Dodaj do ulubionych

Łódź - Warszawa

IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 13.12.02, 12:29

www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/232970.html
Obserwuj wątek
    • maxxman Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:11
      Przecież w Polsce jest już CMK na której można rozwijac 200 km/h a miejscami
      nawet ciut więcej, ale nie mamy taboru który mógłby taką prędkośc rozwijać i
      nie mamy kasy na parę dodatkowych zakupów które zwiększyłyby bezpieczeństwo
      jazdy po CMK z tą prędkością, więc wybaczcie, ale realną perspektywę
      wybudowania miedzy naszymi miastami superszybkiej linii między bajki wkładam.
      • michal.ch Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:18
        Rekord na CMK to około 265km/h (teraz dokładnie nie pamiętam; musiałbym zerknąć
        w "źródło tekstowe").
        • maxxman Re: Łódź - Warszawa 14.12.02, 23:23
          Tak, ok. 265 km/h osiągnęło kiedyś tam Pendolino ale co ciekawe trzy lata temu
          skład doświadczalny lokomotywa EU 11 + wagon osiągnęły na krótkim odcinku
          prędkość 250 km/h. Dodam tylko, że obecnie IC jeżdżą po CMK max 160 km/h.
    • michal.ch Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 15:12
      Wygląda na to, że przez Łódź będzie krócej. Przez Opoczno robi się niepotrzebny
      objazd, w dodatku przez słabo zaludnione tereny. Ciekawi mnie tylko jak oni
      chcą sie przebić przez miasto. Zrobią tunel jak w Warszawie, czy funkcję dw.
      Fabrycznego przejmie nowa stacja wybudowana Widzewie i pociągi pojadą dookoła
      Łodzi trasą obwodową?
      • geograf Re: Łódź - Warszawa 13.12.02, 23:36
        obstawiałbym albo przez Łódź-Chojny, albo przez Łódź-Kaliską...
    • Gość: flip Re: Łódź - Warszawa IP: *.p.lodz.pl 13.12.02, 19:17
      "Poza tym dla UE istotniejsze są już realizowane dwa korytarze kolejowe wschód –
      zachód (Kunowice – Poznań – Warszawa – Terespol oraz Zgorzelec – Wrocław –
      Katowice – Kraków – Medyka) i na nie wykłada pieniądze."
      Jest to glupota, jakich malo. Kolej do Wroclawia na znacznej dlugosci moglaby
      byc rowniez koleja Berlin-Moskwa. Przez Lodz, oczywiscie.
      • maxxman Re: Łódź - Warszawa 14.12.02, 16:17
        Nie ma sensu linia Berlin-Wrocław bo cały wysiłek skupia się na linii Berlin-
        Poznań i to ma sens, a my musimy tak działać by odcinek Poznań-Warszawa biegł
        przez Łódź.
        • Gość: flip Re: Łódź - Warszawa IP: *.p.lodz.pl 15.12.02, 16:21
          Co prosze? Jaki Berlin-Wroclaw?
          Ja napisalem, ze na dlugim odcinku linia Warszawa-Berlin moglaby pokrywac sie z
          linia Warszawa-Wroclaw. Przy zdwojonym ruchu warto by bylo wykosztowac sie na
          przekroczenie Lodzi. Walka o magistrale Warszawa-Wroclaw (o ktorej byla mowa)
          ma znacznie wiekszy sens, jesliby sie powiedzialo, ze jest to jednoczesnie
          magistrala WZ na polowie dlugosci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka