Gość: S&F IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 10:31 Parę minut temu przeleciał prawie nad moim blokiem.Piękna maszyna. Powiem wam jedno, mniejsze samoloty robią więcej hałasu. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
protz Re: B 737 800 17.10.05, 10:47 > A gdzie to było? Pewnie na wysokosci około 10 kilometrów ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elpasso ETAM IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:07 ok 10 schodzil do ladowania jakis niemaly BIZJET. pozdr, elpasso Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S&F Re: ETAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 11:25 No właśnie popierdzierliło mi się (akurat myślałem o 30.10.). Mieszkam na Zarzewie i nad moim blokiem akurat leci większość samolotów na Lublinek, zwłaszcza z W-ki.Można normalnie czytać napisy na samolotach. Niewiem jaka to wysokość 150 może 200 m.Kiedy sprawdziłem w necie,że to jednak nie Benek, to piszę to sprostowanie.Chyba już nie mogąc się doczekać pierwszego samolotu mam jakieś omamy :-))). Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elpasso Re: ETAM IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:53 To zapraszam 30 na podejscie 25. wszyscy nie moga sie doczekac. Pozdr, elpasso Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S&F Re: ETAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:12 Już pisałem pod innym tematem, że 30 będę.Przypominam też, o tym, iż wcześniej pisałem o podejściu ale z drugiej strony.Nie mogę znależć gdzie to było, ale jeszcze raz poszukam.Ryanair ma lecieć od strony Zgierza w kierunku Wiskitna.Tam ma wykonać obrót w stronę Lublinka i podejść na 07.To z tamtej strony jest PAPI. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ander_epll Re: ETAM 17.10.05, 22:35 Moim zdaniem zdecydowana większość lądowań będzie od strony miasta, na 25 z ILSem. Przepraszam, ale jak od strony Zgierza na Wiskitno i nawrót na 07..? To chyba nawrót na 25! Gość portalu: S&F napisał(a): > Już pisałem pod innym tematem, że 30 będę.Przypominam też, o tym, iż wcześniej > pisałem o podejściu ale z drugiej strony.Nie mogę znależć gdzie to było, ale > jeszcze raz poszukam.Ryanair ma lecieć od strony Zgierza w kierunku > Wiskitna.Tam ma wykonać obrót w stronę Lublinka i podejść na 07.To z tamtej > strony jest PAPI. > Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S&F Re: ETAM IP: *.toya.net.pl 18.10.05, 10:42 Moim zdaniem zdecydowana większość lądowań będzie od strony miasta, na 25 z > ILSem. Przepraszam, ale jak od strony Zgierza na Wiskitno i nawrót na 07..? To > chyba nawrót na 25! No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7. Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być. Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ander_epll Re: ETAM 18.10.05, 17:03 Taaak bo pismaki się najlepiej znają na tym. Samolot z Londynu nadleci z północnego-zachodu, przeleci nad Zgierzem i `wleci do Łodzi` od strony północno-wschodniej, wschodniej tak, aby ustabilizować się na podejściu ILS (lub VOR/DME) do pasa 25. Kominy elektociepłowni to przecież już temat żartów, piloci LOTowscy robili wielkie halo z tego powodu, a kiedy mieliśmy loty Cimbera to piloci duńscy stukali się w czoło jakoby kominy miały utrudniać lądowanie. Nawet dla Jumbojeta, A380 albo Mriji;) lądującego na 25 z ILSem, kominy nie mają żadnego znaczenia. Inną sprawą jest fakt, że przy STARCIE z pasa 07 samolot musi być wyżej od najwyższego komina, co oznacza trochę ostrzejsze początkowe wznoszenie. Nie twierdzę również, że Benek czasem nie bedzie lądował na 07. Owszem będzie, ale raczej rzadko ze względu na wiatry wiejące w 90% z zachodu oraz brak oprzyrządowania typu ILS, VOR/DME. Jeśli będzie ładna pogoda, wiatr ze wschodu to pilot prawdopodobnie wybierze lądowanie od zachodu na 07. Przed nami jesień - pora roku z mgłami, deszczem, niskim pułapem chmur i kiepską widocznością oraz wiatrami głównie z zachodu - stąd twierdzę, że zdecydowana większość lądowań B737 Ryanaira będzie na 25:) Pozdrawiam > No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i > niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7. > Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być. > Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot. > Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matej Re: ETAM IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 15:53 ja terz mieszkam na zarzewie i nad moim blikiem terz przelatuje duzo maszyn ale benka niewidziałem ale jak to mozliwe przecierz niema wozu strazackiego >>> złamanie prawa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: matej Re: ETAM IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 16:10 niezdziwił bym sie jesli był byś moim sąsiadem z bloku ;]] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: B 737 800 IP: 80.51.47.* 17.10.05, 11:20 Niezłe oko przy BKN 015. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: B 737 800 IP: 62.233.181.* 17.10.05, 12:13 BKN, to zachmurzenie do 7/8 części nieba, a 015 ? 1500 ft podr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FL Re: B 737 800 IP: 193.109.123.* 17.10.05, 11:29 ej no nie mówcie, że właśnie na Lublinku zawitał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elpasso Re: B 737 800 IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:37 To tylko jaks BIZJET a nie nasz wyteskniony i bardzo wyczekiwany "ptaszek" pozdr, elpasso Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pepe Re: B 737 800 IP: *.devs.futuro.pl 17.10.05, 11:46 To był Gulfstream IV Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elpasso Re: B 737 800 IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:49 bardzo mozliwe. wygladalo na cos niemalego. A skad takie info kolega posiada? :) pozdr, elpasso Odpowiedz Link Zgłoś
sztobi Re: B 737 800 19.10.05, 14:37 Ja mogę tylko potwierdzić ekspertyzę Pepe. GLF4. Źródło informacji pewne ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 17.10.05, 11:51 To był Gulfstream IV. Odpowiedz Link Zgłoś
jakub.dec Re: B 737 800 17.10.05, 12:03 www.airliners.net/photos/photos/5/5/0/942055.jpg jesli byl z takim malowaniem to faktycznie sie mogl pomylic :):) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S&F Re: B 737 800 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:06 Nie był cały jasnoszary.Wyglądał jak by czekał na pomalowanie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 17.10.05, 12:08 Wyglądał tak: www.airliners.net/open.file/873830/L/ :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: S&F Re: B 737 800 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:14 Dokładnie ale jakby dużo większy. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pastekem Re: B 737 800 18.10.05, 11:26 Gość portalu: S&F napisał(a): >No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i >niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7. >Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być. >Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot. zgadzam się z S&F -> warto to wyjaśnić, choć z drugiej strony za 13 dni samo się wyjaśni i ZOBACZYMY czy bedziemy podziwiać jego brzuszek nad nami na 025 czy całego w oddali na 007. PAŻYWIOM UWIDIM pozdrawiam. pastekem Odpowiedz Link Zgłoś
pastekem Re: B 737 800 18.10.05, 13:01 choć jak patrze na : www.airport.lodz.pl/images/stories/ga/aerodrome_lodz1.pdf to moim skromnym zdaniem wyląduje na 007, a wystartuje z 025 zobaczymy może mały QUIZ ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 18.10.05, 17:33 Będzie lądował pod wiatr. Odpowiedz Link Zgłoś