IP: *.red.bezeqint.net 07.03.03, 09:39
www.tygodnik.com.pl/numer/279505/adamiak.html
Obserwuj wątek
    • Gość: ????? Faktycznie..... IP: *.vline.pl 07.03.03, 14:05
      ......wszyscy co chcieli zabic nacje zydowska skonczyli na szafocie lub
      smietniku Historii. Przypomnijmy : Starozytny Rzym,Monarchie zachodniej Europy
      np. Francje,dalej III Rzesze Hitlera.......Islamisci i terrorysci od Arafata
      tez tak predzej czy pozniej skoncza.
      Jakby nie patrzec Zydzi to nacja wybrana przez Boga.....
      Szalom !
    • kasiaprim Re: Purim... 07.03.03, 17:43
      Mosze,
      z tego co mnie jakis czas temu madrzejsi ode mnie oswiecili wiem, ze Purim to
      strasznie zabawne , lub lepiej to nazwac -"zabawowe" swieto.
      Wszyscy sie przebierają, szaleją, piją i gadają glupstwa- im wieksze i wiecej -
      tym lepiej. A wszystko to na pohybel temu Hamanowi.
      Nie wiem tylko, czy z tej okazji sklada sie jakies zyczenia, ale jesli nawet
      nie , to i tak zycze Ci wszystkiego najweselszego-K'
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
      A ja mam to wszystko w gwichcie i szpindlu.(ChrisBTO)
      • Gość: KAZ Re: Purim... IP: *.toya.net.pl 07.03.03, 18:33
        Drogi Mosze.
        Od tego wydarzenia pochodzi najweselsze święto ze wszystkich świąt żydowskich.
        Obchodzone jest 14 i 15 dnia Adar. To święto przykazał BÓG Żydom:"aby
        obchodzili dzień czternasty i piętnasty miesiąca Adar co roku. Na wspominanie
        tych dni w których odpoczywali Żydzi od nieprzyjaciół swoich, miesiąca tego,
        który im się obrócił ze smutku w wesele, i z płaczu w czas radości.
        O tym co się wydarzyło w owych dniach, opowiada biblijna Księga Estery, spisana
        w drugim wieku.p.n.e. W przeddzień tego świeta obowiązuje post na pamiątkę
        umartwienia Estery. Jest to raczej święto ludowe. Do tradycji tego święta
        należy wręczanie prezentów "miszloach manot".
        Kilka razy było mi dane uczestniczyć w obchodach tego święta, tam w Ziemi
        Świętej. Purimszpil to wspaniała zabawa.
        Łączę się w modlitwie do HASZEM.
        Szabat Szalom.
        Z poważaniem.
        KAZ.
    • Gość: Mosze Re: Purim... I.Q. IP: *.red.bezeqint.net 07.03.03, 21:02
      gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf
      • Gość: KAZ Re: Purim... I.Q. IP: *.toya.net.pl 07.03.03, 22:25
        Gość portalu: Mosze napisał(a):

        > <a
        href="gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf"targe
        > t="_blank">gamesir.enorth.com.cn/images/uploadfiles/1035420017IQ.swf</a>
        Mosze super zabawa Purimowa.. Mój wynik to 129. A twój ?
        Łączę pozdrowienia.
        Szabat Szalom.
        KAZ.
        • kasiaprim Re: Purim... I.Q. 08.03.03, 14:50
          A ja, biedny przepracowany i przez robote, w ktorej nawet teraz jestem,
          wykonczony zuczek- mam 124. Buuuuuuu....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka