Gość: STUDI
IP: *.lodz.dialog.net.pl
17.04.04, 14:00
Nie sa to oficjalne informacje .... Ale co do numeru 16 to juz pewne....
No coz firmie MPK z racji ciec oszczednosciowych marzy sie przejcuie linii
podmiejskich by cokolwiek wiecej dorobic sobie.
MKT ma pojsc do kasacji. 46 ma byc przeminaowane na 16. Obslugiwac ta linie
ma ZKT-3. Zreszta podobno burmistrz Ozorkowa sie napalil na tupane 805N w
Ozorkowie - jest sklonny pokryc 50% kosztow wymiany podstacji .....
ZKT-3 ma docelowo ponc byc tylko do obslugi linii 11 i 16. Reszta taboru ma
byc upchnieta na Dabrowskiego i Tramwajowej. Linia 43 i 43bis tez docelowo ma
byc przejeta przez MPK.
Co to moze oznaczac - mniej tramwajow w Lodzi. Na pewno likwidacje
przynajmniej jednej miejskiej linii (jesli nie dwoch). Beda kursowac rzadziej.
Czyli Lodz powoli ma zlikwidowac tramaje - ich przetrwanie to linie do
Ozorkowa, Konstantynowa i Zgierza. UML Lodz nie chce finswoac tylu linii
tramajowych w Lodzi. Tramwaje MPK musz sobie same znalezc zarobek na liniahc
podmiejskich. Stad przejmowanie linii obslugiwanych przez TP i MKT.
To niby plotki, ale zmiana numeru 46 na 16 jest jakby juz zaklepana.
Moze do tego nie dojdzie... Ale po lekturze pewnego artykulu w EI mozna
zakladac ze p. Wasowicz w ten sposob zamierza wyciagnac MPK Lodz na prosta
jako firme nie utrzymywana przez miasto Lodz.