Dodaj do ulubionych

bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet

01.09.06, 10:59
Szukam opinii o kursach samoobrony dla kobiet oragnizwowanych w ramach akcji
społecznej "Bądź bezpieczna" Zgóry dzieki za wasze opinie.
Obserwuj wątek
    • nitka57 Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 01.09.06, 13:19
      Kursy są świetne. Prowadzący kompetentni.Mam większą świadomość potencjalnego
      zagrożenia i wiem jak jego uniknąć albo jak powinnam zareagować, przez co czuję
      się bezpieczniejsza. Namówiłam kilka znajomych pań na zajęcia i podzielają moją
      opinię.Jedynym minusem jest to, że są zbyt krótkie,przydałoby więcej
      godzin.Pozyteczna akcja i powinna być szerzej rozpropagowana.
      • kafaros Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 01.09.06, 15:52
        Byłas na Łanowej czy Pomorskiej?
        • nitka57 Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 03.09.06, 18:39
          byłam na Pomorskiej, jest tam sporo pań w wieku nie komputerowym. Przyjdz i
          zapytaj bezpośrednio. Zajecia odbywają się w wielu grupach, tel na ulotce
          reklamującej zajęcia.
          • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 03.09.06, 22:05
            Mozna prosic wiecej szczegolow?
            Kto prowadzi zajecia, ile trwaja? Ucza Krav Magi?

            ---

            Forum KM forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=42557
            • zaria Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 03.09.06, 23:38
              Byłam na tym kursie - jest świetny. Cel - uwrażliwić kobiety na zagrożenie,
              pokazać, że mogą się bronić i jak się bronić. Obudzić uważność i wyrobić
              właściwe reakcje na sytuację zagrożenia. To jest naprawdę liźnięcie tematu (8
              zajęć po 2 godziny) ale dobre i to! Mają być organizowane dalsze kursy, dla
              osób, któe przeszły podstawowe szkolenie.
              Kurs składa się z 2 części - treningowej (jest świetna!)i warsztowej, któa też
              jest dobra. Dużo z tego co jest w części "psychologicznej" pokrywa się z książką
              "Zawsze Bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet". (W. Kruczyński,
              K. Droździak), którą również bardzo polecam. Można ją kupić w księgarniach z
              tanią ksiązka nota bene, co jest smutne bo ksiązka jest bardzo wartościowa. Z
              tego co pamiętam kursy kończa się we wrześniu więc warto się na nie zapisać!
              link do strony:
              www.sport.ipt.pl/samoobrona/samoobrona.html Która z kobiet ma czas -
              niech pójdzie na zajęcia!
              Zajęcia prowadzi Wojciech Adamusik, właściciel szkoły sztuk walki.
              Krav Magi nie uczą (swoją drogą - witam biżuteryjkę:)

              • zaria w poście szczegóły zajęć z samoobrony 03.09.06, 23:40
                Na czym polega ta Akcja?
                W okresie od 22. lipca do 20 września 2006 r. mieszkanki Łodzi (zajecia
                organizowane 2 razy w tygodniu, przez kilka tygodni)
                mają możliwość wziąć udział w DARMOWYCH kursach samoobrony dla kobiet.
                W okresie wakacyjno-letnim przeprowadzimy 16 kursów,
                w których przeszkolonych może zostać około 500 kobiet!

                Jak wyglądają kursy?
                Każdy kurs składa się z 16 godzin zajęć, podzielonych na 8 zajęć,
                jednostek treningowych trwających 120 minut każda.
                W kursie może wziąć udział do 30 uczestniczek.
                Na każdych zajęciach profesjonalni instruktorzy technik samoobrony
                oraz trenerzy-psycholodzy nauczać będą:

                - jak postępować, aby nie stać się ofiarą agresji
                - jak zachować się w sytuacji zagrożenia bezpośredniego
                - jak radzić sobie ze stresem związanym z aktami przemocy fizycznej i psychicznej
                - jak wykorzystać przypadkowe przedmioty (parasolka, klucze, telefon) do obrony
                przed napastnikiem
                - jak wykorzystać proste i skuteczne techniki samoobrony do obrony własnej
                - jak poradzić sobie z przeciwnikiem silniejszym fizycznie
                - jak się bronić, by nie przekroczyć granic obrony koniecznej

                Gdzie odbywać się będą zajęcia?
                Zajęcia odbywać się będą w:
                Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji, ul. Pomorska 83/85
                Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej, ul. Rewolucji 1905 r. nr 52
                Szkole Sztuk Walki Wojciecha Adamusika, ul. Łanowa 85

                Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w kursie?
                W zajęciach udział mogą brać wszystkie pełnoletnie kobiety, niezależnie od wieku,
                poziomu sprawności fizycznej - umieć stawić czoło napastnikom musi umieć każdy
                - napastnicy nie wybierają tylko młodych, sprawnych i silnych na ofiarę.
                Czujesz się słaba, jesteś niepewna swoich możliwości, masz poczucie zagrożenia?
                Te zajęcia są dla Ciebie!

                Zapisy:
                Wszystkie kobiety chcące wziąć udział w kursach Wakacyjnej Akademii bezpieczeństwa
                osobistego dla kobiet, mogą uzyskać więcej informacji i zgłaszać się:
                - osobiście; do sekretariatu Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji, ul. Pomorska 83/85
                - telefonicznie: pod numerem 42-631-59-64
                - drogą mailową: sport@ipt.pl
                Fundatorem i pomysłodawcą Akcji jest Provident Polska.
                Organizatorem szkoleń jest Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji.
                Zajęcia prowadzą instruktorzy i psycholodzy ze Szkoły Sztuk Walki Wojciecha
                Adamusika.
                Partnerem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
                • aneko_chan Samoobrona dla kobiet 04.09.06, 09:39
                  Szkoda ze dowiedzialam sie dopiero teraz.. pewnie juz za pozno na zapisy??
                  • kafaros Fajne fotki 04.09.06, 13:42
                    Fajne fotki z zajęć umieścili na stronie radia łódź
                    www1.radiolodz.pl/serwis/index.php?id=47&idd=13
                    • aneko_chan Fajne fotki -> Tu lepsze :P 04.09.06, 16:25
                      kravmaga-system.pl/galeria.html
                  • mapapolski Re: Samoobrona dla kobiet 08.09.06, 10:07
                    niby za pozno na zapisy ale jak pojdziesz na zajęcia to juz bedziesz chodzić
                    Bo jestw grupie jest 30 osób a na kurs przychodzi tak z 25 wiec możesz chodzić
                    Fajna sprawa - dużo sie dzieje na pewno nie jest nudno:)

                    • aneko_chan Samoobrona dla kobiet (zapisy) 08.09.06, 11:28
                      poczekam do nastepnych zapisow ;)

                      ----------------
                      Instruktor KM - J. WALCZAK Klik
                      • kafaros Re: Samoobrona dla kobiet (zapisy) 08.09.06, 12:12
                        Będa jeszcze zapisy ??
    • amrita Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 04.09.06, 17:28
      jutro wybieram się na 1 zajęcia. czy potrzebny jest dresik tudzież jakieś inne
      gustowne wdzianko? czy zajecia koncza sie punktualnie?
      • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 04.09.06, 17:32
        Wybierasz sie na kurs? :) Gdzie bedziesz cwiczyc?

        Dres napewno, wygodne spodnie i jakis tshirt/bluza, adidasy.
        • amrita Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 04.09.06, 19:10
          ak, od jutra chodzę na pomorską
          • aneko_chan A moze ktoras z Pan/dziewczyn poszlaby na Lanowa? 04.09.06, 19:26
            chetnie bym sie zapisala, tylko nie wiem czy nie bedzie to kolidowalo z moimi
            zajeciami :(
            • nitka57 Re: A moze ktoras z Pan/dziewczyn poszlaby na Lan 06.09.06, 11:22
              Te zajęcia to nie Krav Mage, ani treningi z judo , kendo czy innych sztuk walki,
              chociaż wykorzystywane są pewne elementy tych technik. Strój taki aby bylo ci
              wygodnie, koszulki "organizacyjne"-rozdawali, mogą sie ciut podrzec, my
              cwiczylysmy boso bo tak najwygodniej. Właśnie zaczynają nowe grupy, zapisz się,
              terminy są bardzo zróżnicowane. Ja te zajęcia bardzo polecam, można dowiedziec
              się paru ciekawych i przydatnych rzeczy. Ale podkreslam to s ą zajecia z
              SAMOOBRONY a nie zajęcia ze sztuk walki.
              • aneko_chan Samoobrona dla kobiet.. 06.09.06, 11:54
                A Krav Maga to nie samoobrona? :)

                ----------------
                Instruktor KM - J. WALCZAK Klik
                • nitka57 Re: Samoobrona dla kobiet.. 06.09.06, 12:50
                  aneko_chan napisała:

                  > A Krav Maga to nie samoobrona? :)
                  >
                  > ----------------
                  > Instruktor KM - J. WALCZAK Klik
                  Ekspertem nie jestem, pobieżnie czytając , chocby w wikipedii to krav maga
                  zakłada także atak ale to zalezy czy stosują ją w armii, policji, oddziałach
                  antyterrorystycznych czy też cywile. Tu, konkretnie na tych zajęciach, chodzi
                  wyłacznie o obronę.
                  • aneko_chan Samoobrona dla kobiet.. ważne 06.09.06, 13:16
                    KM uczy obrony oraz ataku. Ale nie ataku typu: widzisz dresa z pałką,
                    podchodzisz do niego i bijesz bo ci się nie podoba.
                    Tylko ataku w gdy jesteś w niebezpieczeństwie.

                    Powiem tak..
                    Jeśli uczą was wyłącznie wyzwolenia się z uścisku itp., to czy uważasz to za
                    odpowiednie? Co potem? Jak już cię puści?
                    Przecież jeśli nawet się oswobodzisz napastnik złapie cię ponownie, albo zacznie
                    dusić albo przewróci, uderzy, napewno nie zostawi cię w spokoju!

                    Dlatego Krav Maga uczy jak zachować się w sytuacji zagrożenia, gdy ktoś cię
                    dusi, kopie, bije, grozi nożem etc.
                    Jak się oswobodzić i unieruchomić napastnika, jak uciec.

                    Zostałaś zaatakowana? Musisz się obronić/wyzwolić, zaskoczyć i zaatakować
                    przeciwnika, czy to pięścią, łokciem, kopnięciem, jakimś przedmiotem, a potem uciec.

                    Cztery zasady KRAV MAGA

                    1. Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji.
                    2. Jeżeli znalazłaś się w pobliżu niebezpiecznego miejsca lub sytuacji - oddal
                    się stamtąd jak najszybciej.
                    3. Jeżeli stałaś się obiektem napaści, złap jakikolwiek przedmiot, który jest
                    pod ręką, użyj go w swojej obronie starając się zneutralizować przeciwnika i
                    oddal się stamtąd jak najszybciej.
                    4. Jeżeli nie znajdujesz w pobliżu żadnego przedmiotu, użyj swojego ciała jako
                    środka obrony, postaraj się nim zneutralizować przeciwnika i oddal się stamtąd
                    jak najszybciej.
      • zaria Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 04.09.06, 18:25
        weź ze sobą buty sportowe, może być też strój sportowy, chociaz wystarczą luźne
        spodnie i TShirt - bo będzie trochę pokładania się na macie :) Ale kilka
        dziewczyn w mojej grupie pod koniec kursy przychodziło ubranych w normalny strój
        miejski, np w jeansach. Cóż, napastnik nie czeka aż ofiara przebierze się w
        adidasy i strój na wf.
        • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 04.09.06, 19:05
          zgadza sie, ale w dresie latwiej sie trenuje :)

          ja na Krav Mage dodatkowo musze miec ocgraniacze na piszczele i strefe kroku
          (tzw. suspensor)
          • diabla Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 05.09.06, 18:40
            znajoma na kursie na pomorskiej sobie obojczyk złamała :/
            • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 05.09.06, 18:46
              uu, to nieciekawie, ale mnie i tak nic nie przestraszy..
              kontuzji mozna nabawic sie wszedzie
              • amrita Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 05.09.06, 19:42
                1 zajęcia super :)) tylko za bardzo dusili :D
                • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 05.09.06, 20:26
                  hehe, pokazalabym ci jak sie obronic przed duszeniem :P
                  • asiulek_76 Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 13.09.06, 18:44
                    czy wiadomo cos na temat kursu samoobrony dla zaawansowanych (dla kobiet po
                    kursie podstawowym)? słyszałam, że miał powstać taki projekt.
                    pozdrawiam
                    • zygfrydzia Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 15.09.06, 22:30
                      Mogę podać Ci namiary na kurs bardziej zaawansowany, ale płatny. Pierwsze
                      zajęcia gratis możesz spróbować i zadecydować czy będziesz chodziła na takie
                      zajęcia.
                      • aneko_chan Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 15.09.06, 23:05
                        Bardziej zaawansowany - Krav Maga <LOL>
            • zygfrydzia Re: bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet 07.09.06, 23:48
              Ja chodzę na samoobronę dla kobiet od roku do pewnego klubu i nikt nie odniósł
              poważnej kontuzji. Jestem zaskoczona takim wypadkiem. Tym bardziej, że
              zapoznałam
              się z programem tego kursu i wydawał się przystępny rzeczywiście dla wszystkich.
    • aneko_chan Forum Krav Maga - Zapraszam !! !! !! !! 06.09.06, 23:37
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=42557
      Serdecznie zapraszam do dyskusji wszystkich, którzy mieli styczność z KM,
      trenują, bądź chcą trenować KM :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka