Dodaj do ulubionych

Lotnisko nie dostanie kasy, ale będą ścieżki ro...

    • Gość: SIL Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.4web.pl 20.05.10, 10:30
      "Inwestycje opóźnione: * budowa ul. Strykowskiej (oszczędność 36 mln zł), * budowa obwodnicy Nowosolnej (193 mln zł), * przebudowa ulic Wróblewskiego i Czerwonej (48 mln zł), * Bulwar Narutowicza (152 mln zł), * budowa ulic w rejonie Nowego Centrum Łodzi (354 mln zł). Inwestycje, które będą realizowane w ograniczonym zakresie: * modernizacja Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta - rezygnacja ze stacji paliw i równoległej drogi kołowania (oszczędność 153 mln zł) - Z TEGO NIE WOLNO BYŁO REZYGNOWAĆ....
      • ulther madrosc PO 20.05.10, 10:42
        Wolno, wolno - madre 30 letnie glowy z PO lepiej wiedza co jest
        wazne dla nowoczesnego, rozwijajacego sie miasta...po co lotnisko?
        Mozna latac z Warszawy - mentalnosc komunistycznych aparatczykow,
        ktorzy zniszczyli to miasto, a ich demokratyczni nastepcy dorzna je
        do reszty....
        • Gość: krac Mądrość się ciebie nie ima ULTHER... IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 13:04
          Zrób coś porządnego dla Łodzi i napisz maturę
    • ulther Prymitywna, zepsuta skwarka... 20.05.10, 10:41
      "Radny Władysław Skwarka, szef klubu SLD, odniósł się do inwestycji
      w Nowym Centrum Łodzi: - Nie jestem radnym, żeby realizować wizje i
      marzenia artysty, który przyjechał z Torunia, albo reżysera, który
      nie śmierdzi groszem. Rada miejska ma rozstrzygać sprawy
      mieszkańców, a nie rozstrzygać o projektach i wizjach na światową
      miarę. Ja nie ćpam i nie mam takich wizji."

      Oto poziom wspolwladcow Lodzi. Skarka, ktory nigdy dla Lodzi nic nie
      zrobil i nie ma pomyslu zadnej wizji rozwoju miasta smie krytykowac
      tych ,ktorzy mieli propozycje rozwoju Lodzi. Skarka = zapuszczone
      ulice i lodzki postkomunistyczny marazm.
      • Gość: walc Mamy w Łodzi wielu dzieci NEO jak ULTHER.. IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 13:03
        ..co zabierają babci emeryture i siedzą w domach na zasiłkach klepiąc przez 24 h
        na dobę na klawiaturze
        za robotę uczciwą byś się wziął darmozjadzie
    • Gość: Jaaaaa Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.elb.pl 20.05.10, 10:43
      Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
      Blokowanie inwestycji, które mogłyby odkorkować miasto i ulżyć jego
      mieszkańcom, to absurd nad absurdami.
      Jestem w stanie zrozumieć, ze każda władz chce mieć swoich ludzi na stołkach,
      ale niech by byli chociaż kompetentni i merytoryczni, a nie "siksy" po
      studiach, które nie mają pojęcia o procesach inwestycyjnych, wykorzystaniu
      środków unijnych, a przede wszystkim zarządzaniu.
      Zaprzepaszczą wszystko, co udało się dotychczas zrobić.
      Pamiętajmy o wyborach jesienią i idźmy głosować na odpowiednich managerów!!!
    • zjarka007 POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:01
      dr. Kacprzaka po Lacosta Jońskiego z ich lolowatym preziem
      Sadzyńskim. Też głosowałem za odwołaniem Kropy. Ale to co te
      partyjne aparatczyki robią to jest jakieś nieporozumienie. Pierwsze
      inwestycja z jakiej powinno się zrezygnować to Stadion Miejski z pół
      zadaszaniem. Qrwa, pomysł jak w Hiszpanii w połowie XX wieku.
      Lotnisko to podstawa. Niedługo to będą nie miastem a meliną
      zarządzać. Obszczanym, zasra..m przez psie kupska wiochą z dziurami
      w utwardzanej drodze. Popatrzmy na lotniska we Wrocku, Katowicach,
      Gdańsku czy Krakowie. Dokąd się tam lata. A z Łodzi. No zajebi..ie,
      do Anglii i Dortmundu. No wypas kierunki. Brakuje jeszcze Albanii i
      Białorusi i będzie full wypas. Ja bym w tym mieście w ogóle nic
      zrobił. Przynajmniej zarośnie i będzie nowa Puszcza Łódzka.
      Rozpanoszyli się po Kropie barany, wzięli pensje po dychu na łba i
      jest cool. Niech zrezygnują z połowy i już jest 5 tysia na coś. Ale
      to aparatczyki, nowe polityczne gówniarstwo, które nic nie zmieni.
      Nie oczekujmy lepszej Łodzi. Na razie to mamy wielką halę bez
      dobrego menagera, Centra Handlowe jakbyśmy byli milionerami,
      obszczane ulice, zaułki, obsrane przez psy ulice, place zabaw i
      parki oraz Straż Miejską, która jedyne co potrafi zrobić to założyć
      blokadę i spisać pudełkowiczów, no jeszcze wystawić fotoradarek. Nie
      latam często samolotem bo po prostu z Łodzi nie ma gdzie. Są tak
      zaje.ste kierunki, że nie wiem z czego wybrać. Już nawet lepsze
      byłoby połączenie do Kijowa, bo stamtąd Wizz Air lata za małe
      pieniądze lata do Turcji. A zamiast Dortmundu to lepiej wziąć Karl
      Marx Stadt czyli obecne Chemnitz, pan Skwarka na pewno skorzysta.
      Albo od razu do Moskwy, skoro Kropa latał do Izraela, to może SLD do
      Moskwy, a PO...nie...oni są tak bezideowi, że mogą latać nawet do
      Włoszczowej albo Disneylandu pod Paryżem. To ich poziom
      intelektualny. Zapomniałem jeszcze o zainteresowaniu władz
      zabytkami, które sa burzone by postawić bloki. Oto Łódź miasto
      miernych rządzących, kolesi od kasy. Tak było za Kropy, tak jest za
      PO i SLD. Obie te nomenklaturki mają doświadczenie, jedna jak
      zhandlować ustawę o hazardzie, druga o telewizji. Oba te twory się
      nie różnią, odpowiedzialności za Drzewieckiego nie wziął Donek, za
      Rywina - Miller. Czego od nich wymagać, dwie ręce lewe, oczy się
      świecą jak w grę wchodzi kasa. Za kilka lat będą kandydować na (p)
      osłów albo do Europarlamentu i w du..ie będą mieli Łódź. TAKŻE
      ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA, KTÓRE Z ŁODZI ZROBIŁY PROWINCJE I
      ODDAJCIE GŁOS NA KOGOŚ Z JAJAMI A NIE RODZYNKAMI.
      • ulther Re: POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:23
        Zajebisty post - 5 pkt ma 5 mozliwych:D. Swietna diagnoza. PRzy
        okazji usmialem sie po pachy, troche przez lzy - ale post swietny:D
      • sufler2006 Re: POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:36
        Dortmund to akurat dobry kierunek
    • julita165 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... 20.05.10, 11:31
      Ja nie mam zdania w sprawie zasadności lub konieczności odłożenia/rezygnacji z
      poszczególnych inwestycji. Ale że coś w Łodzi jest nie tak to widać gołym
      okiem. Z tego miasta to się robi milionowa wiocha. Całe centrum z powodzeniem
      mogłoby robić za dekoracje do filmów wojennych, bród, smród i ubóstwo,
      inwestycji przemysłowych żadnych, rozrywka na poziomie dożynek w Pcimiu...
      itd, itp. Czekam rzeczywiście na kogoś z pomysłami bo obecna władza jest tak
      samo do kitu jak poprzednia.
    • Gość: Vip Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: 212.191.69.* 20.05.10, 11:44
      Martwi mnie to,że ubikacje w szkole są ważniejsze od warunków w którym
      przebywają zwierzęta. Joński tak obiecywała rozbudowę nowego schroniska,
      edukacje najmłodszych i jak zwykle kończy się tylko na tym!!
    • Gość: kreta Njpierw drogi i szpitale a potem festiwale IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 12:57
      ..dla starych zboczenców z USA i żydów
    • Gość: jo Re: Lotnisko nie dostanie kasy, ale będą ścieżki IP: 153.108.64.* 20.05.10, 14:12
      na lotnisku samorząd zaoszczędzi w 2011 r. 8,5 mln zł, a do roku
      2027 r. - 153 mln zł.

      a ile straci na braku lotniska? przeciez tam nic nie dolatuje!
    • Gość: ZBULWERSOWANY Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: 212.191.69.* 20.05.10, 14:51
      TO SKANDAL, OSTATNIO RADNI WSZYSTKIE INWESTYCJE ODWOŁUJĄ, CZY ŁODŹ
      MA UMRZEĆ ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ? WCZEŚNIEJ ZDECYDOWANO, ZE NIE BĘDZIE
      ROZBUDOWY EC1 !!!!! TO MOŻE NIECH URZĘDNICY IDĄ DO DOMÓW, PO CO ICH
      UTRZYMYWAC SKORO NIC JUŻ NIE BĘDZIE W ŁODZI ROBIONE !!!!!!!!!!
      • Gość: loper Re: Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 15:12
        Co? Jest co robić zwłaszcza jak sie popatrzy na Inflancka i Trwamwajową.
        Nie masz samochodu za 150 tys PLN to nie wiesz jak bardzo wazna jest
        nawierzchnia dróg.
        Drogi to wizytówka miasta a nie Lynch i EC1.
        Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli się wstydzic jak za Kropiwnickiego i
        Tomaszewskiego.
    • Gość: piotr lodz Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 17:18
      to są ku__wy i zło__eje nic innego o tych panach z piotrkowskiej nie można
      powiedzieć
      tylko na kogo tu teraz glosować w przyszłych wyborach
      no nie ma na kogo!!!!!!!!!!!
      • Gość: wrr takiego dna nie było za rządów Kropy! IP: 81.219.115.* 20.05.10, 20:26
        nowe władze chyba realizują POlitykę jedynie słusznej partii POmimo, że kumisorz POwinien być bezpartyjny, danin na rzecz wyłącznie swoich parteigenosse z bufetową włącznie.
    • Gość: tyle Radni be z wizji Łodzi na miarę światową odejdą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 17:52
      przy najbliższych wyborach... urzędnicy też
      • Gość: oksan Żebyś się ne zdziwił IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 18:47
        Myśle, że łodzianie wybiorą tych którzy szanują ich prace i
        pieniadze, a nie trwonia je na fanaberie.
        • Gość: Kaczus (Tomek) Re: Żebyś się ne zdziwił IP: 78.8.192.* 20.05.10, 20:57
          Dlatego w zasadzie wszyscy radni powinni odejść... bo ani ci z ŁPO i
          PiS nie szanowali, jak i ci z SLD i PO nie szanują...
    • l_zaraza_l Można zaoszczędzić jeszcze więcej: 22.05.10, 11:20
      Wystarczy przeprowadzić nalot dywanowy. Dla pewności, że nic nie przeżyło,
      zlać wszystko napalmem. Zaorać. Udeptać. Powstanie wspaniały teren pod
      największy parking nowoczesnej Europy.
    • Gość: szarta7 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.182.67.100.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.05.10, 00:17
      Hańba takim radnym, dla których ważniejsza jest ścieżka rowerowa niż
      hospicjum czy schronisko dla zwierząt. Jak można być tak dalece
      pozbawionym wrażliwości na cierpienia istot żywych, żeby podejmować
      takie decyzje na rzecz wartości niewspółmiernych jakimi są wygody
      rowerzystów czy też uczniów !!!
    • Gość: rzyk22 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.chello.pl 24.05.10, 21:49
      Lotnisko w Łodzi w latach 50 było drugim lotniskiem po Warszawie.
      Potem jego rola spadła do znaczenia bardzo marginalnego i jak pokazują
      statystyki na stronie www.airportsbase.com próbuje częsciowo powrócić
      do swoich najlepszych lat. widać włodarze miasta nie rozumieją roli lotniska.
      Nie jest to miejsce żeby szukać oszczędności ale należy też dokładnie patrzeć
      na biznes plan. Lotnictwo zarządzane w sposób należy jest przyszłością i
      wizytówką rejonu.
    • Gość: gościówka Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.toya.net.pl 01.06.10, 10:18
      Tylko kto będzie tymi ścieżkami jeździć, Ci staruszkowie co tu
      zostaną....
    • madox44 Lotnisko grubo pod kreską 16.07.10, 06:46
      www.portalsamorzadowy.pl/raport/,6264.html
      Lotnisko im. Reymonta jest w katastrofalnej sytuacji. Zagrożona jest
      najważniejsza inwestycja, czyli budowa terminalu 3. Jeśli do końca
      sierpnia port nie wyemituje obligacji, inwestor może zejść z placu
      budowy. Lotnisko jest najbardziej niedochodową spółką miasta, co
      roku przynosi straty. I co roku większe. W 2009 r. strata wyniosła
      21 mln zł, a w 2008 r. oscylowała w granicach 16 mln zł. Straty
      pokrywa miasto i, odpowiednio do posiadanych udziałów, samorząd
      województwa – informuje „Dziennik Łódzki”.

      Województwo ma niewiele ponad 5 proc. udziałów w porcie, zatem
      główny ciężar utrzymania lotniska spada na miasto. I tu zaczyna się
      problem, bo w budżecie Łodzi nie ma wolnych 21 mln zł. Na pokrycie
      strat przez podniesienie kapitału spółki zarezerwowano niespełna 5,5
      mln. A miasto ma jeszcze do spłacenia ponad 10 mln zł raty za straty
      z 2008 r.

      Rozwiązaniem systemowym, które pozwoli na zapłacenie faktur za
      inwestycje są obligacje. Będą gwarantowane przez miasto, miasto je
      będzie spłacać, dopóki port nie zacznie przynosić dochodów. Ale
      emisja musi ruszyć jeszcze w sierpniu. Inaczej firma budująca
      terminal może zejść z placu budowy.

      Rada Miasta Łodzi na ostatniej sesji przed wakacjami przyjęła pakiet
      uchwał potrzebnych do podpisania umowy z bankiem, który wyemituje
      obligacje. Ten sam pakiet musi przyjąć jeszcze sejmik wojewódzki,
      bez tego bank nie podpisze umowy. Kiedy radni sejmiku się tym zajmą?
      Nie wiadomo, bo rozjechali się na wakacje, a czas goni.

      Na razie sytuację uratowali łódzcy radni, którzy na ostatniej sesji
      przed wakacjami przegłosowali przekazanie na konto lotniska 2 mln
      zł. Wystarczy na pensje dla pracowników i zapłacenie najpilniejszych
      faktur – podaje „Dziennik Łódzki”.
    • minigry.amor.pl Re: Lotnisko nie dostanie kasy, ale będą ścieżki 16.07.10, 08:31
      > Rano na sesję przyszła Bogumiła Skowrońska, dyrektorka
      > schroniska, oburzona tym, że radni chcą wyciąć 10 mln zł
      > na budowę nowego schroniska przy ul. Opolskiej.

      Nosz k... Co za darmozjad?!! Najlepiej niech jeden pracujący robi na 100
      darmozjadów, 200 psów i 100 kotów. A od przyszłego roku otwórzmy schronisko dla
      robaczków. W końcu robaczki są fajne!! SKOWROŃSKA pasożycie, spieprzaj od
      naszych podatków!!!!

      podpisano płacący podatki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka