cassani 06.07.07, 15:18 Bo ja nie. Ale jak się właśnie zorientowałem że w przyszły piątek 13-go będę leciał samolotem to trochę mi tak jakoś... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aaa202 Weź w podróż 06.07.07, 15:23 dla odczynienia sól do rozsypywanie, czarnego kota i rudą zakonnicę w ciąży. Odpowiedz Link Zgłoś
cassani a LOT of troubles 06.07.07, 15:28 zaproponował trasę W-Wa-Paryż dla 2 osób w cenie 4095 zł. To niezła oferta :) Odpowiedz Link Zgłoś
barracuda7110 Luggage On Tarmac 06.07.07, 20:23 Za Twoje ubezpieczenie można polecieć po 7 razy w każdą stronę i jeszcze na wódkę zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
aaa202 Ruda zakonnica? W podręcznym oczywiście. 06.07.07, 15:46 Ja mam ubezpieczenie na życie. Zawarli je dla mnie moi rodzice, kiedy miałam 17 lat. Widać, były rokowania, że warto ubezpieczenie mieć. Niestety, żyję nadal, ubezpieczenie kosztuje, a po moim zdechu wstępni mogą liczyć na 30 tysięcy. Naprawdę warto mnie katrupić dla takiej kasy? Odpowiedz Link Zgłoś
cassani jak mnie zatłuką 06.07.07, 15:59 to małżonka skasuje 6 dych! Pilnuję się i nie zasypiam bez noża pod poduszką! Odpowiedz Link Zgłoś
aaa202 Czyli jakiś samochód za Ciebie można kupić 06.07.07, 16:17 a za mnie co? Logana. Odpowiedz Link Zgłoś
vauban aaa, nie warto rzecz jasna 07.07.07, 00:44 Mnie wyceniają obecnie na 28 000, a płacę 1000 rocznie. I na dodatek, ja z tego na pewno nic mieć nie będę :( Odpowiedz Link Zgłoś
dziad_borowy Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 15:39 Ja jestem bardzo przesadny i mysle, ze tego dnia wdepne noga w molo. Czy ruda zakonnica i mi pomoze? Dzierżż!!! Odpowiedz Link Zgłoś
aaa202 Na molo nogi bolo 06.07.07, 15:48 Zakonnica z reguły unosi się na wodzie i nie tonie. Powinna pomóc. Odpowiedz Link Zgłoś
cassani oh molo!!! 06.07.07, 16:00 polecam śniadanko na tym malutkim molo po lewej (przed Atelier Osieckiej) - Danio, Maślanka truskawkowa i bułeczka! A do tego szum mew czy morza. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: A bo to jedno molo na świecie? 06.07.07, 16:33 Przytaknij że tak! I przestań się nabijać z kaszanki,on teraz leci;-) Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 16:15 :-))) Podróże kształcą,może dzięki temu nie będziesz miał takich"dylematów",a swoją drogą to dziwne że jeszcze w przesądy wierzysz a wyśmiewasz się z kościoła:-) Odpowiedz Link Zgłoś
lavinka Garść Dziwnych Japońskich Przesądów!-Kichanie 06.07.07, 17:28 Ale nie powiem bym wierzyła.... zwłaszcza o nie myciu włosów ;-))) Najbardziej podoba mi się przesąd o kichaniu :) "The Nightless City or the History of the Yoshiwara Yukwaku, str. 188: Garść Dziwnych Japońskich Przesądów: 1. Jeśli uszy cię swedzą, to znaczy to, że coś pomyślnego się wydarzy. Rankiem - prawe ucho, a wieczorem - lewe. 2. Kichanie oznacza: - jeden raz - ktoś cię potajemnie chwali, - dwa razy - ktoś cię za plecami obmawia, - trzy razy - ktoś się w tobie zakochał, - cztery razy - masz katar. [...] 4. Ten, kto wrzuca do ognia czyjeś obcięte paznokcie albo włosy z czyjejś głowy, oszaleje. [...] 7. Jak rozpoznać płeć dzieciątka zanim się narodzi. Kiedy dostaniesz amulet (aby zapewnić bezpieczny poród) ze świątyni Kannon (bogini miłosierdzia) w Asakusa, jeśli papier wewnątrz paczuszki będzie czerwony, to urodzi się dziewczynka, ale jeśli zielony, to urodzi się chłopiec. Mowią też, że jeśli rankiem pierwszego dnia miesiąca, w którym ma nastąpić poród, przyjdzie w gościnę mężczyzna, to urodzi się chłopiec, a jeśli kobieta - urodzi się dziewczynka. Jeśli suma lat małżenstwa jest podzielna przez trzy bez reszty, urodzi się dziewczynka, ale jeśli zostaje reszta, chłopiec się urodzi. Jeśli mające się narodzić dziecko zostało poczęte w jednym roku, a narodziny mają nastąpić w następnym roku, lata wieku rodziców należy dodać do siebie, do sumy dodać jeden rok, i wynik podzielić przez trzy. Jeśli ciężarna zapyta swoje dziecko (nie jest istotne, czy jest to chłopiec czy dziewczynka): Mame ka adzuki ka? (Zwykła fasolka czy fasolka azuki?), a dziecko odpowie "Zwykła fasolka", urodzi się dziewczynka, ale jeśli odpowiedzią będzie "Azuki", to chłopiec się urodzi. 8. Jeśli będziesz nosić koszyk na głowie jako kapelusz, twoje ciało skarłowacieje, a jeśli wdepniesz w końskie łajno, będziesz wysoki. [...] 10. Kiedy spotkasz kogoś, kto cierpi na zapalenie spojówek, i ta osoba będzie ci się przyglądać, a ty nie odpowiesz jej spojrzeniem, sam złapiesz tę chorobe. 11. Kiedy natkniesz się na procesję pogrzebową, powinieneś ukryć swoje kciuki, inaczej twoi rodzice umrą. 12. Jeśli kobieta będzie myć włosy w dniu konia (Uma no hi), oszaleje. 13. Ten, kto nie ma łaskotek, jest dzieckiem z nieprawego łoża. 14. Jeśli nie będziesz obcinać paznokcia u małego palca, nie będziesz zapominalski. 15. Jeśli będziesz usuwać skórny brud (aka) z pępka (heso), przeziębisz się. [...] 23. Jeśli kobieta myje włosy podczas swojej miesięcznej niedyspozycji, umrze na palącą goraczkę. [...] 25. Żeby przyspieszyć menstruację, nawlecz igłę czerwoną nitką i wbij ją w ścianć klozetu. Aby opoznić okres, nadepnij na trzy ziarna fasolki azuki albo przejdź przez miedzę. Połknięcie ziarna fasolki azuki też jest skuteczne. 26. Jeśli ktoś umieści grzyb na swoim pępku, i będzie go tam trzymać, to nie będzie mieć morskiej choroby. [...] 29. Jeśli będziesz trzęść nogami, zostaniesz biedakiem. [...] 31. Jeśli będziesz obcinać paznokcie w nocy, lis rzuci na ciebie urok. 32. Kobieta, której włosy się kręcą, jest lubieżna. 33. Mów o swojej własnej śmierci, a dożyjesz późnego wieku. [...] 36. Ten, kto krwawi z nosa lub oczu, kiedy wspina się na wysoką górę, jest złym człowiekiem. [...] 40. Ten, kto goli swoje nogi, nie będzie mógł szybko uciekać w razie potrzeby. [...] 43. Uderz kogoś w piersi, a nie przeżyjesz trzech lat. 44. Jeśli ktoś obleje cię wodą od mycia rąk, nie przeżyjesz trzech lat. [...] 50. Jeśli dwie ciężarne kobiety bedą mieszkać w jednym domu, jedna z nich umrze wraz ze swoim dzieckiem albo poroni. [...] 52. Jeśli ktoś będzie pluł w klozecie, oślepnie. [...] 54. Jeśli oblejesz kogoś wodą od mycia rąk (patrz też nr 44), to twoje dziecko urodzi się bez rąk. 55. Jeśli nabawisz się łaskotek na podeszwach stóp, zostaniesz biedakiem. [...] 71. Jeśli nie chcesz już więcej płodzić dzieci, kiedy nazywasz swoje ostatnie dziecko, użyj w imieniu znaku tome (zatrzymywać się, stawać) albo kiwa (dojść do kresu, kraniec). Ta metoda jest niezwykle skuteczna. [...] 75. Jeśli kobieta czyści klozet i wymiata z niego, będzie miała lekki porod." źródło: Anna Zalewska Odpowiedz Link Zgłoś
szprota Z tego wynika 06.07.07, 20:59 że ktoś mnie ustawicznie obgaduje. Zawsze kicham po dwa razy. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Z tego wynika 06.07.07, 21:02 szprota napisała: > że ktoś mnie ustawicznie obgaduje. Zawsze kicham po dwa razy. Może to cassani z lotu ptaka;-) Odpowiedz Link Zgłoś
szprota Nie miałam okazji 06.07.07, 21:10 poznać lotu ptaka Cassaniego na tyle, by czuł się w prawach do obgadywania mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
longeta Re: Nie miałam okazji 06.07.07, 21:17 szprota napisała: > poznać lotu ptaka Cassaniego na tyle, by czuł się w prawach do obgadywania mnie Eee,żartowałem;-) Ale latać każdy może,tak jak śpiewać:-) www.youtube.com/watch?v=t7tTpow2fLo&mode=related&search= Odpowiedz Link Zgłoś
rozmowy_kontrolowane Re: Garść Dziwnych Japońskich Przesądów!-Kichanie 07.07.07, 07:29 lavinka napisała: > 32. Kobieta, której włosy się kręcą, jest lubieżna. Hhhh, czy to komplement czy obelga? Bo mam kręcone. Odpowiedz Link Zgłoś
nett1980 Re: Wierzycie w przesądy? 06.07.07, 20:10 www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4280530.html my sie z przesadow smiejemy ,a ci boja sie o swoje penisy na serio... "Za pomocą SMS-ów Sudańczycy uprzedzali się nawzajem, że te grzebienie w rzeczywistości są "kontrolowanymi przez laser robotami chirurgicznymi", które "przez głowę przedostają się do penisa". Do utraty członka mogło dojść, nawet jeśli się nie kupiło grzebienia - wystarczyło porozmawiać z przysłanym przez syjonistów akwizytorem, a sygnałem do wysłania cyborga do ataku było samo podanie mu ręki." Odpowiedz Link Zgłoś