub naleza do umoralniającej armii mocherowej miej tam gdzie diabel mowi dobranoc Odpowiedz Link Zgłoś
motylek1981 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 22:03 strasznie brzydka ta suknia! najgorszy ten sraczkowaty kolor. aha, i widze ze kolejna panna mloda sporo starsza od meza. Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 22:11 motylek1981 napisała: aha, i widze ze kolejna panna mloda sporo starsza od meza. A co to grzech??? Odpowiedz Link Zgłoś
nombrilek ????? 20.10.06, 22:23 a Ty co, tez zazdrosna zakompleksiona stara panna, żeby takie rzeczy pisać? poprostu doznałam lekkiego szoku czytając komentarze, tylko strasznie ciekawa jestem dlaczego do niej akurat sie doczepiliście?jakoś nieraz były panny młode, o których nie mozna powiedzieć ze do miss należą, ani rewelacyjnych kiecek nie miały a nigdy takie chamskie komentarze na tym forum sie nie zdarzały. A jeśli sie komus cos nie podoba, to myśle ze troche więcej kultury by sie przydało, a nie chamstwo a zazdrość aż bije z monitora Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 Re: ????? 20.10.06, 22:32 No, myslalam bo stara panna nie jestem 25 lat, to chyba sie niekwalifikuje jeszcze Odpowiedz Link Zgłoś
nombrilek Re: ????? 20.10.06, 22:35 )) no ale coż komentarze niektórych osób na to wskazują Odpowiedz Link Zgłoś
nombrilek Do natina ! 20.10.06, 22:25 Wyglądaliście pięknie, zdjęcia super, a tymi komentarzami sie nie przejmuj, zwykła zazdrość, pewnie chciałyby wyglądać tak jak Ty. Odpowiedz Link Zgłoś
natina0 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 23:05 to bardzo żle widzisz!okulary na poczcie mozna kupic za 2,50zl Odpowiedz Link Zgłoś
litorija Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 20.10.06, 23:24 Ładna para na zdjęciach, uśmiechy rozbrajające i trudno miec komus cos za złe.. Dla mnie najbardziej wymownym zdjeciem jest to w kosciele gdy mlodzi sie caluja a ksiadz trzyma mloda za ramie probujac ja oderwac od mlodego..Wszystiego dobrego Nowożeńcy! Odpowiedz Link Zgłoś
mam6lat Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 21.10.06, 20:00 na poczcie sprzedajką okulary???? - pytam poważnie Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:01 Rzadko teraz bywam na forum GW, ale przeglądając ostatnio je wpadłem na ten wątek i postanowiłem się podzielić się wrażeniami z lektury. Pozwolę sobie jeszcze dodać, że z fotografią nie mam nic wspólnego, ale trochę zdjęć obrabiałem i korygowałem technicznie, więc... Ale po kolei. Po pierwsze widzę, że to, że kobiety są subtelniejsze etc. od mężczyzn, raczej prawdą nie jest - ten jad i chęć "dokopania". A przecież możnaby wytknąć wady zdjęć Natiny (a trochę ich jest - nie okłamujmy się) delikatnie i dyplomatycznie. Po drugie to śmieszne ideologizowanie - "wyzwolenie", "mohery" etc. Rzeczywiście wielkie "bohaterstwo" to jest - śmieszy mnie to. Czy naprawdę do zdjęć ślubnych trzeba mieszać politykę? Po trzecie postawa Natiny - trochę śmieszna jest, bo ją odczytałem, jako żądanie wyłącznie wychwalania owych zdjęć. Proponuję wszystkim lekturę jednej bajki Andersena o nowych szatach. Przecież, jeśli Natina "zakrzyczy" krytykę, to gorsze zdjęcia nie poprawią się ani odrobinę. Po czwarte - "pornografia" i "wyzwolenie". Nie uważam tych zdjęć "odważnych" za pornografię (vide cytowane tu posty o zdjęciach Grabka), ale też uważam je za najgorsze z tego powodu, że tak naprawdę erotyzmu w nich nie ma, ale jest kicz i śmieszność. Erotyzm i zmysłowość trzeba umieć pokazać i sfotografować, a tu mamy "szwedzki film porno" z lat 1970, który np. na kobiety działa antyseksualnie (ci faceci w skarpetkach) - tak przynajmniej mawiają. Po prostu ściskanie biustu, siadanie okrakiem na facecie, demonstrowanie "kabaretówki" etc. przedstawione tak, jak na tych zdjęciach tych jest dla mnie tylko śmieszne - ani nie kuszące ani nie gorszące. Myślę, że to pomysły kiepskiego fotografa. A na koniec reszta zdjęć - większość jest w dobrej średniej, kilka jest ciut lepszych, a kilka jest kiepskich. Wydaje mi się, że fotograf się niezbyt przyłożył do części zdjęć. Po prostu profesjonalizm polega na tym, żeby zrobić zdjęcia, tak, aby modelka (Natina): - nie została "pogrubiona" (na kilku jest, bo tak się ułożyła suknia, że wygląda, jakby Natina była grubsza niż jest), - nie wyglądała, jakby się garbiła (szczególnie jedno zdjęcie, gdy się przy gratulacjach pochyla), - suknia nie miała "sraczkowatego" odcienia - to ja amator mnóstwo czasu potrafię korygować zdjęcia tonalnie, a fotograf, dla którego jest to "psi obowiązek", nie chce (a wystarczyło tylko odrobinę poprawić krzywe składowych RGB lub nałożyć filtry i byłoby OK). Zresztą jedno zdjęcie z kościoła niezbyt świadczy o profesjonalizmie fotografa - to gdy żyrandol i światła na nim dominują a reszta jest niedoświetlona. Do robienia takich zdjęć (oświetlonych kościołów, kiedy w kadrze jest taki żyrandol) trzeba mieć wyposażenie i umiejętności, a jak się ich nie ma, to się takich zdjęć nie robi. Odpowiedz Link Zgłoś
mayagaramond Re: Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:31 >Erotyzm i zmysłowość trzeba umieć pokazać i sfotografować, > a tu mamy "szwedzki film porno" z lat 1970, który np. na kobiety działa > antyseksualnie (ci faceci w skarpetkach) - tak przynajmniej mawiają. > Po prostu ściskanie biustu, siadanie okrakiem na facecie, demonstrowanie > "kabaretówki" etc. przedstawione tak, jak na tych zdjęciach tych jest dla mnie > tylko śmieszne - ani nie kuszące ani nie gorszące. Myślę, że to pomysły > kiepskiego fotografa. zgadzam sie w 100%. Rozumiem, ze dla smiechu mozna by zrobic jedno takie zdjecie, ale nie wszystkie w tej samej (miernej) konwencji. Odpowiedz Link Zgłoś
1maja1 Re: Okiem obserwatora. 21.10.06, 11:51 Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 12:58 > to do mnie? Obawiam się, że tak - po prostu twoja przedpiścczyni sądzi, że powtarzaniem ideologicznych "komunałów" (casus "dewocji") zakrzyczy fakty i zamaskuje fakt, że nie ma w danej kwestii nic kompetentnego do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
mayagaramond Re: 1maja1 21.10.06, 13:14 jestem dewotka, bo nie podobaja mi sie te mierne (mowie tu o tych "odwaznych") zdjecia??? Tylko pogratulowac umiejetnosci wyciagania wnioskow. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 13:21 To do mnie, czy 1mai1. Jeśli chodzi o mnie, to znaczek "" wyjaśnia moje intencje (po prostu wyśmiewałem prawdopodobne rozumowanie 1mai1), a że 1maja1 dochodzi do takich wniosków, to już jej problem i awarii zmieniacza płyt z komunałami, które powtarza. Odpowiedz Link Zgłoś
mayagaramond Re: 1maja1 21.10.06, 13:28 odpowiadalam 1maja1. Wyglada na to, ze ci ktorym "odwazne" (uparcie uzywam tu cudzyslowu) zdjecia Natiny, naleza do Ukladu Dewotek Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: 1maja1 21.10.06, 13:30 > odpowiadalam 1maja1. Wyglada na to, ze ci ktorym "odwazne" (uparcie uzywam tu > cudzyslowu) zdjecia Natiny, naleza do Ukladu Dewotek Chyba brakło orzeczenia - "nie podobają się" miało być? Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Pytanie. 21.10.06, 12:53 > Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad. A co z dewocją ma wspólnego to, że KIEPSKIE zdjęcia komuś się nie podobają? Przy czym określenie "kiepskie" dotyczy tych zdjęć, które miały być "odważne" i "zmysłowe" a wyszły tylko śmieszne i kiczowate. Odpowiedz Link Zgłoś
1maja1 Re: Pytanie. 21.10.06, 13:13 xvqqvx napisał: > > Hej dewotko, sobota jest, zabieraj szmate i zmywaj sie stad. > A co z dewocją ma wspólnego to, że KIEPSKIE zdjęcia komuś się nie podobają? > Przy czym określenie "kiepskie" dotyczy tych zdjęć, które miały być "odważne" > i "zmysłowe" a wyszły tylko śmieszne i kiczowate. Odpowiedzial znawca szwedzkich filmow porno. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 13:18 > Odpowiedzial znawca szwedzkich filmow porno. Przynajmniej nie powtarzam jak papuga komunałów o "dewotkach". Może pora zmienić płytę na nową, bo ta staje się nudna. Odpowiedz Link Zgłoś
monica233 Re: Pytanie. 21.10.06, 14:39 motylek 1981 juz zaczynać???ludziska przestancie juz pisac skoro wam sie niepododba to po cholere piszecie ze wam sie niepododba to suknia to fotki wiec pocałujcie se w d**e!!!! Po co pierd***licie skoro ona wam nic nieodposuje wiec pzrestancie pisać głupot!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Mamy coś takiego jak wolność słowa. :-) 21.10.06, 14:52 I wolno wszystkim pisać, że się coś (np. kiczowate zdjęcia) nie podoba. A żadna Monica233 tego nie zabroni, choćby wydzierała się, jak może - proponuję wypić odrobinę Nerwosanu, bo zaraz apopleksji dostaniesz, Monisiu. PS. Co prawda stare łacińskie przysłowie mówi "De gustibus non disputandum est.", ale skoro podobają się Ci takie zdjęcia, to proponuję pójść na całość i zamówić kapelę discopolo oraz skorzystać z usług fotografa Grabka (dotarłem do linku) - ten dopiero zrobi ci zdjęcia seksi. Tyle tylko, że stawiam 10:1, że wzbudzą one tylko pośmiewisko. Odpowiedz Link Zgłoś
1maja1 Re: Pytanie. 21.10.06, 14:49 Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 14:54 > Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny. Proponuję droga Pani "Katarynko" wcześniej poczytać wątek, gdzie sformułowania o "pornografii" (w różnym kontekście) padły nie raz, a potem się wypowiadać. I cieszę się, że zmieniacz płyt w końcu działa. Odpowiedz Link Zgłoś
1maja1 Re: Pytanie. 22.10.06, 19:41 xvqqvx napisał: > > Tak panie 'oryginal', kwestie pornografii przytoczyles jako jedyny. > Proponuję droga Pani "Katarynko" wcześniej poczytać wątek, gdzie sformułowania > o "pornografii" (w różnym kontekście) padły nie raz, a potem się > wypowiadać. > I cieszę się, że zmieniacz płyt w końcu działa. Kurcze facet, myslalam ze jestes bardziej rozgarniety, a tu prosze, prostej ironii nie potrafi dostrzec. To tak przy okazji Twojej 'oryginalnej' plyty z melodia pornograficzna. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Pytanie. 21.11.06, 11:34 Przynajmniej nie powtarzam komunałów o "dewotkach". Odpowiedz Link Zgłoś
kiitek Re: Pytanie. 21.10.06, 19:14 To, że wg ciebie są kiepskie i kiczowate i śmieszne, to nie znaczy, że takie są. A kimże Ty jesteś, żeby określać je jako kiczowate?ekspertem?ciekawe, jakie ty masz zdjęcia..? Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Pytanie. 21.10.06, 20:24 > To, że wg ciebie są kiepskie i kiczowate i śmieszne, to nie znaczy, że takie > są. Być może, tyle tylko, że fakt, że komuś nie podobają się jakieś zdjęcia nie jest równoznaczny z "dewocją". I to zarzucam 1mai1, że wyskoczyła, jak filip z konopii ze słówkiem wytrychem, zamiast rzeczowo dyskutować z mayągaramond. Ale łatwiej jest powtarzać jak katarynka komunały niż rzeczowo dyskutować, tyle tylko że mnie to śmieszy. >A kimże Ty jesteś, żeby określać je jako kiczowate? Odbiorcą, takim samym jak Ty. I wyjaśnij mi, dlaczego akurat twoje zdanie, że zdjęcia te są suuperrrrr... ma być wyrocznią i jedynie słuszną opinią. Bo kiitek tak chce - tyle tylko, że mi (i innym forumowiczkom i forumowiczom) nie możesz rozkazywać, że przyjęli twoją opinię. >ekspertem? Takim samym jak Ty, tyle tylko że ja nie narzucam innym swego punktu widzenia, jak np. Natika. >ciekawe, jakie > ty masz zdjęcia..? Żadnych i uprzedzając dalszą twoją argumentację - Ty nie projektujesz i nie produkujesz np. samochodów, ale wypowiadasz się, czy Ci dany model odpowiada czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
mileczkahmmm Re: Pytanie. 21.10.06, 22:11 to może dorzucisz jeszcze zdjęcia z nocy poślubnej? Zdjęcia w stylu Dody Elektrody, bardzo kiepskie Odpowiedz Link Zgłoś
mileczkahmmm Re: Hmm... To do mnie? 21.10.06, 22:36 oczywiscie, ze do autorki zebysmy osiagneli taka pelnie szczescia i zebysmy sie mogli solidaryzowac w tej radosci... Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: Tak wyglądał Nasz dzień- 16.09.06 21.10.06, 23:34 ojoj... czytam Wasze posty i nie chce mię wierzyć, że to prawda. Toczycie walkę na śmierć i życie o zdjęcia???!!! Obejrzałam dokładnie zdjęcia, które są przedmiotem dyskusji. To nie jest moja estetyka. To nie mój gust. To nie mój ulubiony typ urody kobiecej. Lubię styl subtelny, delikatny. Lubię i cenię skromność. Nie lubię pozowanych zdjęć; uważam, że najciekwsze robi się "przez przypadek". I CO Z TEGO???? To jest forum. Jeśli dobrze się orientuję, służy wymianie poglądów na dany temat. Natina chciała podzielić się pamiątką ze swojego ślubu. Jeśli nadal dobrze rozumiem, należałoby podzielić się spostrzeżeniami na temat naszego odbioru tych zdjęć, ewentualnie pogratulować, że Natina jest już mężatką. Tymczasem z większości postów wylewa się tona jadu: że Natina gruba (czego nie pojmuję, ludzie są różni), że ma urodę lalki, że zalatuje pornografią, że powinna się wstydzić, że pewnie spłonie w piekle razem z mężem i fotografem. Czy to są spostrzeżenia na temat odbioru zdjęć, czy może nieudolna próba oceny innego człowieka? Po prostu mnie zadziwiacie...... Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Starannie przejrzałem cały wątek i... 21.10.06, 23:52 doszedłem do wniosku, że to akurat Natina powinna najbardziej pluć sobie w brodę za to, że ten wątek się rozrósł i doszło do tego, do czego doszło. Początkowo krytyka była łagodna raczej i dotyczyła słusznych IMHO rzeczy, czyli tego, że fotograf kiepsko dobrał motywy niektórych zdjęć (ja wiem, że jest teraz moda na "odważne" zdjęcia ślubne; tyle tylko, że akurat erotyzm i zmysłowość są najtrudniejsze do pokazania i sfotografowania, a jak ktoś tego nie umie, to prowadzi to do kiczu i śmieszności, jak tutaj się stało). A co Natina zrobiła? Zareagowała, jak urażona "gwiazda", która nie potrafi zaakceptować tego, że jej zdjęcia mogą się komuś nie podobać i zaczęła agresywne ataki na krytyków. I wtedy ruszyła lawina... Ewik67, Monica233, 1maja1 etc. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 00:02 OK, ale ja akurat ją rozumiem. Chciała się pochwalić zdjęciami, o jakich zawsze marzyła. Nie mnie ją oceniać - kwestia gustu. A tu została zmieszana z błotem. I to mnie szczerze boli. Nawet w swoim poście ją oceniasz - że fotograf kiepski, jest to kiczowate i tandetne. Po prostu napisz, że Ci się nie podoba i tyle. Po co kogoś obrażać? Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 08:54 > OK, ale ja akurat ją rozumiem. Podobnież można rozumieć np. grafomana. Taka osoba też może zechcieć pochwalić się swoją twórczością literacką i... > Chciała się pochwalić zdjęciami, o jakich zawsze marzyła. Grafoman tylko chciał pochwalić się swymi opowiadaniami, powieściami, wierszami na forum literackim... > Nie mnie ją oceniać - > kwestia gustu. Nikomu z forum literackiego grafomana oceniać - kwestia gustu. > A tu została zmieszana z błotem. I to mnie szczerze boli. Zmieszana z błotem została dopiero potem, jak sama zaczęła histeryzować i napadać (i to bardzo agresywnie) na tych, którzy ją krytykowali. Exemplum. Post foto-zbyszka: ---------------------------------------------------------------------------- Fotki z kościoła bardzo dobre.Piekna z Was para. Fotki plenerowe i studyjne troche niedopracowane(sztuczne gesty i miny) a niektóre ujęcia niesmaczne - jak z taniego pornosa( te w lesie jak kieckie zdzierasz do góry i widac podwiazki i majtki)No,ale o gustach sie podobno nie dyskutuje.Moze akurat taka "pornograficzna" konwencja wam odpowiada ---------------------------------------------------------------------- Bie widzę jakiegoś specjalnego "mieszania z błotem" (nawet określenie "pornograficzna" było w cudzysłowie). A to post bachy-1979: ----------------------------------------------------------------------- Wszsytkiego najlepszego!!! Jesteś ładną dziewczyną natina Zastanawaim się skąd pomysł na takie stuczne fotki. ----------------------------------------------------------------------- Też łagodna krytyka. A tu odpowiedź natiny0: ----------------------------------------------------------------------- wypraszam sobie takie komentarze panie"profesjonalisto".A moze głodnemu chleb na mysli????slabe oko jak na fotografa bo ani podwiązki ani majtek na zadnym zdjeciu nie widac(wcale nie mialam podwiazki).Nie jestesmy modelami stąd moze sztuczne miny i usmiech,a jak sie nie podoba to nie oglądaj,aha i znajdz w slowniku definicję slowa "pornografia"bo jestes żałosny. ----------------------------------------------------------------------- Agresywna, nieprawdaż? Po prostu reakcja urażonej "gwiazdy", która zarzuca krytykom, że ośmielają się mieć JAKIEKOLWIEK zastrzeżenia zamiast wyłącznie pisać pochwalne hymny na jej cześć. > Nawet w swoim poście ją oceniasz - że fotograf kiepski, jest to kiczowate i > tandetne. Po prostu napisz, że Ci się nie podoba i tyle. Po co kogoś obrażać? Ja wychodzę z założenia, że trzeba zawsze wyjaśnić, dlaczego coś się nie podoba (Vide np. mój post, gdzie napisałem, dlaczego zdjęcie z kościoła - to z żyrandolem - jest kiepskie technicznie) i nie widzę w tym nic obraźliwego dla natiny0 (najwyżej fotografa, bo w końcu fotograf to on wymyślał pozy czy robił zdjęcia, a że trochę poknocił, to...). A że natina0 ma mentalność obrażalskiej "gwiazdy" to już jej problem, a nie mój czy kogoś innego. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzicha.tramwajara Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:00 jesli ktos by mi napisal, ze moje zdjecia slubne zalatuja tania pornografia, podczas gdy widac mi kawalek nogi i podwiazke (to jest STANDARD te zdjecia z podwiazkami sa bardzo popularne!!!) to na pewno bym sie wkurzyla i nie polecalabym sobie tak lekko jak Natinka. Kazda opinie mozna wyrazic w spokojny, nieobrazliwy sposob. Zbyszek-fotograf uzyl slow 'tania pornografia' - co nie jest profesjonalna uwaga, tylko ma zabarwienie osobiste. Zarzucenie kobiecie, ze jej zdjecia zalatuja tania pornografia jest tak samo obrazliwe, jak nazwanie jej gwiazda porno czy tez prostytutka - w mniej wybredny sposob. Niech kazda z bioracych tu udzial w dyskusji kobiet zastanowi sie, jak by sie czula na miejscu natinki, czytajac takie uwagi skierowane wobec siebie. I co, jej gniew nie jest uzasadniony? A zostal zinterpretowany jak kaprysy gwiazdy. Poza tym zgadzam sie z przedmowca, ze zdjecia wrzucone na forum jak najbardziej nalezy komentowac i to nie tylko wg formuly 'och i ach'. Niemiej jednak nalezy starannie dobierac slowa, zwlaszcza w kwestiach dotyczacych najwazniejszych dla czlowieka wydarzen: slubow, dzieci, smutnych przejsc itp. Juz widze pana zbyszka na fotogalerii o dzieciach, jak pisze, ze jakies nowourodzone dziecko wyglada jak pomarszczony troll z taniego horroru. Kobitki wydrapalyby mu oczy. I slusznie. Bo czasem brak taktu jedynie na to zasluguje. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:39 > jesli ktos by mi napisal, ze moje zdjecia slubne zalatuja tania pornografia, > podczas gdy widac mi kawalek nogi i podwiazke (to jest STANDARD te zdjecia z > podwiazkami sa bardzo popularne!!!) Czy STANDARDEM są także zdjęcia ślubne z: - ręką w kroczu, - kobietą siedzącą okrakiem na facecie, - facetem obściskującym piersi kobiety. A poważniej - dla mnie one nie są żadną "pornografią" etc. Mnie one tylko śmieszą, ponieważ zmysłowość i elementy erotyzmu TRZEBA UMIEĆ pokazać i sfotografować. I tu leży szkopuł, że ani modele, ani fotograf tego nie potrafili w tym przypadku. > to na pewno bym sie wkurzyla i nie > polecalabym sobie tak lekko jak Natinka. Czy o innych postach Natiny masz podobną opinię? Szczególnie o tym o zakonach etc. > Kazda opinie mozna wyrazic w spokojny, > nieobrazliwy sposob. Dotyczy to także Natiny. Rozumiem, że określenie "tania pornografia" etc. jest obraźliwe, ale reakcja Natiny to przesada i to zdecydowana. > I co, jej gniew nie jest uzasadniony? A zostal zinterpretowany jak kaprysy gwia > zdy. Byłbym się z Tobą zgodził, gdyby Natina nie napisała była - cyt.: - a jak sie nie podoba to nie oglądaj, - nie życze sobie twoich komentarzy na tym wątku bo nie jest on skierowany do ciebie. Akurat tak się zachowuje urażona "gwiazda". Niestety dla niej a stety dla reszty nie może ona nikomu zabronić krytyki. > Poza tym zgadzam sie z przedmowca, ze zdjecia wrzucone na forum jak najbardziej > nalezy komentowac i to nie tylko wg formuly 'och i ach'. Niestety IMHO (vide cytaty) Natina uważa inaczej. > Niemiej jednak nalezy > starannie dobierac slowa, zwlaszcza w kwestiach dotyczacych najwazniejszych dla > czlowieka wydarzen: slubow, dzieci, smutnych przejsc itp. Zgadzam się w 100%. Tyle tylko, że nie należy oczekiwać wyłącznie: - wychwalania kiepsko zaaranżowanych i wykonanych fotografii; - koncertu "Jaka ja biedna... Buuuuuuu... Jaka ona biedna... Buuu...". A gdy ktoś uważa inaczej to rzucać się na nią/niego z obraźliwymi tekstami. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:51 czy nie sądzisz, że gdyby Natina oczekiwała krytyki jakości zdjęć, wybrałaby inne forum? To jest po to, żeby innym pokazać, jak wyglądał dzień ślubu i panna młoda. Może czas zmienić forum? Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:54 > czy nie sądzisz, że gdyby Natina oczekiwała krytyki jakości zdjęć, wybrałaby > inne forum? Być może. > To jest po to, żeby innym pokazać, jak wyglądał dzień ślubu i panna młoda. Aha i ma to być kółko wzajemnej adoracji, jak w "Nowych szatach cesarza". > Może czas zmienić forum? Może, ale nie Ty o tym decydujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:00 oczywiście, że nie ja o tym decyduję i wcale nie mam takiego zamiaru. Wcale nie chodzi mi o kółko wzajemnej adoracji, nie wyolbrzymiaj, dobrze? Przecież wiesz, że nie o to chodzi. Dziewczyny podczas przygotowań do ślubu zadają tu mnóstwo pytań, uzyskują wiele odpowiedzi. Naturalne jest, że w końcu chcą się pochwalić zdjęciami z uroczystości i z sesji. Naprawdę nie rozumiem, bo co psuć im tę radość. Jeśli mi te zdjęcia się nie podobają, zachowuję te uwagi dla siebie. I cieszę się, że kolejnej dziewczynie udała się uroczystość zaślubin. Naprawdę ciekawsze pod tym kątem jest forum poświęcone fotografii. Tam można się znęcać bez końca i nawet jest lepiej, bo znęcasz się nad samym autorem! Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:23 Nie chodzi o psucie radości, ale o realizm. To, że nikt nie powie tutaj, że zdjęcie jest kiepskie, nie oznacza, że stanie się ono lepsze. A ponadto sądzę, że gdy ktoś jest naprawdę radosny etc., to żadna krytyka zdjęć go nie rozzłości. Ale gdy ktoś widzi, że coś jest nie tak, to czasami zachowuje się jak Natina. Być może wyglądało tak, że Natina sama zdaje sobie sprawę z tego, że fotograf niemało zdjęć sknocił i spora część z tych 1400 PLN poszła w błoto. W takiej sytuacji nierzadkim rozwiązaniem jest szukanie rozwiania wątpliwości poprzez oczekiwanie, że jakaś grupa będzie wychwalała te zdjęcia. A agresja Natiny na forumowych krytków i krytyczki wynika z wściekłości na samą siebie, że kiepskiego fotografa wybrała, co potwierdza np. jej rodzina, środowisko, a teraz i forum. Jeśli istotnie tak jest, to tak czy siak faktów nie "zakrzyczy", ale im szybciej to przyjmie, to może da się uratować część zdjęć. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:31 Upieram się przy swoim. Jeśli Natinie zależałoby na opinii na temat jakości zdjęć, nie pokazałaby ich tu. Nie wydaje Ci się, że agresja wynika jednak z tego, jak potraktowano Natinę? A może to ze mną jest coś nie tak, bo doszukuję się przyczyny tej agresji? Jakoś nikt inny o tym nie pisze Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 12:42 > Upieram się przy swoim. > Jeśli Natinie zależałoby na opinii na temat jakości zdjęć, nie pokazałaby ich t > u. Zgoda, ale nie powinna była zakładać, że usłyszy same "Achy" i "Ochy". > Nie wydaje Ci się, że agresja wynika jednak z tego, jak potraktowano Natinę? Tego nie przeczę - niestety zarówno Natina i jej zwolennicy, jak i jej przeciwnicy są siebie warci w wielu aspektach negatywnych. Z jednej strony "lody" foto-zbyszka i "wylewający się tłuszcz" ewik67. Z drugiej "dewotki" 1mai1 (dobrze, że zmieniła płytę), "pocałujcie se w d**e" Monici233 i posty Natiny. > A > może to ze mną jest coś nie tak, bo doszukuję się przyczyny tej agresji? Jakoś > nikt inny o tym nie pisze Vide mój post "Okiem obserwatora". Odpowiedz Link Zgłoś
anka786 Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:05 xvqqvx napisał: > doszedłem do wniosku, że to akurat Natina powinna najbardziej pluć sobie w > brodę za to, że ten wątek się rozrósł i doszło do tego, do czego doszło. > > Początkowo krytyka była łagodna raczej i dotyczyła słusznych IMHO rzeczy, > czyli tego, że fotograf kiepsko dobrał motywy niektórych zdjęć (ja wiem, że > jest teraz moda na "odważne" zdjęcia ślubne; tyle tylko, że akurat erotyzm i > zmysłowość są najtrudniejsze do pokazania i sfotografowania, a jak ktoś tego > nie umie, to prowadzi to do kiczu i śmieszności, jak tutaj się stało). > > A co Natina zrobiła? Zareagowała, jak urażona "gwiazda", która nie potrafi > zaakceptować tego, że jej zdjęcia mogą się komuś nie podobać i zaczęła > agresywne ataki na krytyków. > > I wtedy ruszyła lawina... Ewik67, Monica233, 1maja1 etc. tez nie masz co robic tylko czytac babskie forum i dyskutowac,ja sobie nie wyobrazam mojego meza odpisujacego na posty i dyskutujacego o bzdurach! Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: Starannie przejrzałem cały wątek i... 22.10.06, 11:14 > tez nie masz co robic tylko czytac babskie forum i dyskutowac Bo dostarcza mi to rozrywki. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 do xvqqvx 22.10.06, 11:47 No i znów sie nie mogę zgodzić. Porównanie zdjęć Natiny i produkcji jakiegoś grafomana ma się jak piernik do wiatraka. Natina wybrała fotografa i konwencję zdjęć według gustu. Miała takie prawo. Zdjęcia wykonał natomiast ktoś trzeci, w tym przypadku fotograf. Jeśli chcemy bawić się w ocenę, należy wypowiedzieć się na temat tylko i wyłącznie naszego odbioru, oczywiście zachowując pewien poziom wypowiedzi. To, że zdjęcia są "kiczowate, tandetne i zalatują tanią pornografią" nie zależało od Natiny, a od fotografa, który te zdjęcia wykonał właśnie w taki sposób. Inna sprawa, że one Natinie odpowiedały, ale to naprawdę tylko jej sprawa. Grafoman wystawiający coś na forum znajduje się w zupełnie innej sytuacji, bo to on jest autorem tekstu i to jemu należy się krytyka (ale w pojęciu oceny krytycznej, a nie mieszaniu z błotem; to osobne pojęcia). Idąc tym tropem, wszystkie uwagi (np. te o tuszy bohaterki zdjęć) należałoby kierować do ich autora. Sprawa odbioru jest bardzo trudna do skonkretyzowania. Posiłkuję się tu teorią odbioru dzieła literackiego, bo tą dziedziną się zajmuję, ale myślę, że można ją odnieść do sytuacji Natiny. Przemyśl to. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:11 Po kolei. 1. Być może moje porównanie jest nieco nietrafne, ale w jednym aspekcie się zgadza w 100%. Mianowicie w sposobie reakcji na krytykę. Zarówno Natina, jak i grafoman reagują agresją na wszystkie opinie odbiegające od zachwytu. 2. Oczywiście, że Natina miało pełne prawo do wyboru i zaaranżowania takich zdjęć, jakich chciała. Tyle tylko, że nie ma prawa żądać, żeby WYŁĄCZNIE się nimi zachwycano. A niestety jej sformułowania świadczą o tym, że tak myśli ("Jak się nie podoba, to nie oglądaj!"). I to mnie drażni (i uważam, że Natina słusznie "obrywa"), że reaguje jak rozkapryszona "gwiazda" na JAKĄKOLWIEK krytykę. Skoro to jej gust, to niech z nim żyje, ale niech nie narzuca go innym. 3. Zgadzam się z Tobą, że należy mówić o naszym odbiorze i naszej indywidualnej ocenie (dla mnie to truizm), ale uważam, że należy starać się ją uzasadnić, a nie poprzestać na stwierdzeniu "Nie podoba mi się.", bo ono nic nie mówi tak naprawdę. 4. Ja się wypowiadam za siebie i ja osobiście nie uważam, że Natina jest np.: - gruba, - garbata, - "stara" (starsza niż jest w rzeczywistości). Ale niestety na niektórych zdjęciach została przedstawiona w sposób sugerujący to, co powyżej (wg mnie i nie tylko) - nie należy wtedy udawać, że jest inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:25 No dobrze, ale ja znów sądzę inaczej. Natina nie byłaby oburzona i być może niegrzeczna, gdyby jej nie sprowokowano. Dziwię się, że wiele osób dostrzega jej urażony ton, a nikt nie widzi, jak wypowiadają się osoby krytykujące. Krytyka dotyczy naszego odbioru, nie powinna być skierowana do osoby. Jeśli ja piszę pracę krytyczną na temat dzieła, to odnoszę się tylko do dzieła, a nie do autora. Jeśli zakładasz, że Natina zachowuje się jak "urażona gwiazda", to powinienieś też zauważyć, że wiele osób wyraża się w sposób wulgarny (jeśli mamy wyolbrzymiać). Może zaczniemy się czepiać osób, które są niegrzeczne, a dopiero potem zastanowimy się, dlaczego Natina tak reaguje? Ad 3 "Nie podoba mi się" jest neutralne. "Nie podoba mi się, bo to nie moja estetyka" też. "Nie podoba mi się, bo to tandetna pornografia" już obraża. Uzasadnienie jak najbardziej, ale przemyślane, żeby nikogo nie obrażać. To jest forum, a nie miejsce kaźni. Ad4 To akurat było uogólnieniem i nie odnosiło się do Ciebie Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:36 Przeczytaj mój pierwszy post ("Okiem obserwatora"), gdzie wyraziłem się negatywnie o niegrzecznych krytykach Natiny, więc... Niestety reakcja Natiny była zbyt ostra i pewne sformułowania wskazują, że jednak oczekiwała TYLKO pochwał. Zgadzam się, że krytyka winna być kulturalna. > "Nie podoba mi się" jest neutralne. Ale i nic nie mówi tak naprawdę. > "Nie podoba mi się, bo to nie moja estetyka" też. Zgoda, ale ja np. chciałbym wiedzieć, co oznacza "moja estetyka". > "Nie podoba mi się, bo to tandetna pornografia" już obraża. Zgadzam się. Ale "Nie podoba mi się, bo na tych kilku zdjęciach wyglądasz na dużo starszą niż na innych." nie stanowi obrazy. Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 12:51 Moja estetyka to skrót myślowy. Oznacza moje poczucie estetyki. Natina ma takie, jakie widać na zdjęciach. Ja mam odmienne; lubię rzeczy delikatne, skromne, subtelne, zwiewne, niezbyt przesadnie rzucające się w oczy. Podaoba mi się inny typ urody. To własnie miałam na myśli, pisząc o poczuciu estetyki. Oczywiście, że pewne sformułowania nic nie wnoszą. Jest jednak taka złota zasada, że czasem lepiej nie powiedzieć nic niż powiedzieć za dużo. To "za dużo" zawiera w sobie wiele treści: 1. odnosi się do osoby, o której mówimy 2. wiele mówi o nas samych. Jakie ja mogę mieć zdanie na temat człowieka, który w wiadomy sposób wypowiada się o zdjęciach osoby, której nie zna? I zamiast przemilczeć, bluzga niemiłosiernie i pławi się w tej złości? No sam pomyśl... Wolę nie napisać nic niż byc nieprzyjemną. Tego samego oczekiwałabym od innych, gdybym była na miejscu Natiny. Kto wie, może wtedy komentarzy nie byłoby wcale? Ale to też byłoby wymowne, a jednak kulturalniejsze. Co do tego, że Natina "wygląda na starszą i nie stanowi to obrazy" - zgoda. W sumie jednak śmieszny argument. Ale masz prawo Odpowiedz Link Zgłoś
natina0 Re: do xvqqvx 22.10.06, 14:06 ciekawa dyskusja,ciekawa. a więc Panie xvqqvx kłania się czytanie ze zrozumieniem,napisałam juz wczesniej:krytyka-prosze bardzo,ale nie obrazanie,ublizanie,obelgi!co wiekszośc was w swojej zjadliwej złosci czyni.ja nkogo nie obrzucam epitetami tym bardziej nie oceniam! jak sie nie podoba nie ogladaj-tyczy sie tego że nie mam zamiaru nikogo uprzedzac ze sa to zdjęcia pornograficzne(bo nie są)więc po co ogladac wszsytkie skoro wiekszosc wieje tania pornografią(przy pierwszym skoncz ogladanie). zdjęcie nie miały byc wcale erotyczne,tylko smieszne(sesja sprawiła nam dobra zabawe i smiech nie mając z romantyzmem i erotyzmem nic wspólnego) skąd Twoje stwierdzenie że zdjęcia nie podobają sie nam,czy rodzinie,wrecz przeciwnie . a moj post który przytoczyłes był odpowiedzia na zupełnie inny niz skopiowany przez ciebie(więc nie zmieniaj faktów proszę). Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:41 Piszę dopiero teraz Pani Natino. Po kolei: - nie obchodzi mnie większość, ja piszę to, jak odbieram te zdjęcia; - skoro zdjęcia miały być w zamierzeniu śmieszne i dowcipne, to po co się tak żołądkować; - zacytowałem post foto-zbyszka, na który była odpowiedź, jaka była. Odpowiedz Link Zgłoś
zdzicha.tramwajara Re: do xvqqvx 22.10.06, 16:00 Tak gwoli scislosci nie widzialam, zeby Natina gdziekolwiek podawala swoj wiek. Tak wiex wyglada na starsza niz... niz co? kmoze na tym wlasnie zdjeciu wyglada na swoj wiek, a na innych za to super mlodo? ) Swoja droga naprawde zal mi Kobiety, ktora ma takiego pierdusnickiego mezczyzne, ktory nie umie spasowac i ustapic kobiecie. Siedzi na forum dla kobiet, komentuje faldki i zmarszczki, jak taka przekupa stara sie miec ostatnie slowo. Mezzczyznie gentelmanowi to nie przystoi. Powinien powiedziec: przepraszam, drogie panie, zapedzilem sie. Nie chcialem zadnej z was urazic, zmykam na forum auto-moto. No takie cos to bym sie bardzej spodziewala )) Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:45 A gdzie ja skomentowałem, że Natina ma zmarszczki etc., a to że na jednym zdjęciu wygląda na starszą niż na innych, to co? Tak wyszło, ale grzeczność nie polega na udawaniu, że jest inaczej i kadzeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
xvqqvx Re: do xvqqvx 21.11.06, 11:37 Można oczywiście przyjąć twoją zasadę, czyli "kulturalnie" nie mówić, ale czy przez to zdjęcia będą lepsze? Odpowiedz Link Zgłoś
ozi29 No wkoncu zablokowane!!! 23.10.06, 16:08 Nalezało to zrobic predzej, bo wiekszosc po prostu przegieła pałe, ze tak powiem... Odpowiedz Link Zgłoś
exit.ka Re: Ładne... 22.10.06, 12:14 Nie czytałam innych postów, żeby się nie sugerować wypowiedziami. Uważam zdjęcia plenerowe i w studio za ciekawe... ...i najfajniejsze wg mnie - widać na nich, że się przy tym świetnie bawiliście. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
samiss Re: Ładne... 22.10.06, 14:43 jestem pod wrazeniem,ale raczej negatywnym!tyle ze nie natiny a waszym.Jestem nową osoba na tym forum,ale czytajac wasze wypowiedzi odechciewa mi sie byc jego członkiem.Jesli tak reagujecie na wszystkie posty,pytania,zdjęcia to az starch się odzywać.wyglada na to ze nie mozna miec odmiennego gustu,a jak wam sie cos nie podoba to wielkie larum.Pewnie mnie zaraz tez stad wygnacie. ale zanim to napisze swoje: Dziewczyna bardzo ładna,slicznie wyglądała i chyba to was boli.Jesli nawet zdjecia sa do niczego(moim zdaniem nie są)to dlaczego równa się to z tym żeby dziewczynie nawrzucać?ublizać ze ma cyt"niedowage mózgu",tłuszcz się wylewa jest stara itp. oglądałam wiele zdjęc zamieszczonych na forum i do nikogo nie czyniliscie takich uwag,choc nie wszystkie panny młode wygladały pięknie,szczupło i młodo. a tu nawet czepiacie sie tego ze ojciec szedł krok przed nia, a nie za,ze mąż prowadził zone na spacer a nie psa.ludzie!!!to nie ona jest fotografem czy według was powinna spalic zdjecia bo sa do niczego co jej dosadnie uzmysławiacie?chyba nie o to was prosiła,tylko chciała podzielic sie swoim szczęściem,wiec opanujcie się w swoich złosciach! Odpowiedz Link Zgłoś
maga801 Re: do xvqqvx 22.10.06, 14:14 a Ty dalej swoje, to naprawdę żenujące. Szkoda, że nie brałaś udziału w dyskusji godzinę temu, mogłabyś błysnąć erudycją. A tak... nie skomentuję Odpowiedz Link Zgłoś