IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 10:31
Parę minut temu przeleciał prawie nad moim blokiem.Piękna maszyna.
Powiem wam jedno, mniejsze samoloty robią więcej hałasu.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Albert Re: B 737 800 IP: 212.51.199.* 17.10.05, 10:34
      A gdzie to było?
      • protz Re: B 737 800 17.10.05, 10:47
        > A gdzie to było?

        Pewnie na wysokosci około 10 kilometrów ;)
        • Gość: elpasso ETAM IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:07
          ok 10 schodzil do ladowania jakis niemaly BIZJET.

          pozdr,

          elpasso
          • Gość: S&F Re: ETAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 11:25
            No właśnie popierdzierliło mi się (akurat myślałem o 30.10.).
            Mieszkam na Zarzewie i nad moim blokiem akurat leci większość samolotów na
            Lublinek, zwłaszcza z W-ki.Można normalnie czytać napisy na samolotach.
            Niewiem jaka to wysokość 150 może 200 m.Kiedy sprawdziłem w necie,że to jednak
            nie Benek, to piszę to sprostowanie.Chyba już nie mogąc się doczekać pierwszego
            samolotu mam jakieś omamy :-))).
            Pozdrawiam
            • Gość: elpasso Re: ETAM IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:53
              To zapraszam 30 na podejscie 25. wszyscy nie moga sie doczekac.

              Pozdr,

              elpasso
              • Gość: S&F Re: ETAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:12
                Już pisałem pod innym tematem, że 30 będę.Przypominam też, o tym, iż wcześniej
                pisałem o podejściu ale z drugiej strony.Nie mogę znależć gdzie to było, ale
                jeszcze raz poszukam.Ryanair ma lecieć od strony Zgierza w kierunku
                Wiskitna.Tam ma wykonać obrót w stronę Lublinka i podejść na 07.To z tamtej
                strony jest PAPI.
                Pozdrawiam
                • ander_epll Re: ETAM 17.10.05, 22:35
                  Moim zdaniem zdecydowana większość lądowań będzie od strony miasta, na 25 z
                  ILSem. Przepraszam, ale jak od strony Zgierza na Wiskitno i nawrót na 07..? To
                  chyba nawrót na 25!

                  Gość portalu: S&F napisał(a):

                  > Już pisałem pod innym tematem, że 30 będę.Przypominam też, o tym, iż wcześniej
                  > pisałem o podejściu ale z drugiej strony.Nie mogę znależć gdzie to było, ale
                  > jeszcze raz poszukam.Ryanair ma lecieć od strony Zgierza w kierunku
                  > Wiskitna.Tam ma wykonać obrót w stronę Lublinka i podejść na 07.To z tamtej
                  > strony jest PAPI.
                  > Pozdrawiam
                  • Gość: S&F Re: ETAM IP: *.toya.net.pl 18.10.05, 10:42
                    Moim zdaniem zdecydowana większość lądowań będzie od strony miasta, na 25 z
                    > ILSem. Przepraszam, ale jak od strony Zgierza na Wiskitno i nawrót na 07..? To
                    > chyba nawrót na 25!

                    No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i
                    niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7.
                    Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być.
                    Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot.
                    Pozdrawiam
                    • ander_epll Re: ETAM 18.10.05, 17:03
                      Taaak bo pismaki się najlepiej znają na tym. Samolot z Londynu nadleci z
                      północnego-zachodu, przeleci nad Zgierzem i `wleci do Łodzi` od strony
                      północno-wschodniej, wschodniej tak, aby ustabilizować się na podejściu ILS (lub
                      VOR/DME) do pasa 25. Kominy elektociepłowni to przecież już temat żartów, piloci
                      LOTowscy robili wielkie halo z tego powodu, a kiedy mieliśmy loty Cimbera to
                      piloci duńscy stukali się w czoło jakoby kominy miały utrudniać lądowanie. Nawet
                      dla Jumbojeta, A380 albo Mriji;) lądującego na 25 z ILSem, kominy nie mają
                      żadnego znaczenia. Inną sprawą jest fakt, że przy STARCIE z pasa 07 samolot musi
                      być wyżej od najwyższego komina, co oznacza trochę ostrzejsze początkowe
                      wznoszenie. Nie twierdzę również, że Benek czasem nie bedzie lądował na 07.
                      Owszem będzie, ale raczej rzadko ze względu na wiatry wiejące w 90% z zachodu
                      oraz brak oprzyrządowania typu ILS, VOR/DME. Jeśli będzie ładna pogoda, wiatr ze
                      wschodu to pilot prawdopodobnie wybierze lądowanie od zachodu na 07. Przed nami
                      jesień - pora roku z mgłami, deszczem, niskim pułapem chmur i kiepską
                      widocznością oraz wiatrami głównie z zachodu - stąd twierdzę, że zdecydowana
                      większość lądowań B737 Ryanaira będzie na 25:)

                      Pozdrawiam

                      > No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i
                      > niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7.
                      > Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być.
                      > Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot.
                      > Pozdrawiam
                      • Gość: matej Re: ETAM IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 20:04
                        popieram
            • Gość: matej Re: ETAM IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 15:53
              ja terz mieszkam na zarzewie i nad moim blikiem terz przelatuje duzo maszyn ale benka niewidziałem ale jak to mozliwe przecierz niema wozu strazackiego >>> złamanie prawa
            • Gość: matej Re: ETAM IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 18.10.05, 16:10
              niezdziwił bym sie jesli był byś moim sąsiadem z bloku ;]]
    • Gość: gość Re: B 737 800 IP: 80.51.47.* 17.10.05, 11:20
      Niezłe oko przy BKN 015.
      pozdrawiam
      • Gość: epasso Re: B 737 800 IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:22
        ???
        • Gość: gość Re: B 737 800 IP: 62.233.181.* 17.10.05, 12:13
          BKN, to zachmurzenie do 7/8 części nieba, a 015 ? 1500 ft
          podr
    • Gość: FL Re: B 737 800 IP: 193.109.123.* 17.10.05, 11:29
      ej no nie mówcie, że właśnie na Lublinku zawitał?
      • Gość: elpasso Re: B 737 800 IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:37
        To tylko jaks BIZJET a nie nasz wyteskniony i bardzo wyczekiwany "ptaszek"

        pozdr,

        elpasso
        • Gość: pepe Re: B 737 800 IP: *.devs.futuro.pl 17.10.05, 11:46
          To był Gulfstream IV
          • Gość: elpasso Re: B 737 800 IP: 217.97.162.* 17.10.05, 11:49
            bardzo mozliwe. wygladalo na cos niemalego. A skad takie info kolega
            posiada? :)

            pozdr,

            elpasso
            • sztobi Re: B 737 800 19.10.05, 14:37
              Ja mogę tylko potwierdzić ekspertyzę Pepe. GLF4. Źródło informacji pewne ;))
    • Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 17.10.05, 11:51
      To był Gulfstream IV.
      • Gość: D-AJGK Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 17.10.05, 11:51
        • jakub.dec Re: B 737 800 17.10.05, 12:03
          www.airliners.net/photos/photos/5/5/0/942055.jpg
          jesli byl z takim malowaniem to faktycznie sie mogl pomylic :):)
          • Gość: S&F Re: B 737 800 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:06
            Nie był cały jasnoszary.Wyglądał jak by czekał na pomalowanie.
            Pozdrawiam
            • Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 17.10.05, 12:08
              Wyglądał tak:
              www.airliners.net/open.file/873830/L/

              :)
              • Gość: S&F Re: B 737 800 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 12:14
                Dokładnie ale jakby dużo większy.
                Pozdrawiam
    • pastekem Re: B 737 800 18.10.05, 11:26
      Gość portalu: S&F napisał(a):

      >No właśnie nie. Szukam tego materiału prasowego z wyrysowaną mapką podejścia i
      >niemogę go znależć.Samolot ponoć ma okrążyć Łódź i podejść od strony 7.
      >Najlepiej było by, żeby ktoś z lotniska powiedział nam jak to w końcu ma być.
      >Kominy elektrociepłowni od strony 25 mogą mieć wpływ na tak duży samolot.

      zgadzam się z S&F -> warto to wyjaśnić,
      choć z drugiej strony za 13 dni samo się wyjaśni i ZOBACZYMY czy bedziemy
      podziwiać jego brzuszek nad nami na 025 czy całego w oddali na 007.
      PAŻYWIOM UWIDIM

      pozdrawiam. pastekem
    • pastekem Re: B 737 800 18.10.05, 13:01
      choć jak patrze na :
      www.airport.lodz.pl/images/stories/ga/aerodrome_lodz1.pdf
      to moim skromnym zdaniem wyląduje na 007, a wystartuje z 025
      zobaczymy może mały QUIZ ?
      • Gość: easy Re: B 737 800 IP: *.retsat1.com.pl 18.10.05, 17:33
        Będzie lądował pod wiatr.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka