Dodaj do ulubionych

Firma Gestor

04.05.12, 13:00
Chciałbym się zapytać, czy ktoś firmę Gestor? Chcemy zmienić administratora budynku, gdzieś właśnie wyczytałem na temat tej firmy, że już działają jakiś czas i dobrze im to wychodzi. Może jest tutaj jakaś osoba, która zna tą firmę? Jakie macie opinie na jej temat?

Obserwuj wątek
  • Gość: drop Re: Firma Gestor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.12, 22:31
   Nie polecam.
   Oczywiście podczas rozmów przed zawarciem umowy wszystko wyglądało ładnie, pięknie i profesjonalnie.
   Mam wrażenie, że czasem prościej byłoby coś załatwić samemu, zamiast szczegółowo tłumaczyć jak załatwić daną sprawę a potem doprosić się dokumentacji.


   Zimą chyba dwa tygodnie czekaliśmy aż po kilkunastu telefonach administrator wyłoży gumowe maty antypoślizgowe przed wejściem do budynku (maty leżą do tej pory, może i dobrze na zimę będą jak znalazł)


   • kos-ko Re: Firma Gestor 07.05.12, 09:13
    Ja jak najbardziej polecam tą firmę Gestor, u nas jest już 3 lata zarządcą nieruchomości i nie mamy z nią problemów. Jak jest temat do załatwienia, to starają się zawsze wywiązać ze swoich zobowiązań.
    Zgłoszenia dotyczące spraw administracyjnych, jak i technicznych załatwiane są na bieżąco. My jesteśmy zadowoleni.
   • Gość: darek Re: Firma Gestor IP: 88.156.226.* 20.11.14, 21:27
    Trafiłeś w sedno. Rzeczywiście szybciej i mniej stresowo jest załatwić coś samemu niż doprosić się poprzez Administratora w Gestorze. Szczytem szczytów jest cytat który przytoczę teraz a usłyszałem to z ust Administratora gdy zmienił się zarząd : "super zmienił się zarząd, może teraz coś będzie można u was zrobić". Gestor uważa bowiem że to nie on ma pracować tylko zarząd a on "Gestor" będzie pracował zarządem. pomylenie z poplątaniem. Można poczuć się jak wariat czasem współpracując z nimi bowiem kto się kim zadaje takim się staje. Odradzam.
   • Gość: Lokatorka Re: Firma Gestor IP: *.toya.net.pl 15.03.15, 22:39
    Nie polecam !
    Firma kompletnie nie profesjonalna. Na wszystko mają przysłowiowy czas. Doprosić się czegokolwiek bywa cudem. Prace zaczęte bywają nie dokończone (wiemy coś o tym bardzo dobrze). Szkoda tracić czas i nerwy na nich... lepiej poszukać kogoś, kto będzie tym zarządcą w praktyce a nie tylko teoretycznie.

    Ps. Jakby ktoś znał dobrego zarządcę proszę pisać ponieważ jesteśmy w trakcie poszukiwań ;)
   • Gość: Andrzej Re: Firma Gestor IP: *.dynamic.chello.pl 21.08.13, 10:07
    Piszę z pozycji mieszkańca budynku, który administrują w Warszawie. Pracownicy aroganccy i wszystko maja w nosie. Przez wiele lat zarządzają budynkiem i nie mogę powiedzieć nic pozytywnego. Firma remontowa z którą współpracują jest niekompetentna - wszystko za co się zabiorą to spartaczą, ale mimo to nie rezygnują z nich. Niewiele zrobili przez te kilkanaście lat.
  • modlitwa Re: Firma Gestor 08.05.12, 20:29
   Panie Mariuszu,

   Gestor to duża firma, co ma dobre i złe strony. Dobre - np. właściciele mają indywidualne konta bankowe, ale potem i tak pojawia się księgowość ... Drugi moment to administratorzy - Ci w Gestorze są akurat mili i przyjemni, nie jest to firma z jednym licencjonowanym zarządcą. Trzeci moment usługi - pan elektryk, hydraulik, gazownik. Duża firma będzie współpracowała z wieloma, więc gdy jeden nie może może inny. Przez szacunek dla pana Dyrektora biura w Łodzi nie chcę w tym miejscu pisać co naszej wspólnocie w Gestorze się nie podobało. Mówiąc w skrócie po ponad 10. latach administrowania przez ową firmę 2-3 lata temu podziękowaliśmy jej. Co mogę polecić - możecie Państwo odwiedzić kilka wspólnot, którymi Gestor obecnie zarządza i na miejscu dowiedzieć się jakie są na jej temat opinie.

   Pozdrawiam serdecznie

   Paweł Jan
   • Gość: nett1980 Re: Firma Gestor IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 08.05.12, 22:29
    Ja naleze do wspolnoty, ktora Gestor zarzadza od 2 lat. Po tym jak podziekowalismy AN i pani Krull, okazalo sie, ze odeszlo w zapomnienie slynne -NIEDASIE. Znajomi zazdroszcza nam odnowionych klatek schodowych, wyremontowalismy podworko, wprowadzilismy zielen. Moze duzo zalezy od administratora, nasz jest troche zalatany, chyba wzial za duzo kamienicy do administrowania, czasem sa jakies poslizgi, a przekazywanie papierow od AN do Gestora to byla droga przez meke. Ogolnie jednak duzo zmienilo sie na lepsze.
    • modlitwa Re: Firma Gestor 08.05.12, 23:27
     Szanowny Panie / Szanowna Pani,

     Jak napisałem wcześniej nie chcę GESTORA krytykować. Ale jak już Państwo piszecie, iż NIEDASIĘ z nim się skończyło to dam przykład na czy polega NIEDASIĘ z Gestorem. I aby nie być anonimowym dodam, iż chodzi mówię o wspólnocie Marysińska 90 w Łodzi - tam również są do ewentualnego wglądu wszystkie dokumenty. Remont - coś fajnego. Gestor ocieplił nam elewację zachodnią i zrobił remont balkonów. Super - tylko, że zgodnie z przepisami (dokładniej decyzją Sądu Najwyższego) remontu balkonów nie można zrobić z Funduszu Remontowego. Jak się okazało nasza ówczesna Pani Administrator o tym nie wiedziała, a do tego w tym momencie nie była licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Po prostu super administrator, gdybyście Państwo chcieli jeszcze coś dodać ... O innych kwiatkach mógłbym jeszcze wiele napisać, ale nie chcę - było, minęło.

     Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów raz jeszcze

     Paweł Jan

     • modlitwa Re: Firma Gestor 09.05.12, 22:49
      Szanowni Państwo,

      Kończąc temat firmy GESTOR. Duża firma, dużo administratorów, dużo usługodawców. Mili Administratorzy, z uprawnieniami lub bez nich, dużo inżynierów budowlańców, którzy mogą nadzorować remonty w Państwa Wspólnotach. Średnio dobrzy, ale zawsze mili księgowi,
      reasumując - albo znajdziecie sobie Państwo inną firmę, która będzie miała nie jednego,
      ale kilku licencjonowanych Zarządców, albo powinniście wybrać firmę typu Gestora, czyli
      jak wcześniej pisałem firmę, która ma dużo, może za dużo nieruchomości, w sumie można
      im zaufać. Chociaż rekomendowałem naszej wspólnocie podziękowanie GESTOROWI, dziś rekomenduję Państwu podpisanie umowy z GESTOREM. W sumie to na prawdę nie najgorsza
      firma, chociaż znaleźliśmy lepszą - ale już o to poproszę o e-mail lub telefon ...

      Pozdrawiam najserdeczniej

      Paweł Jan
  • Gość: Radek Re: Firma Gestor IP: *.toya.net.pl 30.05.12, 01:28
   Gestora raczej polecam. Nasz zarząd miał wcześniej parę różnych dziwnych historii z innymi firmami, dopiero jak gestor przejął wspólnotę i papiery to udało się jakoś wyjść na prostą choć jeszcze sporo pracy przed nami bo jesteśmy w trakcie remontu instalacji w budynku. cena rynkowa, jakość usług na plus, przepływy, finanse - przejrzyste.
   • fi-ro Re: Firma Gestor 30.05.12, 09:38
    Korzystaliśmy z usług Gestora, nie wszystko wydawało się być idealne i zmieniliśmy... jak sądziliśmy na lepsze. Po dwóch latach i dwóch firmach administrujących i wielu przygodach wróciliśmy znowu do gestora.
    • Gość: ziutka Re: Firma Gestor IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.12, 16:37
     jak najdalej od tej firmy, u nas też było drugie podejście i też zakończyło się porażką. lenistwo administratorów, arogancja i niekompetencja księgowości jest powalająca, współpraca z nimi to orka na ugorze, załatwienie najprostszych rzeczy trwa tygodniami. a szefostwo broni swoich pracowników jak niepodległości i uważa, że mamy za duże wymagania. na szczęście to już koniec
      • Gość: TomaszZ Re: Firma Gestor IP: *.dynamic.mm.pl 15.06.12, 15:47
       U nas administruje Gestor i nie narzekamy. Kontakt z administratorem jest świetny, z księgowością problemów nie mamy. Oczywiście nie wszystko od razu da się załatwić bo wiadomo, że spod ziemi nikt nie jest w stanie pieniędzy wyciągnąć i budynek po przejęciu przez administratora od razu nie będzie wyglądał jak pałac wilanowski ale powolutku małymi kroczkami ;)

       Ogólnie skoro nam jest dobrze to po co mamy zmieniać :)
     • Gość: mieszkaniec Re: Firma Gestor IP: *.zarzew.net 05.11.12, 22:54
      Przede wszystkim nikt z administratorow nie ma licencji co można sprawdzić a więc błędy się zdarzają a poza tym jeden administrator ma nawet 14 wspolnot na glowie to jak moze dobrze zajmowac się wspolnota? my zrezygnowalismy i wiem jedno nigdy wiecej duzych firm
      • Gość: administrator nie Re: Firma Gestor IP: *.play-internet.pl 06.11.12, 01:57
       A jaka licencję powinien mieć administrator? Odpowiem bo nie wiesz ŻADNĄ!. Licencję musi posiadać zarządca nieruchomości. Jak zgodziliście się na administratora to o co chodzi? Ilość wspólnot obsługiwanych przez administratora nic nie mówi. Jeśli księgowością i windykacją zajmuje się inna osoba i wspólnoty mają do 20 członków to temat do ogarnięcia.
  • Gość: POSZKODOWANY Re: Firma Gestor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.12, 04:50
   OPINIA o GESTOR Łódź. PRZESTRZEGAM PRZED WSPÓŁPRACĄ Z GESTOR w Łodzi!!! Opisze w skrócie. Otóż moje intencje jako przedsiębiorcy od początku wobec najemcy były jak najbardziej uczciwe. Niestety powstało zadłużenie. Zadłużenie jest wynikiem absurdu z jakim przyszło mi się zmierzyć - 12 faktur wystawianych każdego miesiąca za jedną usługę pt. wynajem lokalu biurowego o czym dowiedziałem się dopiero po 1 miesiącu najmu - Umowa najmu nie wspominała o takim absurdzie - gdybym został o tym uprzedzony na pewno nie zdecydował bym się na ten wynajem bo miałem kilka innych ofert zapewne normalnych a nie absurdalnych jak ta. W tej sprawie, w tamtym okresie czasu przeprowadziłem kilka telefonicznych rozmów z firmą Gestor prosząc o pomoc w rozwiązaniu tego nietypowego problemu. Niestety za każdym razem byłem zwodzony obietnicą załatwienia tego z prezesem, potem że niby już zgoda prezesa jest tylko jak wróci z urlopu to podpisze pismo w tej sprawie. Byłem ewidentnie zwodzony. Nadal w nadziei jednak na pozytywne rozwiązanie sprawy swoją Firmę w tym czasie intensywnie promowałem w internecie dla tej lokalizacji, klientów przybywało. Czas upływał, ja czekałem na korekty wystawionych faktur, w końcu kiedy przypomniałem się prosząc kategorycznie o rozwiązanie tego problemu poinformowano mnie, że pracownik który sprawą się zajmował nie zajmuje się już tym. W tym momencie poczułem się oszukany. Oczywistym jest, że byłem zmuszony zlikwidować działalność na ul. Piotrkowskie 165 w Łodzi. Dziś przez nierzetelność firmy Gestor straciłem dużo pieniędzy, a co najważniejsze przez tych syfiarzy straciłem zaufanie i zadowolenie bardzo wielu klientów ponieważ są zdezorientowani brakiem firmy pod wypromowanym adresem.


