Gość: aa IP: *.retsat1.com.pl 12.10.08, 18:18 Pieniądze zbierają nauczyciele. Dyrektor przyjmuje je od wychowawcy. Żadna to praca. Wstydu nie mają. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: nauczyciel Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 18:24 "Niektóre firmy, oprócz bonusów dla szkoły (gotówka, meble, zniżki dla najbiedniejszych etc.) wypłacają prowizję dyrektorowi. Wtedy zazwyczaj podpisują z nim umowę o dzieło. Tym "dziełem" jest zebranie składek i wypełnianie polis w razie wypadków." a potem w pokoju nauczycielskim wisi pismo ponaglające wychowawców do szybszego zbierania składek, wychowawca niesie to do księgowej, która robi wpłatę, gdzie tu rola dyrektora? A tylko on dostanie prowizję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuefman Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 18:40 A czym to sie rozni od łapówki bo nie wiem. Moze tym ze jest niby umowa na niby prace. To sprawa dla prokuratora i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość pani dyrektor IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 18:50 z mojej szkoły wręcz wydzierała sie na n-li poganiając ich do szybkiego zebrania składek, mocno wpływała im na ambicje mówiąc " co z was za wychowawcy, ze nie potraficie na czas zebrać składek" traz juz wiem dlaczego tak jej sie spieszyło Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dyro Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.08, 18:58 A firmy ktore dziłają na terenie szkoł to robią to za friko tak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ejty Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.08, 19:36 Akurat prowizje dostają księgowe. Nie wiem czy autor artykułu rozmawiał z jakimkolwiek agentem firmy ubezpieczeniowej, ale wiedziałby, że to od księgowej zależy która firma dostaje "grupówkę", a prowizje dla księgowych mają zatrzymać je przy swoich firmach... Rączka rączkę myje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anty-Kukułka Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 06:11 Niemożliwe...nareszcie ktoś poruszył temat "Kukułki" :)) w tym artykule dotyczy to szkół, ale nie oszukujmy się. Temat ten dotyczy wszystkich firm państwowych (policja, straż, ZUS, etc), zwłaszcza o dużym zatrudnieniu. Księgowa, a jakże bierze, tak jak jej przełożeni, ale umowę o dzieło mają poszczególne pracownice Sekcji Płac, które bezpośrednio obsługują (wydają polisę, przygotowują wypłatę odszkodowania) zatrudnionych-ubezpieczonych. Za wybór ubezpieczyciela gruuuubą kasę nie bierze Księgowa, bo umowę podpisuje sam Pierwszy, albo jego merytoryczny Zastępca. No chyba, że jest tak pazerna, że zadba o przyznanie sobie wyłączności do podpisywania umów. Chociaż ostatnio "pękają" zarówno Ci, którzy dają, jak i Ci, którzy biorą. Tylko "płacówki" mają "czyste ręce", bo to one bezpośrednio pracują "na polisach". A dla mnie tak, czy inaczej to skandal z minionej epoki, w której o pewnych rzeczach lepiej nie mówić, bo "polecą łby". Dziwne, że wyspecjalizowane do tego organy administracyjne nie zaczęły jeszcze wąchać w tym temacie. Domyślam się nawet dlaczego :)) Też są objęci specjalnym programem ubezpieczeń pracowniczych :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: księgowa Re: Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.10.08, 11:09 Owszem dostaję 5% od odprowadzanych składek na podstawie umowy o zlecenia. Dostaję też PIT do rozliczenia. Nie widzę w tym nic dziwnego. Etycznych nauczycieli dopytuję się co z ich nieopodatkowanymi dochodami za korepetycje ? Ja ze swoich pieniędzy się rozliczam z US, wykazuję dodatkową pracę w odpowiednich oświadczeniach. Mam 40 godzin pracy, nie mam 2 m-cy wakacji. Nie mam też możliwości udzielać korepetycji a to co robię jest zgodne z prawem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość do pani ksiegowej IP: *.toya.net.pl 15.10.08, 11:59 te 5% to za dodatkowo poświecony czas? czy w godzinach pracy? ... dyrektor wydzialu edukacji pewnie sprawdzi do konca dyrektorów i księgowe, za co takie wielkie prowizje? i czy wszystko zgodnie z prawem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 13:58 W pracy jestem od 7:30 do 16:30 - 17:30 - codziennie, więc proszę sobie przeliczyć czy to w godzinach pracy czy po:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 14:12 Zapomniałam dodać, iż postaram się teraz stosować do godzin pracy i wszelkie sprawy z ubezpieczenia zalatwiać będę po 15:30. Niestety może się wtedy okazać, iż nie będę miała kogo obsłużyć, bo nauczycieli już dawno nie bedzie w pracy (i będzie trzeba dodatkowo przyjechać). Czy tego Państwo oczekują? Czy wyobrażają sobie Państwo, iż zmarł Wam ktoś bliski i księgowa nie chce Wam w godzinach pracy wypełnić deklaracji, tylko każe przyjść po 16? a co do sprawdzenie z UM - zapraszam. Umowę mam podpisaną. Pracownicy wybierali firmę ubezpiczeniową i składkę składając podpisy. Rozliczam PIT z tytułu umowy zlecenia. Wykazałam dodatkowe zatrudnienie w swoim oświadczeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: księgowa Re: do pani ksiegowej IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.10.08, 14:12 Zapomniałam dodać, iż postaram się teraz stosować do godzin pracy i wszelkie sprawy z ubezpieczenia zalatwiać będę po 15:30. Niestety może się wtedy okazać, iż nie będę miała kogo obsłużyć, bo nauczycieli już dawno nie bedzie w pracy (i będzie trzeba dodatkowo przyjechać). Czy tego Państwo oczekują? Czy wyobrażają sobie Państwo, iż zmarł Wam ktoś bliski i księgowa nie chce Wam w godzinach pracy wypełnić deklaracji, tylko każe przyjść po 16? a co do sprawdzenie z UM - zapraszam. Umowę mam podpisaną. Pracownicy wybierali firmę ubezpiczeniową i składkę składając podpisy. Rozliczam PIT z tytułu umowy zlecenia. Wykazałam dodatkowe zatrudnienie w swoim oświadczeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość wystarczy przejrzec oświadczenia majatkowe IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 19:46 niektórych łódzkich krezusów- dochody z tzw. umów zleceń / oczywiście to sa dywidendy/ dochodza do kilkutysięcznych bonusów... jak to mozliwe? no wlaśnie jezeli jest tak,że dyrektorzy spedzaja w szkole kilkanascie godzin dziennie ;-) to jak jest możliwe wyciągniecie blisko 10 tysiecy z umowy zlecenia....fikcja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość i powyższy fakt jest IP: *.toya.net.pl 12.10.08, 19:48 publiczną tajemnicą kto jest na kasę najbardziej pazerny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dr inż. Ach ci biedni nauczyciele... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 07:49 marne 8 tys. prowizji.... toż to psie pieniądze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczyciel Re: Ach ci biedni nauczyciele... IP: *.toya.net.pl 14.10.08, 19:41 Gość portalu: dr inż. napisał(a): > marne 8 tys. prowizji.... toż to psie pieniądze... i zaraz nauczyciele nie nauczyciele, tylko dyrektorzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 09:46 a kto bierze prowizję za ubezpieczenie majątkowe firm państwowych np. szkół , szpitali itd. Odpowiedz Link Zgłoś
rzewski Inne płatne imprezy 13.10.08, 09:57 Do ubezpieczeń dochodzą przymusowo organizowane płatne imprezy: wyjazdy, wizyty różnych cyrkowców, pseudowarsztaty. Tu też zbierają nauczyciele, a chyba nikt nie uwierzy, że na własną rękę organizują takie zbiórki i wybierają organizatora imprez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TomTom Przedszkola też IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.08, 12:29 Choć prowizje są niższe (mniej dzieci) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: naukrezus Re: Inne płatne imprezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 14:23 Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko szukają cyrkowców, pseudowarsztatowców, organizatorów wycieczek i kokosy zbijają na prowizjach, ach jak to fajnie być nauczycielem!!! W imieniu wszystkich nauczycieli serdecznie dziękuje za życzenia w przeddzień naszego wspólnego święta, a .... zapraszam - każdy może skończyć studia pedagogiczne i być krezusem jak my. Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Koryto 13.10.08, 15:19 Gość portalu: naukrezus napisał(a): > Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko > szukają cyrkowców, [...] Bez demagogii. Tylko nieliczni nauczyciele mają dostęp do koryta, a wśród mających dostęp nie wszyscy chcą korzystać. Niemniej jednak układ polegający na "umowie-zleceniu" dla dyrektora to korupcja w czystej formie. Korupcja, świństwo, łapówkarstwo. Podobnie się nieraz (nie zawsze) dzieje przy wyborze autora zdjęć szkolnych itd. Aha, ukończenie studiów pedagogicznych (są jakieś łatwiejsze?) nie oznacza dostępu do koryta. A w wasze święto szkoły powinny prowadzić normalne lekcje, a nie urządzać cyrki. To samo dotyczy innych zawodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nauczyciel Re: Koryto IP: *.toya.net.pl 14.10.08, 19:44 and_nowak napisał: > Gość portalu: naukrezus napisał(a): > > Oczywiście-ci wredni nauczyciele nic nie robią tylko > > szukają cyrkowców, [...] > > Bez demagogii. Tylko nieliczni nauczyciele mają dostęp do koryta, a wśród > mających dostęp nie wszyscy chcą korzystać. > Niemniej jednak układ polegający na "umowie-zleceniu" dla dyrektora to korupcja > w czystej formie. Korupcja, świństwo, łapówkarstwo. > Podobnie się nieraz (nie zawsze) dzieje przy wyborze autora zdjęć szkolnych itd > . > Aha, ukończenie studiów pedagogicznych (są jakieś łatwiejsze?) nie oznacza > dostępu do koryta. możesz ukończyć politechnikę skoro to jest dla ciebie łatwiejsze i zrobić jeszcze 2-letni kurs pedagogiczny > > A w wasze święto szkoły powinny prowadzić normalne lekcje, a nie urządzać cyrki > . zgadzam się, my nauczyciele i tak musimy być w szkole, często nawet dłużej niż byśmy byli normalnie, wolne mają tylko uczniowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rzewski Re: Inne płatne imprezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.08, 20:32 Naukrezus nie zrozumiał. Nie szukają i nie zbijają kokosów, tylko są zmuszani do akwizycji w ramach zajęć szkolnych przez bohaterów artykułu. Najlepsze życzenia na Dzień Edukacji Narodowej (d. Nauczyciela). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.toya.net.pl 13.10.08, 19:06 Pieniądze zbierają wychowawcy-ale muszą się rozliczyć albo z dyrektorem lub z kierownikiem adm w szkole.Nauczyciele nic z tego nie mają! A dotyczy to nie tylko ubezpieczenia, ale również zdjęć czy innych opłat(np ksero) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GOŚĆ Magistrat postraszył dyrektorów szkół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.08, 09:18 Każdy kto wykonuje pracę podpisuje umowę. Z PZU podpisuje się umowę zlecenia. Wynika to z odpowiedzialności. Taką umowę mają też tzw. płacówki, które zajmują się płacami pracowników. Uważam, iż jest to normalne. Z tych umów dostaje się rozliczenie roczne. Nie są więc to pieniądze z szarej strefy. Odpowiedz Link Zgłoś