Dodaj do ulubionych

Wierzycie w przesądy?

06.07.07, 15:18
Bo ja nie. Ale jak się właśnie zorientowałem że w przyszły piątek 13-go będę
leciał samolotem to trochę mi tak jakoś...
Obserwuj wątek
    • aaa202 Weź w podróż 06.07.07, 15:23
      dla odczynienia sól do rozsypywanie, czarnego kota i rudą zakonnicę w ciąży.
      • cassani a LOT of troubles 06.07.07, 15:28
        zaproponował trasę W-Wa-Paryż dla 2 osób w cenie 4095 zł. To niezła oferta :)
        • barracuda7110 Luggage On Tarmac 06.07.07, 20:23
          Za Twoje ubezpieczenie można polecieć po 7 razy w każdą stronę i jeszcze na
          wódkę zostanie.
      • cassani Re: Weź w podróż 06.07.07, 15:29
        a gdzie ma być ruda ta zakonnica?
        • aaa202 Ruda zakonnica? W podręcznym oczywiście. 06.07.07, 15:46
          Ja mam ubezpieczenie na życie. Zawarli je dla mnie moi rodzice, kiedy miałam 17
          lat. Widać, były rokowania, że warto ubezpieczenie mieć. Niestety, żyję nadal,
          ubezpieczenie kosztuje, a po moim zdechu wstępni mogą liczyć na 30 tysięcy.
          Naprawdę warto mnie katrupić dla takiej kasy?
          • cassani jak mnie zatłuką 06.07.07, 15:59
            to małżonka skasuje 6 dych! Pilnuję się i nie zasypiam bez noża pod poduszką!
            • aaa202 Czyli jakiś samochód za Ciebie można kupić 06.07.07, 16:17
              a za mnie co? Logana.
          • vauban aaa, nie warto rzecz jasna 07.07.07, 00:44
            Mnie wyceniają obecnie na 28 000, a płacę 1000 rocznie. I na dodatek, ja z tego
            na pewno nic mieć nie będę :(
    • dziad_borowy Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 15:39
      Ja jestem bardzo przesadny i mysle, ze tego dnia wdepne noga w molo. Czy ruda
      zakonnica i mi pomoze?
      Dzierżż!!!
      • aaa202 Na molo nogi bolo 06.07.07, 15:48
        Zakonnica z reguły unosi się na wodzie i nie tonie. Powinna pomóc.
      • cassani oh molo!!! 06.07.07, 16:00
        polecam śniadanko na tym malutkim molo po lewej (przed Atelier Osieckiej) -
        Danio, Maślanka truskawkowa i bułeczka! A do tego szum mew czy morza.
        • aaa202 A bo to jedno molo na świecie? 06.07.07, 16:26
          • longeta Re: A bo to jedno molo na świecie? 06.07.07, 16:33
            Przytaknij że tak!
            I przestań się nabijać z kaszanki,on teraz leci;-)
    • longeta Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 16:15
      :-)))
      Podróże kształcą,może dzięki temu nie będziesz miał takich"dylematów",a swoją
      drogą to dziwne że jeszcze w przesądy wierzysz a wyśmiewasz się z kościoła:-)
    • markus.kembi Nie 06.07.07, 16:44
    • lavinka Garść Dziwnych Japońskich Przesądów!-Kichanie 06.07.07, 17:28
      Ale nie powiem bym wierzyła.... zwłaszcza o nie myciu włosów ;-)))
      Najbardziej podoba mi się przesąd o kichaniu :)

      "The Nightless City or the History of the Yoshiwara Yukwaku, str. 188:
      Garść Dziwnych Japońskich Przesądów:

      1. Jeśli uszy cię swedzą, to znaczy to, że coś pomyślnego się wydarzy. Rankiem -
      prawe ucho, a wieczorem - lewe.
      2. Kichanie oznacza:
      - jeden raz - ktoś cię potajemnie chwali,
      - dwa razy - ktoś cię za plecami obmawia,
      - trzy razy - ktoś się w tobie zakochał,
      - cztery razy - masz katar.
      [...]
      4. Ten, kto wrzuca do ognia czyjeś obcięte paznokcie albo włosy z czyjejś głowy,
      oszaleje.
      [...]
      7. Jak rozpoznać płeć dzieciątka zanim się narodzi. Kiedy dostaniesz amulet (aby
      zapewnić bezpieczny poród) ze świątyni Kannon (bogini miłosierdzia) w Asakusa,
      jeśli papier wewnątrz paczuszki będzie czerwony, to urodzi się dziewczynka, ale
      jeśli zielony, to urodzi się chłopiec. Mowią też, że jeśli rankiem pierwszego
      dnia miesiąca, w którym ma nastąpić poród, przyjdzie w gościnę mężczyzna, to
      urodzi się chłopiec, a jeśli kobieta - urodzi się dziewczynka.
      Jeśli suma lat małżenstwa jest podzielna przez trzy bez reszty, urodzi się
      dziewczynka, ale jeśli zostaje reszta, chłopiec się urodzi.
      Jeśli mające się narodzić dziecko zostało poczęte w jednym roku, a narodziny
      mają nastąpić w następnym roku, lata wieku rodziców należy dodać do siebie, do
      sumy dodać jeden rok, i wynik podzielić przez trzy.
      Jeśli ciężarna zapyta swoje dziecko (nie jest istotne, czy jest to chłopiec czy
      dziewczynka): Mame ka adzuki ka? (Zwykła fasolka czy fasolka azuki?), a dziecko
      odpowie "Zwykła fasolka", urodzi się dziewczynka, ale jeśli odpowiedzią będzie
      "Azuki", to chłopiec się urodzi.
      8. Jeśli będziesz nosić koszyk na głowie jako kapelusz, twoje ciało
      skarłowacieje, a jeśli wdepniesz w końskie łajno, będziesz wysoki.
      [...]
      10. Kiedy spotkasz kogoś, kto cierpi na zapalenie spojówek, i ta osoba będzie ci
      się przyglądać, a ty nie odpowiesz jej spojrzeniem, sam złapiesz tę chorobe.
      11. Kiedy natkniesz się na procesję pogrzebową, powinieneś ukryć swoje kciuki,
      inaczej twoi rodzice umrą.
      12. Jeśli kobieta będzie myć włosy w dniu konia (Uma no hi), oszaleje.
      13. Ten, kto nie ma łaskotek, jest dzieckiem z nieprawego łoża.
      14. Jeśli nie będziesz obcinać paznokcia u małego palca, nie będziesz zapominalski.
      15. Jeśli będziesz usuwać skórny brud (aka) z pępka (heso), przeziębisz się.
      [...]
      23. Jeśli kobieta myje włosy podczas swojej miesięcznej niedyspozycji, umrze na
      palącą goraczkę.
      [...]
      25. Żeby przyspieszyć menstruację, nawlecz igłę czerwoną nitką i wbij ją w
      ścianć klozetu. Aby opoznić okres, nadepnij na trzy ziarna fasolki azuki albo
      przejdź przez miedzę. Połknięcie ziarna fasolki azuki też jest skuteczne.
      26. Jeśli ktoś umieści grzyb na swoim pępku, i będzie go tam trzymać, to nie
      będzie mieć morskiej choroby.
      [...]
      29. Jeśli będziesz trzęść nogami, zostaniesz biedakiem.
      [...]
      31. Jeśli będziesz obcinać paznokcie w nocy, lis rzuci na ciebie urok.
      32. Kobieta, której włosy się kręcą, jest lubieżna.
      33. Mów o swojej własnej śmierci, a dożyjesz późnego wieku.
      [...]
      36. Ten, kto krwawi z nosa lub oczu, kiedy wspina się na wysoką górę, jest złym
      człowiekiem.
      [...]
      40. Ten, kto goli swoje nogi, nie będzie mógł szybko uciekać w razie potrzeby.
      [...]
      43. Uderz kogoś w piersi, a nie przeżyjesz trzech lat.
      44. Jeśli ktoś obleje cię wodą od mycia rąk, nie przeżyjesz trzech lat.
      [...]
      50. Jeśli dwie ciężarne kobiety bedą mieszkać w jednym domu, jedna z nich umrze
      wraz ze swoim dzieckiem albo poroni.
      [...]
      52. Jeśli ktoś będzie pluł w klozecie, oślepnie.
      [...]
      54. Jeśli oblejesz kogoś wodą od mycia rąk (patrz też nr 44), to twoje dziecko
      urodzi się bez rąk.
      55. Jeśli nabawisz się łaskotek na podeszwach stóp, zostaniesz biedakiem.
      [...]
      71. Jeśli nie chcesz już więcej płodzić dzieci, kiedy nazywasz swoje ostatnie
      dziecko, użyj w imieniu znaku tome (zatrzymywać się, stawać) albo kiwa (dojść do
      kresu, kraniec). Ta metoda jest niezwykle skuteczna.
      [...]
      75. Jeśli kobieta czyści klozet i wymiata z niego, będzie miała lekki porod."

      źródło: Anna Zalewska
      • lavinka rada dla panów-nie pluj w klozecie bo oślepniesz n 06.07.07, 17:30

      • szprota Z tego wynika 06.07.07, 20:59
        że ktoś mnie ustawicznie obgaduje. Zawsze kicham po dwa razy.
        • longeta Re: Z tego wynika 06.07.07, 21:02
          szprota napisała:

          > że ktoś mnie ustawicznie obgaduje. Zawsze kicham po dwa razy.

          Może to cassani z lotu ptaka;-)
          • szprota Nie miałam okazji 06.07.07, 21:10
            poznać lotu ptaka Cassaniego na tyle, by czuł się w prawach do obgadywania mnie.
            • longeta Re: Nie miałam okazji 06.07.07, 21:17
              szprota napisała:

              > poznać lotu ptaka Cassaniego na tyle, by czuł się w prawach do obgadywania mnie

              Eee,żartowałem;-)
              Ale latać każdy może,tak jak śpiewać:-)
              www.youtube.com/watch?v=t7tTpow2fLo&mode=related&search=
      • rozmowy_kontrolowane Re: Garść Dziwnych Japońskich Przesądów!-Kichanie 07.07.07, 07:29
        lavinka napisała:
        > 32. Kobieta, której włosy się kręcą, jest lubieżna.

        Hhhh, czy to komplement czy obelga?
        Bo mam kręcone.
    • nett1980 Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 20:10
      www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4280530.html my sie z przesadow
      smiejemy ,a ci boja sie o swoje penisy na serio...
      "Za pomocą SMS-ów Sudańczycy uprzedzali się nawzajem, że te grzebienie w
      rzeczywistości są "kontrolowanymi przez laser robotami chirurgicznymi",
      które "przez głowę przedostają się do penisa". Do utraty członka mogło dojść,
      nawet jeśli się nie kupiło grzebienia - wystarczyło porozmawiać z przysłanym
      przez syjonistów akwizytorem, a sygnałem do wysłania cyborga do ataku było samo
      podanie mu ręki."
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka