Dodaj do ulubionych

Autobusem w tramwaj

IP: *.devs.futuro.pl 03.11.06, 12:30
Tylko dzięki temu, że w autobusie nie było pasażerów, a tramwajem podróżowało
zaledwie kilka osób, obyło się bez ofiar podczas wczorajszego wypadku na
rondzie u zbiegu ulic Broniewskiego i Kilińskiego w Łodzi.

Była godzina 8.42, gdy zjeżdżający z ronda w kierunku pętli na Chojnach
tramwaj linii 1 zderzył się z piętrowym wycieczkowym autobusem z Katowic.

- Wyglądało to tak, jakby kierowca autokaru nie zauważył tramwaju - mówi
świadek wypadku.

Autobus jechał ulicą Broniewskiego w kierunku al. Rydza-Śmigłego i uderzył w
bok pierwszego wagonu. Siła uderzenia spowodowała, że wagon wypadł z szyn. Z
uszkodzonego autokaru zaczęło wyciekać paliwo. Trzeba było wezwać na pomoc
strażaków.

W wypadku lekko ranni w głowę zostali motorniczy i kierowca autobusu. 56-
letni pasażer tramwaju doznał niegroźnych obrażeń dłoni. Poszkodowanych
lekarz pogotowia opatrzył na miejscu. Wcześniej policjanci wlepili kierowcy
autokaru mandat w wysokości 500 złotych.

Ruch został wstrzymany aż na trzy godziny. Tramwaje linii 1 zjeżdżały do
pętli przy ul. Niższej, a do pętli Chojny kursowała komunikacja zastępcza.

Mocno uszkodzony tramwaj został odholowany do zajezdni. Trwa liczenie strat.

lodz.naszemiasto.pl/zdjecie/664484_40_1.html - fota wywalonego tramwaju
Obserwuj wątek
    • teufel Re: Autobusem w tramwaj 03.11.06, 12:50
      www.toya.net.pl/~lokalny/multimedia/NEWS/02_11_2006/E_01.wmv
    • Gość: belyall Re: Autobusem w tramwaj IP: *.devs.futuro.pl 03.11.06, 15:23
      Na tym rondzie raz na jakiś czas dochodzi do wypadków i zwykle są poważne. A
      przyczyna zawsze ta sama, ktoś próbuje przejechać przed tramwajem (bo może się
      zdąży).
      • Gość: Guliver Re: Autobusem w tramwaj IP: *.man.lodz.pl 03.11.06, 17:30
        Szczęście w nieszczęściu, że nie zmodernizowany...
        • camelot Re: Autobusem w tramwaj 03.11.06, 18:29
          A może by wreszcie na tym rondzie gdzie jest wiele takich samych wypadków
          zainstalować światła wzbudzane przez tramwaj.
          • tomasz.bu Re: Autobusem w tramwaj 03.11.06, 18:39
            Jest to wynalazek, który wedle oficjalnych poglądów ZDiT - nie istnieje. Tak
            więc - niestety, ale "siem nie da", tak jak nie da się w conajmniej kilkunastu
            kluczowych miejscach w mieście. Na Pabianickiej nie dało się do tego stopnia,
            że wybudowano specjalnie estakadę nad torami, żeby tylko udowodnić, że naprawdę
            się nie da...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka