Dodaj do ulubionych

Magistrat postraszył dyrektorów szkół

IP: *.retsat1.com.pl 12.10.08, 18:18
Pieniądze zbierają nauczyciele. Dyrektor przyjmuje je od wychowawcy. Żadna to praca. Wstydu nie mają.
Obserwuj wątek
    • Gość: nauczyciel Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 18:24
      "Niektóre firmy, oprócz bonusów dla szkoły (gotówka, meble, zniżki dla
      najbiedniejszych etc.) wypłacają prowizję dyrektorowi. Wtedy zazwyczaj
      podpisują z nim umowę o dzieło. Tym "dziełem" jest zebranie składek i
      wypełnianie polis w razie wypadków."

      a potem w pokoju nauczycielskim wisi pismo ponaglające wychowawców do
      szybszego zbierania składek, wychowawca niesie to do księgowej, która robi
      wpłatę, gdzie tu rola dyrektora? A tylko on dostanie prowizję.
      • Gość: wuefman Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 18:40
        A czym to sie rozni od łapówki bo nie wiem.
        Moze tym ze jest niby umowa na niby prace. To sprawa dla prokuratora
        i tyle.
    • Gość: gość pani dyrektor IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 18:50
      z mojej szkoły wręcz wydzierała sie na n-li poganiając ich do
      szybkiego zebrania składek, mocno wpływała im na ambicje mówiąc " co
      z was za wychowawcy, ze nie potraficie na czas zebrać składek"
      traz juz wiem dlaczego tak jej sie spieszyło
    • Gość: Dyro Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 18:58
      A firmy ktore dziłają na terenie szkoł to robią to za friko tak?
    • Gość: ejty Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.08, 19:36
      Akurat prowizje dostają księgowe. Nie wiem czy autor artykułu rozmawiał z jakimkolwiek agentem firmy ubezpieczeniowej, ale wiedziałby, że to od księgowej zależy która firma dostaje "grupówkę", a prowizje dla księgowych mają zatrzymać je przy swoich firmach...
      Rączka rączkę myje...
      • Gość: Anty-Kukułka Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 06:11
        Niemożliwe...nareszcie ktoś poruszył temat "Kukułki" :)) w tym
        artykule dotyczy to szkół, ale nie oszukujmy się. Temat ten dotyczy
        wszystkich firm państwowych (policja, straż, ZUS, etc), zwłaszcza o
        dużym zatrudnieniu. Księgowa, a jakże bierze, tak jak jej
        przełożeni, ale umowę o dzieło mają poszczególne pracownice Sekcji
        Płac, które bezpośrednio obsługują (wydają polisę, przygotowują
        wypłatę odszkodowania) zatrudnionych-ubezpieczonych. Za wybór
        ubezpieczyciela gruuuubą kasę nie bierze Księgowa, bo umowę
        podpisuje sam Pierwszy, albo jego merytoryczny Zastępca. No chyba,
        że jest tak pazerna, że zadba o przyznanie sobie wyłączności do
        podpisywania umów. Chociaż ostatnio "pękają" zarówno Ci, którzy
        dają, jak i Ci, którzy biorą. Tylko "płacówki" mają "czyste ręce",
        bo to one bezpośrednio pracują "na polisach".
        A dla mnie tak, czy inaczej to skandal z minionej epoki, w której o
        pewnych rzeczach lepiej nie mówić, bo "polecą łby". Dziwne, że
        wyspecjalizowane do tego organy administracyjne nie zaczęły jeszcze
        wąchać w tym temacie. Domyślam się nawet dlaczego :)) Też są objęci
        specjalnym programem ubezpieczeń pracowniczych :))
        • Gość: księgowa Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.10.08, 11:09
          Owszem dostaję 5% od odprowadzanych składek na podstawie umowy o
          zlecenia. Dostaję też PIT do rozliczenia. Nie widzę w tym nic
          dziwnego. Etycznych nauczycieli dopytuję się co z ich
          nieopodatkowanymi dochodami za korepetycje ? Ja ze swoich pieniędzy
          się rozliczam z US, wykazuję dodatkową pracę w odpowiednich
          oświadczeniach. Mam 40 godzin pracy, nie mam 2 m-cy wakacji. Nie mam
          też możliwości udzielać korepetycji a to co robię jest zgodne z
          prawem.
          • Gość: gość do pani ksiegowej IP: *.toya.net.pl 15.10.08, 11:59
            te 5% to za dodatkowo poświecony czas? czy w godzinach pracy?
            ...
            dyrektor wydzialu edukacji pewnie sprawdzi do konca dyrektorów i
            księgowe, za co takie wielkie prowizje? i czy wszystko zgodnie z
            prawem
            • Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 13:58
              W pracy jestem od 7:30 do 16:30 - 17:30 - codziennie, więc proszę
              sobie przeliczyć czy to w godzinach pracy czy po:))
            • Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 14:12
              Zapomniałam dodać, iż postaram się teraz stosować do godzin pracy i
              wszelkie sprawy z ubezpieczenia zalatwiać będę po 15:30. Niestety
              może się wtedy okazać, iż nie będę miała kogo obsłużyć, bo
              nauczycieli już dawno nie bedzie w pracy (i będzie trzeba dodatkowo
              przyjechać). Czy tego Państwo oczekują? Czy wyobrażają sobie
              Państwo, iż zmarł Wam ktoś bliski i księgowa nie chce Wam w
              godzinach pracy wypełnić deklaracji, tylko każe przyjść po 16?

              a co do sprawdzenie z UM - zapraszam. Umowę mam podpisaną.
              Pracownicy wybierali firmę ubezpiczeniową i składkę składając
              podpisy. Rozliczam PIT z tytułu umowy zlecenia. Wykazałam dodatkowe
              zatrudnienie w swoim oświadczeniu.
            • Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 14:12
              Zapomniałam dodać, iż postaram się teraz stosować do godzin pracy i
              wszelkie sprawy z ubezpieczenia zalatwiać będę po 15:30. Niestety
              może się wtedy okazać, iż nie będę miała kogo obsłużyć, bo
              nauczycieli już dawno nie bedzie w pracy (i będzie trzeba dodatkowo
              przyjechać). Czy tego Państwo oczekują? Czy wyobrażają sobie
              Państwo, iż zmarł Wam ktoś bliski i księgowa nie chce Wam w
              godzinach pracy wypełnić deklaracji, tylko każe przyjść po 16?

              a co do sprawdzenie z UM - zapraszam. Umowę mam podpisaną.
              Pracownicy wybierali firmę ubezpiczeniową i składkę składając
              podpisy. Rozliczam PIT z tytułu umowy zlecenia. Wykazałam dodatkowe
              zatrudnienie w swoim oświadczeniu.
    • Gość: gość wystarczy przejrzec oświadczenia majatkowe IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 19:46
      niektórych łódzkich krezusów- dochody z tzw. umów zleceń /
      oczywiście to sa dywidendy/ dochodza do kilkutysięcznych bonusów...
      jak to mozliwe? no wlaśnie
      jezeli jest tak,że dyrektorzy spedzaja w szkole kilkanascie godzin
      dziennie ;-) to jak jest możliwe wyciągniecie blisko 10 tysiecy z
      umowy zlecenia....fikcja
    • Gość: gość i powyższy fakt jest IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 19:48
      publiczną tajemnicą kto jest na kasę najbardziej pazerny
    • Gość: dr inż. Ach ci biedni nauczyciele... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 07:49
      marne 8 tys. prowizji.... toż to psie pieniądze...
      • Gość: nauczyciel Re: Ach ci biedni nauczyciele... IP: *.toya.net.pl 14.10.08, 19:41
        Gość portalu: dr inż. napisał(a):

        > marne 8 tys. prowizji.... toż to psie pieniądze...


        i zaraz nauczyciele

        nie nauczyciele, tylko dyrektorzy
    • Gość: j Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 09:46
      a kto bierze prowizję za ubezpieczenie majątkowe firm państwowych
      np. szkół , szpitali itd.
    • rzewski Inne płatne imprezy 13.10.08, 09:57
      Do ubezpieczeń dochodzą przymusowo organizowane płatne imprezy:
      wyjazdy, wizyty różnych cyrkowców, pseudowarsztaty. Tu też zbierają
      nauczyciele, a chyba nikt nie uwierzy, że na własną rękę organizują
      takie zbiórki i wybierają organizatora imprez.
      • Gość: TomTom Przedszkola też IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 12:29
        Choć prowizje są niższe (mniej dzieci)
      • Gość: naukrezus Re: Inne płatne imprezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 14:23
        Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko szukają cyrkowców,
        pseudowarsztatowców, organizatorów wycieczek i kokosy zbijają na prowizjach, ach
        jak to fajnie być nauczycielem!!! W imieniu wszystkich nauczycieli serdecznie
        dziękuje za życzenia w przeddzień naszego wspólnego święta, a .... zapraszam -
        każdy może skończyć studia pedagogiczne i być krezusem jak my.
        • and_nowak Koryto 13.10.08, 15:19
          Gość portalu: naukrezus napisał(a):
          > Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko
          > szukają cyrkowców, [...]

          Bez demagogii. Tylko nieliczni nauczyciele mają dostęp do koryta, a wśród
          mających dostęp nie wszyscy chcą korzystać.
          Niemniej jednak układ polegający na "umowie-zleceniu" dla dyrektora to korupcja
          w czystej formie. Korupcja, świństwo, łapówkarstwo.
          Podobnie się nieraz (nie zawsze) dzieje przy wyborze autora zdjęć szkolnych itd.
          Aha, ukończenie studiów pedagogicznych (są jakieś łatwiejsze?) nie oznacza
          dostępu do koryta.

          A w wasze święto szkoły powinny prowadzić normalne lekcje, a nie urządzać cyrki.
          To samo dotyczy innych zawodów.
          • Gość: nauczyciel Re: Koryto IP: *.toya.net.pl 14.10.08, 19:44
            and_nowak napisał:

            > Gość portalu: naukrezus napisał(a):
            > > Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko
            > > szukają cyrkowców, [...]
            >
            > Bez demagogii. Tylko nieliczni nauczyciele mają dostęp do koryta, a wśród
            > mających dostęp nie wszyscy chcą korzystać.
            > Niemniej jednak układ polegający na "umowie-zleceniu" dla dyrektora to korupcja
            > w czystej formie. Korupcja, świństwo, łapówkarstwo.
            > Podobnie się nieraz (nie zawsze) dzieje przy wyborze autora zdjęć szkolnych itd
            > .
            > Aha, ukończenie studiów pedagogicznych (są jakieś łatwiejsze?) nie oznacza
            > dostępu do koryta.

            możesz ukończyć politechnikę skoro to jest dla ciebie łatwiejsze i zrobić
            jeszcze 2-letni kurs pedagogiczny

            >
            > A w wasze święto szkoły powinny prowadzić normalne lekcje, a nie urządzać cyrki
            > .

            zgadzam się, my nauczyciele i tak musimy być w szkole, często nawet dłużej niż
            byśmy byli normalnie, wolne mają tylko uczniowie
        • Gość: rzewski Re: Inne płatne imprezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 20:32
          Naukrezus nie zrozumiał. Nie szukają i nie zbijają kokosów, tylko są
          zmuszani do akwizycji w ramach zajęć szkolnych przez bohaterów
          artykułu. Najlepsze życzenia na Dzień Edukacji Narodowej (d.
          Nauczyciela).
    • Gość: gosc Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.toya.net.pl 13.10.08, 19:06
      Pieniądze zbierają wychowawcy-ale muszą się rozliczyć albo z dyrektorem lub z kierownikiem adm w szkole.Nauczyciele nic z tego nie mają! A dotyczy to nie tylko ubezpieczenia, ale również zdjęć czy innych opłat(np ksero)
    • Gość: GOŚĆ Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.08, 09:18
      Każdy kto wykonuje pracę podpisuje umowę. Z PZU podpisuje się umowę
      zlecenia. Wynika to z odpowiedzialności. Taką umowę mają też tzw.
      płacówki, które zajmują się płacami pracowników. Uważam, iż jest to
      normalne. Z tych umów dostaje się rozliczenie roczne. Nie są więc to
      pieniądze z szarej strefy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka