Gość: Mosze IP: *.red.bezeqint.net 07.03.03, 09:39 www.tygodnik.com.pl/numer/279505/adamiak.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ????? Faktycznie..... IP: *.vline.pl 07.03.03, 14:05 ......wszyscy co chcieli zabic nacje zydowska skonczyli na szafocie lub smietniku Historii. Przypomnijmy : Starozytny Rzym,Monarchie zachodniej Europy np. Francje,dalej III Rzesze Hitlera.......Islamisci i terrorysci od Arafata tez tak predzej czy pozniej skoncza. Jakby nie patrzec Zydzi to nacja wybrana przez Boga..... Szalom ! Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: Purim... 07.03.03, 17:43 Mosze, z tego co mnie jakis czas temu madrzejsi ode mnie oswiecili wiem, ze Purim to strasznie zabawne , lub lepiej to nazwac -"zabawowe" swieto. Wszyscy sie przebierają, szaleją, piją i gadają glupstwa- im wieksze i wiecej - tym lepiej. A wszystko to na pohybel temu Hamanowi. Nie wiem tylko, czy z tej okazji sklada sie jakies zyczenia, ale jesli nawet nie , to i tak zycze Ci wszystkiego najweselszego-K' ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ A ja mam to wszystko w gwichcie i szpindlu.(ChrisBTO) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAZ Re: Purim... IP: *.toya.net.pl 07.03.03, 18:33 Drogi Mosze. Od tego wydarzenia pochodzi najweselsze święto ze wszystkich świąt żydowskich. Obchodzone jest 14 i 15 dnia Adar. To święto przykazał BÓG Żydom:"aby obchodzili dzień czternasty i piętnasty miesiąca Adar co roku. Na wspominanie tych dni w których odpoczywali Żydzi od nieprzyjaciół swoich, miesiąca tego, który im się obrócił ze smutku w wesele, i z płaczu w czas radości. O tym co się wydarzyło w owych dniach, opowiada biblijna Księga Estery, spisana w drugim wieku.p.n.e. W przeddzień tego świeta obowiązuje post na pamiątkę umartwienia Estery. Jest to raczej święto ludowe. Do tradycji tego święta należy wręczanie prezentów "miszloach manot". Kilka razy było mi dane uczestniczyć w obchodach tego święta, tam w Ziemi Świętej. Purimszpil to wspaniała zabawa. Łączę się w modlitwie do HASZEM. Szabat Szalom. Z poważaniem. KAZ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mosze Re: Purim... I.Q. IP: *.red.bezeqint.net 07.03.03, 21:02 gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAZ Re: Purim... I.Q. IP: *.toya.net.pl 07.03.03, 22:25 Gość portalu: Mosze napisał(a): > <a href="gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf"targe > t="_blank">gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf</a> Mosze super zabawa Purimowa.. Mój wynik to 129. A twój ? Łączę pozdrowienia. Szabat Szalom. KAZ. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: Purim... I.Q. 08.03.03, 14:50 A ja, biedny przepracowany i przez robote, w ktorej nawet teraz jestem, wykonczony zuczek- mam 124. Buuuuuuu.... Odpowiedz Link Zgłoś