Gość: rozbitek IP: *.toya.net.pl 22.04.08, 20:52 Jak zwykle - kolejne zaniedbanie Jaśnie Pana Prezydenta.. Szkoda słów.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: kinoman Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: 194.88.245.* 22.04.08, 21:37 Marszłki myśłą wyłacznie o obsadzaniu stanowisk swoimi kolesiami reszta im wisi to kolejny przykład pustosłowia Fisiaka i spolki Odpowiedz Link Zgłoś
hubar Czy Łódź straci Se-ma-fora? 22.04.08, 21:51 Jeśli Se-ma-for wyprowadzi się z Łodzi, będzie to kolejny sukces Pana pRezydenta Kropiwnickiego... Kiedy doczekamy się gospodarza Łodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lupus Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.08, 21:59 Zapraszamy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łodzianin Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.08, 22:49 Panią Hibner pragnę poinformować, że istnieje możliwość, która tej pani wydaje się niemożliwa :) Nie wiem, na ile piśmienna jest pani Hibner, ale jeśli umie czytać, to niech sięgnie do unijnych przepisów o pomocy publicznej dla przedsiębiorców. Proponuję sprawdzenie regulacji dotyczącej pomocy przeznaczonej na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Generalnie, jeśli chodzi o panią Hibner, to proponuję mniej siedzenia w kościele, a więcej przy książkach. O ile oczywiście prawdziwe jest w przypadku pani Hibner założenie, że jest to osoba piśmienna. W przeciwnym razie siedzenie przy książkach byłoby równie pożyteczne w jej wykonaniu, co siedzenie w kościele. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joachim mierzwa Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.4web.pl 23.04.08, 03:01 przykro mi to mowic - ale musze Ci powiedziec ze niejaka p. hibner 'pismienna' ani "czytata' specjalnie nie jest. wolny czas dzieli miedzy - jak trafnie to zauwazyles - kosciol - a kiedys i pokazy mody - lecz tylko łódzkie - teraz jako ze mniej tego - raczej chyba sledzi 'mode na sukces' nie liczylbym na zbyt wiele Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.08, 14:35 Zanim przystapisz następnym razem do krytyki kogokolwiek, zapoznaj się dokładnie z dziedzina, ktoej dotyczy komentowany artykuł. Otóż w omawianej sprawie, o ty czy nieruchomość może, czy tez nie może by oddana w posiadanie zależne spółce takiej jak Se-ma-for decydują przepisy zawarte w ustawie o gospodarce nieruchomościami!!!! Nie wyskakuj więc Koleś z krytyka Pani Hibner...bo nie dorastasz jej do stóp. A takie pseudofachowe komentarze o prawie unijnym to możesz "sprzedawać" swoim niedouczonym znajomym. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Edziu Cala prawda ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.08, 23:29 Moi drodzy komentatorzy. Prawda jest zupelnie inna niz opisuje to ta gazecina ! Se-ma-for jest spolka handlowa i moze sobie sama znalezc miejsce w kt bedzie prowadzila swoja badz co badz dochodowa dzialalnosc. A nie z zadaniami do wladz miasta wystepuja zeby im siedzibe znalezli !!! Co to ma znaczyc ! To kazdemu przedsiebiorcy ma prezydent siedzibe znalezc i jeszcze za darmo oddac ! To ja tez chce, pewnie sklepikarze z remontowanej zachodniej tez by chcieli i kupcy z Barlickiego.Zarabiaja naprawde niezle pieniadze i stac ich na wynajecie sobie siedziby ! Niech Pan Zmudzki ruszy dupe a nie warunki miastu stawia ! Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Cala prawda ! 23.04.08, 01:58 Edziu napisał(a): To ja tez > chce, ----------------------------------------------- Edziu, a zrobiłeś jakiś oskarowy film? Nie? To odstaw piwko, rusz dupę sprzed telewizora i spróbuj wypromować jakoś to zapyziałe miasteczko zamiast bigota, który tu rządzi i wtedy pogadamy, bo na razie to tylko robisz obciach i nic nie rozumiesz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: To chyba żart Re: Cala prawda ! IP: *.profiline.pl 23.04.08, 08:50 Nie przesadzaj z tym Oskarem, którego dostali anglicy a nie Wy Polacy. Wy Polacy byliście tylko wyrobnikami czyli chińczykami, w tym całym interesie.Przypomnij sobie dowpciśnisiu w jakich warunkach pracowaliscie, jak byliście poniżani.Krótka masz pamięć człowieku.I jeszcze raz proszę nie przesadzaj z tym oskarem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Edziu Re: Cala prawda ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.08, 08:51 Wirusie drobny ! Widze, ze Ty nie wiele rozumiesz. Zmudzki to nieudacznik i obudzil sie z reka w nocniku jak mu wypowiedzieli lokal na Pabianickiej. Stawia warunki miastu bo ma Oskara w reku i to jest jego mocna karta przetargowa. Co to za szef co sam doprowadzil firme do takiego stanu ze moze pomieszczen nie miec. A podmioty prywatne traktujmy na rowni. Jest wielu kt to miasto wypromowali i potrafili zalatwic tak banalna rzecz jak siedzibe dla swojej firmy. Zmudzki jest zenujacy... Odpowiedz Link Zgłoś
vazz Re: Cala prawda ! 23.04.08, 09:06 Gość portalu: Edziu napisał(a): >Co to za szef co sam > doprowadzil firme do takiego stanu ze moze pomieszczen nie miec. Hmm, co z niego za szef, że Semafor jest współtwórcą oskarowego filmu? Głupoty piszesz chcąc równo traktować np.manufakture i sklep biedronka. Przyznaj się, pracujesz w magistracie? Bo prezentujesz typ myślenia jak rasowy urzędas (dużo ładnie gada,ale tak naprawdę sa to pierdoły). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o własnie Re: Cala prawda ! IP: *.profiline.pl 23.04.08, 08:46 I to jest bardzo mądra i sensowna wypowiedź.Nareszcie ktoś sensownie wpowiedział sie w kwestii p.Zmudzkiego. P.Żmudzki weź się pan do roboty,pan nie ma żadnej inicjatywy, pan ciągle wyciąga rękę do władz, a niby z jakiejh racji prywatnej spółce władze miasta mają dać pomieszczenia.Miał pan bardzo dużo czasu i należło o lokalizacji i innych sprawach związanych z zarządzaniem studia myśleć cały czas.Pan jest nieudacznikiem i ja się nie zgadzam,aby Pan otrzymywał za darmo lokal na studio. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darek Na pierdoły jest na Se-ma-fora nie. IP: *.toya.net.pl 23.04.08, 00:14 Władze Łodzi mają kase na winansowanie pomników zmian nazw ulic wycieczki,plakaty i inne pierdoły ale żeby pomagać takim perłkom jak Se-ma-for to nie.Jak przemówic do rozumu tym decyzyjnym debilom? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bankrut Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.lodz.mm.pl 23.04.08, 06:37 bo ten wieczny opie..cz zwany prezydentem miasta łodzi niejaki kropiwnicki swego dupska nie ruszy z krzesła aby coś zdziałać. i co gorsza za swe zaśmiergłe lenistwo pobiera wynagrodzenie z naszych podatków. kiedy wreszcie mieszkańcy łodzi usuną tego obiboka ze stołka prezydenta miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: literka_m Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: 81.15.180.* 23.04.08, 07:15 i bardzo dobrze. nie bardzo rozumiem, dlaczego mieliby dostawac jakas pomoc od miasta ? z jakiej paki. ze co, ze oskar ? dla brytyjczykow o ole dobrze pamietam. a pabianice to co gorsze od Lodzi ? tredowate ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: op Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.toya.net.pl 23.04.08, 08:01 nie no, to Potockiej zalatwili "raz dwa" a tutaj takie problemy ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ingo Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: 212.160.240.* 23.04.08, 08:31 K... czy władze w tym mieście zaczną wreszcie coś robić i myśleć. Czy marszałek województwa robi to specjalnie. Skąd ta bezmyślność i indolencja łódzkich urzędników!!!! Wszędzie trzeba ich prowadzić za ręke i pilnowac, zero własnej inicjatywy czy jest wreszci esposób na tych ćwoków!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.me.entel.pl 23.04.08, 08:49 Nie rozumiem jakim prawem miasto ma pomagac prywatnej spolce (np.przekazujac siedzibe za symboliczna zlotowke!) niezaleznie od tego czy dostala oskara czy nie. Ten Pan szef Se-ma-fora to chyba za bardzo oglada sie w tyl pamietajac czasy kiedy wszystko mial za darmo. Panie Zmudzki czasy sie zmienily a Pan kieruje prywatna firma wiec jako prywatna firma niech Pan radzi sobie sam tak jak tysiace innych. Ja nie rozumiem jak mozna w taki sposob szantazowac miasto...bo to dla mnie szantaz jest Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brawo Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.profiline.pl 23.04.08, 08:52 Brawo słuszna wypowiedź , w pełni popieram Odpowiedz Link Zgłoś
vazz Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? 23.04.08, 09:32 Nie uważasz,że Łódz ma coś z tego,że Semafor jest tutaj? To ty sie patrzysz za bardzo w tył i nie rozumiesz zasad promocji PR i wolnego rynku.Dla Łodzi koszt lokalu z pewnością jest mniejszy niż koszt ewentualnej wyprowadzki Semafora (tak,tak wizerunek można przeliczać na pieniądze). Poczytaj dokładnie kto sie zgłosił żeby dac lokal Semaforowi- Wrocław moim zdaniem miasto z najlepszym PR w Polsce, wiedza co robią. Potem będzie tylko narzekanie "uu Wrocław może, a my nie" Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? 23.04.08, 09:52 vazz napisał: nie rozumiesz zasad promocji PR --------------------------------------------- Daj spokój, te "edzie" i "asie" WIEDZą LEPIEJ, jak promować miasto... To jest właśnie elektorat Kropy, to samo (nie)myślenie... a potem zdziwienie, że tu zadupie wszechświata a inni czymś się mogą pochwalić. Łódzkie przygłupy, dalej głosujcie na Kropę i kropopodobnych! Do zobaczenia w Pabianicach, w Se - Ma - Forze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.me.entel.pl 23.04.08, 09:55 wirusx czy ja ciebie obrazam w dyskusji? Nie rozumiem troche takiego poziomu wymiany pogladow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asia Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.me.entel.pl 23.04.08, 09:52 Po pierwsze semafor jest firma prywatna wiec jako firma prywatna, ktora ma swoje wlasne dochody niech sobie te dochody wyda na nowa siedzibe. Po drugie o tym ze semafor nie ma siedziby slyszalam juz rok temu. Dlaczego szef tak "preznie" dzialajacego przedsiebiorstwa prywatnego przez rok nie znalazl miejsca dla siebie??? A to bylo jeszcze przed Piotrusiem i wilkiem wiec gadanie o oskarze w kontekscie siedziby jest dla mnie nie na miejscu. Po trzecie wyprowadzka samemu Semaforowi sie nie przysluzy. Semafor ma tutaj baze ludzi po asp ktorzy od lat z nim wspolpracuja i szef Zmudzki zdaje sobie z tego swietnie sprawe ze tych ludzi moze stracic. Wiec jak dla mnie starszenie przeprowadzka to pic na wode zeby wyludzic siedzibe za darmo. Odpowiedz Link Zgłoś
vazz Re: Czy Łódź straci Se-ma-fora? 23.04.08, 10:10 Gość portalu: asia napisał(a): > Po pierwsze semafor jest firma prywatna wiec jako firma prywatna, > ktora ma swoje wlasne dochody niech sobie te dochody wyda na nowa > siedzibe. Której obecność w miecie dodaje prestiżu temu miastu,a wyprowadzka jest dla miasta promocyjna/PRowską klęską. Po drugie o tym ze semafor nie ma siedziby slyszalam juz > rok temu. Dlaczego szef tak "preznie" dzialajacego przedsiebiorstwa > prywatnego przez rok nie znalazl miejsca dla siebie??? Bo to nie jest Bank nastawiony głównie na zysk, może Semafor miałby kase gdyby wyprodukowało kilka reklam, ale wtedy nie było by oscara- cos za cos. >A to bylo > jeszcze przed Piotrusiem i wilkiem wiec gadanie o oskarze w > kontekscie siedziby jest dla mnie nie na miejscu. Nie było oscar, a teraz jest w czym problem? Przedtem o Semaforze mniej osób wiedziało,a teraz wie więcej (tak samo jak o Łodzi), przedtem Semafor nie był tak cenny dla miasta jak jest teraz itp itd Po trzecie > wyprowadzka samemu Semaforowi sie nie przysluzy. Semafor ma tutaj > baze ludzi po asp ktorzy od lat z nim wspolpracuja i szef Zmudzki > zdaje sobie z tego swietnie sprawe ze tych ludzi moze stracic. Wiec > jak dla mnie starszenie przeprowadzka to pic na wode zeby wyludzic > siedzibe za darmo. Może tak może nie, uważam, że nawet dla prestiżu miasta dobrym by było gdyby to miasto same z siebie zaproponowałyby lokal, wtedy idzie jasny sygnał do innych, że miasto wspiera filmowców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roosevelt5 Czy można pogodzić jedno z drugim? IP: *.toya.net.pl 23.04.08, 10:53 Jedni piszą, że to firma prywatna. Inni dodają, że tworzy kulture idt. Wskazanie lokalu na działalność taką jaką zajmuje się Se-ma-for, wydaje mi się logiczne. Jednak czym innym jest typowy biznes a czym innym jest nietypowy. Se-ma-for robi biznes tworząc lub współtworząc kulture, a więc biznes nietypowy. Bez urazy, ale zwykły pojedyńczy biznes zarobkowy nie promuje miasta. Tworzenie warunków do rozwoju małego, średniego i dużego biznesu jest wizytówką miasta lub regionu. Wszystkie razem firmy mogą być przykładem tej wizytówki. Jednak Se-ma-for, może być jedną z tych firm, która pojedyńczo może promować nasze miasto. Jednak. Znam przypadek, w którym właśnie sklepikarz jest w sytuacji (w niedalekiej przyszłości) wyprowadzki (nie z własnej potrzeby). Proponowano tej osobie wybrać coś z oferty lokali do wynajęcia od miasta. Jednak czym innym jest wyszukać odpowiedni lokal, a czym innym na jakich warunkach będzie wynajmowany, kupiony* * - niepotrzebne skreślić. Jeśli urząd miasta ma problem z wyszukaniem, szef Se-ma-fora szuka na własną rękę. Co też właśnie robi. Po sukcesie jakim jest nagroda Oskara, Se-ma-for jest wizytówką miasta i jak to któś określił. Oskar jest kartą przetargową. Nie przypadkiem urzędnicy innych miast proponują przeprowadzkę. Można zgodzić się ze mną lub nie (każdy ma do tego prawo), ale wydaje mi się, że przeprowadzka do innego miasta będzie raczej antywizytówką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: velzak Czy Łódź straci Se-ma-fora? IP: *.alians.lodz.pl 23.04.08, 12:00 sadze, ze jest proste rozwiazanie! Semafor nalezy przeniesc do W-wy. Pracownicy beda dojezdzac "szybkim pociagiem", a lokomotywe beda prowadzic urzednicy z UMŁ, a po drodze moge ogladac filmy dlugometrazowe... Gadac sie nie chce, a do UM nie wchodzcie bo bedziecie mieli slome nawet w kieszeniach! Odpowiedz Link Zgłoś
netineti Firma prywatna 23.04.08, 15:17 Do wszystkich kretynów którzy pieprzą, że to firma prywatna i dlatego UM nie powinien się o nią martwić: no jak to, to wg. was od czego jest UM jak nie od przyciągania korzystnych inwestycji? Inne miasta jakoś tę "firmę prywatną" zapraszają z otwartymi ramionami. Ale nie, tu jest Łódź, tu się trzeba urzędników i włodarzy prosić i jeszcze znajdą się kretyni ktorzy się z tego cieszą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: literka_m Re: Firma prywatna IP: *.sttb.pl 23.04.08, 20:40 macie racje. dajcie mu za darmoche jakis pofbryczna ruine o przepraszam zabytek, niech wyremontuje i urzadzi sobie prawdziwe studio filmowe. za darmo. serio ps tylko przypilnujcie, zeby odrestaurowal zgodnie z arkanami sztuki :) Odpowiedz Link Zgłoś