   A teraz potencjalne pułapki jakie oferuje syfiasty gestor w imieniu właścicieli pseudo biurowca w łodzi ul. piotrkowska 165/167:

   Brak porozumienia z zarzadcą w sprawie wystawiania 1 faktury za wynajem zamiast... 12 - co stanowi absurd i dla przedsiębiorcy dodatkowe niepotrzebne obciążenie finansowe (jeśli obsługą twojej księgowości zajmuje się firma zewnętrzna = rozlicza swoją pracę w zależności od ilkości twoich dokumentów więc realne jest że będziesz dużo w plecy przez absurd jaki z zaskoczenia zoferuje ci syfiasty Gestor z Łodzi)
   2. dojscie do śmietnika tego biurowca na ul. Piotrkowskiej 165/167 jest niczym innym jak kloaką - mamy 21 wiek, a w centrum Łodzi stoi sobie biurowiec którego śmietnik to jeden wielki smród uryną i kału - odrzuca na odległość, niestety śmieci nie byliśmy w stanie wnosić do tego śmietnika.
   3. fatalny stan szyb w biurze - brudne, prawdopodobnie nie myte okna od zewnątrz (7 piętro) od lat osiemdziesiątych a może i od nowości budowli. Szyb nie da się otworzyć po pierwsze z obawy o to aby nie pokruszyły się i nie poleciały na na ulicę komuś na głowę, a po drugie po prostu okna są powypaczane tak skutecznie że nie da się ich otworzyć. Poza tym szyby są zepolone a cały największy brud jest w środku pomiędzy szybami - okna do wymiany ale tego syfisty Gestor w imieniu współwłaścicieli nie dostrzega również.
   Szyby są popękane - stwarzają ogromne zagrożenie, w każdej chwili może dojść do tragedii - Jeśli nie chcesz mieć w tym udziału, nie wynajmuj tam żadnej powierzchni "biurowej"! Ten budynek i okolica wokół niego POWINNA BYĆ OGRODZONA i zamknięte ze względu na fatalny stan techniczny budynku.
   4. Zacinające się windy - to jest czynnik stresujący, nie do zaakceptowania a co najważniejsze nie do przewidzenia na początku najmu. Nie ryzykuj bo nam oraz innym już się zdażyło utkwić w windach.
   5. Estetyka korytarzy, toalet, części wspólnych - po prostu obskurnie. Niestety nie jesteśmy w stanie w takich obskurnych warunkach pracować i rozwijać się. Doszło do sytuacji takiej, że osoby nowo zatrudniane, porzucają pracę tłumacząc, iż fatalnie się czują w biurowcu, może to dziwne ale jak tam popracujesz kilka tygodni, szybko to zrozumiesz.

   Po przeprowadzonych rozmowach z innymi najemcami odczucia są podobne decyzje takie same - pozostali najemcy również są w trakcie organizowania wyprowadzek. Przykład: Najemcy z 6 piętra, 5 piętra i 7.
  • Gość: pawelg Re: Firma Gestor IP: *.3s.pl 28.03.13, 13:16
   Od pół roku w budynku w którym zamieszkuje administruje właśnie firma Gestor i na te chwilę nie mam powodów do narzekań. Mam nadzieję, że to sie nie zmieni, a na pewno da się odczuć zmiane na lepsze po moich poprzednich doświadczeniach z innych administratorem...Gestor przynajmniej potrafi rozmawiać z klientami, a poprzednicy..szkoda gadać.
  • Gość: Łodzianin Re: Firma Gestor IP: *.toya.net.pl 11.11.15, 00:10
   Firma GESTOR to największy OSZUŚCI w tej branży. Od miesiąca nie działa ogrzewanie w mieszkaniu a pracownicy gestora nie potrafią naprawić usterkę jaką samy spowodowali podczas remontu CO latem. Po miesiącu "teoretycznych" prac w poziomach w piwnicy, otrzymałem oficjalne odpowiedzi gestora to że skoro w mieszkaniu jest ponad 16 stopnie C to nie ma usterki a grzejniki jakie były zimne to ciągle są. Sam administrator od 2 tygodni wybiera się sprawdzić sam czy faktycznie grzejniki są zimne a jeszcze nie dotarł. Dziś idzie na urlop tygodniowy a na pytanie czy ktoś inny zajmie się sprawa i ogólnie nieruchomością w czasie jego nieobecności usłyszałem tylko że w Gestorze nie maja zwyczajów przekazania swoich spraw i zarządzania miedzy pracownikami (przypomnę gestor to duża spółka) i musi temat czekać na jego powrót. A w międzyczasie ja nie mam ogrzewania.

   Ciekawy mnie jeszcze tylko co na to prezes spółki p.Jacek Bobrzyński... znając życie pewnie okaże sie takim samym burakiem jak i reszta pracowników jego firmy.

   TRZYMAJCIE SIĘ GESTORA Z DALEKA - niejedną historie słyszałem, a w końcu zdążyłem sie przekonać na własną skórze. Czas szukać nowego administratora.
  • Gość: Użytkowniczka Re: Firma Gestor IP: *.centertel.pl 26.05.22, 12:51
   Bardzo nie polecam! Przez dwa lata zglaszalam administracji oraz Zarzadcy Wspolnoty problem halasow z instalacji grzewczej. Instalacja byla wymieniana kilka lat temu przez wspolpracujaca z firma Gestor firme Komplex Instal. Z grzejnikow ustawionych "na 0" czesto w nocy wydobywal sie potezny szum, czasem tak glosny, ze bylo go slychac w przedpokoju przy drzwiach wejsciowych do mieszkania. Czesto grzejniki tez stukaly, czasem przez cala noc, seriami. Od Zarzadczyni Wspolnoty, wykonawcy (firma Komplex Instal) oraz administracji slyszalam wciaz, ze instalacja jest prawidlowa, ze moge ewentualnie wymienic grzejniki i zawory (jednak wylacznie na moj koszt) i to powinno pomoc. Zreszta hydraulik wysylany przez firme Gestor rzadko kiedy przychodzil na umowione spotkanie (w dodatku nie chcial podac swojego nazwiska). 6 razy na niego czekalam przez caly dzien i sie nie zjawil. Potem zawsze cos wymyslal, ze awaria, ze opiekowal sie dziadkami, a czasem w ogole sie pozniej nie odzywal... Gdy rozwazalam wymiane grzejnikow i zaworow w nadziei, ze wyeliminuje to halas i zaczelam pytac firm produkujacych grzejniki i zawory jakie nalezaloby wybrac w tej sytuacji, odpowiadali, ze problem tkwi w instalacji i wymiana grzejnikow i zaworow nie ma sensu. Wskazywali na prawdopodobnie zbyt duze cisnienie w pionie. Zaczelam wiec analizowac z roznymi ekspertami projekt i w koncu jeden z nich powiedzial, ze koniecznie musze sprawdzic, czy pompa w wezle jest zgodna z projektem. Projektant przewidzial w ramach wymiany instalacji pompe elektroniczna Grundfos MAGNA 3 25-80, o zmiennej predkosci obrotowej, plynnej regulacji cisnienia, funkcji autoadaptacji, tymczasem w wezle, jak sie okazalo, widniala stara pompa Grundfos UPS 40-120 F o trzech biegach (ktora zreszta kilka lat temu zostala wycofana z produkcji ze wzgledu na nieenergooszczednosc). Co ciekawe instalacja, co wynikalo z projektu, nie posiadala takze dynamicznej regulacji podpionowej, ktora przy pompie starego typu w jakims stopniu chociaz regulowalaby cisnienie w pionie. Gdy zglosilam sprawe na zebraniu Wspolnoty, Zarzadczyni Wspolnoty byla wobec mnie agresywna, a administratorka mowila, ze pompa jest zgodna z wytycznymi. W nastepnych jednak dniach nowy hydraulik Wspolnoty potwierdzil, ze pompa jest przewymiarowana, nie posiada odpowiedniej regulacji cisnienia i ze wymiana na te przewidziana w projekcie powinna rozwiazac problem. Potem jednak powiedzial, ze nie ma na to zgody Zarzadu, ze on wykonuje tylko zlecenia, dodal tez, ze skoro jestem w kontakcie z prawnikiem, on mi nic nie moze powiedziec. Przestal odbierac moje telefony (jednak, gdy zadzwonilam z nieznanego mu numeru, odebral). Od administracji rowniez do tej pory nie otrzymalam odpowiedzi pisemnej na wnioski/maile/pisma w tej sprawie. Szukam powodu, dla ktorego Zarzad wraz z wykonawca postanowili pozostawic stara pompe (wymiana instalacji miala miejsce trzy lata temu) i dlaczego nie poinformowali nas o tym. Dlaczego w takim razie projekt nie zostal do starej pompy dostosowany (pompa ta generuje znacznie wyzsze cisnienie oraz zdaniem ekspertow, z ktorymi konsultowalam sprawe, znacznie wyzsze koszty dla mieszkancow Wspolnoty)?
   Skoro budynek byl termomodernizowany, wymiana instalacji miala sluzyc obnizeniu kosztow zuzycia energii, eksploatacja budynku miala byc bardziej przyjazna srodowisku, dlaczego zostawiono stare, nieelektroniczne, nieenergooszczedne pompy, ktore w dodatku generuja halasy w niektorych mieszkaniach (w tym w moim)? Co tutaj sie wydarzylo? Zarowno Zarzad, administrator jak i szef biura administracji do tej pory nie odpowiedzieli mi na pismie w tej sprawie. Wciaz czekam na odpowiedz. Prosilam kilkukrotnie o przedstawienie umowy na wymiane instalacji wraz z kosztorysem, jednak do tej pory bez odzewu. Raz, gdy przyszlam do biura w tej sprawie, pani administrator dala mi kopie umowy na wymiane instalacji gazowej... polozyla przede mna 5 segregatorow i powiedziala, ze nie ma czasu szukac tych dokumentow i moge sobie sama ich poszukac... Bardzo niepokoi mnie to, co zaszlo i brak mozliwosci zweryfikowania sprawy w pelnej dokumentacji. Wciaz czekam na odpowiedz, zobaczymy, czy tym razem administratorka odpisze (prosba o przeslanie dokumentow zostala wyslana listem poleconym, priorytetem, poprzednie pisma wysylane mailem byly ignorowane) Jako czlonek Wspolnoty mam prawo znac wszystkie szczegoly tej sprawy. Nie wiem jeszcze dokladnie, co tutaj zaszlo, jednak niepokoi mnie brak transparentnosci dzialania administracji, ktora, podobnie jak wykonawca (firma Komplex Instal) oraz Zarzadca Wspolnoty nie poinformowali mnie, ze pompa w wezle ma odmienne parametry od tych przewidzianych w projekcie i, ze jak najbardziej moze byc zrodlem halasow w moim mieszkaniu. Dlaczego wszyscy tak dlugo (ok. 2 lat moich zmagan) milczeli w tej sprawie?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka