Dodaj do ulubionych

LPR juz w Łodzi

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 18:22
lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/365569.html
Przyleciała karetka!

Sobota, 15 maja 2004r.

Po trwających rok przygotowaniach, od poniedziałku zacznie funkcjonować
stacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łodzi. Już wczoraj na Lublinek
przybył śmigłowiec Mi2–plus, który będzie łódzką latającą karetką.



Żółto–czerwono–niebieski (takie są kolory LPR) helikopter nie jest maszyną
nową, ale przeszedł gruntowny remont. W oznakowaniach brakuje mu jeszcze
tylko niebieskiego krzyża św. Andrzeja. Śmigłowiec i załoga stacji zaczną
pracę w poniedziałek, tymczasowo w bazie zbudowanej z przenośnych kontenerów.
Niezbyt okazałe lokum będzie musiało wystarczyć załodze, póki na Lublinku nie
powstanie stacja z prawdziwego zdarzenia – z heliportem oraz zapleczem
socjalnym i technicznym dla helikoptera.

– Jeśli tylko nasz budżet nie ulegnie obcięciu, mamy to na przyszły rok w
planach – mówi Robert Gałązkowski, rzecznik LPR.

W łódzkiej stacji latającego pogotowia zatrudnienie znalazło 20 osób. Stałe
dyżury na Lublinku pełnić będą załogi złożone z lekarza, ratownika medycznego
oraz pilota. Śmigłowiec LPR będzie wykorzystywany przede wszystkim
jako „erka” do transportu m.in. ofiar wypadków komunikacyjnych.

(pij) - Express Ilustrowany
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka