Gość: MarcinK
IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
15.05.04, 18:22
lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/365569.html
Przyleciała karetka!
Sobota, 15 maja 2004r.
Po trwających rok przygotowaniach, od poniedziałku zacznie funkcjonować
stacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łodzi. Już wczoraj na Lublinek
przybył śmigłowiec Mi2–plus, który będzie łódzką latającą karetką.
Żółto–czerwono–niebieski (takie są kolory LPR) helikopter nie jest maszyną
nową, ale przeszedł gruntowny remont. W oznakowaniach brakuje mu jeszcze
tylko niebieskiego krzyża św. Andrzeja. Śmigłowiec i załoga stacji zaczną
pracę w poniedziałek, tymczasowo w bazie zbudowanej z przenośnych kontenerów.
Niezbyt okazałe lokum będzie musiało wystarczyć załodze, póki na Lublinku nie
powstanie stacja z prawdziwego zdarzenia – z heliportem oraz zapleczem
socjalnym i technicznym dla helikoptera.
– Jeśli tylko nasz budżet nie ulegnie obcięciu, mamy to na przyszły rok w
planach – mówi Robert Gałązkowski, rzecznik LPR.
W łódzkiej stacji latającego pogotowia zatrudnienie znalazło 20 osób. Stałe
dyżury na Lublinku pełnić będą załogi złożone z lekarza, ratownika medycznego
oraz pilota. Śmigłowiec LPR będzie wykorzystywany przede wszystkim
jako „erka” do transportu m.in. ofiar wypadków komunikacyjnych.
(pij) - Express Ilustrowany