Dodaj do ulubionych

16 do Ozorkowa?????

IP: *.lodz.dialog.net.pl 17.04.04, 14:00
Nie sa to oficjalne informacje .... Ale co do numeru 16 to juz pewne....

No coz firmie MPK z racji ciec oszczednosciowych marzy sie przejcuie linii
podmiejskich by cokolwiek wiecej dorobic sobie.
MKT ma pojsc do kasacji. 46 ma byc przeminaowane na 16. Obslugiwac ta linie
ma ZKT-3. Zreszta podobno burmistrz Ozorkowa sie napalil na tupane 805N w
Ozorkowie - jest sklonny pokryc 50% kosztow wymiany podstacji .....

ZKT-3 ma docelowo ponc byc tylko do obslugi linii 11 i 16. Reszta taboru ma
byc upchnieta na Dabrowskiego i Tramwajowej. Linia 43 i 43bis tez docelowo ma
byc przejeta przez MPK.

Co to moze oznaczac - mniej tramwajow w Lodzi. Na pewno likwidacje
przynajmniej jednej miejskiej linii (jesli nie dwoch). Beda kursowac rzadziej.
Czyli Lodz powoli ma zlikwidowac tramaje - ich przetrwanie to linie do
Ozorkowa, Konstantynowa i Zgierza. UML Lodz nie chce finswoac tylu linii
tramajowych w Lodzi. Tramwaje MPK musz sobie same znalezc zarobek na liniahc
podmiejskich. Stad przejmowanie linii obslugiwanych przez TP i MKT.


To niby plotki, ale zmiana numeru 46 na 16 jest jakby juz zaklepana.
Moze do tego nie dojdzie... Ale po lekturze pewnego artykulu w EI mozna
zakladac ze p. Wasowicz w ten sposob zamierza wyciagnac MPK Lodz na prosta
jako firme nie utrzymywana przez miasto Lodz.
Obserwuj wątek
    • Gość: Aleksej Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 17.04.04, 14:21
      STUDI 805Na do Ozorkowa sa zupelnie nie realne, nie chodzi tylko o napiecie na
      sieci, ale np. o dlugosc mijanek (2x805Na moze miec problem z zmieszczeniem
      sie) oraz o torowisko, 805Na sa ciezsze i bardziej toporne od 803N co powoduje
      ze sa bardziej podatne na wykolejenia na rozjazdach (lub na tym co pozostalo z
      nich). Chyba ze wezma puszcze solowke, ale wtedy ludzie z Ozorkowa nie beda
      zadowoleni.

      A i jeszcze kilka uwag, po pierwsze na tramwajowej nie ma juz zajezdni pewnie
      chodzi o telefoniczna. A tak wogole to co z Helenowkiem.

      STUDI napisze tak predzej zobacze M8S czy GT-6 w Ozorkowie niz 805Na.

      Pozdrawiam,
      Aleksej

      P.S.
      Aha no i jeszcze jedno, zmiana numeru linii nie oznacza odrazu przejecia jej
      przez MPK, troche za daleko wysuniete wnioski.
    • Gość: Ja Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.04.04, 17:12
      Właśnie. To, że się zmieni numer nijak się ma do zmiany przedsiębiorstwa
      obsługującego linię. Poza tym - mniej więcej tyle czarnowidztwa co zwykle, więc
      może trochę się wstrzymaj z tymi "pewnymi" informacjami.
      Weź też pod uwagę, że MPK bez dodatkowego taboru po prostu nie utrzyma
      wszystkich linii. Już teraz można było sobie poczytać, że Telefoniczna i Choćki
      świecą pustkami.
      • Gość: J.S. Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 17.04.04, 17:38
        > Weź też pod uwagę, że MPK bez dodatkowego taboru po prostu nie utrzyma
        > wszystkich linii. Już teraz można było sobie poczytać, że Telefoniczna i
        Choćki

        Tez juz to mialem napisac, ale jak by MPK przejelo MKT, to sie tabor 'znajdzie'.
    • geograf Re: 16 do Ozorkowa????? 17.04.04, 18:45
      Przede wszystkim: czy wioesz to od swojego znajomego motorniczego?

      oprócz tego co napisano powyżej:

      Gość portalu: STUDI napisał(a):

      > Zreszta podobno burmistrz Ozorkowa sie napalil na tupane 805N w
      > Ozorkowie - jest sklonny pokryc 50% kosztow wymiany podstacji .....

      Czy piszesz o tym samym mieście, o tym samym Ozorkowie, o którym wczesniej pisałeś na tym Forum,że nie jest zainteresowany tramwajem,że zalega z płatnościami dla MKT i że tylko dzięki Zgierzowi linia 46 jeździ do Ozorkowa?
    • Gość: SzK 16 i MPK, czyli koniec normalnego tramwaju do Oz. IP: *.pabianice.pl / *.pabianice.pl 17.04.04, 20:55
      Półtora miesiąca temu pewna osoba z MPK, mówiła mi że
      przygotowywane są rozkłady dla linii 16...

      Lepiej żeby się MPK nie brało za rozkłady na liniach z mijankami, bo z
      doświadczenia już wiem (linia 11) że nie są w tym zbyt dobrzy...

      Dwa tygodnie temu padł rekord: 9 minut postoju na przystanku w oczekiwaniu na
      spóźniony tramwaj z Łodzi - motorowy nie jechał (mimo iż nic nie wskazywało że
      tramwaj z przeciwka jedzie - ani czerwonego światła ani tramwaju nie widać)
      Tak sobie myślę, że gdyby nie przyjechał to czekałby dalej na zezwolenie
      pana "z drugiej strony radia" który się za bardzo nie orientował w sytuacji
      (jak zwykle).
      • camelot Re: 16 i MPK, czyli koniec normalnego tramwaju do 18.04.04, 01:01
        Przeczytałem w Expressie artykuł o Wąsowiczu i uważam, że należy bardzo uważać
        na tego typa. Najlepiej go od razu "spuścić" Łodzi w imię dobra komunikacji
        miejskiej. Szczególnie tej tramwajowej.
        • Gość: MarcinK Re: 16 i MPK, czyli koniec normalnego tramwaju do IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.04, 11:12
          Witam

          Uważam, że facet nie ma pojęcia o zarządzaniu. Z tego co wiem to w Krakowie
          jakoś nie żałują jego odejścia. Gościu działa metodą "pazernego dzierżawcy" -
          minimalizuje koszty ale poprzez degradację techniczną sprzętu MPK.
          Zupełnie nie rozumiem, że w Polsce - w tym w Łodzi - jest taka moda na
          oszczędzanie. Moda ta przyszła z zachodu i jak wiele rzeczy jest bezkrytycznie-
          idiotycznie kopiowana. Tylko nasi zarządzający zapominają o jednym: firmy
          zachodnie są oniebo lepiej zarządzane i o niebo zdrowszą mają strukturę. Zatem
          nie można wiele poprawić efektywności tylko można obniżać koszta. U nas
          sytuacja jest zupełnie inna - firmy mają złą strukturę, są źle zorganizowane i
          tu należy szukać poprawy efektywności. Czyli zamiast myśleć jak tylko obniżyć
          koszta trzeba myśleć jak więcej i lepiej zarobić poprzez lepsze wykorzystanie
          posiadanego potencjału.
          A jak ktoś ma wątpliwości czy to co mówię jest prawdziwe to proponuję porównać
          fakty wydajności pracowników w Polsce i średniego czasu pracy - w Polsce
          pracuje się najwięcej w Europie...

          MK
    • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 11:53
      Wydaje mi się, że do Ozorkowa jeździć będzie faktycznie 16, ale obsługiwać ją
      będzie MKT. Obowiązuje 6 miesięczny okres wypowiedzenia. Po za tym co z 46 BUS?
      Będzie 159? Po za tym MPK musiałoby poprzejmować 803 N i nimi obsługiwać
      linię "16". Co z autobusami i busami MKT? Co z linią Grotniki - Zgierz? Wydaje
      mi się, że 16 będzie obsługiwało MKT.
      • Gość: J.S. Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 12:42
        > Obowiązuje 6 miesięczny okres wypowiedzenia

        Nikt nie mowi, ze to sie ma stac juz zaraz, moze to sie rownie dobrze stac za
        pol roku

        > Po za tym co z 46 BUS? Będzie 159?

        To nie jest argument swiadczacy na korzysc twierdzenia, ze MKT utrzyma linie do
        Ozorkowa

        > Co z autobusami i busami MKT? Co z linią Grotniki - Zgierz?

        To tez nie argument. Autobusy mozna sprzedac, a linie moze przejac kto inny
        • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 16:13
          Źle mnie zrozumiałeś. Chciałem powiedzieć, że przejęcie MKT przez MPK jest
          procesem długotrwałym, a skoro już przygotowywane są rozkłady jazdy dla 16, to
          za pewne póki co 46 zostanie zamienione na 16, a MKT zostanie przejęte później,
          czyli w chronologii:

          1. Zmiana nr z 46 na 16 -> 16, 46 BUS i Grotniki - Zgierz nadal obsługuje MKT
          2. Przejęcie MKT przez MPK -> 16 obsługuje MPK
          2. Zmiana nr z 46 BUS na 159 -> 159 obsługuje MPK
          2. Linia Grotniki - Zgierz otrzymuje nr 94 -> 94 osbsługuje MPK

          Jeśli chodzi o tramwaje, autobusy + busy i zajezdnię, to przejmie to MPK.

          Tramwaje 803 N -> otrzymają malowanie MPK i będą przydzielone do ZKT-4, czyli
          Helenówek

          Autobusy + busy -> autobusy i busy otrzymają malowanie MPK i zostaną
          przydzielone do zajezdni, która będzie obsługiwała linię 159 i Grotniki -
          Zgierz.

          Zajezdnia -> otrzyma nr 4 (ZKT 4) i będzie obsługiwała linię: 16.

          Ewentualnie 4, 11, 11 A mogłaby być częściowo obsługiwana przez ZKT-4, ale
          odpowiednio z ZKT-2 i ZKT-3 musiałyby być do obsługi tych linii przeniesione
          805ki. Oczywiście linie: 4, 11 i 11 A obsługiwaneby były na współ z odpowiednio
          ZKT-2 i ZKT-3. Na 4 jeździłyby same 805ki, na 11/11A 805ki + jedna 803ka, na 16
          same 803ki. Ewentualnie możnaby przenieść kilka 803ek do ZKT-3 i wtedy linia 16
          obsługiwanaby była wspólnie przez ZKT-3 i ZKT-4. Wówczas ZKT-3 załatałaby
          niedobór taboru. Ale to już dosyć daleko wysunięte przypuszczenia...
          • Gość: J.S. Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 17:20
            > a skoro już przygotowywane są rozkłady jazdy dla 16

            A sa? Ja stawiam, ze to plota. W polowie roku 2001 rowniez slyszalem o
            przygotowywaniu rozkladow dla 16 (miala byc obslugiwana przez ZKT-2) a linii
            jak nie bylo, tak nie ma.
          • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 17:38
            Marcin wiedze ze nie wyciagnales zadnych wnioskow z likwidacji 41 i 45.
            Przeciez to nie ma nic wspolnego z przejmowaniem taboru, wszystkich linii itd.
            Pan Wasowicz zapowiedziel ciecia, ponadto zapowiedzial rozrzedanie kursow.
            Czesciowo juz to zrobiono - niektore linie pozostaly na rozkladach wakacyjnych.

            MPK nie bedzie dofinansowywane przez miasto. Wiec zeby w ogole miec kase na
            pensyjke pana Wasowicza ten ostatni bedzie sie wpychal na lini podmiejskie -
            bowiem albo te gminy beda placic albo sie wprowadzi bilet komercyjny jak w
            Pabianicach. A Lodz dzieki temu bedzie mogla zmniejszych naklady na komunikacje
            miejska (jak widac wedlug obecnych wladz i tramaje i autobusy sa calkowicie
            zbedne).

            Tabor z MKT - pojdzie na zyletki. MPK nie wezmie anijednej sztuki. Gdyby tak
            bylo jak sadzisz to Lodz nie zabranialaby kupna uzywanych wagonow z Niemiec.
            Przeciez po fuzji bylyby w MPK. Widac wyraznie ze ma byc znacznie mniej
            tramwajow w Lodzi. Nie wiecej, sporo mniej. Pan Kropiwnicki jako spoadkobierca
            p. Palki bedzie realizowal plan likwidacji komunikacji tramwajowej.

            11 do Pabianic jedzie rzadziej niz 41, w soboty znacznie rzadziej, jest mniej
            kursow, po 22:07 do Lodzi juz sie z Pabianic nie dojedzie (41 ostani o 23:37
            przejzdzal przez cala Lodz), z Lodzi do Pabianic tez wczesnie przesataja
            kursowac 11-tki (obecnie 11 o 22:33 wczesniej 45 o 22:45 na Pl. Niepodleglosci,
            poprzednio pierwsze 41 do PAbianic o 3:05 obecnie o 4:22 - co ztego ze o 3:22
            wyjezdza cos z ZKT-3 jak tam nie ma jak dojechac....). Dodam jeszcze ulice
            Pabianicka - wczesniej 41 juz o 3:05 dawalo mozliwosic dojazdu. teraz w
            niedziele pierwszy tramaje z centrum Lodzi pojaiwa sie n aRudzi dopiero po
            godzinie 6:00.

            A 11 w Zgierzu - zancznie mniej kursow, krocej .....

            Czas przejazdu niestety dluzszy niz jak te trasy obslugiwalo MKT, ceny wyzsze w
            przypadku Pabianic (prawie dwukrotnie drozszy bilet miesiczny). To jakos nie
            pasuje do Twoich przemyslen... Niestety.

            A co do busow MKT - to akurak pana Wasowicza nie interesuje. Tak samo lini
            46bus. Jak sie wepchnie do Ozorkowa z 805N to na pewno nie bedzie linii nocnej
            159 do Zgierza. A zreszta moze sobie MKT miec te dwa busy.... Zgierz sobie
            zamowi obsluge nocnej linii od PKS'u jesli calkowicie padnie MKT, a moze od
            przywaciarza ktory obecnie jezdzi ze Zgierza do Pl. Dabrowskiego.

            Marcin, te ruchy MPK nie maja nic wspolnego z polepszeniem jakosci uslug
            komunikacyjnych. To tylko metoda na sciagniecie dodatkowej kasy minimalnym
            kosztem. W zasadzie tlyko plan powolnej likwidacji aby nie wywolac awantur ze
            zwiazkami zawodowym. Zamiast zwolnien 70% procent zalogi - zrobi sie to samo
            tlyko w dluzszym okresie czasu. Nie widzisz tego co sie dzieje w MPK?

            W Pabianicach nie robi sie nic przy infrastrukturze. 11 bedzie jezdzic dotad az
            trakcja spadnie lub slupy trakcyjne sie przewroca (w kazdej chwili moga).
            Jak w Zgierzu na Kuraku samochod osobowy scial slup trakcyjny to MPK Lodz nie
            kiwnelo palcem. Slup trakcyjyn wstawilo MKT. MPK olalo Zgierz totalnie.
            Tym bardziej pokazuje to ze obecny przes trktuje te linie tlyko jako tymczasowy
            srodek do dorobienia kasy. Pozniej sie te linie zlikwiduej, tory sprzeda.
            Proste nie? Po co jakakolwiek linia do Zgierza, prywaciarz bedzie woizl i
            bedzie Ok, bo taniej dla Lodzi. No nie?

            805N - jakos jezdzi do Pabianic (co prawda widac ja przetwornica ledwo co
            ziepie a silniki maja bardzo slaby moment obrotowy...) . Nie zrobiono nic przy
            podstacjach. Zreszta juz Elin zagoscil w Zgierzu. Moze jezdzic tylko ze
            motorniczy musi bardziej obserwowac wskazania na panelu kontrolnym niz patrzec
            przed wagon. Jak tylko bedzie spadac napiecie musi dac na wybieg lub lekko
            zaczac hamowac. Wtedy elektornika Elina sobie poradzi ze znacznymi spadkami
            napiecia.

            Pan Wasowicz bedzie mial gdzies ze trakcja za slaba. Ma jechac i juz. A jak sie
            okaze ze nie daje rady. To sie zawiesi kursowanie. Proste. Wtedy bedzie
            pretekst ze linia jest nieoplacalna itd.

            A co do Ozorkowa. Ozorkow jest sklonny dofinansowac remonty podstacji. Tot ak,
            ale tylko czesciowo max 50% kosztow. Co innego jesli chodzi o pieniazki dla
            przewoznika za swiadczone uslugi. Te pierwsze to jednorazowy wydatek, ponadto
            mozna znalezc refundatora, ale to drugie ....

            Tabor - nie chce byc zlym prorokiem ale po wakacjach moze sie okazac ze
            tramwaje jezdza co 10/15 minut a w niedziele co 30/40 minut. Jeeszcze nas czeka
            rozrzedzenie kursow. 14 pozostala przy rozkladzie wakacyjnym czyz nie?

            Przeciez i tak spora czesc taboru nie bedzie w stanie jezdzic. Wiec w zasdzie
            jedna zajezdnia tramajowa bedzie zbedna. Po co remontowac i naprawiac?
            Zlikwiduje sie linia - na jej miejsce pojawi Kris-Tour z rozpadajacym sie
            zlomem i bedzie lepiej dla budzetru Lodzi.

            Lodzki Tramwaj Regionalny - bzdura, nieczego takiego nie bedzie na pewno nie
            dzieki ludziom z otoczenia Kropiwnickiego. To tylko przykrywka aby zamknac gebe
            krytykujacym. Wymowka czemu obecnie ludzie nie moga si epomiescic w tramaajach
            na Radogoszczu.

            • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 17:50
              STUDI - czy ja napisałem, że MPK nie przejmie 46? - nie - napisałem tylko, że
              przejmie 16. Ale przejmie. A ty mi wytykasz, że mówię, że MKT zostanie tak jak
              było. BZDURA,

              STUDI - czy ja napisałem, że jak do Tramwaja będą jeździć ozorkowy z MPK, to
              będzie lepiej, niż gdyby jeździły z MKT - NIE!!! Nie wytykaj mi błędów, których
              nie popełniłem...
              • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 18:55
                Zacytuje:
                1. Zmiana nr z 46 na 16 -> 16, 46 BUS i Grotniki - Zgierz nadal obsługuje MKT
                2. Przejęcie MKT przez MPK -> 16 obsługuje MPK
                2. Zmiana nr z 46 BUS na 159 -> 159 obsługuje MPK
                2. Linia Grotniki - Zgierz otrzymuje nr 94 -> 94 osbsługuje MPK

                1. -> numer sie zmieni. Linia Zgierz - Grotniki nie jest w ogole w
                zainteresowaniu MPK-Lodz. Ta sobie moze zostac nadal w rekach mocno okrojonej
                MKT.....
                2. -> Przejecie OK. Do tego dazy p. Wasowicz
                To czy najpierw MKT bedzie mialo 16 czy 16 pojawi sie dopiero polikwidacji MKT
                nie jest istotne. Tak naprawde w planach jest wieksza rewolucja komunikacji
                tramajowej i to nie tej podmiejskiej ale tej typowo miejskiej.

                linia 46bus - nie sadze by dostala numer 159. Jakos Lodz nie jest
                zainteresowana zbytnio liniami nocnymi. Jezdza bo jezdza, na dodatek uklad
                linii jest beznadziejny. Duzo sie mowilo o reformie linii nocnych - tlyko
                mowilo.
                Natomiast po likwidacji linii 101 to linia 45bus a obecnie 46bus jest w sumie
                finasowana przez wladze Zgierza. Czy linia 45bus (poczatkowo obslugiwana przez
                PKS) a obecnie 46bus nalezy do lokalnego transportu zbiorowego? - nie, nawet
                numeracja nie jest zgodna z rgulaminem. Zbyt daleko wyciagasz wnioski ze
                bedzie linia 159 (obawiam sie ze po ewntualnej waptliwej reformie bedzie ich
                mniej niz obecnie!!!). Lodz nie jest zainteresowana nocnymi liniami laczymi
                Lodz z innmi miastami, tym bardziej jak totalnie olewa obecnie komunikacje
                nocna.

                I ostatni punkt - skad Twoje przypuszczenie o numerze 94 dla linii ktora nie
                dosc ze jest wlasna niezalezna inicjatywa MKT i na dodatek nie przebaga chocby
                w 5 metrach przez tereny amidnistracyjne w Lodzi. TO nie jest linia lokalengo
                transportu zbiorowego w Lodzi. W tkai sposob to np. numer 94 powinna nosic
                prywatna linia - Zgierz - Radogoszcz - Zachodnia - Pl. Dabrowskiego.

                To tak konkretnie.
                W dalszej czesci wymyslies ZKT-4. Niestety obecnie pan Wasowicz zaklada ze dla
                linii miejskich wystarcza juz tylko dwie zajezdnie tramajowe - ZKT-1 i ZKT-2.
                ZKT-3 czasu jej likwidacji tlyok dla linii 11 i 16. Czyli generalnie likwidacje
                przynajmnije jednej linii tramwjowej w Lodzi (7) jesli nie dwoch. Dodatkowo
                zmniejszenie dczestotliwosci kursowania pozostalych. To wyrazny sygnal ze
                obecny zarzad MK i obecne wladze Lodzi na dluzsza mete zakladaja redukcje
                znaczna sieci tramwajowej. Promowanie uproszczonego faceliftingu starego
                tramwaju (ktory nadal bedzie starym przrstarzalym i niewygodnym dla psazerow
                zlomem) zamiast nowego taboru chyba to udowadnia.

                Co do drugiego twojego kontrargumentu - nie stwierdzilem ze tak uwazasz. Ja
                tlyko odnoioslem sie do Twojej koncepcji ze MPK to taki dobry wujaszek i
                zachowa to co jest dzisiaj. Niestety polityka p. Wasowicza jest jasna - malo,
                jeszcze mniej i likwidacje.

                Moja wypowiedz nie tylko dotyczyla Twojej wypowiedzi tak dla uscislenia.

                I jeszcze jedno Ty uwazasz ze takie procesy musza trwac. Przejecie linii 41
                trwalo de facto kilkanascie dni - mowie o zdecydowanym posunieciu p. Wasowcza i
                to w sytuacji gdy PAbianice podziekowaly stanowczo MPK-Lodz za obsluge linii
                41 - caly proceder byl szybko przeprowadzony po podpisaniu umowy z MKT i
                podpisaniu ugody o splate zadluzenia - zauwaz ze Pabianice w ciagu kilku dni
                zerwaly nowozawarta umowe i zerwaly ugode o splate dlugu - skad Twoje
                twierdzenie ze to dlugotrwaly proces?. Linia zgierska - zostala przejeta w
                niecaly miesiac. Wiec wykolegowanie z biznesu tramwajowego MKT mozna zalatwic w
                co najwyzej 1 miesiac. I co jeszcze to moze juz trwac.

                Jedyne co trwa to tylko pertraktowanie z wladzami gmin Zgierz i Ozorkow. Reszte
                mozna zrobic w przeciagu jednego tygodnia (rozklady, informacje itd...). Jak
                widac podobienstwio opcji polityczne prezydentow Lodzi, Zgierza i Pabianic
                pozwolilo zakonczyc szybko takie negocjacje.
                • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 19:38
                  Jeszcze jedno.

                  Skoro MPK wpadło w wir wydłużania linii 11 -> Pabianice -> Zgierz to zastanawia
                  mnie, czy przypadkiem nie zostanie wydłużona 11, zamiast 16. Wcaleby mnie to
                  nie zdziwiło.

                  Tramwaj do Ozorkowa musiałby jeździć tak jak linia pabianicka, czyli co 22/23
                  min w szczycie i co 30 min po za szczytem. Na większą częstotliwość MPK nie
                  miałoby taboru, ani zarazem co 15 minut nie miałoby sensu.

                  Wtedy mielibyśmy takie warianty:

                  11: Pabianice - Ozorków i na odwrót
                  11A: Chocianowice - Helenówek i na odwrót
                  11B: Chocianowice - Zgierz i na odwrót

                  Wówczas nie byłoby wielu wariantów, a zarazem problemów. -> mamy bowiem sysytem
                  skąd / dokąd.

                  Do STUDIego -> nie mówię wcale teraz, że wydłużenie 11 do Ozorkowa jest dobrym
                  posunięciem.
                  • Gość: SzK Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pabianice.pl / *.pabianice.pl 18.04.04, 21:00
                    Sorry, ale 11 do Ozorkowa to już zupełny paraliż na całej linii...
                    • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.04, 14:18
                      Gość portalu: SzK napisał(a):

                      > Sorry, ale 11 do Ozorkowa to już zupełny paraliż na całej linii...

                      W zupełności się z Tobą zgadzam.


                      ---


                      Rzekomo MKT nic o zmianie nr nie wie, więc ta pewność STUDI jest mało pewna...
      • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 17:07
        Marcinie z Pabianic skad tek pewny jestes ze taki okres cos gwarantuje?
        11 pojechala do Zgierza bez zadych okresow wypowiedzenia i to wkrotce po tym
        jak gmina Zgierz podpisala umowe z MKT o obsluge linii 45. Zapomniales?

        A Pabianice - tam tez obowiazywal okres wypowiedzenia. I co ztego umowe zerwano
        jednostronnie wkrotce po jej podpisaniu z MKT.

        To nie jest zaden argument.
        • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 17:25
          Umowę w Zgierzu zerwano natychmiast, ponieważ w zamian za 45 wydłużono 46 do
          Chociek.
          • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 18:31
            A co ma wydluzenie 46 do faktu zawarcia umowy na swiadczenie uslug
            komunikacjynych na linii 45?
            Na sile szukasz wytlumaczenia ze tu nie nia mialo miejsca takie ot sobie
            zerwanie umowy i to bez wypowiedzenia.

            • Gość: marcin_pabianice Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.04, 19:39
              Gość portalu: STUDI napisał(a):

              > A co ma wydluzenie 46 do faktu zawarcia umowy na swiadczenie uslug
              > komunikacjynych na linii 45?

              To ma, że Zgierz płaci za ilość kilometrów, a nie za ilość linii.
    • Gość: Pewne? Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 12:43
      > Ale co do numeru 16 to juz pewne....

      No wlasnie, czemu pewne?
      • Gość: J.S. STUDI, czy raczysz wyjawic, czemu pewne? (nt) IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 18:34
        • Gość: STUDI Re: STUDI, czy raczysz wyjawic, czemu pewne? (nt) IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 18:58
          Pewny jest numer. Mniej pewne kiedy sie pojawi jeszcze za MKT czy juz po
          przejeciu linii ozorkowskiej przes MPK.

          Nie wszystko jest oficjalnie mowione ze wzgledu na mozliwe protesty
          pracownikow, ktorych juz spisano na straty. Pan Dziwisz ne potrafil doprowadzic
          do grupowych zwolnien to zrobi to teraz pan Wasowicz w nieco inny sposob.
          • Gość: luki Re: STUDI, czy raczysz wyjawic, czemu pewne? (nt) IP: *.toya.net.pl 18.04.04, 19:03
            > Pewny jest numer

            Pewny, bo ktoś kompetentny podjął decyzję i to gdzieś zapisał, czy pewny, bo
            ktoś z napotkanych przez Ciebie rozmówców kiedyś o tym wspominał albo sam się
            do tego przekonałeś na podstawie własnych przeżyć?
            • Gość: STUDI Re: STUDI, czy raczysz wyjawic, czemu pewne? (nt) IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 19:04
              Poczekamy zobaczymy.
          • Gość: J.S. Ja sie pytam, CZEMU pewny jest NUMER! IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 19:04
            Czytaj uwaznie... Ja tepy nie jestem, i zrozumialem, ze pewny jest numer, a
            mniej pewne przejecie Ozorkowa.

            Wczytaj sie teraz, pytanie brzmi:

            SKAD TA *PEWNOSC*, ZE 46 ZMIENI NUMER NA 16?
            • Gość: STUDI Re: Ja sie pytam, CZEMU pewny jest NUMER! IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 19:21
              Zobaczymy czy wezmie gore sknersytwo i zawzietosc p. Wasowicza poparta
              polityczymi ukladami prawicowych prezydentow miast czy zdrowy rozsadek.
              • Gość: J.S. Czy ja trafilem do rownoleglego swiata? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 18.04.04, 19:24
                Gość portalu: STUDI napisał(a):

                > Zobaczymy czy wezmie gore sknersytwo i zawzietosc p. Wasowicza poparta
                > polityczymi ukladami prawicowych prezydentow miast czy zdrowy rozsadek.

                Jak katarynka... STUDI, to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Pytanie
                brzmi: "CZEMU PEWNY JEST NUMER 16?" Kumasz?
                • Gość: STUDI Re: Czy ja trafilem do rownoleglego swiata? IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 20:08
                  16 - pierwszy wolny numer po numerze 15.
                  43 prawdpodpobnie zastapi inna linia mijka wydluzona dalej.
                  Byc moze nowe zycie dla przewidzianej do kasacji linii 7.
                  Ot tyle.

                  Co innego jakby to byl numer 17 czy 18....

                  Co do argumentow ze jakis tam regulamin mowi o przezilach numeracji.
                  Podam argumenty ktore moza swiadczyc za likwidacja numeracji 4x:

                  - dwa rozlaczne przedzialy dla linii autobusowych. Ponadto wyczerpanie gornego przedzialu. Czyz dodatkowy rozlaczny przedzial nie swiadczy o tymczasowosci pozostawinie numerow 4x?
                  - z przedzialu 41 - 49 zostaly si etlyko dwa numery 43 i 46. Linia 11 jest tez linia podmiejska. Ponadto obecne linie autobusowe podmiejskie nie maja oddzielnej numeracji. Wiec obecnie numery 4x i tak znikna.

                  • Gość: J.S. Re: Czy ja trafilem do rownoleglego swiata? IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 19.04.04, 00:45
                    Aha, czyli DOMYSLY
                    • Gość: luki Re: Czy ja trafilem do rownoleglego swiata? IP: *.toya.net.pl 19.04.04, 00:57
                      Snuć domysły i wypisywać z pełnym przekonaniem jak by to były fakty - paranoja.
            • Gość: STUDI Teraz konkretniej sie wyraziles. IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 19:23
              Wiesz jesli rozrzedzi sie kursy na liniach miejskich to takie wydarzenie jak
              przecieta wstega przed nowa lodzka linia tramajowa 16 bedzie bardzo potrzebna.

              Zaczelo sie przy okazji likwidacji 41, pozniej 45 ....
    • yarro Zasłyszane od motorowego? <nt> 18.04.04, 20:16
      • Gość: STUDI Re: Zasłyszane od motorowego? <nt> IP: *.lodz.dialog.net.pl 18.04.04, 20:43
        NIE.
        • yarro Ok :) 18.04.04, 21:35
          A od kogo?
    • Gość: Aleksej Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.lodz.dialog.net.pl 19.04.04, 11:59
      STUDI znowu kilka uwag.

      Po pierwsze uwazam ze zmiana numeracji 46 na 16 (i ewentualnie z 43 na 17)jest
      jak najbardziej wskazane i zreszta sam to proponowalem na forum. Ale sama
      zmiana numeracji nie zmienia odrazu diametralnie operatora sieci czy taboru,
      ale o tym pozniej.

      Co do linii podmiejskich, sam zauwazyles ze Lodz placi coraz mniej, wiec
      bardziej pewne sa dochody od Zgierza, Ozorkowa czy Aleksandrowa Lodzkiego,
      ktore sa gotowe placic za wozokilometry. Zobacz ze do Aleksandrowa jezdza same
      niskopodlogowce, poniewaz miasto chce aby takie jezdzily. Teraz wszystko zalezy
      od wladz Ozorkowa i Zgierza.

      Teraz kwestia taboru. Jeszcze raz Ci napisze ze 2x805Na nie pojedzie do
      Ozorkowa. Oto kilka powodow. Popierwsze napiecie na trakcji, jest ono znacznie
      nizsze niz w Pabianicach czy Zgierzu, a nawet nizsze niz w Konstantynowie czy
      Lutomiersku. To akurat nie jest najwiekszy problem i kompletnie
      niezmodernizowane 805Na sobie z tym poradza.

      Wiekszym problemem jest to ze sklad 2x805Na sie nie zmiesci na mijankach (moze
      nie wszystkich, ale na niektorych moga byc problemy). Niech mnie ktos poprawi
      ale 2x805Na jest znacznie dluzszy od 803N, a na mijankach te wagony ledwo co
      sie mieszcza.

      Moim zdaniem jesli MPK przejmie MKT to wlasnie ze wzgledu na zajezdnie. W MPK
      juz od dawna o tym sie mowi, 4 zajezdnia po pierwsze ma dobra lokalizacje
      (pozwala obsluzyc lepiej Zgierz i Ozorkow oraz kilka lini miejskich). A w
      dodatku predzej zamknie sie zajezdnie na Dabrowej niz Helenowek, ta zajezdnia
      pozwoli MPK przezucic tabor z Dabrowej na Helenowek (o zamkniecu ZTK-2 mowi sie
      od dawna).

      Nastepna rzecz to zauwaz ze do tej pory MPK przejmowala linie od MKT, a teraz
      MPK pewnie polaczy sie z MKT. Wtedy MPK bedzie mialo linie 46(16) oraz przejmie
      tabor (wczesniej musialby kupic tabor od MKT albo od Pabianic). Teraz MPK
      bedzie mialo 803N (oraz modernizacje), byc moze znajdzie sie kasa na nowe
      wozki, albo wstawi sie wozki od 805Na (tak chyba robi sie w Szczecinie). 805Na
      jest troszke za malo aby wyslac nastepne 14 skladow.

      Jest jeszcze inna mozliwosc - solowki. Ale w to nie wierze, po pierwsze drugie
      wagony sa w tragicznym stanie i nalerzy zrobic kilka remontow aby nadawaly sie
      na samodzielna jazde. A tak czy inaczej ubedzie 7 skladow.

      Aha no i zapomnialem o torowiskach, popatrz na zwrotnica na mijankach do
      Ozorkowa czy przy trojkacie manewrowym. Smiem twierdzic ze znacznie ciezszy
      sklad 2x805Na sie wykolei. 803N jakos tam sie trzymaja. Zreszta torowisko w
      Pabianicach nie jest az tak tragiczne, w Lodzi sa znacznie gorsze torowiska i
      jezdzi wiecej linii i czesciej i jakos sie trzymaja.

      To na tyle.

      Pozdrawiam,
      Aleksej
      • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.prokom.pl 19.04.04, 12:44
        Z czesciami do 805N ma MPK klopoty, prosi sie MKT o kola.......
        MKT natomiast nie ma dobrych wozkow .....

        Dabrowskiego - tak ale on jest blizej centrum. ZKT-3 jest daleko od wszystkich linii za wyjatkiem 11 (ew. 16) - wiec obsluga zjazdow i wyjazdow jest bardziej kosztowna (w tym autobusy pracownicze ...). Na dodatek trzeba na sile utrzymywac malo potrzebne torowisko na Pabianickiej .....
        ZKT2 - moze wczesniej chciano ja zlikwidowac ale byc moze obecnie na zasadzie nowy pan, nowa miotla nowa koncepcja ...
        Wczesniej tylko wzgledy praktyczne mogly przemawiac za ZKT-3 (miejsce!!!!) ale skapstwo obecnego prezesa moze przesadzic ze to ZKT-3 jest zbedna bo zbyt droga za daleko i po co jeszcze ta jedna linia ...

        A prawdopodbnie bedzie mniej torow w Lodzi. Srebrzynska lada dzien moga przestac kursowac tramwaje. Podobny los czeka ciag ulic Lagienwicka i Warszawska. Jakos ten uklad po reformie jest naginany nieco do czesci pierwotnych planow. 11 do Zgierza, a nastepnym krokiem bedzie 3 na Julianow lub Helenowek.

        Jesli polityka ciec p. Wasowicza bedzie kontynuowana to sie moze okazac ze jedna z trzech zajezdni stanie sie wkrotce zbedna.

        A tabor - 803N nawet zmodernizowane to nie jest atrakcyjny towar....
        Kilka z nich moze jakos jeszcze pojezdzi. Ale np. taki jak wagon 6 ktory co wyjedzie na trase to jest odholowywany do zajezdni to niezbyt dobry nabytek.
        W sumie wagonow 803N ktore maja szanse jeszcze pojezdzic jesli mniej niz potrzeby lini ozorkowskiej. Niestety. Po odebraniu dwoch linii trawmajowych MKT juz nie bedzie wstanie zarabiac na tyle aby miec pieniadze na inwestycje.
        Ale jakos jak na razie w przypakdu awarii czy wypadku to MKT przejmuje obowiazek utrzymania linii. MPK ma to gleboko gdzies....

        A co do mijanek. Nie sadze zeby MPK utrzymalo czestoilowosc 46 sprzed 01-02-2004. Bedzie kursowac rzadziej i ustawia rozklad tak ze mijac sie beda w na innych mijankach. Zrobili tak w Pabianicach (efektem jest to ze tramwaj jadacy do Lodzi czeka kilka minut na Dabrowie....).

        Ozorkow to ostatni etap zapowiedzianych zmian. Pabianice i Zgierz zrealizowano. Przypomne ze glownym argumentem bylo to zeby tramwaje jezdzily a nie staly w zajezdni...... slowa pana Wasowicza - jako przedstawieni jego pomyslu na rzadzenie i najblizsza przyszlosci MPK-Lodz. Wiec pewnie czeka nas ciecie linii tramwajowych w Lodzi.

        Ozorkow zaplaci za wymiane podstacji - jednorazowa inwestycha - latwo znalezc "sponsora". Za obsluge linii nie zaplaci bowiem Zgierz chetnie utrzyma druga linie tramwajowa - tym bardziej ze 11 jezdzi o wiele rzadziej niz 45.
        Taka prosta chlodna kalkulacja .... A burmistrz Ozorkowa juz sie napalil na tupane do Ozorkowa.....

        A co do tego ze sie cos nie miesci. Dwusklad 805N na petli w Pabianicach tez sie nie miesci na przystanku i ostatni drzwi sa za plotkiem. To akurat p. Wasowicza malo obchodzi..... Zreszta zawsze moga powrocic do pierwotnej koncepcji ze linia ozorkowska bedzie dojezdzac tylko do Helenowka. Wiec solowki pojada. W czym problem... Obecnie juz sie ekspreymentuje w Ldiz ile sie da upchnac ludzi. I juz stwierdzono ze mniej tramwajow przy takim samym zapotrzebowaniu moze jezdzic (np. ulica Zgierska, Smiglego Rydza). Wiec czemu nie bardziej przyciac...

        Przejecie linii podmiejskich to tylko pomysl na zamkniecie geby zwiazkom zawodowym aby jendoczesnie realizowac redukcje oblsugi linii trtamajowych z zachowaniem zatrudnienia. Czyz po likwidacji 41 i 45 nie zmniejszyla sie ilosc kursow na Pabianickiej i Zgierskiej?
        Linie 14 po okresie wakacyjnym pozostala przy rozkladznie wakacyjnym. Ciekawe co bedzie po najblizszych wakacjach.

        Na razie obecny ksztalt linii 46 to zasluga raczej jednego z wiceprezydentow, ktory majac nei co gdzies solidarnosci partyjna z Kropa wie ze Kropa przy kolejnych wyborach moze pociagnac prawice ponizej progu wyborczego. A tak to moze ew. liczyc na glosy majac argument ze dbal o to aby nie bylo zwolnien w firmach komunikacyjnych i stanac na czele prawicy.....

        MKT znacznie wczesniej prosilo sie o wydluzenie linii 45 i 46. Bezskutecznie.
        W momencie przejecia linii zgierskiej przez MPK nie bylo zadnej pewnosci ze 46 bedzie wydluzone....

        Komunikacja na liniac podmiejskich to obecnie polityka i gra na odczuciach potencjalnych wyborcow. Lodzki Tramwaj Regionalny czy inne wzgledy sa tylko ladna przykrywka pozwalajaca pominac podstawowe kwestie jak to ze jest gorzej po 01-01-2004. Jesliby by powaznie myslano o LTR to juz obecnie musiano by rozpoczac inwestycje. Inaczej przed koncem kadencji obecnych wladz nic nie bedzie zrobione. A nastepna wladza przejmujac zaniedbane linie i zdezelowany tabor bedzie zmuszona do dalszych likwidacji - ale wtedy bedzie propgandowy argument ze to nie on.... tyle ze to skutek jego polityki ...

        I jeszcze jendo. Ewentualnych gwaltownym koncem MKT moze byc rozpoczecie remontu kolejowego wiaduktu w Zgierzu nad ulica Lodzka.
        MKT nie bedzie wstanie dac zastepczych autobusow - wiec nei zarobi praktycznie nic na linii podmiejskiej. A wtedy - pozostanie calkowicie na lasce UML. Wtedy miasto nie zaplaci i MKT updanie. Co z tego ze sad rozstrzygnie na korzysc splate zadluzenia. Ale przez pewien czas nie bedzie srodkow na utrzymanie ruchu. Proste i brutalne.

        Niestey gminy Zgierz i Ozorkow wiedza ze MKT jest w zasadzie spisane na straty.
        Licza na to ze przejecie nawet na krotko do czasu likwidacji lini trajowych podmiejskich pozwoli im odsunac w czesie problem zorganizowania komunikacji finasowanej z ich budzetow.
        • Gość: J.S. A, te wagony stojace w zajezdni, co ich nie ma IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 19.04.04, 14:18
          > Przypomne ze glownym argumentem bylo to zeby tramwaje jezdzily a nie staly w z
          > ajezdni...... slowa pana Wasowicza

          Pieprzysz glupoty, z przeproszeniem. Co innego slowa pana Wasowicza, a co
          innego stan faktyczny. Juz w tej chwili zdarzaja sie sytuacje, ze wagonow
          brakuje.
        • Gość: barnaba Re: 16 do Ozorkowa????? IP: 62.233.147.* 19.04.04, 15:41
          > A prawdopodbnie bedzie mniej torow w Lodzi. Srebrzynska lada dzien moga
          przesta
          > c kursowac tramwaje. Podobny los czeka ciag ulic Lagienwicka i Warszawska.
          Jako
          > s ten uklad po reformie jest naginany nieco do czesci pierwotnych planow. 11
          do
          > Zgierza, a nastepnym krokiem bedzie 3 na Julianow lub Helenowek.

          Lada dzień miały przestać kursować od momentu wprowadzenia reformy. Stawiam,
          że "7" jeszcze pojeździ przez rok co najmniej.

          > Przejecie linii podmiejskich to tylko pomysl na zamkniecie geby zwiazkom
          zawodo
          > wym aby jendoczesnie realizowac redukcje oblsugi linii trtamajowych z
          zachowani
          > em zatrudnienia. Czyz po likwidacji 41 i 45 nie zmniejszyla sie ilosc kursow
          na
          > Pabianickiej i Zgierskiej?

          Na Pabianickiej- wzrosła (!). Były 3 kursy "41"/godz, są 4 kursy "46"/godz.

          > Komunikacja na liniac podmiejskich to obecnie polityka i gra na odczuciach
          pote
          > ncjalnych wyborcow. Lodzki Tramwaj Regionalny czy inne wzgledy sa tylko ladna
          p
          > rzykrywka pozwalajaca pominac podstawowe kwestie jak to ze jest gorzej po 01-
          01
          > -2004. Jesliby by powaznie myslano o LTR to juz obecnie musiano by rozpoczac
          in
          > westycje. Inaczej przed koncem kadencji obecnych wladz nic nie bedzie
          zrobione.

          Ruszyć nie mogą, bo ŁTR ma służyć do wyciągnięcia pieniędzy od UE. Najwcześniej
          cokolwiek zrobią w przyszłym roku.

          pozdrwiam
          • Gość: STUDI Pabianicka porownanie IP: 80.51.247.* 19.04.04, 19:32
            Wiec porownajmy:

            Dzien powszedni /sobota/niedziela
            Pierwszy dojazd do Pabianickiej/Rudzkiej ze scislego Centrum tj Al.
            Kosciuszki/Al. Mickiewicza"

            przed 01-01-2004: 2:56 / 3:33 / 3:31
            obecnie: 5:11 / 5:53 / 5:54

            Ostatni kurs do scislego centrum Lodzi z ulicy Rudzkiej
            przed 01-01-2004: 0:14 / 23:24 / 23:41
            obecnie: 22:14 / 21:44 / 21:44


            A dojazd z Pl. Niepodleglosci:

            przed 01-01-2004: 3:05 / 3:42 / 3:40
            obecnie: 4:20 / 6:02 / 6:03 (po 4:20 jest godzinna przerwa do
            5:20!!!).

            dojazd do P. Niepodleglosci:

            przed 01-01-2004: 0:14 / 23:24 / 23:41
            obecnie: 22:44 / 22:14 / 22:14



            Porownamy ilosci kursow linii 41 i 46.

            41: 60 / ?? / 38 (nie pamietam dokladnie liczby kursow w soboty)
            46: 63 / 35 / 34 (nie aktulany rozklad na stronie MPK-Lodz)

            sumarycznie jest ich wiecej tlyok w dni powszednie - ale linia 46 kursuje
            krocej od
            bylej linii 41.

            Teoretycznie w okresie wakacyjnym:


            41: 60 / ?? / 38
            46: 35 / 35 / 34

            Tu juz widac znaczna roznice.


            A linia 11. Linia jedenascie owszem poziej wyjezdzala na trase niz obecnie, ale
            od 5:00 kursowala czesciej niz obecnie.
            Ostanie kursy linii 11 byly o zblizonych porach jak obecnie. No moze sa obecnie
            wczesniej o jakies 10 - 12 minut.

            Jakby nie patrzec to globalnie na Pbiankciej jesty mniej kursow tramajow niz w
            2003 roku.


            • Gość: barnaba Re: Pabianicka porownanie IP: 62.233.147.* 20.04.04, 16:46
              > Jakby nie patrzec to globalnie na Pbiankciej jesty mniej kursow tramajow niz
              w
              > 2003 roku.

              Ale są bardziej "perspektywiczne".
              Mieszkańcy Pabianickiej dość rzadko zapewne jeżdżą do Pabianic, a to jest
              jedyny kierunek, na którym częstotliwość istotnie pogorszyła się.
              "41" faktycznie na trasie w Łodzi dublowało "11", dojeżdżając jedynie do pl.
              Niepodległości. "46" częściowo zastępujące zlikwidowane "27" na Al.
              Politechniki jest IMHO lepszym rozwiązaniem- zwłaszcza dla studentów.
              Ponadto- obcięto kursy późnym wieczorem i wczenie rano, cieszące sięmniejszą
              popularnością niż te w godzinach szczytu.

              Moim zdaniem, mieszkańcy Pabianickiej, w przeciwieństwie do mieszkańców
              Pabianic, Zgierza, Julianowa czy Radogoszcza na zmianach nie tylko nie
              stracili, a nawet zyskali.

              pozdrawiam
              • ukalo Re: Pabianicka porownanie 20.04.04, 17:09
                > Moim zdaniem, mieszkańcy Pabianickiej, w przeciwieństwie do mieszkańców
                > Pabianic, Zgierza, Julianowa czy Radogoszcza na zmianach nie tylko nie
                > stracili, a nawet zyskali.

                Też tak właśnie uważam.

                Pozdrawiam,
                Łukasz (mieszkaniec okolic Pabianickiej)

      • michal.ch Re: 16 do Ozorkowa????? 19.04.04, 12:57
        Aleksej: do Ozorkowa chciałbym coś od siebie dorzucić. Zwrotnice faktycznie
        tragiczne, ale samo torowisko zaskakująco równe. Widać, że brak osiemsetpiątek
        i nieco mniejszy ruch robią swoje. W ostatnia sobotę jechałem 46 "pospiesznym".
        Pierwszy człon był stabilny (aż za bardzo, co mnie zdziwiło), troche latał
        tylko drugi. Ogólnie sunie się gładko. Jak dadzą tam osiemsetpiątki, to po paru
        latach bez remontu tory zaczną same tworzyć sobie zakręty.
    • Gość: zbychoooo TO NIE PRAWDA !!!! IP: *.vline.pl / *.vline.pl 19.04.04, 15:18
      przed chwila dostałem e-maila od mpk i TP w tej sprawie
      -=od mpk=-
      Uprzejmie informuję, że linia tramwajowa 46 podlega Międzygminnej
      Komunikacji Tramwajowe, natomiast 43 i 43 bis przedsiębiorstwu
      komunikacyjnemu - Tramwaje Podmiejskie Spółka z o.o.
      W związku z powyższy zamieszczone na naszej stronie internetowej pytanie
      przekazuję do rozpatrzenia wg właściwoci.
      Z poważaniem,
      Dział Obsługi Klienta
      -= od TP =-
      Witam!
      Nic nam jako przewoznikowi swiadczacemu uslugi na linii Stoki - Konstantynów -
      Lutomiersk nie jest wiadomo o ewentualnej zmianie numeracji linii 43 i 43 bis
      na podane przez Pana
      Pozdrawiamy
      Tramwaje Podmiejskie.
      NO TO WSZYSTO WYJASNIA NIE !!!
      WSZYSTKO ZOSTAJE NORMALNIE !!!
      WIEC NIE MA SIE CZYM MARTWIĆ !!!


      • Gość: marcin_pabianice Re: TO NIE PRAWDA !!!! IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.04, 15:32
        Tak, ale Ty wysłałeś e-mail'a do MPK i TP, które nie mają nic z 46 wspólnego.
        To tak jakbyś wysłał e-mail'a do Geant'a, czy Lidl będzie się nazywał inaczej...

        Ja natomiast wysłałem e-mail'a do MKT. Oni zaprzeczają. Temat zatem proponuję
        zakończyć. Te "pewne" informacje STUDIego należy traktować z rezerwą - to samo
        dotyczy IKEI.
        • Gość: J.S. To o niczym nie swiadczy IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 19.04.04, 15:58
          > Ja natomiast wysłałem e-mail'a do MKT. Oni zaprzeczają.

          To o niczym nie swiadczy. Nikt nie poda ci informacji, co do ktorej nie ma 100%
          pewnosci, zreszta - MKT moze nawet o niczym jeszcze nie wiedziec.
          • Gość: STUDI Re: To o niczym nie swiadczy IP: *.prokom.pl 19.04.04, 16:10
            Jakbys sie pytal nazajutrz po podpisaniu umowy pomiedzy MPK Lodz a prezydentem miasta Pabianic o to czy 11 bedzie jezdzic zamiast 41 to otrzymalbys dokladnie takie same odpowiedzi. O tym ze 11 bedzie jezdzic do Zgierza faktycznie bylo weiadomo tez w tym samym czasie. I tez byc otrzymal doklanie taka sama odpowiedz w styczniu 2004 roku - pomimo iz to ze 11 pojedzie do Zgierza bylo praktycznie przesadzone.

            Minelo sporo czasu zanim oficjelnie obtrabiono ze pomimo podpisania nowej umowy z MKT to 11 bedzie jezdzic do Pabianic a nie 41. A dodam ze o przejeciu linii Pabianickiej napisalem jeszcze na dlugo przed jakimkolwiek oficjalnym komunikatem. To samo bylo w przypadku wydluzenia linii 11 do Zgierza. Tez mowiliscie ze to bzdury itd. Ze nie moa oficjalnej informacji itp.


            Wracajac do przedmowcy.

            A nawet jesli wie to nie musi tej informacji potwierdzac.

            Co zyska na tym ze oglosi dzis ze np. od czerwca nie bedzie spolki MKT?
            Ma szanse jeszcze na jakas kase? Raczej nie. Prowadzisz firme, masz zyski, towar schodzi na pniu i wiesz ze za 2 miesiace musisz zaprezetac dzialanosci ze wzgfldego administracyjnych. Obtrabisz to z wielkim hukiem? Czy moze dociagniesz do konca tak aby maksimmum kasy wyciagnac.

            A tak dopoki nie zaklepie sie ostatecznie decyzji i jej nie wykona to jeszcze mozna cos politycznie utargowac.

            • Gość: luki Re: To o niczym nie swiadczy IP: *.toya.net.pl 19.04.04, 16:33
              > Minelo sporo czasu zanim oficjelnie obtrabiono ze pomimo podpisania nowej
              umowy
              > z MKT to 11 bedzie jezdzic do Pabianic a nie 41.

              Jakiej nowej umowy? Co Ty znowu za bzdury wypisujesz? Nie było żadnej nowej
              umowy!

              > A dodam ze o przejeciu linii
              > Pabianickiej napisalem jeszcze na dlugo przed jakimkolwiek oficjalnym
              komunikat
              > em. To samo bylo w przypadku wydluzenia linii 11 do Zgierza. Tez mowiliscie
              ze
              > to bzdury itd. Ze nie moa oficjalnej informacji itp.

              Naprawdę, gdyby nie Ty, byśmy byli niedoinformowani jak rumuńskie chłopki. :P
              • Gość: STUDI Re: To o niczym nie swiadczy IP: 80.51.247.* 19.04.04, 18:24
                Oooo tylko czemu oficjalnie MZK Pabianice i prezydent Pabianic oglosili pozna
                jesienia ze jest podpisana nowa umowa z MKT na obsluge linii 41 w 2004 roku,
                kotej jednym z warunkow mialo byc odroczenie splaty zadluzenia?
                • Gość: luki Re: To o niczym nie swiadczy IP: *.toya.net.pl 20.04.04, 23:09
                  Nie było umowy na świadczenie usług w 2004 r. przez MKT.
                  • Gość: STUDI Re: To o niczym nie swiadczy IP: *.prokom.pl 21.04.04, 10:51
                    Czyli uwazasz ze wysocy ranga urzednicy UM Pabianic oraz keirownictwo MZK Pabianice klanmali?
                    Mozliwe ze lokalne gatety pisaly nieprawde powojujac sie na wyzszych urzednikow UM Pabianic - ale jesli tak to czemu nie zazadali sprostowania?

                    I jeszzcze jedno wynajmuje mieszkanie od jednego z urzedasow z pabianickiego magistratu - on tez twierzil ze jest podpisana umowa z MKT o obsluge linii 41.

                    Wszyscy klamali?
                    • Gość: luki Re: To o niczym nie swiadczy IP: *.toya.net.pl 21.04.04, 12:01
                      Gość portalu: STUDI napisał(a):

                      > Czyli uwazasz ze wysocy ranga urzednicy UM Pabianic oraz keirownictwo MZK
                      Pabia
                      > nice klanmali?
                      > Mozliwe ze lokalne gatety pisaly nieprawde powojujac sie na wyzszych
                      urzednikow
                      > UM Pabianic - ale jesli tak to czemu nie zazadali sprostowania?
                      >
                      > I jeszzcze jedno wynajmuje mieszkanie od jednego z urzedasow z pabianickiego
                      ma
                      > gistratu - on tez twierzil ze jest podpisana umowa z MKT o obsluge linii 41.

                      Nie wiem na co Ty się powołujesz i do czego próbujesz przekonać. NIE BYŁO umowy
                      na świadczenie usług przez MKT w 2004 r. Wszystko opierało się na ustaleniach
                      ustnych. Taka jest prawda i tyle. A jak nie wierzysz, to zapytaj najlepiej
                      poinformowanych - Zarząd MKT. Z mojej strony EOT, a Ty wierz dalej w swoje
                      bajki.
                      • Gość: STUDI Hmm ciekawe IP: *.prokom.pl 21.04.04, 14:36
                        Wlasnie ciekawe czemu magistrat miasta Pabianica wraz z najwyzszymi urzedasami oklamywal mieszkancow Pabianic?
                        Bo tu klepano na lewo i na prawo ze podpisano nowa umowe z MKT.
                        Jaki byl w tym cel?
                        • Gość: J.S. Re: Hmm ciekawe IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 21.04.04, 16:01
                          > Wlasnie ciekawe czemu magistrat miasta Pabianica wraz z najwyzszymi
                          urzedasami oklamywal mieszkancow Pabianic?

                          Jest kilka mozliwosci

                          1. Bo ich maja w powazaniu
                          2. Bo maja tramwaj w powazaniu
                          3. Bo sa skorumpowani
                        • Gość: luki Re: Hmm ciekawe IP: *.toya.net.pl 21.04.04, 18:46
                          Dziwne zachowania pabianickich władz, to przecież nic nowego - sam o tym wiesz.
                          Informacja o możliwości dogadania się Pabianic z MKT poszła w świat tylko
                          dlatego, że Pabianice poleciały z tym do prasy. To był ruch taktyczny. Jeśli
                          trąbili o umowie, to tym bardziej się zgadza. Chodziło o danie do zrozumienia
                          MPK, że muszą zaproponować lepsze warunki, jeśli chcą linię pabianicką. I co by
                          nie powiedzieć, to ta taktyka Pabianicom się opłaciła. W efekcie MKT musiało
                          zwolnić pracowników i zmniejszyć liczbę przewozów, a MPK... dopłaca do
                          nieopłacalnej linii. Pozostaje pytanie - jak długo taki stan rzeczy może
                          potrwać?
                          • Gość: marcin_pabianice Re: Hmm ciekawe IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.04, 21:12
                            > a MPK... dopłaca do
                            > nieopłacalnej linii.

                            Czy Twoim zdaniem ta linia jest nieopłacalna? Na bank byłoby lepiej, gdyby
                            migawki były tańsze i ulgowe i gdyby konduktorzy łapali gapowiczów.
                            • Gość: luki Re: Hmm ciekawe IP: *.toya.net.pl 21.04.04, 21:59
                              To nie tylko moje zdanie. Do tego samo MPK się przyznaje, oczywiście
                              nieoficjalnie. Ciekaw tylko jestem jak bardzo ta linia jest nieopłacalna. A to,
                              że cena migawek i kwestia kontroli biletów dołuje linię, to rzecz oczywista i
                              już nie raz na tym forum wypowiedziana. Dorzuciłbym do tego jeszcze
                              częstotliwość, ale na samym końcu.
                            • Gość: STUDI Re: Hmm ciekawe IP: *.prokom.pl 22.04.04, 11:50
                              Gro pasazerow to osoby ktore sa uprawnione do ulg albo do przejazdow bezplatych.
                              Drogie migawki wygonily skutecznie z tramaju studentow i uczniow lodzkich szkol.

                              Tak wiec malo kto placi normalna stawke za bilet.

                              Z tej zmiany cieszy cie Interbus i PKS. A tak linia 11 w Pabianicach w sumie moze nie dotrwac do konca roku. Okropne wagony 805N (glownie zdezelowane nieromontoiwane graty) niszcza w zastraszajacym tepnie torowisko.


                              Pabianice sprzedaly sowje tramwaje,a MKT pradwopodobnie bedzie udupione przez wladze Lodzi. W ten sposob Lodz przyczynia sie do likwidacji linii pabianickiej.

                              Drozyzna, niska jakosc uslug, wysoka awaryjnosc, nieogrzeane wagony zima, ogolne wysokie niezadowolenie (pomijam proagandowe artykuly w prasie) niestety to tylko gwozdz do trumny dla tej formy komunikacji pomiedzy Lodzia a Pabianicami.

                              Prawdpopodobnie w najblizy sylwester urzadzimy pozeganie tramwaju w Pabianicach. UML w PAboianicach ma juz silne argumenty za calkowita likwidacja.
                              • Gość: Aleksej Re: Hmm ciekawe IP: 81.168.185.* 22.04.04, 11:59
                                No to co STUDI, jestes z Pabianic wiec chyba najwyzszy czas aby zaczac naciskac
                                na wladze Pabianic aby wkoncu nie zalowaly kasy na tramwaj. Jakas gropa
                                nacisku, jakies protesciki, na takie moga nawet przyjechac z Aleksa do Pabianic.

                                Pozdrawiam,
                                Aleksej
                                • ukalo Re: Hmm ciekawe 22.04.04, 13:24
                                  > No to co STUDI, jestes z Pabianic wiec chyba najwyzszy czas aby zaczac naciskac

                                  Ta, jeszcze by się udało i na co by biedny narzekał ;-)

                                  BP, NMSP
                                  Łukasz
                                • Gość: STUDI Re: Hmm ciekawe IP: *.prokom.pl 22.04.04, 13:53
                                  Sorry ale Interbus ma wieksza sile przebicia w postaci lapowek.
                                  Dlatego cena tramajwu musi byc wyzsza i to sopro od ich ceny na busy.
                                  Innej mozliwiosci nie ma niezaleznie od tego jak opcja polityczna rzadzi w PAbianicach.
                              • Gość: marcin_pabianice Re: Hmm ciekawe IP: *.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.04, 14:42
                                STUDI - niestety tym razem masz rację.

                                Mało osób jeździ 11 / 11 A z Łodzi do Pabianic i na odwrót, jednak po samych
                                Pabianicach jeździ sporo osób, dlatego wcale się nie zdziwię, jak za rok
                                tramwaje w Pabianicach kursowały będą między Wiejską, a Dużym Skrętem. W tym
                                wypadku Inter - Bus wiele lepszy nie jest. Albo poprostu uruchomią autobusy na
                                tej trasie, w co nie wierzę, ze względu na małą ich ilość i brak przegubowców.
                                Jednak zniknięcie połączenia między Łodzią, a Pabianicami sparaliżuje układ
                                komunikacyjny obu miast. Nie możliwością jest, żeby wszyscy pasażerowie
                                tramwaju przenieśli się do busa albo PKSu, bo po pierwsze ich trasa jest inna,
                                a po drugie dużo pasażerów nie zmieściłoby się. Firmy te na nadmiar taboru też
                                nie cierpią, a jak zniknie tramwaj z Pabianic to walną se cenę, jaka im się
                                będzie żywnie podobała. Ale niestety nasz kochany profesorek doktorek
                                habilitowany nie jeździ tramwajem do Łodzi, więc ma go w swojej dupie. Położył
                                już prawie szpital, MZK i ZGKiM, teraz położy razem z MPK tramwaj... Berner
                                musi odejść. Nie wspomnę już o Pa-Co-Bank gate... Berner M U S I odejść!!!
    • Gość: krzysztofbla Re: 16 do Ozorkowa????? IP: *.pl 19.04.04, 17:03
      słyszałem o projekcie zastąpienia oznaczeń:
      46 => 16
      43 => 17
      43bis => 17A
      43bis (Stoki-Zdrowie) => 17B
      ale nie było w tym projekcie mowy o zmianie lub łączeniu się przewoźników
      • Gość: STUDI Re: 16 do Ozorkowa????? IP: 80.51.247.* 19.04.04, 18:22
        To byly nasze pobozne zyczenia - w sumie poparte jakimis tam logicznymi
        argumentami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka