Dodaj do ulubionych

Ocena działalności prezydenta Kropiwnickiego

10.02.03, 10:55
W poprednich wyborach byłem życzliwie nastawiony do zwycięstwa
Kropiwnickiego. Jestem związany z Łodzią ale z powodów formalnych nie mogłem
głosować w Łodzi. Gdybym mógł oddałbym głos na Kropiwnickiego. Uważam że SLD
które rządziło w Łodzi doprowadzało stopniowo to miasto do ruiny (koterie,
łapownictwo, brak pomysłów, republika kolesiów, bezrobocie itd). Wydawało się
że Kropiwnicki będzie działał w innym dobrym stylu. Zawiodłem się. Oprócz
kilku akcji pod publiczkę (licytacja samochodu, napis "władza musi być
przejrzysta) dokonania Kropiwnickiego to: zamieszanie i totalnie głupi pomysł
na Piotrkowską, groteskowa afera w teatrze Nowym i .... no właśnie co
jeszcze? Ile zostało wyremontowanych nowych dróg? Ilu inwestorów ściągnął
prezydent do Łodzi? Jaką ma wizję tego miasta? Pytania się mnożą. Obawiam się
że to kolejne stracone lata dla miasta. Tylko że Kropiwnicki ma to gdzieś.
PRzez cztery lata bedzie miał władze i pieniądze a potem ... wszystko jedno.
Obserwuj wątek
    • Gość: mat27 Re: Ocena działalności prezydenta Kropiwnickiego IP: *.interserwer.pl 10.02.03, 11:15
      Potem akurat jego kolesie dojdą do władzy w Polsce (wahadło polityczne działa)
      i Kropa znów dostanie ciepłą posadkę. Tym razem rządową.
      • Gość: Tomas Re: Ocena działalności prezydenta Kropiwnickiego IP: 212.191.74.* 10.02.03, 11:48
        I znów nic dobrego dla Łodzi nie zrobi. Obecnie pragnę aby Kropiwnicki nie
        podejmował, żadnych decyzji bo te które podejmuje robią więcej złego niż to
        warte.
    • dekster BUUUUUUUUUUU - ŁEZ KAPANIE 10.02.03, 11:48
      obserwator11 napisała:

      > W poprednich wyborach byłem życzliwie nastawiony do zwycięstwa
      > Kropiwnickiego. Jestem związany z Łodzią ale z powodów formalnych nie mogłem
      > głosować w Łodzi. Gdybym mógł oddałbym głos na Kropiwnickiego. Uważam że SLD
      > które rządziło w Łodzi doprowadzało stopniowo to miasto do ruiny (koterie,
      > łapownictwo, brak pomysłów, republika kolesiów, bezrobocie itd).

      No fakt, ale to nie jest wcale odkrywcze, od dawna o tym wiadomo.

      Wydawało się
      > że Kropiwnicki będzie działał w innym dobrym stylu.


      A KOMU ? SKĄD TEN POMYSŁ ? BYŁY KU TAKIEJMU MYŚLENIU PRZESŁANKI ? CZYM
      POPARTE ?
      naiwną nadzieją, analizą dotychczasowej działalności w/w, zwykłym myslniem
      magicznym ?


      " Zawiodłem się "

      I co zamierzasz w konsekwencji ?
      obalić praezydenta ?
      poprzeć LSD ?
      UDAĆ SIĘ NA EMIGRACJĘ WEWNĘTRZNĄ ?

      Konkretnie - jaki masz pomysł - autorski pomysł ?
      na normalność ? czyste klatki w swym domu ? uprzejmych ekspedientów w naroznym
      sklepie, pozarywanych chodników oblepionych kałem czworonożnych przyjaciół
      łodzian przełomu tysiącleci............

      Oprócz
      > kilku akcji pod publiczkę (licytacja samochodu, napis "władza musi być
      > przejrzysta) dokonania Kropiwnickiego to: zamieszanie i totalnie głupi
      pomysł
      > na Piotrkowską, groteskowa afera w teatrze Nowym i .... no właśnie co
      > jeszcze?


      Ile zostało wyremontowanych nowych dróg? Ilu inwestorów ściągnął
      > prezydent do Łodzi?

      To nie jest sieć, tu czas płynie inaczej,może w necie minęły lata
      informatyczne , ale w " na zewnątrz " kwartał......

      to absurd...

      możesz wzmocnić to pytanie i skierować je wyżej.......

      ile dróg powstaje rocznie w Polsce
      Ile trafia do nas środków inwestycyjnych....
      ale przecież znasz odpowiedź..
      więc może czas przestać mieszkać w ciasnych ścianach złudzeń i odbijac sie
      między biegunami Jedynie Słusznych Prądów Myślowych sterujących Naszym Krajem ?






      Jaką ma wizję tego miasta? Pytania się mnożą. Obawiam się
      > że to kolejne stracone lata dla miasta.

      e nie...cieszy mnie wzrost aktywności przychodzących tu ludzi, ich
      dociekliwość, nieustępliwość, pierwsze próby organizowania...
      Elektroniczna Demokracja ?
      Cieszy że jej przebłyski widzę właśnie tu, po roku od poruszenia jej wątku coś
      drgnęło...

      Państwo - to wybór, nie zaś konieczność

      Władza to nie Tabu - to ludzie opłacani przez Nas
      Ludzie świadcza nam usługi, nie maja na nie monopolu, nie są jedyni,
      niepowtarzalni, niezastąpieni, z chwilą ich odejścia swiat, nawet ten
      maluczki, lokalny, nie skończy się, on sie nawet nie zatrzyma, może to
      brutalne, ale prawdziwe...


      Tylko że Kropiwnicki ma to gdzieś.
      > PRzez cztery lata bedzie miał władze i pieniądze a potem ... wszystko jedno.

      A to dlaczego ?
      Bo sie tak utarło, przyjęło ?
      Paradoksalnie ta władza dzieki forum i sieci może nie móc już być taka
      tradycyjna, ona po prostu staje sie siłą rzeczy przejrzysta - ale nie wiem ile
      w tym jej zasługi...........
    • Gość: Lennon Re: Ocena działalności prezydenta Kropiwnickiego IP: *.toya.net.pl 10.02.03, 12:09
      Zeby cos lub kogos oceniac trzeba miec na ten temat jakas wiedze. Ty jak sadze
      czerpiesz ja z tego forum i brukowcow.
      Podane dwa przyklady zlej dzialalnosci prezydenta sa mocno chybione.
      Piotrkowska to nie jego pomysl, a sytuacja z teatrem jest bardziej zlozono niz
      Ci sie wydaje. Moze komus nadepnal na odcisk. W tym teatrze juz pare razy tak
      bywalo, ze mial sie zawalic po kolejnych zmianach i jakos stoi.
      Przypominam, ze to sa dopiero 3 miesiace. Mozna juz go wyrzucic ale co dalej.
      Nastepnego tez bedzie mozna i tak w nieskonczonosc bo zawsze ktos bedzie mial
      cos przeciw.
      • hubar Re: Ocena działalności prezydenta Kropiwnickiego 10.02.03, 15:46
        Gość portalu: Lennon napisał(a):
        > Zeby cos lub kogos oceniac trzeba miec na ten temat jakas wiedze. Ty jak
        sadze czerpiesz ja z tego forum i brukowcow.
        --
        Własnie Lennon, no właśnie!!!


        >Podane dwa przyklady zlej dzialalnosci prezydenta sa mocno chybione.
        Piotrkowska to nie jego pomysl,
        --
        Oczywiście, ze nie jego, ale, z całego pakietu propozycji, jakie zaprezentowali
        przedsiębiorcy z "Klubu Piotrkowska", Prezydent i jego niezliczona kupa
        doradców wybrała własnie ten jeden, ten ostatni, ten najbardziej kontrowersyjny
        i najłatwiejszy do wprowadzenia.


        >a sytuacja z teatrem jest bardziej zlozono niz Ci sie wydaje. Moze komus
        nadepnal na odcisk. W tym teatrze juz pare razy tak bywalo, ze mial sie zawalic
        po kolejnych zmianach i jakos stoi.
        Przypominam, ze to sa dopiero 3 miesiace. Mozna juz go wyrzucic ale co dalej.
        Nastepnego tez bedzie mozna i tak w nieskonczonosc bo zawsze ktos bedzie mial
        cos przeciw.
        --
        Lennon, czy Ty wiesz co to jest styl i klasa? To jest to czego zabrakło
        Kropiwnickiemu podczas wprowadzania tej zmiany!


        Ja ze swej strony dorzucę jeszcze przykłady:
        -Czystki w UMŁ
        -Nieskończona liczba doradców, których zbiera z całej Polski niewiadomo po co
        -Działania pod publiczkę, z obniżaniem zatrudnienia w magistracie, a
        jednoczesne podwyższanie pensji "swoim"
        -Blokowanie inwestorów zagranicznych, sprawianie złego klimatu dla inwestycji
        -Chęć likwidacji "Parady Wolności"
        -Pomysł z bezpłatnymi przejazdami MPK i chęć wprowadzenia Citków na linie
        podmiejskie, "zdjęcie" taboru z każdej godziny.


        PS Pokazesz się w sobotę na spotkaniu?
    • dekster Program 10.02.03, 15:26
      www.kropiwnicki.pl/info.htm
      Informacje wyborcze
      Do najważniejszych punktów programu Jerzego Kropiwnickiego należy:

      REALIZACJA POLITYKI PRORODZINNEJ

      SAMODZIELNE MIESZKANIE

      MINIMALIZACJA BEZROBOCIA

      PRZYSTĄPIENIE DO UNII EUROPEJSKIEJ

      REALIZACJA POLITYKI PRORODZINNEJ. Rodzina jest naturalną wspólnotą człowieka,
      w której realizują się naturalne prawa osoby ludzkiej. Stanowi podstawową
      komórkę życia społecznego, życia narodowego ale jej funkcjonowanie wymaga
      wsparcia ze strony państwa. Najbardziej skuteczną formę wsparcia rodzin
      stanowią:

      wprowadzenie zasady wspólnego rozliczania się z obowiązku podatkowego całej
      rodzinie wspólnie prowadzącej gospodarstwo domowe,

      zasiłki w kwocie równej średniej korzyści ze wspólnego rozliczenia rodziców o
      średnim dochodzie z dwojgiem dzieci przysługujące rolnikom, których dochody
      nie są obciążone podatkiem dochodowym,

      zasiłki rodzinne i opiekuńcze dla rodzin najuboższych,

      wprowadzenie dodatku szkolnego dla wszystkich uczących się dzieci w wieku
      szkolnym,

      utrzymanie uchwalonych przez Sejm dłuższych urlopów macierzyńskich i
      przywrócenie zasady, iż przysługują one matce.

      Najważniejszym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania rodziny SAMODZIELNE
      MIESZKANIE. Dla 2 milionów rodzin, czekających na własny kąt jest ono
      przedmiotem trudnych do spełnienia marzeń. Państwo musi pomóc w finansowaniu
      budownictwa mieszkaniowego poprzez:

      - bezwzględne utrzymanie ulg podatkowych, stanowiących zachętę do budowy i
      remontów mieszkań własnych oraz przywrócenie ulgi związanej z budową mieszkań
      na wynajem,

      rozwijanie programów mających na celu udostępnienie taniego kredytu
      mieszkaniowego, w tym zwłaszcza taniego kredytu dla młodych rodzin starających
      się uzyskać swoje pierwsze mieszkanie, mogłoby to być zrealizowane poprzez
      dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych ze środków określonego funduszu
      celowego (np. z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego),

      trwałe i szersze wsparcie polityką państwa Towarzystw Budownictwa Społecznego
      poprzez Krajowy Fundusz Mieszkaniowy,

      wsparcie dla gmin mające na celu usunięcie barier dla nowych inwestycji
      mieszkaniowych

      dotacje dla gmin pokrywające istotną część kosztów programu budownictwa
      socjalnego,

      niedopuszcenie do wzrostu podatku VAT od domów, budowanych mieszkań oraz
      materiałów budowlanych ponad obecne 7 procent.

      ulgi podatkowe i rozwój instytucji (takich jak np. brytyjskie banki
      mieszkaniowe) finansujących, na zasadach niekomercyjnych, budownictwo
      mieszkaniowe.

      Na państwie ciąży obowiązek prowadzenia polityki gospodarczej na rzecz
      MINIMALIZACJI BEZROBOCIA. Podstawowym warunkiem w walce z bezrobociem jest
      wysokie tempo wzrostu gospodarczego. Gospodarka polska jest w stanie
      realizować tempo wzrostu znacznie powyżej 5%. Wymaga to jednak zdecydowanego
      odejścia od polityki "schładzania" gospodarki uprawianej w szczególności w
      okresie koalicji z UW przez p. Leszka Balcerowicza a obecnie kontynuowanej
      przez Radę Polityki Pieniężnej.

      Szczególną rolę w zwalczaniu bezrobocia stanowią:

      programy rozbudowy infrastruktury drogowej

      zwłaszcza budowa autostrad i dróg ekspresowych,

      pomoc ze strony polityki regionalnej dla województwa o szczególnie wysokim
      bezrobociu i niskim dochodzie na 1 mieszkańca,

      wsparcie działalności eksportowej,

      wsparcia wymaga sektor małych przedsiębiorstw

      zwłaszcza firm rodzinnych, które tworzą obecnie niemal połowę miejsc pracy w
      Polsce. Pomoc ta powinna przybierać różne formy

      od zmniejszania ciężaru podatkowego poprzez dotacje i kredyty rozwojowe aż po
      szczególną ochronę przed miażdżącą konkurencją ze strony monopolistycznych
      struktur w handlu, przemyśle i usługach.

      PRZYSTĄPIENIE DO UNII EUROPEJSKIEJ, ale nie jako cel sam w sobie. Krok ten
      jest wskazany, jeśli korzyści dla naszego kraju przeważać będą nad kosztami. W
      sporze o charakter Unii należy konsekwentnie popierać ideę tworzenia Europy
      Ojczyzn a nie federacji na kształt "Stanów Zjednoczonych Europy". W tym celu
      należy domagać się:

      jednoznacznej ochrony polskiej własności w rolnictwie i nie
      akceptować "członkostwa II kategorii",

      równych praw dla polskich pracowników i dla polskich rolników - takich, jakie
      mają pracownicy i rolnicy w krajach UE,

      jednakowych zasad dotyczących rozdziału środków w ramach polityki regionalnej
      i polityki spójności,

      zastrzeżenia, iż w sprawach wiary i moralności Polska będzie miała prawo do
      zachowania odrębnego zdania i własnej polityki.
      • Gość: barnaba Re: Program IP: *.lodz.msk.pl 10.02.03, 15:34
        To jakaś kpina!
        Kropiwnicki kandydował na prezydenta Łodzi, a nie na posła!
        • dekster polityczne dziewictwo Waść sugerujesz ? 10.02.03, 15:52
          Czy o efekcie ewaporacji rozprawiasz ?
          hm ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka