Gość: SIL Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.4web.pl 20.05.10, 10:30 "Inwestycje opóźnione: * budowa ul. Strykowskiej (oszczędność 36 mln zł), * budowa obwodnicy Nowosolnej (193 mln zł), * przebudowa ulic Wróblewskiego i Czerwonej (48 mln zł), * Bulwar Narutowicza (152 mln zł), * budowa ulic w rejonie Nowego Centrum Łodzi (354 mln zł). Inwestycje, które będą realizowane w ograniczonym zakresie: * modernizacja Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta - rezygnacja ze stacji paliw i równoległej drogi kołowania (oszczędność 153 mln zł) - Z TEGO NIE WOLNO BYŁO REZYGNOWAĆ.... Odpowiedz Link Zgłoś
ulther madrosc PO 20.05.10, 10:42 Wolno, wolno - madre 30 letnie glowy z PO lepiej wiedza co jest wazne dla nowoczesnego, rozwijajacego sie miasta...po co lotnisko? Mozna latac z Warszawy - mentalnosc komunistycznych aparatczykow, ktorzy zniszczyli to miasto, a ich demokratyczni nastepcy dorzna je do reszty.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krac Mądrość się ciebie nie ima ULTHER... IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 13:04 Zrób coś porządnego dla Łodzi i napisz maturę Odpowiedz Link Zgłoś
ulther Prymitywna, zepsuta skwarka... 20.05.10, 10:41 "Radny Władysław Skwarka, szef klubu SLD, odniósł się do inwestycji w Nowym Centrum Łodzi: - Nie jestem radnym, żeby realizować wizje i marzenia artysty, który przyjechał z Torunia, albo reżysera, który nie śmierdzi groszem. Rada miejska ma rozstrzygać sprawy mieszkańców, a nie rozstrzygać o projektach i wizjach na światową miarę. Ja nie ćpam i nie mam takich wizji." Oto poziom wspolwladcow Lodzi. Skarka, ktory nigdy dla Lodzi nic nie zrobil i nie ma pomyslu zadnej wizji rozwoju miasta smie krytykowac tych ,ktorzy mieli propozycje rozwoju Lodzi. Skarka = zapuszczone ulice i lodzki postkomunistyczny marazm. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: walc Mamy w Łodzi wielu dzieci NEO jak ULTHER.. IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 13:03 ..co zabierają babci emeryture i siedzą w domach na zasiłkach klepiąc przez 24 h na dobę na klawiaturze za robotę uczciwą byś się wziął darmozjadzie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaaaaa Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.elb.pl 20.05.10, 10:43 Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Blokowanie inwestycji, które mogłyby odkorkować miasto i ulżyć jego mieszkańcom, to absurd nad absurdami. Jestem w stanie zrozumieć, ze każda władz chce mieć swoich ludzi na stołkach, ale niech by byli chociaż kompetentni i merytoryczni, a nie "siksy" po studiach, które nie mają pojęcia o procesach inwestycyjnych, wykorzystaniu środków unijnych, a przede wszystkim zarządzaniu. Zaprzepaszczą wszystko, co udało się dotychczas zrobić. Pamiętajmy o wyborach jesienią i idźmy głosować na odpowiednich managerów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
zjarka007 POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:01 dr. Kacprzaka po Lacosta Jońskiego z ich lolowatym preziem Sadzyńskim. Też głosowałem za odwołaniem Kropy. Ale to co te partyjne aparatczyki robią to jest jakieś nieporozumienie. Pierwsze inwestycja z jakiej powinno się zrezygnować to Stadion Miejski z pół zadaszaniem. Qrwa, pomysł jak w Hiszpanii w połowie XX wieku. Lotnisko to podstawa. Niedługo to będą nie miastem a meliną zarządzać. Obszczanym, zasra..m przez psie kupska wiochą z dziurami w utwardzanej drodze. Popatrzmy na lotniska we Wrocku, Katowicach, Gdańsku czy Krakowie. Dokąd się tam lata. A z Łodzi. No zajebi..ie, do Anglii i Dortmundu. No wypas kierunki. Brakuje jeszcze Albanii i Białorusi i będzie full wypas. Ja bym w tym mieście w ogóle nic zrobił. Przynajmniej zarośnie i będzie nowa Puszcza Łódzka. Rozpanoszyli się po Kropie barany, wzięli pensje po dychu na łba i jest cool. Niech zrezygnują z połowy i już jest 5 tysia na coś. Ale to aparatczyki, nowe polityczne gówniarstwo, które nic nie zmieni. Nie oczekujmy lepszej Łodzi. Na razie to mamy wielką halę bez dobrego menagera, Centra Handlowe jakbyśmy byli milionerami, obszczane ulice, zaułki, obsrane przez psy ulice, place zabaw i parki oraz Straż Miejską, która jedyne co potrafi zrobić to założyć blokadę i spisać pudełkowiczów, no jeszcze wystawić fotoradarek. Nie latam często samolotem bo po prostu z Łodzi nie ma gdzie. Są tak zaje.ste kierunki, że nie wiem z czego wybrać. Już nawet lepsze byłoby połączenie do Kijowa, bo stamtąd Wizz Air lata za małe pieniądze lata do Turcji. A zamiast Dortmundu to lepiej wziąć Karl Marx Stadt czyli obecne Chemnitz, pan Skwarka na pewno skorzysta. Albo od razu do Moskwy, skoro Kropa latał do Izraela, to może SLD do Moskwy, a PO...nie...oni są tak bezideowi, że mogą latać nawet do Włoszczowej albo Disneylandu pod Paryżem. To ich poziom intelektualny. Zapomniałem jeszcze o zainteresowaniu władz zabytkami, które sa burzone by postawić bloki. Oto Łódź miasto miernych rządzących, kolesi od kasy. Tak było za Kropy, tak jest za PO i SLD. Obie te nomenklaturki mają doświadczenie, jedna jak zhandlować ustawę o hazardzie, druga o telewizji. Oba te twory się nie różnią, odpowiedzialności za Drzewieckiego nie wziął Donek, za Rywina - Miller. Czego od nich wymagać, dwie ręce lewe, oczy się świecą jak w grę wchodzi kasa. Za kilka lat będą kandydować na (p) osłów albo do Europarlamentu i w du..ie będą mieli Łódź. TAKŻE ZAPAMIĘTAJCIE TE NAZWISKA, KTÓRE Z ŁODZI ZROBIŁY PROWINCJE I ODDAJCIE GŁOS NA KOGOŚ Z JAJAMI A NIE RODZYNKAMI. Odpowiedz Link Zgłoś
ulther Re: POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:23 Zajebisty post - 5 pkt ma 5 mozliwych:D. Swietna diagnoza. PRzy okazji usmialem sie po pachy, troche przez lzy - ale post swietny:D Odpowiedz Link Zgłoś
sufler2006 Re: POlegnie PO i upadnie SLD od 20.05.10, 11:36 Dortmund to akurat dobry kierunek Odpowiedz Link Zgłoś
julita165 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... 20.05.10, 11:31 Ja nie mam zdania w sprawie zasadności lub konieczności odłożenia/rezygnacji z poszczególnych inwestycji. Ale że coś w Łodzi jest nie tak to widać gołym okiem. Z tego miasta to się robi milionowa wiocha. Całe centrum z powodzeniem mogłoby robić za dekoracje do filmów wojennych, bród, smród i ubóstwo, inwestycji przemysłowych żadnych, rozrywka na poziomie dożynek w Pcimiu... itd, itp. Czekam rzeczywiście na kogoś z pomysłami bo obecna władza jest tak samo do kitu jak poprzednia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vip Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: 212.191.69.* 20.05.10, 11:44 Martwi mnie to,że ubikacje w szkole są ważniejsze od warunków w którym przebywają zwierzęta. Joński tak obiecywała rozbudowę nowego schroniska, edukacje najmłodszych i jak zwykle kończy się tylko na tym!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kreta Njpierw drogi i szpitale a potem festiwale IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 12:57 ..dla starych zboczenców z USA i żydów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jo Re: Lotnisko nie dostanie kasy, ale będą ścieżki IP: 153.108.64.* 20.05.10, 14:12 na lotnisku samorząd zaoszczędzi w 2011 r. 8,5 mln zł, a do roku 2027 r. - 153 mln zł. a ile straci na braku lotniska? przeciez tam nic nie dolatuje! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZBULWERSOWANY Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: 212.191.69.* 20.05.10, 14:51 TO SKANDAL, OSTATNIO RADNI WSZYSTKIE INWESTYCJE ODWOŁUJĄ, CZY ŁODŹ MA UMRZEĆ ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ? WCZEŚNIEJ ZDECYDOWANO, ZE NIE BĘDZIE ROZBUDOWY EC1 !!!!! TO MOŻE NIECH URZĘDNICY IDĄ DO DOMÓW, PO CO ICH UTRZYMYWAC SKORO NIC JUŻ NIE BĘDZIE W ŁODZI ROBIONE !!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loper Re: Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 15:12 Co? Jest co robić zwłaszcza jak sie popatrzy na Inflancka i Trwamwajową. Nie masz samochodu za 150 tys PLN to nie wiesz jak bardzo wazna jest nawierzchnia dróg. Drogi to wizytówka miasta a nie Lynch i EC1. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli się wstydzic jak za Kropiwnickiego i Tomaszewskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: piotr lodz Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 17:18 to są ku__wy i zło__eje nic innego o tych panach z piotrkowskiej nie można powiedzieć tylko na kogo tu teraz glosować w przyszłych wyborach no nie ma na kogo!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrr takiego dna nie było za rządów Kropy! IP: 81.219.115.* 20.05.10, 20:26 nowe władze chyba realizują POlitykę jedynie słusznej partii POmimo, że kumisorz POwinien być bezpartyjny, danin na rzecz wyłącznie swoich parteigenosse z bufetową włącznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyle Radni be z wizji Łodzi na miarę światową odejdą... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.10, 17:52 przy najbliższych wyborach... urzędnicy też Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oksan Żebyś się ne zdziwił IP: *.toya.net.pl 20.05.10, 18:47 Myśle, że łodzianie wybiorą tych którzy szanują ich prace i pieniadze, a nie trwonia je na fanaberie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kaczus (Tomek) Re: Żebyś się ne zdziwił IP: 78.8.192.* 20.05.10, 20:57 Dlatego w zasadzie wszyscy radni powinni odejść... bo ani ci z ŁPO i PiS nie szanowali, jak i ci z SLD i PO nie szanują... Odpowiedz Link Zgłoś
l_zaraza_l Można zaoszczędzić jeszcze więcej: 22.05.10, 11:20 Wystarczy przeprowadzić nalot dywanowy. Dla pewności, że nic nie przeżyło, zlać wszystko napalmem. Zaorać. Udeptać. Powstanie wspaniały teren pod największy parking nowoczesnej Europy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szarta7 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.182.67.100.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.05.10, 00:17 Hańba takim radnym, dla których ważniejsza jest ścieżka rowerowa niż hospicjum czy schronisko dla zwierząt. Jak można być tak dalece pozbawionym wrażliwości na cierpienia istot żywych, żeby podejmować takie decyzje na rzecz wartości niewspółmiernych jakimi są wygody rowerzystów czy też uczniów !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rzyk22 Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.chello.pl 24.05.10, 21:49 Lotnisko w Łodzi w latach 50 było drugim lotniskiem po Warszawie. Potem jego rola spadła do znaczenia bardzo marginalnego i jak pokazują statystyki na stronie www.airportsbase.com próbuje częsciowo powrócić do swoich najlepszych lat. widać włodarze miasta nie rozumieją roli lotniska. Nie jest to miejsce żeby szukać oszczędności ale należy też dokładnie patrzeć na biznes plan. Lotnictwo zarządzane w sposób należy jest przyszłością i wizytówką rejonu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gościówka Lotnisko nie dostanie kasy, nie przebudują pl. ... IP: *.toya.net.pl 01.06.10, 10:18 Tylko kto będzie tymi ścieżkami jeździć, Ci staruszkowie co tu zostaną.... Odpowiedz Link Zgłoś
madox44 Lotnisko grubo pod kreską 16.07.10, 06:46 www.portalsamorzadowy.pl/raport/,6264.html Lotnisko im. Reymonta jest w katastrofalnej sytuacji. Zagrożona jest najważniejsza inwestycja, czyli budowa terminalu 3. Jeśli do końca sierpnia port nie wyemituje obligacji, inwestor może zejść z placu budowy. Lotnisko jest najbardziej niedochodową spółką miasta, co roku przynosi straty. I co roku większe. W 2009 r. strata wyniosła 21 mln zł, a w 2008 r. oscylowała w granicach 16 mln zł. Straty pokrywa miasto i, odpowiednio do posiadanych udziałów, samorząd województwa – informuje „Dziennik Łódzki”. Województwo ma niewiele ponad 5 proc. udziałów w porcie, zatem główny ciężar utrzymania lotniska spada na miasto. I tu zaczyna się problem, bo w budżecie Łodzi nie ma wolnych 21 mln zł. Na pokrycie strat przez podniesienie kapitału spółki zarezerwowano niespełna 5,5 mln. A miasto ma jeszcze do spłacenia ponad 10 mln zł raty za straty z 2008 r. Rozwiązaniem systemowym, które pozwoli na zapłacenie faktur za inwestycje są obligacje. Będą gwarantowane przez miasto, miasto je będzie spłacać, dopóki port nie zacznie przynosić dochodów. Ale emisja musi ruszyć jeszcze w sierpniu. Inaczej firma budująca terminal może zejść z placu budowy. Rada Miasta Łodzi na ostatniej sesji przed wakacjami przyjęła pakiet uchwał potrzebnych do podpisania umowy z bankiem, który wyemituje obligacje. Ten sam pakiet musi przyjąć jeszcze sejmik wojewódzki, bez tego bank nie podpisze umowy. Kiedy radni sejmiku się tym zajmą? Nie wiadomo, bo rozjechali się na wakacje, a czas goni. Na razie sytuację uratowali łódzcy radni, którzy na ostatniej sesji przed wakacjami przegłosowali przekazanie na konto lotniska 2 mln zł. Wystarczy na pensje dla pracowników i zapłacenie najpilniejszych faktur – podaje „Dziennik Łódzki”. Odpowiedz Link Zgłoś
minigry.amor.pl Re: Lotnisko nie dostanie kasy, ale będą ścieżki 16.07.10, 08:31 > Rano na sesję przyszła Bogumiła Skowrońska, dyrektorka > schroniska, oburzona tym, że radni chcą wyciąć 10 mln zł > na budowę nowego schroniska przy ul. Opolskiej. Nosz k... Co za darmozjad?!! Najlepiej niech jeden pracujący robi na 100 darmozjadów, 200 psów i 100 kotów. A od przyszłego roku otwórzmy schronisko dla robaczków. W końcu robaczki są fajne!! SKOWROŃSKA pasożycie, spieprzaj od naszych podatków!!!! podpisano płacący podatki Odpowiedz Link Zgłoś